Kanadada Toplam Kaç Türk Yaşıyor

Kanada'da yaşayan vatandaşlarımızın, ailelerin paylaşımlarını, anılarını, izlenimlerini, deneyimlerini sizlerle beraber paylaşacağız. Kanada eyaletlerindeki - Alberta, Ontario, Manitoba, Quebec, British Columbia, Saskatchewan, Prince Edward Island, Newfound land &Labrador, Nunavut
kennedy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kennedy »

mrb arkadaslar bu soruyu google amcayada sordum ama bi türlü kesin bi rakama ulasamadım acaba bu konuda bilgisi olan varmı kanadada toplam nufusumuz kac acaba :)
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

En azindan Vancouver da 2000 Turk un oldugunu varsayarsak(bir soylentiye gore) Toronto ve Montreal bu rakami biraz daha asar fakat Kanada nin orta eyaletlerinde bu sayinin yarisini alip, yaklasik bir hesap cikarilabilir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Kennedy merhaba,
Kanada'da 2006 sayımına göre PR ve Vatandaş olarak toplamda takribi 44 - 47 bin Turk vatandaşı, uyruklu vatandaş yaşamaktadır. Bunlara Geçici statude olan çalışan, öğrenci, ziyaretci grubunuda kattıgımız zaman yıllık ortalama 54 - 65.000 gibi bir rakam çıkmaktadır. Bildiğiniz gibi 2011 Kanada genel sayımı yapıldı detaylarıda gün be gün incelendikten sonra raporlandırılıyor bu bitince yine takribi 2011 rakamını sizlerle paylaşacagız.
Yada merak ediyorsanız şimdiden en azından etnik yapıyı vs. 2011 itibari ile;
http://www.statcan.gc.ca adresinden ve http://www12.statcan.gc.ca/census-recen ... ex-eng.cfm adresinden bilgilere ulaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

Hakkaten kotu tahmin yapmisim:)

“KANADA'DA YAŞAYAN TÜRKLER ve TÜM EYALETLER” sayfasına dön