Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
deniz

Okunmamış mesaj gönderen deniz »

bu durumda gidecegim okulu da bizve kanada ekibi bulabiliyo mu acaba?ayrica temmuz 15 i gibi okula baslamak istioyrum(vizem cikarsa).sizce basvuru zamanim ne zaman olmali.vize basvurusundan sonra azami ne kadar surede yanit aliniyo acaba?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

deniz yazdı:bu durumda gidecegim okulu da bizve kanada ekibi bulabiliyo mu acaba?ayrica temmuz 15 i gibi okula baslamak istioyrum(vizem cikarsa).sizce basvuru zamanim ne zaman olmali.vize basvurusundan sonra azami ne kadar surede yanit aliniyo acaba?
Sayın Deniz merhaba,
Hayır biz okul için size herhangi bir araştırma yada tavsiye yapmıyoruz size bahsettiğim planda. Dikkat ederseniz zaten sizden bu hizmet için istenen bir ücrette yok siz kendi adınıza hayır kurumlarına bağış yapıyorsunuz ve bu dekontu bizlerle paylaşıyorsunuz. Ama eğer ki ''Biz ve Kanada'' herşey ile ilgilensin diyorsanız bize e-mail yoluyla ulaşın. Deniz, okul döneminiz belli olmadan zaten vize başvurusu için bir net tarih vermek doğru olmayacak ama Temmuz 15 diyelim okula başlangıç bir eğitim planlandı haziran ilk haftaları yani 1 ay önceden başvurunuzu yapabilirsiniz, vize başvuruları Ankara konsolosluğunun yoğunluğuna göre 1 hafta ile 3 hafta içerisinde sonuçlandırılır.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
servet

Okunmamış mesaj gönderen servet »

excelans bi sorun oldu sana danışmak istedim napmam gerek ben vize geçen çarşamba başvurdum o zaman belgelerde ve şirket hesabında 10 bin dolar artı 16 17 binde türk parası wardı ..vize başvuruldu sonra şirketin ödeme yapması gereken yerler wasrdı 10 bin dolasr artı 8 milyar çıkış yapıldı şirket hesabından ... yani demek istediğim belgelerde 12 bin artı 10 binde dolar görünüyor ..napıcam şimdi :s:s
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:excelans bi sorun oldu sana danışmak istedim napmam gerek ben vize geçen çarşamba başvurdum o zaman belgelerde ve şirket hesabında 10 bin dolar artı 16 17 binde türk parası wardı ..vize başvuruldu sonra şirketin ödeme yapması gereken yerler wasrdı 10 bin dolasr artı 8 milyar çıkış yapıldı şirket hesabından ... yani demek istediğim belgelerde 12 bin artı 10 binde dolar görünüyor ..napıcam şimdi :s:s
Sayın Servet merhaba,
Kısaca anlatmak istediğiniz Konsolosluğa sunduğunuz mali belgelerdeki rakamlara bu tarih itibari ile sahip değilsiniz bu bir sorun yaratır mı? Eğer konsolosluk kontrol etmek gereği duyarsa ki genelde bu olmaz ,(Eğer ilgili bankadan resmi yazı alınmış ise, banka hesap defteri fotokopi vs yada aslı ibraz edilmişse ) işleminiz sizin ibraz ettiğiniz ekonomik durum üzerinden değerlendirilir. Eğer vize görevlisi check etmek isterse ve check ederse ve tutar az-yetmeyecek karşılamayacak gibi ise bu sefer ekonomik nedenlerden dolayı vizenizi red eder.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
servet

excellans bankadan o dediğin tüm evraklar alındı ben babama söledim fakat o şöle dedi .. sonuçta bu bir şirket hesabı buraya sürekli bir para akışı var ben yarın 10 bin dolar yatırır diğer gün yine çekerim yani demek istediği şirket hesabı olduğu için bir sorun yaratacaklarını sanmıyorum dedi .. ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:excellans bankadan o dediğin tüm evraklar alındı ben babama söledim fakat o şöle dedi .. sonuçta bu bir şirket hesabı buraya sürekli bir para akışı var ben yarın 10 bin dolar yatırır diğer gün yine çekerim yani demek istediği şirket hesabı olduğu için bir sorun yaratacaklarını sanmıyorum dedi .. ?
Sayın Servet,

''Eğer konsolosluk kontrol etmek gereği duyarsa ki genelde bu olmaz ,(Eğer ilgili bankadan resmi yazı alınmış ise, banka hesap defteri fotokopi vs yada aslı ibraz edilmişse )''
Sanırım yukarıda açıkça belirtilmiş....Burada denilmek isteniyorki ! bunlar olmazsa kontrol edebilirler, bunlar olursa kontrol etmezler. Sizde zaten gerekli belgeleri verdiğinizi söylüyorsunuz o zaman sorun yok.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

ya sen nasıl bir insansın çok teşekkür ederim sana gerçekten birçok canada hakıkında bişe bildiklerini sananlara 100 deil 1000 basarsın..
Kullanıcı avatarı
servet

excellans hani yinede nolur nolmaz sen yinede bu kadar para tut bankada diyebileceğin bi miktar war mı
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:excellans hani yinede nolur nolmaz sen yinede bu kadar para tut bankada diyebileceğin bi miktar war mı
Sayın Servet,

Tabiki eğer mümkünatı var ise 10.000 cad ve üstü bir meblağ döner durursa iyi olur.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

yani girişi çıkışı yapılsa bankaya bu bile iyi bişe mi yoksa dursun mu .. çünkü o hesaba girip çıkan paranın hadli hesabıu yok. şuan ödemeler var diye çekildi..
Kullanıcı avatarı
Holygun
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Holygun »

Merhabalar Biraz karmaşık bir konuyla geldim yine;

Sanırım ailem beni özlemiş olsa gerekki ağustos sonuna dogru bir türkiye seyahati gözükmekte bana.

Bende komplo teorilerinin üzerinde çalışmaya başladım. Önceden önlem almak daima iyidir görüşündeyim.

Öncelikle Agustos sonu Masters eğitimim bitecegi için departmandan alacağım belge ile post grad work permit'e başvurup yallah türkiye, düşüncem war. (wait time türkiyede geçirme düşüncesi)

Ancak burada 2 sorum olacak. Benim Kanada'da 30 Sept 2010 (must leave) tarihine kadar oturma iznim var. Malum okuldan mezun olacagım için. Diyelimki 10 Sept 2010 tarihinde gümrük memurunun bana sorun yapma durumu çıkabilirmi?

Pasaportta 2012 yılına kadar öğrenci vizem var.

Geçen sene aldığım letter of acceptance ve statement letter (oct 2009 tarihli) master programının 2011 Eylül'e kadar oldugunu göstermekte. Ama çalışkan öğrenciyiz 1 senede bitirecegiz inşallah.

Bu durumda ben türkiyede iken tekrar TRV başvurusu yapmalımıyım, Statü değişeceği için. Yoksa 30 Eylül tarihine kadar yaşama iznim oldugu için sorun çıkartmazlarmı?

2. Soru olarak:

30/11/2010 Tarihinde askelik sevkimiz varmış. Bunu kanada'da uzatmam gerekirmi? Gerekirse ne gibi yol çizmeliyim. 10 Eylül gibi türkiyeden çıkarken, demesinler bana Sivas Temeltepe'ye senin yolculuk diye.

Çok teşekkürler yorumlar için...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Holygun yazdı:Merhabalar Biraz karmaşık bir konuyla geldim yine;

Sanırım ailem beni özlemiş olsa gerekki ağustos sonuna dogru bir türkiye seyahati gözükmekte bana.

Bende komplo teorilerinin üzerinde çalışmaya başladım. Önceden önlem almak daima iyidir görüşündeyim.

Öncelikle Agustos sonu Masters eğitimim bitecegi için departmandan alacağım belge ile post grad work permit'e başvurup yallah türkiye, düşüncem war. (wait time türkiyede geçirme düşüncesi)

Ancak burada 2 sorum olacak. Benim Kanada'da 30 Sept 2010 (must leave) tarihine kadar oturma iznim var. Malum okuldan mezun olacagım için. Diyelimki 10 Sept 2010 tarihinde gümrük memurunun bana sorun yapma durumu çıkabilirmi?

Pasaportta 2012 yılına kadar öğrenci vizem var.

Geçen sene aldığım letter of acceptance ve statement letter (oct 2009 tarihli) master programının 2011 Eylül'e kadar oldugunu göstermekte. Ama çalışkan öğrenciyiz 1 senede bitirecegiz inşallah.

Bu durumda ben türkiyede iken tekrar TRV başvurusu yapmalımıyım, Statü değişeceği için. Yoksa 30 Eylül tarihine kadar yaşama iznim oldugu için sorun çıkartmazlarmı?

2. Soru olarak:

30/11/2010 Tarihinde askelik sevkimiz varmış. Bunu kanada'da uzatmam gerekirmi? Gerekirse ne gibi yol çizmeliyim. 10 Eylül gibi türkiyeden çıkarken, demesinler bana Sivas Temeltepe'ye senin yolculuk diye.

Çok teşekkürler yorumlar için...
Sayın Holygun merhaba,
Kısaca değinirsek;
1- a-Gitmeden entry vizeni uzatabilirsin, böylece geri dönüşünde hiç bir sorun yaşamazsın,
b- Dönüşünü 1 ay süre kalacak şekilde ayarlarsın olası border sorununda zaten yenileyeceğini bildirir geçiş yaparsın,
c- Bunların hiçbirini yapmayıp geri girişinde öğrenci permitini ve onaylanırsa work permitlerini gösterir girşini yaparsın,
d- Türkiye'de olduğun sürede yine TRV için textand başvurusu yaparsın.
2- 30.11.2010 askerlik sevkiniz var ise Türkiye'ye geldiğinizde çalıştığınızı belgeleyip tecil şansınız olacaktır. Eğer bunu belgeleyemezseniz bu süre içinde(Work permit çıkmayıp, yetişmez ise). Kanada'ya döndükten sonra ya tam zamanlı bir iş kayıdı ve beraberinde bir erteleme yada daha üst bir yapıda eğitim ile erteleme durumunu gerçekleştirirsiniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
servet

excellans şöyle birşey duydum bilgin warsa biraz anlatırmısın bana abd vizesi aldıktan sonra ordan kanadaya geçiş yapılıyormuş..? mesela dielim inşallah böle bişe olmazda vize vermediler diyelim ben abd için vize başvurusu yaptım ordan kanadaya vize aldıktan sonra dil okuluna gidebilir miyim ??
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

servet yazdı:excellans şöyle birşey duydum bilgin warsa biraz anlatırmısın bana abd vizesi aldıktan sonra ordan kanadaya geçiş yapılıyormuş..? mesela dielim inşallah böle bişe olmazda vize vermediler diyelim ben abd için vize başvurusu yaptım ordan kanadaya vize aldıktan sonra dil okuluna gidebilir miyim ??
Sayın Servet, merhaba
Kanada'ya geçerli giriş vizeniz olduğu sürece, Amerika'dan da, Okyanus tarafından'da yani kısaca Kanada sınır kapılarının hepsinden giriş yapabilirsiniz. Yani Türkiye'den vize aldınız mutlaka bu yolla giriş yapacaksınız diye bir kanun yok. Türkiye'den aldınız Kanada giriş vizesi, sonra gittiniz Amerika'ya kaldınız ettiniz hatta sonra gitmişken birde Meksika yaptınız sonra direkt New Mexico - Toronto uçağına atladınız ve girişinizi yaptınız. Herhangi bir sorun olmadan....

Fakat sormak istediğiniz şu senaryo ise; Eğer ben ABD vizesine sahip olursam bu vizeyle Kanada'ya geçebilirmiyim. HAYIR! Yani şimdi Amerika Birleşik Devletleri için verilen vizenin nasıl olurda Kanada devleti içinde geçerli olduğu düşünülebilinir?????
Bu bahsettiğiniz şu şekilde bir statünüz var ise olur (Green card, American Citizen, Permanent worker, etc.)

Saygılar,
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

ankaraya evrakları yollarken nasıl bir dosya almalıyız acaba ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:ankaraya evrakları yollarken nasıl bir dosya almalıyız acaba ?
Sayın Yetonyalı,
Kendi içinde plastik- naylon föyleri olan dosyalardan alabilir ve herbir föy içine belgelerinizi koyabilirsiniz.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

bende o şekilde aldım da acaba farklı dosya mı gerekli diye tereddütte kalmıştım tşk bugün yolluyorum hayırlısıyla evrakları inş. alırım vizeyii
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:bende o şekilde aldım da acaba farklı dosya mı gerekli diye tereddütte kalmıştım tşk bugün yolluyorum hayırlısıyla evrakları inş. alırım vizeyii
Sayın Yetonyalı,
Hayırlı olsun, vakitiniz ve imkanınız var ise e-mail ile ulaşınız. Kontrol edelim son bir kez daha göndermeden önce.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba bir aksilik çıktı yollayamadım sorun da şu evrakları konulcak dosya illa şu dosya olacak diye bir kural var mı
ben klasör aldım içi boş mavi içine plastik şeffaf dosyalardan taktım ama bunun hazır olanları varmış oda burda yok bir kişi o dosya ile green card evrakları yollamış klsör olmaz dedi kafam karıştı yarın a kaldı artık . hayırlısı böyleymiş demekki

hazırladığım evraklar şunlar

a4 büyüklüğünde zarf pasaport u vizeyi ordan göndermeleri açısından
kredi kartı fotokopisi
araba ruhsatı
ev tapusu
faaliyet belge,imza sirküleri,kuruluş gazete bunlarla benim bir ilgim yok
vergi levhası ile ilgim yok
finansal dökümanlar
askerlik tecil belgesi
sabıka kaydı
nüfüs kağıt örneği onaylı
sponsor mektubu
ingilizce sertifikası yok
öğrenci belgesi
kanada okul kayıt belgesi
vize başvuru ücreti makbuzu
2 yıllık pasaport ve 4adet resim
eksiksik doldurulmuş vize başvuru formu
niyet mektubu
daha önce almış olduğum bilgisayar diploması çeşitli sertifikalar ve son işten ayrılmadan önce aldığım çalıştığım a dair başarı belgesi

hepsi bu kadar ... eksik yoktur inş.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Yetonyalı,
Tabiki illaki şu dosya, şu tip olacak diye bir kaide vede kural yok. Önemli olan evraklarınızın bir düzende ve kapalı bir şekilde teslim edilmesi. Listenizde gayet güzel fazlası var eksiği yok.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba bugün itibariyle evrakları yolladım içinede a4 büyüklüğünde zarf ı koydum ki pasaport ile vizeyi onun içine koyup yollasınlar diye. yanlız kafama bişey takıldı yurt içi kargo ile gönderdim vip ile yolladım yarın 12 de ellerinde olur dedi. tahütlü söledim fakat hiç bir kargo tahütlü gönderim yapmıyormuş ancak postahane yapıyormuş . şimdi evraklar ulaştı diyelim üzerinde adresimin yazılı olduğu a4 büyüklüğünde zarf ı bana nasıl yollayacaklar onlarda mı kargo ile yollucak parayı ben veririm sorun değil yoksa onlar kargo ile yollamazlar mı inş. bir yanlışlık olmamıştır bu şekilde ?
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

@yetonyali:

Kendini ekstra kirtasiye masrafina sokmana gerek yok. Senin koydugun ekstra zarf da yuksek olasilikla cope gidecek, onlar sana saman rengi zarfta geri gonderecekler evraklarini. Merak etme, onlarin ofisinde zarftan bol bir sey yoktur. Basvuru evraklarini duzgun bir sekilde siraya dizip zarfa yerlestirdikten ve zarfin uzerine de adresleri dogru/okunakli yazdiktan sonra; gerisinin onemi yok. Konsolosluk en son MNG Kargo ile calisiyordu. Halen oyle ise, konsolosluk sana evraklarini MNG kargo ile gonderecek. Sen kargonu teslim alirken odeme yapacaksin. (10 ytl idi 2 sene evvel).
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

benim dosyanın arasına koyduğum da saman rengi zarf idi. okunaklı bir şekilde sırayla koydum arasına şimdi takip ediyorum vip ile gönderdim yarın 12 de ellerine ulaşma garantiliymiş internetten takip ettiğime göre yolda şuan gözüküyor. vizeyi alalımda hayırlısıyla kargo parasını 10 de 20 vermeye hazırım :P
Axel Blackmar
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Axel Blackmar »

Birkaç ay önce pasaportumu gönderirken 3 lira-MNG ile anlaşmalı olduğundan ucuz-, belgeleri teslim alırken de 9 küsür lira ödemiştim.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

valla ben yurt içi ile gönderdim vip olarak 17 lira bayıldım.6.30 da yolladım dün akşam üstü şuan internettten takip ediyorum cinnah a çok az kaldı saat 12 de öğlede ellerinde olur inş. bu kargoyu direk vize veren memurlara mı veriyorlar acaba yoksa sıraya mı koyuyorlar sonra mı inceleme yapıyorlar bir fikriniz var mı ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:valla ben yurt içi ile gönderdim vip olarak 17 lira bayıldım.6.30 da yolladım dün akşam üstü şuan internettten takip ediyorum cinnah a çok az kaldı saat 12 de öğlede ellerinde olur inş. bu kargoyu direk vize veren memurlara mı veriyorlar acaba yoksa sıraya mı koyuyorlar sonra mı inceleme yapıyorlar bir fikriniz var mı ?
Sayın Yetonyalı,
Merhaba, öncelikle hayırlısı ugurlusu olsun diyelim. Evet, kurye gelen evrak giden evrak departmanına teslim eder bu departmanda ilgili departman ayarlamasını yapar ve ilgili departmanda kendi içinde sıraya koyar ve sonuçlandırmak incelemek için işleme bakar.
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mona »

sayın excellans

ben bundan 20 gün önce ilk başvurumu yaptım 2 gün sonra red geldi.mali durum ve geri döneceğime inanmamalarından dolayı.2. başvurumu 2 hafta sonra tekrar yaptım mali durumum iyiydi ek gelirlerde ekledik ve türkiyeye döndüğümde çalışacağım bir firmadan yazılı belgede alarak yaptım.dün kara haber geldi yine red.bu sefer sadece geri döneceğime inanmadıkları kutucuğu işaretlemişler.
gitmek istediğim okulun programı 1 yıllık work&study.bütün evraklarım eksiksizdi 5 yıllık kariyer geçmişimi içeren ki bu iş yerleri uluslararası firmalardı belgelerim aile bilgilerim (ailem 1.kademe devlet memuru)sağlık raporu,banka hesaplarında 40.000tl tapular da mevcuttu.
bugün niyet mektubu değiştirerek 3. başvurumu yaptım sizinde niyet mektubumun içeriğini incelemenizi ve görüşlerinizi belirtmenizi bekliyorum.çünkü buradanda takip ettiğim kadarıyla niyet mektubu çok önemli ve ben evraklarımın iyi olmasına karşın 2 başvurumdada niyet mektubumun güçlü olmadığını fark ettim.önceki niyet mektubum özgeçmiş niteliğinde bir belgeydi.ayrıca danışman firma bana 2. redden sonraki başvuruların agresif ve ısrarcı bir tutum olduğunu kanada konsolosluğunun bu tarz yaklaşımları kesinlikle hoş karşılamadığını bena 2 kez red vermelerinin açıkça sizi kanadada istemediklerini zaten belirttiğini beyan etti.bana lütfen yardım edim bir ışık tutun.

yeni niyet mektubum şu şekilde (ben buraya türkçe yazıyorum ama konsolosluğa ingilizce olarak gönderdim)

konu:..... ...... 0000000/0000000 öğrenci vizesi reddi tekrar incelenmesi hk.
kime:kanada kons.ankara

sayın kanada kons. vize ve göçm şube yetkilisi,

kariyer hedeflerim doğrultusunda çalışmak istediğim firmanın ,iş pozisyonu ileri düzeyde ingilizce dil bilgisine sahip olmayı gerektirmektedir.ingilizce dil bilgim istenilen düzeyde olmadığından dolayı bu eksikliğimi gidermek için iyi bir eğitim kurumu arayışına girdim.mezun olduğum okul ve arkadaşlarımın tavsiyeleri ingilizceyi yurtdışında daha iyi öğrenebileceğim konusunda oldu.araştırmalarım sonucunda kanadanın uluslararası eğitim özgürlüğüne değer veren tutumu din,dil,ırk gözetmeksizin eşit ,kaliteli ve titiz bir eğitim sunuyor olması.kanadanın iş yaşamındaki akılcı ve sakin yönetim tarzı ayrıca en düşük suç oranına sahip güvenli bir ülke oluşu benim eğitimim için en doğru adresin kanadaya başvurmak olduğunu gösterdi. vancouverda bulunan .............ile görüşmelere başladım.................ile yaptığımız görüşmeler sonucunda benim ingilizce seviyemin çalışmak istediğim pozisyonun gerekliliğini sağlayacak düzeye gelebilmesi için 1 yıllık bir eğitim almamın daha uygun olacağını önerdiler ayrıca kariyer profilimin kendi alanımda bir kurumda staj yaparak iş ingilizcesinide öğrenmemde faydalı olacağını belirten eğitim paketini sundular.bende okulun önerdiği doğrultuda karar verdim.kanada vancouver a gelmek istememdeki amacım ingilizceyi en iyi şekilde öğrenmek ve eğitim görmek istediğim kurumun program dahilindeki staj olanağından faydalanarak kanada iş kültürünü,farklı bakış açısının bana kazandırdığı bilgi ve tecrübeyle bugüne kadar edindiğim bilgilerimi pekiştirerek ülkemde iş yaşamımda yönetici olarak devam etmektir.bu bağlamda vize başvurusu için hazırladığım türkiyedeki bağlarımı, kariyerimi,ailemin meslek bilgilerini,maddi imkanlarımızı gösteren evraklarımın ve 1 yıllık eğitim sonunda türkiyedeki çalışmaya başlayacağım firmanın işe başlangıç tarih ve departman bilgileri içeren belgelerimin yeniden incelenmesini arz ve talep ediyorum.

saygılarımla.

......... ........
adres
tel
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona merhaba,
Öncelikle hoşgeldiniz. Geçmiş başvurularınız içinde yazık olmuş diyelim, şimdi şunu anlamak için soruyorum siz bu mektubu verilen kararın tekrar gözden geçirilmesi için mi? yazdınız yoksa bu mektubunuz 3. vize başvuru mektubu mu? Yine yazdıklarınızdan bunun sizin 3. niyet mektubunuz olduğu ortaya çıkıyor...
Şimdi açıkca ve objektif olarak değerlendireceğim alınmak darılmak yok...

Yazdıklarınızı (Mektubunuz için ) okumaya başladığımda daha ilk konu kısmındaki ''öğrenci vizesi reddi tekrar incelenmesi hk.'' şu ibare ile zaten görevliyi direkt yönlendirmişsiniz. Yani aslında bu sanki yeni bir başvuru değilde eskisine verilen kararın hesabını soracak satırlar içerecek gibi konu başlığı olmuş...Şimdi karşımda şöyle bir profil var , 5 yıllık kariyerli iş ve meslek hayatı sahibi, askerlik vesaire sorunu yok, maddi durumu yerinde, evli değil, Türkiye'de gerçek anlamda bir bağlayıcı sebebi yok olan bir başvuru sahibi 1 yıllık dil eğitimi için gitmek istiyor. Kanaatim benimde aynı olacak bu insan gidip geri gelemeyecek bu profilde....

Keşke yada keşkeler fayda etmeyecek ama yine keşke diyerek göndermeden evvel yani başvurmadan evvel paylaşım yapmış olsaydınız. Danışman şirketiniz bir yere kadar haklı yani sanki sık boğaz edilmiş bir duruma sokmanız anlamında fakat bu demek değildirki başvuru sahibi red edildi 2 kere 3,4,. başvurularında kesinlikle vize alamaz.

Şimdi göndermişsiniz, ve yazmış başvurmuşsunuz... Bunun üzerine fazla konuşacak ve yorum yapacak birşey açıkçası kalmamış ama yinede örnek teşkil etmesi açısından niyet mektubunuz ve bunu destekleyen diğer faktörleriniz mutlaka ve mutlaka önce şu sorulara somut ve net cevap vermelidir.

1- Kişiye neden yabancı dil eğitimi gerekli?
2- Kişiye neden yabancı dil eğitimi Yurt dışında gerekli buna ek tabiki Kanada ?
3- Kişi bu istediği eğitimi alırsa bu kişiye nasıl bir katkı sağlayacak,
4- Kişi bu eğitimi alırken maddi olanaklarına yada olanaklara sahip mi?
5- Kişi bu eğitim süresi sonunda hangi nedenlerle yada nedenle ülkesine dönüş yapacak,
6- Kişinin geçmiş eğitimi, mesleği mutlak bu istek için yeterli mi gerekli mi?
Ve mektup NEDEN ? NEREDE? NASIL ? SONUÇ ? PLAN ? yapısında olmalı... Buna destek olarakta her sorunun net karşılığı belgelerle desteklenecek...

Şimdi sizin anlattıklarınızda sanırım siz bir firmadan bir iş teklifi aldığınızı ve bu eğitimden sonra burada devam edeceğinizi belirterek geri döneceğinize dair kanıt sunmuşsunuz. Eğer bu kanıt belgeli ise örnek ; XX firması sizin adınıza 1 yıl sonraki bir tarih için iş sözleşmesi yaptı ise ve siz bunu başvurunuza ekledi iseniz bu tamam geçerli bir nedendir ve vizenizin onaylanması için bir sorun kalmamış bertaraf etmişsiniz demektir. Ama hayır siz sadece bittikten sonra XX şirkette YY departmanında ZZ olarak görev yapıp şu tarihte başlıyacağım diye bir bilgi sadece verdi iseniz yine bu inandırıcı olmayacaktır. Resmi bir iş sözleşmesi ve şirket tarafından ayrıca yazılmış, sizin bu eğitiminizden haberdar bir yazı ve talep mektubu ile desteklemişseniz sorun yok başvurunuzda.

Umarım istediğiniz sonucu alırsınız,
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans,

teşekkür ederim.evet şirketten aldığım bir belgem mevcut. 2. başvurumdada vardı. uluslararası ithalat-ihracat yapan bir firma.firma kanada konsolosluğuna hitaben antetli kağıdına ,yönetim kurulu başkn., departman müdürlerininde imzaları dahil olmak üzere y.dil eğitimimi tamamladığımda şu şu tarihte,şu departmana bağlı ,şu pozisyonda görev alacaktır şeklinde beyan verdi.benim niyet mektubun 2 vize başvurusundada özgeçmiş niteliğindeydi danışman firma gerek yok önemli değil böyle başvur dedi .bakmıyorlar bile bizim hiç reddimiz yok dedi.ben hem incelenmesini hem neden kanada ,neden dil eğitimi almak istediğimi açıklamak istemiştim 3. başvurumda.ilk 2 başvuruda bu yoktu
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mona yazdı:excellans,
teşekkür ederim.evet şirketten aldığım bir belgem mevcut. 2. başvurumdada vardı. uluslararası ithalat-ihracat yapan bir firma.firma kanada konsolosluğuna hitaben antetli kağıdına ,yönetim kurulu başkn., departman müdürlerininde imzaları dahil olmak üzere y.dil eğitimimi tamamladığımda şu şu tarihte,şu departmana bağlı ,şu pozisyonda görev alacaktır şeklinde beyan verdi.benim niyet mektubun 2 vize başvurusundada özgeçmiş niteliğindeydi danışman firma gerek yok önemli değil böyle başvur dedi .bakmıyorlar bile bizim hiç reddimiz yok dedi.ben hem incelenmesini hem neden kanada ,neden dil eğitimi almak istediğimi açıklamak istemiştim 3. başvurumda.ilk 2 başvuruda bu yoktu
Sayın Mona,
Eğer ikinci başvurunuzda da bu bahsettiğiniz düzeyde bir işveren anlaşması, dekleresi var ise ve bunun üstüne RED cevabı almışsanız sanırım başka bir hata olmuş bu bahsettiğiniz gibi niyet mektubunda aslınde neyi ne için yapmak istediğinizi anlatamamak da olur yada çok fazla detaya girmenizden de kaynaklanabilir. Niyet mektubu bakılmıyor okunmuyor diye birşey söz konusu değil sadece şu gerçek varki uzun uzun yazılan mektup tabiki okunmaz üstün körü geçilir. Birde yukarıda dikkat ederseniz sanki hep birileri size tavsiye etmiş, birileri sizi yönlendirmiş, gibi bir hava var mektubunuzda. Yani kararlılık, sizin planınız vesaire hissedilmiyor. ''mezun olduğum okul ve arkadaşlarımın tavsiyeleri-bende okulun önerdiği doğrultuda '' gibi.. Fakat birde neden sanki her hafta vizeye başvurma durumuna girştiniz bu gerçekten sanki acil gitmem gerekiyor gibi bir intiba yaratıyor. 20 gün önce red aldıgınızı sonra iki hafta içinde tekrar başvurduğunuzu ve yine yeniden başvurduğunuzu aktarmışsınız yani bir ayda 3 başvuru.. Inanın sadece zorlamışsınız, aslında şartlarınız müsait iken zora sokmuşsunuz durumunuzu. Ama sonuçta karar mercii vize departmanı ve görevlileri dediğim gibi inşallah hayırlı bir haber ile istediğiniz eğitime sonrasında da kariyere sahip olursunuz. Beklemek gerek...
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

haklısınız,3. reddi alırsam nasıl hareket etmeliyim sizce?pasaportumda red damgası var.bekleyip birdahamı başvurmalıyım yada farklı seçenekleremi yönelmeliyim y.zelanda,avustralya gibi.sorun yaşarmıyım kanada reddinden dolayı?birde sormak istediğim diğer konu siz sadece kanadayla ilgili konularda bilgi verebiliyorsunuz başka ülkelerdede deneyiminiz varmı ?varsa sizinle irtibat halinde olabilirmiyiz?
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

sayın yetonyalı,

merhaba. hiç merak etmeyin. yurtiçi kargo poşetinin içine, evraklerınızı koydugunuz kapalı zarfın üzerinde açık olarak belirttiğiniz isim - soysiminiz, açık adresiniz ve irtibat telefon numaranızı da yazdıysanız hiçbir sorun olmayacaktır. kargo ile gönderdiseniz size de kargo ile gelecektir. Evet, şu anda MNG kargo ile çalışıyorlar. zarfınızın üzerinde belirttiğiniz adrese yolluyorlar ve yerine göre 10-15 arası bir ücret alıyorlar. gönderirken de dikkat edin mutlaka peşin ödemeli gönderin, yoksa geri döner kargonuz. hatta şunu bile yapabilirsiniz : MNG merkezi arayıp, " adıma, kanada büyükelçiliğinden son günlere çıkış yapmış bir kargo varmı?" diye bile inceden takip edebilirsiniz
hayırlı haberler almanızı dilerim.
saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mona yazdı:haklısınız,3. reddi alırsam nasıl hareket etmeliyim sizce?pasaportumda red damgası var.bekleyip birdahamı başvurmalıyım yada farklı seçenekleremi yönelmeliyim y.zelanda,avustralya gibi.sorun yaşarmıyım kanada reddinden dolayı?birde sormak istediğim diğer konu siz sadece kanadayla ilgili konularda bilgi verebiliyorsunuz başka ülkelerdede deneyiminiz varmı ?varsa sizinle irtibat halinde olabilirmiyiz?
Sayın mona merhaba,
Bekleyelim, şansınıza kısmetinize olumluda olabilir. Bu arada evet diğer ülkeler konusunda Kanada gibi bir yapımız, tecrübemiz ve derinliğimiz yok. Fakat Yeni Zellanda ve Avustralya arasında tabiki Avustralya seçeneği düşünülmeli hatta bunlara ek olarak Ingiltere seçeneğinide unutmayınız.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

ilkerb merhaba burdan yurt içi kargo ile gönderirken ödemiştim zaten
excellans, saolasın iyi dileklerin için kardeş bakalım kaç gün içinde sonuçlanacak 2 hafta sürer en az sanırm. hayırlısıyla inş. vize alırız.
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba yine excellans,

doğru diyorsunuz yanıtı beklemek lazım olumlu olabilir.sizin daha önceki sitede yazılarınızı önerilerinizi okumuştum hala oradasınız sanmıştım bu sitenin varlığını yeni keşfettim.sizin 3.vizede olumlu sonuçlanan bir arkadaşa tavsiyelerinizi okumuştum beni yüreklendirdi açıkçası.3.başvuruda ben danışmadım tabi o eksi bir durum gerçi.ama ben size 3. başvuru paketimin tamamını göndermek istiyorum.

*yukarıdaki niyet mektubu.
*okul kabul mektubu (tüm 1 yıllık masrafı ödenmiştir borcu yokturyazılı artı 1 aylık konaklama ücreti)
*ödediğime dair banka dekontu
*sabıka kaydı
*uçuş planı
*sağlık raporu
*aileme ait banka hesap dökümü 30.000
*ailemin devlet memuru olduğuna dair idari kadro yazıları
*2 ad. tapu 300.000 tl değeri
*diploma
*okul referans mektubu.
*önceki firmalarımdan yasal çalışma belgeleri
*1 yıl sonra çalışacağıma dair firmadan aldığım belge
*ssk hizmet belgesi
*2 ad. resim
*ailemin sponsorum olduğuna dair imzaladıkları bir belge

evraklarım bunlardı
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Şirketimizde çalışan XXXX YYYY Temmuz 2010 - Ocak 2010 tarihlerinde iş ingilizcesi eğitimi ve CPA sertifikalarını almak için Kanada'da eğitim alacaktır. Kendisi 2009 yılından bugüne dek yurtdışı operasyonlarında görev almıştır. Yönetilicik geleceği için çalışanımızın bu eğitim programına katılmasını destekliyoruz. Sertifikaları aldıktan sonra uygun bir pozisyonda orta düzey yönetici olarak kendisine görev vermek istiyoruz.

Saygılarımla,

AAAA ZZZZ

Arkadaşlar şirketten almayı düşün yazı yukarıda. Bu yazı hakkında görüşlerinizi ve düzeltme önerilerinizi bekliyorum.

Bunun yanında,

1) Yazıyı alacağım kişinin imza sirküsünde tanımlı olması gerekir mi? Gerekmiyorsa aynı yazıyı hem şirketin genel müdüründen, hemden genel müdür yardımcısından almam faydalı olur mu?

2) Maaş bordroları, onaylı, kaşeli olmak zorunda mı? Yurtdışında olduğum için nasıl bir format olacağını bilmiyorum.

yorumlarınız benim için çok değerli...
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

arkadaşlar niyet mektubu konusunda da yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sayın Yetkili,

2006 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldum. XXX denetim ve danışmanlık firmasında denetçi olarak göreve başladım. 2008 yılında Rusya’da YY firmasında iç denetçi olarak görev yapmaya başladım. 2009 yılının sonunda Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan sorumlu finans müdürü olarak görev yaptım.

Körfez Bölgesindeki görevim sırasında beraber çalıştığım yabancı danışmanların kullandıkları İngilizce ile kendi ingilizcem arasındaki yaptığım kıyaslama sonucu iş ingilizcesi seviyemin orta vadede iyileştirilmesi gerektiği kanısına vardım. Ayrıca, mesleğimle alakalı CPA ve CIA sertifikalarını almamın kariyer hayatımda büyük bir atılım yapmama neden olacağını gördüm.

İngilizce eğitimi ve sertifika eğitimi almak için Kanada’yı tercih etmemin sebebi; yüksek kalitede okulların olması, insana verilen değerin üst seviyede olması, güvenli, barışçıl bir ülke olarak dünyaca tanınmasıdır. Ayrıca, Kanada’da yaşamakta olan ağabeymin Sertifika programları konusunda yardımcı olabileceğidir. Okulun bulunduğu şehrin de finans merkezlerinden ve en iyi finans eğitimi veren üniversitelerinin bulunduğu için Toronto,da şehrindeki ???? 'ı tercih ettim.

Kanada’da alacağım eğitim üst düzey yöneticilk yolunda bana çok büyük artılar sağlayacaktır.

Kanada’daki masraflarımı eğitimim boyunca kendim ve ailemle karşılayacağız.

Kanada'da eğitim almamı sağlayacak finansal yeterliliğimi kanıtlayan dokümanlarım başvuru paketimin içinde sunulmuştur.

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona,
Vize başvuru paketiniz tam anlamıyla yeterli işte sadece o malum Niyet mektubu biraz işi zora sokmuş. Ama dediğimiz gibi bekleyin sonuç bir gelsin, artık siz yapacağınızı yapacaklarınızı yapmışsınız. Sanırım bu hafta sonuç elinizde olur hayırlısı olsun diyelim.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zipincanada merhaba,
İki mesajınızı aynı alanda yorumlamaya çalışalım;

Öncelikle şu yazınızı : ''Şirketimizde çalışan XXXX YYYY Temmuz 2010 - Ocak 2010 tarihlerinde iş ingilizcesi eğitimi ve CPA sertifikalarını almak için Kanada'da eğitim alacaktır. Kendisi 2009 yılından bugüne dek yurtdışı operasyonlarında görev almıştır. Yönetilicik geleceği için çalışanımızın bu eğitim programına katılmasını destekliyoruz. Sertifikaları aldıktan sonra uygun bir pozisyonda orta düzey yönetici olarak kendisine görev vermek istiyoruz.''

Bu hale : ''Şirketimizde YY görevinde çalışan XX-ZZ' a Temmuz 2010 - b Ocak 2010 tarihleri arasında Kanada C şehri D okulunda iş ingilizcesi proğramında eğitim görecektir. XX-ZZ bu eğitimi ile beraber CPA sertifkası sahibi olup, yine şirketimizde 2009 yılından beri sürdürdüğü yurt dışı ilişkiler- operasyonlar görevine yönetici sıfatıyla devam edecektir. XX-ZZ için gerekli olan bu kariyer gelişim eğitim izninin verilerek eğitimi sonunda yeni ünvanıyla görevine şirketimizde devam etmesine imkan sağlamanızı ve gerekli olan eğitim izinlerinin onaylanmasını talep ederiz.

Yazıyı alacağınız kişi ve ünvanını yine yazının altında açıkça belirtiyoruz, hatta bu yazıyı şirketin antetli kağıdına yazdırıyoruz. İmza atan kişi ayrıca iş kartını yazısına ekliyor. Maaş bordrosu, belgesi konusunda da şekil, format önemli değildir, insan kaynakları biriminiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

Diğer mektubumuza gelirsek ise;
''Sayın Yetkili,
2006 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldum. XXX denetim ve danışmanlık firmasında denetçi olarak göreve başladım. 2008 yılında Rusya’da YY firmasında iç denetçi olarak görev yapmaya başladım. 2009 yılının sonunda Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan sorumlu finans müdürü olarak görev yaptım.
Körfez Bölgesindeki görevim sırasında beraber çalıştığım yabancı danışmanların kullandıkları İngilizce ile kendi ingilizcem arasındaki yaptığım kıyaslama sonucu iş ingilizcesi seviyemin orta vadede iyileştirilmesi gerektiği kanısına vardım. Ayrıca, mesleğimle alakalı CPA ve CIA sertifikalarını almamın kariyer hayatımda büyük bir atılım yapmama neden olacağını gördüm.
İngilizce eğitimi ve sertifika eğitimi almak için Kanada’yı tercih etmemin sebebi; yüksek kalitede okulların olması, insana verilen değerin üst seviyede olması, güvenli, barışçıl bir ülke olarak dünyaca tanınmasıdır. Ayrıca, Kanada’da yaşamakta olan ağabeymin Sertifika programları konusunda yardımcı olabileceğidir. Okulun bulunduğu şehrin de finans merkezlerinden ve en iyi finans eğitimi veren üniversitelerinin bulunduğu için Toronto,da şehrindeki ???? 'ı tercih ettim.
Kanada’da alacağım eğitim üst düzey yöneticilk yolunda bana çok büyük artılar sağlayacaktır.
Kanada'da eğitim almamı sağlayacak finansal yeterliliğimi kanıtlayan dokümanlarım başvuru paketimin içinde sunulmuştur.
Saygılarımla,

Bu hale:Sayın Yetkili,
2006 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldum. XXX denetim ve danışmanlık firmasında denetçi olarak, 2008 yılında Rusya’da YY firmasında iç denetçi olarak görevlerime devam ettim. 2009 yılının sonunda Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan sorumlu finans müdürü olarak görev yaptım. Bölgedeki görevim esnasında yaşadığım ikili ilişkiler, iş ilişkileri ve yabancılarla kurduğumuz ilişkilerde ingilizce dil seviyemin ne yazıkki istenilen düzeyde ve yeterli olmadığı durumu ortaya çıktı. Şirketimizle de ortak bir eğitim ve gelişim planı yaparak mesleğim ve kariyerim içinde önemli etkiler sağlayacak CPA ve CIA sertifikasyonlarını almak ve ingilizce dil bilgimi üst seviyelere taşımak için Kanada'da eğitim planı yapmış bulunmaktayım,

İngilizce eğitimi ve sertifika eğitimi almak için Kanada’yı tercih etmemin sebebi; yüksek kalitede okulların olması alınan eğitimin, sertifikaların ve diplomaların global olarak tanınmasıdır. Seçtiğim okulunda ülke finans merkezinde olması ayrı bir katkı ve etki sağlamaktadır. Bu nedenle Kanada xx şehri yy okulu ---/---- tarihleri arasındaki zz programını kayıt oldum. Kanada'da alacağım eğitim süresince gerekli olacak tüm maddi ve ekonomik gereksinimlerim şahsım ve ailem tarafından karşılanacaktır.

Dil eğitiminin devamının sağlanması mesleğim, kariyerim ve şirketimde alacağım yeni ünvan için gerekli olan sertifikaların alınabilmesi yolunda gerekli olan öğrenci vize iznimin verilmesini, ekte sunduğum destek evraklarımla beraber incelenerek sonuçlandırılmasını arz ve talep ederim.

Saygılarımla,
xx-yy

Ek Dökümanlar:
a-
b-
c-
d-
...

Kolay gelsin, hayırlı uğurlu olsun..
Saygılarımızla,

zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn Excallans,

Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Şimdi size sorularım olacak. Onlarada yardımcı olursanız sevinirim.

1) Şirketten aldığım yazıda, Sayın Yetkil/İligli mi diye başlık atayım? Metin ingilizce mi olsun?
2) Aynı durum niyet mektubu için geçerli onu da ingilizce mi hazırlayayım?
3) Niyet mektubunda abimin Kanada'da yaşadığını belirtmiştim. siz bu ibareyi kullanmamışsınız? Abimin Kanada'da yaşadığını nerede belirteyim?
4) Daha önce 2004 yılında Kanada'ya turistik amaçlı gitmiştim. Bunu nasıl belirtmem faydalı olur. Gerçekten yardımlarınız içime su serpti. Okuduklarım o kadar beni olumsuzluğa itmeye başlamıştı ki sizden bahsedildiğini gördüm. Gerçekten teşekkürler.

Bu hale : ''Şirketimizde YY görevinde çalışan XX-ZZ' a Temmuz 2010 - b Ocak 2010 tarihleri arasında Kanada C şehri D okulunda iş ingilizcesi proğramında eğitim görecektir. XX-ZZ bu eğitimi ile beraber CPA sertifkası sahibi olup, yine şirketimizde 2009 yılından beri sürdürdüğü yurt dışı ilişkiler- operasyonlar görevine yönetici sıfatıyla devam edecektir. XX-ZZ için gerekli olan bu kariyer gelişim eğitim izninin verilerek eğitimi sonunda yeni ünvanıyla görevine şirketimizde devam etmesine imkan sağlamanızı ve gerekli olan eğitim izinlerinin onaylanmasını talep ederiz.

Yazıyı alacağınız kişi ve ünvanını yine yazının altında açıkça belirtiyoruz, hatta bu yazıyı şirketin antetli kağıdına yazdırıyoruz. İmza atan kişi ayrıca iş kartını yazısına ekliyor. Maaş bordrosu, belgesi konusunda da şekil, format önemli değildir, insan kaynakları biriminiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

Diğer mektubumuza gelirsek ise;
''Sayın Yetkili,
Saygılarımla,

Bu hale:Sayın Yetkili,
2006 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldum. XXX denetim ve danışmanlık firmasında denetçi olarak, 2008 yılında Rusya’da YY firmasında iç denetçi olarak görevlerime devam ettim. 2009 yılının sonunda Bahreyn ve Suudi Arabistan’dan sorumlu finans müdürü olarak görev yaptım. Bölgedeki görevim esnasında yaşadığım ikili ilişkiler, iş ilişkileri ve yabancılarla kurduğumuz ilişkilerde ingilizce dil seviyemin ne yazıkki istenilen düzeyde ve yeterli olmadığı durumu ortaya çıktı. Şirketimizle de ortak bir eğitim ve gelişim planı yaparak mesleğim ve kariyerim içinde önemli etkiler sağlayacak CPA ve CIA sertifikasyonlarını almak ve ingilizce dil bilgimi üst seviyelere taşımak için Kanada'da eğitim planı yapmış bulunmaktayım,

İngilizce eğitimi ve sertifika eğitimi almak için Kanada’yı tercih etmemin sebebi; yüksek kalitede okulların olması alınan eğitimin, sertifikaların ve diplomaların global olarak tanınmasıdır. Seçtiğim okulunda ülke finans merkezinde olması ayrı bir katkı ve etki sağlamaktadır. Bu nedenle Kanada xx şehri yy okulu ---/---- tarihleri arasındaki zz programını kayıt oldum. Kanada'da alacağım eğitim süresince gerekli olacak tüm maddi ve ekonomik gereksinimlerim şahsım ve ailem tarafından karşılanacaktır.

Dil eğitiminin devamının sağlanması mesleğim, kariyerim ve şirketimde alacağım yeni ünvan için gerekli olan sertifikaların alınabilmesi yolunda gerekli olan öğrenci vize iznimin verilmesini, ekte sunduğum destek evraklarımla beraber incelenerek sonuçlandırılmasını arz ve talep ederim.

Saygılarımla,
xx-yy

Ek Dökümanlar:

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön