Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Excellans yazdı:Sayın Nekropsi merhaba,
Bir haber yokmu hala ?
Sayın Excellans,

Herhalde bişeyler hissettiniz :) , evet haber var bugün üstte yazdığım yazıdan sonra eve mektup gelmiş eşim aradı, tam 2 hafta oldu size sormuştum ne kadarda gelir diye, haberi size buradan yazmak için uğraştım ama o arada siteye girdiğim halde yazıyı post edemedim, nedense sonradanda siteye ulaşamadım bi problem vardı, neyse sonuca geleyim haber güzel gerçekten bilemezsiniz ne kadar sevindiğimi, cevapta eşimin sponsorluğunun kabul edildiğini bundan sonraki incelemeler için dosyanın Ankara ya gönderildiği yazıyormuş. Sizinde dediğiniz gibi muhtemelen eski dosyadan dolayı başvuru statüsüne desicion made yazılmış olmalı ama gerçekten korkutmuştu beni. Artık 2 hafta gibi bi sürede de Ankaradan Dosyanın başladığına dair mektup alırız inşallah. Bu arada bildiğiniz üzere ben medical testleri yaptırmamıştım, önümüzdeki hafta için randevu alıp onlarıda yaptırayım ki boş yere 2-3 ay onun için beklemeyelim bu sefer.
Hatırlıyorumda Sayın Excellans sizin meşhur bi tablonuz vardı, daha önce bakar dururdum benim ne zaman vize tarihim burada yazacak diye:) eklermisiniz o sizin bileceğiniz birşey ama ben örenk olsun açısından tarihleri vereyim. Sayın Excellans a ve herkese selamlar..

04.Haziran Dosya Mississauga ya ulaştı.
06.Temmuz Sponsorluk kabul edildi ve Dosya Ankara gönderildi.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Nekropsi,
Öncelikle daha evvelki sağlık raporunuz 12 ay - 1yıl süreyi doldurmadı ise. Yeniden yaptırmanıza gerek yok, zaten sizin dosya bildiğiniz üzere komple değişik bir statüde size sadece Ankara'dan eğerki sağlık raporu süreniz bahsettiğim aralıkta ise Pasaportunuzu yollayın haberi gelecek. Fakat bahsettiğiniz gibi yaptırmadı iseniz ilk başvurudada o zaman gecikmeden hemen halledin raporun şimdi bile gitmesi gelmesi sisteme geçmesi en az 2 ay sürecek. Ankara'dan gelecek haberi beklemenize gerek yok sizin statüde tabiki ben yaptırın edin diyorum ama maddi durumunuz müsait olduğunda diyelim olurya insanlık hali sonuçta. Daha evvelki tabloyuda bir ara bu kategoriye ekleyeceğim.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans,

Daha onceki basvuruda bizi american hastanesinin yanlis yonlendismesi sonucu yaptirmamistik, bu seferde ben acelemiz olmadigindan basvuru onayini alalim dosya Ankaraya gelince yaptiririz diye dusunmustum ve Canada ya giris tarihimizi kesinlestiremememiz nedeniyle siz verilen vize suresinin saglik raporu suresine bagli oldugunu soylemistiniz oradan zaman kazanirim diye dusundum ama onumuzdeki hafta bu islemide halledecegim.
Acikcasi soylediginiz uzere dosyanin daha once incelemede oldugu ve cabuk sonuclanabilecegi hic aklima gelmemisti, ben kendimi min. 6 ay a gore ayarliyordum, fakat dedigim gibi cok acelemiz yok sonuc yilbasina kadar olumlu olsun yeter.
Sayin Excellans destekleriniz ve yardimlariniz icin sonsuz tesekkurler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nureddinfatih »

Tebrikler nekropsi..
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

nureddinfatih yazdı:Tebrikler nekropsi..
Çok teşekkürler Fatih bey, evet sonuc olumlu olarak geldi artık bundan sonraki aşamalar için bekliyip göreceğiz. Sizin nasıl geçiyor günleriniz Kanada da alışabildiniz mi oraya, iş veya eğitim neler yapıyorsunuz. Bize biraz oradaki hayat konusunda bilgi verebilirmisiniz.
ResimResim
tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tunderbird »

Sayın Excellans,
Forum aracılığı ile yapmış olduğunuz bilgilendirmelere ve de yolaçan değerlendirmeleriniz-yorumlarınız için size-ekibinize çok teşekkür ederek başlamak istiyorum.
Ben de kız arkadaşım ile evlenerek Kanada'ya yerleşmeyi düşünenlerdenim.Kendisi TR de ,yaklaşık 10 yıl kadar KND da kaldı ve vatandaşı.Biz evliliği KND da yapmak istiyoruz.Gerçi bu forumda ve diğerlerinde evliliği burdamı yoksa KND damı yapma işi biraz muallakta olan bir konu gibi.KND da yazıştığım bir avukat bey (Sponsorshıp ıslemı genelde Kanada ıcınden 8-12 ay, Turkıye uzerınden 4-8 ay surer ) KND dan başvurduğunuzda biraz ağırdan aldıklarını yani sponsorluğun biraz daha uzun sürdüğünü ama işte TR den olursa KND nezdinde aile birleşimi olarak gördükleri için biraz daha hızlı olabileceğini belirtmişti.Öncelikle bu konudaki fikirlerinizi almak isterim.

Ben TR de jeofizik müh. lisansına sahibim.Ama bu ülkedeki her insan gibi mesleğini icra edemeyenlerdenim.Çetin ALTAN yıllardır yazıyo mesleksiz bir toplumuz diye.Geçenlerde yine milyonlarca insan unv. sıvaına girdi(isimini bilmiyom 50 kez değiştirilmiştir keza ) bu insanlardan sadece belkide %5 i istediği bölümde okuyacak çok büyük bir kısmı kazanamayacak,bir kısmı da tabela unv. mecbur kalacak neyse..Çok kısa bir süre mesleği icra edebildim.2001 krizinde kendimizi telekomünikasyon sektöründe buldum.KND ile ilgili yazdığınız yazı çok güzeldi,bende kesinlikle pembe tablo çizmiyorum.Yıllar önce bir gazede te sanırım Cumhuriyet idi.KND dadaki yaşamla ilgili bir yazı dizisi idi.Orda KNd nın göçmen almadığını vatndaş seçtiğini belirtmişti ki doğru bu kanımca.ABD nin yeşil kart başvurusu gibi değil çünkü.Adamlar senin yüksek eğitimli olmana,dil bilmene,aranan meslerden birine sahip olmana ve o meslekte deneyimli olmana,belirli bir gelir düzeyine sahip olam gibi bir çok özellik üzerinden seni seçiyorlar.Gözlemlediğim kadarı ile oraya yerleşen göçmenlerin çoğunun ben de TR de ortlama bir yaşam hatta birazda üstünde insanlar göçüyor.Kendi adıma bu ülkede(TR DE ) yaşamanın çook zorlaştığı ve yorulduğumunun ve bir anlamda çürüme eşiğine gelme korkusu ile göç etme derdindeyim.

Benim burda yeni kurmuş olduğum bir şahıs şirketim bulunmakta.Telekomünikasyon ile ilgili satış yapmaktayız .Dil okulu üzerinden gelmeyi düşünüyorum.Burda verilen SX1 ve S1 vizelerinden hangisini almam sizin için doğru olur.Şu soruyu yönelttiğim ' Dil okulu için 6 aydan kısa eğitim için turist-ziyaretçi (SX1) vizesi aldığımda ve evlilik yaptığımda vizeyi uzatabilir miyim? Sanırım çıkış yapılması gerekiyor imiş uzatılması için.Ya da S1 öğrenci vizesi almam süreç için daha mı sağlıklı olur? ' avukat beyin cevabı da : 'Turıst veya ogrencı vızesı farketmez hangısı olursa olsun.bır sefer basvuru yapınca Kanada dısına cıkmanıza gerek yok ' ŞEKLİNDE YANITLAMIŞ İDİ.Sizin öngörünüz nedir bu nokta da.
Gerçi burda sorulacak soru var.Benim burda alacağım vize öncesi daha önceden hiç yurt dışına çıkmamış olmam( sizce shengen olan bir ülkeye gitmem vize için konsolosluk nezdinde olumlu olur mu? ) ,pasaportmun yeni olması -kurduğum şirketim yeni olması-yaşın 35 olması-binlerce insanın öldüğü bir deprem gerçeği yaşayan bir ülkede yerbilimci bir mühendisin bu mesleği icra etmemesi-edememesi ......vb vize alamamdaki faktörleri nelerdir ?
Şimdilik bukadar daha fazla yormak istemiyorum:)) Çok teşekkür ederim ,emeğinize sağlık.

Forumdaki diğer arkadaşlarını yorumlarını ve fikirleriini-yardımlarını rica ediyorum..

Tşk..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Tunderbird merhaba,
Öncelikle hoş geldiniz ve detaylı açıklamanız için teşekkürler,
1- Evlilik yolu ile sponsorluk işlemleri Inland - Kanada içi 42 iş günü Sponsorluk onayı ; 7-12 ay Permanent Residence onayı sürer.
2- Evlilik yolu ile sponsorluk işlemleri Outland - Kanada dışı 35 iş günü Sponsorluk onayı; Minumum 3 Ay Maksiumum 8 ay Permanent Residence onayı sürer(ANKARA)
1ve 2'deki süreler dosyanın hazırlanışı, başvurulan şehrin başvuru yoğunluğu, ilgili vize ofisi yada konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişir.
3- Herhangi bir TRV- Geçici ziyaretçi, turist yada 6 aydan kısa döneme tabi öğrenci, eğitim amaçlı vize alan insanların Kanada içinden bu vizeleri uzatma başvurusu yapma şansı vardır. Bunu SEATTLE Ofisine ilgili dosyayı hazırlayıp ister online olarak isterlerse posta yolu ile yapabilirler. Fakat, burada yapılacak bir uzatma talebinin mutlak ve mutlak geçerli nedenleri ve bu nedenlerinde Seattle ofisi tarafından uygun bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde vize uzatılmaz yani buradaki şans 50% dir. Avukat beyin şu cümlesini doğru anlatalım yanlış anlaşılma olmasın '' Bir kere Kanada içinden Turist, öğrenci vize uzatma başvurusu yaptınızmı çıkmanıza gerek yok'' Burada denilmek istenen şudur: ''Kanada içinden vize uzatmak için başvuru yaptığınızda eski vizenizin tarihi dolsa bile yeni başvuru sonucu belli olana kadar çıkış yapmanıza gerek yoktur''
4- Size özel durumunuz itibari ile Türkiye'den dil eğitimli vize alabilmenizde verdiğiniz detaylar ile inanın biraz zor gözüküyor. Ama eğerki vize masrafı önemli değil başvurayım şansımı deneyeyim derseniz tabiki neden olmasın demekten kalır bize.
5- Yine bu senaryo üzerinden, vizeyi alıp Kanada'ya geçiş yaptınız ve 4. madde karşınıza çıkacak yani Seattle ofisi ya bu evlilik nedenini kabul etmeyip size tamam bu başvurunuzu ve sonucunu memleketinizde bekleyin cevabı verirse durumu da olabilecek bir durumdur.

Dikkat ederseniz Ankara kısmı yani OUTLAND tabir ettiğimiz kısım totalde aslında iyi bir dosya(Eksiksiz) ile 3,4 ayda kesin sonuçlanırken diğer senaryo sonuçlanma kısmı hep muallakta kalıyor.

Yine burada eşinizin gelmesi + evlilik + nişan - düğün-nikah vs vs eşinizin tekrar dönmesi = Masrafları yada Sizin Dil okulu kayıdınız + gidiş masrafınız vs bu iki durumuda ayrıca bir karşılaştırma yapmanızda fayda var.
Şimdi eşinizin oradaki detaylarını bilmiyorum; Eğerki siz dil okulu vizesini aldınız gittiniz ve evlendiniz, bu evlilikte ayrı bir eve çıkıp, yada eşin sahip olduğu evde yerleşim yapılıp yaşamaya başladığınızı, eşiniz yada tanıdıkları vasıtası ile bulabilinecek size bir resmi iş teklifi yapılırsa, Bunları üst üste koyup Kanada içinden vizenizi rahatlıkla uzatır ve Sponsorluk onayı ve sonrası PR hakkınız için beklemeye zamanınız olur.

Şimdi bunlara kısa değindikten sonra en mantıklısı ve doğru adım ne yapmalı; Eğer ilişkiniz ve ilişki geçmişiniz kuvvetli ise bunu hem evlilik öncesi hemde evlilik sonrası destek evraklar ile hem sizin tarafınızdan hemde sponsorunuz tarafından ispatlayabileceğinize inanıyorsanız. Yapacağınız tek adım eşinizin TR'ye gelip evliliği gerçekleştirip tören, balayı vs sonrası geri dönüşünde de tüm sizin tarafınızdan ve onun tarafından hazırlanacak dosyaları hazırlanmış bir şekilde beraberinde alıp Kanada'ya döndüğünde yapacağı sponsorluk başvurusu olacaktır.

Yada yukarıda bahsettiğim (Dil eğitimi kabulü alıp vize başvurusu + Vize başvurusu onayı beklemek + Kanada'ya geçmek evlilik yapmak + Evlilikten dolayı eğer sponsorluk ve PR işlemleri sonuçlanmaz ise son 30 gün kala tekrar vize uzatma başvurusu yapmak + ve kararı beklemek) 50% 'lelere dayanan kısımda şansınızı denemek olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Üye|Cic.Dosya Gön.Tarihi|.|Sponsorluk Kabül|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Görüşme|.|Sağlık Sonuc Alındısı|.|Vize Onay
=======================================================================================================================/
BizveKanada / 12.08.2009---/--8.09.2009-----/14.09.2009 /--17.09.2009-/---------------/--19.11.2009-- /-- 19.11.2009--/ 19.11.2009/
=======================================================================================================================/
İzmir35 / 01.05.2009 / 01.06.2009 / 30.06.2009 / 30.06.2009 / --1.09.2009---- / ---Yapılmadı--- / ----31.08.2009----- /6.10.2009/
Nuray /x.05.2009 / ---29.04.2009 --/-- 12.06.2009 --/ --10.07.2009 /---Yapılmadı---/---Yapılmadı----/----19.10.2009---/20.10.2009/
Nekropsi / 04.06.2010 / 06.07.2010 /............./............./.........../.............../............./.............../
Cafem / --7.05.2009-- / 5.06.2009 / 6.07.2009 / --13.07.2009--- / --13.07.2009- / ----21.10.2009--- / --21.10.2009- /21.10.2009/
Eren / --8.09.2009--- / ---30.09.2009--- / ----13.10.2009---- /--13.10.2009 ---/---26.10.2009--/............./............../15.12.2009/
Tc-Yusuf /Yeni Başvr.Yapılacak/----------/----------/----------/---------/------------/---------------/---------------/
Grace78 / --17.4.2009-- / --07.5.2009-- / --20.5.2009-- / --11.6.2009-- / --05.10.2009-- / --Yapılmadı /--26.01.2010-- /26.01.2010/
Cihan_6233 / -19.11.2009 / -10.12.2009- / -21.12.2009- / -06.01.2010- / -22.02.2010- / -------------- / ----------------- /30.03.2010 /
Ali-baba /19.03.2010 / 20.06.2010 / 29.06.2010 / -------------- / ------------- / -------------- / ------------- / -------------- /
Nureddinfatih / x.01.2009 /........./............../............../.................../............../............./08.06.2010/
Seasines / 22.04.2010 / 28.05.2010 / 01.06.2010 / 09.06.2010 /............./Yapılmadı/.............../15.06.2010/
Knightrider / 31.03.2010 / 21.06.2010 / 23.06.2010 /23.06.2010 /---------------/ 16.07.2010(Tlf. ile )/-------------/ --------------/
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Granby, Knightrider ve Nureddinfatih; müsait olduğunuzda sizlerde dosya işleyiş tarihlerini verirseniz tabloya ekleme yapabiliriz.
Teşekkürler,
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

dosyamın son durumu

Üye| Cic.Dosya Gön.Tarihi|.|Sponsorluk Kabül|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Görüşme|.|Sağlık Sonuc Alındısı|.|Vize Onay
Ali-baba 19.03.2010 / 20.06.2010 29.06.2010 / -------------- / ------------- / -------------- / ------------- / -------------- /
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-Baba,
Teşekkürler Ali bey.
Saygılarımızla,

tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar merhaba Excellans,
Benim dil okulu vizesi için gerekli detayları şöyle açıklayabilirim.
-Ocak 2010 tarihinde TR deki bir bankada yaklaşık 23.000 ytl tutarında hesap
-Aileme ait ev tapusu
-Telekomünikasyon sektöründe ,Avrupa kökenli olup TR de iş yapan bir telekomünikasyon şirketin bayiiliği
-Kurduğum şahıs şirketim ..... uluslararası ticaret aracılık telekomünikasyon hizmetleri veren bir şirket.Uluslararası ticaretten kasıt hem telekom ürünleri satışı(yurt içi-dışı) hem de tropikal meyve alım satımı.Yani burada niyet mektubunda dillendireceğim konu işim gereği yazılı-sözlü ingilizce bilmem gerektiğine dair vurgu olacaktır.Alacağım dil eğitiminin yapacağım iş için gerekli olduğunu belirteceğim.Ki köklü bir telekomünikasyon şirketinde ve çözüm ortağında çalışmışlığım da bulunmakta.
-En son çalıştığım şirketten ekim 2010 itibari ile ayrıldım,fakat kendi şirketim olduğu için bağ-kur kaydmı yapıp prim ödemekteyim.
-Herhangi bir sabıka kaydım ve de sağlık sorunum bulunmamakta.
Buraya kadar aklıma gelenleri size aktarmaya çalıştım,sizin fikriniz ne olur?

(Eğer ilişkiniz ve ilişki geçmişiniz kuvvetli ise bunu hem evlilik öncesi hemde evlilik sonrası destek evraklar ile hem sizin tarafınızdan hemde sponsorunuz tarafından ispatlayabileceğinize inanıyorsanız) Burda belirttiğiniz durumun ispatlanması kanımca biraz insan haklarına aykırı gibi,insanlar evlenip yeni bir hayat kurma derdindeler ama önlerine birçok prosedür konmakta nedense.Kız arkadaşımla yaklaşık 8 ay kadar önce tanıştım.Yazışmalarımız,resimşerimiz ...vb birtakım dökümanlar var.Bunlardan kastınız başka neler olabilir acaba?

Arkadaşım TR de ve KND ya gidecek oradada işi hazır ve de bana orda gittiğimde refere ettiği tanıdıklarından iş bulmam konusunda da yardımcı olacak.

Yorumunuzu ve desteğinizi rica ederim.
saygılar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Thunderbird,
Sizin eğitim vizesi içinde sunacaklarınız şuanda düzgün gözükmekte buna ek olarak, okul - eğitim kabul belgesi + niyet mektubu+ vize formları + vize masrafı şeklinde olacaktır.

Diğer seçenek olan evlilik ile sponsorluktada aslında haklısınız fakat bu sistemi illegal kullananlarında ne yazıkki sayısı inanın 10 binler civarındadır. Bu yüzdendirki bu konuda biraz daha detaylı bilgi ve destek istenmektedir. Bu destekte sizinde bahsettiğiniz üzere ; İlişkinin başlangıcından başvuru anına kadarki olan süreçte iletişimler, resimler, yazışmalar, karşılıklı aile bağları,yine ziyaretler gelişler gidişler, var ise iki çift arasında oluşturulmuş maddi parasal geliş gidiş detayları vs gibi....

Eşinizin aslında şuan orada olması gerçekten bir şans; keşke bir evlilik düzeni oluşturup bu planlamayla evliliği gerçekleştirip Kanada'ya dönse ve hiç turist-eğitim vs vizeleri ile uğraşmadan gittiğinde direkt sponsorluk başvurusunda bulunsa yaklaşık iyi hazırlanmış bir dosya ilede 6-8 ay içinde direkt PR hakkı kazanmış olarak rahat rahat yaşamınıza devam etseniz.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen knightrider »

merhaba excellans
istediginiz bilgileri veriyorum

31.03.2010 dosyalarimiz missiuagaya ulasti
21-06.2010 canada sponsorlugu onayladi dosyalari ankaraya gonderdi
16.07.2010 ankaradan telefonla arayip interview yaptilar bizden haber bekleyin dediler
hala haber bekliyoruz :))
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightrider,
Teşekkürler bilgileriniz için. E-mailinizde ayrıca cevaplanmıştır.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

cok tesekkur ederim sayin excellans galiba hala bekleme surecindeyiz allah sizden razi olsun
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightrider merhaba,
Aslına bakarsanız direk gün vermek istemiyorum ama malum beklemek, beklenmek ve bu ızdırap zor tabi siz ve sizin gibi başvurusu olanlar. Ofis 23 Haziran'da dosyanızı açmış, 16 Temmuz'da da dosyanızı telefon ile check etmiş. Eğer bu görüşme dediğiniz gibi olumlu geçti ise sizi 3-4 Agustos yada 10-11 Agustos'ta arayıp pasaportunuzu, ücretinizi yatırarak(490 CAD) ulaştırmanızı isteyeceklerdir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans,

Bugun Amerikan hastanesinde gerekli muayeneyi yaptirdim, simdi hastaneden verilen copy paper i Ankaraya gonderecegim ama Ankaradan henuz bize, dosya numarasinin verildigi mektup ulasmadi, bu nedenle Ankaranin mektubunu bekleyip verilen dosya numarsinida belirterek mi Medical test belgesini gondereyim, yoksa CIC in gonderdigi mektup uzerinde bulunan Client ID numarasini yazarak mektubu beklemeden gondereyim mi? Herhangi bir acelemiz olmadiginida tekrar belirteyim,Saygilar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Son yazdığınız cümleye istinaden, Ankara'nın sizle irtibata geçmesini bekleyiniz. Ne zaman sizle irtibata geçip; şunlar gerekli dendiğinde sizde IMM1017 formunuzu ibraz edersiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

tekrar merhaba excellans,
sormak istediğim bir soru var. amerikada öğrencilik yapan bir avrupalıyla, evlilik yapan bir CanadianPR sahibi, başvuru işlemlerini nereden yapmalıdır?
örneğin atıyorum, fransız veya alman bir öğrenci amerika da okuyor ve orda tanıdığı CanadianPR ile evlilik yapıyor. bu evliliği amerikada yapması başvuru için sorun teşkil eder mi? daha 2 yıl amerikada öğrenciliği varsa bu durumda süreç nasıl işler? tşk
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Hayır etkilemez. Amerika'da evlenip aynen Türkiye'deki evlilik sponsorluk işlemleri prosedürü gibi PR olan kişi Kanada'dan başvurusunu yapacak. Sadece Evlenen kişi evliliğini kendi ülkesine ibraz edip gerekli belgeleri kendi konsoloslugundan talep edecek. ( Almanya,Fransa vs ) Sürec nasıl işler derken ? Başvuru sürecimi nasıl işler ? Yoksa öğrenciliği mi?
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Joseba merhaba,
Hayır etkilemez. Amerika'da evlenip aynen Türkiye'deki evlilik sponsorluk işlemleri prosedürü gibi PR olan kişi Kanada'dan başvurusunu yapacak. Sadece Evlenen kişi evliliğini kendi ülkesine ibraz edip gerekli belgeleri kendi konsoloslugundan talep edecek. ( Almanya,Fransa vs ) Sürec nasıl işler derken ? Başvuru sürecimi nasıl işler ? Yoksa öğrenciliği mi?
şöyle; 2 kişi... biri amerikayla vatandaşlık green card bağı vs olmayan sadece orda okuyan Pure Alman öğrenci (önünde halen amerikada 2 yılı var), diğeri ise canadada ki PRcard sahibi bir vatandaşımız.
bu şartlar altında; örneğin yaz tatilinde Amerikada veya Canada da tanışıyorlar. ve yıldırım nikahıyla evleniyorlar.. sonra evlilik 2ülkeden hangisinde yapıldıysa PR canada'ya işinin başına dönüyor yada tam tersi öğrenci amerikaya öğrenciliğine dönüyor.... sonra başvuru yapacaklar..inland başvuru yapamıyorlar çünkü zaten biri USA de biri Canada da.
bu durumda öğrenci kişi,Alman vatandaşı olmasına rağmen, amerikada buffalo dan başvuru yapıp belgeleri ordan takip edemez mi ve interview a orda giremez mi? illa ki Almanyadan mı yapıcak başvurusunu... süreç diyerek aslında bunu kastetmiştim.. bu durum öğrencilğini etkiler mi? başvuruyu yapmadan önce bizzat almanya ya dönmesi evliliğini ibraz etmesi veya başvuruyu bizzat mı yapması gerekir. olası interviewa yine almanyada mı girmelidir. bu interviewlar telefondan vs yapılıyormu? gibi..
KUSURA BAKMAYIN. MESAJ YANLIŞ ANLATIMDAN ÖTÜRÜ AŞAĞIDAKİ CEVAPTAN SONRA TEKRAR DÜZELTİLDİ
En son joseba tarafından Temmuz 29, 2010, 4:58 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 18 kere düzenlendi.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Tabiki yapabilir. Toparlayayım son yazdıklarınıza istinaden;
Amerika'da öğrenci bir kişi ve Kanada'da PR olan ama Alman, Fransız, İngiliz vs vs vatandaşı bir kişi evlenmek istiyorlar ve evleniyorlar Amerika'da ; şimdi PR sahibinin evlendiği kişi Kanada dışında herhangi bir ülkede olduğu için OUTLAND başvuru yapacak. Yani Dosyasını vesaire Mississauga'ya gönderecek. Ama Amerika'da evli olan diğer eşte Buffalo ofisinden işlemlerini takip edecek.
- Bu durum öğrenciliğini etkilemez bu başka bir statüdür başka ülke için.
- Almanya'ya dönmesine vesaire gerek yok. Konsolosluk aracılıgıyla ne belge lazımsa elde edebılır.
- Interview gerekli ise hangi vize ofisini sorumlu gösterdiler ise o vize ofisinde girecektir. Interview zorunlu değildir gerekli görülürse vize görevlisi inanmaz yada emin olmak istediği konular varsa Interview isteği yapar bu dediğiniz gibi telefonlada olabilir konsoloslukta yüz yüze görüşmede takdir görevlinindir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Düzeltilen mesaja istinaden..
Sayın Joseba,
Evlilik yolu ile yapılan sponsorluk başvurusunda Sponsor (Kanada vatandaşı yada Permanent Resident olan) harici diğer eşin nereli olduğuna göre başvuruda bir opsiyonu yada önemi yok, nerede yaşıyor (Okuyor, çalışıyor, çalışmıyor vs vs ) önemli. Zaten Sponsor olunacak bu başvuruda hiçbirşey yapmıyor. Sadece Sponsor olan başvuruyu yapıyor ve sistem bu eksende devam ediyor.
Örnek:
Kanada ; Ben excellans(Pr yada Vatandaşım) müstakbel eşim olan XX için sponsor başvurusu yapmak istiyorum. Dosyamı hazırladım Mississauga'ya gönderdim. Dosyamda da dedimki eşimin şuanda bulunduğu ikamet ettiği adres !!SORUMLU OLDUĞU VİZE OFISI !! Buffalo ...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
Düzeltilen mesaja istinaden..
Sayın Joseba,
Evlilik yolu ile yapılan sponsorluk başvurusunda Sponsor (Kanada vatandaşı yada Permanent Resident olan) harici diğer eşin nereli olduğuna göre başvuruda bir opsiyonu yada önemi yok, nerede yaşıyor (Okuyor, çalışıyor, çalışmıyor vs vs ) önemli. Zaten Sponsor olunacak bu başvuruda hiçbirşey yapmıyor. Sadece Sponsor olan başvuruyu yapıyor ve sistem bu eksende devam ediyor.
Örnek:
Kanada ; Ben excellans(Pr yada Vatandaşım) müstakbel eşim olan XX için sponsor başvurusu yapmak istiyorum. Dosyamı hazırladım Mississauga'ya gönderdim. Dosyamda da dedimki eşimin şuanda bulunduğu ikamet ettiği adres !!SORUMLU OLDUĞU VİZE OFISI !! Buffalo ...
anladım yani Y vatandaşı olan bu öğrenci kişi X'de öğrencilik yaptığı için, bu durumda Sponsor, başvuruyu Xteki yetkili ofise yapabiliyor. doğru mu? sorum tam buydu aslında. böyle kısaca sorsaydım keşke :)
teşekkür ederim çok önemli bir bilgi
Albert Einstein
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

selam excellans bugun esimin evini ankaradan arayip islemlerin tamamlandigini ve benim pasaportumu gondermemi istemisler. ve ayrica esime Your husband's processing is completed. Please send his original passport to us for visa issuance.thanks diye mail gondermisler dosyam ankaraya 29.07.2010 da ulasmisti 29.08.2010 tam 1 ay sonra vizem cikti. simdi sormak istedigim malum isler nedeniyle ankaraya gidemiycem pasapotrumu gonderirken pasaport haricinde daha ne eklemem lazim fotograf dosya numarasi yazan bi belge filan? birde pasaportu ptt ile mi yoksa kargoylami gondermem lazim? excellans hersey icin sana gonulden tesekur ederim.sayende butum belgeleri eksiksiz hatta fazlasiyla hazirladik. insallah oraya gelincede tanisip yuzyuze gorusme imkanimiz olur. bu arada kanada ankara konsoloslugu calisanlarinada tesekur etmek lazim 1 ay gibi surede dosyayi sonuclandirdilar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ali-baba yazdı:selam excellans bugun esimin evini ankaradan arayip islemlerin tamamlandigini ve benim pasaportumu gondermemi istemisler. ve ayrica esime Your husband's processing is completed. Please send his original passport to us for visa issuance.thanks diye mail gondermisler dosyam ankaraya 29.07.2010 da ulasmisti 29.08.2010 tam 1 ay sonra vizem cikti. simdi sormak istedigim malum isler nedeniyle ankaraya gidemiycem pasapotrumu gonderirken pasaport haricinde daha ne eklemem lazim fotograf dosya numarasi yazan bi belge filan? birde pasaportu ptt ile mi yoksa kargoylami gondermem lazim? excellans hersey icin sana gonulden tesekur ederim.sayende butum belgeleri eksiksiz hatta fazlasiyla hazirladik. insallah oraya gelincede tanisip yuzyuze gorusme imkanimiz olur. bu arada kanada ankara konsoloslugu calisanlarinada tesekur etmek lazim 1 ay gibi surede dosyayi sonuclandirdilar.
Sayın Ali - Baba merhaba,
Öncelikle gözünüz aydın hayırlı ugurlu olsun, sonunda sizinde bekleyişiniz sonra erdi mutlu bir şekilde. Şimdi sırasıyla;
1- Eğer gönderilen belgede pasaport harici, bir belge istenmedi ise sadece pasaportunuzu gönderiyorsunuz.(2 yıllık Temdit süresi olmalı )
2- Pasaportunuzu, MNG Kargo ile göndereceksiniz, onlarda size aynı kargo ile geri gönderecekler. Pasaportunuzu gönderirken sadece eğer bu yazı sizin elinizde de varsa bu yazıyı ekleyin, eğer yok ise bir tane A4 kagıdına Adınız - Soy adınız - Açık adres bilgileriniz - Telefon ve e-mail bilgileriniz içeren ve yazının üst kısmında da ''BXXXXXXXXX dosya numaralı Sponsorluk dosyasına istinaden vize onaylanması için pasaportum ekte bilginize sunulmuştur''. Yazarak ekleyip gönderiyorsunuz.

Tekrar hayırlı olsun, Tabiki geldiğinizde ve sonrasında tanışmak görüşmek güzel olur...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Üye|Cic.Dosya Gön.Tarihi|.|Sponsorluk Kabül|.|Ankara geliş|.|AOR Mektup|.|Eksik Evrak isteği|.|Görüşme|.|Sağlık Sonuc Alındısı|.|Vize Onay
BizveKanada / 12.08.2009---/--8.09.2009-----/14.09.2009 /--17.09.2009-/---------------/--19.11.2009-- /-- 19.11.2009--/ 19.11.2009/
İzmir35 / 01.05.2009 / 01.06.2009 / 30.06.2009 / 30.06.2009 / --1.09.2009---- / ---Yapılmadı--- / ----31.08.2009----- /6.10.2009/
Nuray /x.05.2009 / ---29.04.2009 --/-- 12.06.2009 --/ --10.07.2009 /---Yapılmadı---/---Yapılmadı----/----19.10.2009---/20.10.2009/
Nekropsi / 04.06.2010 / 06.07.2010 /............./............./.........../.............../............./.............../
Cafem / --7.05.2009-- / 5.06.2009 / 6.07.2009 / --13.07.2009--- / --13.07.2009- / ----21.10.2009--- / --21.10.2009- /21.10.2009/
Eren / --8.09.2009--- / ---30.09.2009--- / ----13.10.2009---- /--13.10.2009 ---/---26.10.2009--/............./............../15.12.2009/
Tc-Yusuf /Yeni Başvr.Yapılacak/----------/----------/----------/---------/------------/---------------/---------------/
Grace78 / --17.4.2009-- / --07.5.2009-- / --20.5.2009-- / --11.6.2009-- / --05.10.2009-- / --Yapılmadı /--26.01.2010-- /26.01.2010/
Cihan_6233 / -19.11.2009 / -10.12.2009- / -21.12.2009- / -06.01.2010- / -22.02.2010- / -------------- / ----------------- /30.03.2010 /
Ali-baba /19.03.2010 / 20.06.2010 / 29.06.2010 / 29.08.2010 / ------------- / Yapılmadı / ------------- / -------------- /
Nureddinfatih / x.01.2009 /........./............../............../.................../............../............./08.06.2010/
Seasines / 22.04.2010 / 28.05.2010 / 01.06.2010 / 09.06.2010 /............./Yapılmadı/.............../15.06.2010/
Knightrider / 31.03.2010 / 21.06.2010 / 23.06.2010 /23.06.2010 /---------------/ 16.07.2010(Tlf. ile )/-------------/ --------------/
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans işler dolayısıyla şuan geçici olarak cic e belirttiğim adreste ikamet etmiyorum. pasaportumun işlemler sonunda bulunduğum ilçedeki mng kargo şubesine gondermelerini ve isteyebilirmiyim? bi sorun çıkarmı?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-Baba merhaba,
Bunu MNG KARGO ile halledeceksiniz. Yani size gelen paketin ofiste tutulmasını ve oradan teslim alacağınızı.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayin ali-baba vizeniz hayirli ugurlu olsun.
knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayin ali-baba
birde size birsey sormak istiyorum vizede size giris icin ne kadar sure vermisler onu belirtebilirmisiniz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Knightrider merhaba,

Ai bey'e sormuşsunuz ama Ali bey daha pasaportunu gönderecek ve pasaport ona ulaştıktan sonra ancak vize süresi hakkında size bilgi verebilir. Ben size genel olan yapıyı söyleyeyim Sağlık raporlarınızın 1 yılı doldurma süresine göre genelde vize giriş süreleri tanzim edilir.
Saygılarımızla,

ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

teşekürler arkadaşlar.darısı sizlerin başına. pasaportumu dün dönderdim.bende bilmiyorum ne kadar süre vercekler ama normalde excellansın dediği gibi sağlık raporu süresi dolana kadar giriş yapmak gerekiyor. pasaport elime geçince yazarım.
ResimResim
tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Thunderbird,
Sizin eğitim vizesi içinde sunacaklarınız şuanda düzgün gözükmekte buna ek olarak, okul - eğitim kabul belgesi + niyet mektubu+ vize formları + vize masrafı şeklinde olacaktır.

Diğer seçenek olan evlilik ile sponsorluktada aslında haklısınız fakat bu sistemi illegal kullananlarında ne yazıkki sayısı inanın 10 binler civarındadır. Bu yüzdendirki bu konuda biraz daha detaylı bilgi ve destek istenmektedir. Bu destekte sizinde bahsettiğiniz üzere ; İlişkinin başlangıcından başvuru anına kadarki olan süreçte iletişimler, resimler, yazışmalar, karşılıklı aile bağları,yine ziyaretler gelişler gidişler, var ise iki çift arasında oluşturulmuş maddi parasal geliş gidiş detayları vs gibi....

Eşinizin aslında şuan orada olması gerçekten bir şans; keşke bir evlilik düzeni oluşturup bu planlamayla evliliği gerçekleştirip Kanada'ya dönse ve hiç turist-eğitim vs vizeleri ile uğraşmadan gittiğinde direkt sponsorluk başvurusunda bulunsa yaklaşık iyi hazırlanmış bir dosya ilede 6-8 ay içinde direkt PR hakkı kazanmış olarak rahat rahat yaşamınıza devam etseniz.
Sayın Excellans,

Bir önceki yazımda işten ayrılma tarihimi ekim 2010 şeklinde belirtmişm.Pardon ekim 2009 olacak.Vize başvurusunda ssk üzerinden dökümler mi istenmekte?Ekim 2009 tarihinden itibaren ssk kaydım yok ve bağkur a geçiş yaptım bunları nasıl hazırlamalıyım?vizeyi aldığım taktirde , giderken ne gibi evrakları yanıma almalıyım?Bahsedilen sağlık raporu ,arşiv kayıtlı sabıka kaydı vb..Bir de vize başvurusunda belgelerin fotokopilerinin gönderilmeleri yeterli midir?Keza bazan asıllarını unutarak göndermiyorlarmış erti beyin yaşadığı askerlik terhis belgesi gibi.

tşk..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Thunderbird merhaba,
SSK dökümleri illa istenmemekte bunu başvuru sahipleri çalıştıklarının legalitesi olarak sunmaktadırlar. Yani bakın burada çalıştım, çalışıyorum alın buda benim SSK, BAG-KUR vs kayıtlarım gibi. Yanınıza giderken, sağlık raporuna gerek yok... Ama diplomalarınızın ingilizce tercümeleri ve asılları, ehliyetinizin yazılı tercümesi vs gibi belgeleri bulundurunuz.
Vize başvurusunda ise orjinal belge yollayamayacaksanız bunların noter tasdikli fotokopilerini sunacaksınız. Sağlık raporu, Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi vize başvurusunda istenir 6 aydan fazla sürecek başvurularda.

Şimdi yazınız biraz birbirine karışmış durumda toplarlarsak ;
Vize başvurusu sırasında ;
Adli sabıka kaydı, sağlık raporu, orjinal verilmeyen evrakların noter tasdikli fotokopilleri verilecek
Vizeyi aldınız yanınızda neler gerekli olabilir Kanada'da;
Diplomalarınız ve tercüme edilmiş halleri,Ehliyetiniz ve tercüme edilmiş hali vs.
Saygılarımızla,

tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba tekrar Excellans,
Anladım ,size göre ssk-bağkur bellgelerimin sunmamın artısı olur mu?Çünkü ekim 2009-haziran 2010 arası ssk kaydı bulunmamakta.Haziran'da bag-kur kaydımı yaptırmış bulunmaktayım.
Okuldan mezun olurken aslının sağ tarafı Türkçe-sol tarafı da ingilizce olarak verildi,dolayısılya aslının noter tasdiği yeterli olur sanırım.Bir de fakülteden hocalarımdan daha sonra mesleğe dair bir şeyler yapabilmeyi de düşünerek bir yazı almam iyi olur mu?Ama gerçi knd tarafı sizin hiç bir mezuniyetinizi bir anlamda kabul etmiyor burda oku onu görelim yaklaşımında oldukları için böyle bir yazının fonksiyonu olur mu?
Ekim 1999 da aldığım ehliyetimin ingilizcesini çevirisini yaptıktan sonra orda 3 ay mı geçerli, oluyor sonra orda(ONTARIO) tekrar başvuru yapmam gerekiyor sanırım.

Tşk..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Thunderbird merhaba,
Evet kesinlikle bu belgelerin yararı olacaktır. Ayrıca ingilizce - türkçe / fransızca türkçe olan evraklarınızda dediğiniz gibi sadece aslı gibidir yeterlidir. Hocalarınızdan, eski işyerlerindeki patronlarınızdan müdürlerinizden alacağınız hertürlü tavsiye yazısı ve mektubu size gerekli ve yardımcı olacaktır. Evet Türkiye'deki kullandığımız ehliyetlerimiz 90 gün süreyle Kanada içinde geçerlidir. Yapılması gereken gelinen şehirde Türk ehliyetimizi ibraz edip kayıt yaptırmaktır. Daha sonra bu 90 gün içinde istediğimiz anda ve sürede de Kanada ehliyeti için başvuru yapıp yazılı + araclı testleri geçip Kanada ehliyeti alırız.
Saygılarımızla,

knightrider
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tesekkurler sayin excellans her durumda sizin basinizi agritiyoruz o yuzden ali beye sormustum :) ama tum inceliginizle yine cevap vermissiniz allah sizden razi olsun.
odeon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen odeon »

Merhaba excellans,
Formunuzu internette araştırma yaparken buldum.Çok teşekkürler bilgiler için.
Benim de kanada vatandaşı arkadaşımla yılbaşı gibi kanadada evlenme niyetimiz var.Kendisi de çifte vatandaş (tr-cnd) biz evlik yaptığımızda ben veya kendisi Türk konsolosluğuna bilgi vermemiz gerekiyormu acaba böyle bir zorunluluk varmıdır.Bzim Türkiye'deki nüfus bilgilerimizde kanada da yaptığımız evlilik görünecek mi?Ben de orada vatandaşlığa başvurabilmem için pr hakkı aldıktan sonra 4 yılın 1095 günü orda ikamet ediyor olmam gerekecek doğru mudur?

iyi günler,iyi çalışmalar.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön