Kanda'ya Evlilik Yolu ile Göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efebuda »

Merhabalar. Burası çok seesiz görünüyor galiba bu sıralar kimse Kanada'ya gitmiyor :) Sayın Excellans: eşim Kanda'lı yaklaşık bir sene önce evlendik. Sponsorluk evrakların hepsini eksiksiz olarak teslim ettik. nihayetinde evraklar Ankara'ya gönderidi. online konrtol ettiğimizde in process kısmında evrakların 09.03.2016 tarhinde icelenmeye başladığı yazıyor. Size sorulan benzer sorularda süreç olarak 8 hafta olarak cevap vermişsiniz. bu süre hala geçerli midir? Bir de eşimin sponsorluk için yatırdığı paralardan fazla olduğu 60 dolar eşime iade ettiler. bu durumda evrakların incelendiğini düşünebilirmiyiz yoksa bu bir sorun mu? Şimdiden teşekkür ederim.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen elenorty »

efe bey merhaba,

başvuru tarihlerini yazabilirmisiz ?

canada ya başvuru ?
ankaraya gönderiliş ?
bide canada nın hangi eyalettin başvuru yaptınız ?
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Elenorty. Bizim evraklar 04.01.2016 tarihinde Kanada'da teslim alındı. 22.02.2016 da evrakların incelenmesi bittiği ve Ankara'ya gönderildiği belirtildi. 09.03.2016 tarihinde de Ankara'nın evrakları incelemeye başladığı bilgisi geldi. bu bilgilerin hepsini online olarak Canada İmmigration sitesinde application status bölümünden öğrendik. Eşimin yaşadığı eyalet Saskatchewan.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

efe bey ,

bi sorum daha olacaktı ? hastahaneden sağlık raporununu kanada da başvurdukdan sonra mı aldınız ordaki işleyiş nasıl oldu kısaca bilgilendirir misiniz?
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Ben sağlık raporu ile ilgili belgeyi aldıktan sonra eşime gönderdim. O dosyanın içine koyup öyle teslim etti. Bunu daha sonra da yapabilirsiniz ama bu sürenin uzamasına sebep oluyor. Sanırım siz başlangıç aşamasındasınız.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

evet biz yeni başvuru yapıcaz , ben geçen gün hastahaneyi aradım dedim sağlık raporu alıcam bana dedi ki dosya numarası verildi mi yok evrakları tamamlarken onuda gönderim dedim bence öyle yapmayın dedi sağlık raporu için ayrı dosya numarası açıp sonra başvuru için verilen başvuru numarasıyla açılmazsa dosyada sıkıntı olabilir dedi efe sence nasıl yapmalıyız . ?
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu dediğinizi pek anlayamadım. Dosya numarası verilmesi için sizin evrakları göçmen bürosuna teslim etmeniz gerekiyor. Ki daha sonra online takip edebilmek için. Sağlık raporu için de size bir numara verilecek çünkü göçmen bürosu bu numarayla sistemden durumunuzu görebilecek. Zaten size rapor vermiyorlar sadece sizin bilgilerizin ve size ait olan numara (kod) ile ilgili form veriyorlar. Sonuçlar göçmen bürosunun ve konsoloslugun görmesi için sisteme giriyorlar. Daha önce dediğim gibi ben formu alıp eşime gönderdim O da dosyanın içine koyup dosyayı teslim etti.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Efe bey,

Durumu biraz karışık anlattım sanırım , evrakları toparlarken sağlık raporunuda yaptırım dedim , hastahaneyi aradım sağlık raporu alıcam dedim orda yetkili kişi de bana dediği şuydu başvurunuzu yaptınız mu yok dedim , o zaman biz sağlık raporu için dosya numarası verirsek eğer siz başvuru yaptıgınız zaman , kanada daki görevli de sağlık raporunu görmeyip ayrı bi dosya numarası verirse eğer birleşmesi zor olur dedi onun için kanada başvuru yu yaptıkdan sonra dosya numarası verildiği zaman gidip sağlık raporu alın dediler de , ben bu konuyla ilgili detaylı olarak sizden bilgi almak istemiştiniz , siz işlem süreci nasıl gelişti sağlık raporuyla ilgili ?
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Biz sağlık raporu dahil bütün evrakları dosyayı teslim etmeden önce hazırladık. Asıl dosyayı teslim ettikten sonra sağlık raporu alırsanız bunu daha sonra bildirmeniz gerekecek bu da zamanın uzamasına sebep olacak ki başvuru formlarında da böyle yapılmaması konusunda tavsiye ediliyor. Ama yine de yanlış bilgi vermek istemem. İsterseniz size sağlık görevlisinin belirttiği şekilde yol izleyin. Eğer İstanbul'da ki Amerikan hastanesinden bahsediyorsanız ben de orada yaptırdım işlemleri ve size söylediğim yolu izledim.
elenorty
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

EFE BEY,

Kusura bakmayın bi kaç sorum daha olucak , başvuru sürecinden nasıl bi yol izlediniz neler yaptınız , bildiğiniz püf noktaları bizimlede paylaşırsanız sevinirim .tşkler
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Aslında söylenecek fazla birşey yok. Sizden istenilen evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız yeterli olur sanırım. İlişkinizi kanıtlayacak resimler mesaj çıktıları v.b. şeyler çok önemli. Evrakların mutlaka tercüme edilmesi gerekiyor. Daha sonrasında olayların akışı belirliyor herşeyi. Biz de henüz kesin bir sonuç almadığımız için sadece sizin yapmanız gerekenleri yaptık. Umarım hepimiz için iyi olur herşey.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

efebuda yazdı:Merhabalar. Burası çok seesiz görünüyor galiba bu sıralar kimse Kanada'ya gitmiyor :) Sayın Excellans: eşim Kanda'lı yaklaşık bir sene önce evlendik. Sponsorluk evrakların hepsini eksiksiz olarak teslim ettik. nihayetinde evraklar Ankara'ya gönderidi. online konrtol ettiğimizde in process kısmında evrakların 09.03.2016 tarhinde icelenmeye başladığı yazıyor. Size sorulan benzer sorularda süreç olarak 8 hafta olarak cevap vermişsiniz. bu süre hala geçerli midir? Bir de eşimin sponsorluk için yatırdığı paralardan fazla olduğu 60 dolar eşime iade ettiler. bu durumda evrakların incelendiğini düşünebilirmiyiz yoksa bu bir sorun mu? Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Efebuda merhaba,
Aktardıgınız bilgiler sonunda evlilik ile gocmenlik basvurunuz gayet normal akısında surmektedir. Yalnız Ankara ofisimiz işlem ve sonuclandırma kısmında malumunuz olan Turkiye gelişmeleri ve konsoloslugun asırı yogunlugunu dikkate alıp sabırla beklemeniz yeterli olacaktır. Dosyanız ise bahsettiğiniz gibi saglam ve gercekci bir ilişki ve evlilik saglıyorsa zaten sonuc kısmında da korkacak birsey olamdıgından sadece zamanı gecirmek yeterli olacaktır. Dosyanız ve sonucu şimdiden hayırlı olsun.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür edrim.
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans; Bugün görüşme ile ilgili bir e-mail aldım. Akabinde getirilmesi gerekli evraklar ile ilgli bir yazı vardı. Ancak bu istenen evrakların %100 ünü zaten biz dosya içine koymuştuk. Acaba bu prosedür gereği belirtilen bir istek mi yoksa bu evrakların götürülmesi zorunlu mu? Zira istenen evraklar sanki bu evrakları biz hiç göndermemiş gibi görünüyor. Biz Ankara konsoloslugunu arayıp bu konuda bilgi almayı düşünüyoruz. Sizin bu konuda ki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

efebuda yazdı:Sayın Excellans; Bugün görüşme ile ilgili bir e-mail aldım. Akabinde getirilmesi gerekli evraklar ile ilgli bir yazı vardı. Ancak bu istenen evrakların %100 ünü zaten biz dosya içine koymuştuk. Acaba bu prosedür gereği belirtilen bir istek mi yoksa bu evrakların götürülmesi zorunlu mu? Zira istenen evraklar sanki bu evrakları biz hiç göndermemiş gibi görünüyor. Biz Ankara konsoloslugunu arayıp bu konuda bilgi almayı düşünüyoruz. Sizin bu konuda ki düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim? Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Efebuda merhaba,
Siz istenilen evrakları gorusmenizde sanki hic dosyanızda koyulmamıs gibi goturunuz, gorevliler bunu su yuzden yapmaktadır. Evlilik ve ilişkinin ciddiyeti ve resmiyetinde olası herhangi bir sahtecilik, yalan beyan onune gecmek ve ciftlerin gercekten birbirlerini tanıdıgına dair kanaat getirmek. Telefon ile yapacagınız arama ne yazık ki sonucsuz kalacaktır. Ofislerimiz telefon ile bilgi aktarmamaktadırlar.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
efebuda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Teşekkür ederim.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön