Kanada'ya Eyalet bazlı göçmenlik başvurusu

Kanada'ya eyalet bazlı göçmenlik başvurusu hakkında merak ettikleriniz ve deneyimleriniz kısaca herşeyi paylaşacağız. Kanada eyaletlerinde yaşayan yada eyaletlerin kendi özelliklerine göre Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapmak isteyenler
diemperdidi
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen diemperdidi »

bilgiler için çok teşekkür ederim.
verdiğiniz örnekten hareketle, diyelim ki biz 2012 Mart'ına kadar kanada'ya gidebilecek duruma gelemedik, ne olacak?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Diemperdidi merhaba,
Size verilen giriş süresini geçirir yada bu süre içinde giriş yapmaz iseniz. Baglı bulundugunuz konsolusluga Status Determination - başvurusu yapıp yeniden giriş talebi düzeltmesi yaptıracaksınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
diemperdidi
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

çok teşekkür ederim bilgi için. inşallah gerek kalmaz. bakarsınız Quebec Selection'ı aldıktan sonra şirketimle konuşur, Unilever bünyesinde tayin falan ayarlarım... Hayal ama neden olmasın? :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış bey merhaba,
Tabi ki neden olmasın gayet mantıklı ve olumlu bir düşünce nasıl olsa hakkınızla sürekli oturumla gidiyorsunuz. Mesela Unilever Canada'da Laval - Quebec'te baya bir eleman pozisyon açığı var bence ciddi anlamda değerlendirin.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

HERKEZE SLM

guzel haberlerle geldim. ama hala yol yorgunuyum ve işteyim. bilgisayar basında uyumadan kısaca bilgi vereyim

Mulakattan gectik sertifikayı aldık. :)

Sn.Excellans merhaba
Mulakatı 2 saate yakın surdu. gorusme sırasında kanadadadan çalıştıgı zincir otelin IK departmanıyla gorustugunu ve oraya gitmesindeki tek engelin oturma izni olmaması oldugunu söylemiş. mulakatı yapan kişi bu faktoru dikkate aldıgını bildirerek ok verdi.
çok yorgunum daha detaylı yazıcam sorcaklarımız olcak bildiğiniz konular. benden bahsetmedş bu arada. gorusme surecıne baktıgımızda bunun dogru bir hareket oldugunu dusunduk. bi kendimize gelelim sizi tekrar rahatsız edicem. buraya kadarki tartısmasız yardımlarınız için teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Tebrikler, hayırlı olsun. Tabiki siz bir dinlenin sonra nasıl olsa buradayız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

ibozdag yazdı:HERKEZE SLM

guzel haberlerle geldim. ama hala yol yorgunuyum ve işteyim. bilgisayar basında uyumadan kısaca bilgi vereyim

Mulakattan gectik sertifikayı aldık. :)

Sn.Excellans merhaba
Mulakatı 2 saate yakın surdu. gorusme sırasında kanadadadan çalıştıgı zincir otelin IK departmanıyla gorustugunu ve oraya gitmesindeki tek engelin oturma izni olmaması oldugunu söylemiş. mulakatı yapan kişi bu faktoru dikkate aldıgını bildirerek ok verdi.
çok yorgunum daha detaylı yazıcam sorcaklarımız olcak bildiğiniz konular. benden bahsetmedş bu arada. gorusme surecıne baktıgımızda bunun dogru bir hareket oldugunu dusunduk. bi kendimize gelelim sizi tekrar rahatsız edicem. buraya kadarki tartısmasız yardımlarınız için teşekkür ederiz.
merhaba ibozdag hayirli olsun :)
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
diemperdidi
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ibozdağ,
selamlar, tebrikler... hayırlı olsun.
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhabalar
herkeze teşekkür ederiz. darısı basınıza insallah. bu arada joseba sanada ayrıca teşekkür foruma yazdıgın sorular çok işe yaradı. kendimize gore o soruları şekillendirdik ve iyi bir sonucla suriyeden döndük. şimdi kalan sureci tamamlayacagız bakalım biraz karısık ama hallederiz umarım.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ibozdag yazdı:merhabalar
herkeze teşekkür ederiz. darısı basınıza insallah. bu arada joseba sanada ayrıca teşekkür foruma yazdıgın sorular çok işe yaradı. kendimize gore o soruları şekillendirdik ve iyi bir sonucla suriyeden döndük. şimdi kalan sureci tamamlayacagız bakalım biraz karısık ama hallederiz umarım.
rica ederim yazdiklarim yardimci olduguna gore amacima ulastim demektir
kalan surecte ankaraya cok fazla bir belge yollamaniza gerek yok. ben finansal durum diploma is tecrubesine dair kagitlar vs gibi seyler yollamadim. sertifika zaten bu islerin hepsini goruyor..kolay gelsin artik gerisi sadece prosedur, saglik raporu sabika kaydi gibi seyler. bu is bitti ibozdag ;)
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sağol joseba
aynen işe yaradı bende diğer adaylarla paylasıyorum. umarım herkezin işine yarar.

bizim surec biraz karısık nisanlım tek basvurmustu o yuzen beni ve annesinide dahil etmesi gerekiyor bunu en kolay ve hızlı nasıl yaparız onu arastırmaya baslayacagız artık.

sen ne yaptın duzenini kurabildinmi. neler yapmayı dusunuyorsun. kib
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

saol.. bunu hallettiniz artik onlar da olur. gocmenlikten sonra yapilacaklar basligina yazdim burayla ilgili paylasimlarimi.. guzel buralar..yalniz fransizca ogrenmeye bak derim eger geldikten sonra burda kalicaksan...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Excellans,

Ben İbozdag'ın nişanlısı Serap. Nasılsınız? Nişanlımın anlattığı kadarıyla sizinle olan yazışmalarını takip ediyorum ve bundan sonraki süreçte daha mantıklı kararlar almamız gerektiğini düşünerek ben de sizinle irtibata geçmek istedim.

Aşağıda yazmış olduklarınız bazı yanlış yönlendirmeleri daha iyi görmeme sebep oldu. Özellikle evlilik zamanı konusunda, burdayken evlenip, oraya gidip PR başvurusu yaparken statümün değiştiğini ve aynı zamanda da eşime sponsorluk yapma talebimi bildirmem gerektiğini belirtmişsiniz. Ben de bu durumun bizim için bir risk oluşturmayacağı kanısındayım. Bununla birlikte size danışmamız gereken konu, eşimin oraya gelirken turistik vize mi öğrenci vizesiyle mi gelmesinin daha mantıklı olduğu? Sonuçta sponsorluk başvurusunun ne kadar zamanda sonuçlanacağını bilemiyoruz. 6 ayda sonuçlanmazsa, turiztik vizeyi uzatmak gerekebilir?

Bir diğer konu da annem. Annem yalnız yaşadığı için mutlaka onu da giderken götürmek istiyorum. Bu anlamda siz davetiye göndermekten bahsetmişsiniz, ancak bunun için benim Kanada'da, annemin Türkiye'de olması gerekir sanırım. Anneme de bizimle gelmesi için burdan 2 yıla kadar turiztik vize alabilir miyiz?

Annem bizimle geldiği takdirde, ona sponsor olabilmem için eşime olduğum sponsorluk süresinin (sanırım 3 yıl) mutlaka tamamlanması mı gerekir? Bu süreyi beklememek için, eşimin de orda kalmasını garantilememin sponsorluktan başka bir yolu var mıdır?

Bu konularda düşüncelerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

Excellans yazdı:Sayın Ibozdag merhaba,
Nişanlınızın yabancı dil seviyesi nasıldır? Yani rahatlıkla her istediğini karşı tarafa aktarabilir mi? Eğerki böyle ise;
Şunları yapmasını tavsiye edeceğim görüşme zamanı ve görüşmede görevlinin konuşmasının arasına kendinden ve kendini anlatırken yakın gelecekte atıyorum Y ayında 2-3-4 yıllık nişanlısıyla evleneceğini bu sene hep güzel haberleri arka arka geldiğini ( Quebec kabulü, evlilik vs vs) anlatacak ve görevliye şimdi nasıl ayrı yaşayacagız vesaire diyecek ve eşinide bu gidişinde aslında mümkünse ! dahil etmeyi istediğini diğer şekilde gittikten sonra sponsorluk vesaire çok uzun süreceğini ve ayrı kalmanın zorluğunu dile getirecek. Bunları güzelce ne ne olur yapın tarzında nede mutlak yapacaksınız tarzında anlatmadan dile getirsin. Herşey o görevlinin elindedir aslında görevliyi ikna ederse! görevli dosyayı askıya alır ve nişanlınızdan sizide dahil etmek için tekrar evraklar vs vs nasıl bir yol izlemesini anlatır böylece sizde resmi olarak işlemlerinizi devam ettirirsiniz. Tabi bu görevlinin huy ve o günkü hali durumu ilede alakalı hiç konuşturmayabilirde.

Şimdi bunun olmadığını varsayar isek, Nişanlınız görüşmesinde şans bulup konuşamaz, derdini anlatamaz ama işlemleri olumlu geçer ve dosyası sonuçlanmak üzere Ankara'ya yollanır. Sizde bu tarihlerde hem bu süreci bekler iken evlilik ayarlamalarınızı yapınız ve mümkünse evleniniz. Yani eşiniz Kanada'ya ayak bastığında evli olmuş olsun. Orada mutlak işlemlerini yaptırırken CIC' ve Quebec immigration ofise medeni durumunun değiştiğini ve evliliğini resmi olarak bildirsin ve dosyasını update ettirsin. Bu sürecten sonra yani yerleşim vs vs sürecinden sonra eğerki maddi olanakları yeterli ise size sponsorluk başvurusu yapsın.... Sizin sponsorluk başvurunuz devam ederken ise Anne'sine davetiye yollayarak onada 6 ay 1 yıl 2 yıl artık ne verirlerse TRV- Geçici ziyaretçi vizesi (Çok giriş-çıkışlı)başvurusu yapıp onunda gelme gitme durumunu en azından acil olarak çözümlemiş olsun.

Diğer sorunuz yani Kanada'ya gitmeden bana sponsor olamaz mı? Kendi statüsünü netleştirmeden ve kayıt altına almadan olamaz. Yani girişini yapacak, adresi, PR, SIN, vs vs işlemleri sonrası size Sponsorluk başvurusu yapabilir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag ( Serap hnm.) merhaba,
Öncelikle görüşmeniz ve dosyanızda ki gelişme hayırlı olsun. Ben tüm sorularınızı toparlayarak yanıt vereyim böylece daha net ve karamaşıklıktan sizde kurtulmuş olursunuz.
Serap hanım & Ibrahim bey; Öncelikle daha evvel size söylenilen gibi görüşmeden sonra değişen durum bildirmesi ile sadece riske girmiş ve sizin esasında kazandığınız hakkıda riske atma durumunda olacaksınız. Bu yüzden bu oluşumu bir kenara bırakıyoruz.
Serap hanım dosyasının gerekli (Ankara)takibini yapar, ve öncelikle hakkını elinde bulundurur. Annesi içinde PR onayı aldıktan sonra daha gitmeden kendisinin yazacagı bir vize mektubuyla bu ilk gidişinde annesininde kendisi ile refakat edeceğini vs vs anlatan bir mektupla başvurusunu yapar. Olumlu sonuç hem anne hem siz şuan itibari ile gidiş sürecini halletmiş olursunuz. Nişanlınız, müstakbel eşinizin posizyonunda ise olmazsa olmaz birinci yapılması gerekilen mutlaka Kanada'ya giriş yapılmadan resmi evlenilmiş olmak olacaktır. Ibrahim bey'de bu sürecin baslangıcında yanınızda olmak istediği için onunda yapacagı mantıklı bir öğrencilik basvurusu olacaktır. Siz ve anneniz geldiniz Ibrahim bey öğrenci vs geldi siz yerlestiniz sponsorluk basvurunuzu yaptınız ve dosya zaten 40-43 günde sponsorluk onayı ile sonuclanır. Ibrahım bey eğer öğrenci vizesini alırsa basvurunuzu INLAND eger alamaz ise basvurunuzu OUTLAND olarak düzenleyeceginiz için iki türlüde onay geldikten sonraki Ibrahim beyin durumuna göre dosya devam edecek. Iceride sizinle beraber ise oradan işlemler devam edecek değilse Ankara'dan devam edecek. Yapı bu şekilde...

Diğer sorularınız için ise: Evet ne yazıkki eğer bir kişiye sponsor olduysanız ikinci bir başvuru için bu hükümlerin yerine getirilip bitirilmesi gerekmektedir. Bu süreyi anneniz tarafından kullanmayı tercih ettiniz annenize sponsor oldunuz. Ibrahim bey için sadece eğitim kanallı yada iş bulma gibi durumda kalışını daha dogrusu statusunu degıstırme durumu olabilir. Ama tercihinizi Ibrahim beyden yana kullanıp(Sponsorluk) annenizin durumunu ise sadece US cıkıs giriş yaparak 6 ay'da bir düzenlersiniz. Hatta diyelim ki Annenize verilen ziyaretçi vizesi süreside bitiyor bununda bitimine bir kac ay kala yine içeriden uzatma talebide yapabilirsiniz. Bu konularda anneniz için bir sorun olmayacaktır.

Yine kısaca toparlar isek, Annenize alınacak ziyaretci vizesi Ibrahim beye alınacak olandan daha olumlu sonuclanacagı için Ibrahim bey sponsorluk altına girer Anneniz ize ziyaretci vizesi ile yanınızda zamanını gecirir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim. Gerçekten yanıtlarınız pek çok konuda bize yol gösterici oldu.

Eşime sponsor olup, anneme turist vizesi almam konusu en doğrusu dediğiniz gibi. Sadece şunu öğrenmek istiyorum. Eğer şartlar değişirse yani eşim oraya öğrenci vizesiyle gelip kısa sürede iş bulup çalışır ve benim sponsorluğuma ihtiyaç duymazsa, bu süreci iptal edip annemin sponsorluğu için başvuru yapmak gibi bir durum sözkonusu olabilir mi? Yoksa 3 yıllık sürecin bitmesini beklemek zorunda mıyız? Sadece her ikisinin de kalışlarını en kısa sürede garanti altına alabilmek için soruyorum. Teşekkürler.
Excellans yazdı:Sayın Ibozdag ( Serap hnm.) merhaba,
Öncelikle görüşmeniz ve dosyanızda ki gelişme hayırlı olsun. Ben tüm sorularınızı toparlayarak yanıt vereyim böylece daha net ve karamaşıklıktan sizde kurtulmuş olursunuz.
Serap hanım & Ibrahim bey; Öncelikle daha evvel size söylenilen gibi görüşmeden sonra değişen durum bildirmesi ile sadece riske girmiş ve sizin esasında kazandığınız hakkıda riske atma durumunda olacaksınız. Bu yüzden bu oluşumu bir kenara bırakıyoruz.
Serap hanım dosyasının gerekli (Ankara)takibini yapar, ve öncelikle hakkını elinde bulundurur. Annesi içinde PR onayı aldıktan sonra daha gitmeden kendisinin yazacagı bir vize mektubuyla bu ilk gidişinde annesininde kendisi ile refakat edeceğini vs vs anlatan bir mektupla başvurusunu yapar. Olumlu sonuç hem anne hem siz şuan itibari ile gidiş sürecini halletmiş olursunuz. Nişanlınız, müstakbel eşinizin posizyonunda ise olmazsa olmaz birinci yapılması gerekilen mutlaka Kanada'ya giriş yapılmadan resmi evlenilmiş olmak olacaktır. Ibrahim bey'de bu sürecin baslangıcında yanınızda olmak istediği için onunda yapacagı mantıklı bir öğrencilik basvurusu olacaktır. Siz ve anneniz geldiniz Ibrahim bey öğrenci vs geldi siz yerlestiniz sponsorluk basvurunuzu yaptınız ve dosya zaten 40-43 günde sponsorluk onayı ile sonuclanır. Ibrahım bey eğer öğrenci vizesini alırsa basvurunuzu INLAND eger alamaz ise basvurunuzu OUTLAND olarak düzenleyeceginiz için iki türlüde onay geldikten sonraki Ibrahim beyin durumuna göre dosya devam edecek. Iceride sizinle beraber ise oradan işlemler devam edecek değilse Ankara'dan devam edecek. Yapı bu şekilde...

Diğer sorularınız için ise: Evet ne yazıkki eğer bir kişiye sponsor olduysanız ikinci bir başvuru için bu hükümlerin yerine getirilip bitirilmesi gerekmektedir. Bu süreyi anneniz tarafından kullanmayı tercih ettiniz annenize sponsor oldunuz. Ibrahim bey için sadece eğitim kanallı yada iş bulma gibi durumda kalışını daha dogrusu statusunu degıstırme durumu olabilir. Ama tercihinizi Ibrahim beyden yana kullanıp(Sponsorluk) annenizin durumunu ise sadece US cıkıs giriş yaparak 6 ay'da bir düzenlersiniz. Hatta diyelim ki Annenize verilen ziyaretçi vizesi süreside bitiyor bununda bitimine bir kac ay kala yine içeriden uzatma talebide yapabilirsiniz. Bu konularda anneniz için bir sorun olmayacaktır.

Yine kısaca toparlar isek, Annenize alınacak ziyaretci vizesi Ibrahim beye alınacak olandan daha olumlu sonuclanacagı için Ibrahim bey sponsorluk altına girer Anneniz ize ziyaretci vizesi ile yanınızda zamanını gecirir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Eşiniz bahsettiğiniz şekilde gelip kısa sürede iş bulması ve çalışabilmesi için Work Permit'e başvurmalıdır. Öğrenci iken ancak Co-op, Off-Campus vs. çalışabilir yani resmi tam zamanlı bir işte çalışamaz. Yine dediğiniz durumda eğerki bu şansı yakaladı ve WP aldı. O zaman sponsorluk için annenize başvurursunuz. Bakın size yukarıda verdiğim bilgide zaten iki kişide kendilerine ait statüyle giriş yapmış oluyor bir kişi minumum 6 ay çıkmadan kalabiliyor(Anne), diğeride öğrencilik süresince çıkmadan kalabiliyor(Eşiniz). Yani 6 aylık sürede iş bulunup bulunulmaması zaten belli olacağı için sponsorluk başvurusu tercihinizi bekletebilirsiniz. İş bulunur WP alınırsa direkt anneye sponsor olunur bu süreçte iş bulunamaz ise önünüzde iki seçenek olur; eşiniz öğrenciliğine devam eder anneye gir - çık yapılır süreç bir 6 ay daha eşinize iş bulma süreci kazandırır. Tabi bu eşinizin seçeceği eğitim süreci ve eğer öğrenci vizesi alabilmeside ilede alakalıdır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

öncelikle sizin ve diğer tum uye arkadasların bayramını kutlarız.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Teşekkürler, bizlerde sizin ve ailenizin Kurban bayramlarını ve yine vasıtanızla herkesin Kurban bayramlarını kutlar mutlu ve mübarek olmasını temenni ederiz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

Kanada göçmeninin AB ülkelerine vize almadan girmesi mümkün müdür (yada giremedigi ulkeler hangileridir)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Kanada göçmeni yani eğer PR - Permanent Resident olarak soruyorsanız. Kendi öz tabi olduğunuz ülkenin vize rejimine dahil devam edersiniz yani T.C. vatandaşlarına uygulanan fakat başvurularınızda PR olduğunuzu belirteceginiz için vize onaylanması diğer vatandaşlarımıza göre daha olumlu olmaktadır. Ne zamanki Double Citizen - Çifte Vatandaş durumuna geçersiniz o zaman işte hem Kanada hemde Türkiye olarak kullanabilirsiniz ve bu iki ülkeye neresi muaf ise sizde bundan yararlanırsınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok peki kanada vatandaslari hangi ulkelere vizesiz girdigini nerden bakabiliriz. arastirdim ama resmi olan birsey goremedim.
tesekkur ederiz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Aslında sorunuzu hangi ülkeler istiyor diye sorsaydınız liste yazardım ama istemeyenler için uzun uzun yazmaya gerek yok diyerek size direkt linki vereyim. Bu arada şunu açıklayayım vize istemeyen derken vize masrafı alan ülkeler vardır örnek Türkiye gibi Kanada'lı bir vatandaş Türkiye'ye geldiğinde pasaportunuz gösterip ücretini öder ve 90 gün giriş hakkı alır. Yani vize istenmedi derken bu ayrıntıyı verelim yanlış anlaşılma olmasın.
Kanada vatandaşlarının ülkeler bazında Vize izinleri
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

birsey sorucam. suriyeden ok aldık biliyorsunuz. bizim dusuncemiz evraklar Ankaraya gitmeden evlenip benim evrakları araya sokmaktı ama bunun yanlış olduguna karar verip vazgectik. peki nişanlım Ankaraya annesiyle gitmek istedigini bildirse durum nasıl olur. ok alırsa kanadaya gitmeden biz evlensek bana sponsor olamazmı.

teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Size yada annesine sponsor olabilmesi için PR statusunde Kanada'da yerleşik olması gerekmektedir. Gitmeden statusunu gerceklestirmeden sponsor olamaz. Anneside onunla gitmek istiyorsa daha evvelde anlattığım gibi annesine Turist vizesi başvurusu yapacak Ankara'ya annesiyle gitmesine vesaire gerek yok bunun için. Yani o sadece normal bir turist ziyaretçi gibi olacak eşiniz- nişanlınız sadece annesine turist-ziyaret basvurusu formlarını doldururken hazırlarken bir a4'e ister kendisi ister annesi agzından kızımın -yeni taşınması nedeni ile bende yanında hem ziyaret amaclı hemde kızıma bu tasınması ve geçiş süresinde yardım amçalı gitmek istiyorum diye bir niyet mektubu yazıp diğer gerekli form ve evraklarla başvuracak kendi ziyaretci vizesini alacak. Sizin konumunuzda ise nişanlınız Türkiye'yi terk etmeden evvel sizinle evlenecek Kanada'ya geçecek kendisine ait yapması gerekenleri yaptıktan sonra size sponsorluk başvurusunda bulunacak.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhaba
paylasmak istedigim bir bilgi var. ben ekim ayinin 30 unda bildiginiz gibi montreale giris yaptim. ve yine bildiginiz gibi quebec eyaleti girisinizden sonraki ilk 3 ay sizin saglik sigortasi sorumlulugunuzu ustlenmiyor. gecen hafta aldigim mektupta plan icin 1 ocaktan itibaren eligible olacagimi yazmislar yani ekimin sonunda da giris yapmis olsam ekim ayini burda gecirmis sayiliyorum ve saglik planina katilimim 2 ay 1 gun de tamamlanmis oluyor. selamlar
Albert Einstein
feratlar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen feratlar »

Herkeze merhaba ,
Burada yaptiginiz aciklamalar ve yardimlariniz icin simdiden size cok tesekkur ederim.
Esimle beraber Quebec icin gocmenlik basvurusu yapmaya dusuncesindeyiz.
Resmi siteyi okuduk fakat aklimizda bazi sorular var, cevaplarsaniz cok seviniriz.

1- Ben Ingilizce biliyorum fakat hic Fransizca bilmiyorum. Su durumda gorusmeye cagirilana kadar Fransizca ogrenmek kosuluyla basvuru yapabilirmiyim ?
Cevabiniz evet ise basvuruda bunu nasil aciklamaliyim ?
2 - Dil bilgimizi sitede yazilan testlerle kanitlamak zorunluluk mudur yoksa gorusmede ki performansimiz yeterli goruluyor mu ?
3 - Eslerden ikisinin de Fransizca bilmesi bir zorunlulukmudur ?
4 - Esim Rus vatandasi ve Turkiye`de ikamet ediyoruz. Esimin Rus vatandasi olmasi bizim basvurumuzda farkli prosedurler gerektirir mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Feratlar merhaba,
Öncelikle yeni yılınız size ve tüm ailenize kutlu olsun, sorularınıza gelirsek;
1-2-3-: Quebec eyaleti göçmenlik başvurusunda Fransızca dil bilgisi zorunluluk değildir. Fakat bilinmesi tabiki kabullük ve sonrası adaptasyon durumunda size yarar getirecektir. Eşlerin hiçbirinin Fransızca bilmemeside sorun değildir. Yapmanız gereken sizinde bahsettiğiniz gibi görüşme aşamasına kadar en azından bu konuda eğilimli olduğunuzu gösterebilmek ve bir kaç basit soruya yine basit şekilde cevap vererek görevliyi bu konuda ciddi olduğunuzu göstermeniz yeterlidir. Hatta bunu ; diyelimki bir kursa gidiyorsunuz bunuda dile getirerek hali hazırda kursa gittiğinizi sunarsınız. Yabancı dil bilgi ispatı Ingilizce için sadece IELTS sınav sisteminde alınmış sonuç ile yapılmaktadır başvurunuzu yapmadan evvel ne yazıkki bu sınava girip sonuclarınızı eklemelisiniz.

4- Eşinizin Rus vatandaşı olması başvuruda ayrı bir işlem getirmeyecektir sadece eşiniz için gerekli olan evraklar biraz artacaktır bunlarda örnek olarak Rus'yadan adli sicil belgesi, çalışmışlık vs durumu varsa eski işverenlerden alınacak yazılar, eğitim bilgileri belgeleri vs. gibi
Saygılarımızla,

feratlar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler Sayin Excellans.
Biz de sizin yeni yiliniz kutluyoruz..
Ayrica cabuk cevabiniz icin tesekkur ederim.
Netlestirmek amaciyla ,
Fransizca yada Ingilizce dillerinden en azindan birini bildigimizi kanitlayan bir sinav sonucunu basvuru belgeleriyle birlikte gondermek zorundayiz.
Fransizca bilmedigim icin bu durumda ilk once IELTS sinavina girmem ve sonucu alana kadar beklemem gerekecek.
Sam`da yapilan gorusmelerde gorusmelerin Fransizca yapilmasi gibi bir zorunluluk olmadigi sonucunu cikariyorum.
Lutfen yanlissam duzeltiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Feratlar merhaba,
Biz teşekkür ederiz. Evet, normal dosya hazırlığınızı yapar iken bir yandan da IELTS sınavına girip sonuç kısmını bekleyip dosyanızı tamamlayıp göndereceksiniz. Damascus -Şam'da yapılan Interview-Görüşme ise mutlak Fransızca yapılmıyor fakat Fransızca bilginizi, bilme isteğinizi tabiki görevli test ediyor orada önemli olan görevliye Fransızca'yı öğrenmeye başladığınızı ve bunu kesinlikle ilerleterek bir yaşam kurmayı planladığınızı bu süreçtede ekonomik imkana sahip olduğunuzu iş bulup çalışmadan bile dil sürecinin gelişimi sırasında kendinize ve ailenize yeteceğinizi göstermek ve hissettirmek olacaktır.
Saygılarımızla,

feratlar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bugune kadar yapilan yanlis yonlendirmelerden biri de Fransizca konusundaydi.
Tekrar cok tesekkur ederim.
Tekrar gorusmek uzere.
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

iyisinizdir umarım uzun zaman oldu. yılsonu yogunlugundan fırsat bulamadım.
oncelıkle sıze ve sitenizdeki tum uye arkadaslara iyi yıllar dilerim.

sormak istedigim bir kaç soru var.
1-quebecte pr kart işlemlerini baslattıgımızda posta adresi olarak baska eyaletteki birinin adresini verebilirmiyiz. geri donmem gerekiyor diyerek.
2-quebecin resmi sitesinde is basvuruları yapılan bir bolum var. orda profıl olusturduktan sonra site yetkilisine iş basvurusu yapabilirmiyiz diye sorduk. bize gelen cevap quebec sertifikasını aldıysanız vizeyi beklemenize gerek yok sadece quebec için basvuru yapabilirsiniz dedi. bu bizim içinde gecerlimi prosedur nasıl işliyor.

birsey daha eklemek istiyorum. gocmenlik hakkını alıp gidildiginde esin ve anneninde gelmesi gerektigi için iş yerlerinin sponsor olması mumkun olurmu.anneye yada eşe. daha once konustugumuz anneye turist vizesi alıp uzatmaktansa boyle bir yol izlenebilirmi. kanadada iş verenler boyle durumlarda nasıl bir yol izliyor. sonucta gocmenlik hakkı olan birisi var onun ailesine yanına almasına yardımcı olurlarmı.

kolay gelsin

şimdiden teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Sizinde yeni yılınız kutlu olsun..
Sorularınıza cevaben;
1- Hayır adresiniz Quebec eyalet ikametli olmalıdır.
2- Tabiki iş başvurularınızı yapabilirsiniz fakat olası bir secilmede işverene net bir işe başlangıç tarihi veremeyeceksiniz (Malum Ankara işlemleri) bu konuyada göz önüne alarak işe başlama tarihinizi 3-4 ay sonrası gibi belirtiniz.

Diğer Anne yada eşe ; işveren sponsorluğu ne yazıkki olmaz. İşveren sadece eğerki personel aranılan istenilen bir personelse onun kendi şahsına sponsor olur. Taşınma - barınma masraflarını karşılar vs. Fakat diğer personelle alakalı bireyler için sponsor olmaz.
Bu konu hakkında size daha evvel bilgi vermiştim; Maddi durumunuz yeterli ise hem eşe hem anneye aynı anda iki farklı sponsor başvurusu yapabilirsiniz. Fakat burada sorun ne yazıkki anna-baba sponsorluğun uzun süreçte sonuçlanması olacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL DUYURU:
Sayın üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız merhaba,
SASKATCHEWAN eyaleti 2009 yılında başlattığı ve 600 göçmene sağladığı bedava sürücü eğitim kursu yada kurs programının masrafını karşılama programını 2011 Ocak ayı itibari ile yeniden başlatmıştır. Kursiyer başvuru sayısı limitli değildir. Bu imkandan yararlanmak isteyen Eyalet göçmenleri yada gelecek olanlar 30 Nisan 2011 tarihine kadar başvurularını yapabilirler. İlgili başvuru formu için bizlerle iletişime geçebilir yada www.sgi.sk.ca web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız.
19 Ocak 2011 tarihinden itibaren Permanent Resident - PR kart teslimatları; başvuru sahiplerinin sabit ikamet adresi belirtmesini takiben 25 iş günü olarak belirlenmiştir.
Saygılarımızla,

feratlar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Selamlar ,
Gocmen olarak kabul edilene kadar gecen butun sureclerde yaklasik olarak ne kadar bir masraf yapmamiz gerekebilir ?
Saygilarimla ,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Feratlar merhaba,
Göçmenlik başvurunuz süresince eğer bir danışman- avukat vs. yardımı almayacak ve bu işi kendi başınıza başvurarak halledecek iseniz ortalama;
Resmi ödenmesi zorunlu olanlar:

1- Application fee : 1 kişi 550 CAD (Başvuru gönderimi sırasında yatırılmış orjinal dekont eklenmiş olacak)
2- PR fee ( RPRF ) : 490 CAD ( Dosyanız onaylandıktan sonra sizden yatırmanız istenecek.
Bunların haricinde;
- Yine vizenin onaylanması aşamasında sizden istenecek sağlık muayenesi raporu : Istanbulda 260 TL Ankara’da ise 300-450 TL arasında,
- IELTS sınav ücreti (Yabancı dil seviyenizi belirlemek için) 295 TL
- Başvuru dosyasında gerekli olan destek evraklarının yeminli tercümana çevriltilmesi + Noter masrafları : Genelde 200-500 TL arası
- Başvuru için gerekli olan biyometrik fotografların çektirilmesi : 15-45 TL arası
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Feratlar merhaba,
Göçmenlik başvurunuz süresince eğer bir danışman- avukat vs. yardımı almayacak ve bu işi kendi başınıza başvurarak halledecek iseniz ortalama;
Resmi ödenmesi zorunlu olanlar:

1- Application fee : 1 kişi 550 CAD (Başvuru gönderimi sırasında yatırılmış orjinal dekont eklenmiş olacak)
2- PR fee ( RPRF ) : 490 CAD ( Dosyanız onaylandıktan sonra sizden yatırmanız istenecek.
Bunların haricinde;
- Yine vizenin onaylanması aşamasında sizden istenecek sağlık muayenesi raporu : Istanbulda 260 TL Ankara’da ise 300-450 TL arasında,
- IELTS sınav ücreti (Yabancı dil seviyenizi belirlemek için) 295 TL
- Başvuru dosyasında gerekli olan destek evraklarının yeminli tercümana çevriltilmesi + Noter masrafları : Genelde 200-500 TL arası
- Başvuru için gerekli olan biyometrik fotografların çektirilmesi : 15-45 TL arası
unutmadan ekleyelim Quebec eyaletine ozel basvuru olunca 390$ ek masraf vardir.belgeleri suriye ye gonderdikten sonra suriye burosu kartinizdan bu rakami ceker 1-1.5 ay icinde
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sırf masraf kısacası :)
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

bu arada 27 ocak itibariyle saglık kısmınıda hallettik. artık pasaportun istenmesini bekliyoruz. bilginize
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans Merhaba

iyisinizdir umarım.izninizle birkac sorum olucak.
öncelikle artık su sponsorluk sorularını bıraktım. aynı soruları defalarca sordugumuzun farkındayım. biraz sıkıntı yaptık sanırım. :)
yakın zamanda Nisanlım sanırım vizeyi alıcak. su şekilde bir yol izleyecegiz.

1- ben Turist vizesi alarak nisanlımla birlikte sanırım Nisan gibi Montreale gelip Pr kart işlemlerini halledicez. benim Turist vizesic almam gerekcek. basvuru kısmını nasıl halletmeliyim Niyet mektubunu nasıl yazmalıyız. oraya gelis amacımı ne yazmalıyım. tek basımamı geliyor gözukmeliyim ne önerirsiniz.

a.Montrealde uzun sure kalmak istemiyoruz. gerekli basvuruları yapıp dönmek istiyoruz. fakat suan için orda verebilecegimiz bir adres bulunmuyor bu konuda ne önerirsiniz. en azından işlemleri baslatıp biz dönsek arkamızdan pr kartı bize yollayacak birini nasıl buluruz.

b. Montrelade konaklayabilecegimiz (max. 1 ay) bize uygun fiyata sehir içinde güvenli önerebileceginiz bir yer varmıdır.
2- Türkiyeye dondukten sonra tabiki nisanlım Pr kartı aldıktan ve biz yerlesecegimiz yerin kararını verdikten sonra öncelike ben okul ayarlayıp ögrenci vizesine basvuru yapıcam.sorun olmaz ve vizeyi alırsam Türkiyede Evlenip beraber Kanadaya gelmeyi hedefliyoruz. KISMETSE .

Degerli yardımlarınızı eksik etmezseniz sevinirim.
Şimdiden Teşekkür Ederim.

ögrenci vizesi için guzel bir niyet mektubu örnegi forumda gordum kopyasını aldım zamanı geldiginde kendim için düzenleyip öncelikle sizlerin görüslerini aldıktan sonra basvuruyu yapıcam. ama suan turist vizesi için yapmam gerekenleri yazabilirseniz sevinirim hazırlıklara baslamak istiyorum.

“KANADA EYALET GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-PROVINCIAL IMMIGRATION” sayfasına dön