kanada'da medikal

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
calamity
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

kanada'da medikal

Okunmamış mesaj gönderen calamity »

AEO ile aldığım iş teklifiyle ilgili PR işlemlerim neredeyse iki yıldır sürüyor en son firmanın araya soktuğu milletvekilleri vs ile konsolosluk aceleden bana ve aileme work permit verdiler ve PR işlemleriniz burada devam edecek, siz sadece Kanada'da medikal muayeneyi yaptıracaksınız dediler. Bu konuda bir terslik çıkmaz değil mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanada'da medikal

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Calamity merhaba,
Hayır sağlık raporunuzu Kanada vatandaşlık ve göçmenlik bakanlığının yetkilendirdiği istediğiniz yerden, kurumdan yaptırma hakkına sahipsiniz bu yüzden bu konuda bir sorun çıkmayacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
calamity
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

kanada'da medikal

Okunmamış mesaj gönderen calamity »

teşekkür ederim
kikima
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

kanada'da medikal

Okunmamış mesaj gönderen kikima »

Merhaba,

Biz göçmenlik başvurusunu Türkiye'deyken yapmıştık. Sonra da uluslararsı öğrenci olarak Kanada'ya geldik. Ama göçmenlik başvurumuz Ankara üzerinden yürütülüyor. Sonunda sağlık kontrollerimiz istendi geçen hafta ve sağlık kontrollerimizi ailece dün yaptırdık. Bu arada doktordan öğrendim ki 2010 Nisan ayından beri Kuzey Amerika'da yapılan bütün sağlık testlerinin sonuçları önce Ottawa'ya gönderiliyormuş. Sanırım oradan Paris'e oradan da Ankara'ya gidecek. Sağlık kontrollerini Kuzey Amerika'da(Kanada, amerika ya da hadi Meksika) yaptırıp vizesini Ankara'dan almak zorunda kalmış biri var mı acaba? Varsa ne kadar sürdü işlemler?

Ağustos sonunda buradaki vizemiz bitiyor ondan sonra ailece vizeyi yenilememiz gerekecek bir kaç hafta için 500 dolar bayılmak istemiyorum açıkçası. Keşke ondan önce hallolsa bu işler.

kikima
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanada'da medikal

Sayın Kikima merhaba,
Inland yada Outland medikal sonuçlarınız; doktorunuzun yada yetkili kurumun sevkinden itibaren!! 2 - 12 hafta içinde Paris medical office tarafından sonuçlandırılıp ilgili sistem içinde alınmak üzere sunulur. Ankara-Konsolosluğu bu kontrolünü düzenli yaptığı sürece medikal sonuçları alımı ve vize basımı için yapılacak Pasaport talebi + Pr masrafı talebi fazla uzun sürmemektedir. Fakat, eğer konsolosluk size ait medical check kısmını zamana yayarak yapar yada yoğunluktan bakmaz, bakamaz ise tabiki bu sizin sürecinizi bekleme yönünde etkileyecektir. Bu durumda siz başvuru sahibi olarak 6. hafta dolmasına rağmen hala bir geri dönüş, pasaport talebi vs. almaz iseniz Ankara -Konsolosluğuna bunu bildirerek medikal sorgunuzu ve sonucunu ve tabiki vizenizin basılması durumunu sorabilirsiniz.

Genel bir süre vermek gerekirse 2 ay içinde bu sorgu eğer ki birey yada bireylerde bir sağlık sorunu yok ise yapılmaktadır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
kikima
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

kanada'da medikal

Okunmamış mesaj gönderen kikima »

Teşekkürler ekselans,

pr masrafı dediğiniz bu başlangıçta ödediğimizden başka bir şey midir acaba? Öyle ise ne kadardır? Bu adam başı 490 dolar olan mıdır acep?

Bir de bu dosyanın hareketini online takip ettiklerini okudum yabancı bir forumda. Yani Paris'e ne zaman varmış ne zaman yola çıkmış vs... Bu konuda bir şey biliyor musunuz?

Benim derdim de Ottawa'dan Paris'e gitmesinin ne kadar süreceği zaten... Neyse sonuçta ailece paşa paşa buradaki vizelerimizi yenileyeceğiz sanırım...

:)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanada'da medikal

Sayın Kikima,
PR Masrafı evet 490 Cad olan kısım. Ayrıca dosyanızı online tabiki takip edebilirsiniz, fakat ne zaman Paris'e medikal gitmiş ne zaman Paris'ten çıkmış bunu göremezsiniz. Sadece vize ofisi sonucların alındıgını '' Medical result-s received'' yazarak belirtir. Nerden bakacagım diye merak eder isenizde. CIC sitesinde sag menude ''Check Application Status'' barı altından yönergeleri takip ederek ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön