Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
mst
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mst »

mrb,
arkadaşlar bildiğiniz,tanıdığınız turizm acentası varmı? nereden alabılırım en uygun montreal biletini?
tşkler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Arkadaşlar,

Toronto'ya gelecekler varsa, www.austrian.com web sitesini deneyebilirler. Acenta web sayfasındaki bilet fiyatlarına ulaşamıyorlar.

kolay gelsin,
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

Merhaba pasaport um da 1 red var ben pasaport u yeniletirsem tekrardan çıkarttırırsam acaba amerikada vizesi için (f-1)başvuru yaptığımda amerikan konsolosluğu canada konsolosluğundaki reddimi göremiyor diyorlar arkadaşlar bu ne derece doğru eğer öyleyse 1 kere daha kanadayı denedikten sonra pasaport u değiştirip amerikaya başvuru yapabilirim sanırım.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Merhaba pasaport um da 1 red var ben pasaport u yeniletirsem tekrardan çıkarttırırsam acaba amerikada vizesi için (f-1)başvuru yaptığımda amerikan konsolosluğu canada konsolosluğundaki reddimi göremiyor diyorlar arkadaşlar bu ne derece doğru eğer öyleyse 1 kere daha kanadayı denedikten sonra pasaport u değiştirip amerikaya başvuru yapabilirim sanırım.Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.
Sayın Yetonyalı merhaba,
Göremiyorlar değil! Genelde bakılmaz ama şüphelendikleri başvuruda bakarlar hem Kanada Amerika'nınkini hem Amerika Kanada'nınkini ve bu ikiliye Meksika'da dahildir.
Ama öğrenci vizesi, gezi vizesi, ziyaret vizesi vs gibi durumlarda bu detaya girilmez.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ,
Teşekkürler verdiğiniz bilgi için en azından bu yol da denenebilir olması sevindirici.
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Yetonyalı Kardeşim,

Sen evraklarını hazırla, hazırladıktan sonra 2-3 kişiye göster. Sonra da başvur. Gerisi nasip, kısmet... Hayırlısı yani... Bir de Kanada'ya veya Amerika'ya bağlama. İlla ingilizce öğrenceğim diyorsan git Güney Afrika'ya. En ucuz dil öğrenimi oradaydı bir dönem.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

zipincanada , geri döneceğimi ispat ediceğim bişey yokki elimde kardeş o yüzden tekrar başvurmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum. Nasip,kısmet işleri bunlar demekki benim kısmetim yokmuş oralarda yapacağım bişey yok şuan için. pasaport u mu değiştirip amerika f-1 vizesine başvuru yapabilirim 2. yol olarak.
bayafsar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bayafsar »

Sayın Excellans,

Foruma yeni üye oldum ve oldukça faydalandığımı söyleyebilirim. Soracaklarımın tam olarak bu bölümde olması gerektiğinden emin değilim, affınıza sığınarak öğrenmek istediklerimi sıralıyorum. TUBITAK bursu ile kanadadaki bir üniveristede postdoctoral studies yapmak için bu hafta içinde "work permit" e başvuru yapacağım. Eşim ve küçük kızımın da benimle birlikte gelmesini istiyorum. Eşim kanada da çalışmayacak ve kızım da 2,5 yaşında olduğundan okula devam veya çalışma gibi bir durumu yok. Sadece bana eşlik edecekler orda. Kabul mektubum ve diğer gerekli belgeler, sicil kayı hariç, hazır durumda. 1) Bu durumda benim tek başvuru yapıp, 3 kişi gideceğimizden dolayı da 3*150CAD=450CAD mi ödemem gerekiyor? Diğer bir sorum ise "additional family information" belgesinin doldurulmasıyla ilgili. 2) Bu formu eşim için doldururken, onun ismini applicant kendi ismimi de spouse kısmına yazmam mı gerekiyor? 3) Bu formun A,B, C ve D sectionlarını dolduruken türkçe ve ingilizce olarak isimleri mi yazmalıyım yoksa isim ve soy isimleri mi? Çünkü sadece "name" diyor form da, başvuru formundaki gibi "first name" veya "surname" ibareleri geçmiyor. 4) vizeleri aldığımızı kabul edersek, eşim ve çocuğumun benden birkaç ay sonra kanadaya giriş yapmasının bir mahsuru var mıdır?

İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bayafsar yazdı:Sayın Excellans,
Foruma yeni üye oldum ve oldukça faydalandığımı söyleyebilirim. Soracaklarımın tam olarak bu bölümde olması gerektiğinden emin değilim, affınıza sığınarak öğrenmek istediklerimi sıralıyorum. TUBITAK bursu ile kanadadaki bir üniveristede postdoctoral studies yapmak için bu hafta içinde "work permit" e başvuru yapacağım. Eşim ve küçük kızımın da benimle birlikte gelmesini istiyorum. Eşim kanada da çalışmayacak ve kızım da 2,5 yaşında olduğundan okula devam veya çalışma gibi bir durumu yok. Sadece bana eşlik edecekler orda. Kabul mektubum ve diğer gerekli belgeler, sicil kayı hariç, hazır durumda. 1) Bu durumda benim tek başvuru yapıp, 3 kişi gideceğimizden dolayı da 3*150CAD=450CAD mi ödemem gerekiyor? Diğer bir sorum ise "additional family information" belgesinin doldurulmasıyla ilgili. 2) Bu formu eşim için doldururken, onun ismini applicant kendi ismimi de spouse kısmına yazmam mı gerekiyor? 3) Bu formun A,B, C ve D sectionlarını dolduruken türkçe ve ingilizce olarak isimleri mi yazmalıyım yoksa isim ve soy isimleri mi? Çünkü sadece "name" diyor form da, başvuru formundaki gibi "first name" veya "surname" ibareleri geçmiyor. 4) vizeleri aldığımızı kabul edersek, eşim ve çocuğumun benden birkaç ay sonra kanadaya giriş yapmasının bir mahsuru var mıdır?
İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler....
Sayın Bayafsar merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz, Şimdi izninizle şu konuyu bir netleştirelim: Burs ile UBC'de Post-Doctoral eğitim mi alacaksınız? Yoksa doktora olarak UBC'de çalışacakmısınız ?. Çünkü iki olay farklı, eğer bir eğitim yani master- doktora gibi eğitim alacaksanız Öğrenci - Student Visa yani öğrenci vizesine başvuracaksınız. Bu vizeyi alıp buraya geldikten sonra eğer eğitiminiz içinde Co-op yada Work durumu var ise burada okulun size vereceği belge ile work permit iznine başvuracaksınız.

Yani şuanda siz kendinize okulunuzdan aldığınız kabul mektubunuz ile birlikte Öğrenci vizesi başvurusu yapıp aileniz içinde TRV- yani geçici ziyaretçi formu düzenleyeceksiniz. bu başvuruya ekleyeceksiniz.
Sizin vize masrafınız 125 CAD
Eşinizin çok girişli 150 CAD (Kızımızı anne formuna dahil ediyoruz)

Bu formlar ile beraber Niyet mektubunuzda hem amacınızı hemde ailenizin sizinle beraber intikal edeceğini belirtiyor. Ve tüm evrak ve formları ve banka dekontlarını ve pasaportları beraber bir dosya halinde gönderiyorsunuz.

Diğer sorunuz olan : Eşim ve kızım sonradan gelebilirlermi? Başvuruyu dediğim gibi ayrı düzenlerseniz evet gelebilirler.

Not: Mustafa bey kızınız için ayrı pasaport istenebilinir bu konu için eğer yok ise çıkarmanızı tavsiye ederim.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
mst
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mst »

merhaba arkadaşlar,
BİZ ve KANADA ekibi'nin danışmanlığında 1 yıl montreal'de fransızca eğitimi için geçen hafta yaptığım vize başvurusundan onay aldım :) kendilerine tekrar tekrar değerli yorumları,değerli zamanları ve destekleri için sonsuz teşekkür ederim. Haftaya inşallah Montreal'e uçuyorum :))
Bu arada Montreal'de eğitim almak isteyenler varsa elimden geldiği kadarıyla yıne yardımcı olmaya çalışırım.bu benım 2. gidişim Montreal'e.
Umarım diğer arkadaşlarda en kısa surede vizelerini alır ve hedeflerine ulaşır.
Selamlar
bayafsar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın Excellans,

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben doktora eğitimimi Türkiye de tamamladım, dolayısıyla kanadadaki bir üniversitedeki projede yer almak üzere başvuruda bulunacağım. Üniversite için tuition vb. herhangi bir ücret ödemeyeceğim veya bir derse kayıt yaptırmayacağım. Geçen yıl aynı burs ile giden arkadaş "work permit" ile gittiğini söylemişti ben de o yüzden "work permit" için başvuruda bulunacağım.

Eşim için çok girişli vize başvurusu yaparken (çocuk için ayrı başvuru yapmayaacğım belirttiğiniz üzere), başvuru formu, pasaport, 150CAd lik banka dekontu, fotoğraf ve adli sicil kaydı haricinde herhangi bir belge sunmam gerekir mi? Örneğin, banka hesaplarini gosteri belge veya işyerinden çalışıyor belgesi, üniversite diploması fotokopisi vb. TUBITAK tan tarafima odenecek miktari gosterir bir belge sunmaktayim zaten, bunun uzerine ek gelirler gostermem gerekir mi? Değerli katkılarınız için şimdiden çok teşekkür ederim. NOT: yeni çipli pasaportların çocuk için de alınması zorunlu olduğundan çocuğumuz için de zaten pasaport çıkarrtık.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bayafsar merhaba,
Tamam şimdi daha net oldu başvurunuz. Evet, eğer gideceğiniz eğitim biriminde görevli olarak gidiyorsanız WORK PERMIT başvuru yapıyorsunuz.
Diğer hazırlayacağınız belgeleri kısaca toparlarsak;

-Başvuru formları (Sizin için Çalışma İzni başvuru formu + Eşiniz için Geçici ziyaret başvuru formu(Multiple entry işaretlemeyi unutmayın)
-Başvuru masraf dekontu (Sizin için 150 cad+ eşiniz için 150 cad toplam 300 cad)
-Başvuru özel fotografları
- Pasaportlar
-Hem sizi ve amacınızı hemde ailenizin durumu ve isteğinizi anlatan niyet mektubu ( Çok uzun olmadan net ve anlaşılır)
- Kanada'daki ilgili kurumdan kabul mektubu ve detay bilgisi
- Türkiye'de sahip olunan eğitim bilgisi (Diploma, sertifika vs) Çalışılmışsa İşyeri yazısı(Tubitak maaş bildirgesi dahil)
- Türkiye'deki diğer ekonomik durumunuzu belgeleyen; Banka hesap, arsa ev tapu, araba ruhsat vs bilgi ve fotokopileri (Bu belgeleri Kanada içinde rahat bir geçim sağlayabileceğinizi desteklemek üzere alacağınız ödemeye ekstra olarak belirtiyoruz)
Saygılarımızla,

misafir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen misafir »

merhaba excellans
benim durumum biraz karisik size kisaca anlatmaya calisayim umarim yardimci olabilirsiniz
ben esimle ayrildigim sirada hamileymisim sonradan farkettik ayrildiktan sonra kucuk kizim dunyaya geldi.suan 30 aylik. buyuk kizim babasiyla birlikte kanadada yasiyor. cok yakin bi zamanda kizimin kanadada dugunu olacak benimde bulunmam icin davetiye gondermek istiyor tabi bir anne olarak bende kizimin bu gununde yaninda olmak istiyorum simdi sorunumuz su:kucuk kizimin nufusu babasinin uzerinde ama velayeti kimsenin uzerinde degil benimle birlikte gelmesi icin bu durum bi sorun arzedermi eger sorun olursa nasil bir yol izlememiz gerekiyor vereceginiz bilgiye cok ihtiyacim var simdiden tesekkur ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Misafir merhaba,
Hayırlı ugurlu bir evlat olsun bebeğiniz inşallah. Şimdi size vize başvurunuzda gerekli olacak olan şu, size yollayacakları davetiye yazısına ek olarak ufak kızınız için babası tarafından annesiyle yolculuk yapabilir yurt dışına çıkabilir yazısı yazılacak, kendilerine ait Kanada kimliklerininde fotokopileri eklenecek. Bunu yine herhangi bir noterde tasdik ettirip size gönderecek. Sizde bu davetiye, seyahat eder mektubu(Noterli), size davet yapan kişi yada kişilerin Kanada kimlik fotokopileri, sizin pasaportunuz ve Kanada konsolosluğu çocuklar bebekler içinde pasaport istemekte bunu unutmayınız ve vize formlarınız ve vize masrafınızı yatırdığınız banka dekontu, yolculuk bilgilerini içeren ucak rezervasyon detayları ve diğer gerekli olan evraklarınızla başvurunuzu yapabilirsiniz.
Tekrar bebeğe hayırlı sağlıklı bir gelecek, diğer kızınızada sonsuz mutluluklar dileyelim.
Saygılarımızla,

misafir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayin excellans oncelikle verdiginiz bilgiler ve iyi dilekler temennileriniz icin cok tesekur ederim yol iz bilmeyen bizleri bilgilerinizle aydinlatiyorsunuz allah ne muradiniz varsa versin sizinde belirtiginiz gibi tum belgeleri eksiksiz hazirlayip basvurdugumuz taktirde basvurumuzun geri cevrilme gibi red cevabiyla karsilasirmiyim acaba birde size sunu belirteyim benim burada bakmakla yukumlu oldugum dahasi bakima muhtac birinin bakimini ustlenmis durumdayim onun belgelerinide ek bilgi olarak sunsam vize cevabim daha olumlu olurmu acaba kisaca bakimini ustlenmis oldugum kisi icin her sekilde geri donus yapmam lazim yetkililer vize cevabinda bunuda goz onunde bulundururlarmi acaba tekrar tesekurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Misafir merhaba,
Tabiki iyi hazırlanmış bir vize dosyası ile red almazsınız. Siz eğer bu konuda kendinizi yetersiz hissediyor yada yardım almam gerek diye düşünüyorsanız. Bahsettiğim evraklar elinize geçince bize e-mail yoluyla ulaşın ben size dosyanızı hazırlamınızda yardımcı olurum merak etmeyin, buda Biz ve Kanada'dan evladınıza düğün hediyesi olur....
Ve ayrıca bakın geçici tüm vizelerde göçmenlik başvurusu hariç ne olursa olsun en önemli kıstas Türkiye'ye geri dönmeyi ispatlayacak durumdur. Bu yüzden bahsettiğiniz bu yöndeki her evrak size vizeyi onaylatır.
Saygılarımızla,

misafir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

tesekkurler excellans allah sizden razi olsun eger nasip olurda gidersek sizleride dugunumuze davet etmek isterim
bayafsar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar merhaba Excellans,

Önerilerinizi dikkate alarak başvurularımı yaptım ve kendim için "work permit" eşim ve çocuğum için de iki tane multiple entry TRV aldim. Vizeleri, başvurumu takiben 3 gün içinde verdiler. Yardımlarınızı için minnettarım. Pasaportlarla birlikte bir tane "confirmation letter" geldi ve bu mektupta, bunun bir "work permit" olmadığı ve kanadaya girişte görevlilere bu mektubu göstemem gerektiği ve görevlinin kanadaya giriş yapıp yapamayacağıma ve ne kadar süre kalacağıma karar vereceği gibi bilgiler yer almakta. Bu mektup benim adıma düzenlemiş bulunmakta. Eşim ve çocuğumun ben gittikten belli bir süre sonra kanadaya beni ziyarete gelmelerini planlamaktayız. Eşim ve çocuğum için benzer bir mektup gelmedi. Onların kanadaya girişte benzer bir "letter" sunmaları gerekmiyor mu? Benim vizem work permit olduğu için mi bana bu mektup geldi? Yoksa hepimizin bu mektubu göstemesi gerekli mi? Girişler farklı olacağından mektubu sadece ben kullanabileceğim. Bu son sorumu da yanıtlama zahmetinde bulunursanız çok memnun olurum. vize alamaya çalışan tüm arkadaşlara kolaylıklar ve iyi ramazanlar diliyorum. saygılar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Bayafsar merhaba,
Hayırlı uğurlu olsun. Evet o mektup sizin Work Permit iznine uygunluğunuzun confirmesidir. Siz geçici çalışan olarak statü kazandınız eşiniz ve çocuğunuz ise geçici ziyaretçi statüsü. Bu yüzden o confirme mektubu size özeldir. Siz kısmet olup geldiğinizde bu belge ile Work Permit'inizi Kanada'ya ayak bastığınız ilk hava alanında Immigration officer tarafından alacaksınız. Eşimiz ve çocuğumuz ise normal gezmeye gelen, ziyarete gelen kişiler gibi uçaktan inecekler ve normal pasaport, vize kontrolü ve geçişlerini sağlayacaklar.

Tekrar hayırlı uğurlu olsun..
Saygılarımızla,

ahmet
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ahmet »

merhabalar Excellans ve Bayafsar
mümkün olduğu kadar sayfaların çoğunu okudum ve en sonunda benim durumuma uyan bir konu buldum. bende Bayafsar gibi kanada da universitede bir projede çalışma için kabul aldım. work permit için yapmam gerekenleri araştırıyorum. gerekli evraklar listesini excellans yukarıda tekrar yazmış sağolsun.
öncelikle bu belgelerin Alberta için de geçerli olduğunu kabul ediyorum inşallah hatalı değilimdir.
Yalnız bu belgeler arasında orada kalınacak adresin belgelenmesi ile ilgili birşey yazılmamamış( "başvuru formları" cümlesinin içine dahil diye düşünülmemiş ise). bende henuz kalacak yeri ayarlamadım ve gidince ayarlamayı düşünüyorum.
Bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.

birde sayin bayafsar sizinle gorusmek isterim. durumumuz neredeyse aynı sadece gidilecek yerler farklı, birde ben Tubitak tan degil ODTU den destek alicam. telefon numaranızı ( olmazsa e-mail, msn ...) gonderebilirseniz çok memnun olurum zira size danısmak istedigim konular var. ILETINIZ UYEMIZ SAYIN BAYAFSAR'a ulaştırılmıştır.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ahmet bey merhaba,
Evet hazırlanması gereken belgeler tüm Kanada içindir. Ayrıca konaklama ile olan belirti içinde bunu illa şu adres olarak belirtmenize gerek yok eğer hali hazırda bir ikamet yeri belli değilse. Bunu yine niyet mektubunuzda bilgi mahiyetinde vererek belirtebilirsiniz. Gidişim ile konaklama ve ikamet için şu şu bölgelerdeki görüştüğüm emlakçılar vs sonrası kendi evimize geçeceğiz.....gibi

Ahmet bey ayrıca, affınıza sığınarak mesajınızdan özel bilgilerinizi çıkaracağım. Sayın Bayafsar sizin talebinizi okuyp verdiği cevaba göre biz size iletişim konusunda yardımcı olalım. Herhangi bir aksi duruma sebebiyet vermemek için hem sizin bilgileriniz hemde üyelerimizin bilgileri güvende olsun.
Saygılarımızla,

ahmet
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhabalar Excellans bey
öncelikle hızlı cevabınız için teşekkür ederim.
benim gitme işe çok yakın zamanda belli oldu ve evrak hazırlamak için çok vaktim olmadı. 10 eylül gibi çıkmam lazım ama vize işlemleri olmadığı için henüz bilette alamıyorum. özel bilgilerin verilmemesi konusunda kesinlikle sizinle aynı fikerde olan biriyim ama zamanım kısaldığı için hertülü riski göze alıp vermek zorunda kaldım. Silmişsiniz sizin taktirinizdir benim güvenliğimi düşündügünüz için dir teşekkür edrim. Gerçi zaten bayafsar dan cevap gelmedine göre galiba tahmin ettiğim gibi bayafsar şu an kanada da ve bu sayfalara bakıcak vakti yok.

Zaman kısaldığı için dün gece (türkiye saatine göre) kanada da gideceğim universite ile konustum ziyaretçi öğrenci vizesi ile gel sonrasını burada düşünürüz diyorlar. Öğrenci vizesi almak daha kolaydır inşallah.
Yalnız bir konuyu sormak istiyorum. Şu niyet mektubu meselesi. benim baktığım listelerde niyet mektubu diye bir madde yazmıyordu. acaba konsolusluğa gidince mi isteniyor?. yada ben listeleri okurken aceleyle gözden mi kaçıyor?

ilginize teşekkürler
iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ahmet merhaba,
Öncelikle anlayışınız için teşekkürler. Tabiki sadece ve sadece üyelerimiz için. Biz sizin tüm bilgilerinizi Sayın Bayafsar'a ilettik eminim oda ilk vakit olduğunda size dönecektir.

Şimdi sürenizin azalması nedeni ile yardım edelim sizde vizenizi alıp görevinizi ifa etmek için gelin. Ahmet bey Niyet mektubu diye birebir geçmez fakat listeyi incelediğinizde işverenden, davet edenden, öğrenim kurumundan ziyaret yada eğitim hakkında bilgi içeren belgeler istenir + destek belgeleri istenir ve bunların hepsinin yani dosyanın üstünde sizin kendi talebinizi anlatan niyet mektubu eklenirki vize görevlisi bu mektuba göre dosyanızı ve sunduğunuz belgeleri inceleyerek vize onayını verir yada eksik varsa size bunu bildirir yada refuse-red eder.
Size özel hazırlamanız gereken dosya ;
1- Görev aldığınız eğitim kurmunun size davet mektubu,
2- Görev aldığınız eğitim kurmununda yapacağınız görev, süresi vs detayları içeren belge,
3- Türkiye'deki eğitim durumunuzu belgeleyen diploma, sertifika vs vs
4- Türkiye'de çalışıyor iseniz; işyerinizden alınacak işiniz, ne kadar süredir, hangi ünvanda ve görevde, işyerinin bu yurt dışı eğitim, çalışma vs den haberi olup olmadıgını detaylandıran yazı ve yazıyı veren yazan kişi yada kurumun açık iletişim bilgileri.
5- Kanada'da kalınacak süre içinde ve tüm bu eğitim, görev süresince maddi ve ekonomik olarak kimin destek olacagı ve bunları ispatlayan banka vs bilgiler
6- Arşiv Kayıtlı Sabıka kaydınız,
7- Vize başvuru formlarının eksiksiz doldurulması + Resimler ( İngilizce yada Fransızca olarak)
8- Kanada'ya yapılacak görev, ziyaret, vs için yolculuk planı, uçuş confirme rezervasyon bilgileri ( Bileti satın almanıza gerek yok ön rezervasyon bilgisi yeterli)
9- Vize harcının Garanti bankası Ankara Kanada konsolosluğu hesabına yatırılmış dekontunun alsı
10-Tüm bu Kanada'da yapılacak görev ve sonrasınıda içeren;
Kısa eğitim geçmişiniz
Kanada'da nerede ? hangi eğitim kurumunda? hangi görevde? ne kadar süre için ?
Kanada'da nerde ve nasıl ikamet edileceği masrafların ne şekilde karşılanacağı ( Kalacak yer için gidişiniz ile ayarlanacağını belirtmeniz yeterlidir)
Kanada'da yapılacak bu görev yada eğitim sonrası Türkiye'ye döneceğiniz ve döndüğünüzdeki planlarınız(Bunuda yine yukarıda belgeler ile destekleyerek)
Anlatan bir niyet mektubu

Bunların hepsini bir dosya haline getirerek başvurunuzu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen erdielkoca »

merhaba arkadaşlar bende canada da bir dil okulu okumak istiyorum nedenine gelince meslek lisesi mezunuyum muhasebe bölümü bizde 4 yıllık üniversite yok sadece öğetmenlik var 4 yıllık bana 2 yıllık dış ticaret bölümü geldi isminden anlaşılacağı gibi dış ticaret olunca yabancı dile ihtiyaç duyacağım ben kasaba gibi bi yerde okudum liseyi doğru dürüst ingilizce eğitimi görmedim hem canada hayallerimin ülkesi gidip görmek istiyorum hemde ingilizcemi en iyi şekilde geliştirmek istiyorum bunun için burda bi kursa gidip İELTS yada TOEFL gibi sınavlara girip mi canada da bi dil kursuna başvuru yapsam yoksa direkt başvuru yapabilir miyim ? ve kaç danışmana sorduysam doğru dürüst cevap alamadığım bir sorun var ailem çiftçilik yapıyor annem bana sponsor olacak annemin üzerine 1 araba ve biraz tarla var ayrıca bankaya yatıracak tüm masraflarımı karşılayacak kadar birikmiş paramız var biraz benim biraz ailemin yalnız çiftçilikten gelen kazancı belgeleyemiyorum sadece çiftçi olduğuna dair resmi belge alabiliyorum ama sattığımız mallar fln belgeleyemiyorum bunda bi sorun çıkar mı bu para nerden geldi diye bi soruya maruz kalırmıyım konsolosluk tarafından ? Kusura bakmayın biraz fazla yazdım ama son çare olarak burayı buldum inşallah yardım eden birisi çıkarda bi an önce işlemlere başlarım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Erdielkoca merhaba,
Eğer bir şehir bir okul fikriniz var ise yani daha evvelden böyle bir hedefiniz varsa tabiki yardımcı olalım. Yada hiçbirşey yapmadıysanız okul konusunda bunuda belirtirseniz ona göre bir yapıda yardımcı olalım.
Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Öncelikle bir cevap geldiği için çok teşekkür ederim burda aradığım cevabı bulacağımdan emindim :) şehir olarak toronto (maple) sanırım toronto'ya ait bi yer okulu hala bulamadım kuzenimin evinde kalıcam ona yakın bi yer olmalı yalnız benim dil bilgim yok duyduğuma göre bazı college lerde dil eğitimide varmış hem dil hemde normal eğitim öncelikle 1 yıllık college bulup ona yazılmak istiyorum sonra başarılı olduğum taktirde bi üniversiteye gitme planım var . Özetle şu an hiç bişey yapmadım önce bir danışman bulmam lazım sanırım siz danışmanlık hizmeti veriyosunuz sonra gerekli belgeleri hazırlamak istiyorum yani sadece gitmek istiyorum ne gerekli falan hiç bir bilgim yok umarım bana iyi bir şekilde yardım edersiniz ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Öncelikle evet dil bilginizin seviyesine göre hazırlık süreci ve devamında eğitim genelde tüm college'lerde mümkündür. Ama okulunuzu ve ne okumak istediğinizi ve neden 1 yıllık bir kolej eğitimi istediğinizi sonrası hangi üniversite yada dal, meslek istediğinizi biraz paylaşırsanız. Ve bu arada yine Web sayfamızda EĞİTİM başlıklı sayfadan Ontario bölgesi / Toronto college'leride bir inceler iseniz daha sağlıklı bir şekilde yardımcı olmamız mümkün olur.
Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans
Benim öncelikli planım bir college okumak yani üniversiteyi ondan sonra düşünücem belkide gitmeyebilirim üniversiteye mesela kendim araştırarak bi college buldum gideceğim yere yakın olup olmadığını bilmiyorum ama ismi maple leaf college okumak istediğim bölüm Computerized Accounting and Office Administration burda meslek lisesi bitirdim muhasebe bölümü ordada devamı gibi bişey olur 26 hafta eğitim yazmışlar 6 aya denk geliyo yalnız burası ingilizce seviyeme göre eğitim vermiyor sanırım 26 haftadan fazla olurdu bence eğitim verselerdi.Bugün akşam kuzenim beni arayacak ben ona bi okul adı sorarım yada oturdukları adresi alırım sonra internetten bakarım oralara yakın bi okul 1 yıllık veya 1 yıl 4 aylık ücreti çok pahalı olmadıkça 2 yıllıkta olabilir sonra diyelimki okulu bulduk ondan sonra yapılacak işler hakkında hiç bir bilgim yok bana ne önerebilirsiniz sayın Excellans ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Siz okulunuzu bir kararlaştırın. Sonraki süreç için zaten irtibat halinde olacağız.
Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Peki hangi okulun dil eğitimi verdiğini bilmiyorum ben size bir kaç okul ismi sunarım kuzenimle konuştuktan sonra sizin bilginiz daha iyidir o konuda sonra ona göre okul tercihini yaparız . Yalnız college lerde İELTS yada TOEFL gibi sınavlara gerek duyulmuyor dimi sadece parasını yatırıp diplomayı gönderip kayıt yapılıyor bildiğim kadarıyla ? Neyse Sayın Excellans ben bugün akşam kuzenimle konuşurum yarın tatil pazartesi günü size okulların ismini yollarım inşallah kayıt aşamasında zorluk çıkmaz bir sınav gerektirmeden kayıt olurum çünkü 9.ayda okullar açılacak sanırım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Evet genelde Eylül - Ekim sezonunda öğretim - eğitim başlar. Sınav yani sizin sordugunuz anlamda sınav sadece direkt programa dahil olduğunuzda istenir. Ama sizin gibi baştan dil eğitimi alacaklardan bu sınavlar istenmez sadece seviyenize göre alt hazırlık eğitimi alır ve devamındaki eğitim için yeterli dil bilgisine sahip olduğunuzda o eğitime (College eğitimi) devam edersiniz. Çoğu college bu eğitimi vermektedir Second Language Education altında. Seçtiğiniz şehir itibari ile çok alternatif olduğu için sizin kuzeniniz ikameti ve yakını alternatifleri çıkarmanız daha sağlıklı olacaktır. Sonrada sizle beraber hangisi iyi hangisi olumlu üzerinde konuşup işlemlerinize devam edeceğiz. Biraz siz indirgeyin bunlar içinden sizin için en uygun olanı tabiki biz tavsiye edelim. Bana e-mail yoluylada ulaşabilirsiniz.
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com

Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba
Size mail attım okulun web adresi fln var orda yalnız ben hangi okulun dil eğitimi verdiğini bilmiyorum ve kuzenim ile görüşemedim adresini hala alamadım ama maple çok büyük bi yer değildir bence o civarlarda bildiğiniz dil eğitimi veren alternatiflerde olabilir yada size mailde yolladığım okul dil eğitimi veriyosa oda olabilir değerlendirmeyi size bırakıyorum okula bakın dil eğitimi veriyosa programı seçelim ve işlemlere başlayalım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Emailiniz geldi. Evet Humber College'de dediğiniz gibi ESL yok ama ona yakın bölgelerde ESL eğitimi veren kurslar tabiki var. Yada college için gerekli olan TOEFL yada IELTS sınav derecelerini alabilirseniz Tr'de iken bunada gerek kalmaz başvurunuz direk yapılır. Diğer okul yani Mapple Leaf College ise kendi içinde dil eğitimi desteği vermektedir. Eğer bu okul olursa tercihiniz başvurunuzu yapabiliriz.

Saygılarımızla,

erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Ben adreslerden pek anlamam ama kuzenimin bi arkadaşı söyledi bana humber college i demek ki oraya yakınlar peki sizin bildiğiniz o yakınlarda başka bir college varmı ? çünkü o college yazılmak istersem sınav gerekicek 1 yılım gidecek burda kursa gidecem fln sınav için baya yorucu olur yada şöyle diyelim humber college ile mapple leaf college arasında ki mesafe çok uzak olur mu sonuçta gidiş gelişi düşünmek lazım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gerekli bilgi ve detayları e-mail size gönderdim.
Saygılarımızla,

ahmet
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhaba arkadaslar ve Excellans bey

bir kac gun once bende burada vize alma islemleri ile ilgili sorular sormustum ve excellans' ın hızlı cevapları ile evraklarımı toparlayıp basvuruda bulundum. 5 gün sonra pasaportum vize ile birlikte elime ulasti. şimdi oraya giderken ve orada yapılacaklar ile ilgili bolumleri okumaya başlicam.

Excellans bey yardımlarınız icin tekrar tesekkurler.

iyi gunler
iyi calismalar
erdielkoca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Arkadaşlar yada Sayın Excellans
Cirosu büyük olan bir şirket buldum sahibi bir tanıdığım ona bir mektup yazdıracağım kanada'da ki eğitimden sonra orda çalışmaya başlayacağım gibi şirketin antetli kağıdına yazdıracağım yalnız şirket sahibi 1-2 gün içinde yurtdışına çıkacak yani mektup nasıl yazılmalı bilgisi olanlar varsa acil yardım etmesini istiyorum adam gitmeden mektubu yazdıralım mektup içeriği nasıl olmalıdır sizce ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Eğer bu bahsettiğiniz eğitim sonrasına bir teklifi ise tabiki bunu vize başvurunuzda kullanabilirsiniz, yada bu bahsettiğiniz şirket sizin bu eğitiminizi almanızı veya bundan haberdar vs ise yine bu mektubu vize başvurunuzda kullanabilirsiniz.
Saygılarımızla,

conquistador
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen conquistador »

Merhaba Arkadaslar,

Son 15 gün içersnde yaptıgım iki vize basvurum reddedildi.Her ikisinde de gerekce geri dönecegime ikna olmamıs olmaları imiş.Marmara Hukuk mezunuyum ve henuz resmi olarak stajımı baslatmıs degilim.Buna ragmen ikinci basvurumda İstanbul Barosu'ndan, Türkiye'de avukatlık yapmam için 1 yıllık zorunlu staj yapmam gerektigi konusunda bi evrak ve döndügümde stajımı yapacagım hukuk bürosundan da aynı seklde bi yazı aldım.(......bilmem ne dil okulundaki egitimini müteakip Türkiye'ye döndügünde stajyer olarak ...büromuzda çalışmaya baslayacaktr gibi)

Aynı sekilde durumu niyet mektubumda da gayet acık izah ettim.Türkiye'deki hukuk egitimiyle Kanada'da sektörde tutunmanın olanaksız oldugun,zaten kesinlkle böyle bişe düsünmedigimi vs.

Ama tüm bunlara ragmen vize basvurum yine aynı sebepten reddedildi.

Bu çok genel bi ifade ve gercekten merak ediyorum.Bir insan geri dönecegini kesin-somut olarak nasıl ispatlayabilir?
Önerisi olan,tecrübeli ya da bilgi sahibi arkadaslar vakit ayırabilirlerse gercekten makbule gececek.
Tesekkür ederim,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön