Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya Turist, Öğrenci, Ziyaretçi kısa süreli ikamet vizesi yani Temporary Visa hakkında merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
brsdmn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen brsdmn »

Merhaba ben 1 aylık dil okulu için vize başvurusunda bulunacam bu ay.Fakat sponsor olarak yengem yani dayımın eşini göstericem.Derslerdeki başırımdan dolayı iş için gereksinimi falan diyede sponsor olduğunu belirten bir belgeyide eklicem.Vize almak için bir sorun olur mu bu bilgi alabilirmiyim?

Ayrıca bu forum için çok teşekkürederim başarılar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış,
Merhaba, öncelikle ekonomik sponsorunuz herkes olabilir bunda bir sorun yok. Kanada öğrenci, eğitim vizesi onayında yaşayacağınız en büyük sorun diye tabir edeceğimiz sadece bu vizeden sonra Kanada'dan Türkiye'ye geri döneceğinize dair vize departmanını inandırmanız ve bunun içinde sağlam nedenler ve bu nedenleri destekleyen belgeler koymanızdır.
Bu şekilde vize onayınızın verilmesinde bir sorun yaşamayacaksınızdır.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
brsdmn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

çok teşekkürediyorum cevap için olumsuz bir yanıttan korkuyordum.Bunun dışında herhangi bir problemim yok yani benim açımdan, onlar yine birşey çıkarabilirler.Forum için ayrıca teşekkürediyorum bir çok insan sizin yardımlarınızla kanada'ya gidiyor.Buna bende dahil olmak istiyorum kısmetse.
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

Ek not: Evet, her hangi biri sponsor olabilir. Yakin/uzak akrabalik sarti yok. Ama gozden kacirilmamasi gereken onemli bir nokta var. Eger sponsor cekirdek aileden biri degilse, sponsor olucak kisiden; "brsdmn'nin Kanada'da kalacagi sure icerisinde egitim ve yasam masraflarimi ustlenecegim ozetli" imzali ve acik adresli bir mektup almalisin.
brsdmn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

evet bu konuyuda düşündüm derslerinde ki başarısından dolayı gibi bir yazı hazırlayıp imzalı olarak referans mektubuna iliştiricem.Bunun 'Niyet mektubu ile bir alakası yok değil mi eklesem bi sorun olmaz yani?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

brsdmn yazdı:evet bu konuyuda düşündüm derslerinde ki başarısından dolayı gibi bir yazı hazırlayıp imzalı olarak referans mektubuna iliştiricem.Bunun 'Niyet mektubu ile bir alakası yok değil mi eklesem bi sorun olmaz yani?
Sayın Barış,
Merhaba, Yukarıda Erti arkadaşımızın açıklaması ; Sponsorunuz neden size kefil oluyoru açıklasın açıklamalı diye yanlış anlaşılma olmasın. Erti arkadaşımız burada demek istiyorki, Sponsorunuz olacak kişi konsolosluğa hitaben yazacağı bir taahütname ile sponsorlugunuzu teyit edecek. Yani kısaca ,
''Ben Excellans, kuzenim, arkadaşım, tanıdıgımın oglu, kızı vs vs vs vs Brsdmn'ın xx- yy tarihleri arasında Kanada X şehrinde bulunan Y okulu, enstitüsü, vs vs de görecegi eğitim sürecinde ve bu sürec icindeki geliş gidiş yolculuk masrafları ve orada ihtiyacı olacak hertürlü maddi ihtiyac için kendisine destek ve kefil olacağımı beyan ederim. Ve bunun karşılanması içinde ekonomik, maddi bilgilerimi ekte bilgilerinize sunarım..
Açık adres, imza Excellans'' Burda kalkıpta derslerindeki başarısı, vs tatili hak etti ödül, vs gibi detaylara ve tanımlara gerek yoktur
Saygılarımızla,

brsdmn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu yazıyı dikkate alacağım teşekkürediyorum.Her sorumda başvurumun daha olumlu geçmesi için kesin yanıtlar alıyorum sizden,Vize almayı başarabilirsem sayenizde olacak.

Bir sorum daha var, Danışmanlık şirketim sponsoruma ait olan çalışıyor veya emekliyse emeklilik belgesi alması gerektiğini söyledi.Sponsorum doktor, doktor olduğuna dair bir belgenin vize evraklarının içinde olması şart mı veya ne kadar gerekli?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

brsdmn yazdı:Bu yazıyı dikkate alacağım teşekkürediyorum.Her sorumda başvurumun daha olumlu geçmesi için kesin yanıtlar alıyorum sizden,Vize almayı başarabilirsem sayenizde olacak.

Bir sorum daha var, Danışmanlık şirketim sponsoruma ait olan çalışıyor veya emekliyse emeklilik belgesi alması gerektiğini söyledi.Sponsorum doktor, doktor olduğuna dair bir belgenin vize evraklarının içinde olması şart mı veya ne kadar gerekli?
Sayın brsdmn,
Merhaba, sponsorunuz sadece bunu belgelemesi yani doktor ise nerede doktor bunu zaten sponsorunuz yazacağı sponsorluk taahhüt mektubunda açıkça bildirecek işi, mesleği, ünvanı, çalıştığı açık adresi, ikamet adresi ve ulaşıbilecek telefon numaraları. Bu mektuba ek olarak mali bilgilerini içeren bir hesab bilgisi, banka bilgisi, yatırım vs bilgisi ekleyecek. Tabiki Doktorum dediğinde nerde ve nasıl ? sorusunu cevap için çalıştığı kurumdan yazı alması çok çok daha iyi olacaktır.
Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Erti

@brsdmn,

Soyle degerlendirelim: Buyukelcilik; sponsorunuzun sadece kagit uzerinde gosterilenm bir sponsor mu yoksa, sizi gercekten finanse edebilecek gucte mi bunu anlamak istiyor. Bu yuzden de basvuru evraklariniz arasina sponsorunuzun meslegine, gelirine, yaptigi iste dair resmi evrak fotokopileri eklemenizi beklerler. Sponsorunuzun calistigi hastane, klinik, laboratuvar ya da her ne kurum ise o kurumun resmi olarak faaliyet gosterdigine dair imza sirkuleri, vergi levhasi gibi belgelerle birlikte; Excellans abimizin de yukarida belirttigi gibi kurumun antetli kagidina sponsorunuzun o kurumda hangi sifatla, hangi tarihten beri ne kadar maasla calistigini gosteren bir yazi almanizda fayda var. Bu evraklara, sponsorunuzun maasinin yattigi banka hesap cuzdan fotokopileri ve de sponsorunuza ait maddi durum gosteren diger belgelerin fotokopilerini (varsa tapu, kira kontratosu, araba ruhsati, yatirim hesabi belgesi, likit fon belgesi gibi belgeler) ekledigimizde elde ettigimiz evraklar butunuzu sponsorunuzun sizi finanse edebilecek gelir akisina sahip oldugunu gosterecektir.

Kolay gelsin.
brsdmn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevaplarınız için çok teşekkürediyorum.

@Erti

Anladım yani ne kadar kanıt içerirse okadar red yeme durumu azalıyor.Ben 1 aylık haftada 40 saatlik bir programa kayıt olucam zamanım kısıtlı olduğu için.Banka hesabında en az nekadar olmalı ortalama.Yani şu rakamın altında olursa zorluk yaşarsın dediğiniz bir miktar var mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

brsdmn yazdı:Cevaplarınız için çok teşekkürediyorum.

@Erti

Anladım yani ne kadar kanıt içerirse okadar red yeme durumu azalıyor.Ben 1 aylık haftada 40 saatlik bir programa kayıt olucam zamanım kısıtlı olduğu için.Banka hesabında en az nekadar olmalı ortalama.Yani şu rakamın altında olursa zorluk yaşarsın dediğiniz bir miktar var mı?
10.000 cad başvurunuz için yeterli olacaktır.(1 aylık )
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

Okunmamış mesaj gönderen servet »

Öncelikle herkese merhaba 1 2 sorum olucak rahatsız etmezsem ben canada toronto Lsı 3 aylık dil kursu için vize başvurusu yaptım fakat geri dönmiyeceğimi düşünmüşler ve red vermişler şimdi pazartesi tekrar başvuru yapıcam yanlız ben özel lisede okuyorum geri dönüş için bu lisenin 2010 2011 kaydını yaptırıp ücretinide ödesem okuldanda biz yazı alsam 2010 2011 de okulda okuyacağıma dair yani bu okuldan aldığım kağıdı yatırdığım paranın makbuzunu falan dosyanın içine koysam geri dönüşümü belirtmek açısından ne kadar faydalı olur biraz bilgi verirseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
Erti

@servet:

Bunları yapmış olman gerekiyordu. Çünkü ziyaretçi ve öğrenci vizesi alımında en önemli unsurlardan biri, Kanada'da büyükelçiliği'ndeki yetkilileri Kanada'daki işin bitince ülkene geri döneceğine dair ikna edebilmek. Türkiye'de devam eden eğitimine dair sunacağın belgeler, tabii ki de Türkiye'de geri döneceğine dair somut delil niteliğinde belgeler olup, eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye'ye dönüş yapacağın fikrini güçlendirir. Fakat bundan da önemlisi: Yazacağın niyet mektubunun içeriği. Ona çok dikkat etmelisin. Niyet mektubunda, alacağın eğitimin içeriğini, süresini ve bu eğitimi ne amçala aldığını, gelecekte sana ne fayda sağlayacağını ve de niçin Kanada'yı seçtiğini sade ama mantık çerçevesinde belirtmelisin. Diğer evraklarda problemin olmadığını varsayıyor kolay gelsin diyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:Öncelikle herkese merhaba 1 2 sorum olucak rahatsız etmezsem ben canada toronto Lsı 3 aylık dil kursu için vize başvurusu yaptım fakat geri dönmiyeceğimi düşünmüşler ve red vermişler şimdi pazartesi tekrar başvuru yapıcam yanlız ben özel lisede okuyorum geri dönüş için bu lisenin 2010 2011 kaydını yaptırıp ücretinide ödesem okuldanda biz yazı alsam 2010 2011 de okulda okuyacağıma dair yani bu okuldan aldığım kağıdı yatırdığım paranın makbuzunu falan dosyanın içine koysam geri dönüşümü belirtmek açısından ne kadar faydalı olur biraz bilgi verirseniz sevinirim
Sayın Servet,
Size bu başvuruyu yapmadan evvel başvuruda neler yapmanızı ve daha evvel anlattığınız gibi başvurursanız RED alacagınızı yaklaşık 3 hafta önce yine burada aynı şekilde sorduğunuz sorularla açıklamıştım. Ama sanırım yazılanlar okunmuyor yada sadece okunuyor.... Birşey sorup yardım istiyorsunuz ve insanlar size bunu böyle yapın diyor sonra siz yine sanırım başka akıllarada danışıp farklı şeylere karar verip uyguluyorsunuz sonra yine başa dönüp ya böyle böyle oldu ne yapmalıyım.......Size daha evvel sizin başvurunuzla ile ilgili '' Servet, maddi durumunuzu fazla göstermeyin size en önemli gerekli olan Türkiye'ye döneceğinizi ispatlayacağınız belge ve dökümanlardır. Bunlar harici RED alırsınız ''diye yapılan bir tavsiye sonucu siz bugün kalkıp yine böyle bir sonuçla geliyorsunuz. Kusura bakmayın ama sadece anlamaya çalışıyorum.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

EXCELLAns yorumun için teşekkürler danışmanım saolsun hiç bahsetmedi böle şeylerden sanki kıbrısa adam gönderiyo ama red yedik bi defa 2.cisinde daha temkinli davranmak istiyorum ben durumumu anlatsam bana yardımcı olurmusun iyi niyet mektubu için .... bide bişe daha sölicem bizim şirketten bi yazı alsam YANİ şu şekilde iş gereği yurt dışına gidip geliyo hani bi evrak yazdırsam 3 eylülde yurtdışına çıkacağımdan benim görevlerimi oğlum üstlenicek flaan gibisinden ..
Kullanıcı avatarı
servet

excellans haklısın özür diliyorum.. :S
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:EXCELLAns yorumun için teşekkürler danışmanım saolsun hiç bahsetmedi böle şeylerden sanki kıbrısa adam gönderiyo ama red yedik bi defa 2.cisinde daha temkinli davranmak istiyorum ben durumumu anlatsam bana yardımcı olurmusun iyi niyet mektubu için .... bide bişe daha sölicem bizim şirketten bi yazı alsam YANİ şu şekilde iş gereği yurt dışına gidip geliyo hani bi evrak yazdırsam 3 eylülde yurtdışına çıkacağımdan benim görevlerimi oğlum üstlenicek flaan gibisinden ..
Servet, anlıyorum ama hatırlarsanız sizle bu konuyu konuşmuştuk ve size aman dikkat edin mutlaka bununla ilgili döküman, belge ispat sunmalısınız diye uyarmıştım..... Neyse, danışmanın kararı daha değerli gelmiş size demekki önce...

Şimdi Erti'de bahsetmiş sağolsun, bakın uzun süreli ve meslek eğitimleri harici kısa süreli ve özellikle dil eğitimlerinde Ankara Konsolosluğu ne olursa olsun başvuru sahibinin bu süreden sonra Türkiye'ye geri geleceğine dair kanıtları mutlak ve mutlak görmek ister. Şimdi tam aile yapınızı, iş durumunuzu okul durumunuzu net bilmediğim için , Yukarıda bahsettiğiniz okulunuzdan yazınızı alınız (İmzalı, mühürlü,kaşeli) ayrıca yine şirketten şöyle bir yazı alınız;
Sayın Servet xxx bizimde gitmesinde destek olduğumuz aa-bb tarihleri arasındaki Kanada zz şehrindeki xx okulundaki .... eğitimini tamamlayıp. Şirketimizde bb tarihinden sonra şu görevde ve sorumlulukta çalışma hayatına bizim kadromuz altında devam edecektir. Kendisine tanınan bu eğitim olanığının gerçekleşmesi için gerekli olan izinlerin verilerek Servet xx'in eğitim sürecini tamamlayarak görevine başlaması aşamasında işlemlerinin tamamlanmasını arz ederiz.

Bu bir tavsiye mektubu olacak! Ayrıca zaten diğer sponsor mektubunu biliyorsun ! ve bunlara ek olarakta senin kendi yazacağın niyet mektubun olacak. Niyet mektubunda da kısaca şimdiki durumun (Öğrenci durumun, lise bitiminde vs şirkette pozisyonun) bu eğitimin sana katacakları ve eğitim sonrası senin Türkiye'de planın şeklinde.... Uzatmadan çok detaya girmeden bu üç ana başlıkta net ve düzgün cümlelerle NEDEN ? NEREDE? NE ZAMAN ? SONRASI ? sorularına vize görevlisi bakınca mektubuna direkt cevapları alacağı şekilde düzenleyip başvurunu yapacaksın.
Yazdıklarımı iyi oku şimdiden hayırlı olsun,

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

çok teşekkür ederim seni kızdırdım birazda ama k.baqma gerçekten çok teşekkür ederim .. bide excellans bizim turizm şirketi altında restauran çay bahçesi yani geleceğe dair turizm şirketi adınamı bişeler yazıyım hani turizm yönünde
Kullanıcı avatarı
servet

ben 18 yaşında özel lisede 2. sınıf okuyan biriyim maddi durumumuz oldukça iyi .. özel lise olduğu için senelik para yatırıyoruz okula .. şirkette babamdan sonra söz sahibi benim ama resmiyette bir işim yok yani öğrenci olmaktan başka ama babamdan böle vekaleten kaşeli imzalı bir yazı almam mümkün..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:çok teşekkür ederim seni kızdırdım birazda ama k.baqma gerçekten çok teşekkür ederim .. bide excellans bizim turizm şirketi altında restauran çay bahçesi yani geleceğe dair turizm şirketi adınamı bişeler yazıyım hani turizm yönünde
Servet,
Bunu yani şirketin senin adına vereceği bir nevi iş meslek vaadi mektubu için sormuyorsun sanırım. Bunu senin kendin için yazaçağın Niyet mektubun için soruyorsun diye algılayarak,
.......................almış olduğum bu eğitim kararı ve sonrasında XX isimli Turizm şirketinde bu eğitiminde sağladığı destek ve gelişme içinde şu görevde bulunacağım.. Yani restaurant, çay bahçesi vs detaylara girmene gerek yok..

Diğer şirketten alacağın tavsiye mektubunda ise yine bunlardan detaylı bahsedilmesine gerek yok. Sadece şirketin menşeei (Turizm) ve turistik hizmetler sağlandığı bu nedenlede senin alacağın eğitim sonrası şirkette şu departmanda şu görevde pozisyonuna devam edeceğini vurgulayacaklar.Örnek:
Müşteri ilişkiler sorumlusu- Yurt dışı organizasyon müdürü, sorumlusu, yetkilisi - Yurt dışı işlemler ve projeler sorumlusu vs vs gibi ünvanlarla.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:ben 18 yaşında özel lisede 2. sınıf okuyan biriyim maddi durumumuz oldukça iyi .. özel lise olduğu için senelik para yatırıyoruz okula .. şirkette babamdan sonra söz sahibi benim ama resmiyette bir işim yok yani öğrenci olmaktan başka ama babamdan böle vekaleten kaşeli imzalı bir yazı almam mümkün..
Servet,
Bunları sen biliyorsun ailen biliyor. Konsolosluk aile içindeki işleyiş vesaire ile karar vermez. Konsolosluk bireye ve net bilgiye göre karar verir. Yani Şirket babanın şirketi amcanın şirketi onları ilgilendirmez. Sonuçta orada şirket resmi olarak diyorki ben bu insan bu eğitimi tamamladıktan sonra bu görevde onu hire edeceğim bilginize, ayrıca sende niyet mektubunda diyorsunki bakın bu eğitimi almak istiyorum bu okulda bu tarihler arasında masraflarımıda sunları belgeleyerek karsılıyorum eğitimim bitincede Türkiye'de şu şirkette bu görevde hayatıma devam edeceğim....

Sanırım şimdi daha net anladın
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

çok teşekkür ederim gerçekten ..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:çok teşekkür ederim gerçekten ..
Yine mektublarında vesaire sormak istediğin olursa bizimle paylaşırsın ona göre check eder ikinci başvurunu öyle yaparsın.
Kolay gelsin,saygılar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

excellans şirketten yazı almamın sebebi şu babam 5 eylülde yurtdışına çıkıcak bende 30 ağustosta geri dönücem yani babam gittiğinde işler bana kalıcak buna göre hani konsolosluğa nasıl bir yazı yazabilir babam bunun hakkında biraz bilgi verir misin resmi şekilde başlığı cümleleri falan... şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:excellans şirketten yazı almamın sebebi şu babam 5 eylülde yurtdışına çıkıcak bende 30 ağustosta geri dönücem yani babam gittiğinde işler bana kalıcak buna göre hani konsolosluğa nasıl bir yazı yazabilir babam bunun hakkında biraz bilgi verir misin resmi şekilde başlığı cümleleri falan... şimdiden teşekkürler.
Sayın Servet,
Merhaba, Şirketten bu tarz bir yazı alıp geri döneceğinize dair kanıt olarak sunmak istiyorsanız. Bu sefer bu yazıyla beraber babanızın sizin şirkette resmi olarak yetkili(İmza yetkisi ve sirküleri) olduğunuzuda ayrıca bu yazıya eklemesi gerekecektir. Ama diğer yazıda yani şirket size iş teklifi ve görevi sunduğu yazıda böyle bir duruma gerek kalmayacaktır.Ve işe alma, iş verme, çalıştırma, görev verme gibi yazıda daha mantıklı olacaktır. Yani bu tarihler arasındaki eğitimini tamamladıktan sonra şirketimizde bu görevde olacaktır demek başka, bu tarihler arasındaki eğitimini tamamladıktan sonra benim yerime şirketi yönetecektir demek başka.
Kısaca örnek teşkil etmesi için;
Ankara Kanada Elçiliği Vize Departmanına
Sayın ilgili,

Şirketimiz sayın Servet X'in xx-yy-2010 / zz-cc-2010 tarihleri arasında yabancı dilini geliştirmek için Kanada devleti xx şehrinde bulunan yy okulundaki zz süreli eğitiminden sonra kendisini Türkiye'de şirketimiz içinde dd görevinde yetkilendirip çalıştırmaya başlayacağız. Ve ayrıca kendisi 30 Agustos 2010 tarihinde dönüşünden itibarende şirketimizin yönetim yetkisini alıp yine şirketimizde görevine devam edecektir.
Bu koşullar altında tarafınızdan değerlendirilerek sayın Servet X'e bu eğitimi tamamlaması için gerekli olan izinlerin verilmesini arz ederiz.

İsim Soyadı / İmza /Şirket kaşesi
Şirketteki resmi ünvaı
Açık iletişim adresi
Ulaşılabilecek telefon numaraları

Bu mektuba ek olarak, imza atan kişinin şirket imza yetkisi, imza sirküleri, ve şirketin oda kayıt örneğide eklenir.

Buna ek olarak yine kendiniz Niyet mektubunda ise hem lise eğitiminin devam ettiğini hemde geldikten sonra bu şirkette yine yukarıda belirtilen görevde işe başlayacağını yazacaksınız. Ve yine ekleyeceğiniz evraklar içine lise eğitiminin gelecek sezon ödenmiş belgesini koyacaksınız.
Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

excellans diğer sezonun parsı falan ödendi herşey okuldan bidahaki dönem okuyacağıma dair kağıtta alındı yanlız ben şimdi kendimi şirkette hangi konumda göstermem daha iyi oolur 18 yaşını ele alarak birde imza falan warya o babamın imzası dimi şirketteki resmi ünvanı falan ..
Kullanıcı avatarı
servet

excellans şirket sahibi babam görünüyor imza yetkisi falan herşey babamda babamın beni işe alma yani anlattığının yapılması yanlış anlaşılmasın.
Kullanıcı avatarı
Erti

@servet:

Ben şunu öneriyorum: madem lise öğrencisisin. O zaman Türkiye'ye dönüşünün tek sebebi aile şirketinde çalışma planın olmak zorunda değil. Sen üniversite okumayı planlamıyor musun? Farzedelim ki öyle. O zaman "sadece" aile şirketindeki çalışma planlarından bahsetmek zorunda değilsin. [Ama bahsedebilirsin de ,eğer güçlü bir argüman olduğunu düşünüyorsan]. Şöyle toparlayalım:

Ben Servet Soyisim, hali hazırda x lisesinde y. sınıf öğrencisiyim ve xx.yy.2010 - aa.bb.2010 tarihleri arasındaki yaz sömester tatilimi Kanada'nın Z okulunda 3 aylık İngilizce eğitimi alarak değerlendirmeyi planlıyorum. Bu sebepten ötürü, Kanada'nın falanca şehrindeki filanca okula kaydoldum.

Küçüklüğümden beri turizm sektöründe çalışmak istediğim için, lise eğitimin sonrasında falanca üniversitesinde Turizm okumayı planlamakta, kendimi profesyonel meslek hayatıma bir an evvel hazırlayabilmek için, eğitimim süresince bu sektörde, bilhassa turistik bölgelerde, staj yapmayı planlamaktayım. Turizm sektöründeki stajlarım ve profesyonel meslek hayatım için bir gereklilik olan yabancı dil konusunda yüzden yazlı ve sözlü olarak belirli bir düzeye ne kadar erken yaşta gelirsem, ilerisi için o kadar faydalı olacağını düşünüyorum. Bu yüzden İngilizce'nin anadillerden birisi olduğu Kanada'da kalmayı plandığım 3 ay süre içerisinde sözlü ve yazılı olarak oldukça iyi pratik yapabileceğime inanıyorum. [Bu nokta da ayrıyetten aile şirketinde zaman zaman işleri devralmak zorunda olduğundan da bahsedebilirsin. Sonuçta senin Türkiye'ye geri döneceğine dair geçerli bir sebep oluşturacağına inanıyorsan. Sana kalmış]

Diğer paragrafta da Kanada'yı seçmemin sebebi şu bu..

En son paragrafta Sponsorlarım şunlar bunlar...

Saygılarımla,

İsmin Soyismin

Tıpkı Excellans'ın da dediği gibi "neden, nerede , ne zaman, sonrası" sorularına yanıt vermiş olduk. Bu mektubu, yukarıdaki örnekle birlilkte incele; sonra kendi durumunu göz önüne alarak, kendi niyet mektunu bu örnek taslaklar uyarınca yaz. Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
servet

tşkkür ederim ..
Kullanıcı avatarı
servet

erti ben şöyle birşeyde yazdırdım babama bi bakarsan sevinirim........

Sayın ilgili,

Şirketimiz sayın Servet AKSOY’un 05/06/2010 - 30/08/2010 tarihleri arasında yabancı dilini geliştirmek için Kanada Devleti Toronto şehrinde bulunan LSI(Language Studies International) okulundaki 3 ay süreli eğitiminden sonra kendisini Türkiye'de şirketimiz içinde Müşteri Temsilciliği görevinde yetkilendirip çalıştırmaya başlayacağız. Ve ayrıca kendisi 30 Agustos 2010 tarihinde dönüşünden itibaren de şirketimizin yönetim yetkisini alıp yine şirketimizde görevine devam edecektir.Bu koşullar altında tarafınızdan değerlendirilecek sayın Servet AKSOY’a bu eğitimi tamamlaması için gerekli olan izinlerin verilmesini arz ederiz.

İsim Soyadı: Halis Aksoy
Şirketteki resmi ünvanı : İŞVEREN
Açık iletişim adresi : Güzelyurt Mah .1918 sok. No:5 Kat :2
Ulaşılabilecek telefon numaraları : 0532 341 16 42 / 0212 873 85 20

Halis AKSOY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:erti ben şöyle birşeyde yazdırdım babama bi bakarsan sevinirim........

Sayın ilgili,

Şirketimiz sayın Servet AKSOY’un 05/06/2010 - 30/08/2010 tarihleri arasında yabancı dilini geliştirmek için Kanada Devleti Toronto şehrinde bulunan LSI(Language Studies International) okulundaki 3 ay süreli eğitiminden sonra kendisini Türkiye'de şirketimiz içinde Müşteri Temsilciliği görevinde yetkilendirip çalıştırmaya başlayacağız. Ve ayrıca kendisi 30 Agustos 2010 tarihinde dönüşünden itibaren de şirketimizin yönetim yetkisini alıp yine şirketimizde görevine devam edecektir.Bu koşullar altında tarafınızdan değerlendirilecek sayın Servet AKSOY’a bu eğitimi tamamlaması için gerekli olan izinlerin verilmesini arz ederiz.

İsim Soyadı: Halis Aksoy
Şirketteki resmi ünvanı : İŞVEREN
Açık iletişim adresi : Güzelyurt Mah .1918 sok. No:5 Kat :2
Ulaşılabilecek telefon numaraları : 0532 341 16 42 / 0212 873 85 20

Halis AKSOY
Sayın Servet merhaba,
Öncelikle şunu bir ayrı olarak anlayın bu mektup sizin geri döneceğinize ek destek olması için, diğer Erti arkadaşımızın güzel örnekle detaylandırdığı ise sizin kendi Niyet mektubunuz. Ne demiştik daha evvel , Niyet mektubunuz + Lise eğitimi destek belgeleriniz + İşyerinden alınacak taahhüt mektupları ile gelecek ve dönüş planınızı şekillendirin.
Şimdi yukarıda mektuba döner isek;
Şirketteki resmi ünvanı : İŞVEREN Burası ne yazıkki olmamış ! Buraya sıfat olarak , şirket sahibi, yönetim kurulu başkanı, genel müdür, müdür,şirket ortağı, xx direktörü, xx yöneticisi, xx sorumlusu gibi degerler yazılmalıdır. Kimsenin şirketlerde resmi ünvanı ''işveren'' diye geçmez. Ayrıca diğer bir tavsiyem yazıyı babanız değilde şirkette başka bir resmi yetkisi olan, sorumluluğu olan, görevi müdürlük vs olan biri yazsın ve imzalasın.
Ve yine Erti'ninde dediği gibi Niyet mektubunda bu işle ilgili detayları vermene gerek yok sadece bu eğitimim bitip döndükten sonra xx , yy, zz eğitim planı içerisinde olup yine Türkiye'deki eğitimimle direkt baglantılı olarak şu tarihte şu göreve başlıyacağım hepsi bu kadar açık ve net uzatmadan.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

tşkkür ederim bilgileriniz için bende oraya şirket sahibi yazarak ve cümleleri daha ne ve kesin olarak düzenleyip tekrardan yazdım .. niyet mektubumdada buna göre işten pek fazla bilgi vermedim .. geçen çarşamba red cevabım gelmişti bekliyorum biraz bu perşembe veya cuma tekrardan vizeye başvurucam bu sürec yeterlimi tekrar başvuru için eksi birşey kaybettirir mi bu sürec bana
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:tşkkür ederim bilgileriniz için bende oraya şirket sahibi yazarak ve cümleleri daha ne ve kesin olarak düzenleyip tekrardan yazdım .. niyet mektubumdada buna göre işten pek fazla bilgi vermedim .. geçen çarşamba red cevabım gelmişti bekliyorum biraz bu perşembe veya cuma tekrardan vizeye başvurucam bu sürec yeterlimi tekrar başvuru için eksi birşey kaybettirir mi bu sürec bana
Sayın Servet merhaba,
İki başvuru arasındaki süre başvuru sahibinin insiyatifindedir. Eğer başvuru sahibi daha önceki başvurusunda neden gösterilen RED-Refusal durumunu düzeltmiş, değiştirmiş yada bunun böyle olmadığını daha fazla done ve belge vs ile sunmuşsa tabiki yeni başvurusunu yapabilir ve bunda da süre kıstası yoktur. Fakat göndermeden evvel tüm dosyanı tekrar sen sanki vize görevlisiymiş gibi objektif olarak gözden geçir. Bu gözlemin ve bakışın ;
1- Kişinin bu eğitime ihtiyacı var mı ? varsa nedenleri yeterli mi?
2- Kişi bu eğitimi için gerekli maddi ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayacak güçtemi ve bunun için geçerli belgeleri sunmuş mu?
3- Kişi bu planladığı eğitimden sonra yine kendisi için plan içinde olup sürenin sonunda yurduna döneceğini yine belge ve kanıtlarla sunmuşmu?
4- Kişinin almak istediği eğitim kurumundan kişinin kaydının yapıldığı, eğitime başlayacağı ve eğitimin biteceği zaman aralıklarınıda içeren gerekli resmi belge alınmış mı?
5- Kişi daha evvel hakkında verilen karara karşı yeni başvurusunda olumlu geçerli artı kanıt ve sunum yapmışmı?

Bu soruların cevaplarını eğer hazırladığın dosyanda net olarak bulabiliyorsan başvurunu gönderebilirsin. Diğer gerekli olan destek evraklarından bahsetmiyorum ve onları listelemiyorum zaten biliyorsun hangileri gerekli.(Banka bilgs., vize harcı vs vs.)

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

herşey tamam abi ...sanada herşey için teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Erti

@servet:

Basvurunu gondermeden evvel firsatin olur da, niyet mektubunun icerigi paylasirsan, goz atip "olmus" ya da "duzeltilmeli" seklinde yorum yapabiliriz.

Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
deniz

Okunmamış mesaj gönderen deniz »

merhabalar.ben universite son sinif ogrencisiyim.Ve bu yaz kanada ya 4_5 aylik dil okuluna gitmek istiyorum.fakat vize almanin ne kadar zor oldunuda biliyorum.sayin ERTİ ve EXCELLANS kurs turu olarak TOEFL dil kursuna kayit olsam ve niyet mektubumda buna yer versem(yani toefl dan yukek bi puan cekmem halinde uzman olarak ise basliyabilecegimi soylesem etkili olur mu)ayrica sizin dediginiz gibi danismanlik sirketleri biraz tehlikeli olabiliyo gercekten.acaba profesyonel bi danismanlik acentasi soyleyebilir misiniz?cunku hangisine soylesek vize almada basariniz ne diye en az %85 diyolar.lutfen bu konuda da yardimci olunuz.simdiden gosterdiginiz ilgiye tesekkur ediyorum.hoscakalin...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

deniz yazdı:merhabalar.ben universite son sinif ogrencisiyim.Ve bu yaz kanada ya 4_5 aylik dil okuluna gitmek istiyorum.fakat vize almanin ne kadar zor oldunuda biliyorum.sayin ERTİ ve EXCELLANS kurs turu olarak TOEFL dil kursuna kayit olsam ve niyet mektubumda buna yer versem(yani toefl dan yukek bi puan cekmem halinde uzman olarak ise basliyabilecegimi soylesem etkili olur mu)ayrica sizin dediginiz gibi danismanlik sirketleri biraz tehlikeli olabiliyo gercekten.acaba profesyonel bi danismanlik acentasi soyleyebilir misiniz?cunku hangisine soylesek vize almada basariniz ne diye en az %85 diyolar.lutfen bu konuda da yardimci olunuz.simdiden gosterdiginiz ilgiye tesekkur ediyorum.hoscakalin...
Sayın Deniz merhaba,
Öncelikle şunu size söyleyeyim vize başvuruları, göçmenlik başvuruları sadece ve sadece başvuru sahibinin sahip oldukları ve sundukları ile başarılandırılır yani sonuçlandırılır. Bunu aklınızdan çıkarmayınız, hiç bir danışman yada hiç bir profesyonel danışman bu sonuçta direk etki gücü, şansı yoktur. Sadece yapılan sahip olunanı doğru sunmak ve istenilen kriterlerde düzenlemektir. Yani sizin şartlarınız eğer uymuyorsa atıyorum A danısmanlık şirketide sizle çalışıyorsa ne yaparsa yada ne yapabilirki size vize aldırabilir???

Bu kısa açıklamadan sonra, gitmek isteğiniz gayet normal . Fakat sonuca ulaşmanız için Neden gideceğinize yukarıdaki gibi bir neden değilde daha net bir neden mesela mezunluğunuz nedir ? hangi bölümdür? mezun olduktan sonra şunu şunu yapacağım gibi.... Sonrası ve en önemliside bu eğitimden sonra Türkiye'ye geri döneceğinize dair kanıtlar sunmaktır. Bu iki olmazsa olmazı ayarladıktan sonra gerisi okul kaydı, ekonomik durum, form vs. Ama dediğim gibi bu iki şartı çok güzel kurgulamalısınız tabi bu sadece anlatımla olmayacak anlattığınızı ek belge yada belgelerle desteklemeye çalışacaksınız. Toefl dil kursu değilde yabancı dil eğitimine ihtiyacınızı vurgulamanız daha doğru olacak yani Kanada'da bu eğitimi almak ve size getirileri gibi...

Örnek, Istanbul Universitesi İşletme Fakültesi son bölüm öğrencisiyim, bu yaz döneminde Kanada'da x okulunda y yabancı dil geliştirme eğitimi alarak, mezuniyetim sonrası diplomamla beraber yabancı dil açığımıda kapatarak varsa xx şirketinde eğer yoksa bu bu alanlarda Türkiye'de iş yaşantıma devam etmeyi planlıyorum gibi.

Yukarıda yine Sayın Servet için yazdığım ama sizin için 5.si geçerli olmayan ilk 4 maddeyi okuyun hazırlığınızı bu dört soruya cevap verebilecek hale getirdiğinizde zaten vizenizi almış olacaksınız.
Yine hazırlık aşamanızda buradan paylışırsınız hem biz hemde diğer arkadaşlar eksiklikleri yada uygun gördükleri tavsiyeleri sizinle paylaşırlar.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
deniz

Okunmamış mesaj gönderen deniz »

anliyorum.ben sponsor vasitasiyla gitmeyi planliyorum ayrica danismanlikta profesyonellik derken sundan bahsetmek istedim:sonucta niyet mektubu vb seyleri tek basima hazirlayacak olsam zaten danismana ihtiyacim da olmaz.fakat bunun en guzel hazirlanmis sekli ile basvuruda bulunmak bence cok onemli.ben saglik raporu gerekli mi diye sordugumda bunu daha sonra cevaplandiralim gibi cvplar aliyorum.ki sonunda ogerendim gerek de yokmus.
bu arada ben istatistik son sinif ogrencisiyim.bana sponsor olacak aile dostumuz.ayrica sirket benim bolumumle de ilgili.dil okulu donusu calisacagima dair belge alabilirim.bi sigorta sirketi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

deniz yazdı:anliyorum.ben sponsor vasitasiyla gitmeyi planliyorum ayrica danismanlikta profesyonellik derken sundan bahsetmek istedim:sonucta niyet mektubu vb seyleri tek basima hazirlayacak olsam zaten danismana ihtiyacim da olmaz.fakat bunun en guzel hazirlanmis sekli ile basvuruda bulunmak bence cok onemli.ben saglik raporu gerekli mi diye sordugumda bunu daha sonra cevaplandiralim gibi cvplar aliyorum.ki sonunda ogerendim gerek de yokmus.
bu arada ben istatistik son sinif ogrencisiyim.bana sponsor olacak aile dostumuz.ayrica sirket benim bolumumle de ilgili.dil okulu donusu calisacagima dair belge alabilirim.bi sigorta sirketi.
Sayın Deniz merhaba,
Bakın eğer danışman yada bahsettiğiniz profesyonel kişi yada her ne sıfattaysa deniz'e özel , pınar'a özel, burhan'a özel, ahmet'e özel niyet mektubu hazırlayıp sunuyorsa tamam sizinle aynı kanıdayım bu olur. Ama kalkıp hazırlanmış bir formatta sadece okul isimleri ve başvuru ismi değişen bir yapıda bu iş yapılıyorsa işte ben buna maddi profesyonellik derim. Çünkü, x'nin, y'nin niyetleri aynı cümlelerle ifade edilemez.

Madem size sponsor olacak şirketle ileride böyle bir yapı kurmayıda planlıyorsanız. Onlardan hem sponsorlukları için bir mektup hemde sizi dönüşünüz sonrası yerleştirecekleri ve teklif ettikleri işide resmi mektupla ibraz ederler. Sizde sponsorluk mektubunuz, iş teklifiniz, okul kayıt ve ödenmişlikleriniz, kendinize ait mali ve ekonomik destek bilgileriniz, vize başvuru formunuz , vize harcınızı yatırılmış dekontu, gerekli resimleriniz ve en üstte sunacağınız Niyet mektubunuz ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Ama ben yapacaklarımı, kendimi ifade edemem bunu kagıda dökemem diyorsanız o zaman tabiki bahsettiğiniz kişilere danışınız.
Niyet mektubunuzun mutlaka proper - çok iyi ingilizce ile düzenlenmiş olmasıda gerekmiyor gayet doğal olarak türkçe yazılmış olarakta sunabilirsiniz ayrıca.

Yapacaklarınız ;
1- Kanada'daki okulunuzu ve eğitiminizi süresini belirleyin,
2- Bu işlemden sonra okulla kayıt için diyaloga geçin ve kabullüğünüzü elde edin,
3- Sponsorunuzdan hem sponsorluk mektubunuzu hemde Şirketten sizi dönüş tarihinde şu şu görevde işe alacağına dair antetli , imzalı iş teklifinizi alın,
4- Sponsorunuzun mektubuyla beraber sunmanız gereken Sponsor olan kişinin maddi ve ekonomik bilgilerini , banka hesap vs alın,
5- Kendinize ait ekonomik ve mali durum gösterir evrak belgeleri toplayın adınıza ailenize ait tapu, ev, arsa, araba vs varsa bunlarıda dahil edin,
6- Okuduğunuz yada mezun olduğunuz Türkiye'deki statünüzü gösterir belgelerinizi elde edin ( Öğrenci belgesi vs ),
7- Diğer resim, formlar, vize harcı vs bunları indirip doldurun,
8- Niyet mektubunuzu ; NEDEN ? NEREDE ? NE ZAMAN ? SONRASI başlıkları altında ne uzun uzun nede çok detaylı olmayacak şekilde yazınız.( Siz deneyin mektubu yazmayı buraya post edin hem biz hemde diğer arkadaşlar size üstünde gereklilikler, değişiklikler vs için yardım ederiz),
9- Tüm bunları bir dosya haline getirip geçerli pasaportunuzla beraber Ankara Konsolosluğuna yollayın,
10- Hayırlı olsun...

Eğer yine bunlar yeterli değil, tatmin etmedi ise ve Profesyonel bir yardım yada danışmanlık içinde bu işlemi yapmak istiyorsanız. Ben sizi ''Biz ve Kanada'' ekibine yönlendiririm. Hizmet bedeli olarak Türkiye'de yine sizin seçtiğiniz bir hayır - bağış kurumuna 150 cad doları tutarında Tl bağış yapıp bununda dekontunu yollarsınız. Arkadaşlarda size bu süreçte desteklerini verirler. Yada sizin tercih ettiğiniz bir kurum vasıtası ile işlemlerinizi yaptırırsınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön