Es yolu ile sponsorluktaki surecler

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Es yolu ile sponsorluktaki surecler

Okunmamış mesaj gönderen Belinda »

Merhaba,
Oncelikle bu platformlarda paylasimlarda bulunmaktan ve degerli deneyimlerini bizimle paylasanlara tesekkur ederim.

Danismak istedigim konu asagida yer almaktadir;

1)18.12.2017 tarihinde Kanada hukumetinin(outland basvuru) gocmenlik burosuna evraklar ulasti.
2)28.02.2018 'de saglik kontrolleri sonuclandi.
3)Ilk basvuruda Oz gecmis ve arsivli sabika kaydi gonderilmesi istenmedigi icin bilincli olarak evraklarla birlikte ibraz edilmedi.
02.05.2018 oldu hali hazirda herhangi bir talep ve belge isteniminde bulunulmadi.Talep dosyam Kanada hukumeti tarafindan mi takip edilmekte yoksa Turkiye ofisi tarafindan mi takip edilip cevaplanacak bir bilinmezlik seklinde.Surelerin isleyisi normal mi? Konu hakkinda yorumlarinizi rica ederim?

Saygilarimla,

Bilgi paylastikca cogalir... :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Es yolu ile sponsorluktaki surecler

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Belinda yazdı: Mayıs 2, 2018, 9:55 pm Merhaba,
Oncelikle bu platformlarda paylasimlarda bulunmaktan ve degerli deneyimlerini bizimle paylasanlara tesekkur ederim.

Danismak istedigim konu asagida yer almaktadir;

1)18.12.2017 tarihinde Kanada hukumetinin(outland basvuru) gocmenlik burosuna evraklar ulasti.
2)28.02.2018 'de saglik kontrolleri sonuclandi.
3)Ilk basvuruda Oz gecmis ve arsivli sabika kaydi gonderilmesi istenmedigi icin bilincli olarak evraklarla birlikte ibraz edilmedi.
02.05.2018 oldu hali hazirda herhangi bir talep ve belge isteniminde bulunulmadi.Talep dosyam Kanada hukumeti tarafindan mi takip edilmekte yoksa Turkiye ofisi tarafindan mi takip edilip cevaplanacak bir bilinmezlik seklinde.Surelerin isleyisi normal mi? Konu hakkinda yorumlarinizi rica ederim?

Saygilarimla,

Bilgi paylastikca cogalir... :)
Sayın Belinda merhaba,
Gerekli evrak talebiniz bakanlık tarafından yapılacak. Bunlar sonrasında da dosyanız Ankara konsoloslugu tarafından sonuclandırılacak.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn;Excellans merhaba,
Bilgilendirme için teşekkür ederim.Sizin deneyim ve tecrübelerinizden fayda , yarar sağlıyor olmak bizim gibi konu hakkında bilgisiz kişilere ışık tutmakta. Ben bir konuda daha danışmak istiyorum.Ankara tarafından sonuçlandırılacak fakat 3 ay yazın Kanada'da tatil yapmak istiyorum bu arada Türkiye ofisi benimle temasa geçerse (biliyorsunuz ki çok yoğun olabilirler ) ben dosyamda değişiklik isteyerek Torontaya alabilirmiyim?

Saygılarımla,

Mutlu ve güzel günler...
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn;Excellans Merhaba,
08.05.2018 tarihi itibariyle dediğiniz gibi Kanada bakanlığı öz geçmiş ve arvişli sabıka kaydını online olarak talep ettiler🎉🎊.Internet sayfalarında bana ayrılan bölüme uzaktan yükledim.Bakalım ne kadar sürede dönüş yapacaklar! Sizinle yazışmak çok uğurlu geldi.😉Teşekkür ederim.🥂💌🕊

Saygılarımla,

Mutlu ve güzel günler dilerim...☕
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Belinda yazdı: Mayıs 8, 2018, 9:31 pm Sn;Excellans Merhaba,
08.05.2018 tarihi itibariyle dediğiniz gibi Kanada bakanlığı öz geçmiş ve arvişli sabıka kaydını online olarak talep ettiler🎉🎊.Internet sayfalarında bana ayrılan bölüme uzaktan yükledim.Bakalım ne kadar sürede dönüş yapacaklar! Sizinle yazışmak çok uğurlu geldi.😉Teşekkür ederim.🥂💌🕊

Saygılarımla,

Mutlu ve güzel günler dilerim...☕
Sayın Belinda merhaba,
Şimdiden hayırlı olsun. Diğer tatil zamanı gecirme ile ilgili sorunuzda içinde eger Haziran - Temmuz - Agustos sürecinde bir tatil düşünüyoruz kısmında dediğiniz gibi bu adres değişikliğini ibraz etmelisiniz ki olası Interview - Görüşme taleplerinde bilgileri olsun. Yalnız bunu kesinleşmeden yani Kanada'ya gitmeden yapmayınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Exellans merhaba,
Tavsiyenize uyacagim.Umarim hazirana kadar en hızlı sekilde pasaportuma PR vizesini yapıştırırlar.😇

Saygılarımla,

Mutlu ve güzel günler dilerim...☕️
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Exellans,
18.05.2017 tarihinde Kanada hükümeti, dediğiniz gibi ,evrakları Ankara ofisine gönderdiğini belirtmiş.Sizin deneyimlerinize ve tabi ki vize yoğunluğuna göre PR vizesinin sonuçlanması ne kadar sürer.

Saygılarımla,

Mutlu günler dilerim.☕
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Belinda yazdı: Mayıs 25, 2018, 1:21 pm Sayın Exellans,
18.05.2017 tarihinde Kanada hükümeti, dediğiniz gibi ,evrakları Ankara ofisine gönderdiğini belirtmiş.Sizin deneyimlerinize ve tabi ki vize yoğunluğuna göre PR vizesinin sonuçlanması ne kadar sürer.

Saygılarımla,

Mutlu günler dilerim.☕
Sayın Belinda merhaba,
Yogunlugun durumu ile ilgili olarak değişmekle beraber minimum 2 hafta maksimum 16 hafta içinde dosyanız bir sonraki adıma gececektir.
Saygılarımızla,

Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn;Exellans merhaba,
Değerli deneyim ve bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn;Exellans merhaba,
10 haziranda Kanadaya tatile geldim.Sizin önerdiğiniz gibi adresi değiştirdim.20.06.2018 de Ankara ofisinden email ulaştı pasaportumu,iki adet fotografımı Ottowa ofisine göndermemi istemekteler.🙏🏻Sonunda sizinde bilgi ve deneyimlerinizle sonuçlandı.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim ☕️
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Belinda yazdı: Haziran 20, 2018, 3:35 pm Sn;Exellans merhaba,
10 haziranda Kanadaya tatile geldim.Sizin önerdiğiniz gibi adresi değiştirdim.20.06.2018 de Ankara ofisinden email ulaştı pasaportumu,iki adet fotografımı Ottowa ofisine göndermemi istemekteler.🙏🏻Sonunda sizinde bilgi ve deneyimlerinizle sonuçlandı.Şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim ☕️
Sayın Belinda merhaba,
Size ve tüm ailenize sevgiler.
Saygılarımızla,

Umutcnd
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Umutcnd »

Merhaba exellans,18 haziran 2018 de çocujlarım ve ben sağlık kontrolüne gittik.Bize ne zaman cevap gelir ,sağlık kontrolünden sonraki aşamalar ne olur ve ne kadar zamanda sonuçlanır..Cevap verirseniz çok sevinirim..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Umutcnd yazdı: Haziran 27, 2018, 8:18 pm Merhaba exellans,18 haziran 2018 de çocujlarım ve ben sağlık kontrolüne gittik.Bize ne zaman cevap gelir ,sağlık kontrolünden sonraki aşamalar ne olur ve ne kadar zamanda sonuçlanır..Cevap verirseniz çok sevinirim..
Sonuclarınız sisteme girildikten sonra minimum 4 maksimum 12 hafta içinde pasaport isteğiniz gercekleşecektir.
Saygılarımızla,

Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn;Exellans merhaba,
Sizinle bir konu paylaşmak istiyorum.Pasaportum ve Kanadada oturma iznimi içeren belgeyi Ottowadan adresime gönderdiler.Ertesi günü Sağlık sistemine kayıt olmak için yerel yönetimin ofisine gittiğimde belgemin herhangi bir gümrük görevlisi tarafından onaylanmadığını ve sağlık sistemine giriş yapamıyacaklarını söylediler.Çünkü Kanadaya 10 yıllık turistik vizesi ile giriş yaptığım için benim hala anladığım kadarıyla yurtdışında olduğumu düşünmekteler.Bunun üzerine CİC'nin çağrı merkezinden göçmenlik ofisinden randevu talep ettim.Durumu çözüme ulaştırmak için fakat bana email ile dönüş yapıp randevu vereceklerini söylediler.Fakat hiç cevap yok.Sizce sabahtan CİC nin ofisine gidip randevusuz durumumu anlatsam çözümlenir mi?

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Belinda yazdı: Temmuz 17, 2018, 12:10 am Sn;Exellans merhaba,
Sizinle bir konu paylaşmak istiyorum.Pasaportum ve Kanadada oturma iznimi içeren belgeyi Ottowadan adresime gönderdiler.Ertesi günü Sağlık sistemine kayıt olmak için yerel yönetimin ofisine gittiğimde belgemin herhangi bir gümrük görevlisi tarafından onaylanmadığını ve sağlık sistemine giriş yapamıyacaklarını söylediler.Çünkü Kanadaya 10 yıllık turistik vizesi ile giriş yaptığım için benim hala anladığım kadarıyla yurtdışında olduğumu düşünmekteler.Bunun üzerine CİC'nin çağrı merkezinden göçmenlik ofisinden randevu talep ettim.Durumu çözüme ulaştırmak için fakat bana email ile dönüş yapıp randevu vereceklerini söylediler.Fakat hiç cevap yok.Sizce sabahtan CİC nin ofisine gidip randevusuz durumumu anlatsam çözümlenir mi?
Saygılarımla,
Sayın Belinda merhaba,
En yakın hava alanında da kaydınızı ve girişinizi, yada en yakın sınır kara kapılarında da kaydınızı ve girişinizi randevu beklemeden yaptırabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Belinda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn;Excellans merhaba,
Hemen eylem planına geçiyorum.Tekrar çok teşekkür ederim .İyi ki varsınız.

Saygılarımla.

Mutlu ve sağlıklı günler dilerim ☕
hosmhmt
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hosmhmt »

sn. Excellans suan turkiye evlilik sporsoluklari ne kadar zaman da sonuc aliyor.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hosmhmt yazdı: Şubat 27, 2019, 12:05 am sn. Excellans suan turkiye evlilik sporsoluklari ne kadar zaman da sonuc aliyor.
Evlilik sponsorluk dosyaları; dosya sahibinin dosyasının eksiksiz ve tam ve ayrıca ilişki yada evliliklerinin gercek ve kesin oluşu ile baglantılı olarak ve yine Ankara konsoloslugunun iş yogunlugu ile de direkt alakalı olmakla beraber sponsor ilk başvuru sürecide dahil olarak toplamda maksimum 12 ay sürmektedir.
Saygılarımızla,

bilall
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bilall »

Merhaba sevgili excellans size sormak istediğim bi kaç sorum olacak 15.12.2018 tarihinde kanada hükümetine evraklarımız yollandı ve bunun devamında 20 şubat ta doktor muayenesi geldi ankarada muayene gerçekleşti devamında gelen mail de immigration başvurusu kabul edilmiştir dendi bundan sonraki süreçte bizleri ne bekliyor ve ne kadar sürede sonuçlanır tşk ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

bilall yazdı: Mart 5, 2019, 12:21 am Merhaba sevgili excellans size sormak istediğim bi kaç sorum olacak 15.12.2018 tarihinde kanada hükümetine evraklarımız yollandı ve bunun devamında 20 şubat ta doktor muayenesi geldi ankarada muayene gerçekleşti devamında gelen mail de immigration başvurusu kabul edilmiştir dendi bundan sonraki süreçte bizleri ne bekliyor ve ne kadar sürede sonuçlanır tşk ederim
Sayın Bilal merhaba,
Süreciniz Ankara konsoloslugunun yogunluguna göre değişmekle beraber ve eğer ilişki-evliliğinizde herhangi bir olumsuzluk yok ise pasaport talebi yada görüşme talebi şeklinde olacaktır. Ortalama tüm yapı maksimum 12 ay içinde sonuclanmaktadır. ( Buna sponsorluk sürecleride dahil)
Saygılarımızla,

rose06
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen rose06 »

Merhaba Sayin Excellans,
7 aralikta esim icin basvuruda bulundum. Sponsorluk kabulum geldi. 17 Nisan dan beri Dosyamiz Ankara da. Bugun 8 agustos. 8 ay oldu hic bir haber alamiyoruz konsolusktan. Butun evraklarlar tamam. Biometrik islemler yapildi ama sadece saglik muaneye cagirmadilar. Dosyamizla iligili bir bilgi verilmiyor. (Web form ile iletisime gectik). Dosyamiz hangi asamada ogrenmek istiyoruz. Sorum : Nasil bilgi alariz, esim ankaraya gitse nasil olur ? bilgi alirmiyiz ? Neden bu kadar uzun surdu.
Cevap verirseniz cok mutlu oluruz. Iyi gunler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rose06 yazdı: Ağustos 8, 2019, 9:21 pm Merhaba Sayin Excellans,
7 aralikta esim icin basvuruda bulundum. Sponsorluk kabulum geldi. 17 Nisan dan beri Dosyamiz Ankara da. Bugun 8 agustos. 8 ay oldu hic bir haber alamiyoruz konsolusktan. Butun evraklarlar tamam. Biometrik islemler yapildi ama sadece saglik muaneye cagirmadilar. Dosyamizla iligili bir bilgi verilmiyor. (Web form ile iletisime gectik). Dosyamiz hangi asamada ogrenmek istiyoruz. Sorum : Nasil bilgi alariz, esim ankaraya gitse nasil olur ? bilgi alirmiyiz ? Neden bu kadar uzun surdu.
Cevap verirseniz cok mutlu oluruz. Iyi gunler.
Sayın Rose06 merhaba,
Öncelikle şunu belirtelim ki konsoloslugumuzda dosyalar alınıs ve işleyiş sırasına göre degerlendirilmektedir. Bununla beraber tahmin edersiniz ki yaz ayları konsoloslugun en yogun aylarıdır. Dosyanızda hatasal bir gecikme oldugunu varsaymazsak yakında eşiniz için saglık kontrol talebi yapılacaktır. Bununla beraber WEBFORM aracılıgı ile yaptıgınız sorguya ne yazıkki dosyanızın işlemde oldugu bilgisi otomatik olarak verilebilinir. Eşinizin Ankara konsoloslugumuza gitmesi birşeyi değiştirmeyecektir. Aynı cevaplar alınacaktır, yapmanız gereken biraz daha sabırlı olmak.
Saygılarımızla,

rose06
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen rose06 »

Merhaba Sayin Excellans,
Cevabiniz icin tesekkur ediyorum.
Henuz daha bir haber alamadik 30 gun kaldi, bir yilimizi dolduracaz. Bu surec bir yil a gecermi ?
Bu surec esimle beni cok yordu.. Arada is tatil lerimde onu gormeye gidiyorum. ama maddi nedenler yuzunden surekli git gel yapamicam.
neden dosyamizi iyi veya kotu sonuclandirmiyorlar. Tessekur ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

rose06 yazdı: Kasım 6, 2019, 4:43 pm Merhaba Sayin Excellans,
Cevabiniz icin tesekkur ediyorum.
Henuz daha bir haber alamadik 30 gun kaldi, bir yilimizi dolduracaz. Bu surec bir yil a gecermi ?
Bu surec esimle beni cok yordu.. Arada is tatil lerimde onu gormeye gidiyorum. ama maddi nedenler yuzunden surekli git gel yapamicam.
neden dosyamizi iyi veya kotu sonuclandirmiyorlar. Tessekur ederim
Sayın Rose06 merhaba,
Yogunluk nedeni ile göçmenlik klasmanlarında bazende gecici vize başvurularında aksaklıklar olabiliyor. Ama bu sizin dosyanız kötü sonuclanacak anlamınada gelmeyecektir. 12 ay normal sürec dolmasına 20 gün kalmıs mutlaka dönüş olacaktır. Takip ediniz.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön