Kanada Skilled worker vize için dil gerekliliği

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen c3nk »

Merhaba,
Kısaca 3 sorum olacak.
Skilled worker vizesi Mayıs gibi tekrar açılacak diye duydum doğrumudur? Birde nerede okudum hatırlamıyorum fakat bölümünü İngilizce okumuş kişiler eğer ibraz edebiliyorlarsa yani diploma vs gibi, dil sınavının (IELTS gibi) yerine geçiyormuş... Nitekim ben İngilizce master yaptım (diplomada yazıyor), sınavdan kurtulmuş sayılır mıyım? :) Son olarak eşiminde bu sınavı vermesi gerekiyor mu yoksa sadece asıl başvuran kişi için mi zorunluluk?
Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Skilled worker vize için dil gerekliliği

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

c3nk yazdı:Merhaba,
Kısaca 3 sorum olacak.
Skilled worker vizesi Mayıs gibi tekrar açılacak diye duydum doğrumudur? Birde nerede okudum hatırlamıyorum fakat bölümünü İngilizce okumuş kişiler eğer ibraz edebiliyorlarsa yani diploma vs gibi, dil sınavının (IELTS gibi) yerine geçiyormuş... Nitekim ben İngilizce master yaptım (diplomada yazıyor), sınavdan kurtulmuş sayılır mıyım? :) Son olarak eşiminde bu sınavı vermesi gerekiyor mu yoksa sadece asıl başvuran kişi için mi zorunluluk?
Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın C3nk merhaba,
Öncelikle Skilled Worker diye bir vize yoktur. Skilled Worker kişinin Kanada'ya Permanent Resident - yani sürekli oturum izni ve çalışabilmesi hakkını almak için yaptıgı klasman göçmen olma başvurusudur. Bu düzeltme ile birlikte; Bu klasman altından yapılacak başvurularda esas başvuru sahibinin mutlaka IELTS yada bakanlıgın Kabul ettiği digger sınavlara girmesi ve sınav sonuc belgelerinin orjinali ile başvurularını yapması mecburidir. Evli olanlar ise eşlerinin sınava girmeleri kendi başvurularının elverişlilik durumuna gore seçenekli konumda olup zorunluluk olmamakla birlikte mümkünse girilmesi ve sunulması tercih tavsiyemizdir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Hızlı cevap için teşekkürler. Peki skilled worker başvurularının Mayıs ayında açılacağı doğru mudur? Son sorum, cic.gc.ca sitesinde onaylanma süresinin Türkiye için 24 ay olduğu yazıyor fakat 6-12 ay arasında onaylananlarda var sanırım, pratikte gerçek süre nedir acaba?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı:Hızlı cevap için teşekkürler. Peki skilled worker başvurularının Mayıs ayında açılacağı doğru mudur? Son sorum, cic.gc.ca sitesinde onaylanma süresinin Türkiye için 24 ay olduğu yazıyor fakat 6-12 ay arasında onaylananlarda var sanırım, pratikte gerçek süre nedir acaba?
Mayıs 4 itibari ile yenilenmiş kriterler ve meslek listeleri ile belirlenecek sayılarda başvurular alınacaktır. Baktıgınız süreler kendi ilgili başvuru tarihleri arasındaki istatiski bilgidir ve eski system ile düzenlenmiş ve sonuçlandırılmış başvurulardır. Yeni system ve başvuruların tamamı maksimum 12 ay içinde sonlandırılması planlanmıştır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar Merhaba,
Skilled worker ile başvurup orada iş bulmak ila davet alıp başvurmak arasında onaylanma süresi açısından fark var mıdır? Yani max 12 ay normal başvuru içinse davet edilmdiğimizde bu süre ne kadar kısalır?
Bir diğer sorum ise yanımızda taşınması riskli olabilecek miktarda para götürmek istiyorsak bunun kesintisiz (komisyonsuz) bir transfer yolu var mıdır?
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı:Tekrar Merhaba,
Skilled worker ile başvurup orada iş bulmak ila davet alıp başvurmak arasında onaylanma süresi açısından fark var mıdır? Yani max 12 ay normal başvuru içinse davet edilmdiğimizde bu süre ne kadar kısalır?
Bir diğer sorum ise yanımızda taşınması riskli olabilecek miktarda para götürmek istiyorsak bunun kesintisiz (komisyonsuz) bir transfer yolu var mıdır?
Teşekkürler.
Sayın C2nk merhaba,
Öncelikle Skilled Worker kategorisinde işveren daveti sahipliği ile işveren sahip daveti - kabulü almamış başvurularda işleyiş ve zaman konusunda bir fark yoktur, sadece iş kabullü - davetli kişiler FSW kategorisinde ekstra 10 katsayı puanına sahip olurlar. Yanınızda komisyonsuz getirebileceğiniz para miktarıda 10,000 Kanada dolarına kadar bildirimsiz, üstü meblaglarda ise gümrük işlemlerinizde bu miktar parayı getirdiğinizi beyan şeklinde gerçekleşir. ( Komisyon vs. istenmez - kesinti yapılmaz) Fakat taşınması riskli bir meblag için ne yazıkki Komisyonsuz aktarım söz konusu değildir.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön