Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen yetonyali »

Mona,

hayırlısı olsun inş. alırsınız da sıra bana gelir bende en kısa sürede vizeme kavuşurum siizn gibi...
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,

Babamın arkadaşı ile görüştüm otel konusunda iş sözleşmesi almamız için fakat çok tehlikeli olduğunu sölediler bu konunun başına bişey gelse o belgeyle dava bile acabilirsin dediler ve tarih koymakta risk içerir dedi ve o tarihte geri dönmedin otel e yazı yollarlar neden geri dönmedi diye o yüzden bu canada işi yattı gibi geliyor bana türkiyeye geri döneceğimi başka türlü ispatlayamayacağım için hayırlısı böleymiş diyoruz :cry:
mck
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mck »

Kanada hükümetinin ya da konsolosluğunun işi yokda bu çoçuk neden geri dönmedi,burda işe giricekdi tühh bak buda gelmedi,kimdi ona iş vercecek adam birde ona soralım nereleydiymiş demesi,hesap sorması vs akla mantığa pek yatkın olmaz.

Adam sana iş vericekdi sen geri gelmedin,kaçak da değilsin kanada da ,sen orda eğitimine devam edip burdaki işten vazgeçebilirsin,ya da geri gelebilrsin,bu senin kararındır bunda yasalara aykırı bir durum yoksa kimse kimseden hesap sorması gibi bir durum oluşmaz.

Kısacası senin otel yan çizmiş,tıpkı danışmanın gibi oda bilmediği konularda ahkam kesmiş sana.

Senin durumunda şu an için işveren yazısı şart yani gidip otel de senin başını savanlara derdini anlat ve o kağıdını al.

Eğer ki ikna edemssen onları ,vize alman geri döneceğini ispat edemeyeceğin için zor boşa bir daha refusal olma.

Diğer bir şansın ise 3-4 ay sonra plan değiştirdim diyerek yeni başvurunda college vs vs 2 yıllık programlara kayıt yaptırman.

Ama illa acil ben dil eğitimi alıcam bu yaz diyorsan İngiltereye başvurabilirsin ordan daha rağat vize alırsın.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Yetonyali,
Kararınıza saygı duymakla beraber. Bahsettiğiniz anlamda konsolosluk geri dönüp neden bu adam dönmedi vesaire gibi takip yapmaz sorgulamaz(İşveren açısından) ama sanırım biraz ciddi belge istendiğinde sizin otel sahibiniz bundan çekinmiş şimdi siz eğer ilk başvuru yapacak olsa idiniz tabiki başka alternatifler vesaire ile başvuru dosyanız hazırlanırdı. Ama aldığınız bir red kararı var ve bu red kararıda demişki'' Ben sizin vize tarihiniz sonucu ülkenize geri döneceğinize ikna olmadım'' bu demektirki 2. başvuruda mutlaka bu tezi bertaraf etmek gerekir, bununda yolu nasıl olacaktı ciddi bir işveren mektubu ve iş oluşturulması ile fakat bu durumda yapılacak birşey yok. Ama dersenizki zamanım var vs ileride dil kursu değilde bir meslek - öğrenim eğitim seçilir ve bunun üstünden bir başvuru yapılabilir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mona »

Sayın yetonyali,

siteden takip ettiğim kadarıyla ,sorularınız ve yorumlarınız beni bilgisayar karşısında sinir küpü etmişti fakat bir yandanda gerçekten üzülmüştüm.şimdiki verdiğiniz kararla belki en doğru kararı verdiniz belkide vermediniz bunu zaman gösterir hayırlısı derim yine.bence siz yine iletişim kopukluğundan ve bilgi karmaşasından dolayı iş veren mektubunuda karşı tarafa doğru aktaramadınız aynen sitede de yaptığınız gibi. ben 3.kez başvuru yapıp vize alan biri olarak ki alamayada bilirdim bu hem şans hemde işi şansa bırakmamakla alakalı.tedbir senden taktir konsolosluktan sonuçta.sizin ilk başvurunuz anladığım kadarıyla biraz değil fazlasıyla baştan savma olmuş ,sizin başka sitelerde şubat ayından beri neredeyse üyeliğiniz bulunmakta ,ilk başvuradan önce yine aynı soruları oralardada sormuşunuz,hatta başvuru yapmadan önce buradada bilgi almışınız,bu eskiye dayanan bir araştırma içerisinde olduğunuzu gösteririr.ben 2. başvuruya kadar gerçekten böyle bilgi sitesinin varlığından bile bi haberdim.deneyimli deneyimsiz bir çok insanın sürecini takip etmişiniz.buna rağmen çoğu evrağı usulüne uygun yapmamış tamamen bir danışman firmanın insiyatifine bırakmışınız.tbiki danışman kilit noktalarda çok önemli,ama somut verilere bakarak kime danışacağına ve sözlerine değer vereceğine iyi karar vermek gerekir.sizin şu anki durumunuza bakarak baştan size bu şekilde bir iş kabul belgesi aldıran bir danışman firmanın birdahaki sözlerine açıkcası ben itibar etmezdim.çünkü bu iş belgesi başlı başına samimiyet içeren amatörce yazılmış bir evrak.eskiden olurmuş ya ,kartvizitlerin arkasına "hamili yakinimdir ona göre işlem yapiniz" :) diye yazarlardı,onun gibi bir şey bu evrakta.muhtemelen bunu siz değil,danışman firma böyle yazılsın demiştir sizde otel sahibinden öyle istediniz(yukarıdaki arkadaşın da ,excellans'ın da belirttiğine katılıyorum konsolosluk onca başvuru yapıp giden kişiyi döndümü diye araştırmaz,herhangi bir suça orada karışmadıysa).sonra demişiniz okul mektubu için danışman firma okulla konuştu bu çocuk iyi niyetli vize alınca öder siz kabul mektubunu yollayın ben kefilim (hiç bir okul ödeme yapılmadan heleki yurtdışında kabul mektubu göndermez)dedi öyle aldık ki sonra bu kabul mektubu değil eğitim kiti.evrakların tercümesini danışman firma yaptı dediniz bence orada yeminli tercüman kullanılmadı, evraklarınız ingilizcesi iyi olan biri tarafından (resmi yazışma yetkisi olmayan)düzenlendi ve gönderildi.y.dışı eğitim almak insanın geleceğine yön verecek olan belkide bilmediği kapıları açacak olan bir anahtardır bence.bu kadar önemli bir konu titizlikle hazırlanmalıdır.sizin emeğinize,sizin için emek verenlere gerçekten üzüldüm.ama anladım ki emek vermek lafta değil icraatta.başka seçenekleride düşünmenizde fayda var vazgeçmeyin.
saygılar
not: ucuz etin yahnisi yavan olur.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

valla her konuda haklısınız arkadaşlar bişey diyemicem.Güvendik iş yaptık danışmanla belki onun hatası belki başka sebepten dolayı hüsran oldu belkide hayırlısı böleymiş bilemiyorum.babamın arkadaşına anlattım durumu bu şekilde bir iş sözleşme almamız gerektiğini sadece vize amaçlı olacağını ama kim olsa bu riske girmez dedi ve daha önce neden sölemedin ilk başvurunda dedi danışman firma böle istedi yazdı verdi bu belgeden al dedi ben de o yüzden onun dediğini yaptım ben bilsem bu işleri istemezdim bu yazıyı dedim zaten.sen diyor yavaş yavaş otel i satın alacaksın sonuçta bir tarih beirtiyorsun adamların başı belaya girer dedi ben anlattım her ne kadar öle olmadığını ama öle diyor o yüzden ben olsam bende vermezdim diyor bu iş sözleşmesini sen olsan sende vermezsin diyor bir yanada haklı. ingiltereyi düşündüm fakat biraz pahalı oluşundan 1 sterlinin 2200 civarı oluşundan ve work and study programı olmayışından ve ileri için göçmen konusunda canadaya nazaran zor olması beni canada ya itmişti. ve red yedim 2.de başvurumda ingiltereye bile vize alma şansım çok az yine geri döneceğimi ispat etmem gerekli ingiltere içinde o yüzden allah bullak oldu herşey. :cry:
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

kabul mektubunun alinmasi icin okula odeme yapilmasina gerek yok diye dusunuyorum.., vize alamazsaniz odediginiz para ne olacak. hadi ugras geri almaya..
ResimResim
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın doruk,

benimde bildiğim ,resmi ön kayıt ücretinin ödenmesi gerektiği yada kapora istedikleri bu 4/1 toplam ücretten.tabi tamamını ödemek kişiye kalmış bence.genelleme yapamam böyle olacakmış diye.ama okul sözleşme gönderiyor burada geri ödemeyle ilgili maddelerde var. vize reddi halinde yada kurstan vazgeçme halinde okul ne şekilde ödeme yapacak diye belirtiyorlar.kişinin kendi tercihi... ben ödeme yapmayı tercih ettim,maddeleri av.la beraber inceledik,herhangi yasal olmayan bir sorun göremedik.imzalarken şunu not düşerek imzaladım ben. yukarıda yazan maddelerden doğacak yasal ve kanuni haklarım saklı tutulacaktır,gerek görülürse t.c. mahkemelerine başvurulacaktır. diye yazdım ve imzaladım.ayrıca herkez bu tarz şeyleri dikkatli okumalı ve aklına takılan bir soru varsa mutlaka muhattabı kimse onunla açıklığa kavuşturmalı,söz ile iş yapmamalı yazıyada dökmeli karşılıklı taahhütname imzalamalıdır.tek taraflı yaptırım olmamalı. (kendi fikrim ve avukatlardan aldığım bilgidir.)
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Doruk yazdı:kabul mektubunun alinmasi icin okula odeme yapilmasina gerek yok diye dusunuyorum.., vize alamazsaniz odediginiz para ne olacak. hadi ugras geri almaya..
Haklısın bende birkaç danışman firma ile görüştüm ödeme yapmana gerek yok dediler eğer konsolosluk talep ederse zaten bildiiyor ona göre belli bir kısmını ödüyormuşsun diyorlar.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bu iş sözleşmesini yaptırıp noter onaylı demiştiniz fakat işe girerken hiç bir şekilde noter onaylı olması gerekmiyormuş diye duydum iş alımlarında noter yapılmazmış normalde ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın Excellans,
Bu iş sözleşmesini yaptırıp noter onaylı demiştiniz fakat işe girerken hiç bir şekilde noter onaylı olması gerekmiyormuş diye duydum iş alımlarında noter yapılmazmış normalde ?
Sayın Yetonyalı,
Evet, alınmaz ama sizin o ünlü baştan içeriye verdiğiniz ve red aldığınız işveren yazısının karşılığında şimdi sizin mutlaka daha ciddi ve resmi bir belge ile başvurmanız gereklidirki vize görevliside bir nebzede olsa ciddi olduğuna inansın. Örnek,siz yine iş veren ile sözleşme imzaladınız ayrıca işveren tavsiye mektubu koydunuz. Bu sefer değişen sadece şu olacak sözleşme eklenmiş.... Ama kalkıp eğerki siz bunu bir noter tasdiği ile sunup ayrıca yazılan işveren tavsiye mektubuda ciddi ve profesyonel bir yazım ve anlatıma sahip olursa. Bu sefer en azından değerlendirilme şansınız olacaktır. Ama madem duydum- muş diyorsunuz bana artık bu konuda birşey söylemeye gerek kalmadığı sonucunu çıkartmak kalır. Size geçmişte tüm size özel durumunuz, özel başvuru süreci için gerekli gerekenleri dile getirdim sanırım artık bundan sonra yapılacak olan size kalmış. Ister yukarıda bahsettiğiniz gibi -muş zaman eki ve duyumlarınıza göre bir yapı oluşturursunuz istersenizde anlatılanlara göre bir yapı seçim, karar, tercih, hepsi size kalmış.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ,

Otel ile görüşüp yarın iş sözleşmesini ve iş tavsiye mektubunu sunacağım otel e artık verip vermiceğini onlara kalmış ben yine noter onaylı olmasını belirteceğim tabikide...
En kısa zamanda mutlu haberlerle gelmek istiyorum tekrar bu forma ,
Verdiğiniz bilgiler için tşk ...
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zipincanada »

Sayın Yetonyalı,

Sözleşme yaparsın, kopyasını notere götürürsün bunu aslı gibidir diye onaylar. Veyahut, Türkçeden yeminli tercüman ingilizceye çevirttirirsin bunu da noter tasdik eder. Ama sözleşmeyi değil çeviriyi. Teknik olarak söylediğim şeyler hatalı olabilir ancak böyle ara yollar bulabilirsin.

kolay gelsin,
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın zipincanada,

Ya belgeleri alamazsak vermezlerse nasıl inandırcam konsolosluğu. Askerliğim 31 ekim 2010 a kadar üniv mezunu oldum bu sene 2 yıl tecil etme hakkım var ama tecilim olduğu için nasoıl 2 yıl daha tecil ettireceğim mecbur geri döneceğim askerlik için yine inanmadılar ?
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn Yetonyalı,

Benim öğrenciliğimde 4 yıl önce bitmesine rağmen neredeyse seninle aynı süre tecilliyim. Orada resmi bir iş bulursan, çalıştığın süre askerliğini tecil ettirebilirsin. Kanada olmazsa amerika'yı dene. Evrakları gönder bence tekrar.

Konsolosluk bir mantıkla bakıyor deselerde bence mantıkları çok boş. Devlet memuru karı-kocaya vize vermediklerini gördüm ben. Yaz tatilinde gerçekten tatile gidecek iki öğretmen. Bundan öte köy yok.

Hatta bir keresinde yurtdışında yaşayan bir Türk ile evlecek birisine kendi Nişanına sizin katılmanız şart mı diye sormuşlardı. :-)

Sonuçta red alınca üzülüyor insan ancak hayat devam ediyor. Siz eksik kalan evraklarınızı tamamlayın, gerisi başvurmakta.

Dediğim alternatifleri araştırın.

Başarılar,
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın zipincanada ,
Diğer evraklarda bir problem yok herşey tamam. Niyet mektubunda ufak oynamalar yapılacak o kadar. Geri döneceğimi nasıl ispat edeceğim otelden belge alamıyorum. Kanadaya vize vermediler abd ye hiç vermezler eğer abd kolay olsaydı zaten ilk önce f-1 vize başvurusu yapıcaktım ama kanadaya biraz daha kolay olur diye abd ye oranla o yüzden kanadaya başvuru yaptım.ilk başvurumda aldığım otelden yazıyı desteklemem gerek bunun içinde o bahsettiğim belgeleri almam gerekli ama alamıyorum nasıl ispat edebilirim geri döneceğimi başka alternatif kalmadı mı ?
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın excellans,

arkadaşıma bugün mng kargodan evraklar ulaşmış.sonuç red olmuş. evrakların içeriğini belirtmiştik .nasıl hareket etmek gerekir sizce? yine türkiyeye döneceğine ikna olmadıklarını belirtmişler başka birşey yok

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mona yazdı:sayın excellans,
arkadaşıma bugün mng kargodan evraklar ulaşmış.sonuç red olmuş. evrakların içeriğini belirtmiştik .nasıl hareket etmek gerekir sizce? yine türkiyeye döneceğine ikna olmadıklarını belirtmişler başka birşey yok
saygılarımla
Sayın Mona merhaba,
Geçmiş olsun...... Bize e-mail yolu ile ulaşırmısınız siz yada arkadaşınız yada ikiniz..
Saygılarımızla,

mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans,

birazdan yanına gidicem,kendisiyle görüşeceğim.vazgeçtim diyor daha ne evrakla kanıt gösterebilirim bilemiyorum diyor ama sizinle mail ile iletişime geçeceğim.sizde görün. ama ne olabilirki inanamıyorum hala.içeriktede öyle hatalı gerçekten birşey yoktu.dediğim davadan olabilirmi dicem öyle bişeyde olamaz. bilemiyorum hayırlısı ne denebilirki taktir konsolosluğun.bende üzüldüm yanlız gitmekte istemiyordum.
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

mona,
geçmiş olsun arkadaşın için üzüldüm.arkadaşın iş yerinden döneceğine dair yazı almış birde buna rağmen red yemiş demekki benim şansım bundan sonra sıfır ben böyle bir yazıda alamıyorum malesef ne yapacağımı nasıl inandırıcı olacağımı bilemiyorum. İngiltereye mi başvursam Maltaya mı vize almak daha mı kolay olur kanadaya oranla acaba diye düşünüyorum bu konu sayın excallans ne diyecek merak ediyorum ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:mona,
geçmiş olsun arkadaşın için üzüldüm.arkadaşın iş yerinden döneceğine dair yazı almış birde buna rağmen red yemiş demekki benim şansım bundan sonra sıfır ben böyle bir yazıda alamıyorum malesef ne yapacağımı nasıl inandırıcı olacağımı bilemiyorum. İngiltereye mi başvursam Maltaya mı vize almak daha mı kolay olur kanadaya oranla acaba diye düşünüyorum bu konu sayın excallans ne diyecek merak ediyorum ?
Sayın Yetonyali,
Ingiltere için aynı düzen başvurunuzu yapabilirsiniz. Malta zaten bu konularda çok çok daha olumlu ve açıktır. O yüzden bu alternatifler İngiltere maddi durum Malta kolaylık ve Türkiye'ye yakınlık anlamlarında bir karar verirseniz neden olmasın tabiki. Yani geleceğiniz için yaptığınız plan sadece dil eğitiminizin ilerlemesi ise tabiki mutlak Kanada alternatifi ve bunu zorlamanın bir anlamı kalmaz ki diğer seçenekler ABD, Ingiltere, Avustralya, Malta,Irlanda ve hatta Italya ve Almanya bu seçenekler arasındadır.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ,
F-1 amerika vizesi kanada vizesinden zor diyorlar ?
Kanada vizesinde red yemem ingiltere vizesinde sorun yaratabilir mi ve ayrıca türkiyeye geri döneceğimi ingiltere olsun malta olsun yine ispatlamam gerekicek sanırım ve kanada başvurumda almış olduğum belgeyi diğer ülkerde sunmalımıyım yoksa koymasam mı acaba sonra yine desteklememi isteyebilirler mi o belgeyi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın Excellans ,
F-1 amerika vizesi kanada vizesinden zor diyorlar ?
Kanada vizesinde red yemem ingiltere vizesinde sorun yaratabilir mi ve ayrıca türkiyeye geri döneceğimi ingiltere olsun malta olsun yine ispatlamam gerekicek sanırım ve kanada başvurumda almış olduğum belgeyi diğer ülkerde sunmalımıyım yoksa koymasam mı acaba sonra yine desteklememi isteyebilirler mi o belgeyi ?
Sayın Yetonyalı,
Şimdi o vize bundan or yada diğeri kolay yorumunu bir kenara bırakıp. Siz ilk önce bir dil eğitimi , bu eğitimin ülkesine bir karar verin. Ayrıca diğer ülkelerde Kanada kadar geri dönüleceğine dair mutlak ispat ve belgeler vesaire konusunda bir sıkılık yoktur. Tabiki ülke size soracak NEDEN ? NEREDE? NE ZAMAN ? SONRA? diye sizde bunların karşılığını makul mantıklı bir şekilde sunacaksınız. Belge konusunda da zaten bir ülkeye karar verdiğinizde o ülkenin prosedürlerine göre neyin konulması neyin konulmaması ortaya çıkacaktır.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ,
Şimdi ingilteredeki bir tanıdıkla görüştüm kendisi londra da ailesi ve çocukları ile yaşıyor ve evim çok ufak diyor büyük ev olsa kal diyeceğim ama diyor ve şuan çalışmıyorum bende diyor burda iş bulmak çok zor diyor eğer paran varsa haftalık 80-90 paunt a oda bulabiriz her konuda yardımcı olurum diyor.burda ağzına kadar yapancı dolu diyor işsiz bulgarlar v.s ingilizlerin kendi adamları bile iş bulamıyor diyor.İş garantisi veremem diyor gerçekleri söylüyorum diyor açıkcası bu bunları duymak biraz korkuttu beni ingiltere için...Verdiğin bilgiler için tşk ...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

yetonyali yazdı:Sayın Excellans ,
Şimdi ingilteredeki bir tanıdıkla görüştüm kendisi londra da ailesi ve çocukları ile yaşıyor ve evim çok ufak diyor büyük ev olsa kal diyeceğim ama diyor ve şuan çalışmıyorum bende diyor burda iş bulmak çok zor diyor eğer paran varsa haftalık 80-90 paunt a oda bulabiriz her konuda yardımcı olurum diyor.burda ağzına kadar yapancı dolu diyor işsiz bulgarlar v.s ingilizlerin kendi adamları bile iş bulamıyor diyor.İş garantisi veremem diyor gerçekleri söylüyorum diyor açıkcası bu bunları duymak biraz korkuttu beni ingiltere için...Verdiğin bilgiler için tşk ...
Sayın yetonyalı,
Kusura bakmayın ama siz konunuzu aldınız İŞ BULMA safhasına taşıdınız. Siz bence ilk önce ne yapmak istediğinize bir karar veriniz. Yaklaşık 3 haftadır size insanlar burada dil eğitimi almak isteyen bir mezun öğrenci ve onun vize sorunu ile ilgili yardım , bakış, tavsiye yapmaya çalışırken. Siz şimdi kalkıp Ingiltere'de işssilik benim gözümü korkuttu diyorsunuz. Kusura bakmayın ama size neden RED verildiği sanırım açıkca belli olunuyor son yazdığınız yorum ile. Dil eğitimi ihtiyacı olan bir insan için ne ilgilendirir o ülkenin işsizliği, yabancıların çok oluşu vesaire siz gidersiniz okulunuza kayıt olur öğrenciliğinizi yapar eğitiminizi alırsınız tabiki burada samimi dürüst olarak istekler paylaşılıyorsa... Ama amacınız gideyimde orda bir daldan tutayım kalayım ise kusura bakmayın o zaman açıkça insanlara bunu belirtinki onlarda ona göre size yorum yapsın.
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans ,
İlk amacım tabikide dil eğitimi almak ama dil eğitimi alırken de en azından masraflarımı çalışarak çıkartmak istiyorum günde 4-5 saat lik bir iş de olursa benim acımdan iyi olur.Bu sebepten dolayı gözüm korktu diyorum...
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

excellans,
tek başıma gidiyorum :(. maalesef arkadaşım geri iade işlemlerini başlatmış ve vazgeçti.başka bir seçenek düşünmüş ve kararını vermiş.yardımlarınız ve yardım talepleriniz için teşekkürler arkadaşım adına iletmek isterim. bu durum başka arkadaşlara bir gösterge olmasın,herkezin başvurusu aynı sonuçlanacak yada kişiler yine başvuru yapacak diye birşey yok. hani bir laf vardır" her koyun kendi bacağından asılır" öyle bir şey. Allah sizede gerçekten kolaylık versin,sitede onca cevap bekleyen sorular varken :) . ne diyim sağ olun var olun.

görüşmek üzere kendinize şimdilik iyi bakın.

saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mona merhaba,
Hayırlısı olsun, eğitiminizde başarılar.
Saygılarımızla,

zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaşlar,

Tüm evrakları danışman şirkete bıraktım. Bakalım pazartesi ve salı günü konsolosluğa gönderirler. İnşallah alabiliriz bakalım, her tür belgeyi koymaya çalıştım. Kendimi sponsor edebiliyorum. Şirketten yazı, imza sirkuleri, bordro aldım. Buna rağmen vermeyebileceklerini düşünmek üzüyor insanı.

Hayırlısı diyelim. Süreçte exalans'ın tavsiyeleri de çok rahatlattı. Yardımlarınız için teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Arkadaşlar,
Tüm evrakları danışman şirkete bıraktım. Bakalım pazartesi ve salı günü konsolosluğa gönderirler. İnşallah alabiliriz bakalım, her tür belgeyi koymaya çalıştım. Kendimi sponsor edebiliyorum. Şirketten yazı, imza sirkuleri, bordro aldım. Buna rağmen vermeyebileceklerini düşünmek üzüyor insanı.
Hayırlısı diyelim. Süreçte exalans'ın tavsiyeleri de çok rahatlattı. Yardımlarınız için teşekkürler.
Sayın Zipincanada,
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun diyelim, fakat şunu anlamaya çalışalım. Herşeyi siz hazırladı iseniz neden tekrar danışman şirkete bıraktınız evraklarınızı ?*?
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

sayın zipincanada ,
hayırlı olsun inş. alırsın vizeyi en kısa sürede sonuçlanır merak etme.
zipincanada
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Danışman şirket ile gitmenin daha avantajlı olacağını düşündüğüm için. Gönderiyi onlar yapacak. Bir de ek olarak ben direk gitseydim ucuzluğundan dolayı X okuluna gidecektim onlar Y okuluna yönlendirdi.

Kendimde geçmişte danışman olarak çalıştım. Asıl işi altta çalışanlar yapar, sizde görüş yazarsınız :-)

Bu forumu öğrenememiştim ilk başta. Dedikodu gazetemiz insanları korkutuyor ve başka çaremiz kalmadı gibi hissediyoruz. Ben işimden ayrıldım. Şu anda da Kanada'ya gideceğim diye iş bakmıyorum. Olmazsa olmaz, çünkü bu konsoloslukta gerçekten en keyfi konsolosluk. Vize evraklarınızı inceleyen o günkğ ruh haleti bile çok önemli. Bilimin hakim olduğu bir ülkede bana geri döneceğinizi kanıtlayın cümlesi ile geliyorsa sayısal şartlar koşmalı. Aynı göçmenlik başvuru testi gibi. Başlarda hatırlarsanız; ingilizce seviyeniz orada havada kalıyordu sonra onun içinde test getirdiler. :-)

Eğer Red gelirse, evrakları sizinle de gözden geçirmek isterim. Tabii ki burada da arkadaşlarla paylaşıma devam edeceğim. Bir çok arkadaşımızın AB projeleri kapsamında Avrupaya gitmesinde yardımcı oldum. Hayatlarındaki gelişimlerini görünce mutlu oluyor insan.

Size de çok teşekkür ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

zipincanada yazdı:Danışman şirket ile gitmenin daha avantajlı olacağını düşündüğüm için. Gönderiyi onlar yapacak. Bir de ek olarak ben direk gitseydim ucuzluğundan dolayı X okuluna gidecektim onlar Y okuluna yönlendirdi.
Kendimde geçmişte danışman olarak çalıştım. Asıl işi altta çalışanlar yapar, sizde görüş yazarsınız :-)
Bu forumu öğrenememiştim ilk başta. Dedikodu gazetemiz insanları korkutuyor ve başka çaremiz kalmadı gibi hissediyoruz. Ben işimden ayrıldım. Şu anda da Kanada'ya gideceğim diye iş bakmıyorum. Olmazsa olmaz, çünkü bu konsoloslukta gerçekten en keyfi konsolosluk. Vize evraklarınızı inceleyen o günkğ ruh haleti bile çok önemli. Bilimin hakim olduğu bir ülkede bana geri döneceğinizi kanıtlayın cümlesi ile geliyorsa sayısal şartlar koşmalı. Aynı göçmenlik başvuru testi gibi. Başlarda hatırlarsanız; ingilizce seviyeniz orada havada kalıyordu sonra onun içinde test getirdiler. :-)
Eğer Red gelirse, evrakları sizinle de gözden geçirmek isterim. Tabii ki burada da arkadaşlarla paylaşıma devam edeceğim. Bir çok arkadaşımızın AB projeleri kapsamında Avrupaya gitmesinde yardımcı oldum. Hayatlarındaki gelişimlerini görünce mutlu oluyor insan.
Size de çok teşekkür ediyorum.
Sayın Zipincanada,
Sanırım bir yanlış algılama oldu. Ben neden danışman firma (eğitim için değil) ile tekrar vize evraklarınızı onlara gönderdiniz anlamında sormuştum. Yoksa tabiki alınacak bir eğitim için eğitim danışmanlarıyla haretek etmek en doğrusudur. Ama dersenizki eğitim danışman şirketim vize evraklarımızı inceleyip kendileri düzenleyip kontrol edip başvurumuzu yapacak. O zaman tabiki doğru seçim düzgün seçim budur. Diğer Kanada Ankara konsolosluğu vize departmanı vize başvuruları inceleme skalası konusundaki ruh hali ve ön yargı yorumu ne yazıkki değişmeyecek bir durumdur yani bir standart - gereklilik - seviye ile bir seçim ve karar olmadığı sürece kişi (Oradaki) bu dönmez yaa diyebilecektir. bilmeden, tanıdaman ..... Ve yüzlerce şu çelişkili örneklerlede karşı karşıya kalındığı, torpil, peşkeş çekme durumları yada hikayelerinin ayyuka çıktığı ve bunlarında şaşırtıcı vize başvuruları kabul - red sonuçları ile nerede ise resmi desteklendiği de düşünülürse ..... Sadece bir yazı tura atma durumuna dönüşüyor.
Basit bir örnek :
A- Başvurusu yaş 29 universite mezunu askerlik sorunu yok bir işte çalışmıyor - Eğitim ve kariyeri için dil eğitimi gerekli vizeye başvuruyor sonuç : KABUL
B- Başvurusu yaş 31 universite mezunu askerlik sorunu yok, bir şirkette mezuniyeti ile alakalı yönetici, eleman görevinde, şirketiyle beraber alınan kararla ve onlarında sponsor desteği ile yabancı dil eğitim planı yapılıyor yani şirket personelinin gelişimi için bir yapı kuruyor. Kişi başvuru yapıyor yabancı dil eğitimimi alıp geri bla bla bla.... Sonuç: RED

Şimdi bundan sonra söylecek söz, akıl mantık ilişkisi vs vs kalmıyor...........
Saygılarımızla,

yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Sayın Excellans,

Zaten birkaç sene önce kanada vize memuru ve eşi rüşvetten dolayı yakalandı.8-10bin dolar karşılığı vize veriyorlardı.
Şimdiki vize vermelerindeki alakasızlıkta bu konuyu tekrar gündeme getirmiyor değil aslında.
Vize memuru tanıdığı olan demekki vizeyi alıyor yada para karşılığı bir şekilde vize alabiliyor.
İnsanların geleceği ve hayalleri ile oynuyorlar gerçekten de vize memurunun 2 dudağının arasında olmamalı diye düşünüyorum ...
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar ,
Bir arkadaş ile görüştüm geçenlerde kanadaya 2 yıldır yaşıyor o da dil eğitimi ile gitmişti. ve annenisini yanına alacaktı work and study programına kayıt yaptırdı ve red yedi daha sonra sadece 6aylık dil kursuna yazıldı ve vizeyi aldı bu nasıl oluyor ?
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yetonyali,

önceden size üzülüyordum ,sonra sinirlenmeye başlamıştım,şimdi ise gülüyorum.sorduğun sorulara bakıyorum,yazdığın yazılara her yerde insanları meşgul eden gereksiz sorularınla sen gerçekten üniversite mezunumusunuz? ha öyleyseniz ben üniversiteniz neresiyse eğitimleriyle ilgili kınama yazısı göndericem gerçekten.siz bu ve benzeri sitelere habire bişeyler yazıp duran,kendi başvurusu daha neden reddedilmiş bilemeyen kendinden habersiz,bu bi haberliğinden bşkalarını gereksiz meşgul eden bide üstüne yönlendiren vs.. vss... daha bir sürü şey yazılabilir. size ne rüşvet almış vize görelisinden ,başkalarının reddinden,o öyle bu böyle ben neden??? ilginçsiniz. şu yukarıdaki sorular bir yana daha buna benzer bütün sorularınız lise öğrencisi yazmaz gerçekten. amacınız sizi biri tanıdıkla kanadaya sokması falan mı?birde iş versin? ha birde beleş olsun? ne ala olur değilmi sizin için.. Siz vize alırsanız gerçekten diğer alamamış insanlara acırım. Konsolosluğa yazı bile yazarım . birgün kanada konsolosluk görevlilerininde katılacağı bir sempozyum yada toplantı varsa cidden katılacağım ve bunları sohbet konusu yapacağım. Çok ilginçsiniz çokk
yetonyali
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

iyi ki vize aldın ahkam kesildin başımıza ne kadar çok biliyorsun sen burası tarafsız bir forumsa hertürlü görüş bildirmek serbest olmalı burda gerekli uyarıları senden dinlemek yerine excelans dan dinlemeyi yeğlerim.kimse rahatsız olmuyor bir tek sana batıyor nedense yazdıklarım.sanane elalemden kendine işi bak güle güle
mexido
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mexido »

Uzun süredir formu okuyorum birşey sormak istiyorum.co-op programı ile work an study programı arasında ne var fark ?
mona
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

yetonyali,
buarada birsürü soru sorarken hatta aynı soruları 2-3 kere sorarken ve benden yanıt beklerken ahkam kesmiyordum şimdi gerçekler utandırdımı?
size ne denilebilirki :) yağmur yağsa ,şimşek çaksa şükür duasına çıkarsınız kanımca. evet çok şey biliyorum en önemlisi kendini bilen bir insanım darısı başınıza.evet haklısın ben rahatsızım burasıda tarafsız bir forum yaa ondan yazdım.ama bende kaale almamalı sana bişey dememeliyim. sen iş edinmişin forumlara sçma sapan şeyler yazmayı.tekrar haklısın ben işime sen işine bak...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mexido yazdı:Uzun süredir formu okuyorum birşey sormak istiyorum.co-op programı ile work an study programı arasında ne var fark ?
Sayın Mexido merhaba,
Work and study yada diğer adıyla Co- Operation ikiside aynı programdır. Co-op anlaşılsın diye öğrenciler tarafından work and study kullanılır. Yani iki sıfatta aslında eğitim alınırken çalışma, staj imkanı sunar.
Saygılarımızla,

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön