Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

[quote=resimli post_id=8255 time=1560532825 user_id=7369]
Merhaba,
Acaba aranızda Ankara vize ofisinden yeni haber alan var mı? Dosyamız Ankara’da işlenmeye başlayalı 13 haftayı geçti. :cry: Hiç bir haber yok.Maximum kaç hafta sürebiliyor pasaport talebi Sayın Excellans?
[/quote]
[b]Sayın Resimli merhaba,
Ankara ofisine Ingilizce yada Fransızca yazılmak kaydı ile www.cic.gc.ca bakanlık adresinden WEBFORM aracılıgı ile ulaşabilirsiniz. Pasaport talebi yogunlukla alakalı olmakla beraber, eğer dosyanızda herhangi bir başka sorun yok ise yakın zaman içinde yapılacaktır.[/b]
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
resimli
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen resimli »

Merhaba Arkadaşlar, Sayın Excellans yoğun olabilir.Acil bilgiye ihtiyacım var.Kanada'ya ilk giriş için aktarmalı olarak uçarken immigration girişi son varış noktamızda mı gerçekleştiriyoruz? Bilet fiyatları ve Bagaj hakkı sebebiyle Turk hava yollarıyla seyahat etmek istiyoruz.Thy -Air Canada Toronto aktarmalı Vancouver uçuşunda Toronto’da bekleme süresi 2 saat 10dk.Kanada sınırlarına girdiğim gibi göçmen girişi yapmalı mıyız? Bu süre ancak iç hatlara ulaşmaya yetecek.Ayrıca gece saat 10 da varıyor uçak.Gece de olsa sorunsuz işlemler gerçekleşebiliyor mu? Yakın zamanda aktarmalı olarak ulaşmış birileri varsa lütfen yardımcı olabilir mi?Şimdiden çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

[quote=resimli post_id=8258 time=1561976130 user_id=7369]
Merhaba Arkadaşlar, Sayın Excellans yoğun olabilir.Acil bilgiye ihtiyacım var.Kanada'ya ilk giriş için aktarmalı olarak uçarken immigration girişi son varış noktamızda mı gerçekleştiriyoruz? Bilet fiyatları ve Bagaj hakkı sebebiyle Turk hava yollarıyla seyahat etmek istiyoruz.Thy -Air Canada Toronto aktarmalı Vancouver uçuşunda Toronto’da bekleme süresi 2 saat 10dk.Kanada sınırlarına girdiğim gibi göçmen girişi yapmalı mıyız? Bu süre ancak iç hatlara ulaşmaya yetecek.Ayrıca gece saat 10 da varıyor uçak.Gece de olsa sorunsuz işlemler gerçekleşebiliyor mu? Yakın zamanda aktarmalı olarak ulaşmış birileri varsa lütfen yardımcı olabilir mi?Şimdiden çok teşekkürler.
[/quote]
[b]Sayın Resimli merhaba,
İlk immigration işlemlerinizi ülkemize ilk indiğiniz hava alanında gercekleştiryorsunuz. 2 saat 10 dk. yeterli gözüksede riske atmayın, kalabalık olma ihtimalini mutlaka düşünün. 24 saat işlemlerinizi gercekleştirebilirsiniz.[/b]
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Resimli merhaba,
İlk immigration işlemlerinizi ülkemize ilk indiğiniz hava alanında gercekleştiryorsunuz. 2 saat 10 dk. yeterli gözüksede riske atmayın, kalabalık olma ihtimalini mutlaka düşünün. 24 saat işlemlerinizi gercekleştirebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Arkadaşlar bir sorum olacaktı syn. Excelans eşim evrakları kanadadan teslim etmişti ona 2 ay sonra bugün mesaj geldi işleme alınmıştır diye bu ne demek oluyor sponsorluk kabul edilmesi mi demek bana yardımcı olurmusunuz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Gulgul merhaba,
Sponsor olan eşinizin tüm dosyası bakanlık tarafından alınıp işleme başlandıgının göstergesidir. Sponsorluk kabulü için ayrıca bir kac hafta içinde bilgi gelecektir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Syn. Excelans bu sorumu cevaplarsaniz sevinirim benim eşimin sabıka kaydı görünmüyor ama arşiv kaydı var üstünden 15 sene geçmiş biz bunu evraklarla vermedik yani mahkeme kararlarını bu bize sorun çıkarırmi evraklarımizda geri dönme olur mu acaba
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Gulgul merhaba,
Konusu gecen olayın Kanada karşılığında eger bir cezai, hapis, tutuklama vs durumunda ve yine işlenen durumun 5 yıl, 10 yıl iyileştirme kapsamına dahiliyeti var ise sorun olmayacaktır. Buradaki önemli kısım mahkeme son kararında verilen cezanın Kanada karışılğının incelenmesi olacaktır. Eğer bu gibi bir durum var ise eşinizden ayrıca Pardon letter kaydettirmesi ve ödeme yapması istenecektir. Hayır, karışılığı bahsettiğimiz gibi iyileştirme kapsamında ise normal olarak devam edecektir.
Saygılarımızla,

kerem9
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kerem9 »

Sayın Excellans,

Ben ve eşim sponsorluk başvusurunu gerçekleştirmek için başvuru evraklarımızı hazırlamaktayız. Benim Türkiye’den temin edeceğim bazı evraklar hakkında size sorularım olacak, yardımcı olursanız sevinirim.

- Police Certificate: İnternette yapmış olduğum araştırmaya göre bu evrak bizdeki Adli Sicil Kaydı demekmiş. Herhangi bir Kaymakamlık’tan Arşivli ingilizce Adli sicil kaydı mı almam yeterli olacak mıdır? Yapmam gereken ekstra bir işlem var mıdır? Bu evrağı e-devlet üzerinden barkodlu ve arşivli olarak temin edebiliyorum ancak Kanada’nın e-devlet dökümanı kabul edip etmediğinden emin olamadım.
- Birth Certificate: Bizde Doğum Belgesi’ne denkmiş. Nüfus Müdürlüğü’nden İngilizce olarak almam yeterli midir?
- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Nüfus Müdürlüğünden İngilizce olarak almam yeterli midir?

Şimdiden yanıtlarınız için çok teşekkürler.
gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gokan »

merhaba excellans esim kanada vatandasi olup gecen yil turkiyede evlendik esim kanadada yasiyor evrak basvurusunu oacak 30 2019 da yaptik tesmim aldiklarini ilettiler nisan ayinda bir eksiklik bildirdiler onuda imzalayip yolladik su an beklemedeyiz internetten baktigima gore in proses diyor devamli buradan okudugum yorumlarda sorularda genelde herkes 3 ayda medical gitmis benim dosya gideli su an 7 ayi gecti sizce neden uzadi bu kadar simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ağustos 8, 2019, 1:39 pm merhaba excellans esim kanada vatandasi olup gecen yil turkiyede evlendik esim kanadada yasiyor evrak basvurusunu oacak 30 2019 da yaptik tesmim aldiklarini ilettiler nisan ayinda bir eksiklik bildirdiler onuda imzalayip yolladik su an beklemedeyiz internetten baktigima gore in proses diyor devamli buradan okudugum yorumlarda sorularda genelde herkes 3 ayda medical gitmis benim dosya gideli su an 7 ayi gecti sizce neden uzadi bu kadar simdiden tesekkurler
Sayın Gokan merhaba,
Eşinizin sponsorlugu kabul edildi mi? Saglık isteğiniz sponsorluk kabulünden sonra bildirilecek.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

We started processing your application on April 2 2019, diyor ondan sonra sponsorluk kabulu olup olmadigina dair hic bisersey gelmedi We received your application to sponsor ... on January 30, 2019. ayridan bir mail mi gelmesi gerekiyordu sponsorluk kabul olup olmadigina dair bilgilendirirseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ağustos 8, 2019, 4:46 pm We started processing your application on April 2 2019, diyor ondan sonra sponsorluk kabulu olup olmadigina dair hic bisersey gelmedi We received your application to sponsor ... on January 30, 2019. ayridan bir mail mi gelmesi gerekiyordu sponsorluk kabul olup olmadigina dair bilgilendirirseniz sevinirim
Sayın Gokan merhaba,
Sponsor olan eşiniz ayrıc sizin için bakanlık web sayfımızda hesap actımı? Ve bu hesaba dosyanızı linkledi mi / eklemek? Bunları yapmadı ise sizin kendi bilgilerinizi kullanarak Kanada göçmenlik bakanlığı dosya sorgulama linkinden sorgulama yapabilirsiniz: Kanada göçmenlik bakanlığı dosya sorgulama https://services3.cic.gc.ca/ecas/securi ... 1521754544
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

cevaplamalariniz icin tesekkur ederim son bi sorum daha olacakti esim dosya hakkinda daha kolay benim adima bilgi almak icin bir forum doldurmustu onda bir hata var diye mail atmislardi esimde onemli degil fazla zamanim olunca yapacam demisti hala yeniden yollamadi bu forum benim adima bir nevi avukatim mis gibi bilgi alip sorabilmek icinmis acaba bu formu yollamadigimiz icin dosya askiya mi alindi yoksa bunun bir onemi yok mu tesekkurler simdiden
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ağustos 9, 2019, 5:24 pm cevaplamalariniz icin tesekkur ederim son bi sorum daha olacakti esim dosya hakkinda daha kolay benim adima bilgi almak icin bir forum doldurmustu onda bir hata var diye mail atmislardi esimde onemli degil fazla zamanim olunca yapacam demisti hala yeniden yollamadi bu forum benim adima bir nevi avukatim mis gibi bilgi alip sorabilmek icinmis acaba bu formu yollamadigimiz icin dosya askiya mi alindi yoksa bunun bir onemi yok mu tesekkurler simdiden
Sayın Gokan bey merhaba,
Hayır bu web form sadece bilgi talebi ile ilgilidir. Mutlaka doldurulması vs zorunlu değildir. Dosyanız bu yüzden aksaklık yaşamaz.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

verdiginiz degerli bilgiler icin tesekkur ederim excelans son bir sorum daha olacakti amerika birlesik devletlerinden daha once deport yemistim kacak ulkeye girmekten acaba dosyamin bunun ile bi alakasi olur mu sonucta sinir ulkesiler hala turkiye deyim 7 ayi gecti bir sey yok sonucta hanimda gelemiyor her zaman acelemiz ondan simdiden tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ağustos 18, 2019, 1:50 pm verdiginiz degerli bilgiler icin tesekkur ederim excelans son bir sorum daha olacakti amerika birlesik devletlerinden daha once deport yemistim kacak ulkeye girmekten acaba dosyamin bunun ile bi alakasi olur mu sonucta sinir ulkesiler hala turkiye deyim 7 ayi gecti bir sey yok sonucta hanimda gelemiyor her zaman acelemiz ondan simdiden tesekkurler
Sayın Gokhan merhaba,
Bahsettiğiniz konuyu dosyanızda belirtti iseniz backgroud security check adımında da eger US tarafında herhangi bir sorunlu ayrılışınız yok ise bir sorun olmayacaktır.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayin excelans sorunlu ayrilis derken tabiki ne gibi ayrilislar sorun teskil ediyor ben usa kacak girmekten immgration detencion center da kaldim oradan turkiye ye donus yaptim orada ki sorunum immgration ile oldu baska suc unsuru bir sorunum yok yinede sikinti cikar mi benim dosyamda tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ağustos 20, 2019, 1:17 am sayin excelans sorunlu ayrilis derken tabiki ne gibi ayrilislar sorun teskil ediyor ben usa kacak girmekten immgration detencion center da kaldim oradan turkiye ye donus yaptim orada ki sorunum immgration ile oldu baska suc unsuru bir sorunum yok yinede sikinti cikar mi benim dosyamda tesekkurler
Sayın Gokhan merhaba,
Bu bahsettiğiniz konuyu başvuru formlarınızda belirttiniz mi? Eğer belirtmedi iseniz ve olası ortak paylaşım alanında bunu gördüklerinde yalan beyan vermekle beraber dosyanızın reddine kadar uzanan bir durum içine girebilirsiniz.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

evet basvuru formunda belirttim herseyi hic birsey saklamadik basvuru formunda sizce yinede uzar mi dosyam sizce ne kadar surer excalans tesekkurler cevalariniz icin
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

gokan yazdı: Ağustos 22, 2019, 12:07 am evet basvuru formunda belirttim herseyi hic birsey saklamadik basvuru formunda sizce yinede uzar mi dosyam sizce ne kadar surer excalans tesekkurler cevalariniz icin
Sayın Gokan merhaba,
Formlarınızda belirttiğiniz konuyu US soracaklardır. Onların herhangi bir sorun olmadıgı cevabına istinaden işleminiz devam edecektir. Ancak, US geri dönüş konusunda tembellik gösterebilir. Sabırl bunun tersi olmasını beklemeniz gerekmektedir.
Saygılarımızla,

gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

tesekkurler excellans
Jazz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Jazz »

Forumda ki herkese ve ozellikle sayin excellans'a selamlar. Benim bu baslik hakkinda bazi sorularim olacak.

Nisanlim Kanada vatandasi ve yakin bir tarihte kismetse evlenecegiz. Biz normalde Kanada'da evleniriz diyorduk ama maalesef vize alamadim. O yuzden nisanlim buraya gelecek,evlenecegiz, sonra donecek ve sponsorluk icin basvuruda bulunacak. Sorularim su sekilde :

1 - Turkiye'de evlenmek ile Kanada'da evlenmek arasinda, sponsorluk basvurusunu yaptiktan sonra benim Kanada'ya kabul edilme surem acisindan bir fark var midir ? Misal, Kanada'da evlenirsen sponsorluk basvurusunun nihayete ermesi su kadar surer ama Turkiye'de evlenirsen atiyorum daha uzun surer gibi birsey var mi ? Varsa detaylari nelerdir ? Tahminen ne kadar zaman aliyor bu surec ?

2 - Bu arada nisanlim evlendikten sonra Kanada'ya donmek ve isine devam etmek zorunda. Bildigim kadariyla onun bana sponsor olabilmesinin birinci sarti da zaten calisiyor ve maddi yeterliliginin olmasi. Gel sponsorluk sonuclanana kadar Turkiye'de beraber o sureyi gecirelim desem, isi birakmak zorunda. E isi birakirsa sponsor nasil olacak... Gibi deli sorular :) Bu sureci beraber atlatmak mumkun mudur ?

3 - Bir diger opsiyonda Turkiye'deki Kanada konsoloslugunda evlenmek. Konsoloslukta evlenirsek sayet, Kanada topraklarinda mi evlenmis sayiliyoruz ? Eger cevap evet ise, bunun bize avantaji / dezavantaji neler olur ? Yoksa en iyi yol Turkiye'de evlenip, sonrasinda onun Kanada'ya donup sponsorluk basvurusunda bulunmasi midir ?

4 - Burda evlenirken onun Kanada'dan getirmesi gereken belgeler nedir diye arastirdim nette. Mesela pasaportunun burda noter tasdikli tercumesinin yapilmasi lazimmis. Ayrica ordan getirmesi gereken dogum ve medeni durum belgeleri varmis. Bu iki belgeyi de yine Turkiye'de mi onaylatiyoruz yoksa nisanlimin Kanada'da mi onaylatmasi lazim ? Yani kisaca buraya gelmeden muhakkak orda yaptirmasi gereken, burada yapilmayacak herhangi bir islem, ceviri, tasdik var midir ? Yoksa gereken belgeleri yaninda getirdikten sonra ayni islemler Turkiye'de de yapilabiliyor mu ? Umarim bu isler cok vakit almiyordur zira 1 aydan daha az vaktimiz var evlenmek icin.

Sayin excellans basta olmak uzere beni aydinlatabilirseniz bu konular hakkinda cok memnun olurum.
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Rahime »

Merhaba sayın excellans, eşim kanada vatandaşı 11 yıllık evliyiz ve bir oğlumuz var. Mart ayında kanadadan sponsorluk başvurusunda bulundu, 15 haziranda medical testten geçtim sonrasında parmak izi ve biyometri. Ama üç ay oldu ve hiçbir haber yok. Sizce daha nekadar beklememiz gerekir, konsolosluk çokmu yoğundur acaba. Oğlumuz okul hayatına orda başlasın istiyorduk ama yetişemedik okulların açılmasına. Umarım bir an önce haber gelir, beklemek çook zor. Cevabınız için şimdiden çok teşekkürederim.
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın excellans, daha nekadar bekleriz acaba, fikrinizi öğrenebilirmiyim.. çok teşekkürler..
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın excallens sizin bilgileriniz biZler için çok değerli, acaba biz daha nekadar bekleriz oğlum küçük ve artık babasızlığa dayanamıyor.. teşekkürederim
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın resimli sizin dosyanızda bir gelişme varmı
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Rahime yazdı: Eylül 15, 2019, 1:47 am Sayın excallens sizin bilgileriniz biZler için çok değerli, acaba biz daha nekadar bekleriz oğlum küçük ve artık babasızlığa dayanamıyor.. teşekkürederim
Sayın Rahime merhaba,
Dosyanız olagan gidişatındaır. Yakınd pre- arrival dokumanınızda gelir, bunu takiben maksimum 90 gün içinde de dosyanız sonuclanacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Jazz yazdı: Eylül 10, 2019, 9:41 pm Forumda ki herkese ve ozellikle sayin excellans'a selamlar. Benim bu baslik hakkinda bazi sorularim olacak.

Nisanlim Kanada vatandasi ve yakin bir tarihte kismetse evlenecegiz. Biz normalde Kanada'da evleniriz diyorduk ama maalesef vize alamadim. O yuzden nisanlim buraya gelecek,evlenecegiz, sonra donecek ve sponsorluk icin basvuruda bulunacak. Sorularim su sekilde :

1 - Turkiye'de evlenmek ile Kanada'da evlenmek arasinda, sponsorluk basvurusunu yaptiktan sonra benim Kanada'ya kabul edilme surem acisindan bir fark var midir ? Misal, Kanada'da evlenirsen sponsorluk basvurusunun nihayete ermesi su kadar surer ama Turkiye'de evlenirsen atiyorum daha uzun surer gibi birsey var mi ? Varsa detaylari nelerdir ? Tahminen ne kadar zaman aliyor bu surec ?

2 - Bu arada nisanlim evlendikten sonra Kanada'ya donmek ve isine devam etmek zorunda. Bildigim kadariyla onun bana sponsor olabilmesinin birinci sarti da zaten calisiyor ve maddi yeterliliginin olmasi. Gel sponsorluk sonuclanana kadar Turkiye'de beraber o sureyi gecirelim desem, isi birakmak zorunda. E isi birakirsa sponsor nasil olacak... Gibi deli sorular :) Bu sureci beraber atlatmak mumkun mudur ?

3 - Bir diger opsiyonda Turkiye'deki Kanada konsoloslugunda evlenmek. Konsoloslukta evlenirsek sayet, Kanada topraklarinda mi evlenmis sayiliyoruz ? Eger cevap evet ise, bunun bize avantaji / dezavantaji neler olur ? Yoksa en iyi yol Turkiye'de evlenip, sonrasinda onun Kanada'ya donup sponsorluk basvurusunda bulunmasi midir ?

4 - Burda evlenirken onun Kanada'dan getirmesi gereken belgeler nedir diye arastirdim nette. Mesela pasaportunun burda noter tasdikli tercumesinin yapilmasi lazimmis. Ayrica ordan getirmesi gereken dogum ve medeni durum belgeleri varmis. Bu iki belgeyi de yine Turkiye'de mi onaylatiyoruz yoksa nisanlimin Kanada'da mi onaylatmasi lazim ? Yani kisaca buraya gelmeden muhakkak orda yaptirmasi gereken, burada yapilmayacak herhangi bir islem, ceviri, tasdik var midir ? Yoksa gereken belgeleri yaninda getirdikten sonra ayni islemler Turkiye'de de yapilabiliyor mu ? Umarim bu isler cok vakit almiyordur zira 1 aydan daha az vaktimiz var evlenmek icin.

Sayin excellans basta olmak uzere beni aydinlatabilirseniz bu konular hakkinda cok memnun olurum.
Sayın Jazz merhaba,
1-3 Turkiye'de evlenmeniz dosyanızı cok daha hızlı bir şekilde sonuclanmasına yardım olacaktır. ( Outland application )
2- Ekonomik gücünüz yeterli ise, sponsorlugunuzun kabulu sonrası eşiniz Turkiye'ye gelebilir.
4- Eşiniz kendisi için gerekli tercüme ve tasdik işlemlerini Istanbul yada Ankara konsolosluklarımızdan randevu alarak ücreti karsılıgı yaptırabilir. Sadece evlenmek için bu bu gerekli demesi yeterlidir.
Saygılarımızla,

Jazz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Jazz »

Excellans yazdı: Eylül 20, 2019, 9:36 am
Sayın Jazz merhaba,
1-3 Turkiye'de evlenmeniz dosyanızı cok daha hızlı bir şekilde sonuclanmasına yardım olacaktır. ( Outland application )
2- Ekonomik gücünüz yeterli ise, sponsorlugunuzun kabulu sonrası eşiniz Turkiye'ye gelebilir.
4- Eşiniz kendisi için gerekli tercüme ve tasdik işlemlerini Istanbul yada Ankara konsolosluklarımızdan randevu alarak ücreti karsılıgı yaptırabilir. Sadece evlenmek için bu bu gerekli demesi yeterlidir.

Cevabiniz icin tesekkur ederim.
Rahime
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın exellans merhaba, bizim pasaport talebi hala yapılmadı , halen beklemediyiz. 4 nisanda başvurumuz kabul edildi. Haziran ortasında medicalden geçtim..Acaba konsolosluk şuanda hangi aydaki dosyaları inceliyordur bilginiz varmı. Teşekkürederim 🙏
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Rahime yazdı: Ekim 28, 2019, 11:25 pm Sayın exellans merhaba, bizim pasaport talebi hala yapılmadı , halen beklemediyiz. 4 nisanda başvurumuz kabul edildi. Haziran ortasında medicalden geçtim..Acaba konsolosluk şuanda hangi aydaki dosyaları inceliyordur bilginiz varmı. Teşekkürederim 🙏
Sayın Rahime merhaba,
Şuan yogunluk biraz fazla, size pre-services dökümanı gelecek, takiben 2-4 hafta içinde de pasaport istek talebiniz gelecektir.
Saygılarımızla,

Gulhel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulhel »

sn. Excellance merhaba lütfen cevap verirseniz sevinirim sponsorluk başvurusu kabul edildi sistemde başvuru sürecimi kontrol etmek için girdiğimde temmuz ayında tıbbi talimatlar gönderildiği yazıyor ama elime öyle bir mail veya posta ulaşmadı konsolosluğa mail attım işlemlerinizin sırası geldiğinde sizinle iletişime geçilecektir denildi şimdi benim anlamadığım kağıtlarım ne olacak bir sıkıntı olur mu acaba konsolosluğu aradığımda sadece mail üzerinden bilgi verdiklerini söylediler bişey önerebilir misiniz ben hala bekliyorum mayıs ayında kagıtlarımızı göndermiştik temmuz ayında sponsorluk başvurusunun kabul edildiğini ögrendik ama bir türlü sisteme giriş yapamadığımız için başvuru sürecini kontrol edemedik
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulhel yazdı: Kasım 15, 2019, 9:12 pm sn. Excellance merhaba lütfen cevap verirseniz sevinirim sponsorluk başvurusu kabul edildi sistemde başvuru sürecimi kontrol etmek için girdiğimde temmuz ayında tıbbi talimatlar gönderildiği yazıyor ama elime öyle bir mail veya posta ulaşmadı konsolosluğa mail attım işlemlerinizin sırası geldiğinde sizinle iletişime geçilecektir denildi şimdi benim anlamadığım kağıtlarım ne olacak bir sıkıntı olur mu acaba konsolosluğu aradığımda sadece mail üzerinden bilgi verdiklerini söylediler bişey önerebilir misiniz ben hala bekliyorum mayıs ayında kagıtlarımızı göndermiştik temmuz ayında sponsorluk başvurusunun kabul edildiğini ögrendik ama bir türlü sisteme giriş yapamadığımız için başvuru sürecini kontrol edemedik
Sayın Gulhel merhaba,
Öncelikle panik yapmadan Ingilizce yada Fransızca olarak konsolosluga yeniden saglık rapor talebi yapılmasını rica ediniz. Ayrıcai sistemi yuklediğinizve dosyayı linklediğinizde anlaşılıyor. Bu yüzden sık sık dosyanızı haftada minimum iki kere olmak kaydı ile kontrol ediniz. Dosyanızın işlem sırası geldiğinde de eksikleriniz sizden talep edileceklerdir ek süre verilerek.
Saygılarımızla,

Gulhel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn. Excellance cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim ben sürekli kontrol ediyorum bu bir sıkıntı olur mu bide bir şey daha soracaktım Türkiyedeki kanada konsolosluguna mı atıcam maili yoksa kanadadaki konsoloslugami :?:
Gulhel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn. excellance dediğiniz gibi yapıp mail attım ama şöyle bir yazı geldi otomatik mail galiba

Original Message to ANKRA (IMMIGRATION) /Message d’origine à ANKRA (IMMIGRATION) -----
Due to exceptionally high volumes of visa applications, processing times have unfortunately increased. As we are using all available resources for processing, we will not be responding to email enquiries for applications that are within the current processing times listed on our website: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /index.asp You may find the answers you are looking for at www.canada.ca/immigration
We appreciate your understanding.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulhel yazdı: Kasım 18, 2019, 2:59 pm Sn. excellance dediğiniz gibi yapıp mail attım ama şöyle bir yazı geldi otomatik mail galiba

Original Message to ANKRA (IMMIGRATION) /Message d’origine à ANKRA (IMMIGRATION) -----
Due to exceptionally high volumes of visa applications, processing times have unfortunately increased. As we are using all available resources for processing, we will not be responding to email enquiries for applications that are within the current processing times listed on our website: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /index.asp You may find the answers you are looking for at www.canada.ca/immigration
We appreciate your understanding.
Sayın Gulhel merhaba,
Evet, yogunlukdan dolayı gecikmelerin yaşandıgığını dile getiren otomatik bir cevap. Ancak, merak etmeyin ilgili kişiye gitmiştir e-mailiniz.
Saygılarımızla,

Gulhel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn. Excellance dediğiniz gibi yapıp mail attım var Medical test gönderdiler gidip muayene olacağım biz 4 ay beklemişiz boşuna peki muayeneden ne zaman sonra ne olacağı belli olur bide parmak izi nasıl verilecek
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulhel yazdı: Kasım 19, 2019, 11:17 pm Sn. Excellance dediğiniz gibi yapıp mail attım var Medical test gönderdiler gidip muayene olacağım biz 4 ay beklemişiz boşuna peki muayeneden ne zaman sonra ne olacağı belli olur bide parmak izi nasıl verilecek
Sayın Gulhel merhaba,
Parmak izi talebiniz yapıldı ise, talep yapılan mektub ile Istanbul yada Ankara VFS - Canada bürolarında vereceksiniz. Gitmeden evvel, parmak izi ödemenizi bakanlık web sitemizden yapınız ( $ 85 CAD) ve ödeme kagıdını diğer mektup ile beraberinizde götürünüz.
Saygılarımızla,

Gulhel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sn. Excellance tüm işlemlerimi hallettim parmak izi tıbbi rapor hepsi halloldu bana mail bekle dediler olumlu veya olumsuz nasıl olursa bizim ztn 4 ay gecikmemiz vardı acaba bunu göz önünde bulundururlarmi sizce haber ne zaman gelir bir fikriniz varmı teşekkür ederim cevabınız için

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön