Kanada'ya Eyalet bazlı göçmenlik başvurusu

Kanada'ya eyalet bazlı göçmenlik başvurusu hakkında merak ettikleriniz ve deneyimleriniz kısaca herşeyi paylaşacağız. Kanada eyaletlerinde yaşayan yada eyaletlerin kendi özelliklerine göre Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapmak isteyenler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

ibozdag yazdı:ok iltica değil dimi yasal bir surec sanırım. bu baslık altından bu konuda bilgi alabilirmiyim. boyle bir durum için ne yapmak gerekiyor.
Sayın İbozdag,
Hayır iltica değil, iltica konusu yine bu grup altında fakat sizin bahsettiğiniz durum değil. Bahsettiğiniz durumda başvuru yapılabilmesi için yaşanılan sorunların ve artık bu ülkede hiçbir şekilde yaşanamayacagını şahsi nedenlerle ispatlamak ve yine Birleşmiş milletler mülteci ve mülteci hakları komisyonundan durumunuza ilişkin resmi onay almak yada ilgili buna benzer organizasyonlardan alınmış durumu tasidkleyici tavsiye ve sponsorluk mektuplarıyla başvuru yapılabilir. Mesela din, ırk, siyasi görüş, farklı seksual oluşum organizasyon vs gibi durumlarda yaşam şansının bu ülkede bulunmaması, sağlanamaması, hayati tehlike taşıması gibi nedenler ile ve ayrıca Iltica gibi aynı kategori sayılsada Vatansızlık durumunda yapılacak başvuru şeklidir. Örnek: İranlısınızdır İran'dan kaçmışsınızdır hayatınıza ailenize rejimden dolayı bir risk teşkil vardır. Bu başvuruyu yaparsınız yada yukarıda saydıklarım içinde iltica durumunu dahil edip o şartlarda başvuru yapabilirsiniz. Fakat, Mültecilik Türkiye Cumhuriyetinde mümkün olmadığı için yani rejim siyasi yapı yaşam baskısı ve hayati tehlike (Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için bir sorun oluşturmadığı için) hatta sizi sınır dışı etme vs durumu olmadığı için Türkiye'den ancak iltica vasıflarında bu kategoriye dahil olunma şansı vardır.
Nedir bunlar:
Gay- Lezbiyen tercihlerinde olup ; hayati tehlike, baskıya, işkenceye ve adli baskıya maruz kalmak
Azınlık ırklardan olup; hayati tehlike, baskıya, işkenceye ve adli baskıya maruz kalmak
Din değişikliği ; yüzünden yine hayati tehlike, baskıya, işkenceye ve adli baskıya maruz kalmak
Siyasi inanış ve örgütsel, organizasyon yapıda olup; yine hayati tehlike, baskıya, işkenceye ve adli baskıya maruz kalmak
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

Excellans

super açıklamıssın eline sağlık bende internetten bakıyordum gerek kalmadı. ok bunuda anlamış öğrenmiş olduk.
yakın zamanda askerliğini yapmış bir arkadaşım vardı. kendisi doğulu (kürt). bana soyle birşey anlattı istanbulda yaptı askerliğini ve bulundugu taburda askerler arasında kürt Türk ayrımı yapıldıgını söylemişti. bu yukarıda yazdıklarınız için bir neden olabilirmi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:Excellans
super açıklamıssın eline sağlık bende internetten bakıyordum gerek kalmadı. ok bunuda anlamış öğrenmiş olduk.
yakın zamanda askerliğini yapmış bir arkadaşım vardı. kendisi doğulu (kürt). bana soyle birşey anlattı istanbulda yaptı askerliğini ve bulundugu taburda askerler arasında kürt Türk ayrımı yapıldıgını söylemişti. bu yukarıda yazdıklarınız için bir neden olabilirmi.
Sayın Ibozdag,
Şimdi bahsettiğiniz senaryo tabiki buna uygun değildir. Dikkat ederseniz burada şahsi, kişisel düşünce ve ayrılıklardan dolayı yaşanmış bir hikaye mevcut. Yani ben buyum hasan veli' de bu; bu yüzden zorluk çekiyorum gibi bir neden değil. Burada daha geniş devletsel ve vatansal anlamda yaşanılmış ve dediğim gibi Birleşmiş milletler yada benzeri organizasyonlardan da evet bu insan, bu aile buna buna maruz kalmıştır. Bu ülkede yaşama olanakları bulunmamaktadır gibi destek ve onay belgeleri ayrıca yine bulundukları durum ile ilgili aynı şeylerin yaşanmışlığını medya haberleri, vs ile desteklemeleri ve bu tür yaşanmışların anlık dönemlerde değil; geçmişte - şimdi - ileride de devam edeceğini desteklemeleri lazımdır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok anladım şimdi güzel bir bilgi oldu teşekkür ederim
diemperdidi
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen diemperdidi »

Selamlar,
Biz de eşimle beraber Quebec üzerinden başvuru yapmaya hazırlanıyoruz. İstenen evrakları topladık, noter tasdikli kopyalarını çıkardık, çevirilerini hazırladık...
Formu doldurup başına submission/cover letter eklemek ve şam'a göndermek kaldı.
Kanada'ya göçme nedenlerimizi ve kendimizi anlatacak bir cover letter'dan bahsediyor. İlk sorum bu mektup ile alakalı tavsiyenizi almak üzerine olacak, uymamız gereken bir format var mıdır?
Ayrıca Quebec başvurusu ile alakalı olarak verebileceğiniz her tür genel bilgiyi de memnuniyetle karşılayacağız.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

diemperdidi yazdı:Selamlar,
Biz de eşimle beraber Quebec üzerinden başvuru yapmaya hazırlanıyoruz. İstenen evrakları topladık, noter tasdikli kopyalarını çıkardık, çevirilerini hazırladık...
Formu doldurup başına submission/cover letter eklemek ve şam'a göndermek kaldı.
Kanada'ya göçme nedenlerimizi ve kendimizi anlatacak bir cover letter'dan bahsediyor. İlk sorum bu mektup ile alakalı tavsiyenizi almak üzerine olacak, uymamız gereken bir format var mıdır?
Ayrıca Quebec başvurusu ile alakalı olarak verebileceğiniz her tür genel bilgiyi de memnuniyetle karşılayacağız.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...
Sayın Diemperdidi merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Quebec başvurusunda istenen Cover letter'da bir format bulunmamaktadır. Ama tavsiye olarak , Mektubunuzda kısa aile özgeçmişiniz, eğitim ve meslek deneyimi ve Quebec eyaletindeki arzularınız ve ilk 3 sene içindeki planlarınızı yine çok detaylı olmadan ama net başlıklar ve cümleler ile dile getirmeniz olacaktır.
Basit bir örnek derseniz:
''Ben Diemperdidi xx doğumlu ve eşim Y zz doğumlu tt yılından beri Türk vatandaşı olarak Türkiye'de yaşamaktayız. Ben aa yılından beri bb görevinde eşim ise cc yılından beri dd görevinde yada ev hanımı vs vs .. (Var ise çocuk yada çocuklarımızın yaşları ve okullarını lise -orta diye belirtiyoruz). Ben ve Ailem Quebec eyaletinde yaşama kararımızı aldığımızda; ailemizin çok daha iyi hayat şartlarında ve geleceklerimizin bizlerinde sahip olduğu mesleki deneyimlerle beraber Qubec eyaletinin sunduğu yüksek standartla birleştirerek kalıcı bir yapıda kurmayı düşünüyoruz. Sahip olduğumuz mesleki deneyim, ailemin uyum yapısı ve ekonomik durumumuzla da destekleyerek amacımız takip eden yıllar içinde huzurlu bir ortamda yaşamak, Kanada ve özellikle Quebec eyaletinde yaşamlarımızın geri kalan kısmını devam ettirmek en büyük amacımız ve mutlak hedefimizdir.

Bu yüzdendir ki sizlerin karşısına seçilebilir aile olarak çıkıp değerlendirmenizi ben ve ailem adına sunduğum kriterlerle yapmanızı rica ederim.

Saygılar,
Diemperdidi ''

Yine Quebec, başvurusu yapmış bulunan diğer değerli üyelerimizde size kendi deneyimlerini paylaşacaktır. Hayırlı olsun diyelim, merak ettiğiniz yada danışmak istediğiniz zaman çekinmeden iletşim kurabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

sayın excellans hocam tekrar merhaba,
suriye mülakatım daha önce bahsettiğim gibi bu ay sonuna doğru olucak. ben mülakata kadar, ankara'ya yapacağım ana göçmenlik başvurusu için gereken belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlayıp, kısmet olursa sertifikamı, aldığımın ertesi günü, hazırladığım belgelerin yanına sadece ekleyip hemen ankara'ya göndermeyi planlıyorum. gerekli belgelerin ne olduğunu araştırdım fakat bir kere de senin teyidini almak istedim.
1)acaba hangi belgeler gerekiyor?
2)ayrıca sağlık raporumu hemen almamın bir sakıncası olur mu? ya da en erken ne zaman almam uygun olacaktır.
3)ankara süreci quebec başvurusu için nasıl işlemektedir?
galiba daha da sorularım olacak.
şimdilik teşekkürler, görüşmek üzere
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Öncelikle şunu belirteyim siz sağlık raporunu Ankara sizden istemediği sürece alıp kendiniz yollayamazsınız. Diğer sorularınız ve hazırlanacak evraklar içinde aşağıda verdiğim linkten Document Checklist indirin ve size ait yani başvurunuz olan QUEBEC Skilled Worker gerekli olan evrakları yani formları download edip doldurup sertifikanız gelene kadar dediğiniz gibi hazır edebilirsiniz.
Quebec'ten onay alanlar yani CSQ alanlar 1 yıl içinde bağlı bulundukları Kanada elçiliklerine yada konsolosluklarına normal federal başvurusu yapmalıdırlar.
QUEBEC -Skilled Worker-ANKARA

Ankara süreci Quebec eyaleti onayı almış başvuru sahipleri için, Onaylı orjinal alınmış Quebec sertifikası ve yukarıda görülen diğer formlar ve istenilen belgelerin doldurulup ilgili masrafların yatırılması şeklinde başvuru yapılır. İlgili vize görevlisi gönderdiğiniz evraklarınızı check eder eksik gedik vs var ise sizden yeniden talep eder, yok ise size sağlık raporu almanız için evrak gönderir. Sizde bu evrak ile sağlık raporunuzu alıp yine raporun sonucunun ulaşmasını bekler ve sonuç ulaştıktan sonrada vizenizin onayı için ya konsolosluğa bizzat gelmeniz yada kurye ile pasaportunuzu gönderebileceğiniz bildirilir. Sizde hangisi size uygunsa gerçekleştirir PR hakkınızı alırsınız. Süre olarak soruyor iseniz Konsolosluğun yoğunluğuna göre değişmekte olup genelde maksimum tüm sağlık raporları, evrakların kontrolü vs vs işlemleri 4 ay sürmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çok teşekkürler. anladığım kadarıyla http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... cation.asp linkindeki application kit'deki formlar, verdiğiniz linkteki Q harfi altında kutucuğu bulunan belgelerdir. sanırım complete başvuru için:

APPLICATION FOR PERMANENT RESIDENCE IN CANADA (IMM 0008)
SCHEDULE 1: BACKGROUND DECLARATION
SCHEDULE 5: DECLARATION OF INTENT TO RESIDE IN QUEBEC: ECONOMIC CLASSES
ORIGINAL CERTIFICAT DE SÉLÉCTION DU QUÉBEC (CSQ)
ADDITIONAL FAMILY INFORMATION (IMM 5406) (evli olmadığım ve sadece tek başıma başvurum olduğu için kendimin anne babamın ve kardeşimin bilgileri ve gerekli yerlere imzalar şeklinde)
USE OF A REPRESENTATIVE (IMM 5476)
IDENTITY AND CIVIL STATUS DOCUMENTS
nüfus cüzdanı fotokopisi (NOTER ONAYLI FOTOKOPİ)
askerlik terhis belgesi (ORJINAL BELGE + TERCUMESI)
CHILDREN’S INFORMATION (IF APPLICABLE)
TRAVEL DOCUMENTS AND PASSPORTS
Include only copies of pages showing:
•the passport number,
•date of issue and expiry,
•your photo, name, date and place of birth. (NOTER ONAYLI FOTOKOPI SEKLINDE)
PROOF OF RELATIONSHIP IN CANADA (IF APPLICABLE)
NON-ACCOMPANYING FAMILY MEMBERS DECLARATION (IF APPLICABLE)
POLICE CERTIFICATES AND CLEARANCES(arşivli sabıka kaydı orjinali+ TERCUMESI )
FEE PAYMENT(kredi kartıyla nasıl ödeme yapabilirim? ödeme başvuruyu ankaraya yollamadan mı yapılıyor?)
PHOTO REQUIREMENTS (formdaki standartlara uygun 8 fotoğraf)
CSQ
ve Ankara istediği zaman MEDICAL (dünyada anlaşmalı her hastaneden olabilir)

ki bunlardan kırmızıyla işaretlediklerimi doldurmama ve yollamama gerek kalmayacak. tabi inşallah CSQ yu alırsam..doğru anlamışmıyım? ve belgeler için noter tasdiği, tercüme vs. gerekli midir?
Saygılar hocam
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Evet, aynen bu şekilde formlarımızı hazırlıyoruz. Kırmızı işaretledikleriniz size gerekli olmayacaktır. Diğer Noter, tercüme vs ile sorduğunuz ise ek sunduğunuz destek evraklarınızın evet tercümeleri + gerekliyse noter tasdikleri yapılacaktır. (Aile nufus belgesi, Pasaport fotokopisi(Noter tasdikli), Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi, Ekonomik durum gösteren banka ve mevduat bilgileri, Eğitim, İş deneyimi vs vs )

Yani genel olarak şöyle bir uygulama aslında bu:
1. ETAP Quebec eyaletine diyoruzki ben senin istediğin şartlara uyuyorum beni bu klasmanda değerlendir ve okey ver.
2. ETAP Kanada federal hükümeti ben Quebec eyaletinde yaşamak için eyalet onayımı aldım bununla beraber benim PR dosyamı işleme koyup bana bu izni ver diğer sunduğum evraklar ile.
Sağlık raporuda; evet raporun istendiği tarihlerde hangi ülkede iseniz CIC'in yetkilendirdiği doktor, klinik, hastahanelerde raporunuzu alabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba,
Şunları karıştırmışsınız:
IDENTITY AND CIVIL STATUS DOCUMENTS
nüfus cüzdanı fotokopisi (NOTER ONAYLI TERCUMESI)
askerlik terhis belgesi (orjinal belge +TERCUMESI )
Pasaportunuzun istenen ilgili sayfaları (NOTER ONAYLI FOTOKOPİLERİ)
Polis kaydı yada Arşiv kayıtlı Adli Sicil Kaydı (ORJINALI + TERCUMESI)

Ödeme için detaylar aşağıdaki linkte verilmiştir: Ödeme dekontunuz, çekiniz dosyanızı yolladığınızda orjinal olarak beraber gönderilecektir.
ÖDEME SEÇENEKLERİ

Not: Yukarıdaki mesajınız düzeltilmiştir, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çok hızlısınız hocam bu saatte uyuyorsunuzdur diye düşünüyordum. :) peki ben bu belgelerin bazılarını noter tasdikli tercümeli şekilde şam'a yollamıştım. acaba bana gittiğimde tüm belgelerimi geri verecekler mi? çünkü tekrar noter vs masraf etmek istemiyorum. tekrar tşk
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Joseba yazdı:çok hızlısınız hocam bu saatte uyuyorsunuzdur diye düşünüyordum. :) peki ben bu belgelerin bazılarını noter tasdikli tercümeli şekilde şam'a yollamıştım. acaba bana gittiğimde tüm belgelerimi geri verecekler mi? çünkü tekrar noter vs masraf etmek istemiyorum. tekrar tşk
Sayın Joseba,
Evet size sertifikanız ile birlikte belgelerinizi verecekler. Hatta orjinal belge koyup yeniden koyma şansınız olmayanlarıda isteyebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Joseba merhaba,
Evet, aynen bu şekilde formlarımızı hazırlıyoruz. Kırmızı işaretledikleriniz size gerekli olmayacaktır. Diğer Noter, tercüme vs ile sorduğunuz ise ek sunduğunuz destek evraklarınızın evet tercümeleri + gerekliyse noter tasdikleri yapılacaktır. (Aile nufus belgesi, Pasaport fotokopisi(Noter tasdikli), Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi, Ekonomik durum gösteren banka ve mevduat bilgileri, Eğitim, İş deneyimi vs vs )
hocam yalnız gönderdiğiniz http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kits/guides/E37103.pdf linkindeki formda ekonomik durumu gösteren bilgileri ve ,iş deneyimi vs.'yi
Q kolonunda işaretlememişler. sanırım şam da onları zaten kanıtlamış olduğumuz için, ankara'da o belgelere ihtiyaç olmayacak. yoksa tekrar gerekiyor mu bu belgeler? bir de aile nüfus belgesi tam olarak nedir?
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Evet, listede işaretli değil ama siz mümkünse koyunuz. Ayrıca aile nufus döküm örneği - Her nufus dairesinden kolayca alınabilinir ailenizin detaylarını gösterir belgedir. Anne + Baba + Evlat-lar+ Eş-ler (Doğum tarihleri, isimler, medeni haller,nüfusa kayıtlı oldukları yerler vs ). Bunu'da hem medeni halinizi, hem aile bilginizi ispatlamak için ekliyorsunuz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
joseba yazdı:excellans ve herkese merhaba. temmuz sonunda şamda görüşmeye çağrıldım. bu haber gelene kadar beklemeye karar vermiştim. bundan sonrası için bilgi verebilirmisin excellans hocam?
teşekkürler, saygılar
Sayın Joseba merhaba,
Öncelikle ilerleme kaydettiğiniz ve sona yaklaştığınız için tebrikler. Görüşmeye giderken sizden yanınızda getirmeniz istenen evrakları sakın unutmayınız. Görüşme genellikle sizin; esas amaç, mesleki bilgiler, eğitim bilgileri, yabancı bil bilgileri ve ekonomik maddi durum üzerine sorulardan ibaret olacaktır. Karşınızdaki kişiye size bu izin verildiği takdirde bir sorun yaşamadan orada ikamet edebileceğinizi ve maddi anlamda da buna yeterli olduğunuzu hissettirin yeterli olacaktır. Daha çok mesleki deneyim ve yabancı dil bilginiz ve maddiyat üzerine sorular bol olacaktır ortalama 30 - 60 dk sürmektedir. Unutmayın herşey bu görüşmeye bağlı, Aynı soruları tekrar sorabilirler bu konuda da hazırlıklı olun, gayet sakin ve tereddüt içeren yanıtlar vermeyiniz. Ayrıca sunduğunuz evraklarda dökümanlarda eksiklik olursa dosyanızı askıya alıp 60 gün içinde tamamlamanızı isteyecek. Görüşmeniz sonucuna göre işlemleriniz devam edip (Ankara ) vize onayına geçeceksiniz. Olumlu geçtiği taktirde en fazla bir 2 ay (sağlık raporu -sonucu vs) daha süre ile geçerli oturum izninizi almış olacaksınız.
excellans hocam biraz mülakattan konuşsak? yukardakilerden daha detaylı olarak neler soracaklar ve tavsiyeleriniz nelerdir? gerildim
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Yukarıda kopyaladığınız mesajımda aslında size ne sorulacaksa anlatmaya çalıştım. Ama sanırım siz 1'e -1 soru gibi istiyorsunuz? Tabiki bunun 1-1 karşılığı yok ama mutlak olacak başlıklar:
1- Fransızca görüşme olacak
2- Eğitiminiz ve detayları (Mezuniyetleriniz, diplomalarınız, sertifikalarınız vs vs)
3- Mesleki deneyiminiz ve detayları (Nerde ne görevde çalıştığınız, belgeleri, destekleyici unsurlarla beraber- maaş çekleri, dekontlar, sigorta kayıtları vs vs)
4- Meslekteki görev ve sorumluluk alanlarınız nelerdir? Bunlar size ne gibi yararlar sağlayacak?
5-Neden Quebec ?
6- Quebec olursa ilk yıl planınız ve sonraki planınız?
7-Quebec'te yaşamınızı nasıl idame ettirmeyi düşünüyorsunuz?
8- Yaşamınızı idame ettirmek için ne kadar nakit ? ne kadar olası yatırım gücünüz var?
9- Aileniz var ise onların Quebec'e entegreleri için neler yapmayı düşünüyorsunuz ?
10- Eşiniz ve çocuklarınız Fransızca biliyorlar mı ? Bilmiyorlar ise onların bu eksiklikleri hakkında planlarınız var mı?
11- Son olarak en yakın ne zamanda Quebec'e yerleşebilirsiniz ? Yerleşmek için bir araştırma yaptınız mı? (Ev kiralama- Satın alma vs vs gibi)

Diğer kişisel tavsiyeler, Giyiminize özen gösteriniz, diğer ülkeler için söylenen rahat tarz vesaire daha iyi izlenim verir vesaire söylentilerine lütfen bakmayınız. Anlamadığınız yada hızlı konuşma olursa mutlaka araya girip yavaş konuşulmasını yada tekrar edilmesini isteyiniz. Sessiz kalıp anlamadan anlatmaya çalışmayınız. Bir soru bir kaç kere tekrar gelebilir buna hazırlıklı olunuz, bir konuda gereksiz yere detay verip yada konuyu uzaklaştırmayınız cevabınız net ve anlaşılır verilsin. Görüşmenin ana mantığı ve yapısı zaten sizin sunduğunuz size özel belgeler ve formlarda bildirdikleriniz üzerinde olacaktır. Formlarda yazdığınız ve belirttiğiniz bir şeyin aksini, eksiğini, fazlasını söylemeyin konuşmayın. Görüşme azami 60 dk. sürecektir, çok soru soruyor diye sakın paniğe kapılmayın siz aynı düzgünlükte ve netlikte sabırla cevaplarınıza devam edin. Normal bir görüşme zaten 15-20 dakika arası sonuçlanacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çok teşekkürler. sormak istediğim tüm soruların cevaplarını buldum mesajınızda :)
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans slm

izninle birkaç sorum olucak.
Enson Quebec için mail atmıstık bir ay oldu henuz cevap gelmedi malesef.
şunu sormak istiyorum. biz nişanlım aracılığıyla basvuru yapmıştık. kendisi benim gibi turizmci çalıştıgı otel aracılıgıyla Torontoya gitme sansı var. boyle bir durumda bizim başvuruyu nasıl etkiler. eylayet bazlı basvuru yaptıgımız için torontoya gitmek Quebec için bir anlam ifade edermi. kısaca bir işe yararmı.
birde bu transfer işi olursa beni ve annesini yanında getirmek için hangi kriterlerin olusması gerekir. (transfer olursa bizi evlenmiş sayabilirsin.)
son olarak oraya yerlesmek adına hangisi daha dogru bir adım gocmenlik basvurusumu yapmak yoksa iş bulup oraya yerlesmekmı. dogrusu iş bularak gittiğimizde hangi haklara sahip oluyoruz bunu bilmiyorum.
bu konularda bilgilerini paylasırsan sevinirim.
şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:Excellans slm
izninle birkaç sorum olucak.Enson Quebec için mail atmıstık bir ay oldu henuz cevap gelmedi malesef.
şunu sormak istiyorum. biz nişanlım aracılığıyla basvuru yapmıştık. kendisi benim gibi turizmci çalıştıgı otel aracılıgıyla Torontoya gitme sansı var. boyle bir durumda bizim başvuruyu nasıl etkiler. eylayet bazlı basvuru yaptıgımız için torontoya gitmek Quebec için bir anlam ifade edermi. kısaca bir işe yararmı.
birde bu transfer işi olursa beni ve annesini yanında getirmek için hangi kriterlerin olusması gerekir. (transfer olursa bizi evlenmiş sayabilirsin.)
son olarak oraya yerlesmek adına hangisi daha dogru bir adım gocmenlik basvurusumu yapmak yoksa iş bulup oraya yerlesmekmı. dogrusu iş bularak gittiğimizde hangi haklara sahip oluyoruz bunu bilmiyorum. bu konularda bilgilerini paylasırsan sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.
Sayın İbozdağ merhaba,
Öncelikle Quebec, başvurunuzda geri mutlaka dönülecektir bunda bir kaygınız olmasın. Diğer Nişanlınız ile ilgili senaryoda ise,
1- Nişanlınız işe geçtiğinde şirketin hangi statüde transfer ettiğini bilmemiz gerekir.(Geçici çalışan yada Şirket tarafından sponsorlu çalışan)
2- Eğer geçici çalışan durumunda ise 1 yıl beklenecek eşiniz kendisine PR statüsü alacak sonra sizin için evlilik sponsorluğuna başvuracak
3- Eğer sponsorlu yani işveren çalışanı için ileride ben uzun süreli bu elemanı göreve alıyorum gibi izin aldıysa(PR) yine eşiniz gidip yerleştikten sonra size Evlilik Sponsorluğu ile başvuru yapabilir.
4-Nişanlınızın yada Eşinizin Toronto'da çalışması, yaşaması Quebec başvurunuzda size sadece adaptasyon puanı kazandırır. Ancak nişanlınızın işi ve yerleşiği Toronto olduğu için bir kolaylık etkisi yapmaz ( Quebec eyaletinde herhangi bir şehir olsa idi tabiki durum daha değişik olacaktı.)
5- '' Son olarak oraya yerleşmek adına hangisi daha doğru bir adım.....'' Burada ise eğer işiniz uzun süreli ise tabiki iş ile gelip göçmenlik başvurusu yapmak hepsinden daha iyi bir adım olacaktır. Hem şehri, ülkeyi tanımış hem elinizin altında bir işiniz bir geliriniz olmuş olup yerleşik düzene zaten geçmiş bir şekilde bürokrasi kısmını halletmek kalacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba tekrar
bilgi için teşekkür ederim
Şirket tarafından sponsorlu çalışan olarak işe başlarsa gene beni 1 yıl sonramı yanına alabilir beraber gidemezmiyiz. orda çalışmasa dahi 1 yıl kendimizi gecindircek paramız malımız mulkumuz var dersek nasıl olur.

bırde sponsorlu gıttıgı zaman gocmen statusunde olmuyor sanırım. ordan basvurmak gerekıyor. basvuru yaptıktan sonrakı surec ne kadar quebec gibi ortalama 1 yıl surermi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:Merhaba tekrar
bilgi için teşekkür ederim
Şirket tarafından sponsorlu çalışan olarak işe başlarsa gene beni 1 yıl sonramı yanına alabilir beraber gidemezmiyiz. orda çalışmasa dahi 1 yıl kendimizi gecindircek paramız malımız mulkumuz var dersek nasıl olur.
bırde sponsorlu gıttıgı zaman gocmen statusunde olmuyor sanırım. ordan basvurmak gerekıyor. basvuru yaptıktan sonrakı surec ne kadar quebec gibi ortalama 1 yıl surermi.
Sayın İbozdag,
İşyerinden sponsorlu gittiğinde PR hakkı almak için işyeri sponsorluğunda hemen başvuru yapabiliyor şirketiyle beraber. Bu hakkı aldıktan sonra size bu sefer şahıs olarak yani eşiniz olarak kendisi sponsorluk başvurusu yapıyor. Şimdi 1. aşama eşinizin işveren sponsorluğu ile gidişi ve beraberinde orada PR başvurusu ortalama 4-14 ay sürmektedir. Eşiniz bu hakkı aldıktan sonrada sizin adınıza yapacağı sponsorluk başvurusuda kabulu, dosyanın Ankara'ya gelişi, incelenmesi vs vs. minumum 3 ay maksimum 12- 14 ay sürmektedir.

Yada diğer bir çözüm işyeri ile yapacağı PR başvurusunda sizide aslında ekleyerek işleme double devam ediyor. Bazı durumlarda CIC onay verip sizede Türkiye'de iken PR başvurusu yapma olanağı tanıyor. Bunun gerçekleşmesi içinde işverenin eşinizle yapacağı iş sözleşmesinde ve sponsorluğunda aile olarak dahil edilmesi olacaktır. Yani işveren sponsorluğunda ; ben XX'in sponsorlugunu ve beraberinde eşini, çocugunu, çocuklarınıda gibi....

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok son dediğiniz mümkünse bizim istediğimizde bu zaten. bunu deneyeceğiz yani aile olarak bizi alabilirlerse sorun yok. aksi durumda basvuru sonucunu beklemeye devam.

teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz herzamanki gibi.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhaba,
dün sabah girdiğim interview sonucu CSQ mu nihayet aldım. görüşme çok çok zor geçti. aynı sorular defalarca geldi ve jüri tüm detaylara indi. gün boyu gelen tüm adaylar elendi ve benim görüşmem de yaklaşık 1saat 15dk kadar sürdü. %100 olumsuz olduğuna emindim fakat görüşmeyi yapan yetkili görüşmenin sonuna doğru bilgisayarıyla bazı işlemler yapmaya başladı ve bana quebec e göçmen olmam için onay verdiğini söyledi. çok çok şaşırdım. görüşme %80 fransızca %20 ingilizce ağırlıklıydı. bundan sonrası anladığım kadarıyla tamamen prosedür.inşallah genel vatandaşlık durumumu sabıka kaydımı ve sağlık raporumu inceledikten sonra ankaranın onay vereceğini umuyorum. yardımlarınız için tekrar teşekkürler excellans. görüşmek üzere..
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun ve hayırlı olsun diyelim. Bundan sonra biraz stressiz bekleme süresi var artık. Tekrar hayırlı olsun gelişmelerinizi paylaştığınız için ayrıca teşekkürler.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

joseba merhaba

hayırlı olsun görusmede sorulan sorular nelerdi. verebileceğin ipucları varmı. tekrar hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
joseba yazdı:çok hızlısınız hocam bu saatte uyuyorsunuzdur diye düşünüyordum. :) peki ben bu belgelerin bazılarını noter tasdikli tercümeli şekilde şam'a yollamıştım. acaba bana gittiğimde tüm belgelerimi geri verecekler mi? çünkü tekrar noter vs masraf etmek istemiyorum. tekrar tşk
Sayın Joseba,
Evet size sertifikanız ile birlikte belgelerinizi verecekler. Hatta orjinal belge koyup yeniden koyma şansınız olmayanlarıda isteyebilirsiniz.
bu arada belgeleri başta vermediler. görüşme bittikten 10dk sonra kendime geldiğimde aklıma geldi ve konsolosluğa dönüp banko dan istedim. benim belgelerimi tutan, görüşmeme giren memurun, benden sonraki görüşmesini 1.40dk beklemek zorunda kaldım. orjinallerimi kendisinden alıp onlara fotokopilerimi bıraktım...gidecek olanların bilgisine
En son joseba tarafından Temmuz 20, 2010, 10:44 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ibozdag yazdı:joseba merhaba

hayırlı olsun görusmede sorulan sorular nelerdi. verebileceğin ipucları varmı. tekrar hayırlı olsun.
bugün yarın yazarım detayları
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok

bencede bi kendinize gelin sonucta muthiş bir basarı. :) tekrar hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ibozdag yazdı:Joseba merhaba

tşk ibozdag. sıcağı sıcağına unutmadan yazalım. görüşme konsolosluğun bitişiğindeki quebec immigration office denilen ek binada yapılıyor. görüşmem oraya gittikten 15dk sonraydı. içeri çağrıldım. 1m'ye 2m ebatlarında küçük bir odada bir tek sandalye var. oturuyorsunuz ve sizi ilgili memurdan/jüriden kalın bir cam ayırıyor. belgeleriniz istendiğinde camın altındaki ufak bölmeden veriyorsunuz.
memur merhabalaştıktan sonra şama nasıl geldiğimi burda kaç günüm olduğunu vs. sordu. bir nevi hal hatır soruları. daha sonra önündeki dosyayı açtı ve iş tecrübemle ilgili sorular sormaya başladı.görevimi ne yaptığımı vs. bunlar işin kolay kısmıydı. asıl zor olan kısım burda, bu iş tecrübeleri sana ne kattı,quebec'te nasıl iş bulabilirsin,bunun üstüne hiç araştırma yaptınmı,bu konular hakkında çalışmama ve net şeyler söylememe rağmen memur bu söylediklerimin tersi cevaplar vererek, bir nevi sorduğu sorularla, en emin olduğunuz şeyin bile tersine sizi inandırmaya çalışıyor, yani başka bir tabirle üstünüze oynuyor. ben sürekli olarak sakinliğimi korudum. bulabileceğim işler üstüne bilgiler verdim. arada emin olmadığım bir şeyi söyledim,yaptığım bir iş başvurusunda bir firmanın ismini... memur: ismi şu değilmi? diyerek giriş yaptı. üzerine 2dk konuştuk ve "öyle bir firma yokki" dedi. bir nevi yalancı durumuna düştüm. sonra toparladım ama emin olmadığınız şeyi söylemeyin. daha sonra quebec üstüne, ekonomisi politikası sağlık sektörü ve eğitim sektörü üstüne konuştuk. oradaki planlarım, nasıl adapte olacağım, hedeflerim üstüne detaylı bir söyleşi diyelim. bu konularda daha net cevaplar verdim. bir nevi kendinizi nasıl pazarladığınız önemli. sonuç itibariyle görüşme 1s15dk kadar sürdü. %80fransızca %20ingilizce şeklinde. ve bir anda onayı verdiğini söyledi, sertifikayı imzalayıp görüşmeyi bitirdi. benimle beraber o gün gelen sanırımı 5-6 kişinin (1tanesi aileydi, karı-koca-bebek) tamamı red aldı.bunların 2sine fransızcalarının yetersiz olmasından ötürü söylenmiş..
3 tavsiye,
1-görüşmede moralinizi bozmayın dik durun
2-mülakatta gelebilecek sourları kendinize sorun, zayıf olduğunuz konuları siz de hemen görürsünüz, bunlara çok çalışın..
3-dile çok çalışın
En son joseba tarafından Temmuz 20, 2010, 11:10 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

:: Questions D'Entrevue Du Québec ::

Qui est un requérant principal?
Est-ce que c'est pour la première fois que vous faîtes une demande d'immigration au Canada?
Comment vous appelez-vous?
Quel est votre nom?
Quel est votre nom de jeune fille?
Votre pr?nom?
Épelez, s'il vous plait?
Avez-vous changés votre nom ou prénom après avoir rempli ce formulaire?
Quand êtes-vous nés?
Quelle est votre date de naissance?
Où êtes-vous nés?
Votre lieu de naissance?
À quel pays êtes-vous nés?
Quel est votre pays de naissance?
Quelle est votre nationalité?
Votre citoyenneté?
Vous êtes le citoyen de quel pays?
Quel âge avez-vous?
Où habitez-vous?
Quelle est votre adresse actuelle?
Avez-vous déménagé depuis que vous aviez fait votre demande d'immigration?
Est-ce que vous avez la même adresse?
Depuis quand habitez-vous à cette adresse?
Êtes-vous mariés /mariées?
Est-ce que votre situation de famille a changé après que vous aviez rempli ce formulaire?
Depuis quand êtes-vous mariés/mariées?
Comment s'appelle votre mari/femme?
Comment s'appelle-t-il /elle?
Quel est le prénom de votre mari/femme?
Son prénom?
Quel est le nom (de famille)de votre mari/femme?
Est-ce que c'est votre premier mariage?
Combien de fois étiez-vous mariés/mariées?
Avez-vous des enfants de l'autre mariage?
Avez-vous des enfants?
Combien d'enfants avez-vous?
Leurs noms et prénoms?
Quel âge ont vos enfants?
Est-ce que vos enfants habitent avec vous?
Dans quel domaine travaillez-vous?
Qu'est-ce que vous faites dans la vie?
Quel est votre poste de travail?
Quel est votre emploi?
Avez-vous changé votre emploi après avoir fourni les informations dans ce formulaire?
Décrivez vos fonctions professionnelles.
Quelles sont vos tâches?
Quelles sont les principales responsabilités de votre poste?
Parlez-moi de la compagnie où vous êtes employés?
Décrivez votre journée de travail.
Est-ce que nous pouvons téléphoner à votre compagnie pour avoir plus de renseignements?
Combien d'années de scolarité avez-vous?
Quand avez-vous complété vos études secondaires?
Avez-vous le Diplôme (certificat) d'études secondaires?
Où avez-vous obtenu une formation supérieure?
Quelle formation avez-vous?
Quelle est votre qualification professionnelle?
Quelle est votre profession?
Votre métier?
Avez-vous l'expérience de travail
en votre spécialité?
Parlez-moi de vos antécédents professionnels.
Parlez-moi de vous.
Est-ce que vous possédez d'autres diplômes ou certificat?
Parlez-vous anglais?
Quelles autres langues parlez-vous?
Quelles langues connaissez-vous?
Où avez-vous appris le français?
Pendant quelle période étudiiez-vous le français?
Savez-vous lire et écrire en français?
Pourquoi voulez-vous immigrer au Canada?
Pourquoi avez-vous choisi le Québec?
Qu'est ce qui vous a attiré vers Québec?
Quelle est votre motivation?
Décrivez-moi vos raisons à immigrer?
Pour quelles raisons voulez- vous quitter votre pays?
Que savez-vous du Canada?
Savez-vous quelque chose du Québec?
Avez-vous connaissance du système politique de Canada?
Combien de provinces y a-t-il au Canada?
Qui est le Premier ministre du Canada?
Parlez -moi d'une situation géographique de Québec.
Que pensez-vous du climat au Québec?
Avez-vous connaissance de l'histoire du Canada et du Québec?
Quand espérez-vous trouver un emploi au Canada?
Qu'est-ce qui vous fait croire que vous trouverez un emploi au Québec?
Qu'est-ce que vous allez faire au Canada?
Que savez-vous du marché du travail au Québec?
Qu'est-ce vous allez faire si vous ne trouvez pas un emploi selon votre spécialité?
Quels moyens de la recherche d'un emploi connaissez-vous ?
Avez-vous des amis au Canada?
Qui est inscrit comme votre ami dans ce formulaire?
Où avez-vous fait votre connaissance de cette personne?
D'où le/la connaissez-vous?
Quand est-il parti au Canada?
Depuis quand habite-il au Canada?
Que fait-il?
Est-ce qu'il travaille?
Est-ce qu'il est employé?
Est-ce qu'il parle français?
Parlez-moi de sa famille.
Connaissez-vous son numéro de téléphone?
Quel est son numéro de téléphone?
Quelle est son adresse?
Quand avez-vous parlé à lui pour la dernière fois?
Est-ce que vous lui appelez souvent?
Combien de fois par mois communiquez-vous par téléphone?
Avez-vous ses photos?
Qu'est ce qu'il vous a parlé du Québec?
Peut-il vous abriter pour quelque temps?
Est-ce qu'il peut vous aider à adapter?
Avez-vous d'autres amis ou connaissances au Canada?
Avez-vous des parents au Canada?
Est-ce que vous avez déjà visité le Canada?
Avez-vous travaillé au Canada?
Combien de fois êtes-vous allés au Canada?
Quel était le bût de votre visite?
Est-ce que vos parents restent en vie?
Où habitent vos parents?
Est-ce que vos parents résident avec vous?
Qu'est-ce qu'ils font?
Est-ce qu'ils travaillent?
Est-ce qu'ils ont de la propriété?
Est-ce qu'ils veulent immigrer aussi?
Avez-vous des frères ou des sœurs ?
Où résident-ils?
Quelles sont ses professions?
Est-ce qu'ils ont l'intention de vous joindre?
Parlez-moi de vos projets ?
Comment envisagez-vous vos premiers jours au Canada?
Si vous êtes acceptés, quelles sont vos premières démarches au Québec?
Possédez-vous une somme nécessaire?
Quelle somme d'argent avez-vous?
Combien d'argent prévoyez-vous apporter au Canada?
Est-ce que c'est votre signature?
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ELINE SAĞLIK TEŞEKKUR EDERIM.

BIZEDE BIRAN ONCE MULAKAT TARIHI GELSEDE SU STRES BITSE.

kısmetse 2011 de canadada olursun herhalde. nereye gıdeceksın nerde yasayacaksın dusundunmu. bu arada sizin basvurunuz çift olarakmı tek basınızamı yaptınız.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans hocam merhaba,şuan formları dolduruyorum.
background declaration:
your status in that country????????
---------------------------------------------------------------------------------------------
adresses kolonu.15.madde
ikamet adresim hayat boyu değişmedi ama okul için askerlik için yada turistik amaçlı (5ay28gün) farklı yerlerde bulundum... bunu mu soruyor?
---------------------------------------------------------------------------------------------
application for perm.resid.in can. formu:
hangi kategori altında başvuru yapıyorum? other kutucuğu: quebec perm.worker mı?
ailemdeki herkesin pasaport numarasını bilmiyorum. kimisi kayıp. yazmasam olurmu?
hemen altta visa office requested for the process.... Ankara?
additional family inf. formu:
present adress kısmına, my residential adress yazsam yeterli olurmu?
En son joseba tarafından Temmuz 21, 2010, 4:07 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 8 kere düzenlendi.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba Merhaba,

- Your Status in that Country - CITIZEN ( Eğer Başvurunuz Türkiye'de iken yapılıyorsa)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

hocam sorularımı yukarıda tamamladım. yardımcı olursanız sevinirim...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba,
background declaration:
your status in that country?
-CITIZEN
adresses kolonu.15.madde
ikamet adresim hayat boyu değişmedi ama okul için askerlik için yada turistik amaçlı (5ay28gün) farklı yerlerde bulundum... bunu mu soruyor?
-Evet, 6 aydan fazla bu bahsettiğiniz yerlerde kalmadı iseniz. Normal adresinizi yazıyorsunuz.
application for perm.resid.in can. formu:
hangi kategori altında başvuru yapıyorum? other kutucuğu: quebec perm.worker mı?
-X Federal Skilled Worker / Other Kutucuğuna : QUEBEC
hemen altta visa office requested for the process.... Ankara?
-ANKARA / TURKEY
additional family inf. formu:
1 kardeşi 1er sağ anne ve babası olan biri olarak, başvurumu sadece kendi adıma yaptığımı söylersem burada neleri dolduracağım?
-SECTION A....Joseba xx / Apllicant /Dogum tarihi /Dogum yeri / Medeni durum / Adres
Evli olmadığınızı hatırlıyorum ikinci satır her kutucuğa : N / A
Anne ismi / Dogum tarihi / Dogum yeri / Medeni durum / Adres
Baba ismi / Dogum tarihi / Dogum yeri / Medeni durum / Adres
!!! Yine evli olmadığımız için bunu declare ediyoruz; İmzalıyoruz, tarih atıyoruz.
SECTION B....
Her kutucuğa yine : N / A yazıyoruz
!!! Yine çocuğumuz olmadığı için bunu declare ediyoruz ; İmzalıyoruz, tarih atıyoruz.
SECTION C.....
Kardeşimizin ismi /Bizimle ilişkisi: Brother or Sister / Dogum tarihi / Dogum yeri / Medeni durum / Adres
SECTION D.....
Tüm bu formda doldurduğumuz bilgilerin doğru ve gerçek olduğunu declare ediyoruz; İmzalıyoruz, tarih atıyoruz.

Hayırlı olsun,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

hocam applic.for perm. formunun 2.sayfasında ailemin vesikalıklarını istiyormu gerekli mi?
ailemdeki herkesin pasaport numarasını bilmiyorum. kimisi kayıp. yazmasam olurmu?
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba,
Eğer sizinle beraber gelecek kimse yok ise Tüm bu kutucuklara N /A yapıyorsunuz.( Resim kutucukları hariç)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Joseba,
Eğer sizinle beraber gelecek kimse yok ise Tüm bu kutucuklara N /A yapıyorsunuz.( Resim kutucukları hariç)
hocam en yukarda
sizinle gelselerde gelmeselerde detaylarını yazın gibi bir ibare var. meslek vs gibi bilgileri de doldurmuyormuyuz?
yanlış birşey yapmak istemiyorum eksik ya da fazla... tşk
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Yanlış birşeyi zaten size burada söylemeyeceğimizi bilmelisiniz. Zaten bu aile dekleresini ADDITIONAL FAMILY'de veriyorsunuz. Başvuru formunuzda size daha evvel dediğim gibi eğer sizinle beraber gelecek var ise dolduruyorsunuz.
Saygılarımızla,

“KANADA EYALET GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-PROVINCIAL IMMIGRATION” sayfasına dön