İş Tecrübesi Nasıl Hesaplanır ve Belgelenir

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
AmirAir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen AmirAir »

Merhaba;

1) Çalışma geçmişimizi (Tecrübemizi) belgelemek için ne yapmamız gerekiyor? Çalıştığımız firmalardan aldığımız bir yazı yeterli mi? Yoksa SGK dökümü gerekiyor mu?

2) Express Entry'de uygunluğumuzu çek ederken, son 10 senedeki iş tecrübemizi soruyor. Burada şuan çalıştığımız firmadaki tecrübeden mi bahsediliyor, yoksa elektrik ve elektronik mühendisi olarak toplam çalışma süremi mi soruyorlar? Firma değişikliği iş tecrübenin üzerinde etkisi var mı?

Çalışma geçmişim aşağıdaki gibi;

A-firmasında 6 Ay 7 Gün
>> 3.5 Ay ara
B-firmasında 9 Ay 23 Gün
>> 2 Hafta ara (Aynı firmada işten çıkarılıp tekrar girişim yapıldı)
B-Firmasında devam ediyorum, şuana kadar 7 Ay 7 Gün

Teşekkürler.
kacak
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kacak »

merhaba
bu konuyu ben de merak ediyorum. illa sgk dokumu olmasi gerekiyor mu yoksa referans mektuplari da yeterli midir? bir bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

kacak yazdı:merhaba
bu konuyu ben de merak ediyorum. illa sgk dokumu olmasi gerekiyor mu yoksa referans mektuplari da yeterli midir? bir bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim
Sayın Kacak merhaba,
Basvurunuzu ve çalışma - iş deneyiminizi ispatlarken referans mektupları + bunları destekleyen SGK yada ilgili kurum dokumlerini eklemeniz sizin lehinize olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Volgus
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Volgus »

Sn. Excellans,

Ben İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunuyum.
Ancak 1 yıldır büyük bir sağlık grubu hastanesinde fiyatlandırma uzmanı olarak çalışıyorum.
İş tecrübesine bakılırken şu an çalıştığım yerin bana bir faydası olur mu? Yoksa sadece jeoloji alanında bir işte mi çalışmam gerekiyor?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Volgus yazdı:Sn. Excellans,

Ben İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği mezunuyum.
Ancak 1 yıldır büyük bir sağlık grubu hastanesinde fiyatlandırma uzmanı olarak çalışıyorum.
İş tecrübesine bakılırken şu an çalıştığım yerin bana bir faydası olur mu? Yoksa sadece jeoloji alanında bir işte mi çalışmam gerekiyor?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Sayın Volgus merhaba,
Eger Jeoloji Muhendisi sıfatı ile basvurunuzu yapmayı düşünüyorsanız, tabiki bu meslekteki iş geçmişiniz olmak zorunda. Diğer bahsettiğiniz ( Fiyatlandırma Uzmanı) sıfatında basvurmak istersenizde tabiki bu iş gecmişinizi kullanabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön