Alberta

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Alberta

Okunmamış mesaj gönderen Surkent »

Merhaba
Öncelikle herkese umut ışıgı olduğunuz için sevgilerimi saygılarımı sunuyorum
Benim sorularım ise şöyle
1- canada vatandası eşimle 2017 de evlendik.
2019 07 (temmuz) ayında basvuru yapıldı.
2019 12 medical den geçtim ve su an 4 ay kaldı 1 yıl olmasına. Bekliyorum bekliyoruZ. Su korona virusu geldi bide. Bizim işlerin işleyisi nasıl olcak. Demek isterim ki konsolosluk çalışanlarının görevi geçikme ile sonuclanıcak yoksa kanada kapıları kapadıgı için yeni vize kayıtı olmamasından dolayı bizim sponsor işi çabucak sonuclanıcak mı?
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Re: Alberta

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Merhaba surkent bende bekliyorum iki ay sonra tam bir yıl olacak karar verilmiş dosyamıza ama ne bana nede eşime mail gelmedi en son sabıka kaydı istediler 10 gün önce sonrada sistemde karar verildi yazıyor inşallah bu virüs bir aksilik yaratmaz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Surkent yazdı: Mart 15, 2020, 10:27 am Merhaba
2019 12 medical den geçtim ve su an 4 ay kaldı 1 yıl olmasına. Bekliyorum bekliyoruZ. Su korona virusu geldi bide. Bizim işlerin işleyisi nasıl olcak. Demek isterim ki konsolosluk çalışanlarının görevi geçikme ile sonuclanıcak yoksa kanada kapıları kapadıgı için yeni vize kayıtı olmamasından dolayı bizim sponsor işi çabucak sonuclanıcak mı?
Sayın Surkent merhaba,
Öncelikle dosyanız normal seyrinde devam ediyor gözükmekle beraber evet Coronavirus nedeni ile ne yazıkki işleyişlerde gecikme yaşanacak. Ancak bu gecikmeler olumsuzluk yönünden ziyade işlem sürelerinin uzaması yönünde olacaktır. Şuan yapabileceginiz şey sabırla beklemek olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Mart 20, 2020, 2:00 am
Surkent yazdı: Mart 15, 2020, 10:27 am Merhaba
Sayın Surkent merhaba,
Öncelikle dosyanız normal seyrinde devam ediyor gözükmekle beraber evet Coronavirus nedeni ile ne yazıkki işleyişlerde gecikme yaşanacak. Ancak bu gecikmeler olumsuzluk yönünden ziyade işlem sürelerinin uzaması yönünde olacaktır. Şuan yapabileceginiz şey sabırla beklemek olacaktır.
Merhaba
(-Aplication received -) yazıyor su an!
Daha önce in process yazıyordu.
Konsolosluğu aradığımda kessinlikle bilgi verilmiyor.
E maillere otomatik cevap veriliyor.
Ve benden e mail yolu ile extra hiç bişey istemediler.
Benden extra bişey isteyecek olurlarsa direkt e mail olarak mı isterler. Yoksa eve mektup mu atarlar.
kafam karısık bu konuda
Sonuç olarak başvurunun ilerleyişi hakkında siZden
Baska yardımcı olucak kimse bulamadık.
Bide şu ana kadar yazılan yorumların hepsini tek tek okumama rağmen kendimi yeterince aydınlatamadım bu konuda.
Sponsorluk tan sonra vizeye başvurdum red edildim.
Niyetimi belli etmişim yeterli kanıt sunamadım tekrar gelecegime
Yorumların cogu cok eski acaba 2008 den bu yana ne değişti.
O zamanlar verdiğiniz cevaplar günüzümde güncel olarak geçerliliğini koruyor mu.
Çünkü sisteme girince basvurunuzu 2016 dan once mi sonra mi yaptınız diye soruyor.
Tekrar vizeye başvurmayı düşünüyorum.
Saygılarımla
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın excellansları
Hollanda gibi bi ülke sponsorluk başvurularını maximum 3 haftada tamamlarken neden kanada 12 ay sürüyor. Bu kadar uzun sürmeyi gerektiren neyin kontrolu yapılıyor. Günde kaç sponsorluk çalışması yapılıyor. Su an kanada ankara konsolosluğumuzda işlem yapılıyor mu yoksa kapalımı coronadan dolayı. Çalışanlara saygım sonsuz. Keşke bu kadar insan bu kadar uzun beklemese ve herkes ailesine kavuşsa. 3 yıldır evliyim ama daha tam bi aile olamadık. Eşim zengin biri de Değil ve çalışan oldugu için her zaman kanadadan kalkıp buraya gelsin. Zaten toplasan 5 defa bir araya geldik. Şimdi beni görüşmeye çağırsalar ne diycem ne cevap vericem bilmiyorum.kendime eşime ve evliligime güvenim sonsuz ondan bi şüphem yok. Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Mart 20, 2020, 3:11 am Sayın excellansları
Hollanda gibi bi ülke sponsorluk başvurularını maximum 3 haftada tamamlarken neden kanada 12 ay sürüyor. Bu kadar uzun sürmeyi gerektiren neyin kontrolu yapılıyor. Günde kaç sponsorluk çalışması yapılıyor. Su an kanada ankara konsolosluğumuzda işlem yapılıyor mu yoksa kapalımı coronadan dolayı. Çalışanlara saygım sonsuz. Keşke bu kadar insan bu kadar uzun beklemese ve herkes ailesine kavuşsa. 3 yıldır evliyim ama daha tam bi aile olamadık. Eşim zengin biri de Değil ve çalışan oldugu için her zaman kanadadan kalkıp buraya gelsin. Zaten toplasan 5 defa bir araya geldik. Şimdi beni görüşmeye çağırsalar ne diycem ne cevap vericem bilmiyorum.kendime eşime ve evliligime güvenim sonsuz ondan bi şüphem yok. Saygılarımla
Sayın Surkent merhaba,
Öncelikle serzenişinizde haklısınız fakat, Ankara konsoloslugu sadece Turk vatandaşlarına hizmet vermemektedir, aynı zamanda Gürcistan - Azerbeycan - Turkmenistan vatandaşlarına ve COVID19 sonrası ise Cin, Iran, Guney Kore yardımcı konsolosluk görevi yapmaktadır. Bu yüzden dosya sonuclandırılmalarında yavaslık olacaktır. Ayrıca, diğer sorunuz olan Hollanda - Kanada dosya işlem süreleri konusunda ise iki ülkeye yapılan başvuru sayıları önemlidir. Konsolosluk işlem yapmaktadır ancak öncelik sırası şeklinde işlem yapmaktadır. Tavsiyemiz sabır ile beklemek ve Mayıs ortası gibi birazda olsa durumlar düzelecektir dosyanızda en azından normal akışına gececektir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba
Ankara kanada konsolosluğu ne zaman evli çiftleri ne zaman birleştirmeye başlıcak.
Normale ne zaman dönücek,
Normale dönme kararı alındığı zaman başvuru su 1 yıl geçmiş ciftlerin işlemleri öne mi alınacak.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Haziran 23, 2020, 11:56 pm Merhaba
Ankara kanada konsolosluğu ne zaman evli çiftleri ne zaman birleştirmeye başlıcak.
Normale ne zaman dönücek,
Normale dönme kararı alındığı zaman başvuru su 1 yıl geçmiş ciftlerin işlemleri öne mi alınacak.
Sayin Surkent merhaba,
Su an icin en yakin zaman dilimi Temmuz 1 2020 sonrasi normale donus bekleniyor. Ancak resmi ve kesin bir tarih bulunmamakda.
Saygılarımızla,

Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba kanada evli eslere pandemide dolayi hangi ulkeden olursa olsun,
kanada gelip ailesini gormek icin 14 günlük olsan karantina süresi ni kabul eden eşlere vize veriyormuş.
Dogrumudur.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Temmuz 14, 2020, 2:04 am Merhaba kanada evli eslere pandemide dolayi hangi ulkeden olursa olsun,
kanada gelip ailesini gormek icin 14 günlük olsan karantina süresi ni kabul eden eşlere vize veriyormuş.
Dogrumudur.
Sayin Surkent merhaba,
Esiniz Kanada vatandasi yada permanent resident ve Kanada icinde yasiyor ise: 15 gunden fazla ziyaret etmek zorunlulugu ile beraber vize basvurusu yapabilirsiniz. Ve COVID-19 giris yasaklarindan muaaf olursunuz. Ancak sunu unutmayinki mutlaka vize basvurunuz kabul edilecek diye bir durum yoktur. Vize basvurunuz normal vize basvurulari gibi degerlendirelecektir, olumlu sonuc ile yukarida taninan imkandan yararlanabilirsiniz.
Detaylar ve guncel bilgi icin: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... citizen-pr
Saygılarımızla,

Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tessekurler. Göçmen başvurusu yapan hiç kimseye kanada vize vermez. Ben bile başvurdum geri geleceğime ikna olmadılar.
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba excalanslari
Benden Parmak izi istendi ana vsf global da gelecek ayin bile randevusu dolu.
Bi iki at gecikirse sorun olur mu
EdaJ
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen EdaJ »

Degerli Biz ve Kanada ekibi,
14 Agustosta vatandaslik basvuru evraklarimin Sidney merkezine ulastigini DHL den ogrendim. CIC sitesine girip bu asamadan sonra ne yapmam gerektigine dair bir bilgi aradim ancak (genel bir bilgi olarak) vatandaslik basvurusu dosyalarinin incelenmesinin 1 yili alacagina dair bilgiden baska bir bilgiye ulasamadim. Ogrenmek istedigim, bu asamada bana bir musteri numarasi verilecek mi, veya bana bir mail bilgilendirilmesi yapilacak mi 'dosyaniz ulasti, islemdedir' diye. Beni bu konuda aydinlatabilirseniz cok sevinirim. Saygilarimla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

EdaJ yazdı: Ağustos 28, 2020, 10:15 am Degerli Biz ve Kanada ekibi,
14 Agustosta vatandaslik basvuru evraklarimin Sidney merkezine ulastigini DHL den ogrendim. CIC sitesine girip bu asamadan sonra ne yapmam gerektigine dair bir bilgi aradim ancak (genel bir bilgi olarak) vatandaslik basvurusu dosyalarinin incelenmesinin 1 yili alacagina dair bilgiden baska bir bilgiye ulasamadim. Ogrenmek istedigim, bu asamada bana bir musteri numarasi verilecek mi, veya bana bir mail bilgilendirilmesi yapilacak mi 'dosyaniz ulasti, islemdedir' diye. Beni bu konuda aydinlatabilirseniz cok sevinirim. Saygilarimla.
Sayin EdaJ merhaba,
Oncelikle basvurunuz hayirli olsun. Kafanizi karistirmadan sirasiyla:
- Sydney ofisi gonderdiginiz evrak dosyasini inceledikten sonra ve dosyanin vatandaslik basvurusu yapmak icin eksiksiz olduguna kanaat getirmesi ile size email gonderecek. Bu email AOR - Application of Receipt adlandirilmaktadir.
- Bu emaili aldiktan sonra bakanligin web sayfasinda MY APPLICATION hesabiniz var ise, hesabiniza giris yapip vatandaslik basvurunuzu bu hesabiniza linkleyebilirsiniz.
- Basvurunuz linklendikten sonrada sirasi gelen isleme gore bakanlik sizi haberdar edecektir.

Not: Bakanlik hesabiniz yok ise: https://clegc-gckey.gc.ca/j/eng/rg?execution=e1s1 ilgili linkden olusturabilirsiniz.
Not: COVID-19 pandemi nedeni ile evrak olarak gonderilen dosya islemleri gecikmeli olarak yapilmaktadir. Bu yuzden basvurunuz normal suresinden daha fazla bir surede islem gorecektir. Bunuda goz onune alarak yukarida bahsettigimiz AOR emailinin gelmesinin gecikmesini makul gorunuz.
Saygılarımızla,

EdaJ
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans,
Cok tesekkur ederim, gec olsun guc olmasin en onemlisi o. Verdiginiz bilgiler gayet aciklayici. Basvuru ucretini odemek icin 'My Application' da bir hesap olusturmustum. Sanirim siz de ondan bahsediyorsunuz.
Suratli yanitiniz ve bilgilendirme icin yeniden cok tesekkur ederim.
Saygilarimla
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba

Her gun baktigim sayfa da hayat durmus gibi.
Sayin excelanslari
Basvurum 15 ayi gecti. Daha bi ses yada haber yok.
Koronadan dolayi bu kdr surmus olabilir.
Sizcede basvurumuz olagan seyrinde mi devam editor. Ve ne kdr surucek. Sizin tahmiminiz Benim icin onemli.
Ve son olarak mulakat olursa eger eslerin her ikisi de mi gircek yoksa sadece ben mi.
Cevap verirseniz sevinirim.
Iyi calismalar iyi gunler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Merhaba

Surkent yazdı: Ekim 28, 2020, 1:28 am Her gun baktigim sayfa da hayat durmus gibi.
Sayin excelanslari
Basvurum 15 ayi gecti. Daha bi ses yada haber yok.
Koronadan dolayi bu kdr surmus olabilir.
Sizcede basvurumuz olagan seyrinde mi devam editor. Ve ne kdr surucek. Sizin tahmiminiz Benim icin onemli.
Ve son olarak mulakat olursa eger eslerin her ikisi de mi gircek yoksa sadece ben mi.
Cevap verirseniz sevinirim.
Iyi calismalar iyi gunler
Sayin Surkent merhaba,
Ne yazikki COVID-19 konusunda haklisiniz. Biraz daha bu gecikmeler yilbasi sonrasina kadar devam edecek, bunun yanisira gorusme talebi olursa sadece siz davet edileceksiniz.
Saygılarımızla,

Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba iyi calismalar.
Bugun eşime şu şekilde mesaj geldi.

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 90 days of the date of this letter. Please be advised that no subsequent requests will be made. Failure to do so could result in the refusal of your application.
Proof of Relationship: Please provide proof of communication/relationship, pictures taken from the beginning of your relationship until present, proof of cohabitation (Lease; utilities bills showing common address, etc.); proof of financial interdependency (money transfers, joint bank account; shared life insurance,…); proof of joint travels (flight itinerary; boarding passes, hotel vouchers; pictures,…) This must be received at this office by: 2021/01/23
Ben butun bilgileri zaten gonderdim. Gonderdigim bilgilerin de cogu yok bende zaten.
Daha neyi gondermem gerekiyor.
Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Kasım 25, 2020, 6:38 pm Merhaba iyi calismalar.
Bugun eşime şu şekilde mesaj geldi.

This refers to your application for permanent residence in Canada. In order to complete the processing of your application, you must do the following within 90 days of the date of this letter. Please be advised that no subsequent requests will be made. Failure to do so could result in the refusal of your application.
Proof of Relationship: Please provide proof of communication/relationship, pictures taken from the beginning of your relationship until present, proof of cohabitation (Lease; utilities bills showing common address, etc.); proof of financial interdependency (money transfers, joint bank account; shared life insurance,…); proof of joint travels (flight itinerary; boarding passes, hotel vouchers; pictures,…) This must be received at this office by: 2021/01/23
Ben butun bilgileri zaten gonderdim. Gonderdigim bilgilerin de cogu yok bende zaten.
Daha neyi gondermem gerekiyor.
Saygilar
Sayin Surkent merhaba,
Elinizde halen bulunan yada basvurunuz gonderildikten sonra yine gelisen, elde edilenleri temin etmeye calisin. Temin ettikleriniz ile birlikde daha evvel basvuruda sunulan diger ekler icinde esiniz bir hatirlatma mektubu yazsin. Hepsini beraber ilgili tarihden once ulastirsin.
Saygılarımızla,

Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevabiniz için çok tessekurler.
Bi sorum daha olucak ti. Bana gönderilen yazıda arsivli sabika kaydı istenmiştir.
Bunlara anne baba ve kardeşleriminde mi göndermem gerekiyor.
Burda tam olarak ne demek isteniyor?
Kimlik bilgileri konusunda da ne demek istediği anlamadık.

Police Certificate: Please provide an updated Police Certificate for yourself from Turkey. The police Certificate from Turkey must include the results of a search of “archived records”.

Client Information: Please provide National ID Cards and Official Family Listing from the General Directorate of Civil Registration and Nationality of Turkey for yourself. (Vukuatli Nufus Kayit Ornegi)This must be received at this office by: 2021/01/23
Tek doğru haber kaynağına tekrar tessekurler.
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevabiniz için çok tessekurler. :)
Bi sorum daha olucak ti. Bana gönderilen yazıda arsivli sabika kaydı istenmiştir.
Kimlik bilgileri konusunda da ne demek i :shock: stediği anlamadık.
:shock:
Police Certificate: Please provide an updated Police Certificate for yourself from Turkey. The police Certificate from Turkey must include the results of a search of “archived records”.

Client Information: Please provide National ID Cards and Official Family Listing from the General Directorate of Civil Registration and Nationality of Turkey for yourself. (Vukuatli Nufus Kayit Ornegi)This must be received at this office by: 2021/01/23
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Ve benden yine Parmak izi istediler. Bu 3 cu olucak verirsen. Sizce bidaha Parmak izi istemelimiyim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Kasım 26, 2020, 5:29 pm Cevabiniz için çok tessekurler. :)
Kimlik bilgileri konusunda da ne demek i :shock: stediği anlamadık.
:shock:

Sayin Surkent merhaba,
- E-devlet kullaniyor iseniz, Arisv kayitli adli sicil belgenizi barkodlu ve Ingilizce olarak alabilirsiniz. Verilecek makami Kanada konsoloslugu olarak secebilirsiniz. Sadece size ait olmasi yeterlidir.
- Aile nufus dokumu - Vukatli olarak nufus idarelerinden alabilirsiniz, aldiginiz belgeyi Ingilizce olarak tercume ettirip, Turkce + Ingilizce olarak yine istenilen evraklar listenize ekleyiniz. Kendinize ait olacak
- Turkiye nufus cuzdaninizin on ve arka resimli bir adet kopyasini yine sizden istenilen evraklarinizin arasina koyunuz.
Tum bu evraklari tek seferde tek dosya halinde sununuz.

- Parmak izi isteginiz PR basvurunuzdan sonra yapildi ise, bir daha vermenize gerek kalmayacaktir.
Saygılarımızla,

Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayin excellanslari
Aile birleşimi için vizemiz 9 eylül 2019 da yürülüğe girdi.
En son 25 ocağa kdr istenen ekstra belgeleri gönderdim.
Bunlar kimlik fotokopisi. E devlet arşiv kayıtlı sabıka belgesi. Ve arşiv li aile kaydi istediler. Ve son gün 25 ocak verilmiş ti. Biz bütün belgeleri gönderdik.
Ne kadar daha beklememiz gerek sizce.
Bi de bu ıstenilen extra belgeler olumlu bi haberin habercisimi. Nerdeyse 2 yıl olucak.
Saygılar iyi calismalar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Şubat 5, 2021, 8:46 pm Merhaba sayin excellanslari
Aile birleşimi için vizemiz 9 eylül 2019 da yürülüğe girdi.
En son 25 ocağa kdr istenen ekstra belgeleri gönderdim.
Bunlar kimlik fotokopisi. E devlet arşiv kayıtlı sabıka belgesi. Ve arşiv li aile kaydi istediler. Ve son gün 25 ocak verilmiş ti. Biz bütün belgeleri gönderdik.
Ne kadar daha beklememiz gerek sizce.
Bi de bu ıstenilen extra belgeler olumlu bi haberin habercisimi. Nerdeyse 2 yıl olucak.
Saygılar iyi calismalar
Sayin Surkent merhaba,
Oncelikle dosyanizdaki gelisme tabiki olumlu bir haber olup, sizin suandaki durumunuzun teyiti icin istenmistir. Bundan sonraki adim sonuclanma sureciniz olacakdir.
Saygılarımızla,

Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar merhaba sayin excalanslari
Bizim dosya red edildi. Ben ve esim ciddi anlamda yikildik. 20 ay sonradan gelen cevap bu olmamalaydi.
Bundan sonraki surecte bilginize ihtiyacimiz var.
Saygilar iyi
calismalar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Surkent yazdı: Şubat 12, 2021, 1:19 am Tekrar merhaba sayin excalanslari
Bizim dosya red edildi. Ben ve esim ciddi anlamda yikildik. 20 ay sonradan gelen cevap bu olmamalaydi.
Bundan sonraki surecte bilginize ihtiyacimiz var.
Saygilar iyi
calismalar
Sayin Surkent merhaba,
Oncelikle olumsuz sonuc kotu olmus. Esiniz ( Sponsor Kisi) refusal mektubu - nedenleri vs aldigi anda 30 gun icinde itiraz hakki bulunmaktadir, bu itirazini bir gocmenlik avukati (LAWYER) ile yapmasini siddetle tavsiye ediyoruz.
Saygılarımızla,

EdaJ
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Ağustos 29, 2020, 8:26 am
Sayin EdaJ merhaba,
- Sydney ofisi gonderdiginiz evrak dosyasini inceledikten sonra ve dosyanin vatandaslik basvurusu yapmak icin eksiksiz olduguna kanaat getirmesi ile size email gonderecek. Bu email AOR - Application of Receipt adlandirilmaktadir.
- Bu emaili aldiktan sonra bakanligin web sayfasinda MY APPLICATION hesabiniz var ise, hesabiniza giris yapip vatandaslik basvurunuzu bu hesabiniza linkleyebilirsiniz.
- Basvurunuz linklendikten sonrada sirasi gelen isleme gore bakanlik sizi haberdar edecektir.

Not: Bakanlik hesabiniz yok ise: https://clegc-gckey.gc.ca/j/eng/rg?execution=e1s1 ilgili linkden olusturabilirsiniz.
Not: COVID-19 pandemi nedeni ile evrak olarak gonderilen dosya islemleri gecikmeli olarak yapilmaktadir. Bu yuzden basvurunuz normal suresinden daha fazla bir surede islem gorecektir. Bunuda goz onune alarak yukarida bahsettigimiz AOR emailinin gelmesinin gecikmesini makul gorunuz.

Sayin Excellans,

29 Ocak 2021 tarihinde IRCC'den vatandalisk evraklarimin kendilerine
ulastigina dair email aldim.
6 Mayis 2021 tarihinde benden ek bilgi istendi ve ben de akabinde verilen
talimata gore detayli aciklamayi belgeleri ile verdikleri email adresine
gonderdim. O gunden beri de tarafima herhangi bir donus yapilmadi.

Her hafta IRCC web sayfasindan basvuru dosyami takip ediyorum, sadece
background check tamamlanmis gorunuyor diger degerlendirmeler (language
skills-physical peresence-prohibitions) halen devam etmekte diye
belirtilmis.

Dosyamin incelenmesi durmus gibi hissediyorum ve endise duyuyorum. Bu konu
hakkinda bana yol gosterebilirseniz cok mutesekkir olurum.
Saygilarimla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

EdaJ yazdı: Eylül 24, 2021, 12:02 am
Excellans yazdı: Ağustos 29, 2020, 8:26 am
Sayin EdaJ merhaba,

Sayin Excellans,

29 Ocak 2021 tarihinde IRCC'den vatandalisk evraklarimin kendilerine
ulastigina dair email aldim.
6 Mayis 2021 tarihinde benden ek bilgi istendi ve ben de akabinde verilen
talimata gore detayli aciklamayi belgeleri ile verdikleri email adresine
gonderdim. O gunden beri de tarafima herhangi bir donus yapilmadi.

Her hafta IRCC web sayfasindan basvuru dosyami takip ediyorum, sadece
background check tamamlanmis gorunuyor diger degerlendirmeler (language
skills-physical peresence-prohibitions) halen devam etmekte diye
belirtilmis.

Dosyamin incelenmesi durmus gibi hissediyorum ve endise duyuyorum. Bu konu
hakkinda bana yol gosterebilirseniz cok mutesekkir olurum.
Saygilarimla
Sayin Edaj merhaba,
Oncelikle dosyanizin isleyisinde herhangi bir sorun soz konusu degildir, yasanilan Covid-19 / Afgan multeciler / Kanada 2021 secimleri ne yazikki bu islemlerin gecikmesini direkt olarak etkilemektedir. IRCC - Eylul 21, 2021 tarihine gore suna ''We’re currently finalizing most applications we received between June 9 and 15, 2019'' dosyalarini sonuclandirmaktadir. Kaynak: https://www.canada.ca/en/immigration-re ... tatus.html
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön