Eğitim ve sonrasında göçmenlik

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
linda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen linda »

Herkeze merhaba
Ben 25 yasinda 2 yıllık turizm ve otel işletmeciliği mezunu bir bayanim. Öncelikle 6 aylik dil okulu sonra Kanada da 2 yıllık culinary arts eğitimi alip calisma izni verdikten sonra göçmenliğe basvurabilirmiyim? Benim 2 yıllik diplomam orada ne olarak geciyor? Veya üzerine post graduatedyapabiliyor muyum? Culinary arts okuyabilcegim uygun fiyatli hangi okullari onerirsiniz? Bu bölümde is bulabilir miyim? Birde sadece annem var onu yanima nasil alabilirim ? Çok soru sordum sanırım yardimci olursaniz çok memnun olurum. Konuyu umarım doğru yerde acmisimdir en güncel burası oldugu icin tercih ettim. Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Linda merhaba,
Kanada'da alacagınız tam zamanlı eğitimleriniz + minimum 1 yıllık tam zamanlı iş deneyiminiz ile beraber ( Kanada içinde) CEC- Canadian Experience Class altından Federal olarak göçmenliğe başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca seçeceginiz ve okumayı düşündüğünüz eyaletlerimizin kendilerine ait olan Foreign Students, Grads etc. gereken minimum eğitim ve çalışma şartları ve hali hazırda başvuru yapacagınız dönemde çalışıyor yada yine tam zamanlı bir iş teklifine sahip iseniz Provincial Nominee altından göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz. ( Quebec eyaleti hariç!)
Culinary Arts - bölümü her kolej yada universitede bulunmadıgı için zaten seçim yapabilmeniz rahat olacaktır. Yapmanız gereken http://www.educationau-incanada.ca/educ ... x?lang=eng ilgili linkimizden okullarınızı degerlendirmektir.

Sizin Turkiye'de sahibi oldugunuz 2 yıllık eğitiminiz, eger sertifika program degil ise 2 yıllık fakulte bitirmiş yani Two years University - College - Trade School olarak degerlendirelecektir.

Anneniz ile ilgili sorunuzda ise; Anneniz sizin yanınıza siz statunuzu aldıktan sonar ( Ogrenci vs vs ) Geçici ziyaretci olarak gelebilir, ve azami tek seferde 6 aya kadar yanınızda kalabilir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
linda
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen linda »

Sayın Excellans
Öncelikle cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim. Peki 6 aylık dil kursu için başvurduğum da çalışma iznim de olacak mı? yoksa eğitimim başladıktan sonra mı çalışma izni için başvurabiliyorum?
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Sayin Excellans,

1 yillik programlar genelde 2 semester ve bu da yaklasik 8 ay yapiyor.

CEC icin ise 1 yil tam zamanli okumak gerekiyor full-time.

Bu 1 yillik (2 semester) full-time programlar sonrasi CEC'e basvurabilir miyiz yoksa min 3 semester mi okumak lazim?

TEsekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

cebeca yazdı:Sayin Excellans,

1 yillik programlar genelde 2 semester ve bu da yaklasik 8 ay yapiyor.

CEC icin ise 1 yil tam zamanli okumak gerekiyor full-time.

Bu 1 yillik (2 semester) full-time programlar sonrasi CEC'e basvurabilir miyiz yoksa min 3 semester mi okumak lazim?

TEsekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
Oncelikle CEC için adayın mutlaka 1 yıl tam zamanlı Kanada içinde NOC 0-A-B klasmanlarındaki bir meslekde iş deneyimi sahibi olması gerekmektedir. Bunun haricinde bahsetmiş oldugunuz porgramlarımız zaten 1 yıllık eğitim olarak gecmektedir. ( 2 semester + tatiller dahildir)
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön