Kanada'ya Turist, öğrenci, ziyaretçi vizesi

Burada sizlerle Kanada'ya Turist, geçici ziyaretçi, kısa süreli öğrenci olarak gitmek için gerekli olan TRV- Temporary Visa - Geçici ikamet vizesi hakkında merak ettikleriniz, paylaşımlarınız hakkında konuşacağız.Kanada'ya Turist Vizesi, Kanada'ya Öğrenci Vizesi, Kanada işçi - çalışma vizesi, Kanada tek girişli vize, Kanada çok girişli vize
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanadada iken Turist vizesinin uzatılması

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

ilkerb yazdı:Merhaba Excellans nasılsın, umarım keyfiniz sıhhatiniz yerindedir. Size bir sorum olacak. Kayınvalidenin TRV Nisan ayında sonlanıyor ve kanada da bizimle şu anda. onun vizesinin uzatılma işlemini burada nasıl yapıyoruz, hiç fikrim yok, ne evrak hazırlanır, nereye yollanır? tercüme edilmesi gereken birşeyler var mı?
diğer sorum, türkiyede şu anda müracaatlarda uzatılmış vize veriyorlar malumunuz, aynı durum buradan müracaat edildiğinde de geçerli mi?teşekkür ederim saygılarımla
Sayın Ilkerb merhaba,
Vize uzatma işleminizi ister manula formlar ve destek evrakları istersenizde Online başvuru ile Kanada içinden yapabilirsiniz, diğer 10 yıllık - çoklu giriş vizeler ise sadece Kanada dışındaki sorumlu oldugunuz vize ofisleri tarafından verilmektedir. Aşğıda uzatma işlemi için gerekli linki ilginize sunuyoruz;

http://www.cic.gc.ca/english/visit/exte ... asp#extend ( Sayfamız açıldıgında, How to apply to extende your stay - başlığı altında hem online hemde manual gereklilikleri göreceksiniz) Yine buarada aile büyükleri için kalış vizesi uzatma ofisi ayrı bir ofistir, başvurunuzu eğer manual (form, destek evrekları ve mail ile yapacaksınız) o adresi kullanınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Kanadada iken Turist vizesinin uzatılması

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

evet haklısınız, okudum. keşke türkiyede iken başvurmuş olsalardı diye de düşündüm.. yazılarda evrakların asıllarını yollamayın scan edip yollayın deniyorç peki pasaportunu yollamayacakmıyız? o halde vizeyi ne şekilde veriyorlar?
Excellans yazdı:
ilkerb yazdı:Merhaba Excellans nasılsın, umarım keyfiniz sıhhatiniz yerindedir. Size bir sorum olacak. Kayınvalidenin TRV Nisan ayında sonlanıyor ve kanada da bizimle şu anda. onun vizesinin uzatılma işlemini burada nasıl yapıyoruz, hiç fikrim yok, ne evrak hazırlanır, nereye yollanır? tercüme edilmesi gereken birşeyler var mı?
diğer sorum, türkiyede şu anda müracaatlarda uzatılmış vize veriyorlar malumunuz, aynı durum buradan müracaat edildiğinde de geçerli mi?teşekkür ederim saygılarımla
Sayın Ilkerb merhaba,
Vize uzatma işleminizi ister manula formlar ve destek evrakları istersenizde Online başvuru ile Kanada içinden yapabilirsiniz, diğer 10 yıllık - çoklu giriş vizeler ise sadece Kanada dışındaki sorumlu oldugunuz vize ofisleri tarafından verilmektedir. Aşğıda uzatma işlemi için gerekli linki ilginize sunuyoruz;

http://www.cic.gc.ca/english/visit/exte ... asp#extend ( Sayfamız açıldıgında, How to apply to extende your stay - başlığı altında hem online hemde manual gereklilikleri göreceksiniz) Yine buarada aile büyükleri için kalış vizesi uzatma ofisi ayrı bir ofistir, başvurunuzu eğer manual (form, destek evrekları ve mail ile yapacaksınız) o adresi kullanınız.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Eğer online basvuru yapıyor iseniz güzelce renkli scan ediniz gerekli evraklarınızı, sistemde 3 farklı dosya upload şansınız vardır bunun için evraklarınız fazla ise Örnek: Banka, hesap, kredi kartı vs vs bunları scan edip tek bir pdf yapın böylece bu 3 dosya upload kısmında 3 adetten fazla evrak desteklemiş olursunuz. Şimdi online başvuruda pasaport göndermiyorsunuz ve vizeniz size bildirdiğiniz adrese mektup ile gönderiliyor gelen mektupta resmi basılı vizenizi ilgili yerlerden ayırıp pasaportunuza ataclıyor yada zımbalıyorsunuz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sayın excellans tekrar merhaba,
annemiz için yapılacak olan bu müracaatta, müracaat yapılmadan evvel vize istenilen süre kadar sağlık sigortası da yaptırıp onu da eklememiz gerekiyormu?
yoksa hiç yaptırmadan da başvurabilirmiyiz buradan teşekkürler
Excellans yazdı:Sayın Ilkerb merhaba,
Eğer online basvuru yapıyor iseniz güzelce renkli scan ediniz gerekli evraklarınızı, sistemde 3 farklı dosya upload şansınız vardır bunun için evraklarınız fazla ise Örnek: Banka, hesap, kredi kartı vs vs bunları scan edip tek bir pdf yapın böylece bu 3 dosya upload kısmında 3 adetten fazla evrak desteklemiş olursunuz. Şimdi online başvuruda pasaport göndermiyorsunuz ve vizeniz size bildirdiğiniz adrese mektup ile gönderiliyor gelen mektupta resmi basılı vizenizi ilgili yerlerden ayırıp pasaportunuza ataclıyor yada zımbalıyorsunuz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:sayın excellans tekrar merhaba,
annemiz için yapılacak olan bu müracaatta, müracaat yapılmadan evvel vize istenilen süre kadar sağlık sigortası da yaptırıp onu da eklememiz gerekiyormu?
Sayın Ilkerb merhaba,
Eğer başvurunuz sadece TRV ve extension -Uzatma ise hayır bunu sunmanıza gerek yoktur. Başvurunuz eğer Super Visa dahilinde ise evet Kanada'lı bir sigorta şirket aracılığı ile (minimum 1 yıl)edinmeniz gerekmektedir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

TEŞEKKÜRLER!!
Excellans yazdı:
ilkerb yazdı:sayın excellans tekrar merhaba,
Sayın Ilkerb merhaba,
Eğer başvurunuz sadece TRV ve extension -Uzatma ise hayır bunu sunmanıza gerek yoktur. Başvurunuz eğer Super Visa dahilinde ise evet Kanada'lı bir sigorta şirket aracılığı ile (minimum 1 yıl)edinmeniz gerekmektedir.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhaba excellans
2 yıllık turist uzatılmış vizemiz 10. günde elimize ulaştı, bilgiler için teşekkürler
bu arada turist olarak kaldıkları bu sürede Ontario ehliyetine müracaat edebilirler mi yani turist statüsünde olsalar dahi..
saygılar
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ilkerb yazdı:merhaba excellans
2 yıllık turist uzatılmış vizemiz 10. günde elimize ulaştı, bilgiler için teşekkürler
bu arada turist olarak kaldıkları bu sürede Ontario ehliyetine müracaat edebilirler mi yani turist statüsünde olsalar dahi..
saygılar
Sayın Ilkerb merhaba,
3 ay (90 gün) kendi ehliyetleri ile kullanabilirler, 90 günden uzun ikamet edecekler ise International Driver License / Uluslar arası ehliyet sahibi olmaları gereklidir. Eğerki kalıcı sabitlik söz konusu isede aşagıdaki statulerden birini ispatlayan belge + cevrisi yapılmış kendi ehliyetleri + ikamet gösteren bir belge ile Ontario Ehliyetine başvuru yapabilirler;
- Immigrants / Gocmen ( COPR yada IMM1000)
- Student / Ogrenci ( IMM 1442)
- Refugee / Multeci ( IMM 1434)
- Worker / Çalışan ( IMM 1442)
- Visitor Record ( IMM 1442)
- Temporary Resident ( IMM 1442 - Geçici ziyaretci ile karıştırılmasın!)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

aslında kalıcı sabitlik değil ama yine de 6 ay kalacaklar diyelim visitor visa ile bu süre içinde bizim arabamızı kullanabilmek istiyorlar. ben önceden turist statusu ile ontario ehliyeti alınabileceğini açıkçası bilmiyordum, şaşırdım. yani aynı PR gibi yani bizlerin yaptığı gibi ehliyeti çevirtip müracaat edebilirler öyle mi? tabi sanırım insurance ın da kapsaması gerekiyor ve ilave bir bedel de ödemek gerekiyodur..
Excellans yazdı:
ilkerb yazdı:merhaba excellans
saygılar
Sayın Ilkerb merhaba,
3 ay (90 gün) kendi ehliyetleri ile kullanabilirler, 90 günden uzun ikamet edecekler ise International Driver License / Uluslar arası ehliyet sahibi olmaları gereklidir. Eğerki kalıcı sabitlik söz konusu isede aşagıdaki statulerden birini ispatlayan belge + cevrisi yapılmış kendi ehliyetleri + ikamet gösteren bir belge ile Ontario Ehliyetine başvuru yapabilirler;
- Immigrants / Gocmen ( COPR yada IMM1000)
- Student / Ogrenci ( IMM 1442)
- Refugee / Multeci ( IMM 1434)
- Worker / Çalışan ( IMM 1442)
- Visitor Record ( IMM 1442)
- Temporary Resident ( IMM 1442 - Geçici ziyaretci ile karıştırılmasın!)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
traumasurgeon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen traumasurgeon »

Ilker Bey merhaba,

Sanirim Excellans Beyin yukarida acikladigi kisimda anne ve babanizin 90 gun sonrasinda uluslararasi ehliyet disinda baska opsiyonlari yok gibi. Cunku diger imm formlarina sahip olma durumları Turist-ziyaretci olarak anladığım kadarı ile mümkün gözükmüyor. Sevgiler
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Merhaba,

Yaz döneminde 1 ay kadar Toronto'ya gelmek istiyoruz eşim ile beraber. Bu 1 aylık süreçte 2 hafta da dil okuluna devam etmeyi planlıyorum. İlk hafta boş sonra 2 hafta dil okulu ve son hafta boş olacak şekilde.

Bugün vize için acenta ile görüştüğümde 1 ay vize için, sebepsiz yere biraz zor alabilirsiniz dedi.

Bu konuda önerisi / tavsiyesi olan, daha önce tecrübe edinmiş kişilerden her türlü bilgiye açığım.

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Sayin Cebeca , Merhaba.. Danisman ne demek istemis tam olarak anlam veremedim. Ancak 1 ay gecici ziyaretci vizesi icin basvuracaksaniz, sure acisindan bir sorun olacagini sanmam. yeter ki konsoloslugu 1 aylik harcamalarinizi karsilayabilecek maddi birikiminizin oldugunu ispatlayin. Zaten Kanada'ya giriste pasaport polisi aksini belirtmedikce yasal olarak kalabilme suresiniz 6 aydir.
ResimResim
kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kutluk »

Merhaba exellans ,
Kanada icerisinde study permit surem 1.5 ay icerisinde bitecek ve but college programina devam etmek istiyorum.merak ettigim konu,amerika vizem var ve bir haftaligina gitmeyi dusunuyorum tatil amacli ve basvurdugum okuldan aldigim acceptance ile kanadaya giriste sinirda yeni bir study permit alabilirmiyim.Ayrica hizli olacagini dusunuyorum cunku cic processing time gercekten uzun.BU durumda neler yapmaliyim?konsolosluk basvurusu gerekli mi? Kanada icindeki vizem single statusunde bir sorun yasarmiyim?
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kutluk yazdı:Merhaba exellans ,
Kanada icerisinde study permit surem 1.5 ay icerisinde bitecek ve but college programina devam etmek istiyorum.merak ettigim konu,amerika vizem var ve bir haftaligina gitmeyi dusunuyorum tatil amacli ve basvurdugum okuldan aldigim acceptance ile kanadaya giriste sinirda yeni bir study permit alabilirmiyim.Ayrica hizli olacagini dusunuyorum cunku cic processing time gercekten uzun.BU durumda neler yapmaliyim?konsolosluk basvurusu gerekli mi? Kanada icindeki vizem single statusunde bir sorun yasarmiyim?
Tesekkurler
Sayın Kutluk merhaba,
Yeni bir okuldan LOA aldı iseniz yapacagınız en kolay ve en basit işlem, CIC-online study permit extension başvurusu yapmaktır. 20 - 29 gün içinde vizeniz belirttiğiniz adrese posta yolu ile ulaştırılır.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhaba,

yaklasik 20 gun once vize icin evraklarimizi ankaraya konsolosluga gonderdik. 20 haziranda bazi eksik evraklar icin bir yazi aldik konsolosluktan ve onlari da tamamlayip 21 haziranda evraklari kargo ile gonderdim. 22 haziranda ellerine ulasmis olmali.
bununla beraber henuz pasaportlarimiz elimize ulasmadi. 9 temmuz ucak biletimiz var. pasaportlarin henuz gelmemesi normal midir, yoksa vizeden umidi keselim mi?
tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:merhaba,

yaklasik 20 gun once vize icin evraklarimizi ankaraya konsolosluga gonderdik. 20 haziranda bazi eksik evraklar icin bir yazi aldik konsolosluktan ve onlari da tamamlayip 21 haziranda evraklari kargo ile gonderdim. 22 haziranda ellerine ulasmis olmali.
bununla beraber henuz pasaportlarimiz elimize ulasmadi. 9 temmuz ucak biletimiz var. pasaportlarin henuz gelmemesi normal midir, yoksa vizeden umidi keselim mi?
tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
Bu hafta elinizde olacaktır, yogunluk döneminde gayet normal bir surectesiniz.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:

tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
Sayın Excellans,

Bugün perşembe daha haber yok, zaten kaldı 2 gün...

Mail attım, fax çektim ama 28 işgünü içerisinde döneriz diyorlar.

09 Temmuzda uçak var, ümitsizliğe kapılıyorum, bilgi almanın başka hiçbir yolu yok sanırım :( :( :(
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

cebeca yazdı:
Excellans yazdı:

tesekkurler.
Sayın Cebeca merhaba,
Sayın Excellans,

Bugün perşembe daha haber yok, zaten kaldı 2 gün...

Mail attım, fax çektim ama 28 işgünü içerisinde döneriz diyorlar.

09 Temmuzda uçak var, ümitsizliğe kapılıyorum, bilgi almanın başka hiçbir yolu yok sanırım :( :( :(

2 saat daha sabredemedik :))

geldiler sonunda :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Cebeca merhaba,
Hayırlı olsun, zevkli ve olumlu bir ziyaret olması dileği ile.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Cebeca merhaba,
Çok teşekkürler,

Torontoya yakınsanız tanışmak isterim aslında...

Görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:
Çok teşekkürler,Torontoya yakınsanız tanışmak isterim aslında...
Görüşmek üzere.
Sayın Cebeca merhaba,
Çok teşekkürler nazik teklifiniz için ancak ne yazıkki aramızda 2040 km'lik bir mesafe olacak. Kısmetse daha sonraki dönemlerde neden olmasın diyelim.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
cebeca yazdı:
Çok teşekkürler,Torontoya yakınsanız tanışmak isterim aslında...
Görüşmek üzere.
Sayın Cebeca merhaba,
Çok teşekkürler nazik teklifiniz için ancak ne yazıkki aramızda 2040 km'lik bir mesafe olacak. Kısmetse daha sonraki dönemlerde neden olmasın diyelim.
yeni dönemde kısmet olur da PR alırsak :))

görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
farukatasoy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen farukatasoy »

Arkadaşlar,
Sayın Excellans Beyin tavsiyeleri üzerine Vancouver dan Regina ya gelmiş olmaktan son derece memnunum.Büyük şehirlerde tabiki şartlar küçük şehire göre daha fazla olabilir.Ama Kanada daki şu ana kadar ki tecrübemde gördüm ki yeni ülkeye gelmiş bir uluslararası öğrenci için Saskatchewan tam yeridir.Sayın Excellans beyin yoğun çalışma programından vakit ayırıp Regina ya geldim günden beri ilgi ve alakasını göstererek burada sadece iş ilişkisi değil samimi ve candan bir ağabey duyguları ile yardımcı olması bana hem Regina ya sevdirdi ve hem burada kalıcı işler başarma noktasında aşkımı şevkimi kamçılamış oldu.Sayın Excellans beyin tavsiyesi ile eğitimimi University of Regina da almaya karar verdim ve hangi programı okumam gerektiği noktasında kendisinin bilgi ve tecrübelerinin çok yardımı oldu.Asıl okuyacağım programdan önce dil yeterlilik programına kaydımın yapılmasında da Excellans beye teşekkürlerimi sunarım.University of Regina ya gidip ESL kaydımın yapılması için değerli vaktini ayırdığı için Excellans beye sonsuz teşekkürlerimi sunarım.ESL kayıt belgem ile study permit imin uzatılması aşamasında bizzat ilgilenerek yardımlarını esirgemen sayın Excellans bey bu işi nasıl profesyonel yaptıklarını bir kez daha göstermiş oldular.Bugün yeni Study Permit imi almış olduysam tüm bu aşamalarda emeği geçen Excellans beyin sayesindedir.Profesyonel bir kişilik ve şirket anlayışı ile insanlara bu işi sadece iş olarak değil ülkeye bir insan kazandırmak duygusuyla yaptıklarını icraatleri ile vurgulumaktadır.Excellans beye tekraren tüm sonsuz teşekkürlerimi sunarım.ESL bitiminden sonra Üniversite deki asıl programıma kayıt aşamasında da yapacakları yardımlarından dolayı kendilerine minettar olduğumu dile getirmek isterim.Kanada ya gelecek öğrenci arkadaşlar ve Kanada da bulunan öğrenci arkadaşlara tavsiyem mutlaka Bizvekanada yöneticileri ile irtibata geçerek başvuruları noktasında olsun ve diğer tüm göçmenlik işlerinde olsun yardımlarını almaktan çekinmesinler ve mutlaka sıcak bir ilgi ve yardım bulacaklarını bilsinler.Yurtdışına çıkacak ve özellikle Kanada ya öğrenci olarak gelecek arkadaşlara samimi tavsiyem mutlaka bizvekanada yı deneyin ve kesinlikle memnun kalacağını garanti ederim.
salih_02
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen salih_02 »

selam arkadaşlar foruma yeni uye oldum.Bir kaç haftadır kanadayla ilgili hemen hemen bütün forumları ve siteleri gezdim.Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Ben şuan inşaat sektöründe faaliyet gösteren büyük bir şirkette muhasebe ve personel sorumlusu olarak çalışıyorum.KAFKAS ÜNİV.MUHASEBE-ANADOLU ÜNİV. AÇIK ÖĞRETİM. İŞLETME MEZUNUYUM. ASKERLİĞİM 30 MAYIS 2012 DE BİTTİ VE 2 TEMMUZDA İŞE BAŞLADIM VE HALEN DEVAM EDİYORUM İŞİME.ŞİRKETTE PAZARLAMA departmanına geçebilmem için dil istiyorlar bu yüzden bende en kısa zamanda en verimli dil eğitimini yurt dışında alırım diye düşündüm ve DİL KURSU İÇİN KAPLAN İNTERNATİONAL aracılığıyla dil kursuna kayıt oldum şirketten en fazla 1 aylık izin alabileceğim için 1 aylık kayıt oldum okula ve bu kış sezonunda bu kursa gitmeyi planlıyorum.Şimdi sizden isteğim bu şartlarda vize alma şansım nedir?Vize alabilmek için neler yapabilirim bu konularda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

salih_02 yazdı:selam arkadaşlar foruma yeni uye oldum.Bir kaç haftadır kanadayla ilgili hemen hemen bütün forumları ve siteleri gezdim.Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.Ben şuan inşaat sektöründe faaliyet gösteren büyük bir şirkette muhasebe ve personel sorumlusu olarak çalışıyorum.KAFKAS ÜNİV.MUHASEBE-ANADOLU ÜNİV. AÇIK ÖĞRETİM. İŞLETME MEZUNUYUM. ASKERLİĞİM 30 MAYIS 2012 DE BİTTİ VE 2 TEMMUZDA İŞE BAŞLADIM VE HALEN DEVAM EDİYORUM İŞİME.ŞİRKETTE PAZARLAMA departmanına geçebilmem için dil istiyorlar bu yüzden bende en kısa zamanda en verimli dil eğitimini yurt dışında alırım diye düşündüm ve DİL KURSU İÇİN KAPLAN İNTERNATİONAL aracılığıyla dil kursuna kayıt oldum şirketten en fazla 1 aylık izin alabileceğim için 1 aylık kayıt oldum okula ve bu kış sezonunda bu kursa gitmeyi planlıyorum.Şimdi sizden isteğim bu şartlarda vize alma şansım nedir?Vize alabilmek için neler yapabilirim bu konularda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler
Sayın Salih_02 merhaba,
Çalıştığınız şirketinizden ilgili dil kursu ve ilgili görev değişikliğinide açıklayan bir resmi yazı ve dil eğitiminizin bitişi sonrası göreve başlayacagınız tarihleride içermesi kaydıyla vize başvurunuzda bir sorun olmayacaktır. Unutmayın ki en önemli kıstas kişinin Türkiye'ye geri döneceğini ispat ve iknadır.
Saygılarımızla,

salih_02
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜRLER.GEREKLİ EVRAKLARI BU HAFTA İÇİ TAMAMLAYIP BAŞVURU İÇİN GÖNDERİCEM.BİRDE ŞUNU BİLMEK İSTİYORUM HESABIMDA 9000 TL PARA VAR TABİ BU HESAP MAAŞ HESABI VE 4 AYLIK BİR HESAP SORUN OLURMU ACABA?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

salih_02 yazdı:CEVABIN İÇİN TEŞEKKÜRLER.GEREKLİ EVRAKLARI BU HAFTA İÇİ TAMAMLAYIP BAŞVURU İÇİN GÖNDERİCEM.BİRDE ŞUNU BİLMEK İSTİYORUM HESABIMDA 9000 TL PARA VAR TABİ BU HESAP MAAŞ HESABI VE 4 AYLIK BİR HESAP SORUN OLURMU ACABA?
Sayın Salih_02 merhaba,
Eğer bahsettiğiniz meblag Okul eğitim masrafınız + İkamet ve geçim masrafınız + Geliş - gidiş uçak biletleriniz için toplam meblag ise ne yazıkki bu rakam vize görevlilerimiz tarafında yeterli olmayacaktır. Bu anlamda kendinize ekonomik sponsor ekleyiniz.
Saygılarımızla,

salih_02
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

merhaba arkadaşım.okul ve konaklama masraflarını çıktıktan sonra.onların ücretini ödedim.dekontlarınıda aldım dosyama ekledim.sadece uçak ve 1 aylık geçimim için ayırdığım para bu.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

salih_02 yazdı:merhaba arkadaşım.okul ve konaklama masraflarını çıktıktan sonra.onların ücretini ödedim.dekontlarınıda aldım dosyama ekledim.sadece uçak ve 1 aylık geçimim için ayırdığım para bu.
Sayın Salih_02 merhaba,
Öncelikle sizin ile ve size '' Sayın'' diye hitab edilen bir diyalog ve iletişim içinde karşınızdaki insana ''Arkadaşım'' diye hitap etmeyiniz. Belki bu kişisel yakınlık göstergeniz yada samimi bir sıfat kullanımınız olabilir ancak karşı taraftaki insan tarafında okununca hiçte hoş olmayan bir yapı ortaya çıkartır.

Biz sizin bildirdikleriniz üzerinden size kendi düşünce ve yorumumuzu ilettik, siz kendinizce rakam yeterli görüyor iseniz başvurunuz şimdiden olumlu olsun ve Kanada'da ki eğitiminizde başarılar dileriz.
Saygılarımızla,

salih_02
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:
salih_02 yazdı:merhaba arkadaşım.okul ve konaklama masraflarını çıktıktan sonra.onların ücretini ödedim.dekontlarınıda aldım dosyama ekledim.sadece uçak ve 1 aylık geçimim için ayırdığım para bu.
Sayın Salih_02 merhaba,
Öncelikle sizin ile ve size '' Sayın'' diye hitab edilen bir diyalog ve iletişim içinde karşınızdaki insana ''Arkadaşım'' diye hitap etmeyiniz. Belki bu kişisel yakınlık göstergeniz yada samimi bir sıfat kullanımınız olabilir ancak karşı taraftaki insan tarafında okununca hiçte hoş olmayan bir yapı ortaya çıkartır.

Biz sizin bildirdikleriniz üzerinden size kendi düşünce ve yorumumuzu ilettik, siz kendinizce rakam yeterli görüyor iseniz başvurunuz şimdiden olumlu olsun ve Kanada'da ki eğitiminizde başarılar dileriz.
SAYIN Excellans, arkadaşım diye hitap etmemi yanlış anladınız galiba.Ben iyi niyetle söyledim bunu bi arkadaş olarak gördüğüm için.Eğer yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.Cevaplarınız ve iyi niyetleriniz içinde teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

salih_02 yazdı:
Excellans yazdı:
Sayın Salih_02 merhaba,

SAYIN Excellans, arkadaşım diye hitap etmemi yanlış anladınız galiba.Ben iyi niyetle söyledim bunu bi arkadaş olarak gördüğüm için.Eğer yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.Cevaplarınız ve iyi niyetleriniz içinde teşekkürler.
Sayın Salih_02 merhaba,
Bir yanlış anlaşılma yok o konuda rahat olabilirsiniz, zaten bir evvelki mesajımızda sizin bu sıfatı iyi niyetle kullanmış olabileceginizi ancak okundugu zaman yanlış anlaşılabilecegini belirtmiştik.
Saygılarımızla,

profesor
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen profesor »

Merhaba Sayın Excellans,

Size ve sizin şahsınızda emeği geçen herkese bu güzel ve yararlı siteyi oluşturduğunuz için teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki vize başvurumu yapmadan önce bu sitedeki vizeyle ilgili bulabildiğim bütün yazıları okudum ve bunlardan çok yararlandım. Benim size herhangi bir sorum yok. Yeni Kanada vizesi almış biri olarak bu süreçteki tecrübelerimi ihtiyacı olan kişilerle paylaşmak istedim. Umarım yararlı olur.

Bizim Kanada maceramız küçük oğlumun Kanada'da üniversite okumaya karar vermesiyle başladı. Kanada vizesine, Kasım 2012'de önce oğlum adına bir danışmanlık şirketi aracılığıyla başvurduk. Tabii üniversite kaydı gibi diğer işlemleri de danışmanlık şirketi halletti. Daha önceden hiç Kanada tecrübemiz yoktu ve işi şansa bırakmamak için vizeye de şirket aracılığıyla başvurduk. Üstelik zamanımız da kısıtlıydı. Neyse ki vize başvurusu sorunsuz bir şekilde 1 haftada sonuçlandı. Bu süreçte başvuru ücreti CAD 125 ve vize şirketine de CAD 125 ödedik. Vize şirketiyle ilgili olarak iyi çalıştıklarını söyleyebilirim. Aldıkları ücreti biraz yüksek buldum istedikleri belgelerse biraz gereğinden fazlaydı. Sanırım işi şansa bırakmak istemedikleri için sabıka kaydı, vukuatlı nüfus kaydı, evlilik cüzdanı, sağlık sigortası, askerlik durumu gibi pek çok belgeyi ekstradan istiyorlar ki aslında bu belgelerin dosyada bulunması şart değil.

Oğlumun vizesini aldıktan sonra kendim, eşim ve büyük oğlum için turist vizesi almaya geldi sıra. Önce şirket aracılığıyla başvurmayı düşündüm. Sonradan ücretin yüksek olması ve gereğinden fazla belge istemeleri nedeniyle kendim başvurmaya karar verdim. Daha önceden tüm ailemizin ABD vizesi tecrübesinin olması da bu kararı almamda etkili oldu. Bu işi kendim halledebilirim diye düşünerek araştırmaya başladım. Açıkçası kanada konsolosluğunun web sitesinde bilgiler oldukça dağınık şekilde yer alıyor ve insan pek çok konuda kararsızlık yaşıyor. Örneğin belgelerin Türkçe olabileceğine dair çok net bir bilgi bulamadım. Sadece bazı belgelerin mutlaka ingilizce veya fransızca olması gerektiğine dair bazı bilgilere ulaşabildim ve buradan da diğer belgelerin Türkçe olabileceği sonucunu çıkardım. Ayrıca oğlumun başvurusu sırasında vize şirketinin bizden istediği belgeler de genellikle Türkçeydi. Bu süreçte oldukça sık bir şekilde Kanada Konsolosluğunun ingilizce sitesine de başvurmak zorunda kaldım. Türkçe sitede fotoğraf ebatları, başvuru ücretleri gibi bazı konularda küçük hatalar farkettim ve doğrularını ingilizce siteden buldum. Tabii ki Biz ve Kanada sitesindeki bilgilerden de çok yararlandım. Zaten tecrübelerimi burada paylaşmak istememin sebebi de bu.

Herneyse, vize başvurusuyla ilgili gerekli belge ve bilgileri http://www.canadainternational.gc.ca/tu ... =39&view=d sayfasında bulabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyasına konulması gereken belgelerin listesi de http://www.canadainternational.gc.ca/tu ... ist_TR.pdf adresinde bulunuyor. Kanada konsolosluğunun oldukça hızlı çalıştığını söyleyebilirim. Dediğim gibi oğlumun öğrenci vizesi 1 haftada sonuçlandı. Benim, eşimin ve büyük oğlumun turist vizesi ise 3 haftada geldi. Bunun sebebi sanırım başvuruyu tam da noel döneminde yapmış olmamız.

Vize başvurusunda ilk karar vermeniz gereken husus ne tür vizeye başvuracağınızdır. Benim tecrübem turist vizesiyle ilgili olduğu için bu konudan bahsetmek istiyorum. Turist vizesini tek girişli veya çok girişli alabilirsiniz. Ayrıca aile olarak da başvuru yapabiliyorsunuz. Vize ücreti kişi başı tek giriş CAD 75. Çok girişli olursa CAD 150 oluyor. Çok girişli vize pasaportunun süresi kadar (en fazla 10 yıl) veriliyor. Pasaportunuzun süresi az kalmışsa çok girişli almak pek akıllıca olmaz. Süreniz varsa çok girişli tavsiye ederim. Bizimkiler çok girişli oldu. Aile başvurusunda CAD 400 veriyorsun, tek veya çok girişli farketmiyor. Eğer aynı aileden 3 ve üzeri kişi aynı anda çok girişli vize başvurusu yapacaksa mutlaka bu seçeneği değerlendirmelerini tavsiye ederim. Bu durumda bütün başvuranların evrakını tek dosyada yolluyorsunuz. Ben öyle yaptım (Ben, eşim ve büyük oğlum). Vize ücreti garanti bankasına yatıyor. Bu CAD 400 aile vize ücretini bankada pek bilmiyorlar, ben ısrar edince aldılar. Genelde hep tek kişilik vize ücreti almaya alışmışlar. Dekonta mutlaka kimler için yatırdığınızı yazdırın. Banka, para transferinden ücret alıyor ve döviz satışını da pahalı yapıyor. Mümkünse dövizi dışardan almak daha ekonomik olabilir.

Başvuru evrakına koymanız gereken belgeleri yukarıda bahsettiğim, konsolosluğun web sitesinden bulabilirsiniz, ben yine de kendi hazırladığım dosyadaki belgeleri aşağıya özetledim. Dediğim gibi belgeler Türkçe olabiliyor, formlar ise ingilizce veya fransızca. Tam emin olamadığım için işyerinden alınan çalışma belgesini ve banka referans mektubunu da ingilizce aldım. Bunlar belki Türkçe de olabilirdi...

1) Vize ücretinin yatırıldığına dair Dekont
2) Eski (varsa) ve yeni pasaport
3) 2 adet resim (resimlerin arkasına isim ve doğum tarihi yazacaksınız) (resim özellikleri web sitesinde var)
4) IMM 5257 (bu formu, başvuru yapan herkes internetten indirecek, ayrı ayrı doldurup imzalayacak ve dosyaya koyacak)
5) IMM 5645 (bu formu da, başvuru yapan herkes internetten indirecek, ayrı ayrı doldurup imzalayacak ve dosyaya koyacak)
6) Gidiş dönüş uçak rezervasyonu, otel rezervasyonu, bankadan alınan ingilizce referans mektubu (son 3 aylık hesap dökümü ile), tapu fotokopisi, araba ruhsat fotokopisi, varsa pasaportundaki başka ülke vizelerinin fotokopisi
7) Öğrenci belgesi (eğer öğrenci iseniz) (oğlum için gerekiyordu)
8) İşyerinden çalıştığınıza dair antetli kağıda ve ingilizce yazılmış belge ve sigorta giriş bildirgesi (eğer çalışan iseniz)(eşimiçin gerekiyordu)
9) Eğer işveren iseniz şirkete ait şu belgeler (şirket ortağı olduğum için bana gerekiyordu):
I- Vergi Levhası
II- Oda Sicil Kaydı
III- Faaliyet Belgesi
IV- Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi
V- İmza Sirküleri
VI- Banka hesap ekstresi (son 3 aylık)

Belgelerden 2,3,4 ve 5 numaralı olanları her başvuru yapan kişi için birer takım olacak şekilde, diğer evrakları ise sadece birer tane hazırlıyorsunuz. Evrakları Tatil günleri dışında (resmi tatil günlerinden farklı olabilir), Pazartesi-Perşembe 8:30-11:00 arası Kanada Konsolosluğuna elden teslim edebilir veya kargoyla yollayabilirsiniz.
Adres
Cinnah Caddesi no: 58
06690, Cankaya
Ankara, Turkey

Faks: +90 (312) 409 27 14 (Vize ve Göçmenlik)
E-posta: ankara-visa@international.gc.ca (Vize ve Göçmenlik)

Umarım bu bilgiler birilerinin işine yarar. Formların doldurulmasıyla ilgili veya başka herhangi bir konuda soru olursa yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.
Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Utkan129
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Utkan129 »

Sayın Yetkili Merhaba,

Daha önce benzer sorular mutlaka yanıtlanmıştır fakat ben bir türlü göremedim. Oldukça telaşlı olduğum için hemen yazmak istedim:

2013 Sonbahar dönemi için Moncton Üniversitesi'nden doktora başvuruma olumlu yanıt aldım. Önümüzdeki agustos 2 yıl için eşimle beraber Moncton'a gitmek istiyoruz. Sorularıma yanıt verebilirseniz hemen vize işlemlerine başlayacağız.

1/elçilik Sitesindeki bilgilerden anladığım kadarıyla,
-Kendim için öğrenim izni IMM 1294, aile bilgileri IMM5645 ve geçici oturum IMM5257 doldurmam gerekiyor.
-Eşim için de ayrıca "the spouse" olarak IMM5257 dolduracagim.

Bu saydıklarım formlar doğru ve yeterli midir?

2/saglık raporu almamız gerekiyor mu?

3/ evlilik cuzdanı, nufus bilgileri, diplomalar, banka hesap dökümleri, sabıka kaydı vb. Evrakların ingilizce ya da fransızcaya cevrilmesi gerekiyor mu? yeminli tercüman yeterli mi?

Simdiden tesekkurler
Utkan Boyacıoğlu
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Utkan129 yazdı:Sayın Yetkili Merhaba,

Daha önce benzer sorular mutlaka yanıtlanmıştır fakat ben bir türlü göremedim. Oldukça telaşlı olduğum için hemen yazmak istedim:

2013 Sonbahar dönemi için Moncton Üniversitesi'nden doktora başvuruma olumlu yanıt aldım. Önümüzdeki agustos 2 yıl için eşimle beraber Moncton'a gitmek istiyoruz. Sorularıma yanıt verebilirseniz hemen vize işlemlerine başlayacağız.

1/elçilik Sitesindeki bilgilerden anladığım kadarıyla,
-Kendim için öğrenim izni IMM 1294, aile bilgileri IMM5645 ve geçici oturum IMM5257 doldurmam gerekiyor.
-Eşim için de ayrıca "the spouse" olarak IMM5257 dolduracagim.

Bu saydıklarım formlar doğru ve yeterli midir?

2/saglık raporu almamız gerekiyor mu?

3/ evlilik cuzdanı, nufus bilgileri, diplomalar, banka hesap dökümleri, sabıka kaydı vb. Evrakların ingilizce ya da fransızcaya cevrilmesi gerekiyor mu? yeminli tercüman yeterli mi?

Simdiden tesekkurler
Utkan Boyacıoğlu
Sayın Utkan bey merhaba,

1- Dogrudur
2- Hayır
3- Gerekli destek evrakları, cevirileri ile beraber sunulmalıdır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Utkan129
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Hızlı yanıt için çok teşekkürler. Çeviriler noter tasdikli mi olmalı yoksa yeminli tercüman kaşesi yeterli mi?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Utkan129 yazdı:Hızlı yanıt için çok teşekkürler. Çeviriler noter tasdikli mi olmalı yoksa yeminli tercüman kaşesi yeterli mi?
Sayın Utkan bey merhaba,

Yeminli tercüman ( bir notere baglı ve noterden izinli) yeterlidir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Utkan129
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yeniden merhaba, maddi kanitlarla ilgili ozel bir soru sormak istiyorum. Size ozel mesajla ulasmam mumkun mu? İki gun once bir mesaj bgondermeye calistim ama sanirim basaramadim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Utkan129 yazdı:Yeniden merhaba, maddi kanitlarla ilgili ozel bir soru sormak istiyorum. Size ozel mesajla ulasmam mumkun mu? İki gun once bir mesaj bgondermeye calistim ama sanirim basaramadim.
Sayın Utkan129,
Emailiniz mutlaka ulaşmıştır. Çalışma gün ve saatleri içinde ( Kanada'ya gore) cevaplanacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Utkan129
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sorum yanitlandi, ilginiz ve hızınız için çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Utkan129
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın yetkili, Yeniden Merhaba,

Bizim rotamızda bir değişiklik oldu, Moncton'a değil, Montreal'e gidiyoruz. Konu Quebec Kabul Sertifikasıyla ilgili. Ben gerekli formu doldurup istedikleri 107cad 'ı da yatırdım. Doldurduğum formda bana eşlik edecek kişiler de soruluyordu, o bölüme eşimi yazdım, kendisi zitaretçi statüsünde olacak. Acaba eşimin de ayrıca bu formu doldurup 107cad odemesi gerekiyor mu yoksa benim formumda görünmesi yeterli mi? Şimdiden teşekkür ederim.

“KANADA ÖĞRENCİ VİZESİ, KANADA ZİYARETÇİ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön