KANADA VE ULAŞIM HAKKINDA YORUMLAR

Kanada'ya ulaşım, Kanada'dan Türkiye'ye ulaşım uçak seyahat bilgileri, önemli duyurular, yolculuk hakkında bilgiler, fiyatlar, yaşanılan tecrübeler, tavsiyeler kısaca herşeyi paylaşacağız.Kanada'ya uçak bileti, Kanada ve Türkiye arasında yolculuk gereklilikleri, Kanada'ya giderken ne kadar eşya götürülebilinir vs. vs.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, bu başlık altında Kanada'ya ulaşım- seyahat yada Kanada'dan Türkiye'ye ulaşım seyahat hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Kadir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen Kadir »

Şimdilerde Vancouver'a ulaşım için bulabildiğim efektif yol THY ile Chicago oradan Vancouver gozukuyor.
Buna iyi bir alternatif te expedia üzerinden Londra-Ist uçmak. Fiyat ve bekleme sure daha iyi.
Kadir
ocaan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen ocaan »

Ben de 1 ay önce bu yolu izleyip geldim Vancouver'a. Orbitz'den aldım biletimi THY uçuşu olmasına rağmen THY'nin kendisinden çok daha ucuza aldım 640 usd verdim. Yol baştan sonra 21 saat sürdü, bir hayli yorucuydu. Özellikle Chicago girişi tam bir felaket 3 saat falan sırada bekledim. Vancouver'a giriş ise son derece rahattı.
Kullanıcı avatarı
Erti

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

Avrupa uzerinden ucus, daha uzun sureli gozukse de daha az zahmetlidir. Zira, avrupa ulkelerinin cogu (Almanya, Hollanda, Belcika, Italya, Fransa ve Ingiltere (ilk 6 ayda giris yapildigi muddetce)) transit vize gerektirmez. Abd ucuslarinda, eger ABD Vatandasi degilseniz ya da Green Card'iniz yoksa hem gecerli bir ABD vizesine (en az transit vize) sahip olmalisiniz, hem de ABD'deki havalanina varinca yeninden check-out ve check-in yapmalisiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya ulaşım

Merhaba, Aşağıda size THY ve bazı hava yollarının son güncel Türkiye - Kanada valiz, ek bagaj, limitlerini paylaşıyorum:

Türk Hava Yolları : THY
Amerika ve Kanada'ya yada Amerika'dan ve Kanada'dan ülkemize yapılacak uçuşlar için geçerlidir.
Herbir biletli yolcu için ;
2 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 8 KG Ağırlığında + Bayan çantası, el yüz çantası, palto, pardesü, mont, battaniye, bebek ihtiyaç çantası, laptop vs vs.

Hollanda Hava Yolları: KLM
Türkiye'den Kanada'ya uçuşlar için;
Herbir biletli yolcu için;
1 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 12 KG Ağırlığında + Aksesuar çantası, kamera, laptop vs

Air Canada
2 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 10 KG Ağırlığında + El çantası, Laptop vs vs.
Eğer uçuşunuz British Airways bağlantılı ise yani . İstanbul - London (BA) / London- Kanada -(AC) , ise yine aynı bagaj limitleri geçerlidir.

Lufthansa
1 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJ 8 KG Ağırlığında + El çantası, Laptop vs vs.

DELTA Airlines
1 ADET 23 KG Ağırlıgında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 8-10 KG Ağırlığında + El çantası, Laptop vs vs.
Delta airlines fazladan her parça için 50 USD/EUR/CAD almaktadır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya ulaşım

Merhabalar,
Sizlere Kanada'ya uçak ile ulaşım yada Kanada'dan Türkiye'ye uçak ile ulaşım ve bilet alış - konusunda expedia.com yada expedia.ca tavsiye ederim. Ortalama her uçuşta 100-400 cad arası bir kazancınız olacaktır diğer uçuş ve bilet şirketleri ile karşılaştırdığınızda. Yada inglizce web sitesinde zorlanan için partnerlerimizden Bilet Satış.com sizelere tavsiye ederim. Çekinmeden arayıp ilgili rezervasyon yada bilet fiyatları hakkında görüşebilirsiniz.
http://www.expedia.com
http://www.expedia.ca
http://www.biletsatis.com
Saygılar,
Saygılarımızla,

Istanbullu
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen Istanbullu »

Evet, bende Kadir'e Erti'ye katılıyorum. Eğer havadan göreyim birde şunların güvenlik kontrollerini havasını tadayım ayagım bassın hayaliniz yoksa hiiiçç kardeşim elin amerikası üstünden uçmanıza gerek yok... Istanbul Triing Avrupa sonra ver elini Kanada...

Rahat rahat geniş geniş.... saatlerce beklemek yok, kapıda h....n muamelesi yada ekmek sırası gibi saatlerce beklemek yok. Her görevlide takılmak yok.

Hayırla yaşamanız dileğiyle

Istanbullu
aniscikli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen aniscikli »

merhaba,
Bir konuda yardiminiza ihtiyacim vardir. kalifiye isci olarak kalici vize aldim. Mayis sonunda kanada ya gitmeyi planliyorum. Arastirdigim kadariyla gocmenler icin ucakta konteyner hakki varmis. Konteryner hakkini kullanan aileler varsa bir iki kutu vermek istiyorum. Bu duruma uyanlar varsa yardimci olabilir misniz.
Tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya ulaşım

aniscikli yazdı:merhaba,
Bir konuda yardiminiza ihtiyacim vardir. kalifiye isci olarak kalici vize aldim. Mayis sonunda kanada ya gitmeyi planliyorum. Arastirdigim kadariyla gocmenler icin ucakta konteyner hakki varmis. Konteryner hakkini kullanan aileler varsa bir iki kutu vermek istiyorum. Bu duruma uyanlar varsa yardimci olabilir misniz.
Tesekkur ederim.
Sayın aniscikli merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz hayırlısı olsun. Fakat biraz daha detay verirseniz belki yardımcı olmak isteyen çıkabilir. Mesela hangi eyalet, hangi şehir ne gibi ne ebatta iki kutu, kutuların içinde ne var? siz Türkiye'de neredesiniz gibi... Böylece üyelerde detaylı bilgilenmiş olup yardım etmek isteyenler size ulaşabilir.

Saygılar,
Saygılarımızla,

aniscikli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen aniscikli »

Merhabalar;
Bilgilendirme icin cok tesekkur ederim.
Ben Nova Scotia eyaleti Halifax sehrine gidiyorum.Iki adet 60*60*50 cm ve herbiri yaklasik 20 kg agirliginda karton kutu vermek istiyordum. Iclerinde tekstil (havlu carsaf giyecek vs) olacak.Halifax kentine konteyner kiralayip gidecekler varsa bu iki kutuyu verip gererkli ucreti odeyebilirim. Cok tesekkur ederim.
Mervan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen Mervan »

Sayın Excellans merhabalar öncelikle...
Sizden ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. diğer başlıkta yazdıgım gibi çok şükür vize aşamasını sorunsuz gectik ve Excellans ın tavsiyesi ile pasaportu vize onayı için kanada konsolosluguna kargo ile yoladım. benim size danışmak istedigim husus kanadaya ulaşım konusunda bir türlü karar veremedim. ulaşım konusunda bana önereceginiz bir firma varmı birde bagaj konusunda kafam karıştı iyice kimi yerler 20 kg. kimisi 23 kimisi de 2 X 23 kg. bagaj hakkı tanıyorlar.
birde ilk giden kişiye sınırsız bagaj hakkı tanınıyor diye söyleyenler de oldu o yüzden en iyisi sizden bu konuda bilgi almak istedim. anlatımım biraz karışık gibi oldu kusura bakmayın.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya ulaşım

Mervan yazdı:Sayın Excellans merhabalar öncelikle...
Sizden ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. diğer başlıkta yazdıgım gibi çok şükür vize aşamasını sorunsuz gectik ve Excellans ın tavsiyesi ile pasaportu vize onayı için kanada konsolosluguna kargo ile yoladım. benim size danışmak istedigim husus kanadaya ulaşım konusunda bir türlü karar veremedim. ulaşım konusunda bana önereceginiz bir firma varmı birde bagaj konusunda kafam karıştı iyice kimi yerler 20 kg. kimisi 23 kimisi de 2 X 23 kg. bagaj hakkı tanıyorlar.
birde ilk giden kişiye sınırsız bagaj hakkı tanınıyor diye söyleyenler de oldu o yüzden en iyisi sizden bu konuda bilgi almak istedim. anlatımım biraz karışık gibi oldu kusura bakmayın.
Sayın Mervan merhaba,
Bagaj limitleri konusunda biraz yukarıya bakarsanız tüm aradığınız bilgiyi bulacaksınız. Ayrıca, önerecek firma derken bilet ucuzluğu anlamında soruyorsanız onunlada ilgili yine yukarıda tavsiyelerimiz mevcut. Sanırım aceleden bakmadan bu mesajı yazdınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Mervan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen Mervan »

teşekkür ederim Excellans.
önerdiginiz firmayı evvel gün arayıp konuşmuştum fiyat konusunda gayet makul gelmişti bir tek bagaj konusunda biraz kafam karıştıgından sizlere sorma ihtiyacı hissetmiştim. yardımlarınız için tekrardan çok teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya ulaşım

Mervan yazdı:teşekkür ederim Excellans.
önerdiginiz firmayı evvel gün arayıp konuşmuştum fiyat konusunda gayet makul gelmişti bir tek bagaj konusunda biraz kafam karıştıgından sizlere sorma ihtiyacı hissetmiştim. yardımlarınız için tekrardan çok teşekkür ederim...
Sayın Mervan merhaba,
Tabiki bizde yine değişiklik olursa özellikle ülke ve uçuş bilgilerinde sizlerle paylaşırız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada'ya ulaşım

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen jonny b good »

Merhabalar,

Eşya nakliye konusunda 2 ayrı firma ile görüştüm. Bunlardan 1 tanesi çok uçuk bir fiyat verdi (10.000 USD inanabiliyor mususnuz) diğeri makul düzeyde ancak her iki firma varış yeri olarak Vancouver veriyor.
Soru: Vancouver - Calgary arası makul fiyata iç nakliye yapan tanıdığınız firma var mı?

Eşya taşıma konusunda tecrübesi olan arkadaşlar varsa ve bilgilerini paylaşırlarsa çok memnun olurum. (Öneri,eleştiri vs.)

so long,
jonny
Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Jonny B, merhaba,

Acilen şimdilik www.vincentmoving.com burayla irtibat kurun. Ben yine detaylı bilgi aktarırım size (Kayın valide devamlı 3-6 ay ev alıp değiştirdiği için bu konuda degree si var :):) )
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selam Excellans,

link için teşekkürler.
Başka arkadaşlardan pek cevap gelmeyince eşyalarını götüren pek yok gibi geliyor bana.

so long,
jonny
Any intelligent fool can make things bigger and more complex... It takes a touch of genius - and a lot of courage to move in the opposite direction.
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Sn Jonny B

Biz de düşünüyoruz ama ben araştırmaya Ağustos ortası gibi başlayacağım. Konteyner için mi 10K USD isteniyor?
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

taner3 yazdı:Sn Jonny B

Biz de düşünüyoruz ama ben araştırmaya Ağustos ortası gibi başlayacağım. Konteyner için mi 10K USD isteniyor?
Merhaba taner3,

Evet, sorma komple konteynır için istedikleri fiyat bu.
Çok uçuk olmakla beraber fiyat dökümü şu şekilde:

Packing, loading services and dispatching to port USD 3.150,-
Customs export clearance USD 500,-
Transportation of the container from port to the residence and
return to container to the port USD 450,-
Sea freight from Istanbul to Vancouver Port USD 3.600,-
Customs import clearance, transport to the warehouse
in Delta, BC USD 1.850,-
Warehouse handling in&out charge(one time) USD 650,-

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Bir konteynerin fazla geleceğine eminim ama yarı yarıya paylaşılsa bile çok fazla. Eşyalarınızın yaşayacağınız eve uygun olup olmayacağını kolay kolay bilemezsiniz. Mobilya ve elektronik dışındaki eşyalar belki daha makul bir miktara götürülebilir. Eğer makul bir yöntem bulursam buradan sizlerle paylaşırım.

Taner
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

taner3 yazdı:Bir konteynerin fazla geleceğine eminim ama yarı yarıya paylaşılsa bile çok fazla. Eşyalarınızın yaşayacağınız eve uygun olup olmayacağını kolay kolay bilemezsiniz. Mobilya ve elektronik dışındaki eşyalar belki daha makul bir miktara götürülebilir. Eğer makul bir yöntem bulursam buradan sizlerle paylaşırım.

Taner
Merhaba taner3,

Bizim düşündüğümüz 20' lik (33m3 iç hacim) konteyner. Ki buda bize yeter.
Mobilyalarımızı burada bırakmak istemiyoruz. Hem bizim için değerlililer hemde orada aynısını bulamam, bulursam ise çok pahalı olur diye düşünüyoruz.
Birkaç büyük firma ile temasa geçtim (schenker, hapag lloyd, balnak) ancak bunlar zati ev eşyası taşıması yapmıyor. Avantajımız benimde Uluslararası Kara Taşımacılığı yapan bir firmada görev almam. Patronu sıkıştıracağım. Onun kontakları benimkinden daha fazla ;)
Elde edeceğim bilgileri burada sizler ile paylaşırım.

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
janibek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen janibek »

Merhabalar,

KND vzsyle İstanbul - Viyana - Münih - Toronto uçmak istiyorum. Transit vizeye ihtiyacım olup olmadığı konusunda yardım bekliyorum. Hiçbir havaalanında ( Viyana ve Münih ) 3-4 saatten fazla kalmıcam. Fakat ben uçuşum sırasında bir Schengen ülkesi olan Avusturya'dan diğer Schengen ülkesi olan Almanya'ya uçuşum var. Yani çoğu arkadaş Schengen ülkesine iniyor ama ardından Kanada'ya uçuyor, ben ise bir tane daha Schengen ülkesine uçup öyle Knd'ya gideceğim. Bu konuya daha önce kimse değinmemiş. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.
En son janibek tarafından Ağustos 5, 2010, 1:50 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Janibek merhaba,
Vizeniz hayırlı olsun, Sizin güzergahta Istanbul'dan uçuşunuz ile birlikte Viyana'ya indiğinizde zaten sizin diğer bağlantı uçağınız mutlaka C35-41 kapı çıkışlı olmalıdır. Eğerki biletinizde yazacaktır zaten ; C31, C71 - 75, B22 - 42, D31 - 37 , D61 - 70 bunlardan bir tanesi ise burada Shengen izni kontrolü yapılmaktadır. Yine kesin olmamakla beraber son nokta varış bağlantınız Kanada olduğu için siz muaf geçebilirsiniz. Fakat dediğim gibi biletinizi bir kontrol edip detay verirseniz daha net cevap verebiliriz.
Saygılarımızla,

janibek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,
Biletimi expedia.com dan aldım. Fakat biletim içinde kapı çıkışı ile ilgili ayrıntı bulunmuyor ne yazık ki.Ayrıntılar şöle:
...
...
...
Bu siteden sadece bu ayrıntılara ulaşabiliyorum, Austrian Airlines ı arayıp öğrendiğime göre uçuştan 1-2 gün öncesinde belli oluyormuş bu kapılar.
En son janibek tarafından Ağustos 5, 2010, 1:47 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Janibek,
Anladım, şimdi Viyana hava alanı prosedürlerinde derki; Gideceğiniz ülke! Shengen sınırları içinde ise Shengen kontrolü için ilgili kapılara eğer değilse pasaport kontrolü için ilgili kapıya geçiş yapınız. Şimdi bazı hava alanlarında görevliler son uçuşu değerlendirirler ve transit vizeye gerek görmezler (Amerika hariç). Eğer zatenki sizin uçuşunuz yani Munih bağlantınız bahsi geçen kapılarda ise sorun yok direkt geçişinizi tamamlarsınız. Ben yine sizin için konuyla ilgili Viyana hava alanına bilgi sorgusu yaptım cevap gelsin netleştiririz.
Saygılarımızla,

janibek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,
Öncelikle teşekkür ederim ilginiz için. Bugün Ank Avstrya Knslslğu'na gittim, gerek olmadığı söylendi. Sonra Avstrya vize danışma hattını aradım.(0212 340 45 00) Oradan önce gerek olduğunu söylediler, sonra tekrar kontrol ettikten sonra transit alandan çıkılmayacağı için TC vatandaşlarına transit vize uygulaması gerekmeyeceği söylendi. Ben de sonra tam olarak havaalanını arayıp öğrenicektim ki sağolun siz önce davranmışsınız. Cevabınızı bekliyorum.
Saygılar,
En son janibek tarafından Ağustos 5, 2010, 1:53 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Janibek merhaba,
Aldığımız cevap şöyle: Alan içinde yani kapalı transit bölgeden geçiş yapılacağı için Shengen vizesine gerek olmadığı şeklinde. İlgili görevliye gerekli son ülke (Kanada) vizesini gösterip bir sonraki geçiş uçuşunuza geçebileceğiniz yönünde bilgi verildi.

Bilginize tekrar hayırlı yolculuklar,
Saygılarımızla,

janibek
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,
Öncelikle herşey için çok teşekkür ederim. Sizden bu konuda son bir ricam var, alınan cevap e-mail ise bir kopyasını alabilir miyim buradaki kayıtlı olan e-mail adresime.(Çıktısını yanımda götürmek istiyorum)
Saygılar,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Janibek,
E mail adresinize forwardladım..
Saygılarımızla,

togo75
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen togo75 »

selam ben 2 eylul'de bursa'dan göçmen olarak taşınacagım, montreal'e taşınacagım.

uçak'ta bavul kısıtlamasından dolayı eşyalarımı kargolamak istiyorum,

yollayacagım eşyalar 4 bavul ve 4 koli tutuyor. içindekiler giysi, kitaplar, film ve musik cdleri olacak. bunlar için konteyner kiralamak makul gelmiyor. nasıl ve hangi şirketle yollayabilirim. bu eşyaları girişte deklare etmem gerektigini biliyorum ama bu eşyaların üzerine sadece gidecegi adresi yazmam yeterli mi? yoksa yollarken beraberinde göndermem gereken bir evrak varmı?

acaba kargolamak mantıklımı? yoksa ucaktan ekstra bagaj alsam daha mı iyi olur ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Togo75 merhaba,
Öncelikle sadece adres yazmanız yeterli olacaktır gönderirken üzerlerine yada yanlarına bir evrak eklemenize gerek yok. Diğer çözüm yolları olarak öncelikle kargo şirketlerinden (UPS, DHL, FEDEX, PTT KARGO vs) fiyatlarınızı alınız. Sonra bu aldığınız fiyatlarla gidişinizdeki uçuşta extra bagaj fiyatlarını karşılaştırınız. Aradaki farka göre seçiminizi yapabilirsiniz. Kargo ile gönderileriniz 3-7 iş gününde adresinde olur. Uçuşunuz ile uçuş süresinde fakat Montreal'e ilk gittiğinizde yada direkt Montreal'e uçmuyorsanız Kanada'da ilk indiğiniz hava alanında Immigration işlemleriniz olacagı için bu yüklerle mecbur hepsini kontrole sokmak zorunda kalacaksınız. Yani Immigration officer hepsini açacak ve kontrol edecek. Bu olasılık olduğu için bu işleminiz gerçekten uzun sürebilir. O yüzden mantıklı olanı bavulların içeriğinide koli tarzı yapıp toparlayıp kargo ile göndermeniz olacaktır. Siz nasıl olsa herhalükarda kolilerden önce adrese varacağınız içinde door to door teslimde eşyalarınızı zamanında da teslim almış olursunuz. Ama yukarıda da belirttiğim gibi ücret konusu önemli baktınız uçak cazip ek bagajla o zaman mecbur bu yolu seçeceksiniz.
Saygılarımızla,

togo75
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen togo75 »

teşekkürler excellans
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Jonny,

Eşya gönderme işini araştırdım. Yakın bir tanıdığım bu işi yapıyor ve "hemen herşey için belge almanız gerekeceğinden (tarihi eser / antika kaçakçılığına karşı) yüksek fiyatlarla karşılaşırsınız" diyor. Kendileri de artık bireysel taşıma yapmıyorlarmış. Ben hani hiç olmazsa, yemek takımı vs gibi şeyleri götürebiliriz diye düşünmüştüm ama tavsiye etmediler. Biz muhtemelen bir şey götürmeyeceğiz. Siz bir şey bulabildiniz mi?
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Taner3 merhaba,
Eğer bu tarzda bahsettiğiniz eşyalar gerçekten çoklukta yada ağırlık olarak fazla değilse örnek 5-8-10 kg gibi ise PTT kargo ile önemli olanları taşıma imkanınız olabilir. Ortalama uçak yollu 7-10 gün içinde normal yollu 15-20 gün içinde Kanada'ya sağlıklı bir şekilde ulaşıyor. 6 kilo civarı bir kolide ortalama 85-90 Cad yada tam kuru bilmiyorum ama 120-130 tl tutmakta. Çok mutlak getirmek istediklerinizi bu yolla getirebilirsiniz. Ama eğerki Mobilya vesaire tarzı ise bunu lütfen geldikten ve yerleştikten sonra yapmanızı şiddetle hem size hemde diğer tüm Kanada'ya yerleşme planı yapacaklara tavsiye ederim. Ev ölçülerimiz çok değişik ve ev iç dizaynlarıda yine bizim alıştıklarımız gibi değil. Yazık günah eğer mobilya vs tarzı gelip eve uyduramam durumunda. Kalite yönünden aynı mobilyalara sahip değiliz yada aynı kaliteyi inanılmaz paralara alabiliriz burada ama özellikle zaten ilk yıllar kiralık bir yapı düşünülüyorsa yapılacak şey buradan cazip şartlardaki modelleri tercih etmek olacaktır. Mesela yine örnek vermek gerekirse kullanışlı çok fonksiyonlu ama mobilya tarzı vs kaliteli olmayan bir Salon takımı 700-1300 cad, Yatak odası 5 parça diyelim 800-2000, oturma odası 3'lü yataklı yada korner dediğimiz tarzda 4-6 kişilik vs 300-1400 cad civarında fiyatlardır. Tabiki bunu kombine bir yerden almak totalde indirim vadede 24-36-48 aya kadar vs vs opsiyonları ile birlikte. Ve yine çoğu kiralık 4 yada 5 beyaz eşyayla beraber geldiği için bunlarada ekstra masrafa gerek yoktur. Ama daha evvelden de belirttiğimiz gibi ; Yemek takımları, Tencere - tava, Yatak nevresim vs takımları ne yazıkki burada hem pahalıdır ve pahalı olmasına rağmen aynı kalitede değildir. Tabiki burada tercih meseleside var kalkıp tencere tava vs tasımak için verilecek 500 cad bunun karşılığında buradan alınacak materyaller olarak....
Salt ve mutlak tavsiye ; Önce kendiniz gelin görün ihtiyacınıza göre hareket edin. Nasıl olsa size mutlak lazım olan eşyaları elbet bir yakınımız, akrabamız yukarıda verdiğim örnek şeklinde sizlere ulaştıracaktır.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba Sayın Excellans,

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Daha önce de bir yerlerde yemek takımlarını getirmenin iyi olabileceğini yazdığınızı hatırladığım için özellikle yemek takımı, tencere, tava getirelim diye düşünmüştüm (nevresim, çarşafı unutmuşum). Eğer THY ile gidersem toplamda 46kg hakkım olacağından belli bir miktarını kendim bile getirebilirim. Sonra da dediğiniz gibi vardıktan sonra duruma göre getirilecek eşyalara karar veriririz. Bu durumda ilk girişte her ihtimale karşı getireceğimiz eşya listesini bol keseden hazırlamak gerekir değil mi? (Eşya listesi gibi checklistleri de bayramda hazırlamayı planlıyoruz)
Teşekkürler,

ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Taner3 merhaba,
Tabiki sunacağınız sonradan gelecek eşya listesini geniş tutunuz. Kimse size bu nerde vesaire zaten demeyecek. Burada zaten göçmenlik bakanlığının ve sınır güvenliğinin dikkat ettiği şey gümrüksüz vs sonradan birşeyler gelmesin. Yeni gelenler içinde hazır böyle bir şans varken tabi değerlendirin. Ama dediğim gibi sizinde karar verdiğiniz üzere en iyisi gelip görmek ne lazımsa, özel ise onu getirmek. Yoksa nakliye masrafı vs zaten astardan pahalıya gelebilir.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

tunderbird
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'ya ulaşım

Okunmamış mesaj gönderen tunderbird »

Excellans yazdı:Merhaba, Aşağıda size THY ve bazı hava yollarının son güncel Türkiye - Kanada valiz, ek bagaj, limitlerini paylaşıyorum:

Türk Hava Yolları : THY
Amerika ve Kanada'ya yada Amerika'dan ve Kanada'dan ülkemize yapılacak uçuşlar için geçerlidir.
Herbir biletli yolcu için ;
2 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 8 KG Ağırlığında + Bayan çantası, el yüz çantası, palto, pardesü, mont, battaniye, bebek ihtiyaç çantası, laptop vs vs.

Hollanda Hava Yolları: KLM
Türkiye'den Kanada'ya uçuşlar için;
1 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 12 KG Ağırlığında + Aksesuar çantası, kamera, laptop vs

Air Canada
2 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 10 KG Ağırlığında + El çantası, Laptop vs vs.
Eğer uçuşunuz British Airways bağlantılı ise yani . İstanbul - London (BA) / London- Kanada -(AC) , ise yine aynı bagaj limitleri geçerlidir.

Lufthansa
1 ADET 23 KG Ağırlığında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJ 8 KG Ağırlığında + El çantası, Laptop vs vs.

DELTA Airlines
1 ADET 23 KG Ağırlıgında valiz + 1 ADET KABİN BAGAJI 8-10 KG Ağırlığında + El çantası, Laptop vs vs.
Delta airlines fazladan her parça için 50 USD/EUR/CAD almaktadır.

Merhaba Excellans,

Bugün arkadaşım gitti kendisini Kanada’ya uğurladım.Swiss air ile Zurih ordan da Air Canada ile KANADA'ya gitti.Check in e gittik.Çok erkendi kimse de yoktu.Ne yazık ki personel (sanırım tam bilmiyorum ama THY’nin kendi personeli değil herhalde outsouce edilen firma çalışanları olabilir ... )
şu bagaj işlerine çok hakim değil sanırım.Hatta bugün ayın 1 i olduğu için(kendim tahmin ediyorum ) kendi içlerinde revizyon varmış.Çalışanların Yer-bölüm değişiklikleri..vs nedeniyle tam olarak bizle de ilgilenmediler neyse...
Check in deki bay arkadaş sizin 1 BAGAJINIZ(ana uçuş için dedi sanırım zurih den kanada ya ) görünmekte dedi.Bizde de biri 32 diğeri 16 kg ağırlığında 2ADET Bagaj vardı.Ayrıca el bagajı olarak notebook+bir sırt çantası vardı.
Bu iki bagajı iki adet 23 kg şeklinde alabiliriz dedi bu taraftan. Neyse bizde büyük bagajı 24 kg diğerini de 18 kg olarak ayarladık.Yani 4-5 kg daha hakkı olduğu halde bagaj olmadığı için ben yanıma almak zorunda kaldım:)) Bu arada tesadüfen ordan geçerken çalışan arkadaş amirine sordu bagaj taşıma kapasitelerini. Amir bey de 23 kg dışındaki diğer bagaj için 1kg dahi olsa Air Canada’ya 150 euro ödersiniz dedi şaşırdım.Ve 2. bagajın (ödeyerek ) max. 35 kg olmasını isterler dedi Air canada için.Ama arkadaşım aradı orda Zurih’ten bagajlar için herhangibir problem olmamış hatta sizin 2 bagajınız var demişler..Sizin yine burda bahsettiğiniz Air canada bagaj sınırları birbiriyle örtüşüyor.
Neden bu şekilde bir sıkıntı-stres yaşattılar bize anlamış değilim.Gerçi çalışanlardan bağımsız da olabilir onlar sistemde görünen bilgilere göre hareket ediyorlar.Hatta amir tam tersi diğer havayollarının 2ADET bagaj(23+23 ) hakkı tanıdığını söyledi ki bu da YANLIŞ sanırım.
En iyisi sanırım giderken havayolu şirketlerinde yine de tam bilgi almak gerekiyor.El bagajlarında da sanırım uygunsa 1-2 kg opsiyon tanıyabiliyorlar herhalde.Paylaşmak istedim.
Teşekkürler Excellans
Saygılar
Kullanıcı avatarı
jonny b good
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

taner3 yazdı:Merhaba Jonny,

Eşya gönderme işini araştırdım. Yakın bir tanıdığım bu işi yapıyor ve "hemen herşey için belge almanız gerekeceğinden (tarihi eser / antika kaçakçılığına karşı) yüksek fiyatlarla karşılaşırsınız" diyor. Kendileri de artık bireysel taşıma yapmıyorlarmış. Ben hani hiç olmazsa, yemek takımı vs gibi şeyleri götürebiliriz diye düşünmüştüm ama tavsiye etmediler. Biz muhtemelen bir şey götürmeyeceğiz. Siz bir şey bulabildiniz mi?
Merhaba taner3,

Birkaç Firma buldum ama ne gariptirki Türkiyeden komple konteynır göndermek neredeyse imkansız.(ev eşyası). Büyük firmalar kafadan biz ev eşyası taşımıyoruz diyorlar. Bulduğum diğer firmalarda biz paketler,yükler,boşaltır vs. yaparız ancak, o zaman da fiyat astronomik oluyor. Araştırmaya devam ediyorum.

so long,
jonny
Albert Einstein
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

jonny b good yazdı:
taner3 yazdı:Merhaba Jonny,

Merhaba taner3,

Birkaç Firma buldum ama ne gariptirki Türkiyeden komple konteynır göndermek neredeyse imkansız.(ev eşyası). Büyük firmalar kafadan biz ev eşyası taşımıyoruz diyorlar. Bulduğum diğer firmalarda biz paketler,yükler,boşaltır vs. yaparız ancak, o zaman da fiyat astronomik oluyor. Araştırmaya devam ediyorum.

so long,
jonny
Merhaba Jonny B,

Benim tanıdığım İstanbul Express adında bir firma önermişti. Onların uluslarası ev taşımacılığı yaptığını söylemişti. Ben PTT'nin sitesinden kargo hesaplaması yapacağım ve sadece hatırası olan eşyaları götüreceğim sanırım.

Taner
Teşekkürler,

ResimResim

“KANADA'YA ULAŞIM” sayfasına dön