Kanada, yeni bir başlangıç

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada, yeni bir başlangıç

Okunmamış mesaj gönderen uyarhhhh »

herkese selamlar
ben 42 yaşında özel bir kuruluşta cnc freze oparötörü olarak çalışıyorum
evli ve 3 çocuk babasıyım
meslek lisesi mezunuyum
bilğisayar üzerine serfitikam var
autocat ve cnc torna ve freze serfitikam var
kanadaya yerleşmek istiyorum
sizce denemelimiyim
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada ve yeni bir başlangıç

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Uyarhhhh merhaba,
Eğer sorunuz ben Kanada göçmenliği için elverişlimiyim? ise bize e-mail adreslerimizden ulaşmanızı ve detaylı değerlendirme için paylaşmanızı yada Eğer sorunuz ben ve ailem için Kanada göçmenliğine yada Kanada'da yaşamaya değermi sorusu için ise? İkinci soru için benim şahsi cevabım 3 adet çocugunuzun (yaşlarını bilmesekte) geleceği için değecek olmasıdır. Sıkıntıları, zorulukları vs olmasına karşın sabır sonunda en azından evlatlarınızın geleceklerini hem eğitim alanında olsun hemde meslek hayatlarında olsun almanızın sanırım değeri tabiki olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

teşekkürler
cevabınız için ve yardımlarınız için
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

kanada göçmenlik hakkında kafamdaki sorular
başvuru ücreti 550 dolarmı
başvuru ücreti tüm aile ferdleri için aynımı yani eşim ve çocuklarım içinde 550 dolarmı yatıracağım
kanadada yaşam için 5 kişilik bir aile ne kadar para götürmeli
göçmenlik başvurusu kabul olunca tüm aile ferdleri hemen giriş yapmalımı yoksa aile reisi yanlız giriş yapabilirmi diğer aile ferdleri sonradan gelebilirmi
göçmenlik başvurusu sonrası bekleme zamanı ne kadardır
türkiyeden mesleğimle ilğili kanadada iş başvurularında bulunursam iş bulma imkanım varmı( mesleğim cnc freze ve torna oparötörlüğü teknik resim autocad bilğim var)
cevap yazarsanız sevinirim
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada yeni bir başlangıç

uyarhhhh yazdı:kanada göçmenlik hakkında kafamdaki sorular
başvuru ücreti 550 dolarmı
başvuru ücreti tüm aile ferdleri için aynımı yani eşim ve çocuklarım içinde 550 dolarmı yatıracağım
kanadada yaşam için 5 kişilik bir aile ne kadar para götürmeli
göçmenlik başvurusu kabul olunca tüm aile ferdleri hemen giriş yapmalımı yoksa aile reisi yanlız giriş yapabilirmi diğer aile ferdleri sonradan gelebilirmi
göçmenlik başvurusu sonrası bekleme zamanı ne kadardır
türkiyeden mesleğimle ilğili kanadada iş başvurularında bulunursam iş bulma imkanım varmı( mesleğim cnc freze ve torna oparötörlüğü teknik resim autocad bilğim var)cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler
Sayın Uyarhhhh merhaba,
1- Başvuru ücreti başvuru sahibi 550 CAD + 22 yaş ve üzeri eş yada cocuklar 550 CAD + 22 yaş altı tüm gelecek olanlar için herbiri X 150 CAD
2- Bu rakam ailenizin hangi şartlarda yaşam standardına bağlı olarak değişmektedir tabiki fakat 5 kişilik bir ailenin en az 3+1 gibi bir evde kalma zorunlulugu üstünden aylık masrafınız (Kira, yeme, içme, diger mas.) 5000 dolar ve üzeri olacaktır.
3-Göçmenlik başvurusu kabul olunca tüm aile fertlerinin aynı anda giriş yapma zorunluluğu yoktur. Her birey kendi pasaportunda belirtilen son giriş tarihine kadar beraber yada ayrı ayrı giriş yapabilir.
4- Göçmenlik başvurusu dosyanızın hazırlanması ve eksiksiz bir başvuru yapılması halinde minimum 7 ay maksimum 16 ay sürmektedir.
5- Tabiki Türkiye'den Kanada'daki iş ilanlarına başvurabilirsiniz özellikle sizin gibi CNC arenasında metal iş, agaç işleri grubunda gerçekten personele ihtiyaç vardır. Fakat, tabiki Türkiye'den birisini tercih ile Kanada içinden birisini tercih kısmında işveren seçimi içeriden olanı tercih yönünde olacaktır. Ama bu demek değildirki hayır bulamazsınız bu konuda kaybedilecek birşey olmayacağı için başvurularınızıda yapınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

selam excellans verdiğin bilğiler için çok teşekkür ederim
bizvekanada ekibinin göçmenlik testine katıldım eger kabul görürse göçmenlik için başvuracağım
bana bu yolculuğumda yardımlarınızı esirgemesseniz sevinirim
tüm bizvekanada ekibine ve üyelerine şimdiden teşekkürlerimi iletir çalışmalarında başarılar dilerim
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

merhaba
kanada konsolosluğu'nun yapmış olduğu göçmen değerlendirme test ini yaptım durum hiç iç açıcı değil
lise mezunu puanı çok düşük
aldığımız serfitikalar nasıl değerlendiriliyor eğitim olarak katkısı oluyormu
yoksa kanada bizim için sadece bir hayal mi olacak yanıt verirseniz sevinirim
teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

uyarhhhh yazdı:merhaba
kanada konsolosluğu'nun yapmış olduğu göçmen değerlendirme test ini yaptım durum hiç iç açıcı değil.lise mezunu puanı çok düşük aldığımız serfitikalar nasıl değerlendiriliyor eğitim olarak katkısı oluyormu yoksa kanada bizim için sadece bir hayal mi olacak yanıt verirseniz sevinirim.teşekkürler
Sayın Uyarhhhh merhaba,
Eğer sahip olunan sertifika, diploma vs M.E.B. onaylı bir eğitim kurumundan verilmiş ve sadece bu sertifikaya yada diplomaya sahip olunarak bir işyeri acma izni sağlıyor ise yada onlar ustunden para kazanabilme derecesine sahip ise (Ustalık,Kalfalık vs vs.) 1 yıl ve üstü alınmış eğitimlerdekiler Eğitim puanlamasında degerlendirilinir. Ama hayır belli bir yapının, şirketin verdiği deneyim sertifikası, diploması ise ve 1 Yıldan az eğitimlerden oluşmuşlarsa ve bunların sahipliği size o meslekte işyeri açabilme, ticaret yapabilme, para kazanılma gibi olanak saglamıyorsa o zaman PUAN katmaz fakat başvurdugunuz yada başvuracagınız meslek alanında deneyim - yeterlilik kısmında size yardımcı olur.
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada'da yeni bir başlangıç

merhaba
kafam çok karıştı
göçmenlik başvuru maliyeti çok yüksek ben eşim ve 3 çocuk
kanada konsolosluğunun yaptığı göçmenlik test sonucuna göre geçemiyorum
yinede şansımı denemeli miyim bilemiyorum
sadece kendim başvuru yapsam nasıl olur diye düşünüyorum
1 eğer kazanırsam sonradan eşim ve çocuklarım için nasıl bir yol uygulamam gerekli ?
2 puanlamada eş ve çocukların ekstra puanı oluyormu?
cevaplarsanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kafam çok karıştı
göçmenlik başvuru maliyeti çok yüksek ben eşim ve 3 çocuk
kanada konsolosluğunun yaptığı göçmenlik test sonucuna göre geçemiyorum yinede şansımı denemeli miyim bilemiyorum sadece kendim başvuru yapsam nasıl olur diye düşünüyorum 1 eğer kazanırsam sonradan eşim ve çocuklarım için nasıl bir yol uygulamam gerekli ? 2 puanlamada eş ve çocukların ekstra puanı oluyormu? cevaplarsanız sevinirim
Sayın Uyarhhhh merhaba,
Öncelikle olması gerekenler şunlardır; Mesleginizin istenilen meslekler listesinde olması ve o meslegin şartlarını sağlaması + sonrada en az 67 puan ve üstü almak. Bunları her ikisininde sağlanmaması durumunda zaten başvuru yapmanızın bir anlamı kalmaz. Bunlarsız göçmenlik başvurunuz ne yazıkki kaul edilmeyecektir. İlkönce bu iki önemli kısım sağlanmalıdır Puanlamada eş eğitimi puan verir - çocuklar vermez - Sadece
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhaba
kanada eyalet göçmenlik başvurusu kanada göçmenliğinden farklı bir kategoride mi değerlendiriliyor.
eyalet başvuru şartları dahamı zor yaksa kolaymı .
ordada 67 puan sınırlaması varmı.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kanada eyalet göçmenlik başvurusu kanada göçmenliğinden farklı bir kategoride mi değerlendiriliyor.eyalet başvuru şartları dahamı zor yaksa kolaymı .
ordada 67 puan sınırlaması varmı.
Sayın Uyarhhhh merhaba,
Eyalet göçmenlik başvurusu yapabilmeniz için o eyaletine göre eyalet içinde bir işte minimum 6 ay çalışmışlık ve sonrasında başvuru yapabilirsiniz. Quebec eyalet göçmenliğinde ise Fransızca -Ingilizce bilginiz , eğitiminiz, mesleğiniz gibi durumlar üzerinden alacagınız puanlama sonucu başvuru yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanadada yeni bir başlangıç

teşekkürler
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhaba
tüm bizvekanada ekibi ve üyelerinin kadir gecesini kutlar.
herkes için kadir gecesinin hayırlara vesile olmasını temenni ederim

Hüseyin Uyar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tüm bizvekanada ekibi ve üyelerinin kadir gecesini kutlar.herkes için kadir gecesinin hayırlara vesile olmasını temenni ederim.Hüseyin Uyar
Sayın Huseyin bey merhaba,
Bizlerde geçmiş mübarek kadir gecenizi ve gelecek Şeker bayramınızı ekibimiz adına mutluluk ve huzurlu ile geçirmenizi temenni ederiz.
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

tekrardan selamlar uzunca bir aradan sonra tekrar buradayım.
bu zaman zarfında kendimi geliştirmek için uğraştım.mesleğimle alakalı ustalık belgesini almak üzereyim.bu belge bene türkiye de işyeri açma ve çalıştırma hakkı tanıyor.
ingilizce kursuna gidiyorum ielts sınavına gireceğim
1 ustalık belgesinin bana extra puan katkısı kaç olur
2 ielts sınavından kaç almam gerekli
3 başvuru kriterleri değişiyormu forumda değişeceğine dair bir yazınız vardı
değişiklikten öncemi sonramı başvursak avantajlı olur

cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yeni bir başlangıç

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

uyarhhhh yazdı:herkese selamlar
ben 42 yaşında özel bir kuruluşta cnc freze oparötörü olarak çalışıyorum
evli ve 3 çocuk babasıyım
meslek lisesi mezunuyum
bilğisayar üzerine serfitikam var
autocat ve cnc torna ve freze serfitikam var
kanadaya yerleşmek istiyorum
sizce denemelimiyim
teşekkürler
Kanada-Vancouver`da yaklasik 3 yil yasamis biri olarak benim dusuncem, Kanada`ya yerlesmenin sizden once cocuklarinizin gelecegi uzerindeki etkisi nedir? Hayat her yerde kurulur, usa kanada vs..
Verdiginiz bilgilere gore, bence sansiniz yuksek hatta cokta kolay iste bulursunuz cunku kalifiye insanlara bu ulkenin her zaman ihtiyaci var ve cokta iyi maas alirlar. Her meslege saygi duyarim. Tr de elektrikci dedigimiz ve maalesef bircok kisi tarafindan onemsenmeyen bu meslegimiz, burada cok iyi maaslar almakta.
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

zaten amacım çocuklara iyi bir gelecek hazırlamak.
kanada puanlama sistemini aşmak sorun.
bakalım nasipse deneyeceğiz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yeni bir başlangıç

uyarhhhh yazdı:tekrardan selamlar uzunca bir aradan sonra tekrar buradayım.
bu zaman zarfında kendimi geliştirmek için uğraştım.mesleğimle alakalı ustalık belgesini almak üzereyim.bu belge bene türkiye de işyeri açma ve çalıştırma hakkı tanıyor.
ingilizce kursuna gidiyorum ielts sınavına gireceğim
1 ustalık belgesinin bana extra puan katkısı kaç olur
2 ielts sınavından kaç almam gerekli
3 başvuru kriterleri değişiyormu forumda değişeceğine dair bir yazınız vardı değişiklikten öncemi sonramı başvursak avantajlı olur cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
Sayın Uyarhhhh(Huseyin bey) merhaba,
Kısaca sorularınız üstünden;
1- Ustalık belgeniz size bu eğitim belgesinin eğitim süresi ile alakalı puan kazandıracaktır ( 6 aydan kısa, 1 yıl, 1 yıl ve üstü vs.) minimum 12 maksimum 22 puana kadar ( 2-3 yıllık meslek eğitimi) puan elde etme şansınız bulunmaktadır.
2- IELTS sınavında mutlaka şunu almalısınız diye bir deger yoktur şu anki başvuru sisteminde, ancak bunu şöyle düşünmelisiniz 67 puana erişmenize yarayacak her IELTS puanı size + olarak dönecektir.
3- Sizlere verdiğimiz aylar öncesi ön bilgi ve son olaak yine verdiğimiz FSW- Kriterlerinin değişim süreci kesin olmamakla beraber 90-97% arası yeni dönemde işleme konulacaktır. Tabiki mümkün ise 30 Haziran öncesi başvuru yapmak şuan için gelecek süprizlere maruz kalmamak adına mantıklı olanıdır.
Bu konuda puan aralıgınızı geliştirmeniz için ciddi olarak Ingilizce ve özellikle IELTS(General) sınavına odaklı yogun bir şekilde hazırlanınız kendinizi hazır hissettiğinizde de sınava girip geri kalan kriterlerden alacagınız puanlar ile 67 ve üstünü elde ettiğinizde başvurunuzu yapınız.
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

teşekkürler excellans verdiğin cevaplar için.
IELTS sınavına kanada başvurusu yapmadan önce girmelimiyim.
yine forumda görmüştüm başvuru aşamasından sonrada IELTS sınav sonuçları olsada oluyordu.
bu fana daha fazla zaman kazandırır diye düşünüyorum.
şubat sonunda ustalık belgemi alacağım .belgemi aldıktan sonra başvuruyu yapıp sonraki aşamada ielts sınavına girmeyi düşünüyorum.sizce uygun olurmu.

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ne yazıkki artık tüm başvurularda ( Evlilik -Akraba sponsorlukları ve Business Class haric -Yatırımcı, girişimci, self employment) IELTS sınav sonucları başvuru dosyası ile birlikte gönderilmelidir. Gönderilmemesi durumunda başvurunuz eksik sayılıp size işlem yapılmadan geri gönderilecektir.
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

teşekkürler
ielts sınavına bir bir an önce girmem gerekli .
hazırlık için değişik bir yöntem denemelimiyim yoksa gramer konularına çalışmam yeterli olurmu
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yeni bir başlangıç

uyarhhhh yazdı:teşekkürler
ielts sınavına bir bir an önce girmem gerekli .
hazırlık için değişik bir yöntem denemelimiyim yoksa gramer konularına çalışmam yeterli olurmu
IELTS bazlı çalışmanızda direkt IELTS sınavı üzerine yogunlaşan ve Internettede bulacagınız buyuk bir ücretsiz kaynak hali hazırda olan kesimlerden yararlanınız. Sınava odaklı çalışırsanız ve sınav mantıgında sınav içinde daha yüksek puan almayı sağlarsınız. Zaten sınav mantıgında hazırlanırken de takıldıgınız yada anlamadıgınız yerleri ayrıca çalışmış olacak grammer tarafınıda yeterli ölçüde içine girip bogularak degil gerekli olan kadar alıp sınav kısmında odaklaşmış olacaksınız.

Google'dan ; IELTS materials, Free IELTS sources, Free Online IELTS courses vs gibi arama yapmanız yeterli olacaktır.
Saygılarımızla,

uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

teşekkürler excellans verdiğiniz bilğiler için.
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yeni bir başlangıç

uyarhhhh yazdı:zaten amacım çocuklara iyi bir gelecek hazırlamak.
kanada puanlama sistemini aşmak sorun.
bakalım nasipse deneyeceğiz
Umarim sizin icin daha bir karar ve cocuklariniz icin daha bir gelecek saglama imkani olur.
Puan sisteminde IELTS sinavi gecerli bir sekilde halledildigi surece sizin icin bir sorun olacagini dusunmuyorum geri bolumler zaten mesleginiz, deneyimiz vs diye devam ediyor.
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

Umarim sizin icin daha bir karar ve cocuklariniz icin daha bir gelecek saglama imkani olur.
Puan sisteminde IELTS sinavi gecerli bir sekilde halledildigi surece sizin icin bir sorun olacagini dusunmuyorum geri bolumler zaten mesleginiz, deneyimiz vs diye devam ediyor.

Teşekkürler
Tek engel ielts sınavı kaldı galiba o sınavı da verip tekrar detaylı bir değerlendirme yapıp başvurumu yapacağım.
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yeni bir başlangıç

uyarhhhh yazdı:Umarim sizin icin daha bir karar ve cocuklariniz icin daha bir gelecek saglama imkani olur.

Teşekkürler
Tek engel ielts sınavı kaldı galiba o sınavı da verip tekrar detaylı bir değerlendirme yapıp başvurumu yapacağım.
`yeni bir baslangic` icin hangi eyaleti tercih ediyorsunuz?
Bu da goz onunde bulundurulmasi gerekir.
uyarhhhh
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

o konu hakkında hiç düşümmedim ama en bilinen yer Toronto galiba
Alberta yada baktım ama çok soğuk galiba
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yeni bir başlangıç

uyarhhhh yazdı:o konu hakkında hiç düşümmedim ama en bilinen yer Toronto galiba
Alberta yada baktım ama çok soğuk galiba
Konaklama aslinda en buyuk etken yer seciminde ozellikle Vancouver`da alacaginiz bir evle Calgary`de uc ve Toronto da iki ev alabileceginizi size soyliyebilirim.
Evet Alberta bolgesi oldukca soguktur.
mrtyldrm
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yeni bir başlangıç

Okunmamış mesaj gönderen mrtyldrm »

merhaba
kanada ya göçmen başvurusu yapmak istiyorum ama nedense bir türlü net bir bilgiye ulaşamıyorum.
mesleğim elektrik tesisatcılığı gerekli m.e.b. belgelerim mevcut ( kalfalık + ustalık )
bana nerden başlayacağımı anlatırsanız sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yeni bir başlangıç

mrtyldrm yazdı:merhaba
kanada ya göçmen başvurusu yapmak istiyorum ama nedense bir türlü net bir bilgiye ulaşamıyorum.
mesleğim elektrik tesisatcılığı gerekli m.e.b. belgelerim mevcut ( kalfalık + ustalık )
bana nerden başlayacağımı anlatırsanız sevinirim
Sayın Mrtyldrm bey merhaba,

Öncelikle mesleğiniz öncelikli meslekler (FSW) listesinde değildir, bu yüzden Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapabilmeniz için size Kanada içinden resmi olarak yapılmış minimum 1 yıl ve üzeri tam zamanlı iş teklifi gereklidir. Bu iş teklifi sonrası göçmenlik başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu iş teklifini nereden bulacagım yada alacagım sorunuz içinde Kanada'da bulunan iş ilan ve iş arama web siteleri üzerinden takip edip başvurularınızı yapacaksınız.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön