Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

nureddinfatih yazdı:Excellans;
Sonunda elçilikten beklediğimiz haberi aldik. Aşağıda gördüğünüz gibi bir email geldi.

"Dear Sir/Madam,

This is in response to your recent E-Mail enquiry.
We have received the result of the medical examination.

We trust that this information is of assistance.

Regards,"

Tabiki bu güzel bir gelişme ve bizi gayet heyecanlandırdı. Sanki bu sefer vizemi vereceklermiş gibi bir umut dogdu içimde. Sabıka kaydımı isteyeceklerini tahmin ettiğimden onu şimdiden alıyorum. Ayrıca elçiliğe bir e-mail ile bundan sonra ne gibi evraklar istendiğini sordum. Zaman kazanmak açısından isteyecekleri evraklara hazırlıklı olmak istiyorum.
Excellans bir estimation daha yapar mısınız? Ne zaman isterler pasaportumu?
Sayın Nureddinfatih,
Bu hafta sizi ararlar, merak etmeyiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nureddinfatih »

Merhaba Excellans:

Bu sabah elcilikten bir e-mail daha aldim. Acikcasi cok muglak bir ifade ile yazilmis bir maildi. Kisaca soyle demisler.

"Your application will be finalized once all the statutory requirements have been met."

Sanki birileri bizimle dalga geciyor gibi hissetmeye basladim. Kendilerine ulasmak ve belirttikleri "statutory requirements" ile tam olarak ne gibi belgelerden bahsettiklerini gercekten ogrenmek istiyorum. Basvuru ile ilgili butun bilgileri tekrar tekrar okudum. Internetten resmi ve gayri resmi her turlu bilgiyi tekrar tekrar taradim. Basvurumuzda bizden istenebilecek butun herseyi fazlasiyla yerine getirdigimiz kanaatindeyim. Kusuruma bakmayin daha onceden de cok kez size durumumuzu ve yaptiklarimizi tekrar anlatmistim ama tekrar ozetlemek istiyorum. Eger bir eksiklik gorurseniz bilgilendirmenizi rica ediyorum.

2007 Subat ayinda esimle tanistim.
2008 Ocak'ta nisanlandik ve ben Turkiye'ye gonderildim. (malesef basvuruyu Kanada'da yapmadik once esimi ailemle tanistirmak istedigimden dolayi Turkiye'ye geldik)
2008 Ekim'de askerlik hizmetimi tamamladim ve evlendik.
2009 Ocak'ta basvurumuzu yaptik. Basvuru aşamasında herşeyi titizlikle ve eksiksiz hazırladık. Sağlık raporu, fotoğraflar, ucak biletleri, vs..
2009 Mayis'ta mulakata cagrildim. Bana son aşamaların "RCMP fingerprint clearance" ve "1500$ deportation expense" olduğunu ve bu işlemlerin 120 gün daha sürebileceği söylendi.
2009 Haziran'da parmak izimin olduğu belgeleri yolladım.
2009 Ağustos'ta 1500$ olan borcumuzu odedim. Ve o tarihten sonra uzun bir süre hiç bir haber alamadım.
2009 Aralık'ta sağlık raporumun süresinin dolduğunu ve yenisini almam gerektiğini mektupla bana bildirdiler.
2010 Nisan'da saglık raporumun yenisini yaptırdım. (Yaklaşık 40 gün önce)
2010 Mayıs sonunda sağlık raporu sonuçlarının elçiliğe ulaştığını söylediler. (4 gün önce)
Bugun yani 3 Haziran tarihinde bana bu anlamsız e-maili gönderdiler.

Sizce bana tam olarak söylemek istedikleri ne olabilir? Benden daha ne isteyebilirler?
Başınızı ağrıttıysam özür dilerim. Mazur görün.
Teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans Merhaba;

Sabah foruma yazdigim mesajin uzerine bir gelisme daha oldu. Elcilikten bu kez telefon ettiler. Bir hanimefendi aradi ve pasaportumu kargo yoluyla veya elden elcilige ulastirmami soyledi. Ben elden verecegimi soyledim. Bu kez herhangi bir kotu suprizle karsilasmamak icin ustune basa basa sordum "benden herhangi bir belge daha isteyecek misiniz" diye. Kadin "yok yok bu sefer vizenizi ayni gun ogleden sonra teslim alacaksiniz" dedi.
Cok sasirmis bulunuyorum. E-mail ne kadar moralimi bozduysa bu telefon o kadar umutlandirdi beni. Pazartesi aksami Ankara'ya dogru hareket ediyorum kismetse.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans Merhaba;

Sabah foruma yazdigim mesajin uzerine bir gelisme daha oldu. Elcilikten bu kez telefon ettiler. Bir hanimefendi aradi ve pasaportumu kargo yoluyla veya elden elcilige ulastirmami soyledi. Ben elden verecegimi soyledim. Bu kez herhangi bir kotu suprizle karsilasmamak icin ustune basa basa sordum "benden herhangi bir belge daha isteyecek misiniz" diye. Kadin "yok yok bu sefer vizenizi ayni gun ogleden sonra teslim alacaksiniz" dedi.
Cok sasirmis bulunuyorum. E-mail ne kadar moralimi bozduysa bu telefon o kadar umutlandirdi beni. Pazartesi aksami Ankara'ya dogru hareket ediyorum kismetse.
Sayın Nureddinfatih,
Hayırlı ugurlu olsun. Her ne kadar son günlerde sabırsızlığınız hat safhada olsada, sonuçta bitti. Gitme konusunda da bence hiç gerek yok bir daha Ankara masraf yap geri gel orada en az bir gün geçirmenin. Çünkü sizin gidip elden vermeniz ile posta ile vermeniz arasından hiçbir değişiklik olmayacak. Sadece elden verdiğinizde aynı gün yine pasaport elinizde olmuş olacak tabi Ankara git gel masrafı ile... Gittiğinizde meshur güvenlik kapısından sadece pasaportu uzatacaksınız oda size tamam öğleden sonra 3 yada 4'te tekrar gelin diyecek. Bunu yaşayayım, Ankara'da vakit geçireyim diyorsanız gidiniz tabiki.. Ama benim nacizane tavsiyem yarın verin kargoya (CUMA) Salı yada Çarşamda pasaportunuz elinizde olsun. Yinede karar sizin....
İlk gelen e-mail ise aslında gayet net cevap e-maili yani herkese verilen bir cevap : ''Dosyanız, yasal gereklilikler tamamlandıktan sonra sonuçlandırılacaktır.'' Yani burada aslında demiyor size ileride şunu isteriz bunu isteriz, sanırım siz dosya akıbeti ile ilgili bir e-mail attınız daha evvel bu cevapta ona istinaden size yazılmış. Biz bu cevaba aramızda ''sabırlı olun çalışıyoruz, biticek'' diyorlar gibi algılıyoruz. Yasal gereklilikler nelerdir, örnek sizin pasaportunuza vizenin onaylanmasıda yasal gerekliliktir. Aslında başvuru sahibi dosyam ne zaman sonuclandıralacak dediğinde vizem ne zaman onaylanacak sormak ister, fakat dosya sonuçlandırma konusu görevliye göre dosyanın kapatılması yani vizenin onayının verilip pasaporta işlenip COPR belgesinin basımıdır. O yüzden de bu basit e- mail cevabı yollanır...Neyse artık o e-mail bu e-mail kafanızda soru vesaire kalmadı. Yukarıda anlattığım gibi ister gidin istersenizde Cuma günü verin kargoya gitsin gelsin pasaportunuz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Tesekkurler Excellans:

Ben yine de vizeyi almadan cok umutlandirmiyorum kendimi. Zaten Ankara'daki kuzenlerimle vedalasmak icin Ankara'ya gitmem gerekiyordu ve tekrar Adana'ya donmuyorum. Vizemi alirsam Istanbul'a devam edecegim oradan da Kanada'ya insallah.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Tesekkurler Excellans:

Ben yine de vizeyi almadan cok umutlandirmiyorum kendimi. Zaten Ankara'daki kuzenlerimle vedalasmak icin Ankara'ya gitmem gerekiyordu ve tekrar Adana'ya donmuyorum. Vizemi alirsam Istanbul'a devam edecegim oradan da Kanada'ya insallah.
Sayın Nureddinfatih,
O zaman sorun yok tabiki madem bir gidiş planı olacaktı yada var. Tabiki sorun değil hayırlı olsun uzun uğraşlar sonunda bitti .. Siz her nekadar temkinli olsanızda buna saygı duyarak; yine eşinize ve size yeni hayatınızda başarılar dileyelim..

Unutmayın bizleri...
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Sayın Nurettinfatih ,
Gözünüz aydın dileklerimle yeni hayatınızda başarılar dilerim. Valla sizler forumda yazdıkça benim canım sıkılıyordu sizler adına. Nasip demekki bu güneymiş, vardır herşeyde bi hayır. Yolunuz açık olsun.

Sayın Excellans,
Bende 01.06 da evrakları Fedex ile gönderdim toplamda 1 kilo geldi evraklar bu sefer işi ciddiye alıp biraz abarttım galiba Fotoğraflar dökümanlar falan :)). Bu arada Fedex UPS e gore epey uygundu 87 lira ücret ödedim ve Evraklar 04.06 tarihinde Case Processing Centre a ulaşmış. Tekrar bekleme süresi başladı, hayırlısı artık ne zaman cevap gelecek bekliyeceğiz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nekropsi yazdı:Sayın Nurettinfatih ,
Gözünüz aydın dileklerimle yeni hayatınızda başarılar dilerim. Valla sizler forumda yazdıkça benim canım sıkılıyordu sizler adına. Nasip demekki bu güneymiş, vardır herşeyde bi hayır. Yolunuz açık olsun.

Sayın Excellans,
Bende 01.06 da evrakları Fedex ile gönderdim toplamda 1 kilo geldi evraklar bu sefer işi ciddiye alıp biraz abarttım galiba Fotoğraflar dökümanlar falan :)). Bu arada Fedex UPS e gore epey uygundu 87 lira ücret ödedim ve Evraklar 04.06 tarihinde Case Processing Centre a ulaşmış. Tekrar bekleme süresi başladı, hayırlısı artık ne zaman cevap gelecek bekliyeceğiz.
Sayın Nekropsi merhaba,
Sizin daha evvel yarıda kalmış dosyanız olduğundan uzun sürmeyecektir. Yani en fazla 20 gün içinde eşinize onay gelecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhabalar Excellans:

Verdiginiz moral icin tesekkur ederim. Henuz vizemi elimde gormedigim icin dereyi gormeden pacalari sivamiyorum. Daha onceki hayal kirikliklarindan sonra artik heyecanlanamiyorum bile. Eger kismet olur da vizemi alirsam romanlara konu olabilecek hikayemizi buraya yazmayi dusunuyorum. Umarim birilerine bir faydasi dokunur.
Forumu takip ediyorum. Bazen islerimin yogunlugu bazen baska sebeplerden uzun sure eski forumu takip edememistim. Fakat gordugum kadariyla Kanadam eskisi gibi aktif bir forum degil. Tabiki sizin baslattiginiz bu yeni hareketin diger forumun popularitesini azalttigina suphem yok. Yine de burada bekledigim yogunlugu henuz goremedim. Ara sira girip bakiyorum. Kendi kendime nereye gitti bu kadar vize bekleyen insanlar diyorum? Ya hepsi vizelerini aldilar birtek ben ve tc-yusuf kaldik yada artik forumlari takip etmiyorlar. Malumunuz ben islerim dolayisiyla surekli Amerika'ya gitmek durumundaydim. Su an isimden ayrildim ama yine de is amacli olarak tekrar Amerika'ya gitmem gerekecek. Biraz daha detay verecek olursak bir distributorluk anlasmasi icin gelecek ay Los Angeles'a gidecegim. Yani mutlaka gitmem gerekiyor. Merak ettigim konu su:
Ben sali gunu kismet olur da Kanada PR vizemi alirsam, carsamba sabahi Vancouver'a gitmeyi dusunuyorum. Oraya ayak bastigimda PR kartimin elime gecmesinin zaman aldigini duymustum. Daha onceki forumdan takip ettigim kadariyla PR vizesini tek girislik olmak uzere verdiklerini duymustum. Ben Kanada'da henuz PR kartimi almadan Amerika'ya gidip tekrar Kanada'ya girebilir miyim? Yoksa illaki PR kartimin gelmesini mi beklemek durumunda olacagim?

Nekropsi:

Tesekkur ediyorum. Insallah sonuna gelmisizdir gercekten cok yorucu ve stres dolu bir donemdi bizler icin. Okulu devam ettiginden dolayi ne esim uzun sure Turkiye'de kalabiliyordu ne de ben TR vize alip kendisini gormeye gidebiliyordum. Benim tek tesellim basvuru surecinde hem ziyaret hem ticaret seklinde surekli Amerika'ya gidip esimle aramizdaki bu anlamsiz mesafeyi kirabilmekti. Aksini dusunemiyorum bile. Insallah buradan tecrubelerimizi paylasip arkadaslara yardimci olmaya calisacagim. Umarim vizenizi kisa zamanda alirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nureddinfatih,

Öncelikle tabiki memnunlukla deneyimlerinizi sadece size özel dosyada değil her konuda rahatlıkla paylaşmanız bizleri mutlu eder. Diğer forum yoğunluğu içinde çok çok yeniyiz malumunuz diğerleri gibi senelerdir internet ortamında var olan bir Forum henüz değiliz Nisan 18 2010'dur gerçek başlangıç tarihimiz zamanla o yoğunlukları bizde yaşayacağız biz yeterki çizgimizde, bildiğimizde olalım gerisi önemli değil bizler bizlere yeteriz...Diğerleri de sanırım yoğunlar diyelim....!

Merak ettiğiniz konuda ise, eğer bileti almadıysanız diyeceğim ama sanırım almışsınız. Keşke ilk önce Amerika yapıp sonra Kanada girişi yapsa idiniz.... Şimdi Nureddin bey, Kanada'ya girişinizi yapınız hayırlısı ile girişinizi yaptıktan sonra rahatlayınca CIC arayınız ve acilen PR kartınızı bekliyemeden USA çıkışı yapıp ( Nedenini açıklayarak) geri geleceğinizi ibraz ediniz. Zaten onlar size travel şartlarını aktaracaklar. Ayrıca girişinizi yaptıktan sonra sizinde bildiğiniz gibi PR kart gelene kadar PR kart yerine kullanabileceğiniz COPR belgeniz olacak. Kanada - Amerika -Kanada üçgeninde geri bu belgeyle giriş yapma durumunuzda olasılık içindedir. Yani Cic görevlisi size sadece şunu soracaktır Amerika çıkışından sonra başka bir ülkeden giriş mi yapacaksınız yoksa Amerika ve yine Kanada'mı olacak diye. Sizde zaten gereken cevabı verip ve çıkış bilgisinide verip COPR ile giriş işleminizi yüksek ihtimalle Travel Document ihtiyacı olmadan yapacaksınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans biletimi tekrar degistirebilirim ama once Amerika'ya gitmek demek bir ay daha burada beklemek anlamina geliyor. Ben vizemi alirsam Kanada'ya gitmeyi istiyorum. Boyle bir durumda gerekirse gorusme tarihini degistirmeye calisacagim. PR karti ne zaman geliyor?
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

nureddinfatih, vizen simdiden hayirli olsun, senin adina ne kadar sevindim bilemezsin. Bu zorlu yolda bikmadan, usanmadan bekledin, belki cok zor zamanlarin oldu surec uzadikca. Ancak bize sunu gosterdin, sabrin sonu selamettir. Inaniyorum ki Kanada'da cok guzel bir hayat seni bekliyor. Yeni hayatinda basarilar ve mutlular dilerim.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Doruk:

Tesekkur ediyorum. Gercekten de yuzduk yuzduk kiyisina geldik. Insallah sali gunu sizlere hayirli haberimi verecegim. Sana da bol sans.
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans,

Valla agzinizdan bal akiyor, tabi siz boyle diyorsaniz umuyorum oyle olacaktir. Gecen seneki basvuruda esime CIC den mektup gelmemisti ve ankaraya dosyanin gelisi yanlis hatirlamiyorsam 2,5 ayi bulmustu ve epey merak etmistim acaba dosya ulasmadi veya dosyaya bisey mi oldu diye. Bu sefer bakalim surec nekadar olacak burada paylasacagim tabi,

Bu arada Nurettinfatih`in de dedigi gibi eski paylasim yapilan forum daha aktifti fakat simdi baktigimda orada Excellansin cikisiyla hareket epey azalmis ve sorulara verilen cevaplara baktigimda kulaktan duyma ve sallama yani yanlis bilgilendirmelerle dolu oldugunu goruyorum, Peki biz ve kanada forumunda neden eski hareketlilik yok dersek bence insanlar bu forum u bilmiyorlar ve bulamiyorlar. Ben google da kanada yazildigimda site bulunamiyor, bu nedenle bilmeyenlerin insanlarin siteye ulasmasi olusamiyor diye dusunuyorum. Acikcasi eski siteyi ben googledan bulmustum 1 sene once yine google kanada yazdigimda bulabiliyorum ayni siteyi. Benim dusuncem ne zaman google da ust siralara cikarsa bu forum da gorceksiniz eskisinden daha kalabalik olacaktir. Tabi bu durum Excellansin basini epey agritir :).
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Excellans biletimi tekrar degistirebilirim ama once Amerika'ya gitmek demek bir ay daha burada beklemek anlamina geliyor. Ben vizemi alirsam Kanada'ya gitmeyi istiyorum. Boyle bir durumda gerekirse gorusme tarihini degistirmeye calisacagim. PR karti ne zaman geliyor?
Sayın Nureddinfatih,
Tam şu zaman geliyor diyemeyiz ama 2 ay içinde elinde olacaktır diyebilirim. Bu birde eyaletten eyalette değişiyor tahmin edeceğiniz üzere Toronto'da verilmiş bir adres ile Alberta'da verilmiş yada diğer şehirlerde çok farklı oluyor göçmen nüfusun tercih bölgelerinden biri ise sahip olduğunuz yerleşim bölgesi süre ister istemez sarkıyor. Mesela Saskatchewan 4 haftada ulaştırmış oluyor PR'ı
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi,
Evet, bu sefer dosyanız sağlam, emin adımlarla ilerliyor rahat olunuz. Hatta sonucu bile belli olan sadece bürokratik bekleyiş sizinki..

''Biz ve Kanada'' ve tanınırlığı, gelişimi hakkında tabiki zamana ihtiyacımız var daha taze bir bebek diyelim şurda resmi olarak 50 günlük bir yapı 275 Site üyeliği, 78 FORUM üyeliği ile bence 50 günlük bir yapı içinde gayet iyi bir sonuç çok çok daha iyi olacaktır zamand en güzel gerçektir. Tabi bunun yanında sizler gibi vefalı dostlarında katkısı aslında en önemli gelişme- tanınma yoludur. Şimdiye kadar olan ve olacak tüm destekleriniz için sizin vasıtanızla ayrıca herkese teşekkür ederim.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen baris_antalya »

@Excellans

acil sormam gereken bişey var.

annem ve üvey babam 2 buçuk yıldır evliler yalnız bu evlilik süreçlerinde babam işlerinden ötürü türkiyeye yalnızca bir kez ziyarete gelebildi. bu sponsor olmasına engel midir?

yani common law partner mi oldular bu durumda?
bizi etkileyen bi durum var mı?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

bir yıl yüz yüze görüşemedikleri oldu yani
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:@Excellans
acil sormam gereken bişey var.
annem ve üvey babam 2 buçuk yıldır evliler yalnız bu evlilik süreçlerinde babam işlerinden ötürü türkiyeye yalnızca bir kez ziyarete gelebildi. bu sponsor olmasına engel midir?
yani common law partner mi oldular bu durumda?
bizi etkileyen bi durum var mı?
Sayın Barış,
Hayır, tabiki bu sponsor olmasına engel değildir. Ayrıca Common law demek resmi olarak evli olmayıp beraber yaşamak demektir. Sizinle yada aileniz ile hiç alakası olmayan bir durum.
Saygılarımızla,

seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen seasines »

Sayin Excellans ve Uye Arkadaslar,

Esim Turkiyede ve sponsorluk basvurusu icin gerekli tum evraklari 22 Nisan'da CPC Mississauga'ya gonderdim, ve 28 Mayis tarihinde bana sponsorlugumun kabul edildigine ve 1 Mayis itibari ile islemlerin Ankaradan takip edilecegini belirten bir mektup geldi. Fakat mektupta ismimin yanlis spell edildigini farkettim, ayni sekilde internette online application statuse girdigimde de ismimin ayni sekilde yanlis yazildigini farkettim.
Su an sizce ne yapmaliyim?

Bunu duzeltmem gerekiyor mu, cunku formlarda ismim bircok yerde geciyor Ankara ofisi bunu farkedip direk duzeltir mi?
CPC Missisauga'ya mektup mu yazmaliyim duzeltilmesi icin, yada telefon ile halledebilir miyim?

Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seasines yazdı:Sayin Excellans ve Uye Arkadaslar,

Esim Turkiyede ve sponsorluk basvurusu icin gerekli tum evraklari 22 Nisan'da CPC Mississauga'ya gonderdim, ve 28 Mayis tarihinde bana sponsorlugumun kabul edildigine ve 1 Mayis itibari ile islemlerin Ankaradan takip edilecegini belirten bir mektup geldi. Fakat mektupta ismimin yanlis spell edildigini farkettim, ayni sekilde internette online application statuse girdigimde de ismimin ayni sekilde yanlis yazildigini farkettim.
Su an sizce ne yapmaliyim?
Bunu duzeltmem gerekiyor mu, cunku formlarda ismim bircok yerde geciyor Ankara ofisi bunu farkedip direk duzeltir mi?
CPC Missisauga'ya mektup mu yazmaliyim duzeltilmesi icin, yada telefon ile halledebilir miyim?
Saygilar
Sayın Seasines merhaba,
Eğer mahsuru yoksa doğru ve yanlış olan ismi yazabilirmisiniz. Komple adınızı soy adınızı yazmayınız sadece dogru - yanlıs seklınde yazınız. Ayrıca bu düzeltmeyi online olarakda yapabilir yine sayfa sonunda eğer bilgilerinizde değişiklik olursa yada yanlış oldugunu görürseniz telefon ile ulaşıp düzeltin uyarısıda yine aynı sayfa altında bulunmaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
baris_antalya
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

@ Excellans

teşekkür ederim bilgi için. bir de size şunu danışmak istiyorum,

bizim sağlık muayemizin 1 yılını doldurmasına 2,5 ay kadar bir zaman var. sizce yeniden muayene olup öyle mi başvuru yapalım, yoksa hali hazırdaki muayene kağıtlarımızla mı başvuralım?
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

baris_antalya yazdı:@ Excellans
teşekkür ederim bilgi için. bir de size şunu danışmak istiyorum,
bizim sağlık muayemizin 1 yılını doldurmasına 2,5 ay kadar bir zaman var. sizce yeniden muayene olup öyle mi başvuru yapalım, yoksa hali hazırdaki muayene kağıtlarımızla mı başvuralım?
Sayın Barış,
Şimdi tabiki 2,5 ay süre kaldı ise yenisini yaptırıp göndermek daha mantıklı olacaktır. Çünkü dosyayı bugün yollasanız ve başvursanız Missisauga'ya en erken 35 iş gününde sponsorluk kabulü belli olur, dosyanın Ankara'ya gelmesi etmesi tam sizin sağlık raporu bitişinden az önceye yada sonrasınada denk gelebilir. Bu yüzden bu riski almaya değermi karar sizin.. Risk derken sürenin bitip Ankara'nın tekrar sizden rapor istemesi ( 1-2 ay dosya sonucu ileri tarihe atar)

Yani dosya hazır babanızda herşeyi hazır etmiş durumda ve en geç bugün yarın yollanacaksa diğer haftalara uzamayacaksa aslında şansınızı deneyebilirsiniz.
Saygılarımızla,

seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin Excellans,

Sadece isimde yanlislik var.

Dogrusu: Fatih, onlarin yazdigi Faith.
Internet sayfasinda baktim sadece adres degisikligi ile ilgili bilgi var. Isim yada diger bilgilerin duzeltilmesi ile ilgili birsey bulamadim.
Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Saygilar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

seasines yazdı:Sayin Excellans,

Internet sayfasinda baktim sadece adres degisikligi ile ilgili bilgi var. Isim yada diger bilgilerin duzeltilmesi ile ilgili birsey bulamadim.
Saygilar
Sayın Seasines,
Şuan Kanada içinde iseniz ; 1-888-242‑2100 Nolu numarayı 08:00 / 16:00 arası arayın.
Şuan Türkiye içinde iseniz; (90-312) 409-2700 - Fax: (90-312) 409-2714 Nolu numaralardan ilgili değişikliği bildiriniz.

Ayrıca ; ankara-im-enquiry@international.gc.ca adresine e-mail ilede bilgi verebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaslar:

Vizemi aldim. Biletimi de aldim. Az sonra Ankara'dan hareket ediyorum. Yarin vancouverda olacagim. Cok mutluyum. Darisi bekleyenlerin basina.

Excellans:

Yardimlarin icin cok tesekkur ederim. Gonul isterdi ki basvurumuzdan once seni tanimis olsaydik. Basvuru surecimin sonuna dogru da olsa bilgi ve tecrubelerinden yararlandik. Ben ve esim adina tekrar tesekkur ediyorum.
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin nurettinfatih,

Darisi tum bekleyenlerin basina, tekrar tebrikler yolunuz acik olsun, artik bu forumda da guzel haberler gelmeye basladi gercekten guzel seyler bunlar.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Arkadaslar:

Vizemi aldim. Biletimi de aldim. Az sonra Ankara'dan hareket ediyorum. Yarin vancouverda olacagim. Cok mutluyum. Darisi bekleyenlerin basina.

Excellans:
Yardimlarin icin cok tesekkur ederim. Gonul isterdi ki basvurumuzdan once seni tanimis olsaydik. Basvuru surecimin sonuna dogru da olsa bilgi ve tecrubelerinden yararlandik. Ben ve esim adina tekrar tesekkur ediyorum.
Sayın Nureddinfatih,
Önce çok çok geçmiş olsun...Uzun uğraşlar, sıkıntılar ve sabırlı bir başvuru sürecinden sonra artık mutlu sona erdiniz. Bende size ve eşinize mutluluklar Kanada hayatınızda olumlu sağlıklı mutlu günler dilerim.

Görüşürüz artık buralardasınız merak etmeyin..
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans;
Benim havaalanindaki işlemlerim ne kadar sürer? Esim beni almaya gelecek de su an uçağa bindim. Umarım ben sikagoya vardığımda cevaplamış olursunuz. Sikagodan vancouvera devam ediyorum da.
Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Benim havaalanindaki işlemlerim ne kadar sürer? Esim beni almaya gelecek de su an uçağa bindim. Umarım ben sikagoya vardığımda cevaplamış olursunuz. Sikagodan vancouvera devam ediyorum da.
Teşekkürler
Sayın Nureddinfatih,
Hayırlı ugurlu ve kolay yolculuklar. Normalde en fazla kapıdan çıkışınız dahil 45 dk. sürecektir. Vaktiniz olursa Chicago'da şu başlığa bir göz gezdiriniz sonrası zaten rahat rahat uçuşunuza devam edebilirsiniz. http://www.bizvekanada.com/forum/viewto ... ?f=27&t=38
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Kadir
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Kadir »

Umarım Vancouver uçagına yetişirsiniz. Son gelişimde uçaga sok dakikada yetişebilmiştim, 2 saat farka rağmen. Ondan öncekinde yetişemedim ve ertesi gün gelebilmiştim Vancouvera.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan ve '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Arkadaslar sonunda dun aksam muradımıza erdik. Çok rahat bir yolculuk geçirdim. Sadece Chicago'daki gümrük polisleri beni yaklaşık yarım saat bir odada tuttular. Nerdeyse Vancouver uçağımı kacirtacaklardi bana. Neyse sag salim geldim. Gece güzelce dinlendim. Az sonra da i$e gidiyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nureddinfatih yazdı:Arkadaslar sonunda dun aksam muradımıza erdik. Çok rahat bir yolculuk geçirdim. Sadece Chicago'daki gümrük polisleri beni yaklaşık yarım saat bir odada tuttular. Nerdeyse Vancouver uçağımı kacirtacaklardi bana. Neyse sag salim geldim. Gece güzelce dinlendim. Az sonra da i$e gidiyorum.
Sayın Nureddin bey,
Artık bir Kanada'lı göçmen olarak sizinde tecrübelerinizi, gözlemlerinizi, paylaşımlarınızı üyelerimize, arkadaşlarımıza ve misafirlerimize destek amaçlı bekliyoruz. Nede olsa bu süreci detaylı ve dipten yaşayan ve mutlu sonuca ulaşan bir başvuru ve deneyim sahibi olarak. Benim adıma, Tim's den bir extra large 3 şekerli kremasız kahve birde kendinize sevdiğiniz türden eşinizle beraber benimkini mutlaka oralarda kahve almak için çırpınan birileri vardır ona verirsiniz. Keyifle eşinizle beraber karşılıklı yudumlayın bu geçmişi yad edin gülümseme ile...
Saygılarımızla,

seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:
seasines yazdı:Sayin Excellans,

Saygilar
Sayın Seasines,
Şuan Kanada içinde iseniz ; 1-888-242‑2100 Nolu numarayı 08:00 / 16:00 arası arayın.
Şuan Türkiye içinde iseniz; (90-312) 409-2700 - Fax: (90-312) 409-2714 Nolu numaralardan ilgili değişikliği bildiriniz.

Ayrıca ; ankara-im-enquiry@international.gc.ca adresine e-mail ilede bilgi verebilirsiniz.

Sayin Excellans,

Dediginiz sekilde CIC Call Centre' i aradim, yanlisligi bildirdim. Fakat online statumuzu kontrol ettim,aradan 4 gun gecmesine ragmen ismimde duzeltme henuz olmamis. Bu konuda yapmam gereken herhangi bir sey var mi sizce? Ankara'ya da fax yada email gondereyim mi?
Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Seasines,
CIC mutlaka değişikliği ve yanlışlığı kayıt almıştır. Ama siz rahat etmek için size verdiğim Ankara e-mailinede bilgi verebilirsiniz ve CIC'i aradığınızı bildirdiğinizide belirtiniz e-mailde. Gerekli düzeltme yapılır kısa süre içinde.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nureddinfatih
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Excellans;

Ben PR kartim elime gecmese de Amerika'ya gidebiliyormusum. Hatta istedigim heryere gidebiliyormusum. Tek sartlari Kanada'ya girisimi Amerika uzerinden yapmam gerekiyor ve copr belgemi yanimda goturmem gerekiyormus.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ben PR kartim elime gecmese de Amerika'ya gidebiliyormusum. Hatta istedigim heryere gidebiliyormusum. Tek sartlari Kanada'ya girisimi Amerika uzerinden yapmam gerekiyor ve copr belgemi yanimda goturmem gerekiyormus.
Sayın Nureddinfatih,
evet gidebilirsiniz kimse gidemezsiniz demediki. Zaten COPR belgesi kart elinize geçene kadar geçerli olan bu hakka sahipliğinizin belgesidir. Hatta kartınız elinizde geçtikten sonra bile yine PR olarak kullanacağınız belgedir. Burada önemli olan COPR belgenizin Kanada'ya giriş yapılırken kaydının yapılması.
Saygılarımızla,

seasines
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı:Sayın Seasines,
CIC mutlaka değişikliği ve yanlışlığı kayıt almıştır. Ama siz rahat etmek için size verdiğim Ankara e-mailinede bilgi verebilirsiniz ve CIC'i aradığınızı bildirdiğinizide belirtiniz e-mailde. Gerekli düzeltme yapılır kısa süre içinde.
Excellans,

Yardimlariniz icin tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayin Excellans,

Acaba Suan CIC de olan dosyam eski dosya numarasi altinda mi incelenir yoksa bu basvuru icin yeni bir dosya numarasi mi verilir? Daha erken biliyorum ama eski dosya numarasi ile girdigimde kapanan dosya bilgileri gozukmekte, Gecen sene ki basvuruda Turkiye de olan esime dosyanin kabulu ile ilgili mektup gelmemisti, ta ki Dosya Ankaraya ulasinca ve dosyanin isleme baslandigina ait mektup alasiya kadar bilgi alamamistik. Receip number ile de hicbir bilgiye ulasamadik, Ancak gelen Dosya numarasi ile gorebildik bilgileri.
ResimResim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön