Kanada göçmenlik başvurusu; kalifiye personel-işçi olarak

Kanada'ya FSW- Federal Skilled Worker / Kalifiye işçi, profesyonel eleman olarak başvurusu ile göçmenlik prosedürlerini, işlemlerin akışını ve merak ettiklerinizi paylaşacağız
Eray
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Eray »

Sayın Excellans bey
Bu ıslem sureclerınde hep son ana kadar bekletmelerının sebebı nedır? Aralık 2011 de yaptıgımız gorusmenın sonucu hala bıze bıldırılmedı. Bu ay sure sona erıyor. Bıze olumlu veya olumsuz donerler degıl mı ? Bırde gorusmeye cagırıldık dıye kabul edılıcek dıye bırsey var mı ?

Saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Eray yazdı:Sayın Excellans bey
Bu ıslem sureclerınde hep son ana kadar bekletmelerının sebebı nedır? Aralık 2011 de yaptıgımız gorusmenın sonucu hala bıze bıldırılmedı. Bu ay sure sona erıyor. Bıze olumlu veya olumsuz donerler degıl mı ? Bırde gorusmeye cagırıldık dıye kabul edılıcek dıye bırsey var mı ? Saygılarımla..
Sayın Eray merhaba,
Sizden ricamız lütfen sizin sormuş olduğunuz ve size verilmiş olan cevapları tekrar okumanız olacaktır. Aynı sorular etrafında dönüp duruyorsunuz ve ayrıca biz size durumunuz hakkında detaylı bilgi vermek için bizlere ulaşınız dememize rağmen siz ısrarla aynı soruları sorma konusunda kararlısınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
klikia
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen klikia »

Excellans yazdı:Sayın DrDado merhaba,
Hoşgeldiniz diyerek sorularınızı cevaplayalım;
1- Ingilizce seviyenizi tespit ve geçerli sınav sonucu için; IELTS - General sınavına giriyorsunuz.
2- Göçmenlik başvuru ücreti, Federal Skilled Worker kategorisi için, Başvuru sahibi 550 CAD + 22 yaş ve yaşından büyük her birey için 550 CAD + 22 yaşından küçük çocuklar için 150 CAD ilk başvuru ücreti ve işlemler tamamlandıktan sonra PR onayı aşamasında 490 CAD RPRF (Pr kart ücreti) her yetişkin kişiden tahsil edilir. Çocuklar RPRF ücretinden muaftırlar.
Bu başvuru ücretidir, buna ek olarak sağlık raporu alınması + noter tasdikleri + ceviri masrafları + biyometrik fotograf cekim masrafı vs gibi diğer masraflar vardır. Bunlar başvurunuzu kendiniz yapmanız halinde gerçekleşebilecek masrafınızdır, eğer bir danışman yada avukat ile bu başvuruyu yapar iseniz bunlara ek olarak hizmet bedeli eklenir.
3- Dil kursuna Kanada'da gitmeniz sizin göçmenlik başvurunuzda bir fiili avantaj sağlamaz. Sadece sizin dil gelişiminiz daha iyi olur bu sayedede dil branşından daha yüksek puan alabilme durumunu başvurunuza yansıtırsınız.
Fakat Kanada'da uzmanlık eğitimi almanız (1,2,3 vs yıl gibi) size mezunluğunuz ile beraber göçmenlik sınıflarında başka alternatif başvuruları yapma şansı tanır.
Merhaba sayın excellans,

Ben de eşimle beraber göçmenlik hakkı kazandım ve kısmetse 2 haziran'da Toronto'da olacağız. 490 CAD vs ödendi ve konsolosluk bize PR Formu ve pasaportlarımızı postaladı. Ancak forumdaki yazıları okumama rağmen http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /index.asp web adresinde gezinirken aklıma bir soru takıldı. burada şöyle bir ibare var:

How much does a permanent resident card cost?
It costs C$50 per person to apply for a permanent resident card.

Bu, ödediğimiz 490 CAD'ın üstüne kişi başı 50 CAD daha ödeyeceğiz anlamına mı geliyor yoksa yenileme için mi acaba? Bu ibare biraz kafamı karıştırdı.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

İyi günler dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Klikia merhaba,
Hayır, bu 5 yıl sonunda PR hakkınızı yenileme başvurusu ( Kartınızı yenileme) zamanı ödeyeceginiz meblagdır. Sizler $ 490 içinde ilk 5 yılı ödemiş bulunuyorsunuz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
klikia
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen klikia »

Excellans yazdı:Sayın Klikia merhaba,
Hayır, bu 5 yıl sonunda PR hakkınızı yenileme başvurusu ( Kartınızı yenileme) zamanı ödeyeceginiz meblagdır. Sizler $ 490 içinde ilk 5 yılı ödemiş bulunuyorsunuz.
Hızlı cevabınız ve net cevabınız için tekrar çok teşekkür ederim sayın excellans.

iyi günler
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cebeca »

Merhaba,

Sydney ofis, elinde bulunan ve kontenjan dolduğu zaman henüz incelemeye almadığı dosyalar için nasıl bir işlem yapacak acaba?

Bilgilendirmeyi mail olarak mı yapacak, dosyayı olduğu gibi adrese geri mi gönderecek?

Para çekilmediyse zaten sorun yok.

Para çekilmiş olursa başvuru kontenjan dolmadan kabul edilmiş mi sayılır, yoksa para çekildiği halde kontenjan doldu diye para iadesi yapılıyor mu ya da daha farklı uygulamalar?

Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Cebeca merhaba,

- Ofis kontenjan dolu olan dosyayı 30 - 70 gün içinde dokunmadan bir üst yazı ile komple geri gönderir.(E-mail vs haber vermez)
- Ucreti çekilmiş ancak üst denetim görevlisine ulaştığı tarihte yine kontenjan dolan dosyanında para iadesi 6-8 hafta içinde yapılır ve yine dosya komple başvuru sahibine geri gönderilir.

Sydney ofise ulaşan dosya ne işlem görür;
1- Kurye departmanı alır ilgili gönderilen kurye şirketine imza tescili verir (İlkgün)
2- Kurye departmanı dosyayı güvenlik birimine sevk eder ( İlk ve takip eden 10 iş günü) - kontenjan dolu ise geri gönderilir
3- Güvenlik birimi dosyayı ön kontrol birimine sevk eder ( ilk hafta yada takip eden 2 hafta) - kontenjan dolu ise geri gönderilir, eksik ise geri gönderilir
4- Ön kontrol birimi dosyayı denetleme memurları havuzuna sevk eder ( İlk hafta yada takip eden 12 hafta) - kontenjan dolu ise geri gönderilir, hata varsa geri gönderilir, eksiklik varsa geri gönderilir, yanlış ödeme varsa geri gönderilir, ilgisiz başvuru ise geri gönderilir, kıstaslara uyulmuyorsa geri gönderilir, kıstaslara uyuyor ancak 67 puan altında ise refuse edilip geri gönderilir(Para Iadesi yapılmaz)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

08.05.2012 TARIHI ITIBARI ILE TUM FEDERAL SKILLED WORKER BASVURULARI 10.000 BASVURU LIMITINE ULASILDIGI ICIN DURDURULMUSTUR. YENI BASVURU, YENI KRITERLER VE MESLEKLER 30 HAZIRAN - 1 TEMMUZ 2012 DONEMINDE ACIKLANACAKTIR.

PhD Başvuruları 657 - 1000 limit
Kaynak: http://www.cic.gc.ca
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:08.05.2012 TARIHI ITIBARI ILE TUM FEDERAL SKILLED WORKER BASVURULARI 10.000 BASVURU LIMITINE ULASILDIGI ICIN DURDURULMUSTUR. YENI BASVURU, YENI KRITERLER VE MESLEKLER 30 HAZIRAN - 1 TEMMUZ 2012 DONEMINDE ACIKLANACAKTIR.

PhD Başvuruları 657 - 1000 limit
Kaynak: http://www.cic.gc.ca
geçmiş olsun :((
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Merhaba,

Bizim dosyamız Mayıs ayı başında, "limit doldu" mesajının yayınlanmasından önce ofise ulaştı.

Heralde en kötü ihtimalle Haziran sonuna kadar bize geri döneceklerdir, başvurunuzu sonraki dönem yapın ya da evraklarınız Ankara'ya gönderildi diye..

Her akşam kredi kartını kontrol eden bir manyak olduğum için ben "para çekildi mi" diye :))

beklemek en zor galiba bu süreçte...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Merhaba,

Bizim dosyamız Mayıs ayı başında, "limit doldu" mesajının yayınlanmasından önce ofise ulaştı. Heralde en kötü ihtimalle Haziran sonuna kadar bize geri döneceklerdir, başvurunuzu sonraki dönem yapın ya da evraklarınız Ankara'ya gönderildi diye..Her akşam kredi kartını kontrol eden bir manyak olduğum için ben "para çekildi mi" diye :))beklemek en zor galiba bu süreçte...
Sayın Cebeca merhaba,
Öncelikle daha evvel defalarca bu konuda uyarı ve detay vermiştik. Bir dosyanın CIO ofisine ulaşması demek ( İlgili meslek kotası zamanı dolmadan yada 10.000 CAP dolmadan belli bir süre bile önce olsa) mutlaka işleme dahil edilecek ve CAP içinde olacaktır anlamını taşımaz. Unutmayınki sadece siz dosya göndermiyorsunuz bir haftalık sürecte ofise giren dosya sayısı ortalama 2780 adettir. Eğer dosyanız mayıs ayı başında 2-3-4-5-6-7 gibi ulaşmış ise 90% zaten ne yazıkki CAP içinde bulunmayacak ve hiçbir işlem yapılmadan size 20 - 45 gün içinde geri gönderilecektir. Diğer kalan 10% şans içinde dediğiniz gibi sadece beklemek kalıyor sizin için.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:
cebeca yazdı:Merhaba,

Bizim dosyamız Mayıs ayı başında, "limit doldu" mesajının yayınlanmasından önce ofise ulaştı. Heralde en kötü ihtimalle Haziran sonuna kadar bize geri döneceklerdir, başvurunuzu sonraki dönem yapın ya da evraklarınız Ankara'ya gönderildi diye..Her akşam kredi kartını kontrol eden bir manyak olduğum için ben "para çekildi mi" diye :))beklemek en zor galiba bu süreçte...
Sayın Cebeca merhaba,
Öncelikle daha evvel defalarca bu konuda uyarı ve detay vermiştik. Bir dosyanın CIO ofisine ulaşması demek ( İlgili meslek kotası zamanı dolmadan yada 10.000 CAP dolmadan belli bir süre bile önce olsa) mutlaka işleme dahil edilecek ve CAP içinde olacaktır anlamını taşımaz. Unutmayınki sadece siz dosya göndermiyorsunuz bir haftalık sürecte ofise giren dosya sayısı ortalama 2780 adettir. Eğer dosyanız mayıs ayı başında 2-3-4-5-6-7 gibi ulaşmış ise 90% zaten ne yazıkki CAP içinde bulunmayacak ve hiçbir işlem yapılmadan size 20 - 45 gün içinde geri gönderilecektir. Diğer kalan 10% şans içinde dediğiniz gibi sadece beklemek kalıyor sizin için.
Merhaba,

Uyarılarınız için tekrar teşekkürler, biliyorum siz çok kez yazdınız.

Siz %10 dediniz ama ben %1 bile olsa şansımı denemek istediğim için gönderdim. Bundan sonrası kısmet artık, bekleyip göreceğiz.

Herşeyin hayırlısı.

Görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Ozan
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Ozan »

Merhaba,
Bugün IELTS ye girdim, yani LISTENING-READING-WRITING kısmına, yarında SPEAKING (Oral Exam) var.. Bana şans dileyin.
Sınav öncesi, kendimce entresan, önemli olduğunu düşündüğüm, tricky ders notları çıkarttım.
Yarından itibaren, 13 gün sonra notlar açıklanacakmış, eğer iyi skor gelir ise, sizlerle paylaşırım ders notlarımı.
Kötü gelirse hiç sesimi çıkartmam :)
Herkese Canada yolunda başarılar ve Sn. Excellans'a sonsuz sabır ve yardımlarından dolayı çook teşekkürler.
Syg.
cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Mayıs ayı da bitiyor,

en zoru beklemekmiş bu işin içinde...
hope
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hope »

Sevgili kanadave biz ekibi merhabalar..
siteyi incelediğimde high school transkiplerini istediklerini yazmışlar ancak burada biz üniversiteye başlarken lise diplomalarımızı teslim ediyoruz üniversite ve uzmanlık diplomam ve üniversite transkribime ulaşabilirim ; bu yeterli olur mu yoksa ilkokul, ortaokul lise not transkriplerimizide isterler mi?
Saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
traumasurgeon
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen traumasurgeon »

Üniversite yeterlidir. Diğerlerini istemiyorlar. İyi gunler
hope
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın kanadavebiz ekibi ve forumdaki arkadaşlar merhabalar...
Öncelikle verdiği cevap için travmasurgeona teşekkür ederim.
Başvuru formalarını inceleme imkanı buldum ancak kafamda bir sürü sorular oluştu bana bunlar hakkında yardımcı olursanız sevinirim
1-UCI ne demek (IMM 0008 FORMUNDA )?
2- Adres kısmında P.O box la kastedilen?
3-Nüfus bilgilerimizde bitiş tarihini soruyorlar bizim nüfus cüzdanlarımızda böyle birşey yok n/a desem doğru olur mu?
4- çocuk kısmında Dependant A B C ile kastedilen?
5-Çalışma geşmişimde sol 10 yıl içinde 2 ay iş aradım bunu belirtmem gerekli mi (yani çalışmadım diyerek) çünkü tarihler aksi taktirde o dönemde birbirini takip etmiyor
6- Formal bilgisayar ortamında doldurulup mu print edilmeli yoksa el yazısı ile mi gönderilmeli
7-Main dutiesten kastedilen ne anlamadım?
8-Kızımın nüfus cüzdanı var ayrıca doğum belgeside gerekli mi
9-Eşim aynı zamanda başka bir uyruğa bağlı (Türkiye doğumlu değil 25 yıl önce gelmişler ve vatandaş olmuşlar). yani 25 yıldır Türkiyede ve Türk vatandaşı ancak yılda 1 hafta tatil amacıyla doğduğu ülkeye gidiyor acaba O ülkedende adli sicil belgesi almalı mı?
10- Biz başvuru dosyamızda yalnızca formları mı yoksa mevcutta bulunanan diploma vb çalıştığımız yerlere ait yazıları da mı göndermeliyiz anlamadım çünkü şuanadaki check listteki evrakları gönderdik diyeli Ankara bizden başka ne isteyebilir? Yoksa bunları göndermeyip Ankara ya mı göndermemiz lazım.........
Biliyorum çok oldu ama şimdiden evrakları yavaş yavaş hazırlayıp kıstaslarda bir değişiklik olmadığı taktirde evrakları göndermek istiyorum.

Herkese bol şans ...........
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hope yazdı:Sayın kanadavebiz ekibi ve forumdaki arkadaşlar merhabalar...
Öncelikle verdiği cevap için travmasurgeona teşekkür ederim.
Başvuru formalarını inceleme imkanı buldum ancak kafamda bir sürü sorular oluştu bana bunlar hakkında yardımcı olursanız sevinirim
1-UCI ne demek (IMM 0008 FORMUNDA )?
2- Adres kısmında P.O box la kastedilen?
3-Nüfus bilgilerimizde bitiş tarihini soruyorlar bizim nüfus cüzdanlarımızda böyle birşey yok n/a desem doğru olur mu?
4- çocuk kısmında Dependant A B C ile kastedilen?
5-Çalışma geşmişimde sol 10 yıl içinde 2 ay iş aradım bunu belirtmem gerekli mi (yani çalışmadım diyerek) çünkü tarihler aksi taktirde o dönemde birbirini takip etmiyor
6- Formal bilgisayar ortamında doldurulup mu print edilmeli yoksa el yazısı ile mi gönderilmeli
7-Main dutiesten kastedilen ne anlamadım?
8-Kızımın nüfus cüzdanı var ayrıca doğum belgeside gerekli mi
9-Eşim aynı zamanda başka bir uyruğa bağlı (Türkiye doğumlu değil 25 yıl önce gelmişler ve vatandaş olmuşlar). yani 25 yıldır Türkiyede ve Türk vatandaşı ancak yılda 1 hafta tatil amacıyla doğduğu ülkeye gidiyor acaba O ülkedende adli sicil belgesi almalı mı?
10- Biz başvuru dosyamızda yalnızca formları mı yoksa mevcutta bulunanan diploma vb çalıştığımız yerlere ait yazıları da mı göndermeliyiz anlamadım çünkü şuanadaki check listteki evrakları gönderdik diyeli Ankara bizden başka ne isteyebilir? Yoksa bunları göndermeyip Ankara ya mı göndermemiz lazım.........
Biliyorum çok oldu ama şimdiden evrakları yavaş yavaş hazırlayıp kıstaslarda bir değişiklik olmadığı taktirde evrakları göndermek istiyorum.

Herkese bol şans ...........
Sayın Hope merhaba,
1- UCI - User Client ID.. Ilk kez başvuru yapacak olanlar boş bırakacak
2- P.O. box: Post Office Box ( Postanede bulunan posta kutusu)
3- 10 yıl ve ilerisi bir tarih atabilirsiniz
4- Dependant a : 22 yaş altı ve evlenmemiş, b:22 yaş üstü ve evlenmiş vs. c : 22 yaş üstü ancak finansal bakım yardım alan
5- Tüm tarihlerinizi o an itibari ile ne yapmış iseniz belirtiniz
6- Hiç bir zorunluluk yoktur. Tercih sizindir
7- Main duties and responsibilities: Ana görev ve sorumluluklar
8- Gereklidir
9- Çoklu vatandaşlıklarda adli sicil belgeleri her ülke için sunulmalıdır
10- Başvuru formları ve tüm istenilen ve listenilen destek evrakları ile göndereceksiniz. Ekstra bilgi yada eksik talebini Ankara Konsoloslugumuz gerekli gördüğü takdirde size o aşamada bildirecektir.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

2012 başvuru kriterleri ve kontenjan sayısı sanırım c.tesi günü açıklanacak, yanılıyor muyum?

Herhangi bir değişiklik olmaz ise geçen yıl ve bu yıl arasında, geri gelen dosyamızı olduğu gibi tekrar göndermek mi gerekir, formları yeni tarihler ile tekrar doldurup göndermek mi?

teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Sayın Excellans,

2012 başvuru kriterleri ve kontenjan sayısı sanırım c.tesi günü açıklanacak, yanılıyor muyum?

Herhangi bir değişiklik olmaz ise geçen yıl ve bu yıl arasında, geri gelen dosyamızı olduğu gibi tekrar göndermek mi gerekir, formları yeni tarihler ile tekrar doldurup göndermek mi?

teşekkürler.
Sayın Cebeca merhaba,
Acıklanma tarihi eğer değişiklik kararnamesi yetişir ise; Cuma!!! - Cumartesi - Pazar ve Pazartesi arasında olacaktır. Eğer başvuru kıstasları değişmez ise Tüm formlar yeni başvuru yapılıyor gibi doldurulup, tarihlendirilip imzalanacaktır.
Saygılarımızla,

hope
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın Eksellans verdiğiniz tüm bilgler için çok teşekkür ederiz ancak mailldede açıkladığını bilgiler ışığında değerlendirme yaptığımızda bu işi rafa kaldırmamız gerekiyor. Biz hep uzman hekimlerin PhD statüsüne girdiğini düşündük ona göre hesaplamalarımızı yapıp umutlanmıştık. Herşeyin hayılısı tekrar herşey için teşekkürler .
Herkese bol şanslar...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Uyelerimiz, arkadaşlarımız ve dostlarımız merhaba,
28 Haziran 2012'de alınan karar ile Kanada FEDERAL SKILLED WORKER ( Kalifiye işçi -personel) ve INVESTOR ( Yatırımcı) kategorilerinden başvuru alımı 1 TEMMUZ 2012 Tarihinden itibaren ikinci bir yeni yönetmelik açıklanana kadar DURDURULMUŞTUR!!.
YENİ DÖNEM TAHMİNİ BAŞLANGICI OCAK 2013 OLACAKTIR!!
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
kurtuluspolat
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kurtuluspolat »

Kanada göçmenlik hakkında Türkiye Ulusal basınında çıkan bir haber;
http://dunya.milliyet.com.tr/kanada-str ... efault.htm
Peace at home, Peace in the world.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Göçmenlik Başvuru Tablosu

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

KANADA GOCMENLIK BASVURUSU 2013 YILI PUAN KRITERLERI

Sayın üyelerimiz, arkadaşlar ve dostlarımız merhaba,

17 Agustos 2012 tarihi itibari ile 2013 yılı ve sonrası Federal Skilled Worker - Kalifiye personel - işçi göçmen alımlarında uygulanacak yeterlilik puan hesaplaması bu tarih itibari ile yeni dönemden başlamak kaydı ile resmi gazetemizce onaylanmış ve sunulmuştur.

İlkönce size hangi değişiklikler yapıldı bunları listeleyelim;

1- Yabancı dil bilgi kriterinde minimum sınav puanı getirildi
2- Yaş ortalama tavan puan alımı 18 - 35 yaş sınırından tutuldu
3- Kanada adaptasyon değerlendirilmesinde evli başvuru sahiplerinin eşlerininde yabancı dil bilgilerinden puan kazanmaları saglandı
4- Sahibi olunan eğitimlerin, mesleki sertifikaların yada diplomaların başvuru öncesi Kanada içindeki kurumlardan denklik - denkleştirilmesi ilede ek puan kazanımı sağlandı
5- Mesleki deneyim tavan puanı düşürüldü, ve mesleki deneyim tavan puan alımı karşılığı çalışmışlık yıl oranları artırıldı

Şimdi sizlere yeni oluşumu rakamlar ve detaylar ile paylaşalım;

YAŞ GRUBU: TAVAN KAZANILABILINIR PUAN : 12 (18 - 35) azami yaş 47 (0 puan)

YABANCI DİL SEVIYE: Minimum CLB - 7.0 / IELTS Karsılıgı 6.0 her branstan, TAVAN KAZANILABILINIR PUAN 24
YABANCI DİL (IKINCI): TAVAN KAZANILABILINIR PUAN 8

EGITIM: Kanada içi denkliği yapılmış olmak ile beraber, TAVAN KAZANILABILINIR PUAN 25

MESLEKI DENEYIM: TAVAN KAZANILABILINIR PUAN 15 (6 yıl ve üstü)

RESMI IS TEKLIFI: TAVAN KAZANILABILINIR PUAN 10

Kanada adaptasyonu, deneyimi ve eş durumu: TAVAN KAZANILABILINIR PUAN 10 (Eşler eğer IELTS sınav sonucuna sahip ve minimum seviye alanlarından 3.5, 4.0, 4.5 4.5 gibi not alırlarsa eğitim bakılmaksızın 5 puan eşlerine kazandırabileceklerdir)

Meslekler listemizde yapılması düşünülen değişiklikler şuan için belirlenmemiştir. Ocak 2013 Yeni dönem öncesine kadar bu listede yenilenmiş olarak başvuru adaylarının hizmetine sunulacaktır.

Tüm başvuru yapmayı düşünenlere başarılar ve hayırlı olmasını dileriz.
Saygılarımızla,

blgn
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen blgn »

merhabalar admin.....
bana yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim... kanada'nın quebec eyaletinde çalışmak istiyorum ama nereyi aradıysam diplomam kabul edilir mi net bir bilgi alamadım. ben ege üniversitesi ebelik lisans mezunuyum ( ingilizce hazırlık da dahil ) .quebec eyaleti hemşire alımı yapıyor ben ve eşim gitmekte karalıyız ama ebelik alımı adı altında bir başlık olmadığı gibi ben de 3,5 yıllık iş tecrübemde de aslında ebelik değil yoğun bakım hemşireliği yaptım. ingilizcem orta seviyede kuzenim de hemşire 67 puanı geçtiğini ve haber beklediğini söyledi benim gidebilme durumum var mı başvuru süresi ne zamana kadar devam ediyor bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim .... hoşçakalın :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Blgn merhaba,
Öncelikle şunu bildirelim Quebec Eyaleti göçmenlik alımlarını MART 2013 tarihine kadar durdurmuştur. Sadece aşağıda listelediğimiz kriterlere sahip olanlar eğer ön eleme değerlendirmesini eğitimleri, yaşları, mesleki deneyimleri, Fransızca yada Ingilizce bilgileri, Quebec eyaletinde yaşamışlıkları yada Quebec'te bulunan akrabalık yada bagları üzerinden toplayacakları puanlar sonrası başvuru yapabilirler.

1- Quebec eyaletinden resmi olarak herhangi bir işveren tarafından geçici yada permanent bir iş teklifi almak,
2- Quebec eyaletinde hali hazırda öğrenci statüsünde bulunmak ve mesleğin yada mesleki deneyimin öncelikli meslekler listesinde bulunması sonucu yukarıdaki eleme kriterini geçmiş olmak,
3- Quebec içinde değişim personeli - öğrencisi - yada Uluslararası bir organizasyon tarafından görevli ve tam zamanlı bir işte - görevde bulunuyor olmak,
4- Son 5 yıl içinde mezun olmak kaydı ile Quebec eyaleti yada Quebec eyaleti tarafından tanınan minimum 1 yıllık fakülte, kolej, universite diplomasına sahip olmak ayrıca yine bu eğitim alanında minimum 1 yıl tam zamanlı görevde bulunmuş olmak,
5- Başvuru sahibi yada eğer evli ise eşinin Quebec eyaleti Eğtim bakanlıgı tarafından tanınınmış olan öğretim görevlisi diplomasına sahip olmak ve yine bu eğitim ile alakalı olarak minimum 1 yıllık tam zamanlı bir mesleki deneyime sahip olmak,

Şimdi sorularınız üzerinden; Quebec eyaleti sadece hemşire almıyor - yada hemşirelere özel bir uygulama yapmıyor. Türkiye'de sahibi olduğunuz diplomanın burada( Federal) ve Quebec'te kabul görmesi için yapmanız gereken şey hangi klasman altında başvuru yapmayı düşünüyor iseniz ( Federal Başvuru yada Quebec Eyaleti başvurusu) O eyalet içindeki branşınıza ait lisans - sertifika veren kuruma lisans - diploma denklik başvurusu yapacaksınız. O kurum eğer sizin mezun olduğunuz okulu kabul görürse size lisans onaylayacak yada sizi lisans alabilmek için sınava tabi tutacak yada okulunuzun denk gelmediğini belirterek ya ek okul okumanızı yada en baştan okumanızı bildirecek.

Bunun içinde; Google'dan '' Quebec Foreign Educated Nurses, Quebec Nurse Certificate, Quebec Nursing Licence vs vs..'' gibi araştırdıgınızda ilgili devlet kurulumuza ulaşabilirsiniz.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ceipt.html
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada Göçmenlik Başvurusu Tablosu

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

merhaba sevgili excellans
yukarıdaki listede tekrar adımı görmek yine duygualndırdı beni zamanın nasıl da hızlı aktıgını gösteriyor
bu yola baş koymuş insanlara hiç bıkmadan yardımcı olmaya devam ettiğiniz icin cabanıza sağlık
umarım birgün tanısma fırsatımız olur..
sevilerimle
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Resim
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
erdem
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen erdem »

Sevgili Exellans, uzun zaman oldu yazismayali. Forumda baktim ancak net bir yanit alamadim, Kanada'nin FSW alim durumu nedir? Arranged employment olmadan migration basvurusu yapabiliyor muyuz? IT sektoru tecrubesi ile?

Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

erdem yazdı:Sevgili Exellans, uzun zaman oldu yazismayali. Forumda baktim ancak net bir yanit alamadim, Kanada'nin FSW alim durumu nedir? Arranged employment olmadan migration basvurusu yapabiliyor muyuz? IT sektoru tecrubesi ile?

Tesekkurler
Sayın Erdem merhaba,
FSW- Başvurularımız MAYIS 4, 2013 tarihine kadar durdurulmuştur. IT sektötrü tecrübesi ilede göçmenlik başvurusu eski dönemde oldugu gibi 95% ihtimal ile yine öncelikli meslekler listelerimizde bulunmayacaktır. Ancak, bunun kesinliğini ileri zamandaki 2013 meslekler listemiz açıklanması sonrası netleştirebiliriz.
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans,

IELTS ile ilgili soyle bir sorum var, bilgi verebilirseniz cok memnun olurum.

Gecen sene almis oldugumuz sinavdan listening ve speaking 6 uzeri ama digerleri 6 altinda.
Bu sene alacagim sinavda writing ve reading min 6 alsam, gecen seneki sinav ile birlikte hepsinden 6 uzeri almis sayilir miyim?

Yoksa tek bir sinavda, ayni anda mi hepsinden 6 uzeri almam gerekir tum kategorilerden puan alabilmek icin?

Yani bu seneki sinavin reading ve writing.i ile gecen seneki sinavin listening ve speaking.ini kullanabilir miyim?

Tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:Sayin Excellans,

Gecen sene almis oldugumuz sinavdan listening ve speaking 6 uzeri ama digerleri 6 altinda.
Bu sene alacagim sinavda writing ve reading min 6 alsam, gecen seneki sinav ile birlikte hepsinden 6 uzeri almis sayilir miyim?

Yoksa tek bir sinavda, ayni anda mi hepsinden 6 uzeri almam gerekir tum kategorilerden puan alabilmek icin?

Yani bu seneki sinavin reading ve writing.i ile gecen seneki sinavin listening ve speaking.ini kullanabilir miyim?

Tesekkur ederim.
Sayın Cebeca merhaba,
Farklı sınavları toplam degerde kullanamazsınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Resim
Saygılarımızla,

cebeca
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans yazdı:

Tesekkur ederim.
Sayın Cebeca merhaba,
Sayin Excellans,

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Peki her iki sinavin da sonucunu eklesek basvuruya

Sorun olur mu acaba?

Bir sinavda wrt ve read 6 uzerinde diger sinavda list ve speak 6 uzerinde.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cebeca yazdı:
Excellans yazdı:

Tesekkur ederim.
Sayın Cebeca merhaba,
Sayin Excellans,

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Peki her iki sinavin da sonucunu eklesek basvuruya

Sorun olur mu acaba?

Bir sinavda wrt ve read 6 uzerinde diger sinavda list ve speak 6 uzerinde.
Sayın Cebeca merhaba,

Sizin bir kaç sınav eklemeniz değerlendirmenizde yada görevli kontrolünde hiçbir etki ve görüş sağlamayacaktır. Görevli sadece bir tek sınavı alıp onun üstünden puanlama hesabı yapacaktır. Bu yüzden birisinde writing 6 iken diğerinde 5.5 vs gibi bunların üstünden bir puan size işlemeyecektir. Yani ben göndereyimde belki olur vesaire gibi Turk mantıgı ile düşünmeyiniz.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KALİFİYE İŞÇİ/PERSONEL- FSW-FEDERAL SKILLED WORKER” sayfasına dön