Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Zipincanada merhaba,

Şirketten alacağınız yazı Ingilizce Türkçe farketmez aynı zaman niyet mektubunuzda aslında farketmez. Zaten dil öğrenmek için, ihtiyacım var diyen için kalkıp profesyonel bir dilde mektup yazmasıda abes olacaktır. Bu yüzden yazım dili konusunda rahat olunuz, ayrıca başlıklarınızda Şirket yazınız için : Ilgili makama Niyet mektubunuz için Sayın yetkili olarak başlayabilirsiniz.

Genel başlıklarınız ise : Kanada Hükümeti Türkiye Büyük Elçiliği
Göçmenlik ve Vize Departmanı
/ ANKARA
olacaktır iki yazıda da . Niyet mektubunuzda abinizin orada olmasını belirtmenize gerek yok bu kafa karışıklığına neden olacaktır. Çünkü abinizde kalmıyacaksınız, abiniz size ekomoik olarak bir yardımda bulunmayacak vs vs . Ama formlarınızı doldururken zaten bu soru sorulacak Kanada'da yaşayan akrabanız varmı vs. sizde oraya yazacaksınız, diğer yine daha evvelki ziyaret bulunma vs de aynı şekilde sorulacak sizde aynen bana aktardığınız gibi şu şu tarihler arasında TRV olarak bulunmuştum cevabını yazacaksınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Sayın Excallans,

Yardımlarınız gerçekten çok teşekkür ediyorum. Gerçekten umutsuzluğa düşmeye başlamıştım. Şimdi bir tek okulların cevap vermesini bekliyorum. Onu da halledince birşey kalmayacak.

Çok teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Sayın Excallans,

Yardımlarınız gerçekten çok teşekkür ediyorum. Gerçekten umutsuzluğa düşmeye başlamıştım. Şimdi bir tek okulların cevap vermesini bekliyorum. Onu da halledince birşey kalmayacak.
Çok teşekkürler,
Sayın Zipincanada,
Ne demek biz teşekkür ederiz. Hayırlı olsun tekrardan
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaşlar tekrar Merhaba,

Döndüm dolaştım yine başa geldim. Aşağıdaki sorularıma cevap bulmada yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

1) Vize başvurumu herhangibir aracı kurum üzerinden mi yaptırma gerekiyor? Herhangi bir danışmanlık kurumu üzerinden yaptırmam bir avantaj sağlar mı?

2) Ucuz veya pahalı okul kavramı var mı? Toronto da bir dil okuluna Toefl için gideceğim. Uzun dönem ingilizce eğitim aldığım için biliyorum ki oturup ben çalışacağım. Okulun fiyatı vize almamı olumsuz etkiler mi?

3) 6 study + 6 work olarak bir program alacaktım ancak yetkili bunun için çalışma vizesi alınması gerektiğini bununda türkiye'den yapılması gerektiğini belirtti. Türkiye'den gelen birisi içinde bunun çok zor olduğunu bildirdi. TR'deki danışman firmalarla çelişkili geldi bana.

Yardımcı olursanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

@zipincanada:

1- Zorunda degilsiniz, danismanlik kurumlarinin amaclari; bu ise ilk defa kalkisacak ve proseduru bilmeyen insanlara tecrubeleri uyarinca yardimci olmak. Fakat kisinin basvurusunu danismanlik kurumuyla gondermemis olmasi, konsoloslugun gozunde cok fazla arti puan kazandirmaz. Kaldi ki, her danisman da her basvurana 100% vize garanti edemez. Eger bir danismanla calisilacak ise, bu danisman itibarli, ve hakkinda olumlu konusulan bir danisman olmali ki, basvurunuzu guven ve huzur icinde yapabilin.

2- Var. Okullarin fiyatlarini birbiriyle sure bazinda kiyaslayin. 6 aylik bir program okuluna gore 4,000 dolar ila 6000 dolar arasinda degisir. Eger bir okul, 6 aylik program icin 2000 dolar istiyorsa, bu basvuruyu zora sokabilir. Sebebi de su: Konsolosluk ve C.I.C koordineli calisiyorlar. C.I.C'de sirf ogrenciler vizelerini uzatabilsin diye var olan okullarin ve kara listedeki okullarin listesi var. Vancouver'da son senelerde sirf cinlilerin vizelerini uzatmalarina olanak taniyor diye, bazi okullarin lisansi iptal edildi. Yani sizi pahali bir okul secmeye zorlamiyorum ama bir yandan da boyle bir durumu goz onunde bulundurmanizi salik veriyorum.

3- Turkiye'den co-op tipi calisma iznini, ogrenci vizesiyle beraber alip gelene rastlamadim henuz. Zannimca konsoloslugun bu izni basma yetkisi var. Ama basmiyorlar. Cunku ogrenciler tarafindan ilk etapta talep edilen sadece vize. Vizenin yaninda gereken ogrenci iznini zaten Kanada'ya giriste size veriyorlar, kisa bir sorgu sual asamasindan sonra. Eger acentalar, vize formunun yani sira study permit & co-op work permit yani ogrenci & calisma izni formunu da doldurup postalarlar ise, garanti edemiyorum, ama belki konsolosluk vizenin yanina ogrenci izni ve calisma iznini de yollayabilir. Benim bildigim, danismanlik firmalari sadece ogrenci vizesi formu doldurtup yolladigi icin, gelen de sadece ogrenci vizesi oluyor. Bununla beraber Kore ve Japonya'daki Kanada elcilklerinden vize alan ogrencilerin ogrenci izni ve co-op calisma izninlerini vizeleriyle beraber aldiklarini bildigimden, Ankara'daki elciligin tutumu hakkinda yukaridaki gibi bir cikarim yapabiliyorum. Ama Turkiye'den bu izni almamak sorun degil. bu izni Kanada'ya giriste, boyle bir programa kayit oldugunuzu belgeleyerek talep edebilir, ya da giriste vizenizi gosterip ogrenci iznizi aldiktan sonra da posta yoluyla yapabilirsiniz. Gorustugunuz yetkilinin dediginin aksine, bu izni Turkiye'den almak gibi bir zorunluluk yok.

Kolay gelsin.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

günaydn bugün msn kargodan aradılar kargo geldi diye büyük bir umutla gittim ama vizeyi alamadım sanırım şöyle bişeyler yazıyor anlamadım evraklarımın bazılarını geri göndermediler ve 4 adet resim yolladık 2 adet resim geldi pasaportun en arka sayfasına tfv/sp ankara s100600006 yazıyor ? birde beyaz bir fiş geldi 125 kanada doları ödediğime dair ve a4 büyüklüğünde bir ingilizce yazı geldi orda bir kutucukta tik var i am not satisfied that you will leave canada by the end of the period authorized for your stay yazıyor. :((
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

niyet mektubumda şu

31 Mayıs 2010

KANADA BÜYÜKELÇİLİĞİ
Vize Departmanı
Ankara

Konu : Vize talebi

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden Temmuz 2010 tarihinde mezun olacağım.

Türkiye turizm potansiyeli ve doğal kaynakları açısından çok zengin bir ülke. Ayrıca Avrupa ya olan yakınlığı, tesislerinin kalitesi ve uygun fiyat koşulları nedeni ile bu sektör çok hızlı bir şekilde gelişmekte. Bu sektörde kariyer yapmak yıllardır benim için bir tutku haline gelmis durumda.
Tabiiki turizm alanında kariyer yapmanın birinci koşulu tüm dünyanın konuştuğu dilden konuşmak. Yani İngilizce.

Bu amaçla Kanada-Toronto`da bulunan International Language Academy of Canada okulunun Stage English Program with On-Site Practicum programına kayıt yaptırdım. Bu programın bana İngilizce nin yanında ayrıca yapacağım staj sayesinde uluslararası iş tecrübesi kazandıracağına ve iş hayatında başarılı olabilmem için büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum.

Yaptığım uzun araştırmalar sonucunda en iyi eğitimi Kanada da alabileceğime karar verdim. Kanada’yı seçme nedenim, çok güvenli bir ülke olması, çok kültürlü yapısı ve eğitim sisteminin kalitesidir .

Bu programı bitirdikten sonra Muğla – Marmaris te bulunan 4 yıldızlı MY MERİÇ OTEL de (www.mymerichotels.com) Rezervasyon ve Önbüro Şefi olarak çalışmaya başlıyacağım. My Meriç Otel ile yaptığım iş anlaşması detaylarını ekteki mektupta bulabilirsiniz.

Kanada daki eğitim ve öğrenim sürem için gerekli ve gerekecek olan tüm masraflarım annem ve babam tarafından karşılanacaktır.İlgili finansal dökümanlarım, okul kayıt ve eğitim dökümanlarım ile sponsor mektubum ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
Öncelikle geçmiş olsun vize sonucunuz için. Evet vize görevlisi vizenizin bitimi sonrasında ülkenize geri döneceğinize ikna olmamış bu yüzden de RED cevabı vermiş. Şimdi bunun nedenleri ne olabilir ;

1- Niyet mektubunuzda seçtğiniz okulun ingilizce eğitimi hariç hep iş gücü, staj, ekstra çalışma proğramları var olduğunu vurgulamışsınız... Bu şunu düşündürür kişi ingilizce dilini geliştirmek için yaptığı istekte okulun sağladığı iş konularında yoğunluk göstermiş yani uygun bir iş olanağı çıkarsa kalınacak izlenimi verilmiş.
2- Yine niyet mektubunuzda, bahsettiğiniz geri dönüşünüzde çalışacağınız şirket ve size sunulan iş teklifi, sözleşmesi, anlaşması şekil ve düzen olarak inandırıcı bulunmamıştır. Mesela , noterden tasdikli bir sözleşme vs gibi ciddi sağlamlıklar içermemiş olabilir. Buda görevliyi alalade alınmış bir belge olarak düşünmeye itmiş olabilir.
3- Bir de mezunluğunuzu belirtmenize rağmen şu yapıyı belirtmemişsiniz. Şu şu tarihlerde şu eğitimi alıp şu tarihte şirkette şu görevde işime başlıyacağım..Bunu da hem okul belgenizle destekleyip hemde bahsi geçen şirket anlaşmanızda Yetonyalı şu tarihte şu saatte işyerinde işine başlıyacaktır vs maddeleri içeren sözleşmenizle uyumlu hale getirmiş olmalısınızki, Istediğiniz yapı KURS - EĞİTİM IHTIYACI BU YUZDEN + BURADA + BU TARIHLERDE + SONRASI DONUS+ BURADA + MUTLAKA BU TARIHTE şablonunu ortaya çıkarsın.

Tekrar geçmiş olsun,
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

1-work and study yerine 6ay dil eğitimine mi dönüştürme yapsak diyorsun ? ama paralı staj ı seçmedim ?
2-noterden ben mi bir belge alacağım nasıl olacak bu bahsettiğiniz madde?
3-otelden alınmış belgeye diyorsun ki tarih atmak daha iyi olurdu şu tarihte çalışmaya başlıcaktır diye dimi eğer öleyse onu hallederiz ama otel i bağlayıcı bir sorun olur mu acaba mesela o tarihte dönmedik otel in başı ağırır mı ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:1-work and study yerine 6ay dil eğitimine mi dönüştürme yapsak diyorsun ? ama paralı staj ı seçmedim ?
2-noterden ben mi bir belge alacağım nasıl olacak bu bahsettiğiniz madde?
3-otelden alınmış belgeye diyorsun ki tarih atmak daha iyi olurdu şu tarihte çalışmaya başlıcaktır diye dimi eğer öleyse onu hallederiz ama otel i bağlayıcı bir sorun olur mu acaba mesela o tarihte dönmedik otel in başı ağırır mı ?
Sayın Yetonyalı,
Programın work and study olup olmaması değil. Sizin bunu bu özellikleri niyet mektubunda vurgulamanıza gerek olmadıgını ve vurguladıgınız takdirde karşı tarafa bakın hem iş olanagıda var o yüzden orayı seçiyorum düşüncesini vermenize yol açar.
Siz şunu yapacaksınız nedir gerçek niyetiniz dil eğitimi alıp işime başlıyacağım; benim ingilizce dil eğitimine ihtiyacım var, bu yüzden bu yüzden bunuda bu okulda bu bu tarihlerdeki programı secerek karar verdim ki geri döndüğümde işe baslayacagım tarihle zamanla uyuşsun vs ..

Diğer işeveren anlaşması ve sözleşmesi de maddeler içermelidir 1,2,3,4,5,6,7, vs gibi karşılıklı işveren ile çalışacak arasında onaylanan maddeler. Bu sözleşme hazırlandıktan sonra bunu noter tasdiği yaptırırsınız her taraf kendı nushasını kopyası alır.
Aynı zamanda işveren yine Konsolosluga hitaben bir yazı yazar derki, Sayın yetonyalı bu bu tarihte bilgimiz dahilindeki eğitimini aldıktan sonra şirketimizde şu şu görevde şu title- unvanda şu tarihten itibaren işe başlayacaktır. İlgili gerekli iznin verilmesi diye...

Sizde hem bu yazı hemde resmi iş sözleşmesini ibraz edersiniz geri döneceğinize kanıt olarak.

Oteli bağlayıcı ne sorun olabilir, otel işveren siz çalışansınız dönmediniz işiniz olmaz....

Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

otelden alınmış antetli kağıtta yazılanlar
ben muğla'nın marmaris ilçesi turunç beldesinde 300 yataklı turistlik otelin sahibi xx im.

otelimiz tüm dünyadan gelen türistlere hizmet vermektedir. otelimizde iletişim dili olarak %90 oranında ingilizce kullanılmaktadır.

emre kanada da 6 ay dil eğitimi alacak ve 6ayda turistlik işletmelerde staj yapacaktır.
dünüşünde otelimizde rezervasyon ve önbüro şefi olarak çalışmaya başlayacaktır.
kendisi ile kanada dönüşü işe başlamak üzere karşılıklı anlaşmaya varılmıştır.
emre nin kanada da alacağı dil eğitimi ve turistlik işletmelerde yapacağı staj kendisine ciddi bir birikim sağyalacaktır.otelimizde bu birikiim ve tecrübeden yararlanarak daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
herhangi bir bilgi ihtiyacınızda bana nolu telden veya mail adresinden ulaşabilirsiniz
saygılarımla

otel işletmecisi
xx xx

adres bilgileri
iletişim bilgileri

kaşe imza

nasıl olmalıydı tarihler belirtilmelimiydi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:otelden alınmış antetli kağıtta yazılanlar
ben muğla'nın marmaris ilçesi turunç beldesinde 300 yataklı turistlik otelin sahibi xx im.
otelimiz tüm dünyadan gelen türistlere hizmet vermektedir. otelimizde iletişim dili olarak %90 oranında ingilizce kullanılmaktadır.
emre kanada da 6 ay dil eğitimi alacak ve 6ayda turistlik işletmelerde staj yapacaktır.
dünüşünde otelimizde rezervasyon ve önbüro şefi olarak çalışmaya başlayacaktır.
kendisi ile kanada dönüşü işe başlamak üzere karşılıklı anlaşmaya varılmıştır.
emre nin kanada da alacağı dil eğitimi ve turistlik işletmelerde yapacağı staj kendisine ciddi bir birikim sağyalacaktır.otelimizde bu birikiim ve tecrübeden yararlanarak daha kaliteli hizmet vermeyi amaçlamaktadır.
herhangi bir bilgi ihtiyacınızda bana nolu telden veya mail adresinden ulaşabilirsiniz
saygılarımla
otel işletmecisi xx xx adres bilgileri iletişim bilgilerikaşe imza
nasıl olmalıydı tarihler belirtilmelimiydi ?
Sayın Yetonyali,

Şöyle olmalıydı bunu tavsiye mektubu olarak düşünüp iş sözleşmesi çünkü farklı formattır;

İlgili Makama,

Şirketimizle ekte resmi iş sözleşmeside bulunan Sayın Emre xx Kanada devleti xx şehri yy okulunda tarihleri arasında ingilizce dil eğitiminden sonra yine şirketimiz bünyesinde bulunan otel yy'de ...... görevinde ..... tarihinde personelimiz olarak işe başlıyacaktır. Sayın Emre xx'e bu dil eğitimini tamamlaması için gerekli izinlerin verilmesini arz ederiz.

İsim Soy İsim
Unvan
İmza
vs vs vs

Ek: İş sözleşmesi
''
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

örnek bir niyet mektubu yazarmısınız rica etsem.
illa bir yerden belge almak zorunda değiliz sanırım cünkü belge almayanlarda bir şekilde ispatlıyor ama ben belge aldım garanti olsn diye ama işe yaramadı . maddeler derken ne gibi maddeler olmalı ona göre ben otelle görüşüp dediğiniz şekilde tekrar hazırlatayım antetli kağıda yazıyı
bütün belgeleri yollamadan önce hepsinin fotokopisini almıştım o fotokopileri ikinci kez gönderirsem sorun olur mu acaba illa yeni mi belgeleri toplamak şart mı ?
son olarak ne zaman tekrar başvuru yapmalıyım hemen bir kaç gün içinde yaparsam şüphe çeker mi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:örnek bir niyet mektubu yazarmısınız rica etsem.
illa bir yerden belge almak zorunda değiliz sanırım cünkü belge almayanlarda bir şekilde ispatlıyor ama ben belge aldım garanti olsn diye ama işe yaramadı . maddeler derken ne gibi maddeler olmalı ona göre ben otelle görüşüp dediğiniz şekilde tekrar hazırlatayım antetli kağıda yazıyı
bütün belgeleri yollamadan önce hepsinin fotokopisini almıştım o fotokopileri ikinci kez gönderirsem sorun olur mu acaba illa yeni mi belgeleri toplamak şart mı ?
son olarak ne zaman tekrar başvuru yapmalıyım hemen bir kaç gün içinde yaparsam şüphe çeker mi ?
Sayın Yetonyalı,
Yeni bir mektuba ihtiyacınız yok sadece düzeltmeniz gerekli bunuda size detaylarıyla zaten dile getirdim. Ayrıca iş sözleşmeside sizle işveren arasında olacağı için buna kalkıp benim buradan bir örnek vermem sanırım doğru olmayacaktır.
Sözleşme demek iki kişi arasında yada iki sıfat arasında karşılıklı istenilenler, verilenler, alınanlar ve ortak hukumler içeren bir anlaşma metnıdır. Basitçe ;
İşveren - Personel, işçi, eleman vs vs arasında düzenlenen bir belgedir. Bunun içinde iş şartları, görevler sorumluluklar, işyeri nizamı ve gereklilikleri (Giyim vs) işveren sorumlulukları (Sigorta, ücret, yemek, izin vs) personel sorumluklukları ( işe geliş gidiş, vs ) bunların maddeler halinde düzenlendiği ve her iki tarafında açık kimlik ve ıslak imza ile tasdikleği bir belge . Sonra siz bu oluşturulan sözleşmeyi alıp noter tasdikli hale getirip yukarıda verdiğim işveren mektubu ile birlikte sunacaksınız.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

tşk verdiğiniz bilgiler için inş. 2.başvurumda vizeyi alırım hayırlısıyla
peki bir kaç gün içinde başvuru yapsak şüphe çeker mi ne kadar zaman geçmeli ?
bankadan almış olduğum iki aylık dökümü tekrar almama gerek yok ozaman daha önceki fotokopisi olur sanırım.
noter onaylanması aynı şehirdemi olması lazım ben bursada oturuyorum otel antalyada ?
birde a4 büyüklüğündeki şu nedenden dolayı red verildi diye yazan kağıtta tarih 08/07/2010 diye tarih atılmış ?
haziran 6 ay ama 7 ay diye atılmış ?
lazio
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen lazio »

Sayın Excellans

Çalıştığım dershaneden 31 mayıs tarihi ile ayrıldım. Benim Kanad'ya gidip ingilizce öğrenmemdeki amaç, İstanbul'da ülkenin önde gelen kolejlerinden birinde bulunduğum şartlardan daha iyi şartlarda çalışma isteğimdir. Bu kolejlerde çalışabilmenin ilk şartı ise dersi akıcı bir ingilizceyle anlatmaktır. Ayrıca kimya öğretmeni olduğum için kimya özel dersleri veriyorum, eğer iyi ingilizce öğrenebilirsem türkçe kimya özel derslerinin yanı sıra, ingilizce kimya ve ingilizce özel dersleride verebilirim yada büyük ilaç fabrikalarında çalışmaya başlayabilirim. Bunun için nasıl bir niyet mektubu yazmalıyım, ne tavsiye edersiniz. Kolejlerde tanıdığım olmadığı için geri dönüşümde işim hazır gibi bir belge almam mümkün değil. Bu çok problem çıkarırmı? Ancak böyle bir belgeyi ayrıldığım dershaneden alabilirim ama oradada ingilizce kullanılmıyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Ayrıldığım dershaneden vize başvuru işlemleri için SSK işe giriş bildirgesi ile maaş bordrosu dışında bir belge almam gerekirmi?
Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

lazio yazdı:Sayın Excellans

Çalıştığım dershaneden 31 mayıs tarihi ile ayrıldım. Benim Kanad'ya gidip ingilizce öğrenmemdeki amaç, İstanbul'da ülkenin önde gelen kolejlerinden birinde bulunduğum şartlardan daha iyi şartlarda çalışma isteğimdir. Bu kolejlerde çalışabilmenin ilk şartı ise dersi akıcı bir ingilizceyle anlatmaktır. Ayrıca kimya öğretmeni olduğum için kimya özel dersleri veriyorum, eğer iyi ingilizce öğrenebilirsem türkçe kimya özel derslerinin yanı sıra, ingilizce kimya ve ingilizce özel dersleride verebilirim yada büyük ilaç fabrikalarında çalışmaya başlayabilirim. Bunun için nasıl bir niyet mektubu yazmalıyım, ne tavsiye edersiniz. Kolejlerde tanıdığım olmadığı için geri dönüşümde işim hazır gibi bir belge almam mümkün değil. Bu çok problem çıkarırmı? Ancak böyle bir belgeyi ayrıldığım dershaneden alabilirim ama oradada ingilizce kullanılmıyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Ayrıldığım dershaneden vize başvuru işlemleri için SSK işe giriş bildirgesi ile maaş bordrosu dışında bir belge almam gerekirmi?
Şimdiden teşekkürler...
Sayın Lazio,
Şimdi ayrıldığınız işyerinizden alacağınız evraklar yeterlidir. Niyet mektubunuza gelirsek, iki türlü şansınız var
1. Aynen burada aktardığınız gibi ve fazla detaya girmeden hedefinizi belirterek bir mektup yazmak,
2. Yada eski çalıştığınız yerle destekli bir niyet mektubu yazarak, yani dershane sizin bu eğitime gittiğinizden haberdar ve sizinle bu eğitimden sonra da işveren - personel olarak devamlılık içinde olacagını bildiren bir yazı ve sizin niyet mektubunuz şeklinde bir yapı.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:tşk verdiğiniz bilgiler için inş. 2.başvurumda vizeyi alırım hayırlısıyla
peki bir kaç gün içinde başvuru yapsak şüphe çeker mi ne kadar zaman geçmeli ?
bankadan almış olduğum iki aylık dökümü tekrar almama gerek yok ozaman daha önceki fotokopisi olur sanırım.
noter onaylanması aynı şehirdemi olması lazım ben bursada oturuyorum otel antalyada ?
birde a4 büyüklüğündeki şu nedenden dolayı red verildi diye yazan kağıtta tarih 08/07/2010 diye tarih atılmış ?
haziran 6 ay ama 7 ay diye atılmış ?
Sayın Yetonyali,
Şimdi iki vize başvurusu arasında bir zaman oluşturulması ile artı bir durum zaten yaratılmaz. İkinci başvuru neden yapılır ? Birinci başvuruda görülen eksikliğin tamamlanmış olduğu için yada birinci başvuruda red almaya neden olan durum veya durumların bertaraf edildiği için yapılır. O yüzden 3 gün sonra 2 hafta sonra 1 ay sonra diye birşey ne artı ne eksi birşey katar.
Banka yazılarınızı tekrar kullanabilirsiniz.
Şimdi tabiki işverenin şehrinde olması daha doğru olacaktır. Diğer türlü, evrak şöyle gözükecek sanki işveren size gelmiş size iş teklif etmiş sözleşme yapmış gibi...
Tarih konusunda da bir yanlışlık olmuştur, yoksa bir anlam taşımıyor. Pasaportunuzda zaten mutlaka yine başvuru dosyanız ve ilgili tarih damgası vardır.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

pasaport a herhangi bir tarih yada kaşe vurulmadı ?

Benim yapmam gereken ozaman alabilirsem tekrar aynı şekilde antetli kağıda yazılmış iş teklifi ama tarih belirteceğim şu tarihte tr ye dönüp şu tarihte işe başlayacağım diye . birde tabi en önemlisi bunu noterde onaylatmak kalıyor.

Birde kafama takılan bişey var her vizeye başvuran kişi illa bir yerde çalıştığına dair belge almak zorundamı almadan da vize alanlar var o nasıl oluyor ? belge almazsın red yersin belge alırsın red yersin anlamıyorum bunu ben :S
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mona »

sayın excellans,

bugün itibariyle mng kargodan vizemi almış bulunmaktayım.sizinlede bunu paylaşmak istedim.çok mutluyum.telkinleriniz ve önerileriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim ilgilendiniz sorularımı yanıtladınız.

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mona yazdı:sayın excellans,

bugün itibariyle mng kargodan vizemi almış bulunmaktayım.sizinlede bunu paylaşmak istedim.çok mutluyum.telkinleriniz ve önerileriniz için tekrar tekrar teşekkür ederim ilgilendiniz sorularımı yanıtladınız.
saygılarımla
Sayın Mona,
Süper ve hayırlı bir haber, allah eğitiminizde başarılar ve mutluluklar nasip etsin. Ne güzel, ben teşşekkür ederim ne demek...
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mona hayırlıs olsun tekrardan kardeş kısaca bilgi verirmisin neler yaptın bizde faydalanırız senden
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

BELİRSİZ SÜRELİ İŞ SÖZLEŞMESİ

İŞVERENİN

ÜNVANI :……………………………………………………..

VE ADRESİ : ……………………………………………………..

SSK İş yeri Sicil No: : ……………………………………………………...

PERSONELİN

Adı ve Soyadı : …………………………………………………………………………….

SSK Sicil No :……………………………………………………………………………..

Doğum Yeri ve Yılı :……………………………………………………………………………..

İkametgah Adresi :……………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………….

Ev ve Cep telefon No: :……………………………………………………………………………..

SÖZLEŞMENİN

Başlangıç Tarihi :

Sözleşmenin süresi : Belirsiz Sürelidir.

Ücret ( Brüt) :…………………………….TL/AYLIK

Yapılan işin konusu :………………………………………………………………………

Deneme Süresi : ( ) aydır/ Yoktur

Sözleşmede adı gecen işveren deyimi:……………………………………………………..’ ni,

Personel deyimi ise bu sözleşmede ismi gecen ……………………………………………..’ yi ifade eder

MADDE 1 ) PERSONELİN SORUMLULUKLARI:

1.1 Personel,tecrübe ve mesleki birikimine uygun olarak,şirketin vereceği bütün işleri ve görevleri yapmayı kabul ve taahhüt
eder.Bu hizmetleri karşılığında belirtilen aylık ücret dışında herhangi bir ücret talep edemez
1.2 Personel,görevin ifasında ve işyeri disiplininin sağlanmasında;şirketin talimatlarına ve işveren tarafından belirlenen çalışma
kurallarına,işyerinin genel politikasına uyacağını kabul ve taahhüt eder.Personel verilen işi özenle yapmak,ahlak ve iyi niyet
kurallarına uymak,işçi sağlığı ve güvenliği tedbirlerine riayet etmekle yükümlüdür.
1.3 Personel,görevi nedeniyle kendine ve bağlı bulunduğu birime telsi edilen demirbaş,her türlü mefruşat,elektronik teçhizat vb.
Eşyanın muhafazasından,hasar ve ziyan görmesinden sorumludur
1.4 Personel,görevi nedeniyle sahip olacağı iş verenin ve iş yerinin sırlarını üçüncü şahıs ve kurumlara veremez.İşçinin bu hükümlere aykırı hareket etmesi halinde işverenin tazminat hakkı saklıdır.
1.5 Personel,işverenin yazılı izni olmadan başka herhangi bir kuruluş,şirkette çalışamaz.ortak olamaz herhangi bir sıfatla görev
alamaz İş veren izin verip vermemekte serbesttir.
1.6 Personel,gerektiği takdirde işyeri içinde unvanı ve niteliği benzer yahut birbirine yakın başka işlerde veya muvafakat aranmaksızın geçici veya devamlı olarak işveren tarafından görevlendirilebilir.Personel,görülen işin niteliğinde benzerlik olması şartıyla işçilerin işverene bağlı ve Büyükşehir belediye sınırları içindeki bir başka işyerine nakledebilir.
1.7 Personel,işveren tarafından tespit edilen günlük ve haftalık mesai çalışma saatleri ile ilgili düzenlemelere uymak zorundadır.Personelin,işveren tarafından belirlenen ve işyerinde ilen edilen çalışma saatlerine uyması ve mesaiye geç kalması halinde çalışmadığı saat ücreti kesilir.Bir ay içinde iki defa geç gelen personele ihtar verilir.İhtar almış personel bir daha işe geç kalırsa o gün işbaşı yaptırılmaz ve o günkü ücreti ile hafta tatili ücreti kesilir.
1.8 Personel,ücretleri brüt ücrettir.Personel yıl içerisinde farklı gelir vergisi dilimlerine tabi olması,yasal mevzuatın devlet tarafından değiştirilmesi ve benzeri durumlarda meydana gelecek ücret değişikliklerini kabul eder.
1.9 Personel,ay sonunda tahakkuk eden ve kendisine ücret bordrosu ile bildirilen ödemelere bir hafta içerisinde yazılı olarak itiraz eder.Bir hafta içerisinde itiraz da bulunmaması halinde bordroya mutabık kalındığı kabul eldir.
1.10 Personel,istendiğinde fazla çalışma yapmayı,4875 sayılı İş Kanununun 64.maddesi hükmüne uygun olarak telafi çalışmayı kabul eder ,bayram ve genel tatil günlerinde çalışmayı peşinen kabul eder.Çalışılan ulusal ve genel tatillerde çalışılan her gün için bir günlük ücret ödenir .Fazla mesai yapılması halinde her bir saat karşılığında normal saat ücretinin %50 fazlası ödenir Hafta içinde kendisine hafta tatili verilen personel için Pazar günü “ İş Günü “ niteliğindedir
1.11 Personel ,istendiğinde hizmet içi veya görevin gerektirdiği eğitimlere katılmak zorundadır.Bu çeşit personelden zorunlu hizmet talep edilebilir.
1.12 Personel,ikamet adresinde değişiklik olursa bunu yazılı olarak bir hafta içinde işverene bildirmek zorundadır.İşçinin yasal tebliğ adresi iş yerindeki adresidir.

MADDE 2) İŞVERENİN SORUMLULUKLARI:

2.1 İşveren Personele ücretini çalıştığı her ayı takip eden ayın ilk haftası içerisinde ödeyecektir.
2.2 İşveren,işçilik haklarını ödemek ,ahlak ve iyi niyet kurallarına uymak ,işçi sağlığı ve iş güvenliği tedbirlerini almakla yükümlüdür.
2.3 Personelin ücretine yapılacak zam tamamen iş verenin takdirindedir.
2.4 İş veren personele evlilik halinde 3 gün ana-baba-kardeş-eş ve çocukların ölümü halinde 3 gün eşinin doğum yapmasında 3 gün izin verir.Ancak bu izinlerin ücretinin ödenip ödenmeyeceği tamamen işverenin takdirindedir.İşveren,4857 sayılı İş Kanununda belirtilen kıdeme göre 14-20 ve 26 gün ücretli izin vermek zorundadır
2.5 İşçinin talep ettiği ücretsiz izinlerin verilip verilmemesi tamamen işverenin takdirindedir.Ücretsiz izin süresince işçiye herhangi bir ücret ödenmez.Bir haftaya kadar verilen ücretsiz izinlerde hafta tatili ücreti kesilmez ve işçi çalışmadığı halde hafta tatili ücretine hak kazanır.Bir haftayı aşan ücretsiz izinlerde hafta tatili ücreti kesilir

MADDE 3) SÖZLEŞME SÜRESİ,FESHİ VE TAZMİNATLAR:

3.1.1 Taraflar,yukarıdaki maddelerde yazılı sorumluluklarını yerine getirmez ise karşı tarafa sözleşmeyi herhangi bir tazminat ödemeden feshetme hakkı doğduğunu kabul ve taahhüt etmişlerdir.İşyeri personelinin disiplin yönetmeliği hizmet akdinin devamı niteliğindedir.
3.1.2 Sözleşmenin taraflarından herhangi birisi sözleşmeyi feshetmek isterse 4857 sayılı İŞ Kanunun 17.maddesindeki ihbar önellerine uygun olarak,personelin işyerindeki kıdemine göre önceden karşı tarafa yazılı olarak haber vermek zorundadır.Haber verilmemesi halinde tarafların tazminat isteme hakkı saklıdır.
3.1.3 İşveren sözleşmeyi;sözleşme süresi içerisinde veya bitim tarihinde tek taraflı olarak feshederse,personele İş Kanunu hükümlerine uygun olarak tazminat öder.

MADDE 4) SON HÜKÜMLAR:

4.1 Sözleşmede düzenlenmemiş konularda kanun ve mevzuat hükümleri saklıdır.
4.2 Uygunsuzluklarda çözüm mercii………………. mahkeme ve icra daireleridir
4.3 İş bu hizmet akdi,……../………./…….. tarihinde tanzimle okundu ve kabulle imzalandı

İşveren veya vekili Personel

bu şekilde otelden belge alsam maddeler dediğin gibi fakat kafamı karıştıran belirsiz süreli mi belirli süreli mi olmalı ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı merhaba,
Kafanızın karışmasına aslında gerek yok bu kavramın anlamı ; Ben seni (Belirli süreli ) 1 yıl bu görevde işe alıyorum, Ben seni (Belirsiz süreli ) bu görevde işe alıyorum. Burada verilecek süre yada verilmeyecek süre siz ile işvereniniz arasında olan bir durum. Yani pozisyon süreli pozisyondur belirli süreli sözleşme olur pozisyon süresizdir süresiz sözleşme olur. Sizinde meslek olarak yapmayı ve başlamayı düşündüğünüz bölüm önbüro vs zaten süresiz olur kimse o departman görevlisini sanmıyorumki 6 aylık yada senelik olarak çalıştırsın.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

belirsiz süreli yazıyor diye nasıl olmasa ne zaman geri döneceğini belli değil nasıl olmasa belirtsiz gibi bir şüphe uyandırır mı yani yoksa normal mi bu şekilde mi bu yazıyı almalıyım?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:belirsiz süreli yazıyor diye nasıl olmasa ne zaman geri döneceğini belli değil nasıl olmasa belirtsiz gibi bir şüphe uyandırır mı yani yoksa normal mi bu şekilde mi bu yazıyı almalıyım?
Sayın yetonyalı,
Orada yazan ''belirsiz süreli'' ibaresi bu işin belirsiz süre ile eleman çalıştıracağı anlamındadır.Sanırım bir üstte yazdığımı anlayamadınız. Yani demek siterki bu sözleşme 6 ay sonra , 1yıl sonra, 2 yıl sonra yada her ne süre içinde bu iş ve pozisyon sonlanmayacaktır. İşe alınan personel UZUN SÜRELİ UCU AÇIK İŞE ALINACAKTIR. Eğer orada belirli süre ibaresi olsa idi sizin anlayacagınız türden açıklar isek PART TIME yani 2,3,5,6 ay yada 1,2,3 yıllık bir süre sonunda iş akdi ve pozisyonda çalışma hakkınız bitecek anlamında olurdu.

Burada siz şunu karıştırıyorsunuz; Orada yazan belirsiz süreli iş sözleşmesi demek : Ne zaman başlayacağı belli olmayan iş demek anlamında değil!
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

''Sayın Mona,
Süper ve hayırlı bir haber, allah eğitiminizde başarılar ve mutluluklar nasip etsin. Ne güzel, ben teşşekkür ederim ne demek...''

excellans,

inşallah hayırlı olur. 3. başvurumu sizde biliyorsunuz bu sayfada paylaştım,durumum zordu. etrafımdaki herkez 3.de olmaz ,imkansız dedi hatta danışman firmam bile net olarak kesinlikle başvurma konsolosluğun tepkisine yol açarsın baskıcı ve ısrarcı bir tutum bu dedi.moralim sıfır ne kelime eksilerde sürünüyordu.başka bir sitedede yazmıştım takip ediyordum,hatta sizinde yazılarınızı görmüştüm ordasınız sanmıştım ama sonradan farkettim sitenizi.oradada imkansız mümkün değil yazılarıyla karşılaştım tabi eleştiriye açık olmak lazım sonuçta bişey paylaşırken öneri veya görüş bekliyorsan her yazıyıda sineye çekmek zorunda insan herkezin bakış açısı farklı.insan öğreniyor yanlışlarını böylelikle. ama bir tek siz ve birkaç kişi daha imkansız değil ama şöyle şöyle yapsaydın yada şunu şunu yanlış ifade etmişin dedi,boş vaatler,ümitler değil akılcı çözüm önerileri getirdi,telkin etti.allah sizede kariyerinizde çok başarılı olmayı nasip etsin,zaten böyle dürüst,varsayımlarla hareket etmeyen,saygılı yapınız sayesinde sizin başarılı olmama gibi bir durumunuzun olacağını sanmıyorum.umarım böyle bir paylaşım ve bilgi sitesini kurduğunuz için insanlar değerinizi herzaman bilir.biliyorm ki bundan sonra kanada da bir sorunla karşılaşsam sizden yardım istesem elinizden gelen bilgiyi bana sağlarsınız size güveniyorum. görüşmek üzere...
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yetonyali yazdı:mona hayırlıs olsun tekrardan kardeş kısaca bilgi verirmisin neler yaptın bizde faydalanırız senden

teşekkürler yetonyali,

darısı senin başına ve tüm bekleyenlerin. masjlarım var sitede oku istersen onun dışında bişey yapmadım. tekrar edersem şunları yaptım;

1. başvurumda :okuldan kabul mektubu,ailem memur ilgili kurumlarından kadro yazıları,aileye ait tapular,banka hesaplarındaki para toplamda 30.000 ytl,sabıka kaydı,diploma noter tastikli,okuldan referans mektubu hocalarımdan,aile nüfus kütüğü gösterir belge,eski çalıştığım yerlerden çalışma belgeleri,iş ve aldığım eğitim sertifikaları,konaklama bilgisi aile yanı,niyet mektubu(cv niteliğinde),uçuş planı.
bu başvurum red oldu mali durumdan yeterli görmediler ve geri döneceğime inanmadılar bu sebepten
2.başvurumda:okuldan kabul mektubum(buarada ben ödemiştim 1 yıllık ücretin tamamını onu göstermişlerdi tekrar ödedi borcu yoktur diye tekrar kabul mektubu gönderdiler),okul ücretinin ödeme dekontu,döndüğümde bir iş yerinde çalışacağıma dair belge,onun dışında yukarıdakilerin aynısını yine ekledim.
bu başvurumda red oldu
3. başvurumda :sadece niyet mektubumu değiştirdim onuda paylaştım zaten sitede okursun.onun dışındaki evraklar yine aynı.
ve mutlu son :)

ama bişey dikkatimi çekti herkez aynı şartlarda almıyor vizelerini kimi 1. başvurusunda kimi 2 kimi 3 benim gibi yada 3.dede red belki 4.de alıyor bilemiyorum.herkez hemen hemen aynı belgelerle başvuruyor aynı yöntemlerle hatta 1.başvuruda bazen gönderdikleri belgeler bukadar detaylı bile olmadan vize alıyorlar.gerçekten anlamadım neden böyle.bunun cevabını konsoloslukta görevli kişilerden başkası veremez herhalde.vize alanlara sen ne yöntem uyguladın diye soruluyor bende sordum ama o kişininkiyle seninki aynıda olsa sana red geliyor ona okey.ben bunu yaptım diyorum 3.de niyet mektubunu böyle yazdım diyorum fakat sen aynısını yazsan belki yine red olacak gerçekten bilemiyorum bişeyde tavsiye edemiyorum açıkcası.burada deneyimli insanlar varken bana düşmez zaten.sanırım olay şu kendi açımdan baktığımda evrakları doğru hazırlamak baştan savma olmamasına özen göstermek,niyet mektubundada kendi koşullarını iyi ifade etmekte samimi olmak.heralde budur okadar kafam karıştıki şu vize olayında herkez vize onay vize red uzmanı objektif değil subjektif yazılar daha ağırlıkta.ben bundada red alsaydım açıkcası kötülemezdim kanadaya gitmeyin yok şöyle biyer böyle biyer demezdim ,yaptığım hataları araştırırdım.neyse uzatmayayım daha fazla benim söyleyebileyeklerim bukadar.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans,tşk şimdi daha iyi anladım.

mona; bende bankada 29 bin tl gösterdim mali kanıt ı işaretlemediler sadece geri dönmeyeceğim seçeneğini işaretlediler sen 30 gösterdin bide nasıl ilk başvurunda mali kanıtı işaretlediler senin anlamadım.
benim belgelerim şu şekildeydi seninkiyle bir karşılaştırma yapabiliriz sanırım.
niyet mektubu ingilizce ve türkçe olarak
vize başvuru formu
pasaport 4 adet resim
vize ücreti makbuzu
öğrenci belgesi 4.sınıfım bu arada 2 hafta sonra mezun oluyorum yaklaşık 1ay sonrada diploma elime geçer sanırım ama ozaman a kadar bekleyemem o yüzden öğrenci olarak tekrar başvuru yapıcam
sabı kaydı
askerlik tecil belgesi 31 ekim 2010 a kadar ama 4 yıllık mezun oluınca 2 yıl daha uzatabiliyorsun diye biliyorum ?
aile sponsor mektubu ingilizce türkçe olarak
finansal dökümler yani 2aylık banka dökümü aldım ve ingilizce 29bin tl para vardır diye bir yazı kaşeli imzalı bunlar
bir annenim üzerine bir tane babamın üzerine ev ve birde babamın üzerine araba ruhsatı fotokopisi
kredi kartı fotokopisi
babamın maaş bodrosu 1aylık
nüfüs kağıt örneği
birde marmaris otelden alınmış yazı döndüğümde burda çalışacağıma dair kaşeli imzalı antetli kağıda yazılmış almış
hepsi bu kadar buna rağmen yinede geri döneceğime inanmadılar kardeş?
şimdi sormak istediğim niyet mektubu aile sponsor mektubu bankadaki para miktarı bunlar türkçe ingilzce olarak diğerleri ingilizceye çevrilmemiş bu bir sorun teşkil eder mi acaba?
birde uçuş planı demişsin bu bende yok nasıl bişey bu ve aile yanında kalacağıma dair bir belge yok son olarak da ben vizeyi aldıktan sonra okul parasının tamamını yatıracağım şuana kadar para yatırmadım bunlar sorun teşkil edermi acaba

excellans,
bu konuda fikrinizi alabilirmiyim çok kafam karıştı :(
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
Tek ve kısa bir soru ile başvurunuzun neden red aldıgını açıklayalım:
Hangi okul ? Okul kabul kagıdı - acceptence letter ? Okul ücreti - yatırıldı dekontu (Taksiti, yarısı, hepsi vs vs.)
Bunlarla ilgili başvuru dosyanızda herhangi birşey göremiyorum. Yani vizeye başvurup şu okul şu kurs eğitim demişsiniz ama bu okuldan alınan kabul edildi belgesi ? okulun masrafının yatırıldığı dekont ? bunlardan bahsetmemiş ve ayrıca sanırım bu belgeleri koymamışsınız.
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yetonyali valla bende ilk başvuruda anlamamıştım neden malidurumuda işaretlediklerini benimde kafam karışmıştı.2 red sebebi vardı.aşağı yukarı seninde aynıymış benimkiyle belgeler.ben mezun olalı 7 yıl oldu o ayrı.ben ödeme yaptım 1 yıllık okul kabul şartı öyleydi herkez ödeme yapmalımı tabi kişiye kalmış olması bir zorunluluk değil sanırım.ben okulla sözleşme imzaladım ödedim hesaplarına eğer vizem red olsaydı paranın tamamını yatıracaklarını beyan eden madde vardı.avukatımla baktık zaten sordum onada.tabi tırsmadım değil yatırdık ya ödemezlerse diye hele 3. başvuru yapınca iyice korkmuştum asıl.uğraşırmıyım mahkemelerde diye ne yalan söyleyim.ama allaha bin şükür olmadı.ben bütün evraklamı yeminli tercümana yaptırdım bu arada.uçuş planıda gideceğim tarihten 2gün öncesinde gidiş dönüş rezervasyonu yaptım çıktısını aldım ekledim.bilet almadım
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaşlar,

Vize başvurusunda 13 numaralı soruda ''Or any family member accompanying you lived in any other country than your country diye bir ibare var. Şimdi benim abim Kanada'da yaşıyor ancak bana accompany etmiyor. Burada abimi belirtmem gerekir mi?

Diğer sorumda benim babam emekli, emekli maaşını nasıl belgeleyebilirim? Emekli kartının fotokopisini almam yeterli mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Arkadaşlar,

Vize başvurusunda 13 numaralı soruda ''Or any family member accompanying you lived in any other country than your country diye bir ibare var. Şimdi benim abim Kanada'da yaşıyor ancak bana accompany etmiyor. Burada abimi belirtmem gerekir mi?
Diğer sorumda benim babam emekli, emekli maaşını nasıl belgeleyebilirim? Emekli kartının fotokopisini almam yeterli mi?
Sayın Zipincanada,
Hayır abinizi buraya dahil etmeyeceksiniz. Buraya N / A yazacaksınız. Diğer sorunuz ise evet emekli kartı ve emekli maaşı aldığı bankadan döküm alarak belgeleyebilirsiniz.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Yetonyalı,
Tek ve kısa bir soru ile başvurunuzun neden red aldıgını açıklayalım:
Hangi okul ? Okul kabul kagıdı - acceptence letter ? Okul ücreti - yatırıldı dekontu (Taksiti, yarısı, hepsi vs vs.)
Bunlarla ilgili başvuru dosyanızda herhangi birşey göremiyorum. Yani vizeye başvurup şu okul şu kurs eğitim demişsiniz ama bu okuldan alınan kabul edildi belgesi ? okulun masrafının yatırıldığı dekont ? bunlardan bahsetmemiş ve ayrıca sanırım bu belgeleri koymamışsınız.
Toronto İlac okulun ismi sadece okula kabul olduğuma dair 5 adet sayfa var orda başlangıç bitiş tarihleri yazıyor ve toplam fiyat yazıyor student invoice başlıklı sayfada
who do inters report to diye bir başlık var ve ufak kısa bir açıklama var
diğer sayfada what is the ruration of the program programın içeriği ile ilgili
stahe english program yine proramdan bahsetmiş
official letter of acceptance ücret sınıf numarası başlangıç ve bitiş tarihleri gibi

elimde birde registration form 2010 var orda da kişisel bilgilerim okulun bulunduğu yer hava alanı karşılama homestay single ve programın süresi toplam ücretler aile yanında no pork products gibi yazılar var ama bu formu özellikle göndrecekmiyim dedim hayır dedi onu göndermiyorsun dedi o kayıt yapmak için dedi ?

bu okul belgelerinden başka hiç bişey yok ? yardımcı olursan çok sevinirim kardeş
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Toronto İlac okulun ismi sadece okula kabul olduğuma dair 5 adet sayfa var orda başlangıç bitiş tarihleri yazıyor ve toplam fiyat yazıyor student invoice başlıklı sayfada
who do inters report to diye bir başlık var ve ufak kısa bir açıklama var
diğer sayfada what is the ruration of the program programın içeriği ile ilgili
stahe english program yine proramdan bahsetmiş
official letter of acceptance ücret sınıf numarası başlangıç ve bitiş tarihleri gibi
elimde birde registration form 2010 var orda da kişisel bilgilerim okulun bulunduğu yer hava alanı karşılama homestay single ve programın süresi toplam ücretler aile yanında no pork products gibi yazılar var ama bu formu özellikle göndrecekmiyim dedim hayır dedi onu göndermiyorsun dedi o kayıt yapmak için dedi ?
bu okul belgelerinden başka hiç bişey yok ? yardımcı olursan çok sevinirim kardeş
Sayın Yetonyalı,
İlkönce şu konuda bir mutabakata varalım. Ben sizin yaşınızı bilmeden her yazdığınızda size sayın diye hitap ederken, sizin cümle sonlarında kullandığınız '' Kardeş'' kelimesi ve sıfatı sanırım yakışmıyor. Ne siz benim yaşımı vesaire bilmiyorsunuz ? nede ben sizin yaşınızı vesaire bilmiyorum? Bu yüzden lütfen biraz daha dikkatli ve saygılı olmaya özen gösterelim.

Şimdi konunuza gelir isek siz vize başvurunuzda o elinizde olan belgelerden özellikle : OFFICIAL LETTER OF ACCEPTANCE yazan belgeyi, vize başvuru dosyanız içine koydunuz mu ? Koyduysanız tamam, yukarıda listenizde çünkü bahsi geçmiyor. Ama eğer koymadıysanız sizin başvurunuz tabiki RED- REFUSAL olur. Siz o kadar evrak hazırlayıp, ben dil okulunda vs eğitim alacağım diyorsunuz, ama okulun size gönderdiği kabul mektubunu eklemiyorsunuz. Bence buna bir açıklık getirin ilkönce? Koydunuz mu ? Koymadınız mı?
Ayrıca zaten bu başvuru sonuçlanmış koyup koymamanızı bildirmeniz sadece neden red aldığınızı iyice açığa çıkarır. Yeni başvurunuzda tüm sizin sorduklarınız ve cevaplarımızı güzelce okuyup öyle yapılandırın ve yine yukarıdaki listeye ek olarak okuldan aldığınız kabul belgenizide eklemeyi unutmayın.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

kusura bakma saygıdan dolayı kardeş diyorum ama demem bundan sonra. evet official letter of acceptance dosyasını içine koydum bu yazdığım dosyaların hepsini okul kabul belgesi diye yazdım o yüzden tek tek yazmadım bu yazdıklarımdan eksik olan bişey yok yani öle mi ?
okul parasını ödediğime dair makbuz yok cünkü daha ödemedim vize aldıktan sonra ödücem ve kalacağım yer ve uçuş planı yok bunlar sorun yaratır mı ?
Sayın Excellans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:kusura bakma saygıdan dolayı kardeş diyorum ama demem bundan sonra. evet official letter of acceptance dosyasını içine koydum bu yazdığım dosyaların hepsini okul kabul belgesi diye yazdım o yüzden tek tek yazmadım bu yazdıklarımdan eksik olan bişey yok yani öle mi ?
okul parasını ödediğime dair makbuz yok cünkü daha ödemedim vize aldıktan sonra ödücem ve kalacağım yer ve uçuş planı yok bunlar sorun yaratır mı ?
Sayın Excellans
Sayın Yetonyalı,
Okul siz herhangi bir ücret yatırmadan (Kapora, yarı öğretim, tam öğretim vs.) size nasıl acceptence -kabul yolladı?? Yani bir ücret ödemediniz okul size kabul edildiniz yazısını gönderdi sizde bununla vize aldınız ve okulada gitmediniz çünkü para vesaire ödemediniz bir bağlayıcılığınızda yok. Şimdi bu olasılık var iken nasıl vize görevlisi size vize versin? ve geri döneceğinize dair inansın. Kusura bakmayın ama sizin başvurunuz başlı başına karma karışık bir dosya olmuş.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

şöyleki sayın Excellans normalde 300 dolar yatırmam gerekiyordu fakat danışman firma dediki okulla görüştüm ben sende iyi niyetlisin o yüzden vize çıkınca 2 hafta sonra hepsini birlikte yatırırsın bende tamam dedim. şimdi ne yapmam lazım kafam karıştı allah bullak oldu gerçekten ne önerirsiniz bu sebepten dolayı vize alamadım demekki :(
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yetonyali,

excellans da izin verirse ,haddim olmayarak gördüğüm bir kaç şey var. insan kendi yaptığı hataları görmüyor bazen bende öyleyim sakın yanlış anlama.objektif olarak baktığımda iş ile alakalı aldığın yazı dikkatimi çekti ,kendi derdime düşmüştüm okuyamamıştım daha önce.geri dönüşünü kanıtlamak için aldığın yazıda "ben şu otelin sahibiyim 300 yataklı otelim %90 ingilizce konuşulur ","emre xxx kanadadan döndüğünde aldığı eğitimden ,deneyimden bizde faydalanıcaz","bana sorunuz olursa xxx numaramdan ,mailimden arayabilirsiniz" gibi ifadeler biraz samimi değilmi?konsolos otel işletmecisini akraban yada tanıdıkbiri olduğunu düşünmüş olabilirmi acaba? birde belirsiz iş sözleşmesi excellans'ın belirttiği gibi ,google dan belirsiz iş sözleşmesi nedir yazsan bir sürü hukuk sitesi çıkıyor orada açıklamalar ve kanunlarda yeri nedir gibi açıklamalar var.benimde bildiğim yani tanıdık bir iş yeri sahibi aile dostumuz inşaat işi ile uğraşıyor.belirli sürelerde inşaat işçi alımı yapıyorlardı sezonluk bunun için belirli süreli iş sözleşmesi yapıyorlardı işçilerle.3 ay-6 ay gibi.bu sözleşmede işçi kıdem tazminatı ,işinden o süre içerisinde çıkarılırsa hiç bir hakka sahip olmuyordu.belirli süreli bu ise ,belirsiz süreli tam tersi olmalı.yani ucu açık işçiyle işveren arasındaki memnuniyete bağlı işe devam.bu belirsiz süreli iş sözleşmesini doldurup 2.başvuruna koyarsan,diğerinide koyacakmısın? excellans'a danışmak lazım. okuldan aldığın belgenin kabul mektubu olduğuna eminmisin?kabul mektubu 5 sayfa olmuyorki.tek sayfa öğrenci bilgileri,program içeriği ders saatleri,derslerin konusu,stajla ilgili bilgiler,başlangıç ve bitiş tarihi, ben ödeme yaptığımdan ödeme tarihim nekadar ödediğim ,bu ödemenin neleri içerdiğini te tek belirtmişler,h.alanı karşılama,konaklama için yerleştirme ücreti,ders materyalleri gibi ayrıntılar .sen ödeme yapmadığın için sadece bu öğrenci başvurdu bize şu tarihteki programı düşünüyor ödeme yapmıştır falan yazmıyordur.bildiğim kadarıyla kanadada tam emin değilim hiç bir okul ödeme yapmadan kabul mektubu göndermiyor.en azından kayıt ücreti yada 4/1 ücreti talep ediyor.bu sanki bana öyle geliyorda olabilir;hani fiyat araştırması yaparsın xx firmadan profarma fatura istersin ya öyle bişey gibi geldi.bilemiyorum yinede ,sayın excellans 'a allah zeval vermesin :).tam anlatamıyorsun derdini bide evraklarına tam hakim değilmişin gibi geldi bana.sakın yanlış anlama yermek için demedim.daha hızlı ve doğru hazırlaman açısından yazmak istedim.

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön