Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
chemammy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen chemammy »

Sayın Excellans,

açıklamalarınız ve formlar için çok teşekkür ediyorum. Söylemiş olduklarınızı dikkate alarak evrakları hazırlayacağım. Tekrar destekleyici bilgilerinizi bekliyorum.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Chemammy merhaba,
Quebec eyaleti, Chicoutimi şehrinde kiralık daireler genelde şehir merkezide (Downtown) içinde ve yakınında 2+1 şeklinde olanlar 700 - 1200 3+1 ve üstü olanlar 900 -2000 arasında biraz bu bölgenin bloklar olarak yürüme mesafesinde uzağında ise fiyatlar 150-250 CAD düşmekte ve 500-900 cad arası rahatlıkla 2+1 Apartman dairesi şeklinde evler bulunabilmekte. Yine House tabir edilen yada Türkiyedeki karşılığı villa - bahceli ev tarzında bir yapı düşünür iseniz bunlarda 1200 - 2000 cad arası kiralarda değişmektedir. Apartman - Condo tarzlarda Su,ısıtma giderleri kiraya dahildir sadece elektrik siz ekstra ödersiniz (Bazı kiralıklarda tümü dahildir) ev tarzında ise tüm esktraları siz ödersiniz. Genelde 6 aylık - 1 yıllık kontrat ve 1 depozit + 1 kira şeklinde anlaşma ile evler tutulur.
Yine göz gezdirmek ve fikir edinmek ister iseniz: Chicoutimi
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
chemammy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans bu değerli bilgiler içinde çok teşekkür ediyorum size. Gördüğüm kadarıyla kiralar 2+1 daireler için normal görünüyor,ne çok pahalı nede çok ucuz, heralde 1+1 şeklinde daha küçük bir dairede işimizi görecektir tabi fiyatlar o nispetle düşecektir.
Size work permit ile ilgili birkaç sorum olacaktı, a Certificat d’acceptation du Québec (CAQ - Québec Acceptance Certificate) diye bir belgeyi work permit'e başvurmadan temin etmemiz gerekiyormuş, oradaki işverenden bir kağıt almamız gerekliymiş,ancak ben orada bir işverenim yok bir hocayla çalışma yapacağım,o nedenle bu hocamında bu belgeyi alıp bana yollamasımı gerekiyor acaba,bu işi tam anlayamadım.
Ayrıca yine Quebec te yazıştığım hocalardan birisine,küçük kızım için bir kreş bulmamız gerekiyor demiştim,o da kanadanın dışından gelenler için bunun çok zor ve pahalı olduğunu söyledi acaba bu konudada değerli bilgileriniz varsa benimle paylaşırmısınız?
Yine bir arkadaşım Kanada vize başvurusu yapmadan bir sağlık sigortası yaptırmamız gerektiğini söyledi ama ben başvuru evraklarında böyle bir belge gerektiğini görmedim,eğer gerekliyese ne kadar miktarda bir sigorta olması gerekiyor.Zaten burs almış olduğum kurum olan YÖK benim için sağlık sigortası yapıyor ama eşim ve kızım içinde benim mi yaptırmam gerekir,yoksa onlar benim sigortamdan faydalanabilirlermi? Son olarak yine vize başvurusu için Kanada konsolosluğu bir sağlık raporu istiyormu acaba? Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Chemammy merhaba,
Evet işveren statüsündeki kişi yada kurum yada yetkili merci tarafından doldurularacak (Sizin imzanız gerekli!) talep formu ve yatırılıcak masraf (177 CAD) ve destek evrakları ile QCA talep edilecek. Bu alınan QCA size gönderilecek siz bu orjinal onay ve iş teklifiniz ile beraber çalıma izni ve diğer vize başvurularınızı yapacaksınız. İlgili detay formlar:
Application for CATW
Supporting Documents

Yine konuyla ilgili detaylı güncel bilgiyi : Quebec - Temporary Worker linkinden check ediniz.

Diğer ufaklık için geçici çalışma izniyle Qubec eyaletinde bulunanların çocukları eğitim masraflarından okul zorunlu masrafı hariç ektsralardan muaftırlar. Bunlarda zaten öyle büyük paralar değildir. Fakat day care - yani kreş anlamında sizin gittikten sonra bunu araştırıp uygun olanı bulmanız gerekmektedir. Day-care ücretsiz değildir Kanada'da. Sağlık sigortanız içinde yani YÖK'ün size yaptırdığı içinde ailenizde kapsama giriyorsa hayır tabiki yaptırmanıza gerek yoktur. Birde size yaptırılan sağlık sigortasının kapsamlarınıda kontrol ediniz. Nerde ? nerelerde ? hangi durumlerda geçerli? Eğer tatmin edici ise birşey yaptırmanıza gerek yok. Eğer değil ise yine Türkiye'den uygun bir şirket ile görüşün yada buraya geldğiniz yine uygun bir şirket ile BlueCross vs gibi geçici uygun paketli tüm aile yada sadece eş-çocuk gibi paket sağlık yaptırabilirsiniz. Konsolosluk tarafında ise eğer konsolosluk gerekli görür ise sizden sağlık raporu isteği talebi yapabilir gerek görmez ise yapmaz. Sizin onlar istemeden yaptırmanıza gerek yoktur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

Excellans merhaba

turist vize basvurusu için kanadada yasayan bir arkadasımın bana davetiye yollamasımı yoksa bireysel basvurumu vize almamı kolaylastırır.

tesekkur ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Her iki durumda da en önemli durum sizin Turkiye'deki durumunuzun sabitliği olacaktır. Yani geri dönüşünüze dair olan güçlülük. Bunda bir sorun yok ise Kanada'da sabit olan yani öğrenci olmayan işi - gücü olan bir arkadaşınızdan alacağınız bir gezi - ziyaret davetiyesi yada sizin kendinizin düzenlenlediği bir otel organizasyonlu bir gezi programı arasında bir fark olmayacaktır. Arkadaş davetiyesi yalnız geziden daha çok soruya açık kalacaktır buda gerçektir. Yani yoruma açık bir durum olarak. Ama kendi başınıza bir Niagara vs - Montreal vs gibi bir otel rezervasyonlu planlı bir gezi daha az yoruma açık olacaktır. Kuzey Amerika gezisi turu gibi mesela....
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok tesekkur ederim. niyet mektubunu yazdıgımda paylasırım sizinle.

tesekkur ederim
chemammy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Yazıştığım hocamdan aldığım bilgiye göre,ben doktora bitirdiğim için work permit almadan QCA belgesi temin etmem gerekmiyormuş, sadece work permite başvurmam gerekiyor, vizeyi aldıktan sonra kanadaya gittiğimde havalimanında bana work permit belgemi ve kalış süremle ilgili bilgileri vereceklermiş.
Bu konudan farklı olarak, size ayrıca bir sorum olacak. Eşimde çalışmış olduğum üniversitede doktora öğrencisi ve birlikte gideceğimiz için, o da çalışacağım projeye dahil olup teziyle ilgili bazı çalışmalar yapacak. Ancak bazı ülkelerde olduğu gibi(mesela ingiltere) öğrenci ziyaretçi diye bir vize çeşidi yok sanırım Kanada için,eğer normal visitor olarak başvurursa oraya gittiğimizde bu proje çalışmasına dahil olamaz mı? Onunda mı work permit alması gerekiyor, yani orada herhangi bir ücret almayacağı ve ücretli bir işte çalışmayacağı için çalışma iznine gerek varmıdır? Bu konuda çok tereddütte kaldım,yine değerli bilgilerinize başvurmak istiyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Chemammy merhaba,
Şimdi TRV yani Temporary Resident Visa - Geçici Ziyaretçi vize çeşidi kavramı aynı İngiltere'deki gibidir. 6 aydan kısa süreli ikamet edilecekse ekstra statü vizesine yani işçi - öğrenci vizesine gerek yoktur. Eğer eşiniz bu süreden uzun kalacak ise işte o zaman buna gerek vardır aksi takdirde giriş - çıkış yapması gerekecektir. Örnek: Eşiniz için konsolosluğa TRV başvurusunda bulundunuz ve konsoloslukta sizin aile durumunuzu göz önünde bulundurdu eşinize ve çocugunuza 2 yıllık süreli başvurunuza göre tek girişli yada cok girişli - cıkıslı TRV Kanada vizesi verdi. Bunun anlamı eşiniz Kanada'ya 2 yıl içinde (bir kerede en fazla 6 ay süre kalma şartı ile en fazla istediği kadar) girip cıkabilir. Yani sizin olası 6 aydan uzun bir kalışınız eşiniz için içeriden ek bir başvuru gerektirecektir sadece (Extend Stay)

Onun içinde WP başvurusu için; onun adınada bu çalışmaya katıldığına dair görev ve teklif yazılarınızı alabiliyorsanız tabiki bunuda yapabilirsiniz. Buda ayrı bir seçim sizin için.

Not: Eğer Havaalanında Sınır görevlisi el ile (kalemle) vize üzerine herhangi bir tarih yazar ise bu tarih 6 aydan kısa olabilir aynı şekilde bu tarih 6 aydan uzunda olabilir. Bu tarih geçerlidir.
Saygılarımızla,

chemammy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bazı gecikmelerden dolayı henüz vizeye başvuramadım,o nedenle ufak birkaç sorum daha olacak size. Bir niyet mektubu yazmamız gerekiyor diye biliyorum,bu mektup acaba türkçemi ingilizcemi olacak,ayrıca kendi el yazımızlamı yazmamız gerekiyor. İkinci olarak, kafama takılan soruları konsolosluğa yazıyorum,sağolsunlar çok hızlı bir şekilde cevaplıyorlar.En son cevaplarında ben ve eşim Kanada'da bağlantılı bir projede çalışacağımızdan dolayı,benim work permit,eşimin ise open work permit başvurusu yapması gerektiğini,küçük kızım için ise TRV vize başvurusu yapmamız gerektiğini söylediler,ayrıca toplam olarak 150+150+150=450 can$ ödemem gerekiyormuş. Daha önceki bayasfar ile olan yazışmalarınızı okumuştum,orada kızınızı annesinin formuna eklersiniz diye yazmışsınız cevaben,ancak formlarda bunu nasıl yapacağımızı tam anlamadım,ayrıca öyle bir kısım yok.Ayrıca kızı için pasaport çıkartmışlardı ama ayrıca kızı için vize parası ödememişlerdi.Bu konularda acil cevabınızı bekliyorum.İyi günler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Chemammy merhaba,
Sayın Bayafsar dönemi Trv başvuruları bu formatta değildi 15 Ocak 2011'den itibaren Geçici vize başvuruları değiştirildi. Her birey kendi başvurusunu yapma durumunda oldu. Bu yüzden konsolosluğun talebi bu anlamda doğrudur. Yani kısaca Ben çalışmaya gidiyorum kızımada bu sürede yanımızda gelebilmesi ve kalabilmesi için giriş vizesi istiyorum başvuru yapılması gereklidir.
Vize başvuru yazılarınızın tabiki yurt dışında bir universitede bir projede çalışmaya gidecek bir kişi için İngilizce yada Fransızca yazılmış olması daha mantıklı ve doğru olacaktır Ama hayır derseniz Türkçe'de yollayabilirsiniz.. El yazısı yada bilgisayar yazısı - çıktısı önemli değildir yalnız imzalarınızın ıslak imza yani elle-kalemle atılması gereklidir.
Çalışma izin harçlarınızdan dolayı x 2 = 300 CAD Kızınız içinde çoklu yani Multiple Entry Visa düzenleneceği için 150 CAD talep eilmiştir. Kızınıza ayrı pasaportu çıkarttıktan sonra pasaportunun temdit süresi ile alakalı 3 yıla kadar Kanada'ya giriş-çıkış yapabilecek vize verilecektir.(Burada yani ülke içinde kalacak süre ile karıştırılmasın yine bilgi açısından bu notu verelim)
Saygılarımızla,

ozgurkiz11
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ozgurkiz11 »

merhaba sayin excellans ve tum diger arkadaslar
sayin excellance size sorum su olucak ben live in caregiver programina katilamk istiyorum gorustugum tum acentalar ve bir cok ailleyklende bierebir konustm ama hepsi orda olursam hire yapilabilinir diyolar yada acentalar 3500-- ila 5000 arasi para istiyoalr ki bunun servisi ne kadar guvenli oda bilinmez diyorumki ben turist vizesiyle gidip orda sponsor family bulup live in programi altinda tekarr basvurabilirmiyim yani tursit vizemi ordan degistirebilirmiyim?
degerli bilgileriniz ve zamaniniz icin simdiden tesekkur eder iyi calismalar dilerim
saygiyla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ozgurkız11 merhaba,
Turist - Ziyaretçi vizesi ile gidip bu başvuruyu yapabilirsiniz. Fakat unutmayınki bu başvuru tipinde(Live-In Caregivers Work Permit) gerekli şartların hepsini eksiksiz tamamlamanız mutlak zorunluluktur.
Bu yüzden eskiden olduğu gibi sadece yanında çalışacagınız aileden alınmış bir iş teklifi artık geçerli olmamaktadır. Bu konuda iyice yeterlilikleri gözden geçiriniz (Eğitiminiz, yabancı dil bilginiz, İşverenin sizin adınıza LMO alması(mutlak zorunluluk), resmi iş teklifi vs. vs. Ben yine detaylı gerekliliklerin linkini veriyorum.
Live-In Caregiver Work Permit
Saygılarımızla,

ozgurkiz11
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba sayin excellans hizli cevabiniz icin cok tesekurler
evet LMO alinmasi gerkli biliyorum sorun suydu aillere uzaktan cok masraf oldugu icin yansammakta ailere acentelarda yuklu bir rakam istiyolar ama ailelere local olunca lmo ve tum paperwork icin sponsor olabiliyolar bu yuzden sormustum ama degerli bilgilerinzile bunu da cozdunuz cok tesekurler
iyiki varsiniz diyorum cok saolun son bi sorum rurist icin kac aylik basvurabilirim birde ne kadar bir rakam gostermeliyim hesapta bu konuda da desteginizi rica eder iyi calismalr dilerim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ozgurkız11 merhaba,
Uzakta olmanız Aileler için bir masraf çıkartmaz sonuçta aile kendi bulunduğu şehirde kendi Service Canada ofisine kendisi gidip bu izin mektubunu onaylatacak + resmi iş teklifini yapacak. Sizede eğerki alırsa bunları ödemeli olarak geri yollayacak masraf diye birşey söz konusu değil.....Orda ailelerin yanaşmama sebebi sizi birebir göremedikleri, tanımadıkları içindir...

Turist vizesi aksi belirtilmedikçe maksimum 6 ay ikametlidir. Ne kadar bir rakam gösterebilirim sorusunun cevabı sizin Turist olarak ne kadar orada kalacagınız senaryosu ile alakalıdır. 15 günlük bir gezi mi? 1 aylık bir gezi mi? vs gibi..... Kalacak yer masrafı + gidiş/geliş masrafı +kalınacak süredeki harcanacak tutar toplamı karşılayacak ve bunların biraz üstünde bir meblağ göstermeniz gereklidir. Ayrıca Türkiye'ye dönüş yapacağınıza dair kanıtlar sunmanız en önemli kıstastır!
Saygılarımızla,

ozgurkiz11
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba sayin excellance
cok tesekur ederim degerli bilgileniz ve hizli cevap icin iyiki varsiniz
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

- Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Excellans merhaba

vizem az önce geldi 26/Nisan/2011 - 25/Eylul/2012 mult. pasaportumun suresi kadar vermisler. niyet mektubumu hazırlarken hızlı bir sekilde yaptıgın yardımlardan dolayı cok tesekkur ederim. hakkınız ödenmez.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Hayırlı uğurlu olsun vizeniz. Eşinize ve ailenize selamlar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

istanbuldan Montreala paris aktarmalı ucuslarda transit vize isteniyormu. ben istenmiyor diye biliyorum ama sizede sormak istedim.

Aktarma
Charles De Gaulle, Paris, Fransa Terminal değişikliği
Nereden: Terminal: 2F
Nereye: Terminal: 2E Duraklama süresi
1 Saat 15 Dakika
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ibozdag merhaba,
Hayır, Fransa aktarmanızda transit vizeye gerek yoktur.
Saygılarımızla,

misafir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen misafir »

merhaba excellans
canada da yasiyorum gocmenlik statusundeyim. annem trust olarak gelmek istiyor gerekli formlari temin ettim doldurup anneme gonderecem. birde niyet mektubundan bahsetmissiniz onu ben mi yazcam yoksa annemi yazacak bu mektup hangi dilde yazilmasi gerekiyor. ayriyeten dosyaya ekleyecegimiz tapu vs gibi resmi evraklarin ingilizceye cevrilmesi gerekiyormu? bu isleri ilk defa yaptigimiz icin pek bilgimiz yok bu niyet mektunun icerigi hakkinda biraz bilgi verebilirmisiniz .bu sorularimiza cvp verebilirseniz cok memnun olurum simdiden tesekurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Misafir merhaba,
Eğer annenizin yada ailenizin bir daha niyet mektubu ile uğraşmasını istemiyor iseniz siz yazacagınız davet mektubunu niyet mektubu şeklinde yazarak bunu halledebilirsiniz. Yani davetinizi ve ailenize vize isteğinizi sizin agzınızdan konsolosluga yazarak... Bu yazının içerigide kısaca kendi bilgileriniz, yaşadıgınız süre ve işiniz. Daha sonra ailenizin yanınıza gelme nedeni, kalısları süresince kalacakları yer, yemek vs durumlarının acıklaması ve vize isteğiniz seklinde olusan bir komposizyon halinde yazacaksınız. Buna ek olarak bu mektup + formlar + diğer istenilen belgeler + vize masrafları + banka yazıları + size ait iki adet kimlik fotokopisi arkalı önlü + eğer çalışıyorsanız burada işyerinizden alacagınız çalışıyor yazısı, eğer çalışmıyor iseniz yada bir şirket vs sahibi iseniz bu şirketin size ait olduğunu gösteren lisans, sertifika, oda kayıt gibi bir belge ile başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Saygılarımızla,

misafir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen misafir »

sayin excellanas verdiginiz bilgiler icin sonsuz tesekurlerimi sunarim yalniz bi nokta karanlik kaldi bu istenilen belgeler turkce olarak mi gonderilecek yoksa ingilizce cevirisi yapilmasi gerekiyormu ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Misafir merhaba,
Evet, belgeleriniz Ingilizce yada Fransızca tercümeye sahip olmalı, bunlar basitce listeler isek;
1- Nufus aile döküm bilgileri,
2- Sizin yazacagınız daveti niyet mektubu,
3- Banka - hesap bilgileri,
4- Size ait kimlik fotokopi + tasdikleri,
5- Ailenizdeki gelecek bireyler için alınmış arşiv kayıtlı adli sicil belgesi,
6- Eğer öğrencilik durumu vs varsa diplomanın, çalışmışlık çalışıyorluk durumu var ise işveren yazısının, emeklilik durumu var ise emeklilik kartının fotokopisi,
Saygılarımızla,

ercanca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ercanca »

merhabalar excellans sitenizi saatlerdir inceliyorum gercekten cok verimli bi site sizi takdir ediyorum cok bilgilisiniz.
benimde bi konuda bilginize ihtiyacim var. canada da yasiyorum yakin bi zamanda vatandasligimi alcam insallah. 1. dereceden yakinim olan birisi benim davetimle ziyaretci olarak gelecek bildiginiz uzere bu durumda gelecek kisinin butun sorumluluklarini ben ustleniyorum yalniz son anda kafama bi sorun takildi bi guvensizlik durumu oldu simdi benim davetim uzerine gelen kisi gitmesi gerektigi zaman gitmezse kacak durumuna duserse bu durum herhangi bi konuda benim icin olumsuz bi durum olustururmu sayin excellans sicilimi statumu yada herhangi bi konuda beni etkilermi vatandaslik sinavinda bunun etkisi olurmu ?
sorum bu cevaplayabilirseniz cok sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ercanca merhaba,
Öncelikle şimdiden böyle bir hisse kapıldıysanız (Gerçek olarak) ileride ilişkileriniz konusundada dikkat ediniz. Fakat bunu bir senaryo ve plan olarak soruyor iseniz yani biz böyle bir vesile ile ilgili şahsı buraya ziyaretci - turist vizesiyle getirip sonraki onun kendi imkanlarıyla kalıcılıgını saglamak gibi bir yapı ise;
Sizin yazdığınız davetiye sadece o kişiye vize başvurusunda kalacak yer, yeme içme gibi giderlerinin nasıl karşılanacagını ve yine neden Kanada'ya gelmek istediğini destekleyen bir evrak olur. Yani siz kanuni olarak aslında kesinlikle bir sorumluluk yada yükümlülük altında olmazsınız.
Her bir birey kendi yükümlülükleri içinde sorgulanır ve kayıt edilir. Yalnızca ve sadece eğer buradaki bir kişi ve yurtdışındaki bir kişi arasında sponsorluk anlaşması dahilinde yada işveren kefilliği gibi bir yapı varsa o zaman sizin çekinceniz gibi sorumluluk altına girilir.
Saygılarımızla,

ultimafonsan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ultimafonsan »

Merhabalar

Eylul ayinda Amerika-Kanada gezisi yapmayi planliyorum. Ancak hem Amerika hem de Kanada vizeme Temmuz ayinda basvurarak olasi bir red karari ihtimalinde tekrar basvuru yapma vaktim olsun istiyorum. Kanada vize evraklarim arasinda is yerimden alacagim belgeler ile TR'ye donecegimi kanitlayacak yeterli belgem olduguna inaniyorum (ama tabiki hic bir zaman emin olamayiz ). Size danismak istedigim konu su ki: Kanada vize basvurumu cok girisli (mult. entry) olarak yapmam basvurumu olumsuz etkiler mi? Ilk defa Kanada vizesine basvuruyor olmam nedeni ile pek emin olamadim acikcasi ancak daha once alinmis Avrupa vizelerim belki olumlu etki yapabilir diye dusunuyorum. Onumuzdeki yil tekrar Ameirka ve Kanada"ya gitme planimi niyet mektubumda belirtmek bana havada kalacak bir aciklama gibi geldi. Ne yapmami onerirsiniz Kanada icin tek girisli mi yoksa cok girisli mi vize basvurusu yapayim sizce? Birde cok girisli vize basvurusunda max-ve min. verecekleri vize suresi nedir sizce?
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

merhaba, oncelikle sadece isyerinizden alacaginiz yazi geri doneceginizin garantisi olarak algilanmaz. adiniza veya ailenize ait tapu ve/veya ruhsat fotokopileri, banka hesabi vb dokumanlar etkili olacaktir. TRV'lerde genelde tek girisli vize verirler. Vizede giris cikis tarihleri, ulkede bulunacaginiz sureye gore verilir. Ulkeye girdiginizde aksi belirtilmedikce 6 ay kalabilirsiniz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ultimafonsan merhaba,
TRV başvurularında başvuru sahibi Türkiye'ye geri döneceğini sabit nedenlerle ispatladığı sürece vize başvurusunu -Single Entry / Multiple Entry yapmış olması önemli değildir. Önemli kıstas vize başvurusunda sunacagınız; yukarıdaki destek kısmı ve NEDEN ? NICIN ? SONRA ? kısmını açıklamaktır.

Ayrıca Multiple Entry vizeleri 6 aydan 3 yıla kadar verilmektedir. ( uyarı: bu demek değildirki o kadar süre kalabilirsiniz!!)
Saygılarımızla,

ultimafonsan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ultimafonsan »

Merhabalar,
Çok teşekkürler bilgiler için. Kanada'da sadece 15 gün geçireceğim ancak önümüzdeki yıl da bir gezi planlıyorum ve tekrar vizeye başvurmak istemiyorum o nedenle mult. entry olarak vizeye başvuracağım. Açıkçası her vize başvurumda hazırladğım gibi bir dosya hazırlayarak vizeye başvuracağım ve niyet mektubumda da seyahat planımı kendilerine detaylı olarak açıklayacağım, eğer vizeyi uygun görmezlerse bir de Amerika'dan vize almayı denerim ancak yine de alamazsam Kanada'yı da görmemekten vazgeçmekten başka bir şansım kalmayacak.:)

Çok teşekkürler bilgiler için tekrar.
adne1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen adne1 »

Excellans yazdı:Sayın Ultimafonsan merhaba,
TRV başvurularında başvuru sahibi Türkiye'ye geri döneceğini sabit nedenlerle ispatladığı sürece vize başvurusunu -Single Entry / Multiple Entry yapmış olması önemli değildir. Önemli kıstas vize başvurusunda sunacagınız; yukarıdaki destek kısmı ve NEDEN ? NICIN ? SONRA ? kısmını açıklamaktır.

Ayrıca Multiple Entry vizeleri 6 aydan 3 yıla kadar verilmektedir. ( uyarı: bu demek değildirki o kadar süre kalabilirsiniz!!)

Sayın Excellans;

Turistik vizeler multiple entry 5 yıla kadar verilebiliyor.
1 ay önce aldım.

Sayın Ultimafonsan;
Eğer evraklarınız tam ise 5 yıllık multiple entry için başvurun ve 5 sene rahat edin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

adne1 yazdı:
Excellans yazdı:Sayın Ultimafonsan merhaba,
Sayın Excellans;
Turistik vizeler multiple entry 5 yıla kadar verilebiliyor.
1 ay önce aldım.
Sayın Ultimafonsan;
Eğer evraklarınız tam ise 5 yıllık multiple entry için başvurun ve 5 sene rahat edin.
Sayın Adne1 merhaba (Ek bilgilendirme için teşekkürler), akabinde Sayın Ultimafonsan;
Turistik vize deyimini değiştirip, Temporary Resident Visa - Geçici ziyaretçi vizesi olarak düzeltelim insanlar Turist olunca 5 yıllık veriliyor diye algılamasın. Ayrıca 5 yıllık TRV vize verilebilmesi için sahibi olduğunuz pasaportunuzun temdit süresininde bu oranda uzun olması gereklidir!! Ve yine size 5 yıllık verilen geçici vize sizin kendi şahsınızın dosyası- gidiş neden durumu-Türkiyedeki pozisyonu ile alakalıdır. Ayrıca vize başvurusu yaparken bana 1 yıllık, 3 yıllık, 5 yıllık verin gibi bir istekte bulunamazsınız. Bunu ancak eğerki niyet mektubunuzda planlarınızın detayı ile anlatırsanız sadece afaken bilgi vererek talep etmiş olursunuz.
Başvuru formunda sorulan ; Ne kadar kalacaksınız(How long you plan to stay) kısmına kalkıpta 3 yıllık bir tarih 5 yıllık tarih veremeyeceğinizde ayrı bir durumdur.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

DUYURU!!!
29 Haziran 2011 tarihinde yapılan düzenleme ve ilgili düzenlemenin visa ofislerine tebliği ile; artık Kanada'ya TRV - Temporary Resident Visa - Geçici ziyaretçi (Turistik, İş amaçlı, Akraba-arkadaş ziyareti, kısa süreli eğitim vs.) başvurularında MULTIPLE ENTRY - ÇOKLU GİRİŞ/ÇIKIŞ vizesi başvurusu yapanlar konsolosluk değerlendirilmelerine göre 10 yıla kadar vize alabileceklerdir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

way be super bir haber.. ayni amerika gibi mi yani excellans.. 10 yillik visa fakat kalis suresi giriste polis tarafindan I-94 formumu verilecek.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Doruk merhaba,
Aslında süre olarak Amerika ile aynı fakat işleyiş kısmında ordaki gibi I-94 çıkış bildirgesi, ayrılış bildirgesi ibrazı söz konusu değil. Yine girişte CBSA officerleri size verilen süre üzerinde de oynama - düzeltme yapmayacak. Sadece eskidende olduğu gibi 6 aylık kalma süresini eğer isterse kendi el yazısı ile öngördüğü tarihe değiştirebilecek. (Uyarı: Cümledeki anlam yanlış anlaşılmasın, Sınır görevlisi tarih atmadığı sürece TRV vizeniz ile Kanada'da 6 ay kalabilirsiniz, tarih değiştirme anlamı eğer görevli oraya 2 aylık bir süre yazar ise bu sefer görevlinin yazdığı süre sizin kalış süreniz olarak geçerli olacaktır)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Boylece konsolosluklar her dakika trv vizesiyle ugrasmaktan kurtulacaklar ve umarim yogunluklari da biraz olsun hafifler :).. Cok tesekkurler bilgi icin, kolay gelsin
ResimResim
Kullanıcı avatarı
taner3
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen taner3 »

Evet bu cok guzel olmus. Konsolosluk calisanlari da sevinmistir bu habere. Tesekkurler bilgi icin.
Teşekkürler,

ResimResim
asiye
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada içinden öğrenci vizesi uzatma başvurusu

Okunmamış mesaj gönderen asiye »

merhaba,
Ben suan kanadadayim ve vizemde study permitimda bitti ama ben burdan 2 ay sonra ayrilicam yasal olarak kalma surem ne kadar ve bi yildir burdayim seneye basvuruda bu bi sikintiya neden olur mu? Birde ben online basvuru yapmak istiyorum bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz? Erken cevap yazarsaniz cok sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

asiye yazdı:merhaba,
Ben suan kanadadayim ve vizemde study permitimda bitti ama ben burdan 2 ay sonra ayrilicam yasal olarak kalma surem ne kadar ve bi yildir burdayim seneye basvuruda bu bi sikintiya neden olur mu? Birde ben online basvuru yapmak istiyorum bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz? Erken cevap yazarsaniz cok sevinirim.
Sayın Asiye merhaba,
Verilen vizeniz ve eğitim izniniz bitti ise yasal kalma süreniz diye birşey söz konusu değil şuan zaten illegal durumdasınız. Yani olası bir kontrolde ülkeyi terk etme size verilecektir. Eger yeni bir okul, eğitim vs gibi bir durumunuz var ise durumunuzda bununla beraber Restorasyon başvurusu yapabilirsiniz(mutlaka onaylanacak diye birşey yoktur!)
Ayrıca online başvuru yapmak istiyorum demişsiniz? Neye online başvuru yapacaksanız siz yapmak istediğinizi açıklarsanız bizde size yardımcı olmaya çalışalım.
Saygılarımızla,

asiye
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen asiye »

Ben suan bi aylik eilts kursuna basladim. vize basvurusunun online yapilabildigi soylendi bu konuda bilginiz var mi acaba ve ben bir avukatla gorustum bana study permit bitince 45 gun kalma iznim oldugunu soyledi bunun dogrulugu yok mu ve ben eylul basinda turkiyeye donucem ama simdi basvurursam ben gitmeden vize gelirim mi yada tam olarak ne yapmaliyim acaba?

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön