Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Gulgul yazdı: Ekim 23, 2020, 11:06 pm Peki 14 günlük karantina programı nasıl olacak yani Kanada’ya indiğim zaman mı söyleyeceğim bunları
Sayin Gulgul merhaba,
Kanada'ya inmeden planlamanizi yapacaksiniz esinizle beraber, daha sonra bu planlamanizin detaylarini ve ucus bilgilerinizi vs iceren tum bilgileri ARRIVECAN diye adlandirdigimiz applicationa kaydedeceksiniz, ilgili linkden download edebilirsiniz: https://www.canada.ca/en/public-health/ ... .html#a1.1
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulgul »

Çok teşekkür ederim 🙏🏻
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance Ankara konsolosluğu neden maillere cevap vermiyor bir bilginiz var mı pasaportu sormak için mail atıyorum iletildi olarak otomatik mail geliyor ama cevap vermiyorlar önceden olsa hemen veriyorlardı birde pasaportumu göndereeli 40 gün oldu sizce tahminen ne zaman haber gelir bir fikriniz var mı teşekkür ediyorum 🙏🏻
mertkcr
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mertkcr »

Sayın Excellans öncelikle açıklamalarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Bir sorum var çözüm bulamadığımız geçenlerde facebook gruplarının birinde bir arkadaş pakistan dan askerilik belgem noter tastikli olmadığı için canada dan geri geldi yazmış. Biz sadece bizden istenilen askerlikle alaklı bilgileri forma işlemiştim bu durum da bizim de belgelerimiz geri döner mi geçmiş yorumlarda genelde Ankara dan talep geldiğini gördüm direk canada dan bu şekilde red yemek askerlilk dökümanı için pek anlaşılır olmadı fikriniz var mıdır ? çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

mertkcr yazdı: Ekim 27, 2020, 2:46 pm Sayın Excellans öncelikle açıklamalarınız ve yardımlarınız için teşekkür ederim. Bir sorum var çözüm bulamadığımız geçenlerde facebook gruplarının birinde bir arkadaş pakistan dan askerilik belgem noter tastikli olmadığı için canada dan geri geldi yazmış. Biz sadece bizden istenilen askerlikle alaklı bilgileri forma işlemiştim bu durum da bizim de belgelerimiz geri döner mi geçmiş yorumlarda genelde Ankara dan talep geldiğini gördüm direk canada dan bu şekilde red yemek askerlilk dökümanı için pek anlaşılır olmadı fikriniz var mıdır ? çok teşekkür ederim
Sayin Mertkcr merhaba,
Siz sadece deklare etmekle yukumlusunuz, eger gerek gorulurse ayrica askerlik durum belgeniz Ingilizce yada Fransizca olmak kaydi ile sizden istenebilinir. Ancak, basvuru destek evraklarinda gondermediginiz icin red-refuse edilmezsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
kerem9
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kerem9 »

Sayın Excellans,

Bugün itibari ile evraklarımın işleme alınmasının üzerinden tam 1 yıl geçmiş oldu.
Biyometrik ve medical examleri tamamladım, GCkey üzerinde de geçtiğim bilgisi yer almakta. Evraklarım 31 Aralık 2019 tarihinde Ankara ofise iletildi ve 31 Ağustos 2020'e işleme başlandığı bilgilendirmesini aldım.

Bugün tam 1 yıl dolduğu için GCkey hesabımda başvuru ilerleme yüzdesi %100 oldu ve Application Status altında yazan içerik aşağıdaki şekilde güncellendi. Bu normal bir durum mudur ya da konsolosluk ile iletişime geçmemi gerektirir mi?

"Application status
We are processing your application. We will send you a message when there is an update or if we need more information from you.

Latest update:
Review of medical results - December 27, 2019:You passed the medical exam.

Your application is taking us longer than usual to process.

About 20% of our applications are more complex to process. They take us longer due to things like how easily we can verify information, how well and how quickly you answer our requests and whether the application is complete.

If you aren't seeing updates, contact us using this."

Geri dönüşünüz için şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kerem9 yazdı: Ekim 28, 2020, 10:56 am Sayın Excellans,

Bugün itibari ile evraklarımın işleme alınmasının üzerinden tam 1 yıl geçmiş oldu.
Biyometrik ve medical examleri tamamladım, GCkey üzerinde de geçtiğim bilgisi yer almakta. Evraklarım 31 Aralık 2019 tarihinde Ankara ofise iletildi ve 31 Ağustos 2020'e işleme başlandığı bilgilendirmesini aldım.

Bugün tam 1 yıl dolduğu için GCkey hesabımda başvuru ilerleme yüzdesi %100 oldu ve Application Status altında yazan içerik aşağıdaki şekilde güncellendi. Bu normal bir durum mudur ya da konsolosluk ile iletişime geçmemi gerektirir mi?

"Application status
We are processing your application. We will send you a message when there is an update or if we need more information from you.

Latest update:

About 20% of our applications are more complex to process. They take us longer due to things like how easily we can verify information, how well and how quickly you answer our requests and whether the application is complete.

Sayin Kerem9 merhaba,
Oncelikle portal uzerinden aldiginiz mesaj otomatik sistem mesajidir. Belirlenen islem suresini asan sonuclanmamis tum dosyalar icin bu mesaj otomatik olarak cikmakdadir.

Paylasimlariniza gore suan dosyaniz sadece Pasaport talebi asamasinda (Egerki sabika kaydi - adli sicil kaydi, baska ulkede yasamislik vs gibi etkenler background check kisminda gecikme yasatmiyor ise) Agustos 31, 2020 yani kisaca Eylul basinda baslayan islem surecinizde yakinda pasaport talebiniz buyuk bir ihtimalle yapilacaktir. Suan icin Konsolosluga ulasma erken diyebiliriz, Kasim sonuna dogru halen bir gelisme yasanmamis ise tabiki bu sefer iletisim kurup dosyaniz hakkinda bilgi talep edebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance pasaporta 56 gün oldu hala bir haber yok konsolosluk maile cevap vermiyor sadece otomatik maili geliyor neden bu kadar gecikti bir fikriniz var mı
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulgul yazdı: Kasım 10, 2020, 6:23 pm Syn excellance pasaporta 56 gün oldu hala bir haber yok konsolosluk maile cevap vermiyor sadece otomatik maili geliyor neden bu kadar gecikti bir fikriniz var mı
Sayin Gulgul merhaba,
Yogunluk ve gelisen COVID-19 durumu direkt islemlerde etkiliyor. Ancak yakin zamanda pasaportunuz gelecektir.
Saygılarımızla,

nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nşboz »

Gulgul yazdı: Kasım 10, 2020, 6:23 pm Syn excellance pasaporta 56 gün oldu hala bir haber yok konsolosluk maile cevap vermiyor sadece otomatik maili geliyor neden bu kadar gecikti bir fikriniz var mı
Merhaba Gulgul pasaportun eline ulaştı mı?
nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans
Benim durumum aşağıdaki gibi,en son 2018’de yazmıştım size.
1-We received your application for permanent residence on December 15, 2017.

2-We started processing your application on April 4, 2018.

3-We sent you medical instructions on February 23, 2018. To avoid delays, please provide us the information requested in the letter as soon as possible. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

4-Medical results have been received.

5-We sent you correspondence on March 28, 2018. If you have not yet provided the information or the requested documents, please do so as soon as possible. Please wait until you receive the correspondence before sending us additional information, as the correspondence will outline all information that is required.

6-We sent you correspondence on September 26, 2018. If you have not yet provided the information or the requested documents, please do so as soon as possible. Please wait until you receive the correspondence before sending us additional information, as the correspondence will outline all information that is required.

7-We sent you correspondence on May 14, 2019 about the decision on your application.
Burada red verdiler ve Kanada’da Adalet bakanlığıyla görüşme sağlandı avukatımız aracılığıyla.Bizi haklı buldular Sonrasında tekrar dosyamız işleme alındı

8-We sent you medical instructions on October 13, 2020. To avoid delays, please provide us the information requested in the letter as soon as possible. Please consider delays in mail delivery before contacting us.
Son olarak vize parasını istemişler ve 16 Ekimde vize parasını yatırdı eşim.22 Ekim’de de sağlık raporunu tamamladık.1 ayı geçti ve hala pasaportumu istemediler cevapta alamıyoruz.
Şu aşamada bizi etkileyen sadece virüs değildi .Haksızlıklarda vardı ki hatalarını düzeltmek zorunda kaldılar.Tabii bu hata düzeltme bile sancılı geçti dava açacağımızı belirten resmî evrak üzerine harekete geçtiler.Allah herkesin yardımcısı olsun 🙏🏼Konsolosluk çalışanlarının insanların hayatından gereksiz yere kaç senelerini hayallerini aldıklarını hoş olmasada deneyimlemiş oldum😞
Bu kadar detaylı yazmamın sebebi ,red alsanız bile Kanada’daki yetkilileride düşünün .Elinizdeki evraklarınızdan eminseniz .Kanada Adalet bakanlığı yetkilileri Ankara’dan kaynaklı sorun olduğunu ,yanlış karar verdiklerini hemen tespit edip gerekli işlemleri yapmalarını iletiyorlar.
Surkent
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Surkent »

Yuz yuz gorusmeye cagirmadilarmi sizi
nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Surkent yazdı: Kasım 30, 2020, 1:18 am Yuz yuz gorusmeye cagirmadilarmi sizi
Merhaba 22 Mayıs 2018’de gittim Ankara’ya görüşmeye.
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Merhaba arkadaşlar pasaportum elime hala ulaşmadı mail atıyorum cevap ta vermiyorlar 76 gün oldu göndereli
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Beni çağırmadılar görüşme için 2019 Kasım’da sağlık raporu verdim arkadaşlar Mart ayında karar verildi denildi olumlu olduğunu biliyorduk pasaport talep edecekler diye beklerken virüs girdi araya ben yaz ayında Temmuz’da açılınca üst üste mail atmaya başladım Eylül ayında pasaport talebi geldi
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Araştırıyorum hiç biryerden bilgi alamıyorum sosyal medya üzerinden gruplara bakıyorum kimse aile birleşimi ile ilgili bilgi vermiyor yada bu işlemler için çok şükür burası var girip soruyor Allah razı olsun excellance yardımcı oluyor
nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Gulgul yazdı: Kasım 30, 2020, 10:58 pm Araştırıyorum hiç biryerden bilgi alamıyorum sosyal medya üzerinden gruplara bakıyorum kimse aile birleşimi ile ilgili bilgi vermiyor yada bu işlemler için çok şükür burası var girip soruyor Allah razı olsun excellance yardımcı oluyor
Desenize birde pasaportu bekleme derdi var 😏Umarım hayırlısıyla en yakın zamanda ulaşır🙏🏼Gerçekten çok yıpratıcı bir süreç.Allah herkesin yardımcısı olsun 🙏🏼
Benim dosyam zorlu geçmişti Şubat 1 yada 2’sinde 2020’de yani o zaman virüs olayı fısıltıydı gündemde değildi vizem onaylanmıştı .Sonra virüs vs .derken iyice bahaneleri oldu.Bizi bırakın Avukata bile cevap yazmıyorlar ne oldu bitti diye.Genellikle eşim o bölgenin belediye başkanına mail attırıyor ve ondan bilgi aldırıyor .Hoş onda bile net bilgi vermiyorlar ama en azından cevap yazıyorlar belediye başkanına.
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

İnşallah bu senenin sonuna kadar hallolur diye umuyorum Allah yardımcımız olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻☺️
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Burdan haberleşelim sürekli buraya girince yeni şeyler yazıldığı zaman umutlanıyorum tek olmadığımı bilmek bile yetiyor bana 🙏🏻☺️☺️
nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İnşallah 🙏🏼Bu forum sitesi gerçekten çok iyi az çok fikir sahibi oluyorsun ve genel durumları öğreniyorsun.Sayın Excellans ‘ta çok yardımcı oluyor aydınlatma konusunda sağ olsun 🙏🏼Gelişme oldukça paylaşırım güzel haberlerle görüşmek üzere 👋 😊
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

İnşallah bir sonraki yazışmamız güzel haberlerimiz olur görüşmek üzere 🙏🏻☺️ Görüşmek üzere
Sayın excellance acaba bu pasaport daha ne kadar böyle sürer
kerem9
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bugün GCkey hesabım üzerinden mesaj olarak "Invitation to Pre-arrival services" letter geldi. Ancak background incelemesinde ya da eligibility sekmelerinde herhangi bir değişiklik henüz olmadı ve hala incelemenin devam ettiği yazıyor.

Gelen bu letter'ı ne olarak anlamalıyım?
Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla,
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kerem9 yazdı: Aralık 3, 2020, 5:00 pm Sayın Excellans,

Bugün GCkey hesabım üzerinden mesaj olarak "Invitation to Pre-arrival services" letter geldi. Ancak background incelemesinde ya da eligibility sekmelerinde herhangi bir değişiklik henüz olmadı ve hala incelemenin devam ettiği yazıyor.

Gelen bu letter'ı ne olarak anlamalıyım?
Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla,
Sayin Kerem9 merhaba,
Oncelikle dosyaniz yeterli ve olumlu bulunmustur. Bu mektubu dosyanizin kabulu olarak algilayabilirsiniz, son adim olarak pasaportunuz sizden talep edilecektir. Kanada icinde ve ikamet adresinizide Kanada olarak sundu iseniz, bu sefer ilgili sorumlu ofis size COPR kabul belgenizi gonderecek ve sizden PR kartinizin basimi icin tekrar 1 adet resim isteyecektir. Alacaginiz COPR belgesi Kanada PR olusunuzun ispati ve yerine gececek evrakdir.
Saygılarımızla,

Senemel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Senemel »

Herkese merhaba,ben başka bir başlık altında bu sorumu sn Exsellans a da sordum ama bu topic çok aktif olduğu için bir de sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istedim.Aile birleşimi kapsamında işlemleriniz yürürken biyometrik talebi geldikten sonra mı parmak izi verdiniz yoksa kendiniz bağımsız olarak da Vfs ye başvurdunuz mu?Benim işlemlerim tam bu aşamada durdu.medikal sen geçtikten sonra biyometrik talebi bir türlü gelmedi.(Varış öncesi hizmetler mektubunu aldık ama )Vfs yi aradığımda gelip verebilirsiniz dediler .Sizlerde hiç bu şekilde hareket eden oldu mu öğrenmek isterim.Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Syn excellance, buraya güzel bir gelişme olursa yazacağım demiştim bugün pasaportum kargoya verilmiş verdiğiniz cevaplar ve yardımlar için çok teşekkür ederim sizin sayenizde yol alabilir bu zamana kadar inşallah benim gibi herkes güzel haberler alır 🙏🏻🙏🏻❤️
Senemel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Gözünüz Aydın Gulgul.Darısı bizim başımıza.Yeni hayatınızda yolunuz açık olur inşallah.
nşboz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Gulgul yazdı: Aralık 16, 2020, 4:47 pm Syn excellance, buraya güzel bir gelişme olursa yazacağım demiştim bugün pasaportum kargoya verilmiş verdiğiniz cevaplar ve yardımlar için çok teşekkür ederim sizin sayenizde yol alabilir bu zamana kadar inşallah benim gibi herkes güzel haberler alır 🙏🏻🙏🏻❤️
Gözün aydın 😀Allah sağlıkla kavuşmayı nasip eder inşallah🙏🏼🧿Hakkına hayırlısı olsun şimdiden iyi yolculuklar ☺️
Kullanıcı avatarı
Gulgul
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Çok teşekkür ederim inşallah darısı tüm bekleyenlere olur 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️❤️
kerem9
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Ekim 29, 2020, 8:10 pm

"Application status

Latest update:

Sayin Kerem9 merhaba,
Oncelikle portal uzerinden aldiginiz mesaj otomatik sistem mesajidir. Belirlenen islem suresini asan sonuclanmamis tum dosyalar icin bu mesaj otomatik olarak cikmakdadir.

Paylasimlariniza gore suan dosyaniz sadece Pasaport talebi asamasinda (Egerki sabika kaydi - adli sicil kaydi, baska ulkede yasamislik vs gibi etkenler background check kisminda gecikme yasatmiyor ise) Agustos 31, 2020 yani kisaca Eylul basinda baslayan islem surecinizde yakinda pasaport talebiniz buyuk bir ihtimalle yapilacaktir. Suan icin Konsolosluga ulasma erken diyebiliriz, Kasim sonuna dogru halen bir gelisme yasanmamis ise tabiki bu sefer iletisim kurup dosyaniz hakkinda bilgi talep edebilirsiniz.

Sayın Excellans,
Geri dönüşünüz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Söylediğiniz gibi konsolosluk tarafından Pasaport talebim yapıldı, bu hafta içerisinde kargo ile (Pandemiden dolayı VFS şubeleri sadece kargo kabul ettiği için) VFS şubesine göndereceğim.

Pandemi durumunu göz önünde bulundurmazsak, pasaport ve COPR letter’ın bana ulaşması ortalama ne kadar süre almaktadır pasaport konsoloslukta işleme alındıktan sonra?

Teşekkürler,
Kerem
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kerem9 yazdı: Aralık 21, 2020, 8:44 am
Excellans yazdı: Ekim 29, 2020, 8:10 pm

"Application status

Latest update:

Sayin Kerem9 merhaba,

Sayın Excellans,
Geri dönüşünüz ve bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.
Söylediğiniz gibi konsolosluk tarafından Pasaport talebim yapıldı, bu hafta içerisinde kargo ile (Pandemiden dolayı VFS şubeleri sadece kargo kabul ettiği için) VFS şubesine göndereceğim.

Pandemi durumunu göz önünde bulundurmazsak, pasaport ve COPR letter’ın bana ulaşması ortalama ne kadar süre almaktadır pasaport konsoloslukta işleme alındıktan sonra?

Teşekkürler,
Kerem
Sayin Kerem bey merhaba,
Oncelikle dosyaniz simdiden hayirli olsun. VFS pasaport iletimi ve konsoloslugun is yogunluguna gore degismekle beraber minimum 1 hafta maksimumve bazen ne yazikki 6-8 hafta kadar surebilmektedir. Christmas ve Yilbasi tatilleri - Covid-19 durumlarinida goz onune alirsaniz surec biraz uzun surebilir.
Saygılarımızla,

Senemel
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yeniden Merhaba Sn.Excellans Sizin cevabınızın hemen sonrasında benim pasaport talebim de yapıldı.Vfs ye gönderdim.Bundan sonraki süreci nasıl takip edebilirim?Vfs bir takip numarası veriyor mu acaba?
Kerem Bey sizinle aynı günlerde gönderdik pasaportları.Size geri dönüş sağlanırsa bilgi paylaşımı yapar mısınız?
Umarım hepimizin bu uzun bekleyişleri biran önce sonuca ulaşır
🙏🏻
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Senemel yazdı: Aralık 28, 2020, 8:59 pm Yeniden Merhaba Sn.Excellans Sizin cevabınızın hemen sonrasında benim pasaport talebim de yapıldı.Vfs ye gönderdim.Bundan sonraki süreci nasıl takip edebilirim?Vfs bir takip numarası veriyor mu acaba?
Kerem Bey sizinle aynı günlerde gönderdik pasaportları.Size geri dönüş sağlanırsa bilgi paylaşımı yapar mısınız?
🙏🏻
Sayin Senemel merhaba,
Pasaport durumunuzu VFS size text mesaj olarak yada email olarak gonderecektir. Ayrica, yine bakanlik online hesap sayfasindan da eger olusturdu iseniz islenip islenilmedigini gorebilirsiniz.
Saygılarımızla,

Asyaa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Asyaa »

Merhaba 2020 27 martta evraklarimizi verdik kanadaya 2020 1 aralikta evraklarimizi ellerine ulastiklarini soylediker 2 aralikta kabul etiklerini ve saglik raporunu istediler bi hafta once saglik raporumu verdim ve saglik raporum tamamlanmistir diye meil geldi bundan sonraki surec ne bilginiz varsa lutfen yardimci olun
Asyaa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellans lutfen sorumu cevaplarmisiniz 🥺
Asyaa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayin excellans Merhaba 2020 27 martta evraklarimizi verdik kanadaya 2020 1 aralikta evraklarimizi ellerine ulastiklarini soylediker 2 aralikta kabul etiklerini ve saglik raporunu istediler bi hafta once saglik raporumu verdim ve saglik raporum tamamlanmistir diye meil geldi bundan sonraki surec ne bilginiz varsa lutfen yardimci olurmusunuz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Asyaa yazdı: Aralık 31, 2020, 10:55 am Sayin excellans Merhaba 2020 27 martta evraklarimizi verdik kanadaya 2020 1 aralikta evraklarimizi ellerine ulastiklarini soylediker 2 aralikta kabul etiklerini ve saglik raporunu istediler bi hafta once saglik raporumu verdim ve saglik raporum tamamlanmistir diye meil geldi bundan sonraki surec ne bilginiz varsa lutfen yardimci olurmusunuz?
Sayin Asyaa merhaba,
Eger dosyaniz Ankara konsoloslugunda islem goruyor ise, konsoloslugun yogunluk ve yine COVID-19 ile baglantili olarak sirasi ile eger dosyanizda eksik yada guncellenmesi gereken bir evrak yada dokuman yok ise, ve yine evlilik dosyaniz ciddi ve gercek bulunur ise parmak izi/biometrik talebi ve daha sonrasinda da pasaport talebi ile sponsorluk dosyaniz sonuclanacaktir. Eger eksik yada eger gorevlide iliski ve evliliginize dair bazi sorular olusur ise evrak talebi yada gorusme talebi bilgisi size ulastirilacaktir.
Saygılarımızla,

Asyaa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekur ederim bilgilendirmeniz icin acaba ankara konsologunu arasammi dosyanin durumu icin?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Asyaa yazdı: Ocak 5, 2021, 11:15 am Tesekur ederim bilgilendirmeniz icin acaba ankara konsologunu arasammi dosyanin durumu icin?
Sayin Asyaa merhaba,
Oncelikle dosyaniz evlilik sponsorlugu dosyalari icin normal islem zamaninda halen, ve telefon ile ne yazikki dosyaniz hakkinda bilgi alamazsiniz. Ancak. eger halen yapmadi iseniz dosyanizi online MYCIC hesabiniza linkleyebilirsiniz. Yada E-CAS portalindan gorebilirsiniz (https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do?lang=en)
Saygılarımızla,

Asyaa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kusura bakmayin cok acemiyim bahsetiginiz siteleri bilmiyorum link olarak atarmisiniz ve basvuru numarasiylami girilicek dediginiz linkte?
kerem9
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Senemel yazdı: Aralık 28, 2020, 8:59 pm Yeniden Merhaba Sn.Excellans Sizin cevabınızın hemen sonrasında benim pasaport talebim de yapıldı.Vfs ye gönderdim.Bundan sonraki süreci nasıl takip edebilirim?Vfs bir takip numarası veriyor mu acaba?
🙏🏻
Sayın Senemel merhaba,

VFS ofisinden 30.12.2020 tarihinde pasaportum ve evraklarımın Kanada Ankara IRCC ofisine kargolandığını belirten mail bildirisi almıştım.

07.01.2021 tarihinde Pasaportumun VFS ofisine geldiğinin ve 08.01.2021 tarihinde pasaportumun bana ulaştırılması için kargo şirketine verildiğinin bilgisini almış bulunmaktayım.

UPS kargonun pasaportu tarafıma ulaştırmasını beklemekteyim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön