BİZ VE KANADA
ANA SAYFA
EĞİTİM
SORU CEVAP
ÖZEL MESAJ
FORUM
HAKKIMIZDA
ENGLISH
SITEMAP
PARTNERLERİMİZ
BİZ ve KANADA
Dürüst ve Açıkca


 

 

 

 

ANA SAYFA

Merhabalar, ''Biz ve Kanada'' ekibi olarak yaptığımız araştırmalar ve sizlerden gelen yorumlar, tenkitler, başarısızlık hikayeleri, güvensizlik derecesinde gerçekleşen olaylar sonrası, Kanada hükümeti ve onun sağladığı göçmenlik sisteminde sizlerin bizimle hedeflediğiniz sonuca ulaşabilmeniz için bu yapıyı kurduk.Dürüstlük, 100% açıklık, samimiyet belki bu kelimeler size ''Evet herkes böyle diyor, sonra da bizi hüsrana yada hayal kırıklığına uğratıyorlar '' cümlesini aklınıza getirecek.. Fakat, ekibimizle tanışıp hedef-sonuç düzenini fark ettiğinizde aradaki değeri bileceksiniz.

Dürüstlük, samimiyet ve 100% yardım etme bizim soy adımız !!!

Hedefimiz, Türkiye'de belli şartları sağlamış, belli imkanlara sahip, belli mesleki ve eğitim düzeyine gelmiş, yada kendilerine ait bir iş sahibi olup bunu artık Kanada'da değerlendirmek isteyen yatırımcı, girişimci yada ailelerin, bireylerin Kanada göçmenlik ve mülteciler bakanlığının sağladığı ve her yıl yaklaşık 250.000 kişi olarak göçmenlik bandı altında ülkeye alım yaptığı prosedürlerden bu insanlarımızı en güvenli, en sağlam şekilde geçirmek.

Ve hatta ileride oluşturacağımız geçiş sonrası yardımlarla da emlak, okul, çocuk bakımı, çocuk eğitimi, SIN - Social Insurance Number -Sosyal Güvenlik kart, Bölgesel Sağlık kart, Permanent Resident- PR kart konularında da Kanada'ya geçişten sonrada yardım etmeye gönül vermiş olmaktır.

''Biz ve Kanada'' tüm bu karmaşık, zor bazılarına göre imkansız gibi görünen Kanada vizesi ve göçmenlik başvuru ve kabul aşamasını, kabul edilebilirlilik yada kabul edilebilmek için gereklilikleri sizlere açıklıkla anlatacak karşılıklı güvenle sizlere adım adım hedef odaklı yardımıyla size arzuladığınız yapıyı kuracaktır.

Tüm Kanada vizesi çeşitlerinde (Kanada turist vizesi, Kanada geçici ziyaretçi vizesi, Kanada geçici çalışma vizesi, Kanada öğrenci vizesi, Kanada göçmenlik başvurusu)sizlere yardımcı olacak ve sizlerin bu süreçte ihtiyaçlarınıza, sorularınıza, sorunlarınıza ayrıca doğru ve güncel bir şekilde ışık tutacağız.

Kanada Turist vizesi, Kanada geçici ziyaretçi vizesi / Temporary Resident Visa :

Bu vize çeşidi turist ve gezi amaçlı, 6 aydan kısa süreli eğitim ve kursların hedeflenmesi yada yine 6 aydan kısa olmak şartı ile iş, akraba vs. ziyaretleri için kullanılır. Bu vize Tek giriş (Single Entry) yada Çok girişli (Multiple Entry) olarak düzenlenir ve Kanada geçici ziyaretçi (TRV) vizesi başvuru sahiplerinden vizelerinin bitiş tarihinde mutlaka ülkelerine geri dönmeleri şartı istenir.

Yine genel olarak şunlar istenir;

Kaynak: Kanada Devleti - Türkiye / Ankara Konsolosluğu web sayfası

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *       

'' Kanada’daki Arkadaşlarınızı ve Ailenizi Ziyaret:
 • Kanada’da bulunan, sizi ağırlayacak kişinin yazdığı ve onun adı-soyadı, adresi ve telefon numarasını içeren davet mektubu,
 • Sizi ağırlayacak kişinin Kanada’da göçmenlik statüsü (Daimi İkamet Kartı, pasaport veya vatandaşlık belgesinin kopyası)
 • Sizi ağırlayacak kişinin mali durumuna dair belgeler (örnek: Kanada Gelir Kurumu Tahakkuk Bildirimi (NOA) veya T4 fişi, sizi ağırlayacak kişinin işvereninden iş durumu, istihdam süresi, maaşını vs. belirten yazı). Bu bilgilerin verilmesi tamamen gönüllülük esasına dayalıdır ve bu bilgiler, sizi ağırlayacak kişi tarafından doğrudan bizim büromuza gönderilebilir.
 • Sizin işvereninizden, iş pozisyonunuz, ne zamandır çalıştığınız, maaşınızı ve Kanada’ya gitmenize izin verildiğini belirten istihdam yazısı. Evli iseniz, eşinizin işvereninden bir yazı getiriniz. Bu yazı, İngilizce veya Fransızca olmalı, veya onaylı tercümesi bulunmalıdır.
 • Çalışmıyorsanız (öğrenci, evhanımı vs), eşinizin veya ana-babanızın istihdam ve gelir durumuna ilişkin belgeler sağlayınız.
 • Seyahatinizi karşılayacak maddi olanaklarınız olduğuna dair belgeler, örneğin banka mektubu (İngilizce veya Fransızca) ve/veya son altı aylık banka işlemlerini gösteren beyanın kopyası.
 • Kanada’da davet eden şirket veya kuruluş(lar)dan davet yazısı. Bu belge, ziyaret etmeyi planladığınız Kanada şirketlerinin isim(ler)ini içermelidir. Ayrıca, bir temas kişisi, ofis adresi, telefon numarası ve seyahat amacını içermelidir.
 • Sizin işvereninizden, pozisyonunuzu, ne zamandır çalıştığınızı, maaşınızı ve Kanada’ya gitme amacınızı belirten bir yazı. Bu yazı, İngilizce veya Fransızca olmalı, veya onaylı tercümesi bulunmalıdır.
 • Kanada seyahat masraflarınızı kimin karşılayacağına dair bilgiler. Eğer kendi işvereniniz karşılayacaksa, işvereninizin yazısı bunu belirtmelidir.
 • Mümkünse, şirketiniz ile davet eden şirket arasındaki iş ilişkisini gösteren sözleşme, konşimento vs. kopyalarını koyunuz.
 • Ziyaretinizin belirli bir amacı olduğu hakkında Vize Görevlisini ikna etmelisiniz. “Müzakere” için Kanada’ya gitmeyi planlıyorsanız, bu muğlak seyahat nedeninin size vize sağlaması pek olası değildir.
 • Seyahat ve otel rezervasyonlarınız dahil tur çizelgeniz.
 • Seyahatinizi karşılayacak paranız olduğuna dair kanıt, örneğin banka mektubu (İngilizce veya Fransızca) veya banka beyanının kopyası. (Lütfen banka defterlerinizin asıllarını göndermeyiniz)
 • İşvereninizden, pozisyonunuzu, ne zamandır çalıştığınızı, maaşınızı ve Kanada’ya gitmenize izin verildiğini belirten istihdam yazısı. Bu yazı, İngilizce veya Fransızca olmalı, veya onaylı tercümesi bulunmalıdır.

İş veya Resmi Toplantılar için Kanada’ya gidiş / Turist olarak ziyaret :

Kanada’da altı aydan kısa süreli öğrenim (öğrenci izni olmadan) 

 • Kanada’da gideceğiniz öğretim kurumundan kabul yazısı. Bu yazı, faks, fotokopi veya taranmış bir belgenin kopyası olabilir.
 • Kanada’da kalışınız boyunca barınmanızı ayarladığınıza dair belge.
 • İşvereninizden, pozisyonunuzu, ne zamandır çalıştığınızı, maaşınızı ve Kanada’ya gitmenize izin verildiğini belirten istihdam yazısı. Masraflarınızı aileniz karşılayacaksa, onların işverenlerinden yazı getiriniz. Bu yazı, İngilizce veya Fransızca olmalı, veya onaylı tercümesi bulunmalıdır.
 • Ana-babası yanında olmaksızın Kanada’ya giden 18 yaş altındaki çocukların yanında, ana-babadan herhangi biri eşlik etmiyorsa ikisinden de noterden onaylı muvafakatname | PDF * (11 KB), veya sadece eşlik etmeyen ana veya babadan muvafakatname.
 • Öğrenim için Kanada’ya gelen çocukların, varış eyaletinde reşit oluncaya kadar velayet kanıtına ihtiyaçları vardır. Bu yaş eyaletten eyalete değişir. Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec ve Saskatchewan’da 18 yaşın altındaki, British Columbia, New Brunswick, Newfoundland ve Labrador, Nova Scotia, Northwest Territories, Nunavut ve Yukon’da 19 yaşın altındaki çocukların velayet formuna ihtiyacı vardır. Bir Kanada vatandaşı veya daimi oturma iznine sahip kişiye tam velayet veren Noter Onaylı Velayet Beyanı – Ana-baba / Veliler formunu | PDF * (254 KB) sunmalısınız. Öğrencinin Kanada’da kalışı esnasında tam velayeti üstlenen, asgari 19 yaşında olan seçilmiş Kanada vatandaşı veya daimi oturma iznine sahip kişi tarafından verilen noter onaylı Velayet Beyanı – Veli formunu da | PDF * (256 KB) sunmalısınız. Not: Usulüne uygun doldurulmuş bir Velayet Beyanı – ana-baba/vasi veya veli formu | PDF * veriyorsanız, bu münferit formları vermeniz gerekmez.
 • Bir grup lideri ile Kanada’ya giden küçükler grubu için, yukarıdaki Velayet Beyanı yerine, 18 yaşın altındaki her başvuru sahibi için, Kanada’da onlardan sorumlu olacak refakat eden grup liderinin şahsi bilgilerini belirten bir “veli seyahat muvafakatı” verebilir. (Anne ve babadan alınan muvafakatname yine de gereklidir)
 • Mali durum kanıtları.

The Immigration and Refugee Protection Act (IRPA) [Göçmenlik ve Sığınma Koruma Kanunu] altında, öğrenim için altı aydan uzun olmayacak şekilde kalmayı planlıyorsanız Öğrenci İzni gerekli değildir.

İzlemek istediğiniz program 6 aydan kısa olsa dahi, Öğrenci İzni için başvurabilirsiniz. Öğrenci izni şu durumlarda faydalı olacaktır:

Kalışınızı altı ayın ötesine uzatmak isterseniz,

Kampüste çalışmayı planlıyorsanız,

Katıldığınız kurs altı aydan uzun sürüyorsa fakat siz kursu tamamlamadan, altı aydan daha kısa sürede Kanada’dan ayrılmayı planlıyorsanız.

Öğrenci ve Çalışma İzni Sahiplerinin Kanada’ya Dönüşü: Öğrenci veya çalışma izninizi Kanada’da yenilemişseniz, Kanada’ya dönmek için pasaportunuzda muhtemelen yeni vizeye ihtiyacınız olacaktır. Yeni izin belgeniz tek başına, uçağa binmenizi ve Kanada’ya gitmeniz için yeterli belge sayılmaz.

 • Geçerli öğrenim veya çalışma izninizin kopyası
 • Öğrenciler için: Öğrenim görüyor olduğunuza dair belgeler (yakın zamanda alınmış transkriptler) ve öğrenime devam edebileceğinize dair kanıtlar (kabul veya kayıt formları, para kanıtı vs).
 • İşçiler için: İşvereninizden, istihdamınızın sürdüğüne dair yakın tarihli yazı.
 • Transit vizesi için Büyükelçiliğe ücret ödenmeyecektir.
 • Pasaportunuzda, son varış ülkesi için gerekli (ise) vize mevcut olmalıdır.
 • Adınıza hazırlanmış havayolu veya diğer ticari seyahat çizelgesi veya rezervasyonu
 • Seyahat amacınıza göre (aile ziyareti, iş, turizm, vs), bu sayfada tanımlanmış olan, Kanada Ziyaretçi Vizesi için normal olarak gereken belgeleri sunmalısınız. ''

Ayrıca Kanada'da okumak, öğrenim görmek için Öğrenci İzni başvurusu yapılmalıdır.( 6 aydan kısa süreli Kanada'da eğitim ve öğrenim görecekler için sadece geçici ikamet vizesi (TRV) gereklidir. Diğer tüm eğitm ve öğrenim başvuruları için Kanada Öğrenci İzni gereklidir. Yine Öğrenci İzni alabilmek için ;

Kaynak: Kanada Devleti - Türkiye / Ankara Konsolosluğu web sayfası

''

Öğrenim programınız altı ay veya daha kısa fakat başka bir programda öğreniminize devam etmeyi planlıyorsanız, Kanada’ya gitmeden önce öğrenci iznine başvurmalısınız. Bu, sizin Kanada’da gerektiğinde öğrenci vizenizi uzatmak için başvuru yapabilmenize olanak sağlar. Aksi halde, öğrenci izniniz yoksa, başvurunuzu Kanada sınırları dışında yapmanız gerekecektir.

Daha fazla bilgi için lütfen okuyunuz: Studying in Canada. [Kanada’da Öğrenim]

Tüm başvuru sahiplerinin, Öğrenci İzni için başvurmadan önce Kılavuzu PDF * okumalarını tavsiye ediyoruz.

Öğrenci İzni için başvurmadan önce aşağıdaki belgeleri hazır etmelisiniz:

 • Okuyacağınız okuldan kabul yazısı
 • Okul ücretlerini ödemek ve okulun yakınlarında yaşamak için yeterli paranız olduğuna dair kanıt
 • Başvurunuzda, bizzat yazacağınız bir Öğrenim Planı bulundurmanızı tavsiye ederiz. Yaklaşık bir sayfa kadar olan bu yazıda, aşağıdaki hususları ortaya koymalısınız:
 1. Kabul edildiğiniz okulda ve programda öğrenim görmek üzere niçin Kanada’ya gitmek istiyorsunuz;
 2. Genel öğrenim ve kariyer hedefleriniz ve Kanada’daki öğrenim sizin bunları başarmanıza nasıl katkıda bulunacak;
 3. Bilmemizi istediğiniz ilave faktörler (aile, mali, deneyim vs).
 • Kanada’da öğrenim görmeyi planlayan her bir kişi için, İngilizce veya Fransızca olarak, Öğrenci İzni Başvurusunu doldurunuz ve gönderiniz (eğer bir küçük yalnız olarak gidiyorsa, küçük adına form doldurulmalı ve sunulmalıdır).
 • Her kişi için geçerli bir uluslararası seyahat pasaportu sununuz. Çocuklar, eşlik eden ana-babanın pasaportuna yazılabilir.
 • Gereksinimlere uygun olarak fotoğrafları sununuz.
 • Gerekli başvuru ücretini ödeyiniz. Başvurunuz reddedilirse ücret iade edilmeyecektir.
 • Öğrenim için Kanada’ya gelen çocukların, varış eyaletinde reşit oluncaya kadar velayet kanıtına ihtiyaçları vardır. Bu yaş eyaletten eyalete değişir. Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec ve Saskatchewan’da 18 yaşın altındaki, British Columbia, New Brunswick, Newfoundland ve Labrador, Nova Scotia, Northwest Territories, Nunavut ve Yukon’da 19 yaşın altındaki çocukların velayet formuna ihtiyacı vardır. Bir Kanada vatandaşı veya daimi oturma iznine sahip kişiye tam velayet veren Noter Onaylı Velayet Beyanı – Ana-baba / Veliler formunu | PDF * (254 KB) sunmalısınız. Öğrencinin Kanada’da kalışı esnasında tam velayeti üstlenen, asgari 19 yaşında olan seçilmiş Kanada vatandaşı veya daimi oturma iznine sahip kişi tarafından verilen noter onaylı Velayet Beyanı – Veli formunu da | PDF * (256 KB) sunmalısınız. Not: Usulüne uygun doldurulmuş bir Velayet Beyanı – ana-baba/vasi veya veli formu | PDF * (22 KB) veriyorsanız, bu münferit formları vermeniz gerekmez.
 • Quebec’te öğrenim görmek istiyorsanız muhtemelen Quebec Kabul Sertifikası (CAQ)’na ihtiyacınız olacaktır. Quebec’te öğrenim görmeyi planladığınız öğrenim kurumu bu ihtiyacı karşılamanızda yardımcı olabilir.
 • Kanada’da öğrenim göreceğiniz kurumdan kabul yazısı. Bu yazı, faks veya fotokopi olabilir.
 • Finansal kaynaklarınıza dair kanıtları sununuz.

Formların fotokopilerini kullanabilirsiniz. Tüm formlar İngilizce veya Fransızca doldurulmalıdır. Yukarıda belirtilen tüm unsurları bir paket halinde birlikte sunmalısınız. Kanada’daki okulunuz veya öğrenim kurumunuz, size kabul yazısı göndermelidir, böylece onu, vize başvurunuza ekleyebilirsiniz.

Komple başvuru kitini indirmek için aşağıdaki linkleri tıklayınız:

Öğrenci izni başvuru formu - (LISTE)     Başvuru kontrol listesi (İngilizce/Türkçe) – (PDF * 71 KB) ''

Kanada'da çalışmak için yine Kanada Çalışma İzni'ne sahip olmanız gerekmektedir. Bunun içinde yine genel olarak ;

Kaynak: Kanada Devleti - Türkiye / Ankara Konsolosluğu web sayfası

'' Kanada’da kısa süre için çalışmayı düşünüyorsanız, sadece Çalışma İznine ihtiyacınız var. Vize ofisimiz, iş aramak amacıyla yapılan başvurulara çalışma izni vermemektedir, sadece geçici bir süre için, belirli bir işverenden belirli iş teklifi alan kişilere vize vermektedir. Pek çok iş için Kanadalı işvereniniz, Human Resources and Skills Development Canada (HRSDC)’dan Istihdam Piyasası Görüşü (Labour Market Opinion) almak zorundadır. Başvuru, Kanada’da bir Service Canada Centre veya Temporary Foreign Worker Unit [Hizmet Kanada Merkezi veya Geçici Yabancı İşçi Birimi]’ne yapılır ve orada değerlendirilir. İş teklifinizin Kanada İstihdam standartlarına uygun olması ve işinizin Kanada’da istihdam piyasasını olumsuz etkilememesi için bu zorunludur.

İşvereninizin rolü ve sorumlulukları dahil olmak üzere bu süreç hakkında daha fazla bilgi almak için CIC web sitesini ziyaret ediniz.

Bazı meslekler ve çalışma durumları HRSDC onayını gerektirmez. HRSDC onayına ihtiyacınız yoksa, Çalışma İzni başvurunuzu yapabilirsiniz. Size eşlik etmesini planladığınız ve bakmakla yükümlü olduğunuz eşiniz ve çocuklarınız, Kanada’da iş arayacak veya öğrenim görecekse, Çalışma veya Öğrenci İzinlerine başvurmalıdırlar.

Çalışma İzinleri:

Geçici işçiler, Kanada’da ziyaretçidir ve başvuru sahipleri, geçici kalışın koşullarına uyacaklarına dair Vize Görevlisini ikna etmelidir.

Bu talimatlar, Kanada’da çalışmayı isteyen başvuru sahipleri içindir:

 • Kanada’da çalışacak her başvuru sahibi için İngilizce veya Fransızca olarak bir Çalışma İzni Başvurusu doldurunuz. Formlar, tam isimler ve tam doğum tarihi, yani gün ay yıl, ile doldurulmalıdır. Formu doldururken el yazısı biçiminde yazı kullanmayınız. Formu elle dolduruyorsanız büyük harfler kullanınız.
 • Geçerli bir uluslararası seyahat pasaportu sununuz.
 • Gereksinimlere uygun fotoğrafları sununuz.
 • Gerekli başvuru ücretini ödeyiniz. Başvurunuz reddedilirse ücret iade edilmeyecektir.
 • Başvurunuzla birlikte tüm kanıtlayıcı belgeleri sunmalısınız. Müstakbel işvereniniz size bir iş teklifi göndermelidir, böylece onu başvurunuza koyarsınız. Çoğu pozisyon, Emek Piyasası Görüşü gerektirir. İş teklifi HRSDC onay şartından muaf değilse, işvereniniz bu onayın bir kopyasını göndermelidir. 

Kanıtlayıcı Belgeler :

Başvurunuzla birlikte vermek üzere hazırlamanız gereken belge listesi aşağıdadır:

 • İşvereninizden bir davet mektubu. Bu belge, sizin çalışacağınız Kanada şirketinin adını, bir temas kişisi, ofis adresi ve telefon numarasını içermelidir. Aynı zamanda, sizin pozisyonunuzu tanıtan bir iş tanımı ve o şirket için çalışacağınız süre, muhtemel maaş ve taşınma veya barınma tazminatı gibi yan haklar paketi içermelidir.
 • İmzalanmış bir iş sözleşmesi
 • Size teklif edilen iş için gerekli vasıfları taşıdığınızı kanıtlamanıza yardım edecek öğrenim veya mesleki belgeler
 • Önceki işverenlerinizden referans mektupları.
 • Quebec’te çalışmayı düşünüyorsanız, Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles du Québec tarafından verilen Quebec Geçici Çalışma Kabul Sertifikası.
 • Her vize sürecinde olduğu gibi, ofisimiz, Çalışma İzninin verilebilmesi için, mülakat isteme hakkını saklı tutar ve belirlenmiş Hekim tarafından muayene edilmenizi isteyebilir.

Yatılı Bakıcı Programı :

Eğer Kanada’da yatılı bakıcı olarak çalışmayı düşünüyorsanız ilave bilgiler CIC web sitesinde yer almaktadır. Gerekli tüm belgeleri sununuz, aksi halde başvurunuz reddedilebilir.

Komple başvuru kitini indirmek için aşağıdaki linkleri tıklayınız:

Çalışma izni başvuru formu - Başvuru kontrol listesi - (PDF * 71 KB) ''

*     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *     *          

''Biz ve Kanada'' ekibi kesinlikle danışman, danışmanlık şirketi değildir!!. Eger legal yardım almak istiyorsanız::ICCRC-CRCIC ziyaret ediniz. ''Biz ve Kanada'' sadece ve sadece doğru, gerçek, dürüst bir yardım ortamıdır.

''Biz ve Kanada'' ekibi vaatler ile değil sonuçlar ile siz üyelerimize yardım ediyoruz...

Gelin, sizleri de ''Biz ve Kanada'' ailesi ile tanıştıralım...

 

''Biz ve Kanada'' ekibi sizlere Kanada vizesi, Kanada vize başvuruları, Kanada göçmenlik statüsü, Kanada göçmenlik başvurusu ve Kanada'da eğitim hakkında merak ettikleriniz ve bu süreç hakkında devam eden süreç boyunca yardımcı ve destek olmaya hazırdır. Yapmanız gereken sadece bizlere ulaşmak...

ÜCRETSİZ GÖÇMENLİK DEĞERLENDİRME TESTİ İÇİN TIKLAYINIZ !!!

                           info@bizvekanada.com

                                                                                                 www.kanadavebiz.com

                                                                                                                                                 Protected by Copyscape DMCA Takedown Notice Violation Search

 

göçmenlik, vize, yurtdışında eğitim, kanada ingilizce, gocmenlik, yurtdışı egitim, kanada göçmenlik, kanada konsolosluğu, vize işlemleri, kanada'ya vize, kanada vizesi, kanada'da eğitim, kanada'da üniversite, kanada'da dil okulu, kanada dil okulları, kanadada egitim, kanada göçmenliği, kanada göçmenlik başvurusu, vize bilgileri, vize işlemleri, kanada göçmen, kanada dil okulları, kanada vatandaşlığı, göçmen vizesi, işçi vizesi, kanadaya işçi vizesi, kanada dil kursları, kanada liseleri, kanada kolejleri, kanada'da tatil, konsolosluk vize işlemleri, kanada göçmen alımı, kanadaya göçmen alımı, kanada için göçmenlik, kanadaya nasıl gidilir, kanadaya iltica, kanada göçmenlik testi, kanada vizesi için gerekli evraklar, kanada, kanada'da, kanadaya, kanada göçmenlik şartları, kanada göçmenlik haberleri, kanada göçmenlik puanlaması, kanada öğrenci vizesi, kanada turist vizesi, kanada işçi vizesi, kanada göçmen vizesi, kanada iş vizesi,kanada hakkında, kanada herşey, kanadada yaşamak, kanadada maaş

BİZ VE KANADA ANA SAYFA EĞİTİM SORU CEVAP ÖZEL MESAJ FORUM HAKKIMIZDA ENGLISH SITEMAP PARTNERLERİMİZ