Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

mona,

verdiğin bilgiler için saolasın hayır yanlış anlamıyorum aksine birşeyler çıkarmaya çalışıyorum ne yapmam lazım ona göre bilgi alıyorum evet dediğin gibi ilk başvurumda yolladığım belgeyi otelden aldığım belge yani evrakların arasına koymalımıyım bilmiyorum sayın excellans bu konu hakkında bilgi verirse sevinirim.
evet bende de öğrenci bilgileri,program içeriği ders saatleri,derslerin konusu,stajla ilgili bilgiler,başlangıç ve bitiş tarihi,toplam ödenmesi gereken ücret ,bu ödemenin neleri içerdiğini te tek belirtmişler,h.alanı karşılama,konaklama için yerleştirme ücreti,ders materyalleri gibi ayrıntılar bunların aynısı benim okul kabul belgesinde de yazıyor.

bu arada bişey soracağım mona ;
siz firmada şuan çalışıyormuydunuz da ona göre belge aldınız yoksa geldiğimde bu firmada çalışacağım mı dediniz ?
ben otelden belge aldım daha önce hiç çalışmamıştım yani döndüğümde çalışacağım diye aldım o yüzden kafama takıldı bilgi verirsen birde ne gibi belge aldın ben antetli kağıda yazılmış ve imzalı kaşeli aldım şu tarihte işe başlıcam diye tarih belirtmemiştim sadece döndüğümde başlayacağım demiştim .
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mona »

yetonyali,

ben en son çalıştığım yerden almadım belgeyi,yeni çalışacağım yerden almıştım. içerikte firma antetli kağıda; konusu benim iş sözleşmem,iş başvurusu yaptığım dosya numası,kime : bölümüde konsolosluğa hitaben,firma faaliyet alanı ,ilgili departman,ve benim iş pozisyonumu ve görevimi belirttiler.işe başlangıç tarihim var. departman müdürü,müdür yardımcısı ve onay kısmındada firmanın yönetim kurulu başkanının imzası var .çok uzun bişey değil kısa
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mona,

benim ilk 1.başvurumdaki iş mektubunun içeriği gibi mi yoksa en son belirtmiş olduğum belirsiz süreli iş başvuru formu gibi mi senin ki de hangisi senin iş mektubuna daha çok benziyor ?
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excellans,

Zaten gondermene de gerek yok. Cunku parayi ilk oderken 200-300 dolar masrafin olucak. Vizen Kabul edilmezse paran geri gonderilecek ve yine masraf kesilecek.
Maddi olarak zaten her kurusun hesabini yapiyoruz sana yuk olmasin diye. Niye 500 dolar gitsin bosa.
Ben okul ile konusup sana guvendigimi vizeni alinca parani odeyecegini soyledim ve mektubu aldik.
Ayrica benim son vize aldigim diger 2 basvuruda da koymadik bunlari.
bu şekilde diyor danışman firma daha öncekilerede koymamışlar ?
iyicene ne yapacağımı şaşırdım gerçekten offf ya:(
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans,

kanadaya gittiğimde sağlık sigortası ve kaza sigortası yaptırmam gerekirmi,zorunlumu acaba size danışmak istedim.

yetonyali,

panik yapmanı anlıyorum,bende yapmıştım ama yazılanları tam okumuyorsun sanırım.döndüğümde çalışacağıma dair aldığım belgenin içeriğini yazdım.seninki gibi değil yani sitede paylaştığın ilk başvurunda gönderdiğinlede, belirsiz süreli iş sözleşmesiylede aynı değil.tavsiyelere açık olduğunu belirttiğin için sana kişisel fikrimi söylemek istiyorum.bir soru soruyorsun yanıtı gelmeden başka bir soru soruyorsun ,diğerinin yanıtı geliyor,bu sefer başka konuda soruyorsun ve ne cevaplara odaklanıyorsun nede sorunu çözüyorsun.buda bilgi kalabalığına yol açıyor ve senin kafan karıştığı gibi,bilgi veren insanında tekrar tekrar aynı şeyler üzerinde yorum yapmasına neden oluyor.sen bence bir otur bak baştan aşağı evraklarına bilgileri gözden geçir ,bir kağıt al yaz ne eksik ne tamam neyi daha iyi yapabilirim 1,2,3,4..... sırala sonra 1den başla sor ama çöz o kouyu sonra 2.ye geç. inşallah hayırlısı olur senin için.
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

To whom it may concern,

XXX YYY has been working at ZZZ since September 2008 as an internal Auditor.We would like to send him to ILAC(International Language Academy of Canada) between July-january 2010. After his education we would like to promote him to our management group which he will be responsible for our company’s international relationships. We think this education is cruel for his managerial development and we are hoping you will give him the necessary visa for his education.

Please don’t hesitate to get in touch with us for further information,

Sincerely,

1) Arkadaşlar işverenden alacağım üstteki yazıya yorumlarınızı bekliyorum?

2) Lise diplomasının kopyasını vermem gerekir mi? Çünkü bende lise diploması yok. Büyük ihtimalde üniversiteye teslim ettim.

3) Babama ait emeklilik kartının fotokopisi yeter mi? Yoksa hesap ekstresi isterler mi?

Teşekkürler,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

zipincanada yazdı:To whom it may concern,
XXX YYY has been working at ZZZ since September 2008 as an internal Auditor.We would like to send him to ILAC(International Language Academy of Canada) between July-january 2010. After his education we would like to promote him to our management group which he will be responsible for our company’s international relationships. We think this education is cruel for his managerial development and we are hoping you will give him the necessary visa for his education.
Please don’t hesitate to get in touch with us for further information,
Sincerely,

1) Arkadaşlar işverenden alacağım üstteki yazıya yorumlarınızı bekliyorum?
2) Lise diplomasının kopyasını vermem gerekir mi? Çünkü bende lise diploması yok. Büyük ihtimalde üniversiteye teslim ettim.
3) Babama ait emeklilik kartının fotokopisi yeter mi? Yoksa hesap ekstresi isterler mi?
Teşekkürler,
Sayın Zipincanada,
1-İşveren yazınız yeterlidir, altına sadece işverenin yani ismi ve imzası bulunan kişinin açık detaylarını eklemeyi unutmayın (Unvan,iletişim bilgileri)
2- Hayır gerekli değildir, son öğrenim belgeniz yeterlidir.
3- Babanızla ilgili sorunuzu yukarıda cevaplamıştık sanırım görmediniz, Emekli kartı fotokopisi ve maaşını aldığı bankadan hesap dökümü yeterlidir. Sonuçta siz babanızın emekli olduğunu ispatlamıyorsunuz size gerekli olan babanızın bu gelirini ispatlamak.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona,
Evet yaptırmanızı tavsiye ederim. Fakat bunu kısmet olup Okulunuza vardığınızda öğrencilere sunulan paketlerden yaptırırsınız. Hem daha makul fiyat hemde kapsam açısından seçilebilir bir paket edinme şansınız olacaktır.

Sayın Yetonyalı,
Öncelikle bahsettikleriniz sizin okul kitinizdir. Yani okula kabul resmi belgesi değildir. Şimdi tüm yazdıklarınızı kafanızdakileri bir kenara bırakıp. Düzgün ve sakin bir kafayla yazdıklarımızı tekrar okuyun burada size hem niyet mektubunun nasıl olması gerektiği, vizeniz bittiğinde yurda döneceğinize dair vereceğiniz sizin elinizde bulunan işveren mektubu + iş sözleşmesi konusunun nasıl olacağı hakkında tüm bilgiler mevcut. Ama siz hala leyla'nın vize dosyası veli'nin vize dosyasına göre kendi durumunuzu adapte etmeye çalışıyorsunuz. Sen 30 gösterdin ben 29 , sen şunu söyle satırlarla yazdın koydun ben böyle. Bakınız vize başvurusu demek herkes aynı formatta aynı düzende kendi bilgisini derdini anlatacak ve öyle olursa başvuru kabul edilecek diye birşey yok, öyle olsa idi konsolosluk vize başvurusu dökümanı yayınlardı niyet mektubu formatı vs vs herkes aynısını yapar başvururdu. Bunu ilk önce aklınızdan çıkarınız. Yine size sıralıyorum:
1- Eğitimin neden ? nerede ? ne zaman ? nasıl ? alınacağı
2- Bu eğitimin maddi ve gereken maddi masrafların nasıl karşılanacağı?
3- Bu eğitimden sonra kişi yada başvuru sahibinin planı ? Vizesi bitince geri döneceğine dair kanıt?
4- Maddi destek belgeleri
5- Okul ve öğrenim görülecek kurumun resmi kabul belgesi,
6- Okul ve öğrenim görülecek kursun ücretinin - taksidinin-kaporasının yatırıldığına dair belge,
7- Yolculuk planı , confirme edilmiş gidiş - geliş uçak vs detayları,
8- Türkiye'de sahip olunan statünün ispat belgeleri ; Öğrenci ise öğrenci, çalışıyor ise çalışan vs,
9- Eğer geri döneceğini ispatlamak için bir işveren vasıtası ile bir bildirim yapılacaksa : 1- İŞVEREN İŞ SÖZLEŞMESİ 2- İşverenden alınacak tavsiye mektubu,
10-Eğer maddi destek bir sponsor tarafından gerçekleşecek ise sponsora ait mali belgeler ve sponsorun kendisinin yazacağı sponsorluk mektubu
11-Vize başvuru formları
12- Vize başvuru masrafı ödendi belgesi, banka dekontu
13 1.2.3 maddeleri içeren niyet mektubu

Şimdi bu maddelere göre kendi dosyanızı bir yapılandırın,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın Excellans ,

1- Eğitimin neden ? nerede ? ne zaman ? nasıl ? alınacağı
2- Bu eğitimin maddi ve gereken maddi masrafların nasıl karşılanacağı
4- Maddi destek belgeleri
8- Türkiye'de sahip olunan statünün ispat belgeleri ; Öğrenci ise öğrenci, çalışıyor ise çalışan vs,
11-Vize başvuru formları
12- Vize başvuru masrafı ödendi belgesi, banka dekontu
5- Okul ve öğrenim görülecek kurumun resmi kabul belgesi,
10-Eğer maddi destek bir sponsor tarafından gerçekleşecek ise sponsora ait mali belgeler ve sponsorun kendisinin yazacağı sponsorluk mektubu

şuan bunlarla ilgili bir sıkıntı yok.

sanırım kapora olarak 300 dolar yatırsam olur mu ? ona göre bana makbuz vereceklerdir sanırım bende evrakların içine koyarım herhalde?

diğer maddeleri toparlamaya çalışarak bu işe başlamalıyım ozaman ona göre bir yol cizeriz inş. bu sefer hayal kırıklığı ile karşılaşmam da vizeyi hayırlısıyla alırım. yardımlarınız için şimdiden tşk Excellans
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
Merhaba, siz zaten okulunuza bir ödeme yaptığınızda size acceptence letter - kabul belgesi ve ilgili, gerekli tutarında alındığına dair belge yollayacaklar. Rakamı tabiki bilmiyorum nereye ? ne şekilde başvurduğunuz için ama bunları sağladıktan sonra dediğim gibi anlatılan ve yazılanları takip ediniz. Ve işveren iş mektubu + sözleşme konusundada yine olması gerekenlerin anlatıldıgı gibi bir yapı kurup toparlayınız.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ,
Merhaba, benim kafamı kurcalayan şey acceptence letter - kabul belgesi elimde mevcut fakat herhangi bir ücret yatırmadığım için gerekli tutar da şu kadar para alındığına dair herhangi bir belge yok bu yatırılan tutarın olmaması vize de red yememe sebep olmuş olabilir mi ikinci başvurumda da bu belgeyi para yatırıp örneğin kapora olarak 300 kanada doları alıp belgelerin arasına koymalımıyım. danışman firma da farklı konuşuyor son 2 kişinin vize almasında da acceptence letter - kabul belgesi yolladık yatırılan tutar a ait belge göndermedik onlar nasıl aldı diye soru ve şüphe geliyor aklıma bu konu da siz daha iyi biliyorsunuz ne yapmalıyım :?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın Excellans ,
Merhaba, benim kafamı kurcalayan şey acceptence letter - kabul belgesi elimde mevcut fakat herhangi bir ücret yatırmadığım için gerekli tutar da şu kadar para alındığına dair herhangi bir belge yok bu yatırılan tutarın olmaması vize de red yememe sebep olmuş olabilir mi ikinci başvurumda da bu belgeyi para yatırıp örneğin kapora olarak 300 kanada doları alıp belgelerin arasına koymalımıyım. danışman firma da farklı konuşuyor son 2 kişinin vize almasında da acceptence letter - kabul belgesi yolladık yatırılan tutar a ait belge göndermedik onlar nasıl aldı diye soru ve şüphe geliyor aklıma bu konu da siz daha iyi biliyorsunuz ne yapmalıyım :?
Sayın Yetonyalı,
Şimdi belgenizi, okulun evragını size ne gönderildiğini görmeden bilmeden nasıl yorum yapılsın? Ama bana sorar iseniz bir okula, eğitim kurumuna gidilecekse ve bu eğitim kurumu paralı yani özel bir kurum ise ve verdiği eğitim karşılığında bir meblağ talep ediyorsa tabiki okul kabul kagıdı ve bu eğitimin ödendiğine dair yada kaporasının yada taksidinin alındıgına dair bir belgenin olması benim düşüncemde vize başvurusunda da yer alması gerekli. Ama danışmanınız size örnekte vermiş!! o zaman siz onun söylediğine göre hareket edin ne tavsiye ediyorsa. Ayrıca yine tekrarlayayım red nedeninizi illa bir olay yüzünden düşünmeyim tüm paketinizi yani vize başvuru paketinizi genel olarak ele alıp düşünün. Şimdi size açık açık soruyorum dürüstçe siz vize görevlisisiniz. Sizin dosyada karşınıza geldi şimdi siz bu vize başvurusuna vize verirmisiniz ? vermezmisiniz? ilk önce kendiniz bunu sağlayın.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,
Haklısınız ama danışman o şekilde söleyince kafam karıştı.2.vize başvurumda da bir aksilik çıkmasın istiyorum o yüzden.
Size bir şekilde evraklarımı gösterme gibi bir yolum var mı acaba ? Nasıl ulaştırabilirim size burda yayınlasan olur mu nasıl uygun görürsünüz ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın Excellans,
Haklısınız ama danışman o şekilde söleyince kafam karıştı.2.vize başvurumda da bir aksilik çıkmasın istiyorum o yüzden.
Size bir şekilde evraklarımı gösterme gibi bir yolum var mı acaba ? Nasıl ulaştırabilirim size burda yayınlasan olur mu nasıl uygun görürsünüz ?
Sayın Yetonyalı,
web sayfası iletişim bölümündeki faks numarasına faks çekin yada daha kolayı ve ucuzu scan edin evraklarınızı bize e-mail ile yollayın.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın excellans,

E-mail yolu ile evrakları yolladım.yardımlarınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın excellans,
Sayın Yetonyali,
Evraklarınızda ufak tefek hatalar var fakat bu sizin red-refuse olmanıza sebep değildir. Büyük ihtimalle nedeni? Hem işveren yazınızın samimi bir dille yazılmış olması(inandırıcılığını yetirmiş), okul ücreti 7800 küsür dolar iken siz başvuru formunuzda 4500 dolar vs yazarakda, okuldan alınmış herhangi bir ödeme belgesinin bulunmaması ile birlikte komple bakıldığında sadece gidilsinde yada vize alınsında gibi bir hava olmuş evraklarınızda.
1- O iş veren yazısını değiştiriyorsunuz ( Daha önce nasıl olmalı size bildirmiştik)
2- Okul parasını yatırın bunun dekontunu evragını alın ayrıca okuldan alındı belge
3- Gidişiniz - Gelişiniz uçak rezervasyon bilgilerinizi koyun
4- Okulunuz ve eğitiminiz + geldiğinizde Türkiye'de plan ve planlarınız vs içeren niyet mektubu
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excellans,

teşekkürler.sigorta önemli değil demişlerdi bana tekrar sormak istemiştim çünkü önemli olmayan şeyler bazen önemli olabiliyor.kanadaya adım attığınız anda sağlık sorunları olursa hastaneler bedava denmişti.okulun haftalık ödeme ile sağlık sigortası işlemleri var gidince yaptıracağım.

size asıl sormak istediğim konu bir arkadaşımla ilgili.biz arkadaşımla beraber başvuru yaptık ben 2 reddi 20 gün içerisinde ki bir zamanda aldım yani 3 başvuru 1 ayda oldu ve vize aldım.fakat onun 1. reddi dün geldi 1 ay sürdü .süre konusunda tabiki herkezin işlemleri farklı işliyor. arkadaşımın evrak tanzimide ;genel olanlar aynı,yani sıralarsam

*2 resim
*sabıka kaydı
*aile vukuatlı nüfus süreti
*banka hesapları onun 50.000 ytl
*3 tapu aileye ait
*onun babası memur ilgili kurumundan kadro yazısı
*oda okul ücretini ödedi
*dekontu
*uçuş planı
*konaklama ödentisi 6 aylık
*dekontu
*sağlık raporu
*oda eski iş yerlerinden çalışma belgeleri
*ve türkiyeye döndüğünde bir eğitim kurumunda çalışacağına dair profesyonel hazırlanmış belge(diğer arkadaşa belirtilen türde)
*niyet mektubu

şimdi sorum niyet mektubu tabi onun eğitim almak istediği neden farklı olduğu için ona göre yazmış içeriğini,ingilizce eğitimi almak istemesinin nedeni yabancı dilde eğitim veren bir kurumda çalışacağı için okuma ,yazma ve konuşma bakımından yeterli olmadığını,bu eksikliği gidemek için kanadaya gelmek istediğini belirtmiş.fakat red oldu tabi bunun içeriğini sizinle paylaşırım inandırıcı olmamış olabilir ama asıl konu arkadaşımın merak ettiği ; türkiyede halen süren bir davasının olması henüz sonuca ulaşmamış 3-4 yıldırda sürüyor (yüz kızartıcı bir suç olmadığını belirteyim)maddi birdava,herhangi bir şekilde mahkeme tarafından kendisine y.dışına çıkma yasağı vs. konulmamış,bu durumu avukatıylada görüştü çıkmamda herhangi bir sakınca varmı diye av.da yok dedi.mahkeme çağrısı olabiliyor bazen ve gitmediğinde hapis cezası var.onuda araştırdı öyle bişeyde yok. bu dava konsolosluğun kararını etkilemiş olabilirmi?yada davası süren kişiler y.dışına çıkamazmı? bu konuda bir bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz.çünkü arkadaşım dünden beri baya üzgün onun birde böyle extrem bir durumu olduğu için.

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona merhaba,
Arkadaşınızın neden red aldığı konusunda yazdıklarınız ve ibraz edilenlerle açıkçası bir hüküm getiremiyorum. Herşey gayet ve açık belgelenmişte enteresan... Arkadaşınızda gelen red cevabında neden olarak Yurda geri döneceğinize inanmıyoruz mu işaretlenmiş...Sizin başvurunuzun çabukluğu arkadaşınızın başvurusunun geç yada daha sonra sonuçlanması direkt dosyalarla ilgilenen vize görevlilerinin ellerindeki dosya sayısı ve fazlalaığı azlığı ile ilgilidir. Demekki siz elinde daha az - iş olan görevliye denk geldiniz ve süreciniz hızlı oldu.

Diğer mahkeme- devam eden mahkeme süreci, vize başvurusunu etkiler mi? Hayır etkilemez. Hakkınızda verilmiş , kesilmiş ve özellikle bunun içinde Yurt dışı çıkış kararı da alınmamışsa bireyler yurtdışına çıkış yapabilirler. Diğer konu ise devam eden süreç vize verilmesini etkilermi zaten vize başvurularında istenen ve alınan Arşiv Kayıtlı sabıka kaydı yada sabıka kaydı belgesi bunun içindir. Burada herhangi bir kesinleşmiş karar olmadığı sürece bunlar etki yapmaz.
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans,

merhaba,reddi türkiyeye döneceğine inanmadıkları için olmuş başka bir neden yok. niyet mektubu benim redlerdeki gibide değil buradan diğer arkadaşlara yazdığınız nitelikte ama kendi koşullarına göre uyarlanmış ,açıkğa kavuşturamadığı şeyler olabilir izin verirseniz paylaşırız da. ama asıl işte onu tedirgin eden davanın olması. sabıka kaydında ,arşıvlide her hangi bir suçu bulunmamakta,y.dışına çıkma yasağıda yok. tabi konsolosluklar nasıl bir güvenlik sisteminde inceliyor kişileri bilemiyoruz. red nedenlerini bile bildirme zorunlulukları yok. avukatta dedi t.c. sadece vatandaşlarına kişisel bilgilerini verir yada vekil tayin ettiklerine,o yüzden 3. şahışlara bilgi vermez buna yabancı ülkelerin konsolosluklarıda dahil (yani t.c. gbt vs.. arşivlerine girme yetkileri yoktur)dedi. ama evrakta sahtecilik varsa savcılık kararıyla bilgi alabilirler,yada kişi sorgulama hakkını 3.şahısa vermişse bu olabilir dedi. aynı şekilde ülke konsolosluklarıda herhangi bir savcılık kararı olmadığı taktirde nedenlerini t.c. bir açıklama yapmazlar ,savcılık kararı olsada bu onlara kalmış her nedeni gösterebilirler dedi.konsoloslukların ülkelerine kişileri kabul etme ve etmeme yetkisi kendilerini bağlar kimse hesap soramaz dedi. bu doğru. ama işte abd vizelerinde güvenlik soruşturmaları var ya kanadada sonuçta biraz abd gibi böyle bişey olmuşmudur diye düşündü,ama olsada kişilere bildirilmesi gerekmezmi?abd bildiğim kadarıyla güvenlik soruşturmasına alıyoruz diye yazı gönderiyor. kıl tüğ nedenlerle almadıkları için bu davada bir sebep olabilir. ama onlar bunu nasıl görüyor nasıl bir güvenlik araştırmaları var bilemiyoruz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona,
Yine tekrarlayayım, arkadaşınızın yada herhangi bir başvuru sahibinin ; Canada Immigration Dep.- Kanada Göçmenlik departmanının belirttiği şartlarda ve esaslarda hakkında, haklarında kesinleşmiş adli suç ve ceza var ise bu neden gösterilerek ülkeye girişlerine izin verilmez. Bakın haklarında kesinleşmiş suç-ceza!! ve onların belirttiği suçlar listesinde olmalıdır. Yani nedir bunlar; Terör suçları, yaralama öldürme vs, hırsızlık, silah kaçakçılığı, Nitelikli dolandırıcılık vs.vs. Hatta bunların bazılarında bile 3 yıl sonrası, 5 yıl sonrası, 10 yıl sonrası diyede af ve giriş hakkı tanınması durumu vardırki. Şimdi buna ve bunlara istanaden arkadaşınızın yaşadığı bu olay kesinlikle ve kesinlikle vize başvurusunda aldığı RED cevabının karşılığı değil ve bunun hiçbir etkisi olmamıştır.
Zaten şunuda belirteyim, eğer kişi sahip olduğu adli soruşturma, ceza, suç vesaire nedeni ile başvurusu red edilirse o başvuru sahibine bildirilir denilirki bir daha şu tarihe kadar turist, geçici ziyaretçi yada herhangi bir göçmenlik bandı altında Kanada hükümeti ve sınırları için giriş başvuru yapmayınız dikkate ve değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Arkadaşınız, başvurusunu yani Okul + Eğitim+ Meslek+ Geri dönüş; şablonunda tekrar bir gözden geçirsin,
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excellans,

tekrar başvuru yapacak arkadaşım. beraber gitmeyi planladık umarım olumlu olur. tekrar gözden geçirip paketi son haline getirdiğinde,göndermeden önce sizinle paylaşmak istiyoruz. gerekli belgelerin içeriğinin nasıl olması gerektiği zaten sitenizde mevcut iyice okuyoruz.

ilginize teşekkür ediyoruz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona,
Tabiki memnuniyetle..
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans yazdı:
yetonyali yazdı:Sayın excellans,
Sayın Yetonyali,
Evraklarınızda ufak tefek hatalar var fakat bu sizin red-refuse olmanıza sebep değildir. Büyük ihtimalle nedeni? Hem işveren yazınızın samimi bir dille yazılmış olması(inandırıcılığını yetirmiş), okul ücreti 7800 küsür dolar iken siz başvuru formunuzda 4500 dolar vs yazarakda, okuldan alınmış herhangi bir ödeme belgesinin bulunmaması ile birlikte komple bakıldığında sadece gidilsinde yada vize alınsında gibi bir hava olmuş evraklarınızda.
1- O iş veren yazısını değiştiriyorsunuz ( Daha önce nasıl olmalı size bildirmiştik)
2- Okul parasını yatırın bunun dekontunu evragını alın ayrıca okuldan alındı belge
3- Gidişiniz - Gelişiniz uçak rezervasyon bilgilerinizi koyun
4- Okulunuz ve eğitiminiz + geldiğinizde Türkiye'de plan ve planlarınız vs içeren niyet mektubu
Sayın Excellans,

Evraklarda ufak tepek hatalar var demişsiniz acaba ne gibi hatalar öğrenebilirmiyim belki düzeltme şansım olur ama okadar önemli değil diyorsunuz yinede öğrenebilirsem düzeltebilirim belki.

Evet otelden alınmış yazıyı sizin de belirttiğiniz gibi tekrardan yazıcam ve alabilirsem iş sözleşmesini ve noter onaylı olması ile destekleyeceğim.

okul ücreti 7180 kanada doları Tuition(okul parası) kısmına 4500dolar room and board(oda ve yemek)kısmına 4800dolar
other(diğer)kısmına ise 2500 yazarak hata yaptık sanırım bu dağılım nasıl olmalıydı acaba tuition kısmına 7180 dolar okul parasını mı yazmamış gerekecekti?

bu hafta içi 2000dolar ödücem ve karşılığında makbuzu alıcam onu da hallederim.sanırım bu 2000 dolardan vize alınamadığı taktirde 300 dolar kesinti oluyormuş?
1,2,3,4 maddeleri bu hafta içinde tamamlamaya çalışacağım.

Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyali,
Önemsiz ufak tefek hatalar, formları doldururken yaptığınız ama vize reddine sebep olmayacak hatalar o yüzden detay vermedim. Ama merakınız için ve bilgilenmeniz için formlarımızı doldururken ne olursa olsun soru bize uymuyorsa bizle alakası yoksa bile boş geçmiyoruz ve mutlaka ilgili alana yada kutucuğa N / A yani Not Applicable yazıyoruz.
Tuition yani okul masrafı kısmına aldığınız eğitimin bedelini yani sizin ile okul arasında kabul edilen bedeli yazacaksınız sizde nedir bu bedel 7180 CAD ilk kısma bunu yazacaksınız, sonra okulunuz mutlaka bu meblağ içinde neler olduğunu açıklamştır örnek : education materials, stay etc. etc bunlarıda alarak yine diğer kutucuğa koyacaksınız other diye tabir edilen kısımda ise sizin tahmini masrafınızı yazacaksınız.Ama siz gerçek tutar 7180 iken ; 4500 + 4800 + 2500 listelemişsiniz. Tabiki ödemeyi yapınız, ödeme belgenizide dosyanıza ekleyiniz. Diğer yazılarınızı alıp bana yine bir şekilde ulaştırırsınız noter tasdiği ve imzalardan önce son bir kez kontrol eder öyle onay ve imzaya sunarsınız. Buna niyet mektubunuzda dahil..
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,

Ozaman başvuru vize formunu tekrar gözden geçirmem gerekicek boş bıraktığım yerlere N/A diye belirtirim bundan sonra.
ben zaten anlamamıştım 4500 4800 250 ve en sonrada 20.000 yazdırmasını neye göre bunu yaptık onuda anlamadım.
sizinde dediğiniz gibi ozaman ilk kısma 7180 yazarım ikinci kısma ne kadar belirticeğim ilk ay aile yanında kalacağım 800dolar ev +yemek 800 mü yazacağım yoksa ? ve son olarak diğer kısmına ve 20.000 yerine ne yazmam gerekicek acaba?

Tüm evrakları hafta içi halletmeye çalışacağım son bir kez tekrar size kontrol etmeniz için yollayacağım.
son olarak bişey sormak istiyorum vize başvuru formlarım geri gelmedi ve daha birçok belge geri gelmedi şimdi burdaki ücret kısımlarında oynama yaparsak karşılaştırma yaparlarsa 4500 yazıyorda 7180 yazdık gibi herhangi bir problem olur mu acaba?

İlgilinize Teşekkür Ediyorum...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
7180 CAD salt okul masrafımıdır? Yoksa bunun içinde 1,2,3,4,5,6 vs aylık home stay yada room cost vs varmıdır? Var ise İlk kutucuk : 7180 sonraki kutucuk aylık x ev, ikamet,oda masrafı örnk: (6x800 4.800, 3x 500 1.500 vs vs) OTHER kutucuğuna ise sizin tahmini aylık masrafınız x = total
Daha iyi anlamanız için ;

Örnek : Tuition : 7180 CAD / Room and Board pension : 3000 CAD / OTHER : 6500 CAD
Hemen altta bulunan : Funds available for my stay in Canada : 45.000 CAD
Birde yine aynı formunuzda bulunan 8- My program of study and level will be : Stage English Program yazacaksınız sadece
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,

24 hafta dil okulu 4500
program kayıt ücreti 100
24 hafta staj 1200
1aylık homestay 800
konaklama yerleşme ücreti 120
sağlık sigortası 6aylık 360
hava alanı karşılama 100
toplamda 7180kanada doları bu şekilde paket.

Buna göre değerlendirme yaparsak nasıl olucak acaba? Birde 45.000cad doları yazarsak bankada 29bin tl para var sorun olmaz mı yoksa onunla alakalı değil mi maddi konuda yetersiz gözükebilir mi bu şekilde olursa ?
8.maddede stage englis program with on site practicum ne demek ce sizin yazdığınız gibi olursa ne fark var arasında tam anlamadım?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın Excellans,

24 hafta dil okulu 4500
program kayıt ücreti 100
24 hafta staj 1200
1aylık homestay 800
konaklama yerleşme ücreti 120
sağlık sigortası 6aylık 360
hava alanı karşılama 100
toplamda 7180kanada doları bu şekilde paket.
Buna göre değerlendirme yaparsak nasıl olucak acaba? Birde 45.000cad doları yazarsak bankada 29bin tl para var sorun olmaz mı yoksa onunla alakalı değil mi maddi konuda yetersiz gözükebilir mi bu şekilde olursa ?
8.maddede stage englis program with on site practicum ne demek ce sizin yazdığınız gibi olursa ne fark var arasında tam anlamadım?
Sayın Yetonyalı,
Orada yani size yazdıklarımda dikkat ederseniz ( ÖRNEK ) diye bir ibare var!! Yani bu demek oluyorki bakın ben size örneklendiriyorum sizde buna göre kendi doldurmanız gerekenleri ayarlayın. Yani kimse size 45.000 yazın demediki...
7180 yazacaksınız sonra bakın bunun içinde 1 aylık kalma parası var bir ay sonra nerde ne kadar kalacaksınız ??? işte o ortalama kalma tutarını ikinci kısma yazacaksınız OTHER yani başka kısmınada gitme gelme gezme masrafı dışarda harcayacagınız para vs vs toplamlarını yazacaksınız.
Ama siz altı aylık okulda kalacagım derseniz 6 x 800 + 120 = 4920 yazmanız gerekecektir Room and Board pension kısmına .
Ayrıca Lütfen açınız bakınız !! Size okul tarafından gönderilen OFFICIAL LETTER OF ACCEPTENCE belgesinde progamınızın adı ne diye yazılmış , Nerden çıkarıyorsunuz programım bu diye : Stage english program with on site practium vs vs vs .. Size okul demişki sayın yetonyalı ;
Program Description:
Program:
Stage English Program
/ Specialty: Professional
Duration:52 / Location:Toronto
Program Start Date:August 16, 2010 / Date of Completion:July 22, 2011
Tuition Fee:CAD$7,180.00
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,

Dediğiniz yapacağım ilk ay aile yanında kalırım büyük ihtimal eğer arkadaş bulabilirsem 2.ay ayrı eve çıkabilirim tabi ona göre değerlendirme yapacağım kendim verdiğiniz bilgiler dahilinde.
Bilgilendirdiğiniz için tşk ediyorum gerçekten çok yardımcı oluyorsunuz inş. sizin sayenizde 2.başvurumda vizeyi alırım ve size bol bol dua edeceğim ...
okuyan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen okuyan »

sayın excallans abi,

abi sende ne sabır var yaa valla mukaddes bir insansın. yaklasık 1 1.5 saattir hem konuyu okuyorum verdiğiniz bilgileri hemde sayın yetonyalı kardeşle yaptıgınız görüşmeleri valla helal olsun sana ne diyeyim...ben bile kardeşim kusura bakmasın bir ara dedim şimdi excallans abi patlayacak siteden gidecek bizlerde açıkta kalacağız. valla süpersinn allah razı olsun senden bin kere..

yetonyali sizde sanırım red aldıgınız için karamsarlık ve telaş içindesiniz aslında skin bir şekilde yazılanları okusanız herseyi o kadar güzel idrak edecek ve çözeceksinizki..Hadi ikinci vizende alda bu kadar adamın verdiği emekte boşuna gitmesin sende eğitimini tamamla .

selamlar tüm eğitim öğrenim aşkı ile yananlara..
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

okuyan,
evet 1.başvurumda red yedim malesef o yüzden biraz korku ve telaş var 2.başvurumda bir aksilik olmasını istemiyorum okadar para harcıyoruz ne de olsa yaptğımız emeklere yazık oluyor ne yazikki bunun için farkındayım bende fazla soru sorduğumu ama taktir edersiniz ki alamamanın verdiği bir haz ile bu şkeilde telaşlıyım. :?
okuyan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen okuyan »

Yetonyalı,

Haklısın o konuda insan stres, olacak mı olmayacakmı derken ama şunuda unutmayalım Kanadada okumamak dünyanında sonu değil.
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın excellans,

Bahsettiğim arkadaşım için 2. başvuruyu en geç salı günü konsolosluğa göndermemiz gerekiyor.çünkü okul başlangıç tarihi 05 temmuz .konsolosluğun geç gönderdiği durumlarıda göz önüne alarak böyle düşündü.şimdi size paketin son halini ve niyet mektubunu bilgilerinize sunuyorum.yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.şimdiden teşekkürler.

başvur dökümanları;
*2 ad resim
*başvuru formu dikkatle soruları yanıtladık n/a konulması gereken yerlere yazdık ve 2. başvuru yaptığımızıda ,neden olduğuna belirttik öyle bir madde vardı.
*banka mektubu kaşeli
*tapular noter onaylı
*okul kabul mektubu mektupta kurs ücreti ödemiştir borcu yoktur ibareside var okul tarafından.(ödendi banka dekontu zımbalı)
*konaklama yapacağı ailenin adres bilgileri (ödendi banka dekontu zımbalı)
*sabıka kaydı
*okul diploması noter onaylı
*çalıştığı kurumlardan aldığı çalışma belgesi
*yeni çalışacağı kurumun aynen sizin belirttiğiniz formatta olan anlaşma belgesi,işe başlama tarihi belirtilmiş olarak.
*sgk dan hizmet dökümü gösteren belge
*öğretmen kimlik kartı
*ailesine ait kadro yazısı.
*eğitim sertifikaları
*sağlık raporu

bu yukarıdan belirttiğim her bir belge yeminli tercüman tarafından ingilizce çevirisi yapılmıştır.

niyet mektubu aşağıdaki gibidir;

Konu: öğrenci vizesi talebi

Sayın Kanada Büyükelçiliği
Vize ve göçmenlik şube yetkilisi / Ankara

Ben xxx xxxx 00.00.1980 yılında İzmir de doğdum.Öğrenim hayatımı izmir de en son d.e.ü. sınıf öğretmenliğinde tamamladım.2001 eylül ve 2010 nisan dönemleri içerisinde özel okullarda çalıştım.

Kariyerimi daha iyi şartlarda başka bir özel okulda devam etmek için son çalıştığım kurumdan ayrıldım. Çalışmak istediğim yeni öğretim kurumu xxx xxxx okulu,öğrencilere sadece ingilizce eğitim sunmaktadır.Benim İngilizcem upper intermediate seviyesindedir.İngilizce ders verebilmem için seviyemin upper advanced yükselmesi gerekmektedir.Bu eğitimi yurtdışında sadece ingilizce konuşulan bir ülkede almanın daha hızlı ve etkin olabileceğine inanıyorum.Bunun için ,eğitim alanında dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan kanadayı uygun gördüm.xxxxxx dil okulu ile 00.07.2010 tarihinden 00.01.2011 tarihine kadar sürecek olan Intensive english 24 week ve 00.02.2011-00.03.2011 arasında TOEFL crash course kayıt yaptırdım.Kaldığım süre boyunca konaklamamı aile yanında yapmayı ,ingilizcemi daha iyi geliştirebileceğimi düşünerek uygun gördüm. Bahsettiğim okul ve konaklama ücretlerini peşin olarak okulumun hesabına yatırdım ve destek dökümanlarımın içerisine sizlere sundum.

Türkiye ye dönüş tarihim 00.04.2011 dir.Size destek dökümanlarım içerisinde anlaşma yaptığım xxxxx Okulunun çalışma belgesininide bilgilerinize sundum.Kanada-Vancouver’ a geliş amacım ,en kısa sürede kaliteli eğitim fırsatlarından yararlanmak ve yeni başlayacağım xxxx kurumunun 2011 -2012 eğitim yılına dahil bir öğretmen olarak kariter hayatıma devam etmektir. 00.00.000-00.00.00 tarihleri arasındaki xxxxx kurumunun ingilizce dil eğitimine katılabilmem için öğrenci vize talebimi bilgilerinize sunarım.

Saygılarımla

Wwww yyyyyy
00.00.0000
İmza
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mona ,
bütün belgeler yeminli tercüman tarafından çevrisi yapılmıştır demişsin . ben sadece niyet mektubu bankadan şu kadar para vardır diye yazı ve aile sponsor belgesini ingilizceye çevirmişti danışman firma bunda bir sakınca olur mu şart mı bütün belgelerin ing. çevrilmesi ve illa yeminli tercüman olması mı gerekli danışman firma çevirdi cünkü ? son olarak uçuş planı nasıl oluyor bilet mi alıyorsun rezervasyon mu yapıyorsun bu konuda bilgi verirmisin rica etsem?
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yetonyali yazdı:mona ,
bütün belgeler yeminli tercüman tarafından çevrisi yapılmıştır demişsin . ben sadece niyet mektubu bankadan şu kadar para vardır diye yazı ve aile sponsor belgesini ingilizceye çevirmişti danışman firma bunda bir sakınca olur mu şart mı bütün belgelerin ing. çevrilmesi ve illa yeminli tercüman olması mı gerekli danışman firma çevirdi cünkü ? son olarak uçuş planı nasıl oluyor bilet mi alıyorsun rezervasyon mu yapıyorsun bu konuda bilgi verirmisin rica etsem?

sayın yetonyali ,

ben kendimi sabırlı biri sanırdım ama olmadığımı şuan fark ettim. çok özür diliyorum sizden ama anlıyorum ki maksat sadece iş olsun diye tekrar tekrar ve tekrar aynı soruları soruyorsunuz.sizin gibi üniversiteden mezun adayına gerçekten yakıştıramıyorum bu mantığı.sizin klavyenizden çıkan kendi sorularınızdan bi habersiniz kaldıki cevaplara olasınız.siz bu soruyu bana sormuşunuz,excellans'a sormuşunuz ve yanıtları almışınız.bir uçuş planı için rezarvasyon yapıp bilgileri yazıcıdan çıkartamıyorsanız bunu 2-3 defa nasıl alıcam diye soruyorsanız siz kanadada nasıl yaşayacaksınız?bu uçuş planı vizede o kadar küçük bir ayrıntı ki siz kaç kere sordunuz.diğerine gelince kanada konsl. sitesine hiç girip detaylı bakmadınızmı?ingilizce tercüme edilmesi gereken evraklar var.tabiki resmi bir yere başvuru yapıyorsanız laletain ingilizcesi çok iyi olan birine yaptıramazsınız.bu tip resmi başvurular yeminli tercüman sertifakasımı artık ne belgesi aldıysa bilemem ama resmi yazışma yapabilen kişilere yaptırılmalıdır.şimdi eminim şunu diyeceksiniz "napayım 2. başvurumu dikkatli yapmak istiyorum bir hata olmasın diye uğraşıyorum diyeceksiniz"ama dikkatli iş yapmakla bu sizin soru ve yanıt alma tarzınızı ben yanlış buluyorum şahsen.google dan bile bakabileceğiniz şeyleri 3-4 kez burada soruyorsunuz.insanları gereksiz yere meşgul etmeyiniz rica ederim daha dikkatli olunuz.bir bilgi sitesi ancak bukadar meşgul edilir bravo diyorum tekrar başarılar diliyorum.ben birdaha sorularınızı özürdileyerek cevaplandıramayacağım.
NOT: GOOGLE'DAN TARAMA (KANADA VİZE BAŞVURUSU İNGİLİZCE ÇEVİRİ)
ÇIKAN YAKLAŞIK 51 SONUÇ
BİR SİTEDEN ALINTIDIR BK.

17.07.2009 tarihi itibariyle Kanada Ankara Büyükelçiliği;
Vize Başvuru dilekçesini İngilizce, tüm resmi evrakları da İngilizce tercüme edilmiş haliyle istemektedir.
Söz konusu başvuru da muvafakatname var ise, İngilizce tercümesi ve Noter tasdik şartı aranmaktadır.

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundadır;
Lacivert (UMUMİ) Pasaport : VİZE ALMAK ZORUNDADIR
Yeşil (HUSUSİ) Pasaport : VİZE ALMAK ZORUNDADIR
Gri (HİZMET) Pasaport : VİZE ALMAK ZORUNDADIR
Kırmızı (DİPLOMATİK) Pasaport : VİZE ALMAK ZORUNDADIR
2- Lütfen pasaport süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz.
3- Kanada Büyükelçiliği pasaportların 2. sayfasındaki hamilinin imzası kısmının pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalı olmasını istemektedir.
4- Vize başvuru formları eksiksiz olarak büyük harfle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
5- 70 yaş ve üstü yolculardan özel seyahat sağlık sigortası istenmektedir.
6- Büyükelçilik başvuruda bulunduğunuz evraklarınızın ORJİNAL yada NOTER ONAYLI olmasını daha sonradan talep edebilir yada ek evrak isteyebilir.

saygılarımla.
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Arkadaşlar,

son aşama olarak eski iş yerinden belge alacağım. Ancak Konsolosluğun firmayı arayıp şu anda çalışıp çalışmadığı mı sorma ihtimali var mıdır? Eğer varsa, bunu iş yerinden alacağım yazı da nasıl belirtmeliyim?

kolay gelsin,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona merhaba,
Arkadaşınızın belgeleri gayet düzgün niyet mektubu içinde ;
KANADA BÜYÜK ELÇİLİĞİ
GÖÇMENLİK VE VİZE DEPARTMANI
ANKARA / TÜRKİYE
''Sayın yetkili,
Ben, xx yy ; D.E.Ü'den ccc yılında z yıllık sınıf öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Eylül 2001 / Nisan 2010 dönemleri arasında mesleğimle alakalı özel okullarda görevde bulundum.
Hem kariyerimi geliştirmek hemde daha profesyonel bir kurumda çalışmak için, sizede destek evraklarım arasında sunduğum XX okulu ile öğretmenlik anlaşması yaptım. Fakat ilgili yeni işverenim kendi içinde tüm dersleri full ingilizce olarak eğitim ve öğretim verdiğinden, ingilizce eğitim ve bilgimi mutlak olarak geliştirme ihtiyacım ortaya çıktı. Bu nedenle Kanada'da yabancı dil eğitimi kararı verip yine Kanada'nın X Şehri Y okulunda 07.2010 / 01.2011 tarihleri arasında proğramlanan ZZ eğitimine dahil oldum.

Kanada'da alacağım bu eğitim süresince tüm masraflarımı ve gereksinimlerimi kendim karşılayacağım. Ektede sunduğum tüm destek evraklarım ve başvurusunu yaptığım eğitiminde incelenerek gerekli olan öğrenci iznimin verilmesini arz ve talep ederim.

Saygılarımla,

XX YY
Signed
Date
Ekler:
- Banka bilgi ve maddi dökümanlar
- İşveren mektubu ve bilgiler
- Eğitim bilgilerim ve dökümanlarım
- Vize gerekli dökümanlarım
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Arkadaşlar,
son aşama olarak eski iş yerinden belge alacağım. Ancak Konsolosluğun firmayı arayıp şu anda çalışıp çalışmadığı mı sorma ihtimali var mıdır? Eğer varsa, bunu iş yerinden alacağım yazı da nasıl belirtmeliyim?
kolay gelsin,
Sayın Zipincanada,
Öncelikle evet Konsolosluk bu hakka sahiptir yani arayabilir ama genellikle aramazlar ama bu demek değildirki kesinlikle aranmaz. Şimdi şu sorunuzu kusura bakmayın ama anlayamadım : ''Eğer varsa, bunu iş yerinden alacağım yazı da nasıl belirtmeliyim? ''
Şimdi neyi belirtmek istiyorsunuz;
1- Yazınızda arayabilirsiniz demeyi vesaireyimi
2- Yazınızda aramayın etmeyin demeyimi
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın excellans,

Türkiye'den günaydınlar diliyorum.teşekkürler yazdığınız örneği baz alarak tekrar niyet mektubunu tanzim ediyoruz.bugün mng kargo ile 2. başvuruyu yapacağız.hayırlı haberlerle inşallah size geri bildirim yapacağız.

iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mona yazdı:Sayın excellans,

Türkiye'den günaydınlar diliyorum.teşekkürler yazdığınız örneği baz alarak tekrar niyet mektubunu tanzim ediyoruz.bugün mng kargo ile 2. başvuruyu yapacağız.hayırlı haberlerle inşallah size geri bildirim yapacağız.
iyi çalışmalar...
Sayın Mona,
Günaydın size, iyi geceler bize diyerek; Hayırlısı olsun diyelim, umarım arkadaşınız ile birlikte gelir güzelce eğitimlerinizi alırsınız. O konuda da rahat olunuz olumlu sonuçlanacaktır.
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön