Amerika'dan Kanada'ya resmi basvuru yapan varmi?

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
kaptan245
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kaptan245 »

selam
En son kaptan245 tarafından Temmuz 7, 2012, 5:22 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Kaptan245 merhaba,
Öncelikle Amerika Statünüz gereği siz zaten sponsorluk olsun yada diğer mülteci, iltica vs seçeneklerinden yararlanmazsınız. Sizin için tek yapılacak şey eşiniz kendisine teklif edilen resmi iş teklifi ile çalışma iznine başvuracak ve çalışma izniyle geçişini yapacak. Başka sektörde bu permiti aldıktan sonra eğer işveren kabul ediyor, saatler vesaire uyuyorsa tabiki çalışabilir. Ayrıca sizde kendi hakkınızla gelip bir iş kurduğunuzda yada bulduğunuzda sizde WP başvurunuzu yapacaksınız. Böylece tüm aile legal olarak ikametlerini gerçekleştirmiş olacak. Ayrıca diyelimki siz 90 gün içinde iş bulamadınız vesaire Eşiniz size bakmakla yükümlü olduğu için sizinde kendi şahsınıza bir iş bulmadan da WP almanız mümkündür. Yani diğer anlattıklarınıza hiç kafanızı yormadan yapacaklarınız sadece bundan ibarettir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
kaptan245
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

verdiginiz cevaplar icin cok tesekkur ederim.Ama prosuduru bilmedigimden merakimdan soruyorum su an yasamakta oldugum amerikada statumun olmasindan dolayi biz izin icin amerikadaki kanada konsolosluguna yada elciliginemi gorusmeye gidecegiz.? evetse izin konsolosluk yada elciliktemi veriliyor?

esime okuldan alinan calisma izninin gecerliligini koruyabilmesi icin anladigim kadariyla sadece calisma izni alinan yerde calismasi gerekiyor.Baska bir sektorde calismasi icin kanadada tekrar nasil bir prosudur izlemesi gerekiyor.
ilk aldigimiz calisma izni ile farkli bir sektorde calissak sonucu sizce olumsuzmu olur?

aslinda sizinde dediginiz gibi onceki butun secenekleri eledim artik sadece bu konu uzerinde yogunlasmis bulunuyorum.Bu yuzden aklima takilan sorulari sormak istiyorum cok tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin.

Dedigim gibi aslinda isveren icin cok zorlayici bir ugras oldugu icin ,eger basaramazsam calisma izni prosudurlerini eger is kurma fikride bana mantikli gelmeye basladi ama bunu hayata gecirebilmem icin herhalde uzunca bir zaman kanadada illegal konuma dusecegim hayirlisi olmasi dilegiyle simdiden verdiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.....
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kaptan245 merhaba,
Sizin birebir elçiliğe yada konsolosluğa gitmenize (başvuru aşamasında) gerek yoktur. Başvurunuzu hazırlayıp kurye - posta ile size en yakın Buffalo, Seattle vs. gönderebilirsiniz.
Kaptan bey, size özel şu durum var yalnız eşiniz Quebec eyaletinden bir işveren teklifi aldığı için sizin Quebec eyaleti Temporary Work Permit prosedürlerine göre başvurunuzu oluşturup adımları, gereklilikleri buna göre yapılandıracaksınız. Bunun nasıl olacagınıda aşağıda verdiğim linkten detaylıca bakabilirsiniz. Eğerki yine aklınızda sorular yada bu prosedürleri kendi başınıza yapamayacagınızı düşünürseniz bizlere e-mail yolu ile ulaşın bizler size bu prosedür ve işlemlerinizde yardımcı olalım.
QUEBEC EYALETI ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURUSU

Yine diğer sorularınız olan, eşinizin başka sektörde çalışması, çalışabilmesi; Eşiniz bu işverenle WP aldıktan sonra daha evvelde dediğim gibi Quebec'e gider bu işte çalışır + bir işte çalışır+ bu işi beğenmez daha iyi bir meslekte işte çalışır bunların hepsi WP' aldıktan sonra mümkündür.
Sizin iş kurabilme düşüncenizde ise illegal kalmanıza gerek kalmaz zaten eşiniz vasıtası ile sizede bu izin alınacaktır. Yani sizde Open work permit dediğimiz başvuru ile çalışma iznine sahip olup size göre uygun pozisyonlarda yada ne iş olsa yapabilir pozisyona geçersiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
kaptan245
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

verdiginiz bilgiler icin cok tesekkur ederim. ancak su an Quebec eyaletinden isverenden alinan is garantisi gerekli makamlara basvurulmak uzere resmi gazetede ilan verilmis olup bu surec tamamlanmistir su an Quebec eyaletine resmi makamlara iletilmek uzere harekete gecildi fakat anlayamadigim bir konu var biz zaten kanadaya vize problemi yasamadan girip cikabiliyoruz.sadece illegal konuma dusmemek icin amerikaya geri donup burada bir yasama basladik.Qubecden is ile ilgili olumlu sonuc geldikten sonra biz amerikadaki bulunan kanada konsoloslugu veya elciligine calisma izni icin mulakata girecekmiyiz.eger girmeyeceksek ben amerikada durmak istemiyorum kanadaya gidip abimin yaninda duracagim bunu aciklarsaniz cok sevinirm.zaten tum yazisma adresleri olarak kanadadaki abimin evinin adresi verilmis olup sadece amerikada yasadigimiza dair amerikadaki ev adresimizi verdik.
eger hersey yolunda giderde esime wp alip kanadada herhangi bir iste calismaya baslayinca bende illegal konuma dusmemek uzere hemen sizin yardimlarinizla insallah bu iside cozmeye calisacagim simdiden tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kaptan245 merhaba,
Tabiki siz size özel durumunuzdan dolayı Kanada'da bu süreci bekleyebilirsiniz. Ben bilgi verirken genele yayıp veriyorumki diğer insanlarımızda yarın ihtiyaç duyduklarında en azından bilgi sahibi olsunlar. Yoksa sizde eşinizde zaten giriş - çıkış hakkınız var mülakata çağrılsanız bile Kanada içinde gösterdiğiniz adres ve başvurunuz ile bunu yerine getirebilirsiniz. Kalırsınız görüşmeye Kanada vize ofis çağırırsa ordan hayır Buffalo yada Seattle vs çağırırsa orda girebilirsiniz. Hatta ve hatta sunulan basvuru ve niteliğine göre görüşmeye bile çağırmayabilirler bu konuda rahat olunuz. Ayrıca elinizde bulunan bu statü ile zaten allah korusun illegal bir duruma düşmenize de gerek yok en kötüsü 90 gün sonra bir giriş - çıkış yeni 90 gün..ki zaten eşinizden dolayı sizin WP alma hakkınız var.
Saygılarımızla,

kaptan245
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

verdiginiz cevablar icin cok tesekkur ederim.Bilgilerinizden cok yararlandim.Quebec eyaletine bugun itibariyle resmen posta yoluyla basvurumuzu yaptik.Yaklasik olarak 2 ay icinde Quebecden cevabimiz gelecek insallah olumlu olur.Sayet olumlu ise tekrar federale evraklarimizi gonderecegiz.Hakkimizda hayirlisi neyse o olacak insallah daha sonra hersey olumlu olursa kanadaya gidince bende kendi calisma iznim icin basvuruda bulunacagim.Size ve emegi gecen tum arkadaslara kolay gelsin dileklerimle iyiki bu siteyi bulmusum diyerek tanigim herkeze siz degerli insanlarla tanisma firsati bulmalari icin onlara tavsiye ediyorum.tesekkurler........
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kaptan245 merhaba,
Başvurunuz 6 hafta içinde elinizde mutlu olarak ulaşacaktır bundan şüpheniz olmasın. Ve gerçekten samimi düşünceleriniz ve hisleriniz için ayrıca çok teşekkürler. Sizlerin yardımıyla daha çok insanımıza yardımcı olmak bizlerinde tek amacıdır.

Teşekkürler,
Saygılarımızla,

kaptan245
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhabalar,,,,,,,
cok uzulerek belirtmek isterimki is garantimiz son asamaya kadar olumlu giderken okuldan bu olumlu hava atmosferine inanarak amerikadaki tum yasantimi is,ev,araba hepsini kaybederek montreale abimin yaninda misafir olarak geldim okula yaptigimiz son tesekkur ziyaretinde Quebec eyaletinin teyit mailinde tekrar onay verilmesi istenmis fakat okul bu isten zarar goruruz dusuncesiyle ozellikle dosyanin dusurulmesi icin vazgectiklerini belirten cevab mailini atarak bu dosyayi kapattigini soyledi. yani artik bizlerin kesinlikle umutlanmamazi dile getirerek ozur ustune ozur dilemeleri okul yoneticilerinin butun hayallerimizi yikip gecti.........
ailemizde montrealde olmasindan dolayi acaba bu eyalette kalabilmenin baska yollari varmidir diye tekrar tekrar arastirmalar yapiyorum.kisaca sizce bu noktada yapabilecegimiz bir cikis noktasi varmidir?Ben green cardli olarak ne gibi yollar izliyebilirimki tekrar kaybettigimiz cesaretimizi toparliyarak yine bu isi guzel bir noktaya getireyim...tekrar tekrar size kolay gelsin dileyerek bilgi ve tecrubelerinizin isiginda eminim bir cikis kapisi vardir diyerek selamlarimi iletiyorum........
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kaptan245 merhaba,
Öncelikle geçmiş olsun yaşadıklarınız için. Yapmanız gereken en kolay yol WP-work permit başvurusu olacaktır. Bunu hem siz kendi adınıza hemde eşiniz kendisi adına yapabilir ama eşinizin sizden daha çabuk bir iş - pozisyon bulması muhtemeldir. Diğer yönden Quebec içinde Immigration ile irtibata geçerek diğer yöresel detayları aslında alabilirsiniz. Yani burada kalmak istediğinizi ve buraya yerleşmek istediğinizi belirterek eşinizin eğitim geçmişinide sunarak onlardan yerel bir görevle kalınması talebinde bulunabilirsiniz.
Saygılarımızla,

kaptan245
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

WP-work permit başvurusunu nereye nasil yapacagiz? montrealdeki bir resmi kuruma gidip biz vergi vermek icin calisma izni istiyoruzmu diyecegiz ? yada bu konuda yardimci olabilirmisiniz?yada sizinle gerekirse resmen calismak istiyorum........yani adim adim sizlerin yardimiyla bu isi basarmak istiyorum....
immigration da yerel yonetimle kalma talebini biraz daha acabilirmisiniz?
egitim konusunda esim lise cocuk gelisimi mezunu olup onu diyelimki burada 1 yil fransizca kursuna gonderip akabilinde hasta bakiciligi kurslari var.Bunlari bitirse gocmenlik icin basvuru yapabilirmiyiz sadece bir oneri dsunce bizimkisi...tesekkurler......
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Kaptan245 merhaba,
Work permit başvurusunu isterseniz manuel olarak form doldurup yapabilirsiniz yine isterseniz online olarak yapabilirsiniz. Bunun için önce basitte olsa tezgahtarlıkta olsa bir iş bulmanız gerekmektedir. Sizin legal olarak Kanada'da bulunma şansınız var iken aile dostalarınızda burada iken sanırım böyle bir iş bulmanız zaten zor olmayacktır. Tim Horton's - Mc Donalds - AW -Burger King - Canadian Tire - Home Depot- Rona - Wallmart - Autobody - Sobeys ... gibi birçok büyük işverenin Quebec eyaleti için verdiği ilanlardan yarım gün yada uygun olan tam gün işlere bakabilirsiniz. Ayrıca yine eşiniz için size ve yine kendiniz için ayın 20'sinde özel olarak e-mail yollamıştık. Bunlarada lütfen başvurunuzu yapınız.

Diğer Montreal Immigration ofis ile konu ise şöyle; Montreal İmmigration ofise gidip eşinizin yeterlilikleri sizin yeterlilikleriniz ve artık Amerika'da değil Montreal'de yaşamak istediğinizi çocuğunuzun eğitim hayatını burada kurmak istediğinizi ve eşinizinde sahip olduğu meslek ile burada görev almak istediğini kısaca bunlara detaylıca anlatacaksınız. Onlarda size resmi yapılabilecekleri aktaracaklar sizde aktarılan yada sunulana göre hareket edeceksiniz. Olası diğer bulabildiğiniz her iş ile WP başvurusunu yapabilirsiniz bunuda ayrıca mutlaka değerlendirin.

Diğer sorunuz göçmenlik sorusu sizler zaten göçmen statüsünde olduğunuz için ayrıca ikinci bir göçmenlik şansınız bulunmamaktadır. Bunun için ancak green card haklarınızdan resmi olarak feragat etmeniz gerekmektedir.
Saygılarımızla,

serkan58
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen serkan58 »

selamlar ben bu ay icinde amerikaya gelcem ordanda kanadaya gecmek istiyorum acaba ne yapmam gerek şimdiden yardımlarınız icin teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Serkan58 merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, ne şekilde ve neden geleceğinizi belşrtmemişsiniz. O yüzden turist olduğunuzu varsayarak;
1- Türkiye'de iken Ankara Kanada konsolosluğuna Turist - Ziyaretçi vizesi- TRV başvurusu yapabilir, gitmeden elinizde vize olmuş olarak gidebilirsiniz yada,
2- Amerika'ya geçtikten sonra yine aynı işlemi bu sefer Buffalo / Vize ofisine başvurunuzu yaparak vize işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Her iki başvurunuzda da mutlaka kendi ülkenize vizenizin bitiş tarihine kadar yada bitiminde ( Türkiye'ye geri döneceğinize dair belge ve durum sunmalısınız)
Saygılarımızla,

serkan58
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın admin cok teşekkürler verdigin bilgiler icin ben amerikaya turistilk vizeyle gelcem ama işin acıgı amacım kanadaya gelmek ama yasal yollarla gelmek istemiyorum acaba vizesiz nasıl gece bilirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Serkan58 merhaba,

Kusura bakmayın illegal oluşum yada tavırlarda bir bilgi vermiyoruz.
Saygılarımızla,

serkan58
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın admin cok güzel bir form cok teşekkürler ben bi şekilde gelcemde her yerden bir bilgi alıyorum az önce birşeyler okudumda aklıma geldi benim yaşım 30 istanbulda ticaretle ugraşıyorum oraya dil kursu icin gelip kala bilirmiyim acaba teşşekürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Serkan58 merhaba,
Tabiki gerekli öğrenci vizesi şartlarını sağladığınız sürece ve eğitiminiz sonunda Türkiye'ye döneceğinizide belge, durum, posizyon gibi desteklerle ispatladığınız sürece Kanada'da yabancı dil eğitimi için vize başvurusu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön