Ogrencilik Statusunden Work Temporary'ye gecis

Kanada vizesi, Kanada'ya gitmek, Kanada'da kalmak, Kanada'da yaşamak vs vs..
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Okunmamış mesaj gönderen TurkishRaider »

Ben ogrenciligimin ilk senesindeyim su an Toronto'da ama su anda bana full time is verebilcek bir is sahibi buldum. 3 senelik ogrenci vizem var, Ogrencilik'ten Work Temporary'ye gecisi nasil yapabilirim? Ve kabul edilip ben calismaya baslarsam ne kadar sure icerisinde Permanent Residence kartimi alabilirim?

Cok Tesekkurler!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Turkish Raider merhaba,
Öncelikle işvereniniz sizin adınıza LMO izni yada HRSDC kurumlarından ben bu personeli çalıştırmak istiyorum izni alacak, işveren bu izni aldıktan sonra bu belge ve sizinle yapılmış olan Job Offer yada iş anlaşması belgeleri ile siz WORK PERMIT başvurusu yapacaksınız evraklarınız vs tam ise başvurunuz 19 iş günü içinde cevaplanır. Ayrıca bu izni aldıktan ve TAM ZAMANLI haftada minumum 37.5 saat bir işte iki yıl çalışmış olarak göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

Excellans'in yazdiklarina ilaveten; work permit meselesini cozup, bir iste calismaya full basladiktan sonra asagidaki gocmenlik basvuru secenekleriniz de mevcut olacaktir:

- Eger mesleginiz http://www.labourmarketinformation.ca sitesinde yer alan NOC matrisindeki 0, A ve B kategorisindeki mesleklerden biri ise Provincial Nominee kategorisinden
- Ya da isvereninizin tum gocmenlik basvuru masraflarini ustlenmesi kaydiyla Arranged Employment kategorisinden de basvurabilirsiniz.

* Excellans Canadian Experience class seceneginden zaten bahsetmis, benim ilave etmek istedigim su: Eger Canada'da lise ustu derece egitimi veren bir okulun en az 2 yillik (4 semesterli) diploma programi ya da 1 yillik master + master oncesi 1 yillik baska bir egitim ( totalde 2 yil olmasi icin) programlarindan mezun olursaniz, Kanada'da full time calismis olmaniz gereken sure 2 seneden 1 seneye iniyor. Ama malesef Quebec disinda yasamak zorundasiniz. (http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... duates.asp)

Fakat sunu unutmayin ki, eger ogrenciliginiz devam ediyorsa, henuz mezun olmadiysaniz, ve "co-op olmayan" (yani ogrenciliginizin bir parcasi olmayan) full time bir iste calismak icin work permit alacaksaniz, study permitinizden feragat etmek durumundasiniz. Bu da ogrenciliginizin bitecegi anlamina geliyor. Yabanci ogrenciler icin kural, tatil gunleri haricinde bir ogrencinin part-time'dan (20-25 saat) fazla calisamayacagi. Kendi tecrubelerimden aktariyorum ama yanlisim varsa lutfen duzeltin.
Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Okunmamış mesaj gönderen TurkishRaider »

Peki basvuruyu Kanada dan gene Kanada icinde belli bir yere mi yoksa ankaradaki konsololugami gondericem?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın TurkishRaider merhaba,
Başvurunuzu Kanada içinden yapacaksınız artık sizin Ankara Konsolosluğu ile bir alakanız yok şuan zaten Kanada içindesiniz. Kanada içinden ister online olarak ONLINE PERMIT BAŞVURUSU adresinden yada manuel olarak dosyalarınızı ve formlarınızı hazırlayarak Buffalo yada Seattle konsolosluklarından yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA VİZESİ, KANADA'YA GEÇİŞ, KANADA'DA KALMA HAKKINDA SORULAR ve CEVAPLAR” sayfasına dön