Kanada'da Ebelik

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
amentc
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da Ebelik

Okunmamış mesaj gönderen amentc »

Arkadaşlar merhaba;
2019 sonu gibi maddi imkanları sağladıktan sonra Kanadaya eşim ile beraber gelmek istiyoruz. Eşim Ebelik mezunu. Kanadada yaklaşık 1 sene dil eğitimi alıp, çalışma hayatına girmek istiyoruz. Göçmenlik statüsü kazanıp, ülkede kalma niyetindeyiz. Bu bağlamda;

1. Türkiyede alınan Lisans Ebelik diploması ile Kanada da Ebelik yapılabilir mi? Bazı sınavlara girip denklik alması gerekebilir. Dil sınavı, Yeterlilik sınavı. vs...
2. Kanadada Ebelik yüksek lisans yapılabilir mi? Yapılırsa ebe olarak çalışılabilinir mi?
3. Eşim ve ben dil eğitimi alırken ben çalışabilir miyim? Dil kursu olarak değilde, Community Collegelerde ESL sınıfları mı daha yararlı olur. Forumda 1 yıllık sertifikalı eğitimlerde eğitim görenin eşine çalışma izni cıkıyor diye görmüştür. Tam ayrıntısı nedir.
4. Şehir seçiminde kararsısız. Toronto gibi büyük şehir sanki iş olanakları için en iyisi gibi geliyor. Şehir tavsiyesi bekliyorum.
5. Eğer eşim eğitim görürken bana çalışma izni çıkarsa, ehliyet alıp Tır şöförlüğü düşünüyorum local yada OTR şeklinde. Bilgisi olan varsa memnun olurum.

*Arkadaşlar çok soru oldu. Bazı soruların cevaplarını forumda gördüm fakat eski tarihli olduklarından cevaplara güvenemedim. Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'da Ebelik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

amentc yazdı: Aralık 6, 2018, 12:03 am Arkadaşlar merhaba;
2019 sonu gibi maddi imkanları sağladıktan sonra Kanadaya eşim ile beraber gelmek istiyoruz. Eşim Ebelik mezunu. Kanadada yaklaşık 1 sene dil eğitimi alıp, çalışma hayatına girmek istiyoruz. Göçmenlik statüsü kazanıp, ülkede kalma niyetindeyiz. Bu bağlamda;

1. Türkiyede alınan Lisans Ebelik diploması ile Kanada da Ebelik yapılabilir mi? Bazı sınavlara girip denklik alması gerekebilir. Dil sınavı, Yeterlilik sınavı. vs...
2. Kanadada Ebelik yüksek lisans yapılabilir mi? Yapılırsa ebe olarak çalışılabilinir mi?
3. Eşim ve ben dil eğitimi alırken ben çalışabilir miyim? Dil kursu olarak değilde, Community Collegelerde ESL sınıfları mı daha yararlı olur. Forumda 1 yıllık sertifikalı eğitimlerde eğitim görenin eşine çalışma izni cıkıyor diye görmüştür. Tam ayrıntısı nedir.
4. Şehir seçiminde kararsısız. Toronto gibi büyük şehir sanki iş olanakları için en iyisi gibi geliyor. Şehir tavsiyesi bekliyorum.
5. Eğer eşim eğitim görürken bana çalışma izni çıkarsa, ehliyet alıp Tır şöförlüğü düşünüyorum local yada OTR şeklinde. Bilgisi olan varsa memnun olurum.

*Arkadaşlar çok soru oldu. Bazı soruların cevaplarını forumda gördüm fakat eski tarihli olduklarından cevaplara güvenemedim. Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Amentc merhaba,

1- Eğitim denkliğinizi alırsanız, görev yapabilir - çalışabilir. (www.wes.org/ca/)
2- Kanada'da master yapmak için mezuniyet notunun minimum 3.5 ve üstü ve Ingilizce bilgisinin minimum Ielts 7 ve üstü olması gerekmektedir.
3- Dil eğitimlerinde çalışma izni yoktur, aynı zamanda dil eğitimi ile diğer eşede çalışma izni alınması mümkün değidir. Mutlaka eğitimin minimum 1-2-3-4.. yıl ve tam zamanlı eğitim programı olması gereklidir.
4- Bu tercih direkt sizin büyük şehir, rahat şehir vs ve yaşama ile ilgili isteklerinizle alakalıdır. Nanny yada Live in Caregiver olarak her şehirde iş olanakları mevcuttur.
5- Eşiniz tam zamanlı eğitim vizesine sahip olduktan sonra, sizde açık çalışma iznine başvuru yapabilirsiniz. Tır şöförlüğü için öncelikle International driver lisans elde etmeniz ve yine yaşamayı düşündüğünüz eyalette gerekli lisans ve ehliyeti almalısınız.

Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön