KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU NEDİR? NASIL BAŞVURULUR?

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar,
Kanada göçmenlik başvurusu nedir ? Kanada'ya göçmenlik başvurusu nasıl yapılır? bu iki konuyu basit ve başlıklarla anlatarak sizlerle paylaşalım;

Dünya üzerinde yaklaşık 179 ülke gibi Kanada devleti'de ülkesine diğer ülke vatandaşlarından göçmen almaktadır. Hatta Kanada bu diğer ülkeler arasında ülkesine göçmen alan ve kabul eden ülkeler sıralamasında 1. sıradadır tabi buda göçmenlik, göçmenlik başvurusu gibi konularda aklımıza hemen Kanada'nın gelmesini sağlar.

Neden Kanada Devleti Göçmen Alıyor ?
Bunun en büyük nedeni Kanada'nın bulunduğu ve sahip olduğu ülkenin coğrafi büyüklüğü ve bu büyüklüğe karşı sahip olunan yaşayan nüfusun az oluşudur. Kanada yüz ölçümü bakımından dünyanın Rusya'dan sonraki en büyük 2. ülkesidir (9.984.670 km²) fakat bu büyüklükte bir ülke her yıl başka ülkelerden yaklaşık 250.000 civarında göçmen almasına karşın nüfus olarak sadece 34.000.000 - 34.150.000 civarındadır. Bu yüzden ülke sahip olduğu doğal varlıkların kullanımı, gelişimi, ekonomik büyümenin devamlılığı ve yaşanabilir alanların organizasyonu ve sabitlenmesi anlamında nerede ise kurulduğundan beri göçmen kabul etmektedir.

Kanada Hangi Şartlarda Göçmen alıyor ?
Kanada devleti, göçmenlik bakanlığına sahip ender ülkelerden olmakla beraber yapılanan göçmenlik alımınada bu bakanlığın izninde ve çalışmalarında; kanunlar, şartlar, gereklilikler getirmiştir. İşte bunların hepsine aslında '' Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları'' diyebiliriz.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları Nelerdir?
Kanada Göçmenlik başvurusunun genel şartları sınıflara ayrılmıştır bunlar 6 ana sınıf ve bu 6 ana sınıf kendi içlerinde yine 8 grupta oluşmuşlardır. Her sınıf kendisine has özel şartlar ve gerekliliklere sahiptir.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Ana Sınıf, Klasmanlar Nelerdir?
1- Skilled Workers and Professionals- Kalifiye işçi - Profesyoneller,
2- QUEBEC - Selected Skilled Workers - Quebec Eyaletinin seçtiği kalifiye işçi - Profesyoneller,
3- Canadian Experience Class- Kanada deneyimine sahip olanlar,
4- Investors, Entrepreneurs and Self- Employed People - Yatırımcılar, girişimciler, kendi meslek sahipleri
5- Provincial Nominees - Eyaletsel başvuru
6- Sponsoring Your Family - Aile sponsorluğu başvuruları

Kısaca sıraladığımız bu Kanada göçmenlik başvurusu ve başvuru çeşitleri yada Kanada hakkında merak ettikleriniz için FORUM sayfamızda bulunan ilgili konu başlıklarına katılabilir her türlü bilgiyi detaylıca edinebilirsiniz. Ayrıca bizlerle direkt irtibat kurup başvuru, başvurunuz yada diğer plan ve merak ettikleriniz için bilgi alabilirsiniz.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
burçin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen burçin »

meraba ben lise mezunu bir hemşireyim ve benim kanada ya gitmem için ne yapmam gerekli
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Burçin merhaba,

Sorunuz diğer konu başlığı altına taşınmıştır. Buradan gerekli olan cevaba ulaşabilirsiniz. KALİFİYE PERSONEL GÖÇMENLİK BAŞVURUSU
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Sayin Exalans,

Skilled workers basligi altinda " 1122 Professional Occupations in Business Services to Management " diye bir meslek bulunmaktadir, bu nedir tam olarak bilginiz var mi? 2) Ayrica ben yaklasik 8 yillik bircok stk'da gorev yaptim, social worker olarak basvurmam icin ne gerekiyor? SGK girisi sart mi? Bildiginiz uzere, bizde dernekler cogunlukla gonulluluk uzerine kurulu.

tesekkurler,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zipincanada merhaba,
1- İlgili meslek detaylarını 1122 Detaylar linkimizde bulabilirsiniz.
2- Diğer meslek olsan Social Workers altında başvuru yapmanız içinde mutlaka eğitim olarak ; Sosyal bilimler mezunu olmanız ve ilgili alanda hem gönüllü olsun hemde reel olsun en az 1 yıl ve üstü çalışmış olmalısınız.

Affınıza sığınırak sorunuzu ve konuyu ilgili başlık altına taşıyorum. Mesajınız buraya taşınmıştır
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Okunmamış mesaj gönderen TurkishRaider »

Herkese merhabalar,

Ben Kaan, Toronto'ya yeni geldim ve 3 sene suresince okuyor olacagim. Ben ulkeyi terk ederken ve terk ettikten sonra Nisanlim ve benim gercekten huzurumuz ve sagligimiz cok bozuldu ayrilik yuzunden. Ikimizinde ruhsal durumu ciddi duzeyde bozuldu ama benim bir yandan da gelecegim icin okumam lazim. Bizim istedigimiz, onun bir sekilde buraya gelip benim egitim suremce benle kalmasi ve daha sonrasi beraber ulkemize donmek. bana bu konuda yardimci olursaniz size cok minnettar olurum.

Saygi ve Sevgiler!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın TurkishRaider merhaba,
Nişanlızın sizin yanına gelebilmesi için;
1- Evlilik yapıp yanınıza almak için başvuru yapabilirsiniz.(Öğrenciler yada eğitim alan evli çiftlere sağlanan haktan yarar.)
2- Nişanlınız kendi geçici ziyaretçi vizesine başvurabilir.
3- Nişanlınız durumu - durumunuz müsaitse bir eğitim planı içinde başvuru yapabilir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Sayin Excellans,

Oncelikle cok tesekkur ediyorum su ana kadar olan yardimlariniz icin.

Durumu maalesef cok iyi degil cunku Ingilice okullarinin seneligi 6bin dolardan basliyor.

Work Temporarily - Live in Caregiver basvurusu yapilabilmesi soz konusuymus ama sizce bundan vize alma sansi nedir?

Son olarak biz evlenebiliriz ve hemen basvuru yapabilir. Bu basvuru ile ilgili linki verebilirmiydiniz acaba www.cic.gc.ca nin sitesinden cunku ben bulamadim efendim?

Tekrardan cok minnettarim ve umarim yardimlariniz eksik kalmaz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

TurkishRaider yazdı:Sayin Excellans,
Oncelikle cok tesekkur ediyorum su ana kadar olan yardimlariniz icin.Durumu maalesef cok iyi degil cunku Ingilice okullarinin seneligi 6bin dolardan basliyor.
Work Temporarily - Live in Caregiver basvurusu yapilabilmesi soz konusuymus ama sizce bundan vize alma sansi nedir? Son olarak biz evlenebiliriz ve hemen basvuru yapabilir. Bu basvuru ile ilgili linki verebilirmiydiniz acaba www.cic.gc.ca nin sitesinden cunku ben bulamadim efendim?
Tekrardan cok minnettarim ve umarim yardimlariniz eksik kalmaz.
Sayın Turkish Raider merhaba,
Öncelikle Ramazan bayramınız kutlu ve mutlu olsun, Live in Caregiver başvurusu için eğitimi + Kanada içinden mutlak onaylı bir iş teklifi sahibi olması gerekmektedir. Diğer sorunuz için ise ; Sponsoring Your Family linkinden detayları alabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozan »

Excellans,
Bu site ve bünyesinde, hem sizin hem de arkadaşların verdikleri tüm bilgi ve paylaşımlar için teşekkürler.
Ben (ve ailem olarak) Federal Skilled Worker olarak başvurmak üzere formlarımızı dolduruyoruz, hem de IELTS için kaydımı yaptırdım onu bekliyorum.
Formları doldurmaya başlamadan önce hemen hemen tüm forum konularını ve Kanada resmi immigration sayfasını okumaya gayret ettim, ama simple bir hata yapmaktan çekindiğim için sormak istedim;
1) Eski iş yerlerimde çalıştığıma dair bir evrak yada mektup yada referans...vs almak mümkün değil, çünkü eski krizlerde kapandılar :(
2) Evraklar 26th June dan sonra Sydney e gönderilmeli diyor site yanlış anlamadıysam (Yoksa Ankara daki konsolosluk mu?)
3) 2 yaşında ikizimiz var, başvuruda ben-eşime ek olarak onlara da ayrı pasaport çıkarmalı mı? (yoksa annelerinin üzerine mi kaydettirmeli)
4) Okul, iş, pasaport.. gibi evraklar hem ben, hem de eşim için olmalı zannedersem (check listten anladığım kadarıyla)

Saygılar,
Ozan
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ozan merhaba,
İzninizle konuya ilgili başlık altından devam edelim böylece karışıklık yapmamış oluruz. Diğer insanlarımızda aradıklarını yada ilgilendiklerini gayet düzen şeklinde bulabilirler.

Konunuzu bu başlık altından cevaplıyorum: FSW- Kalifiye personel / işçi
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Sayin excellans,

Kusura bakmayin ama ben sizi rahatsiz ediyorum yine. Nisanlimin Yesil Pasaportu var ve daha once soyledigim gibide Live-in Caregiver olarak getirtmeye calisacagiz. Ama bilindigi gibi bir sertifikasi olmasi lazim en az 6 aylik bir bakicilik kursu gittigine dair dogru mu? Nisanlim Samsun'da ikamet etmektedir ve ben haftalardir internetten ariyorum bir kurs icin ama hicbir sey bulamadim. Yalvaririm size birlikte olmamiz cok onemli bizim icin, bir yardim edebilirmisiniz kurs hakkinda yada kurs olmazsa baska bir sekilde de olabilir mi?

Cok Tesekkurler!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Durumunuzu, duygularınızı ve özlem hissinizi gayet iyi anlıyorum ama seçmiş olduğunuz yol gerçekten ne yazıkki 1 Nisan 2010'da alınan kararlar ve hükümler(Yazımın altında post edeceğim) ile ciddi anlamda zorlaştırıldı. Şimdi eşinizin hangi renk pasaporta sahip olduğu zaten bir artı değildir. Ben size kısaca Live-in Care Giver şartlarını belirteyim siz ona göre kararınızı veriniz;
1- İşveren mutlaka LMO izni ve onayı almalı,
2- Mutlaka işveren ve çalışacak arasında resmi iş sözleşmesi düzenlenmeli bunun ayrıntılarında; Maaş, saatlik ücret, kalacak yer, saglık ve diğer ihtiyacların karşılanması, ücretli izinler - ücretsiz izinler vs belirtilip yıllık kontrat düzenlenecek ve hem işveren hem çalışacak olan açık kimlikleri ve statüleri ile birlikte ıslak imza edeceklerdir. Ayrıca bu iş teklifi uygun bir kurumda onaylatılacaktır.
3- Minumum Kanada'da denk olan Lise mezunluğuna sahip olunacaktır, (Bakın Kanada'da 12 yıldır bu eğitimin toplamı, bizlerde 11 yıldır buna dikkat ediniz)
4- Minumum 6 aylık resmi onaylı bir eğitim (MEB'ten yada akranlarından bakanlık düzeyinde vs vs ) yada aynı görevde ve hizmette 1 yıl tam zamanlı maaşlı çalışılmış olunacak. Ve mutlaka yine bu çalışma süresinde aynı işverenle en az 6 aylık devam edilmiş olması. Ve bunların hepsinin geçen 3 sene içinde olması gerekmektedir.
5- İngilizce yada Fransızca'yı anlayacak konuşacak düzeyde yabancı dil bilgisi sahibi olunduğunun ispatlanması,
6- Kanada'ya gelmeden giriş yapmadan evvel mutlaka sorumlu Konsolosluktan ÇALIŞMA VİZESİ alınması,

Bunlar sizin başvurmak istediğiniz konum için olmazsa olmazlar, ayrıca Samsun'da böyle bir kurs eğitim vesaire varmı gerçekten bende bilemiyorum ama Ankara'da,Kayseri'de, Bursa'da, İstanbul'da eğitim merkezlerinin hatta bazılarınınki ücretsizde olmak karşılığı ile bu kurslar var.

Ayrıca yine Samsun belediyesinin düzenlediği bir eğitim var ben internette buldum sanırım siz detaylı bakmadınız yada gözden kaçırdınız linki veriyorum:
Samsun'lu Hanımlara Meslek Edindirme

•Expanding the time frame in which caregivers are able to complete their two years of work in order to qualify for permanent residence. Caregivers now have four years to meet the requirements where they previously had three. This offers caregivers more flexibility to deal with life’s unexpected events.
•A more flexible assessment of our requirements. Caregivers who work overtime may now use it to their advantage to apply for permanent residence sooner. They may now become eligible after: ◦3,900 hours over a minimum of 22 months, with a maximum of 390 overtime hours; or
◦Two years, at regular full-time rates.

•Reducing uncertainty faced by caregivers. Some caregivers have been denied permanent residence on the ground that an illness was discovered in a standard second medical examination after a caregiver had completed the requirements of the program. CIC now has the authority to assess medical admissibility in an application for permanent residence based on the medical examination administered before coming to Canada as temporary residents. This means the elimination of the second standard medical examination all live-in caregivers were required to undergo in Canada, after having completed their two years of employment.
At the same time, a number of administrative changes were announced, including:
•Mandatory clauses in the employment contract, which must address: ◦employer paid benefits, as described below;
◦accommodations;
◦duties;
◦hours of work, including overtime hours;
◦wages;
◦holiday and sick leave entitlements; and
◦terms of termination or resignation.
The positive LMO confirms that:
•there is a need for this job in Canada and the employer can proceed to hire a foreign worker to do it; and
•the wages and working conditions offered by the employer meet provincial employment standards and are equivalent to the wages paid to Canadians in the same occupation.
To hire a live-in caregiver, you must:
•have made a sufficient effort to first fill your position with a Canadian, a permanent resident or a foreign worker already in Canada;
•have sufficient income to pay a live-in caregiver;
•provide acceptable accommodation in your home;
•make a job offer that has primary caregiving duties for a child or an elderly or disabled person (a job offer with the primary duties of a housecleaner, for example, is not acceptable under the Live-in Caregiver Program, but could be appropriate under the Temporary Foreign Worker Program); and
•submit an application for a Labour Market Opinion (LMO) with the employment contract to Human Resources and Skills Development Canada/Service Canada (HRSDC/SC).
Caregivers will be carefully screened by a Citizenship and Immigration Canada (CIC) visa officer before they enter Canada. They must meet the eligibility requirements of the Live-in Caregiver Program. These include:
•successful completion of the equivalent of a Canadian secondary school
•at least six months of full-time classroom training or at least one year of work experience as a caregiver or in a related field or occupation within the last three years, including at least six months of continuous employment with one employer
•the ability to speak, read and understand English or French so that they can function on their own in an unsupervised setting
•passing medical, security and criminal clearances
•a signed written employment contract with an employer in Canada
The written employment contract will ensure there is a fair working arrangement between you and your employee. The employment contract must demonstrate that the Live-in Caregiver Program requirements are met by including a description of:
•mandatory employer-paid benefits, including: ◦transportation to Canada from the live-in caregiver’s country of permanent residence or the country of habitual residence to the location of work in Canada
◦medical insurance coverage provided from the date of the live-in caregiver’s arrival until he or she is eligible for provincial health insurance
◦workplace safety insurance coverage for the duration of the employment
◦all recruitment fees, including any amount payable to a third-party recruiter or agents hired by the employer that would otherwise have been charged to the live-in caregiver

•job duties
•hours of work
•wages
•accommodation arrangements (including room and board)
•holiday and sick leave entitlements
•termination and resignation terms
A contract template is provided below. Your contract does not have to look exactly like this, but it must contain all the information and clauses indicated as mandatory.
KAYNAK : www.cic.gc.ca
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
TurkishRaider

Bilgileriniz cok ise yariyor bu yuzden oncelikle cok tesekkur etmek istiyorum yardimlariniz icin.

Benim kaldigim evin sahibi toplamda 2 eve sahip ve diger evde ogrenciler var. Kisacasi oteki ev icin Nisanlimi ise alabilecegini soyledi, tanidigi bir avukatta var burda o tarz gocmenlik islerini yapan. Nisanlim bir yandan bu kis ingilizce kursuna gidicek ve bakicilik kursunada gidicek ayriyetten. Komsularinin cocuklarina bakiyo kendisi son 1 bucuk senedir. Onlardan da bir imzali referans alicak. Size sorum bu sartlarda gelme sansi ne kadardir? 2. sorum ise islermleri baslatsak simdi tam olarak ne kadar vakit alir LMO nun cikmasi butun belgelerin hazir olmasi basvuru icin?

Cok Tesekkurler!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mesleki tecrübe ve alacağı eğitim sertifikası bahsettiğim kriterlerdeyse tabiki onun tarafında sorun yok. Diğer taraftan burada LMO izni vesaire süreç direkt sizin hazırlayacağınız evraklar ve dökümanlarla alakalıdır. Yani dosya ne kadar düzenli ve gerekli şekilde oluşturulursa o şekilde de işlemleri devam eder. Yalnız sayın Turkish Raider, sizi ve nişanlızını bir konuda hatta en başından uyarmak isterim alınmış iş teklifi + LMO yada HRSDC izin belgesi nişanlızın Ankara'da başvuracağı çalışma izni için mutlak onay verilecek anlamına gelmez. Nişanlınız mutlak ve mutlak bu iş sonunda 100% Türkiye'ye geri döneceğine dair nedenler ve bu nedenleri destekleyen belgeler sunmak zorundadır. Aksi takdirde çalışma vizesi başvurusu RED edilir. Hazırlıklarınızı bunu dikkate alarak yapınız!
Saygılarımızla,

cinem84
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cinem84 »

MERHABA BEN ÖZEL BİR OKULDA İNGİLİZCE ÖĞRETMENİYİM VE KANADAYA GÖÇMEN OLARAK GİTMEK İSTİYORUM FAKAT NASIL VE NERDEN BAŞVURU YAPACAĞIMI BİLMİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Cinem84 merhaba,
Şuan itibari ile mesleğinizle başvuru yapmanız mümkün değildir. Yani daha evvel 26 Haziran 2010 tarihinden evvel universite, kolej vs öğretmenleri başvuru yapabiliyorlardı fakat 26 Haziran 2010'dan sonra bu meslek grubu listeden çıkarıldı. Sizin başvuru yapabilmeniz için tek şansınız iş başvurusu yapıp geçici çalışan olarak gelip sonrası göçmenlik başvuru yapmanızdır. Bunun içinde aşağıda verdiğim iş bulma sitelerine bakabilir yada yine kendinizin bulduğu siteler ve kurumlar üzerinden iş başvurusu yapabilirsiniz.
www.workopolis.com
www.jobbank.gc.ca
www.monster.ca
www.wowjobs.ca
Saygılarımızla,

Elisera
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Elisera »

Sayın EXCELLAS,
öğrendiğime göre 2008den sonra ciddi bir meslek kısıtlaması getirilmiş. listede yeralan mesleklerden olmayanlar kesinlikle başvuramıyor mu? örneğin ben arkeoloji mezunuyum, eşim de takı imalatı ve tasarımında eğitim aldı ama yıllardır bambaşka bir meslekte, mağazacılık alanında çalışıyor. iki de küçük çocuğumuz var. bizim herhangi bir şansımız var mı göçmenlik konusunda? yoksa puan sistemi, sadece meslek listesinde yeralanları mı ilgilendiriyor?
teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Elisera merhaba,
Öncelikle hoş geldiniz, evet 2008'den sonra meslekler kısaltıldı ve hatta 26 Haziran 2010'dan itibarende iyice eksiğe odaklı bir yapıya geliştirildi. Arkeoloji mezunları dediğiniz gibi eski prosedürde kendilerine yer bulabilirken 26 Haziran kararları sonrası ne yazıkki vasıflı göçmen, kalifiye göçmen listesinde bulunmamaktadır.

Sizin herhangi bir şansınız varmı konusunda bizimle irtibata geçip ailenize özel detayları bildiriniz, olabilecek alternatifler hakkında size bilgi verelim.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen danoesubroto »

doğru başlıktamıyım ama niyet mektubuyla ilgili sorularım olacaktı. iyi bir niyet mektubu nasıl olmalı bana yardımcı olabilecek var mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Danoesubroto merhaba,
Öncelikle başlık konusundaki titizliğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca Niyet mektubunuz eğitim için mi? ziyaret için mi? burada belirtmediğiniz için ben genel yapılarını vereyim..
Ziyaret- Turistik :
Ziyaret edilecek kişiden alınmış; neden ziyaret edilecegi, ne kadar süre kalınacagı, ziyaret süresince beraber ikamet edilecegi vs anlatan bir davetiye + davet eden kişiye aie en az bir resmi kimlik bilgisi + bir işyerinde çalışıyorsa buna ait bilgi ve belge.
Konsolosluga hitaben yazılacak Davet edilen kişinin kendisine ait olan mektup kısmında ise;
- Davet eden ile bagınız,
- Davet edilme nedeni ve planlanan gezi, ziyaret amacı
- Davet süresince kalacagınız yer, masraflar, gitme - gelme tarihleri,
- Bu ziyaret sonunda Türkiye'ye döneceğinizin anlatımı ve yine bunun destek evrakları ile desteklenmesi
Eğitim için;
-Neden eğitime ihtiyac duyuldugu
- Neden Kanada'da eğitime ihtiyac duyuldugu ve karar verildiği
- Bu eğitim alınan kurumun durumu, eğitim alınan bölüm ve süre acıklamaları
-Bu eğitim süresince hem eğitim masrafları hemde biresysel masrafların karşılanmasının açıklanması
- Bu eğitim süresince nerede ne kadar ne şekilde ikamet edilecek durumun açıklanması
- Eğitim alındıktan sonraki planlanan gelecek yada devam edecek sahibi olunan pozisyon
- Eğitim sonunda Türkiye'ye geri döneceğinize dair hem bilgi vermek hemde destek evrakları ile bunu desteklemek.

Bu ana başlıklarla düzenleyebilirsiniz Niyet mektublarınızı.
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

cevabınız için asıl ben teşekkür ederim fakat ben göçmenlik için başvuru yapacağım..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Göçmenlik başvurusunda Niyet mektubu yazmanıza gerek yoktur. İlgili göçmenlik klasmanlarının gerekliliklerini yerine getirmeniz yeterlidir.
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

evet bunu duymuştum fakat niyet mektubu yazarsam işimin daha kolay olacağını söylediler. doğru mu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Göçmenlik başvurularında sadece FEDERAL SKILLED WORKER - Kalifiye işçi/personel klasmanında eğer özel bir duruma sahip iseniz yada yine Quebec eyaleti göçmenlik başvurusu yapıyor iseniz yada Mülteci olarak göçmenlik başvurusu yapıyor iseniz bu durumlarda ek niyet mektubu yazılmaktadır. Diğer tüm göçmenlik başvurularında ayrıca bir niyet mektubu yazılması sizin göçmenlik başvurusu kriterlerine uyup uymamanızı etkileyemeyecektir. Zaten durumunuzu başvuru formlarında ve takip eden ileri aşama konsolosluk (gerekli görülürse) Interview- görüşme talebinde yüzyüze anlatma durumunuz olacaktır.
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

teşekkür ederim bir sorum daha olacak. benden arşivli sabıka kaydı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği isteniyor. arşivli sabıka kaydına apostille gerekiyor mu ve vukuatlı nüfus kayıt örneğinin valiliğe mi onaylatılması gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Hayır, apostille gerekli değildir ama olursa bir sorun yoktur. Ve diğer valilik onayıda gerekli değildir. Gerekli olan Ingilizce yada Fransızca yabancı dil tercümesi ve Noter onayıdır.
Bknz ....Kaynak: www.cic.gc.ca
Polis Sertifikası - Arşiv Kayıtlı Sabıka kaydı :
Police certificates
You and your family members who are 18 years of age and older and are not permanent residents or Canadian citizens have to provide:
•a valid police certificate, or
•police clearance, or
•record of no information.
These documents are to be provided for each country other than Canada, in which you have lived for six consecutive months or longer since reaching the age of 18.
The certificate must have been issued no more than three months prior to submitting your application. If the original certificate is not in English or French, then you will need to submit both the certificate and the original copy of the translation prepared by an accredited translator.

- Nufüs idaresinden alınacak; dogum belgesi, kimlik dökümü, aile nufus kayıt örnegi vb içinde:
IDENTITY AND CIVIL STATUS DOCUMENTS
Provide the following:
• birth certificates,
• baptismal certificates or,
• other official document confirming relationship for you and each of your family members.
(including all pages of Household Registries, except CIS residents).
Include proof of name changes, if applicable (for example, name change certificate, previous marriage certificate showing name changes).
Send notarized photocopies of all other documents, unless instructed otherwise. Retyped copies are not acceptable.
•If your documents are not in English or French, send a notarized translation with a copy of the originals. These must be done by an official translator. You cannot translate your own documents.

Bilginize...

Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

çook teşekkür ederim..
danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

arsivli sabika kaydina noter onayi gerekiyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Arşiv Kayıtlı Adli Sicil belgesi

danoesubroto yazdı:arsivli sabika kaydina noter onayi gerekiyor mu ?
Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Belgesinin orjinali göndermek zorunda olduğunuz için Noter tasdiğine gerek yoktur. Sadece Yetkli - yeminli tercümandan İngilizce yada Fransızca tercümesini yaptırıp orjinal belge ile göndermeniz yeterlidir.
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

soylediginiz yollari izledim.. arsivli sabika kaydi,vukuatli nufus kayit ornegi(noter onayli) ve ikisi de ingilizce tercumeli,8 adet biyometrik fotograf ve amerikan hastanesinden almis oldugum saglik raporu..sadece bunlari gonderiyorum sponsoruma..umarim eksik bir sey yoktur..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Eksik olup olmadığını Başvuru dosya kontrol listesi - Application Document Check List kontrol edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans;
ben şimdi evraklarımı eşime gönderdim bundan sonraki aşamada ne yapacağım.. o evraklara işlem yapıldıktan sonra tekrar bana gelecek ve ben ankaradaki konsolosluğa mı göndereceğim yoksa onlar mı gönderecek ?

yardımlarınız için tekrar teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Her ne kadar siz hangi klasmanda ne diye başvurduğunuzu söylememiş olsanızda başvurunuz evlilik başvurusu olarak gözükmekte. Eğer böyle ise eşinizin sponsorluğu kabül edildikten sonra uygun görülürse dosyanız Ankara'ya gönderilecek ve Ankara konsolosluğu sizle iletişim kuracak.
Saygılarımızla,

danoesubroto
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

pardon,söylediğimi zannediyordum..evet evlilik-göçmenlik başvurusu.. anladığım kadarıyla eşime gönderdiğim evraklar işlendikten sonra eşim onları Kanada yetkili birimlere gönderecek ve daha sonra da onlar Ankaraya gönderecek..
ali çil
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali çil »

ali çil yazdı:
Merhaba ben İbrahim çil . İlk öğretim 5. yıl okudum .Eşim Halise ilk öğretim 4 yıl okudu .Benim yaşım 42 yaşındayım .Eşimin yaşı 37 yaşında .Çocuklarımın yaşı Ali 15 ,Buket yaşı 14 ,Sezer yaşı 9 , Serdar yaşı 5 yaşında .Ali nin eğitim durumu lise ,Buket in eğitim durumu orta okul,Sezerin eğitim durumu ilk okul .Ben İbrahim 10 yıl tarım ve hayvancılıkla uğraştım ve 15 yıl inşaat ve üzeri işlerde uğraştım .15 yıldır da araç kullanıyorum.Eşim tarım ve hayvancılıkla uğraştı .Ben ve ailemin yabancı dili yoktur .Benim ve ailemin akrabası orda yoktur .Benim malvarlığım 100 .000 Kanada doları değerinde dir.Görüşmek üzere,saygılar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ali çil yazdı:ali çil yazdı:
Merhaba ben İbrahim çil . İlk öğretim 5. yıl okudum .Eşim Halise ilk öğretim 4 yıl okudu .Benim yaşım 42 yaşındayım .Eşimin yaşı 37 yaşında .Çocuklarımın yaşı Ali 15 ,Buket yaşı 14 ,Sezer yaşı 9 , Serdar yaşı 5 yaşında .Ali nin eğitim durumu lise ,Buket in eğitim durumu orta okul,Sezerin eğitim durumu ilk okul .Ben İbrahim 10 yıl tarım ve hayvancılıkla uğraştım ve 15 yıl inşaat ve üzeri işlerde uğraştım .15 yıldır da araç kullanıyorum.Eşim tarım ve hayvancılıkla uğraştı .Ben ve ailemin yabancı dili yoktur .Benim ve ailemin akrabası orda yoktur .Benim malvarlığım 100 .000 Kanada doları değerinde dir.Görüşmek üzere,saygılar
Sayın Ibrahim Cil merhaba,
Sizden 09.01.2102 , 10.01.2012, 17.01.2012 tarihinde email ile tekrar tekrar bilgilerinizi istedik. Şuan Forum sayfalarında anlamsızca beher konu başlıkları altına yazdığınız mesajlarınızı ne yazıkki siliyoruz. Lütfen sizden istenen bilgileri aktarınız.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön