KANADA MANITOBA EYALETİNDE YAŞAYAN TÜRKLER

Kanada'da yaşayan vatandaşlarımızın, ailelerin paylaşımlarını, anılarını, izlenimlerini, deneyimlerini sizlerle beraber paylaşacağız. Kanada eyaletlerindeki - Alberta, Ontario, Manitoba, Quebec, British Columbia, Saskatchewan, Prince Edward Island, Newfound land &Labrador, Nunavut
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada Manitoba eyaletinde yaşayan vatandaşlarımızın izlenimlerini, tavsiyelerini ve Kanada hakkındaki artıları eksileri sizlerle paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
amigo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen amigo »

Ben Winnipeg'de 10 yıl yaşadım,her türlü bilgi isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Amigo merhaba,
Aramıza hoşgeldiniz, teşekkür eder ve sadece bu başlıkta değil tüm ilgili olduğunuz konularda tavsiyeleriniz ve yorumlarınızla vatandaşlarımıza yardım edebilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
trakyali
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen trakyali »

amigo yazdı:Ben Winnipeg'de 10 yıl yaşadım,her türlü bilgi isteyen olursa yardımcı olmaya çalışırım
AMİGO ben manitobada dil eğitimi almak ve göçmen olmak istiyorum,yüksek lisans mezunuyum 32 yaşındayım evliyim ve 4 aylık çocuğum var, ne tarz yol izlemem gerekir acaba ?
kikima
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kikima »

Merhaba Trakyalı,

Buradan provincial göçmenlik olasılıklarını araştırabilirsiniz.

http://www.gov.mb.ca/

Ben de ailemle birlikte iki yıl önce geldim Manitoba'ya. Ben master'ı kazandığım için international student oldum da öyle geldik. Şimdilerde göçmenlik işlemlerimiz hayırlısıyla tamamlanmak üzere. O şekilde de araştırabilirsiniz belki önce master ya da doktora öğrencisi olarak gelip oradan göçmenliğe çeviren de çok var.

saygılar, kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

merhaba excellans ben winnipeg de yasam ile ilgili detayli bilgi almak istiyorum. suan ontario da pizza dagitimi yapiyorum ve burdaki hayat pahaliligindan oturu winnipege yerlesip birkac sene para kazanmayi amacliyorum. yardimci olursaniz sevinirim.
ayrica sayin excellans, amigo nickli uyenin email adresini verebilir veya bir mesaj gondererek bize yardimci olmasini saglayabilir misiniz? tesekkurler
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Winnipeg: Bulunduğu eyaletinde menşeii doğrultusunda yerel halkın biraz daha fazla olduğu, bir şehirdir. Eyaletin en büyük ve en çok nüfuslu olduğu şehirdir. Yeni eyalet yönetimi olarak göçmenlik yapılanmasına son 2-3 yıldır ağırlık verilmiştir. Yaşam diğer eyaletlere göre ucuzdur, kalabalık değildir, fazla büyük bir şehir değildir.(Toronto-Vancouver-Montreal-Calgary kıyaslamasında) 2006 yılı resmi sayımına göre 633 bin 2011 tahmini 683.000 civarındadır etrafı ile birlikte. Fakat günlük 165 bin günlük çalışanı ile Winnipeg Downtown ülkede ün yapmıştır şehir merkezi gün içinde inanılmaz yoğun bir görünümdedir bu yüzden. Yukarıda saydığımız 3'lü şehirden en büyüğü Winnipeg'dir. Buda bahsetmiş olduğunuz part - time iş olanağı yada olası bir uzun süreli iş teklifi olasılığını bu şehirde daha çok artı pozisyona taşımaktadır.

Sayın Amigo ile istediğiniz baglantı ve iletişimde kendisine iletilmiştir.
Saygılarımızla,

amigo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen amigo »

Winnipeg'den ayrilali cok oldu
sehir soguk ama insanlari sicaktir,heryerde pizza isinde extra olarak calisabilirsin ama senin hedefin daha buyuk olmali
saglik sistemi/ulasim/egitim iyidir,ama ev kiralari,butun harcamalarindaki vergiler (pst/gst) bana biraz fazla gibi gelmisti
kumarhanelerden dolayi hukumet baya para kazaniyor ama tabi insanlar kayip ediyor,Native Indian'lar cok var,ve tabi gocmende(dogu bloku ülkelerinden,filipino,cinli ve biz orta dogulular)
gunduzleri sessiz ama geceleri haraketli/renkli bir sehirdir yoksa hayat cok sikicidir,
ben yillar oncesini soyluyorum,belki simdi hayat daha farklidir,onun icin belki sana su anda yasayan arkadaslar daha net aciklayabilir.
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

Sn excellans ve sn amigo
Verdiginiz bilgiler icin cok tesekkurler
Su an winnipeg de havalar eksilere gecmis durumda
Sanirim kisin ardindan oraya gidip bir hafta kalip bir dekendi gozlerimle gorucem
Verdiginiz bilgiler cok kiymetli, saolun
Iyi gunler..
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
jesuswasturk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen jesuswasturk »

MErhabalar,
Eşimin winnipeg de olmasi nedeniyle,eger kabul edilirsem bende orda yasamak durumundayim : ) ingilizce yönünden bi sıkıntım yok ama esimin bana söyledigine göre türklerin sayisi yok denecek kadar azmis,korkmuyor diilim yani bu yüzden : )
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Turklerin olmamasi neden korkutuyor sizi, anlamadim..
ResimResim
gunesss
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: KANADA MANITOBA EYALETİNDE YAŞAYAN TÜRKLER

Okunmamış mesaj gönderen gunesss »

Merhabalar
Eşim ile (vize aşamasını geçersek) yıl sonunda Kanada'ya gelmeyi planlıyoruz.
Eşim uluslararası öğrenci olarak Winnipeg, London (ontario) ve Toronto'da üç üniversiteden kabul aldı. Ben eş durumunda gelmeyi planlıyorum.
Yaşam maliyetinin düşük olması ve nispeten büyük şehir olması nedeniyle benim gönlüm Winnipeg'den yana.
Soğuk gözümü korkutmuyor.
Ancak iş olanakları bakımından kafamda soru işaretleri oluşuyor. Elbette her şey kişiye bağlı, biraz da şans ama Winnipeg özelinde merak ettiğim kurumsal iletişim, pazarlama ya da benzeri alanlarda iş imkanı yaygın mı ya da ihtiyaç var mı bu alanlarda ya da bu alanlarda yabancıların çalışmasına nasıl yaklaşılıyor? Ben halen TR'de uluslararası arenada da tanınan büyük holdinglerden birinde birinde kurumsal iletişim alanında yöneticiyim. Eşim de ulusal bir yayında gazeteci. Toronto uluslararası şirketlerin yaygın olması nedeniyle daha avantajlı gibi geliyor ama orada da yaşam maliyetleri ve express entry (ya da PNP) gibi süreçlerin daha uzun sürmesi gibi soru(n)lar karşımıza çıkıyor.
Winnipeg'de yaşayan ya da orayı deneyimlemiş arkadaşların tavsiye ve önerilerini çok merak ediyorum:)

“KANADA'DA YAŞAYAN TÜRKLER ve TÜM EYALETLER” sayfasına dön