Merhabalar

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
Kullanıcı avatarı
iuixswan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar

Okunmamış mesaj gönderen iuixswan »

Herkese merhaba :)
Foruma üyelik ve giriş problemini çözüp anca mesaj atabiliyorum:)
22 yaşında lisans hemşirelikte 4. Sınıf biri olarak yazıyorum. Hayalim Kanadaya yerleşmek ve bu konuda tek seçeneğim nitelikli göçmen olarak yerleşmek. Az çok okuduğum kadarıyla 22 yaşında olmam bana en yüksek puanı sağlıyor. Lisans hemşirelik mezunu olacak olmam da bana güzel bir puan veriyor. Hemşirelik aranan bir meslek bildiğim kadarıyla ve göçmen olarak gitmemde yardımı olacaktır. Mesleki deneyimin puana katkısı olduğunu biliyorum ancak hiç çalışmadan gitme durumu olmuyor sanırım. Bu sebepten 1 sene de hemşire olarak Türkiye'de çalışacağım. Bu bir sene içinde Ingilizceye önem veririm.
Ayrıca bu 1 sene çalışma süresini doldurken Yoğun Bakım sertifikası alayım diyorum göremedim ama yoğun bakım ciddi ilgi ısteyen bir bölüm ve zor bir servis Kanadaya göçmenlikte faydası olur diye düşünüyorum. Sağlık Bakanlığının düzenlediği eğitime katılıp bu sertifikayı almayı düşünüyorum katkısı olmaz derseniz almayım çünkü 4-5bin TL ücreti var ve 120 saat ders görüyoruz dönemine göre farklı bir ilde.
Kısaca bu sene okulu bitirip kpss çalışıp hemşire olarak devlet hastanesinde çalışmayı ardından 1 seneyi meslekte doldurken Ingilizce çalışmayı düşünüyorum. Varsa önerilerinizi beklerim :)

http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp
Ve
http://noc.esdc.gc.ca/English/noc/Profi ... 1495996935

Şu linkleri buldum peki sizlerin var mı şu siteye bak, şu link işine yarar dediğiniz?
Bir de başvurular nasıl oluyor pek bilgim yok, ABD mesela greencard ile aliyor her sene ekik kasım başvuru mayısta açıklanıyor ve numaraya göre çağırıyorlar. Nitelik Göçmenlik Başvurusu hangi tarihlerde nasıl oluyor link verebilir, kısaca bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
Iyi akşamlar:)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Merhabalar

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

iuixswan yazdı: Temmuz 16, 2017, 10:17 pm Herkese merhaba :)
Foruma üyelik ve giriş problemini çözüp anca mesaj atabiliyorum:)
22 yaşında lisans hemşirelikte 4. Sınıf biri olarak yazıyorum. Hayalim Kanadaya yerleşmek ve bu konuda tek seçeneğim nitelikli göçmen olarak yerleşmek. Az çok okuduğum kadarıyla 22 yaşında olmam bana en yüksek puanı sağlıyor. Lisans hemşirelik mezunu olacak olmam da bana güzel bir puan veriyor. Hemşirelik aranan bir meslek bildiğim kadarıyla ve göçmen olarak gitmemde yardımı olacaktır. Mesleki deneyimin puana katkısı olduğunu biliyorum ancak hiç çalışmadan gitme durumu olmuyor sanırım. Bu sebepten 1 sene de hemşire olarak Türkiye'de çalışacağım. Bu bir sene içinde Ingilizceye önem veririm.
Ayrıca bu 1 sene çalışma süresini doldurken Yoğun Bakım sertifikası alayım diyorum göremedim ama yoğun bakım ciddi ilgi ısteyen bir bölüm ve zor bir servis Kanadaya göçmenlikte faydası olur diye düşünüyorum. Sağlık Bakanlığının düzenlediği eğitime katılıp bu sertifikayı almayı düşünüyorum katkısı olmaz derseniz almayım çünkü 4-5bin TL ücreti var ve 120 saat ders görüyoruz dönemine göre farklı bir ilde.
Kısaca bu sene okulu bitirip kpss çalışıp hemşire olarak devlet hastanesinde çalışmayı ardından 1 seneyi meslekte doldurken Ingilizce çalışmayı düşünüyorum. Varsa önerilerinizi beklerim :)

http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/grid-crs.asp
Ve
http://noc.esdc.gc.ca/English/noc/Profi ... 1495996935

Şu linkleri buldum peki sizlerin var mı şu siteye bak, şu link işine yarar dediğiniz?
Bir de başvurular nasıl oluyor pek bilgim yok, ABD mesela greencard ile aliyor her sene ekik kasım başvuru mayısta açıklanıyor ve numaraya göre çağırıyorlar. Nitelik Göçmenlik Başvurusu hangi tarihlerde nasıl oluyor link verebilir, kısaca bilgilendirebilirseniz memnun olurum.
Iyi akşamlar:)
Sayın Iuixswan merhaba,

Öncelikle yapmanız gereken; Eğitiminizi bitirmek + IELTS - General sınavından her branstan ayrı ayrı 7.0 ve üzeri notlar alabilecek duruma gelebilmek + minimum 1 yıl ve üstü tam zamanlı - maaşlı bir mesleki deneyime sahip olmak olmalıdır. Bu şartları ve özellikle IELTS - General sınavından alacagınız 7+ üstü her not sizin göçmenliğinizi garantileyecek puanlar olacaktır.

İlk verdiğiniz bakanlıgımızın sitesi tek yetkili ve legal alandır. Burası size yeterli olacaktır. Nitelikli göçmenlik / Express Entry sistemi belli bir zamanı ve başvuru limit sayısı olmayan bir yapıdadır. Hazır ve yeterli olan aday her zaman başvurusunu yapabilir ( Aksi göçmenlik bakanlıgımız tarafından belirtilmedikce)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön