Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Zeymus merhaba,
Öncelikle hayırlı olsun hatta çok güzel bir gelişme ise Interview kısmınıda halletmişsiniz. Yani sadece şuan sizden ileriki tarihte pasaportunuzu yollamanız istenecek. Tekrar hayırlı olsun bu sürecide kısa zamanda aşıp eşinize kavuşmanız dileğiyle. Listeyide güncelleyelim.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Üye|Cic.Dosya Tarihi||Sponsorluk Kabül||Ankara geliş||AOR Mektup||Eksik Evrak isteği||Görüşme||Sağlık Raporu||Vize Onay
=======================================================================================================================/
BizveKanada / 12.08.2009 / 8.09.2009 / 14.09.2009 /--17.09.2009-/---------/ 19.11.2009 / 19.11.2009/ 19.11.2009/
=======================================================================================================================/
İzmir35 / 01.05.2009 / 01.06.2009 / 30.06.2009 / 30.06.2009 / --1.09.2009---- / Yapılmadı / 31.08.2009 /6.10.2009/
Nuray /x.05.2009 / 29.04.2009 /-- 12.06.2009 --/ --10.07.2009 /-Yapılmadı-/ Yapılmadı /----19.10.2009-/20.10.2009/
Nekropsi / --04.06.2010 / --06.07.2010 / --19.07.2010 / --06.08.2010 /Yapılmadı /Yapılmadı /............/27.10.2010/
Cafem / --7.05.2009-- / 5.06.2009 / 6.07.2009 / 13.07.2009--- / 13.07.2009- / 21.10.2009 / 21.10.2009 /21.10.2009/
Eren / 8.09.2009-- / ---30.09.2009--- / 13.10.2009---- /--13.10.2009 ---/-26.10.2009-/.........../........./15.12.2009/
Grace78 / -17.4.2009- / -07.5.2009-- / -20.5.2009- / -11.6.2009- / 05.10.2009 / Yapılmadı /26.01.2010-/26.01.2010/
Cihan_6233 / -19.11.2009 / -10.12.2009- / -21.12.2009- / 06.01.2010 / 22.02.2010 /------------ /--------/ 30.03.2010 /
Ali-baba /--19.03.2010- / 20.06.2010- / 29.06.2010- / 29.07.2010- / ------------- / Yapılmadı / ---------- / 04.08.2010 / =======================================================================================================================/
Nureddinfatih / 18.01.2009 /22.02.2009 /11.03.2009 /11.04.2009 /26.05.2009 /26.05.2009/26.04.2010 /08.06.2010/
Seasines / --22.04.2010- / --28.05.2010- / --01.06.2010- / 09.06.2010- /............./Yapılmadı/........./ 15.06.2010/
Knightrider / 31.03.2010 / 21.06.2010 / 23.06.2010 /23.06.2010 /---------/ 16.07.2010(Tlf. ile )/--------/ 29.09.2010/
Barış_Antalya / 02.08.2010 /05.10.2010 /13.10.2010 /13.10.2010 / ---------- /11.11.2010 /......... /.......... /
Ahmetdogan11 / 28.06.2010 / 19.08.2010 /----------/----------/------------/-----------/-----------/----------/----------/
Zeymus / 26.10.2010 / 23.11.2010 /29.11.2010/ 06.12.2010 / --------------- / 15.12.2010 /------------/------------/
Man01 / ------------- / 18.05.2010 /18.05.2010 / 30.09.2010 / 18.10.2010 / 07.12.2010 /------------/------------/

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

Excellans

Merhabalar. Babamdan dekontu beklerken Ankara'dan konsolosluktan mektup almış bulunmaktayız. Şöyle ki ''MEDICAL EXAMINATION PROCEDURES'' başlıklı bir mektup ile birlikte sağlık raporunu revize etmemiz gerektiğini belirtiyorlar. Daha önce bu sağlık raporlarının 1 yılrının 1 yıllık bir süre için geçerli olduğunu belirtmiştiniz ve bizim bu sağlık raporlarını alalı 1 yılımız doldu. Şimdi yapacağımız işlem, tekrardan muayene olup muayene kağıtları ile birlikte banka dekontu ve pasaportları mı yollamaktır, yoksa farklı bir durum mudur acaba?

Bir de tutup bizi bu saatten sonra tekrar mülakata çağırma veya refuse etme gibi bir durumları söz konusu olabilir mi? Biliyorum ''Ne alakası var?'' diyeceksiniz ama yine de diken üstünde olduğumdan ötürü sürekli bu soruyu sorasım geliyor :) Zira inanılmaz yorucu ve psikolojik olarak etkileyici bir sürecin ardından bir problem yaşamak kulağa hiç hoş gelmiyor.

Teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış-Antalya merhaba,
Evet sağlık raporu süresi 12 ay - 1 yıldır. Fakat anlamadığım konu şu siz sağlık raporunuzu bahsettiğiniz üzere o zaman KASIM-ARALIK 2009'da aldınız ve dosyanızı ise 2 AGUSTOS 2010'da yani 8 ay sonra gönderdiniz ??? enteresan bir başvuru süreci sanırım pek ailece gitme ile ilgili bir acelecilik yada özlem vesaire yok yani olsada olur anlamında bir başvuru gibi olmuş sizinki. Aralık, Kasım ayı içinde dolacak sağlık raporu içinde Ankara konsolosluğu sizi Interview görüşmeye çağırdı ve görüşme esnasında bundan hiç bahsetmedi sadece PRPRF masraflarını yatırın vizenizi onaylayacagız dedi......

Neyse diyelim, evet gelen evrakla yeniden sağlık raporlarınızı yaptıracaksınız ve doktorun size vereceği IMM1017 belgesini konsolosluga ulastıracaksınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

Maalesef öyle oldu. Tamamdır o zaman ben aynen dediğiniz gibi yapıyorum.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

acaba sabıka kaydının süresi fln da dolmuş mudur? nolur nolmaz diye onlardan da mı çıkarıp göndersek birer tane?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

niçin beni listeden sildiniz? bu kötü bir duruma işaret mi? acayip panik oldum şu an. uyumam lazım yarın dersim var uyuyamıyorum lütfen bi dönüş yapmanız mümkün mü?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

nolur bi yanıt verin. bi problem mi var? red mi verecekler bize?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

sağlık raporundan dolayı mı bir sorun çıkacağını düşünüyorsnuz?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış_Antalya merhaba,
Kimse sizi listeden vesaire silmedi sanırım hala listede kendinizi görüyorsunuz. Sadece insanların yanılmaması için tarihleriniz silindi. Ayrıca şimdi almanıza gerek yok Sabıka kaydınızı ne zaman sağlık raporu belgenizi alırsınız o zaman onunla birlikte alıp gönderirsiniz. Bir sorun çıkacagını, olacağını yada bu yönde bir görüş bildirmeyi zaten size cevap olarak yazdığımız mesajda belirtirdik.
Saygılarımızla,

man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen man01 »

merhaba excelans benım mulalatım ayın 7 sınde oldu durumu zaten bılyorsunuz ıstedegı evrakları 9 undaellerıne ulastı zaten ama herhanı bır cevap yok daha sızce bu ıyı mı kotumu red cvbı olsaydı 1 haftaıcınde gonderyorlarmıs benımkısı 13 gun oldu mulakat gunu hen uz bır sey yok
man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

esımı ankaradakı vıza offıcını aratsam pekı mulakkatakı durumu arz etse bu bır ıse yararmı onlada konussalar ?? kafalarına takılan bır sey varsa ondada sorarlar dıye dusunyorum
ali-baba
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ali-baba »

selam excellans.kusura bakma görmediysem.forumda konu dişi topiği olmadiğı için buradan yazıyorum.sorum vize ile ilgili değil. u.s.a yada diğer ülkelerden ebay üzerinden yaptığım alışverişlerde posta ücreti dışında herhangi bi vergi ödüyormuyuz?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

man01 yazdı:esımı ankaradakı vıza offıcını aratsam pekı mulakkatakı durumu arz etse bu bır ıse yararmı onlada konussalar ?? kafalarına takılan bır sey varsa ondada sorarlar dıye dusunyorum
Sayın Man01 merhaba,
Eşinizden dolayı kafalarına takılan bir durum yoktur zaten ayrıca eşiniz arasa yada yüzyüze görüşmek istesede (kendisi konsolosluga gitme vs gibi) ne yazıkki bir sonuç alamayacak. Ama sürecin uzun olması yani RED mektubunun gelmemesi tabiki sizin için iyi bir durum. Posta ile ulaştığını düşünür iseniz bence biraz daha bekleyin ama süreç uzadıkça bu daha kesin karar verilmediğini gösterirki buda güzel bir gelişme olarak size geri dönebilir. Bence evraklarınızı gönderdiyseniz ve göndermişsiniz gayet iyi bir durum bekleyiniz sonuca göre zaten yapacaklarınız belli olacaktır. Biraz daha sabırla beklemenizi tavsiye edeceğim.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ali-baba merhaba,
Normalde US içinde ödemezsiniz fakat US to diğer ülkeler gibi olursa bazı kalemlerde vergi ödemesi durumu ortaya çıkmaktadır. Ama bu tüm ürünlerde ve kalemlerde değil. Yani alışverişinizi tamamlarsınız ilgili satıcının posta aracı masrafınıda ödersiniz ürün size teslime geldiğinde size 3-5-7 % gibi gümrük vergisi ödemesi isteyebilirler. Yine bu direkt ürün çeşidi ve ülkesine göre değişmektedir.
Saygılarımızla,

salihanik
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen salihanik »

Excellans merhaba benim bir sorum olucak;kanada vatandaşıyım eşime sponsor olmayı istiyorum ama türkiyede yaşıyorum vatandaşlıgımı aldım ve temelli dönüş yaptım acaba burdan konsolosluktan başvurabiliyormuyum yada kanadayamı gitmek zorundayım.ayrıca kanadaad yaşarken bir süre warefare almıştım bu sıknıtı yaratırmı.kanada ilk gidişim yatırımcı olaraktı kimse sponsor olmadı yani.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Salihanik merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Başvurunuzu tabiki Türkiye'den Missisauga ofise formlarınızı doldurarak yapabilirsiniz. Fakat Kanada'da ikamet eden bir adres ve başvuru sonrası yaşayacagınızı belirtmeli ve ispatlamalısınız. Ankara Konsolosluğundan sponsorluk başvurusu yapamazsınız dosyanızı her halükarda Canada - Mississauga ofise göndermelisiniz.
Daha evvel aldığınız Wellfare yardım içinde geri ödemenizi yaptı iseniz ve bir borcunuz devlete yok ise tabiki sponsorluğunuzda bir sorun çıkmayacaktır. Yapmanız gereken durumunuz bu şekilde ise, formlarınızı beraber doldurup başvurunuzda da ekonomik yeterliliğinizi göstermek ve Kanada içinde bir adres vererek başvurmaktır. Yani gitme zorunluluğunuz yok ama orda sabit bir adres üzerinden başvuru yapmanız gereklidir.
Saygılarımızla,

zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen zeymus »

Merhaba Sayın Excellans,

Siz de duymuşsunuzdur eski Türk pasaportlarının geçerlilik tarihi 2015 ten 31 Ocak 2011 e alınmış ve 31 ocak tan sonra eski pasaportlara vize verilmeyecekmiş.

Bu durumda ne yapmalıyım ? yeni pasaport için başvursam ben eski pasaport bilgileri ile başvurumu yapmıştım.

şöyle bir olasılık var Eşim CSQ belgesi için quebec i aradığında ve Ankara'dan beni arayıp mülakat yaptıklarını söylediğinde oradaki bayan bunu çok olumlu karşılamış ve muhtemelen onlar bizim göndereceğimiz belgeyi bekliyorlar vize için demiş.Fakat şu an için biraz yoğun olduğunu christmas tatilinin hemen sonrasında bu belgeyi gönderebileceklerini belirtmiş. Bu da benim vizeyi 31 ocak tan önce alabilirim ihtimalini getiriyor. yani eski pasaporta vize alabilme ihtimalim var. beklesek mi acaba vize çıkana kadar?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zeymus merhaba,
Öncelikle evet siz şuan sadece belgenizi bekliyorsunuz. Diğer pasaportlarla ilgili bilgiyide düzeltelim: 31 OCAK 2011 tarihinden itibaren eski pasaportlarda yenileme, uzatma, temdit süresi ekleme vs yapılmayacak yani işlem yapılmayacak. Yani Pasaportlara vize basılmayacak başka bir konu pasaportlara işlem yapılmayacak başka bir konudur bunları karıştırmayınız.
Kanada devleti böyle bir açıklama şuan için Türk vatandaşlarına özel yapmamıştır. Yani eski tip pasaportlar halen 2015 tarihine kadar geçerlidir ve ilgili ülke kimse vizesini basabilir.
Kısaca toparlar isek;
Pasaportun geçerlilik süresi 2015'tir son tarih olarak; ama 31 Ocak 2011'den sonra eğer hala eski bir pasaporta sahipseniz ve bu pasaportta yukarıda saydığım değişikliklerden birini yada herhangi bir işlem yapmak istiyorsanız eski pasaportlarla bu yapılmayacaktır. Bunun Kanada devleti ile bir alakası yoktur.
Saygılarımızla,

zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Evet ben biraz karıştırdım olayı.Açıklamadan dolayı teşekkür ederim.

Bilet fiyatlarına bakmaya başladım ama en düşük 650 Euro civarı görünüyor. Ne kadara alsam uygun olur bu konuda da yardımcı olabilir misiniz ? Benim vizem Ocak ta çıksa dahi okul durumumdan dolayı Şubat sonu gibi gidebiliyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zeymus merhaba,
Eğer şubat gibi gidebilme durumunuz var ise beklemenizi tavsiye ederim. Christmas, Yeni yıl , Boxing day vs vs gelsin geçsin bu dönemden sonra mesela Ocak10-15 gibi bilet konusunda araştırma yapabilirsiniz. Aslında 650 Eur'da iyi fiyattır hani kötü değil ama yinede bu dönemden sonra daha hesaplı bulabilirsiniz.
Saygılarımızla,

salihanik
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen salihanik »

sayın exselans
ekonomik yeterlilik eş durumunda gerekli değil diye biliyordum gerçekten belli bir gelire sahipmi olmak gerekiyor.birde wellfare imi geri ödemedim sonuçta yardımdır diye düşünüyorum.aydınlatırmısınız beni çok teşekkür ederim şimdiden.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Salihanik merhaba,
Hayır gereklidir ve 3 yıllık karşılığını belirtmek sponsorluk sözleşmesi imzalamak gereklidir. Ayrıca wellfare yardımdır ama sosyal yardımdır yani siz devletten bunu alıp devlete borçlanmış olursunuz ve olası bir sponsorlugunuzda zaten bu sorgulanır. Yine finansal durumlar olan bilgiyi hem size hemde diğer başvuru düşünenler için vereyim:
---To be a sponsor: Sponsor olabilmek
•You and the sponsored relative must sign a sponsorship agreement that commits you to provide financial support for your relative, if necessary. This agreement also says the person becoming a permanent resident will make every effort to support her or himself.
•You must provide financial support for a spouse, common-law or conjugal partner for three years from the date they become a permanent resident.
---You may not be eligible to be a sponsor if you: Sponsor olamamak
•failed to provide financial support you agreed to when you signed a sponsorship agreement to sponsor another relative in the past
•defaulted on a court-ordered support order, such as alimony or child support
•received government financial assistance for reasons other than a disability
•were convicted of a violent criminal offence, any offence against a relative or any sexual offence—depending on circumstances such as the nature of the offence, how long ago it occurred and whether a pardon was issued
•defaulted on an immigration loan—late or missed payments
•are in prison or
•have declared bankruptcy and have not been released from it yet.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans Merhabalar,

Aslinda bizim de pasaportla ilgili bir sorumuz olacak. Bizim (annemin ve benim) pasaportlarimiz 7 Kasim 2012 tarihine kadar gecerli. Tam 2 yil degil. Su an hastaneden aldigimiz randevu gununu bekliyoruz, son olarak onu da halledip, saglik raporu, banka dekontu ve pasaportlarla birlikte konsolosluga gonderecegiz. Bundan once pasaport tarihlerini uzatmamiz gerekli midir? Yanlis hatirlamiyorsam en az 2 yil gecerli pasaport gondermeniz gerekli demistiniz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barıs -Antalya merhaba,
Evet göçmenlik durumunda istenen süre budur. Ve diğer bir hususta şu olacak biliyorsunuz eski pasaportlar artık uzatılmayacak bu yüzden eğer imkanınız var ise şimdiden pasaportlarınızı Türkiye'de iken değiştiriniz 360 tl gibi bir meblaga 10 yıllık geçerli cipli pasaport alıp bu konuyu 10 yıl düşünmeyecek hale getirin. Aksi takdirde diyelimki böyle yolladınız ve geldiniz Kanada'ya bu sefer burada yine mecburen pasaportları değiştirmek zorunda kalacaksınız ve hatta Toronto yada Ottawa'da ikamet etmiyor iseniz birebir Türk konsolosluğuna başvuru gerektiğinden birde üstüne ekstra masraf edeceksiniz. En mantıklısı hazır vaktinizde varken hemen yeni pasaportlarınızı alın 10 sene bu dertten gayet uygun bir masrafa kurtulun.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

Cevap icin cok tesekkur ediyorum :) ins emniyet randevuyu cok gec tarihe vermez de bir an once gider aliriz pasaportlari da.
ResimResim
zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Selam herkese ;

Quebec CSQ yı eşime göndermiş fakat henüz eline ulaşmadı ayrıca 20 aralıkta da Ankara ya mail olarak göndermişler. Sanırım artık vize çok yakın :)
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans,

Bir de vize gelince belli bir sure icerisinde Kanada'ya giris yapmamiz gerekiyo ya, Kanada'ya gittikten sonra acil bir durum olmasi ihtimaline karsi ne zaman tekrar Tr'ye gelinebiliyo 1 haftaligina fln? Onun icin bir sinirlamamiz var mi acaba?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Zeymus merhaba,
Sevindirici gelişmeleriniz hayırlı olsun.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Barış_Antalya merhaba,
Kanada'ya resmi giriş yaptıktan ve hava alanında yada sınır kapılarında PR işlemlerinizi bitirip ilgililerden onaylanmış COPR - Confirmation of Permanent Resident mektubunuzu aldıktan itibaren istediğiniz zaman ülkenize dönebilirsiniz bunda bir zaman kısıtlaması yoktur mutlaka şu kadar kalınmalı diye. Burada önemli olan husus Permanent Resident statünüzü saklamak ve bunun gerekliliklerini yerine getirmektir.Yani Kanada dışında kalınan süreci geçirmemek vs vs
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen retinal »

Sayın Excellans,

Öncelikle Merhaba,

Sizi uzun süredir takip etmekteyim ve gün itibariyle sizinle paylaşmak ve bilgilerinizi rica edecğim bir konu bulunmakta. Kız arkadaşım kanadalı ve biz uzun bir süredir arkadaşız ilk tanıştığımızda onun bir erkek arkadaşı benimde bir kız arkadaşım vardı kendisinin türkçeye ve ülkemize olan ilgisinden dolayı kısa süredir yakın bir ilişki kurduk ve ilk başta iyi bir dost olduk fakat sonrasında durumlar değişti ve biz bir ilişkinin içine dahil olduk. Kendisiyl belirli bir süredir bir ilişkimiz var ve evlenmeyi düşünüyoruz fakat kendisinin özel bir durumu bulunmakta ve bu yüzünden kanadayı sadece bir haftalığına terk edebiliyor ve kendisi mart ta türkiyeye gelecek. Biz burada kendisiyle evleneceğiz ve kendisi ülkesine dönerek işlemlerine başlayacak. Benim bu noktada size danışman istediğim konular Öncelikle burada evlilik için nasıl bir süreç gerekli ve ne kadar sürmekte bir hafta içinde evlilik işlemlerimizi sonuçlandıraiblir miyiz? Bunun yanı sıra biz daha önceden bilgimiz olmadığından konuşmalarımız ve iletişim bilgilerimin döküman olarak kaydetmedik ve genelde skype tan konuşmaktaktayız, ben bu bilgilerin gerekli olduğunu öğrendiğimde kendisine ilettim ve kendisi biraz tepki gösterdi çünkü bu bizim özelimiz neden birileriyle paylaşım ki diyor ve bencede haklı ancak tabii ki bunlar değişmez kurallar ben şimdi olduğu kadarıyla belgeleri saklıyorum. Buraya geldiğinde nikah düğün kısa bir tatil ve tüm detayları fotoğraflarındıracağız. Kendisi eğer işlemlerde bir sorun çıkarsa daha fazla ne isteyecekler diye çok tedirgin ki bende aynı şekilde. Bu ilişki haritasında konsolosluğun bizim evliliğimizde sorun bulma olasılığı varmıdır? Ve neler yapmalıyız beni bu konularda aydınlatırsanı çok sevinirim.

Çok Teşekürler,
Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Retinal merhaba,
Öncelikle evlilik ile göçmenlik başvurularında dikkat edilen ve incelenen iki ayaklı bir prosedür vardır;
1- Sponsor olacak eşin Kanada içindeki durumu (Ekonomik durumu, daha evvel herhangi bir davaya vesaire müdahil olmamış olması, Kanada devletinden daha evvel maddi yardım almamış olmaması, Kanuni olarak bekar olması)
2- Sponsor olunan kişinin ilişki durumu; Nerde ne zaman nasıl tanışıldığı, ne kadardır reel birliktelik olduğu, ilişki süresince ziyaretler ve ilişkinin her iki aile bireyleri tarafından bilinirliği, onların bu ilişkideki rolleri vs gibi.
Şimdi size özel durumda anlattığınız şekilde ne yazıkki dosyanızı zora sokarsınız yani hayatında bir kere gelmiş ilkkez yüzyüze görüşülmüş ve 1 haftalık bir sürede evlenilmiş hemen geri dönülmüş gibi bir yapıda Ankara'da baya bir zorlanır görüşme esnasında ve büyük bir ihtimallede dosyanız REFUSE olur.
Mantıklı ve doğru olanı ; Eşiniz gelsin evliliğinizi yapınız ileride mutlaka bir kere daha gelsin bunuda aile ziyareti balayı durumuna sokunuz tüm bu gelişme sürecinde yine mutlaka aranızdaki iletişim kayıtlarını, varsa banka vs geldi gitti belgelerini, eşinizin vize giriş cıkış belgelerini saklayınız. Süreç olarakda resmi ispatlayacagınız yani 1-2 yıllık bir ilişki ve evlilik süreciniz sonrası başvurunuzu yapmanız olacaktır.
Oradaki evlilik işlemleri eğer sizin bulunduğunuz şehirdeki belediye-evlendirme dairesi bahsedilen tarihte yogun değilse 1 hafta içinde tabiki halledebilirsiniz. Eşiniz gelmeden bunu evlendirme dairesinden ön basvuru yaparak gün alabilirsiniz, daha sonra eşiniz gelip evlilik prosedürlerini tamamlar ve sizde nikahınızı, düğününüzü yaparsınız.
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans ,

Dedikleinizi net bir şekilde anladım fakat burada istisnai bir durum söz konusu bu konuda size nasıl bir ileti yazabilirm bunu size açıklamak isterim bana yardımcı oolabilir misiniz bu konuda?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Retinal merhaba,
Bizlere, bana sitemize ait tüm e-mail adreslerinden tabiki ulaşabilirsiniz.
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

retinal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans ,

En kısa sürede bu size mailim ulaşacaktır çok teşekkür eder. İiyi tatiller dilerim.
man01
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

merhaba excellans nasılsın umarım ıyısındır vallaha butun planlarımız suya dustu artık vızeye basladıgımızda esımle konusurken chrıstmas ve newyear da beraber oluruz dusuncesı vardı o plan suya dustu. ve dahada ankaradan bır haber gelmedı bukadar uzun mu surer olumlu veya olumsuz haber almak. mulakat aralıgın 7 sındeydı halen bır haber yok sızce ne gıbı bır cevap alacam ve daha nekadar beklemek gerekecek. ıyı tatıller
zeymus
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

selam Excellans,

CSQ belgesi eşime ulaştı ve Ankara'ya da fakslamışlardı.Şubat sonuna lufthansa dan 895 TL ye müthiş bir bilet buldum ne düşünürsün ? ayrıca bileti gidiş dönüş almak problem olmaz değil mi?
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Herkese Selamlar,

Talihsiz bir günün ardından yaşadığımız durumu istisnai bir şey olsa da paylaşmak istedim. Bugün Amerikan Hastanesi'nde randevumuz vardı, gittik yalnız bizim konsolosluktan gelen evraklarımızı deforme olduğu gerekçesiyle kabul etmeyip konsolosluktan tekrar istememizi rica ettiler. Sorun şu ki konsolosluğun bize gönderdiği evrak Antalya'daki evimize gitmiş (yazışma adresi olarak ordaki evi yazmıştık) onun da fırtınada posta kutusu uçmuştu, postacı bırakmış öyle bahçenin kenarına, evrağı annem farkedene kadar yağmurda biraz yıkanmış :) evet biliyorum trajikomik bir durum.. :) Neyse hastanedeki görevliler bu kısmen yıpranmış evrakları kabul etmeyince annem hemen konsolosluğu arayarak yenisini talep etti ve İstanbul'daki adresimize gelmesini istedi. Annemin konuştuğu nazik bayan İstanbul'daki adresimizi fax ile konsolosluğa bildirmemizi rica edip, Pazartesi günü MNG Kargo ile tekrar göndeririz demiş. Sonuç olarak, Amerikan Hastanesi de 11 ocak tarihine randevu verdi, şimdi evrakları ve randevu tarihini tekrar bekliyoruz. Forumda aynı durumu yaşayacak kaç kişi vardır bilemiyorum ama, yine de tecrübe olması açısından paylaşmak istedim :)

Herkese mutlu, sağlıklı, şanslı ve başarılarla dolu bir 2011 diliyorum... :)

Saygılarımla,

Barış
ResimResim
bünyamin
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bünyamin »

slm Excellans,8 kasımda konsolosluk randevu verdı gıtım.mulakata gırdık yarım saat falan surdu.pasaport falan almadı sana haber verırız dedıler...aradan 1 ay gectı avukatı aradılar daımı ıkamet ucretı yatırmamızı soyledıler onu yatırmamıstık.. esım 13 aralıkta parayı odedı.sımdı beklıyoruz..bundan sonrakı surec nedır? teşekur ederım...
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Bünyamin,
Artık sonuç aşamasına gelmişsiniz, eğer avukatınızdan Permanent Resident fee ödenmesi istenmiş ise bu güzel bir haber sizin için. Bundan yapılacaklar arasında beklemekten başka bir çareniz yok ama benim yaptığım gibi ödeme makbuzunu Ankara göçmenlik departmanına mail ile gönderip, dosya numaranızı da yazarak istenilen ödemenin gerçekleştiğini ve bu ödemeye ait belgenin ek'te olduğunu bilgilerine arz edebilirsiniz. Ben maili gönderdikten 2 gün sonra telefonla pasaportumu göndermemi istemiştiler. Hayırlısı olması dileğiyle Saygılar.
ResimResim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön