Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya evlilik yolu ile (SPONSORING YOUR FAMILY) göçmenlik başvurusu hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Merhaba Sayın Excellans; ilk yorumu ben yazarak başlatmış olayım. Daha önce de bildiğiniz üzere Dosyamız social welfare nedeniyle cezalı durumda idi. Epey bir süre kurumun bize ödenecek miktarı yazılı olarak göndermesini istedik ve sonunda 3.gönderimde mektup elimize ulaştı ve geçen hafta ödemenin tamamını gerçekleştirdik. Fakat şimdi de Money Order ın hesaplarına geçmesini beklemekteyiz. 2 hafta sürebileceğini söylemekteler. Hesaplarına geçtikten sonra bize göndercekleri ödendi belgesiyle ve diğer evrakları düzenleyerek tekrar başvuracağız son durumumuz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Nekropsi merhaba,
Hem hoşgeldiniz sizde hemde bu güzel gelişme için tebrikler. Evet 2 hafta üst süredir ama yakında gelir merak etmeyin. Sonrası zaten gereken yapılacak. Sevindim adınıza uzun zamandır beklediniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

excellans merhaba,
benim sorum ailenin yani anne ve babamızın sponsorluk yolu ile kanadaya immigrant statüsü yoluyla getirilmesi konusunda olacak.
daha önceki forumdan da hatırladığım kadarı ile, eğer yanlışsam lütfen düzelt ; anne babaya sponsorluk başvurusunu kanadadan başlatabilmemiz için illa ki işe girmiş yada iş bulmuş olma mecburiyetimiz yok değil mi?
şöyle sorayım , bizim durumumuzu az çok hatırlıyorsundur. eşimin anne ve babasını biz temelli yerleştikten sonra sponsorluk yolu ile kanadaya getirmeyi planlıyoruz. aslında eşimin ileride daha sağlıklı olarak orada uzun vadeli olarak kalabilmesi biraz da buna bağlı diyebilirim. dolyısıyla seninle bundan sonra bu ortamda bu konu üzerine epeyce kafa yoracağız :)
benim şöyle bir düşüncem var bilmem ne dersin?
biz temelli yerleşirken buradaki evimizi satacağız ve yaklaşık $170.000 civarı bir para ile gideceğiz. eşimin anne babası da buradaki evlerini satacaklar ve onlar da aşağı yukarı aynı civarda paraları olacak. şimdi ; ben spnsorluk başvurumu başlatıp proof olarak da hem benim hesabımdaki parayı, hem de onların hesabındaki parayı (geldiklerinde devlete hiçbir yük olmayacaklarının ispatı olarak) belgelesem, bu durumda gider gitmez henüz iş bulmadan başvurumu başlatabilirmiyim, ben tabi co-sponsor olacağım. hem bakarsın süreç başlar bu arada ben de iş bulurum, daha da kısalır süreç. bu konudaki değerli fikirlerin bizlere yönlendirici olacak.
saygılarımla,
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın İlkerb,
İsterseniz bunu Akraba yolu ile Göçmenlik konusu altında devam ettirelim. Böylece konular karışmamış olsun. Ben konuyu oraya taşıdım:)
Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

ok tşk. :)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,
Bizim basvurumuz sponspr olan kişinin 'in default' olmasından dolayı reddedilmişti fakat bu durumun kaldırılması halinde basvuruyu yenıleyebılecegımız soylenmıstı. Sımdı cezalı durum kalktı ve yenı formları gonderıyoruz. Bu formda daha once ımmıgratıon tarafından reddedıldınızmı sorusuna evet mı demelıyız? (imm008-1e)
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nekropsi yazdı:Sayın Excellans,
Bizim basvurumuz sponspr olan kişinin 'in default' olmasından dolayı reddedilmişti fakat bu durumun kaldırılması halinde basvuruyu yenıleyebılecegımız soylenmıstı. Sımdı cezalı durum kalktı ve yenı formları gonderıyoruz. Bu formda daha once ımmıgratıon tarafından reddedıldınızmı sorusuna evet mı demelıyız? (imm008-1e)
Sayın Nekropsi,
Merhaba, evet IMM008-1 yani SCHEDULE 1- Background / Declaration formu 9 nolu soruda ; daha evvel refuse oldunuzmu kutucuklarına YES işaretleyip, aşağıda bulunan ''If your answer to any these questions is YES...'', yazan boşluk kısıma neden ? ne zaman ? ve ne sonuç ? olduğunu açıklıyoruz. Siz size özel olan durumunuzu kısaca ,'' Tarihinde eşim(Sponsorum) tarafından yapılan sponsorluk başvurumuz eşimin(Sponsorum) sponsorluk pozisyonunda sorunlu olduğu görülerek başvurumuz refuse edilmişti. Yine xx tarihinde Cic tarafından sorunumuzun çözüldüğü bildirelerek başvurumuzu yenilemiz talimatını aldık.'' diye açıklamanızı yapacaksınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tc-yusuf »

Sayın Excellans
Öncelik ile hayıllı ugurlu olsun zor güç buldum siteyi :) ya benim sorum olacak ben amerikan hastanesine gidecem saglık raporu için ama oraya giderken bana bi kagit getirmemi soyledi appendix B mi dedi C mi anlamadim sen beni bi aydınlatsan hangısını goturuyoruz giderken appendix C mi yoksa appendix B mi: Bu arada soruyorsan evt hala gidemedim :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tc-yusuf yazdı:Sayın Excellans
Öncelik ile hayıllı ugurlu olsun zor güç buldum siteyi :) ya benim sorum olacak ben amerikan hastanesine gidecem saglık raporu için ama oraya giderken bana bi kagit getirmemi soyledi appendix B mi dedi C mi anlamadim sen beni bi aydınlatsan hangısını goturuyoruz giderken appendix C mi yoksa appendix B mi: Bu arada soruyorsan evt hala gidemedim :)
Sayın Tc-Yusuf merhaba,
Hoşgeldiniz. Aslında sormuyorum çünkü biliyorum eski durumunuzu ama sevindim hastahane kagıdı sorulduğuna göre ilerleme hayırlı yönde olmuş. Evet, Yusuf bey giderken yanınızda Appendix -C 'de bulunan Sayfa 14 bastırıp doldurup öyle gidiyorsunuz bu formun yanında 5 adet normal vesikalık, pasaportunuz ve tabiki hastahane rapor masrafını ödeyecek nakit yada kredi kartı ile. Ben size direkt formun linkinide vereyim bastırıp doldurup gidiniz. Hayırlı uğurlu olsun şimdiden gelişmleri bekliyoruz.
Sağlık Raporu Formu Sadece 14. sayfayı bastırınız hastahane için!

Saygılar,
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok çok tskr ederim konsoloslukdan ses cikmadi.Benim saglık raporumun gunu 16.09.2009 bitdi dedim konsolosluk istesin öyle yollayim ama ne fayda konsolosluk istemedi bende dedim bagrı ben bi adım atayım gerısı onlara kalsın :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tc-yusuf yazdı:Çok çok tskr ederim konsoloslukdan ses cikmadi.Benim saglık raporumun gunu 16.09.2009 bitdi dedim konsolosluk istesin öyle yollayim ama ne fayda konsolosluk istemedi bende dedim bagrı ben bi adım atayım gerısı onlara kalsın :)
Sayın Tc-Yusuf,
Hemde hatırlatmış olursunuz.....
Bu sefer sanırım hayırlı haberlerinizi kısa sürede alacağız, hayırlısı olsun.

Saygılar,
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
İnsallah birde kusura bakma kafanı agrıtıyorum ama bu amerikan hastanesinden aldıgım belgeyi konsolosluga yollayim demi hastane biz saglık raporu ile bilgiyi konsolosluga veriyoruz dedi ama ben genede aldıgım belgeyı konsolosluga versem mi vermesem mi diye cekimser kaldim birde evlılıgımın gercek olduguna dahir esim ile 2006 dan beri gorusdugumuz hediyelesdıgımıze dahil seyleride yollasam olur mu biz kendi özelimiz diye meillerimizi vermedik :) sonradan pisman olduk şimdide verek hiç degilse meilleri gorunce azda olsa evliligimizin gercek ve severek oldugunu anlarlar dedik :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

İnsallah birde kusura bakma kafanı agrıtıyorum ama bu amerikan hastanesinden aldıgım belgeyi konsolosluga yollayim demi hastane biz saglık raporu ile bilgiyi konsolosluga veriyoruz dedi ama ben genede aldıgım belgeyı konsolosluga versem mi vermesem mi diye cekimser kaldim birde evlılıgımın gercek olduguna dahir esim ile 2006 dan beri gorusdugumuz hediyelesdıgımıze dahil seyleride yollasam olur mu biz kendi özelimiz diye meillerimizi vermedik :) sonradan pisman olduk şimdide verek hiç degilse meilleri gorunce azda olsa evliligimizin gercek ve severek oldugunu anlarlar dedik :)
Sayın Tc- Yusuf merhaba,
Evet hastahaneden aldığınız IMM 1017 formunu yolluyorsunuz,bu arada tabiki çok özel olan şeyleri iletmeyecek ve koymayacaksınız amaç burada sadece bu iki insanın ilişkisi reel mi yoksa başka nedenlere mi dayalıyı ispatlamak.

Saygılar,
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Çok tskrler valla hayranım yanı bıkmadan usanmadan yardımcı oluyorsun cok sag ol hersey için peki sonradan saglık raporu ile cok onceden beri gorusdugumuze dahil meiller yollasak dosyanın ilerlemesinde bi faydasi olur mu ? Yoksa bunlari basdami vermek gerekliydi
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Çok tskrler valla hayranım yanı bıkmadan usanmadan yardımcı oluyorsun cok sag ol hersey için peki sonradan saglık raporu ile cok onceden beri gorusdugumuze dahil meiller yollasak dosyanın ilerlemesinde bi faydasi olur mu ? Yoksa bunlari basdami vermek gerekliydi
Sayın Tc-Yusuf,
Evet aslında bunları en başından ibraz etmiş olmanız gerekirdi. Ama şimdi şöyle bir yol izleyeceksiniz IMM 1017 hastahaneden alınan kagıdı yollarken bir üst yazı yzacaksınız;
Daha evvel olan saglık raporunun süresinin bittiğini ve yeni sağlık raporunuzu aldıgınızı anlatan bu üst yazının son kısmınada dosyamızda eksik kalan yeni evraklarıda ilişkte sunuyorum diyeceksiniz En sonundaki cümlede de Sağlık raporu sonuçlarımın tarafınıza bildirilmesinden sonra dosya sürecimin sonuçlanmasını arz ederim yazacaksınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Excellans, may 8, 2010 cumartesi gunu evlendik... simdi bana gocmenlik icin neler yapmamiz gerektigini sirasiyla soyler misin? bu arada work permit aldim 10 kasim 2010 tarihine kadar gecerli, ama giris cikis yapmam icin sanirim tekrar basvurmam gerekiyor. bana yol gosterirsen cok sevinirim. tesekkurler simdiden.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
sergi

Okunmamış mesaj gönderen sergi »

Merhaba arkadaşlar, öncelikle siteniz hayırlı olsun.
Bizim durumumuz azcık karışık ve durumumuzu tam olarak açıklayacak bir konu bulamadık. Dolayısıyla buraya yazmaya karar verdik.

Ben 2. vize başvurumu bugün yaptım, eğer onaylanırsa 3 aylık dil eğitimi için Kanada'ya gelmeyi planlıyorum. Benim sözlüm Kanada vatandaşı ve Kanada'da yaşıyor. Ben gittiğim zaman evlenmeyi planlıyoruz.

Sözlüm 2008 yılında yaz tatili için Türkiye'ye geldiğinde aileler aracılığıyla tanışmıştık. Pek görüşme fırsatı bulamadığımız için beraber fotoğraf çekinmemiştik. Ailelerin şahitliği yeterli olur mu?

Doğrusu pek telefon konuşması geçmişi yok. Görüşmelerimizi genelde msn üzerinden geçmişi saklamadan yaptık. Her iki tarafın da aileleri durumdan haberdar. Sözlüm Temmuz'un başında 18'ini bitiriyor. İşlemlerin Kanada'da devam etmesini istiyoruz. Bundan sonrasında ne yapmamız gerekir?

Niyet mektubumda geri döneceğimi belirttiğim için bu evlilik başvurularında karşıma çıkıp benim red olmama sebep olabilir mi?
Evlilik ispatını nasıl yapabiliriz? Neler göstermemiz gerekir? İkimiz de öğrenci statüsündeyiz, bu sponsorlukta sıkıntı çıkartır mı? Ayrı kalmak istemiyoruz, evliliğimiz formalite değil. Beni ülkeme geri gönderme ihtimalleri nedir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden herkese teşekkürler.
En son sergi tarafından Mayıs 12, 2010, 9:43 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Doruk yazdı:Excellans, may 8, 2010 cumartesi gunu evlendik... simdi bana gocmenlik icin neler yapmamiz gerektigini sirasiyla soyler misin? bu arada work permit aldim 10 kasim 2010 tarihine kadar gecerli, ama giris cikis yapmam icin sanirim tekrar basvurmam gerekiyor. bana yol gosterirsen cok sevinirim. tesekkurler simdiden.
Sayın Doruk, merhaba
Öncelikle hayırlı uğurlu olsun mutluluklar, yapmanız gereken daha doğrusu eşinizle beraber, Kanada içinden evlilik yolu ile başvuru
Linkteki formları indirip gerektiği gibi doldurup ve istenen destek evraklarla başvuru ücretini yatırmış halde. Aşağıda belirttiğim adrese başvuru yapacaksınız.
CPC Vegreville / Permanent Residence Applications
6212-55th Avenue/Vegreville, AB/ T9C 1W3

Diğer sorunuz içinde evet yeni trv için başvuru yapmanız gerekecektir.(Aldığınız work permit ile destekleyerek buna başvurabilirsiniz)
Saygılar,
En son Excellans tarafından Mayıs 12, 2010, 12:39 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sergi yazdı:Merhaba arkadaşlar, öncelikle siteniz hayırlı olsun.
Bizim durumumuz azcık karışık ve durumumuzu tam olarak açıklayacak bir konu bulamadık. Dolayısıyla buraya yazmaya karar verdik.

Ben 2. vize başvurumu bugün yaptım, eğer onaylanırsa 3 aylık dil eğitimi için Kanada'ya gelmeyi planlıyorum. Benim sözlüm Kanada vatandaşı ve Kanada'da yaşıyor. Ben gittiğim zaman evlenmeyi planlıyoruz.

Sözlüm 2008 yılında yaz tatili için Türkiye'ye geldiğinde aileler aracılığıyla tanışmıştık. Pek görüşme fırsatı bulamadığımız için beraber fotoğraf çekinmemiştik. Ailelerin şahitliği yeterli olur mu?

Doğrusu pek telefon konuşması geçmişi yok. Görüşmelerimizi genelde msn üzerinden geçmişi saklamadan yaptık. Her iki tarafın da aileleri durumdan haberdar. Sözlüm Temmuz'un başında 18'ini bitiriyor. İşlemlerin Kanada'da devam etmesini istiyoruz. Bundan sonrasında ne yapmamız gerekir?

Niyet mektubumda geri dönmeyeceğimi belirttiğim için bu evlilik başvurularında karşıma çıkıp benim red olmama sebep olabilir mi?
Evlilik ispatını nasıl yapabiliriz? Neler göstermemiz gerekir? İkimiz de öğrenci statüsündeyiz, bu sponsorlukta sıkıntı çıkartır mı? Ayrı kalmak istemiyoruz, evliliğimiz formalite değil. Beni ülkeme geri gönderme ihtimalleri nedir?

Sayın Sergi merhaba,
Öncelikle daha detaylı anlamak için ''Niyet mektubumda geri dönmeyeceğimi belirttiğim için'' Siz dil eğitimi başvurunuzda mektubunuzda geri dönmeyeceğinizi mi belirttiniz özellikle?
Eğer bunu yaptıysanız ve devamında neden dönmeyeceğinizden de bahsetti iseniz (Nişanlıklık, evlilik vs ) bu vize onayı ne yazıkki gerçekleşmeyecektir. Eğer, neden de iş kurma vesaire ve bunun yanında banka hesaplarında yüksek miktarda bir maddiyat göstermedi iseniz. Umarım ben yanılırım......
Senaryonuz bu durumda Vize onayını beklemeye kalıyor, çünkü iki konu birbirlerinden çok farklı yani Inland application (Kanada içinden) - Outland application(Kanada dışından) ...Isterseniz bu vize sonucunu bekleyelim. Ona göre yapılması gereken ve uygulanması gerekenleri paylaşalım.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Mervan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mervan »

öncelikle herkese merhabalar...
sayın excellans yeni siteniz hayırlı olsun.
Hatırlayacağınız üzere bende kanadaya eşimin aracılığıyla sponsorluk yoluyla başvuruda bulunmuştum. 6 ocakta sağlık raporu dahil tüm gerekli evrakları tamamlayıp başvuruda bulunmuştuk. 4 martta da başvurumuzun onaylandıgı bildirildi bize. ondan sonra da eşim QUEBEC eyaletinde oturdugundan eyalet formlarını da tamamlayıp gönderdi.
2 hafta önce QUEBEC eyaletindende başvurumuzun kabul edildigi bize bildirildi. Ve nihayetinde pazartesi günü ankaradan bana telefon edip vizemin onaylandıgını vize için pasaportunuzu getirin veya bize yollayın diye haber verdiler. artık nasipse önümüzdeki salı pasaportumla ankaraya gidip vizemi alacağım inşaallah. umarım bekleyen herkes en kısa zamanda benim gibi hayırlı haberleri alıp sevdiklerine kavuşurlar.
burda sayın excellans'a merak ettigim ve emin olamadıgım bir konuda danışmak istiyorum. vize görevlisi benden herhangi bir belge veya bana mülakattan bahsetmedi vize için pasaportunuz lazım sizmi getirirsiniz yada göndermek mi istersiniz diye sordu bende kendim geleceğim dedim. gittigimde herhangi bir mülakata girermiyim veya herhangi bir belge falan yanımda götürmem gerekirmi?
Başta excellans ve diğer tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. sizlerin sayesinde bu süreçte çok önemli bilgiler edindim. çok sağolun.
Kullanıcı avatarı
sergi

Okunmamış mesaj gönderen sergi »

[quote="Excellans"][quote="sergi"]Merhaba arkadaşlar, öncelikle siteniz hayırlı olsun.

Niyet mektubumda geri dönmeyeceğimi belirttiğim için bu evlilik başvurularında karşıma çıkıp benim red olmama sebep olabilir mi?

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden herkese teşekkürler.[/quote]
[b]Sayın Sergi merhaba,
Öncelikle daha detaylı anlamak için ''Niyet mektubumda geri dönmeyeceğimi belirttiğim için'' Siz dil eğitimi başvurunuzda mektubunuzda geri dönmeyeceğinizi mi belirttiniz özellikle?
Eğer bunu yaptıysanız ve devamında neden dönmeyeceğinizden de bahsetti iseniz (Nişanlıklık, evlilik vs ) bu vize onayı ne yazıkki gerçekleşmeyecektir. Eğer, neden de iş kurma vesaire ve bunun yanında banka hesaplarında yüksek miktarda bir maddiyat göstermedi iseniz. Umarım ben yanılırım......
Senaryonuz bu durumda Vize onayını beklemeye kalıyor, çünkü iki konu birbirlerinden çok farklı yani Inland application (Kanada içinden) - Outland application(Kanada dışından) ...Isterseniz bu vize sonucunu bekleyelim. Ona göre yapılması gereken ve uygulanması gerekenleri paylaşalım.

Saygılar,[/b][/quote]

Sayın Excellans,
Ufak bir hata yanlış anlaşılmaya sebep olmuş. Geri döneceğimi* belirttiğim için olacaktı. Hatamı düzelttim, tekrar okuyup yorumlarsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Mervan yazdı:öncelikle herkese merhabalar...
sayın excellans yeni siteniz hayırlı olsun.
Hatırlayacağınız üzere bende kanadaya eşimin aracılığıyla sponsorluk yoluyla başvuruda bulunmuştum. 6 ocakta sağlık raporu dahil tüm gerekli evrakları tamamlayıp başvuruda bulunmuştuk. 4 martta da başvurumuzun onaylandıgı bildirildi bize. ondan sonra da eşim QUEBEC eyaletinde oturdugundan eyalet formlarını da tamamlayıp gönderdi.
2 hafta önce QUEBEC eyaletindende başvurumuzun kabul edildigi bize bildirildi. Ve nihayetinde pazartesi günü ankaradan bana telefon edip vizemin onaylandıgını vize için pasaportunuzu getirin veya bize yollayın diye haber verdiler. artık nasipse önümüzdeki salı pasaportumla ankaraya gidip vizemi alacağım inşaallah. umarım bekleyen herkes en kısa zamanda benim gibi hayırlı haberleri alıp sevdiklerine kavuşurlar.
burda sayın excellans'a merak ettigim ve emin olamadıgım bir konuda danışmak istiyorum. vize görevlisi benden herhangi bir belge veya bana mülakattan bahsetmedi vize için pasaportunuz lazım sizmi getirirsiniz yada göndermek mi istersiniz diye sordu bende kendim geleceğim dedim. gittigimde herhangi bir mülakata girermiyim veya herhangi bir belge falan yanımda götürmem gerekirmi?
Başta excellans ve diğer tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. sizlerin sayesinde bu süreçte çok önemli bilgiler edindim. çok sağolun.
Sayın Mervan merhaba,
Hayırlı uğurlu olsun öncelikle tebrikler, Salı günü sabahtan orada olunuz saat 09:30 gibi pasaportunuzu teslim ediniz öğleden sonrada 15:00 - 16:00 arası tekrar gidip pasaportunuzu geri alınız. Yapacağınız sadece bu evrak vesaire istemedi iseler götürmeyeceksiniz. Zaten Salı gittiğinizde resepsiyondan pasaportunuzu alacaklar ve size öğlen geri gelin diyecekler. Yani bir görüşme vesaire yapma şansınız yada başka birşey olmayacak hepsi 2-3 dakikalık içeri giriş pasaport teslim ve çıkış olacak. Eğer Ankara'da yaşamıyorsanız bence hiç gidip ekstra masraf yapmayın güzelce yarın pasaportunuzu MNG kargo ile yollayın. Ama yok önemli değil gidip Ankara'yı göreyim, konsolosluğu göreyim ve sabahtan akşama kadar vakit geçirip bekleyeyim diyorsanız tabiki yine bu sizin tercihiniz. Basit bir hesap ile Ankara gidiş geliş en az 100-150 tl (Yeme, vakit geçirme vs ) MNG kargo (hem göndermek hemde gelen pasaportu teslim almak 15-20tl). Sizin kendinizin teslim etmesi ve almasıyla, Kurye ile yollamanızın arasındaki işleyiş farkı sadece şahsi yorgunluğunuz ve maddiyat.....Dediğim gibi hayırlı uğurlu olsun tekrar, seçim size kalmış...

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sergi yazdı:Merhaba arkadaşlar, öncelikle siteniz hayırlı olsun.
Sayın Excellans,
Ufak bir hata yanlış anlaşılmaya sebep olmuş. Geri döneceğimi* belirttiğim için olacaktı. Hatamı düzelttim, tekrar okuyup yorumlarsanız çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Sergi merhaba,
Evet, bunu anladığımız için zaten size detay vermedik. Yani yukarıda da düzelttiğiniz gibi ilk önce vize işleminiz bir sonuçlansın öyle detaylandıralım. Çünkü daha evvelde belirttiğim gibi iki başvuru süreci birbirinden çok farklı ve çok daha ayrıntılı. Kafanızın karışmaması açısından ilkönce başvuruda bulunduğunuz vize işlemi sonuçlansın, sonraki seçim üzerine detaylandırıp bilgi verelim sizde böylece daha sağlam adımlarla hazırlığınızı tamamlamış olursunuz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Mervan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Mervan »

Çok teşekkür ederim Excellans
evet kendim gidip bir sürü zahmet ve masrafa katlanmaktansa pasaportu yollamak en mantıklısı görünüyor. öneriniz için çok teşekkür ederim. inşaallah bekleyen herkes benim gibi kısa zamanda mutlu haberi alırlar...
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Size bir sorum daha olacak konsolosluk hiç cağırmadan direk red verme yetkisi var mi ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Size bir sorum daha olacak konsolosluk hiç cağırmadan direk red verme yetkisi var mi ?
Sayın Tc-Yusuf merhaba,
Evet, mümkündür. Yani eğer dosya ve sunulan ilişki ve bunu ispatlayıcı belge vesaireler gerçekten hiç birşeyi sunup yada ispatlar cinsten değilse. Konsolosluk görüşmeye çağırmaya gerek duymadan da Refuse - Red edebilir fakat nasıl ve hangi nedenlerle refuse ettiğini bildiren bir mektubla.

Şöyle detaylandırabiliriz süreci :

1-Dosya ve başvuru gelir - Direkt vize için çağrılınır yada pasaport istenir - Bunun anlamı: Sunulan dosya ve belgeler yeterli olmuştur görevli ilgili dosyaya inanmıştır.
2- Dosya ve başvuru gelir - Görevli Interview - Görüşme ihtiyacı duyar - Bunun anlamı: Belgeler, destek evrakları ilişkinin varlığını ortaya koyuyordur fakat görevli bazı konularda çekinceleri vardır. Bunu yüz yüze sormak ve gidermek ihtiyacı duyuyor demektir.
3- Dosya ve başvuru gelir - Görevli direkt Refuse eder- Bunun anlamı: Dosya'da verilen sunulan destek belgeleri ve ilişkinin başlangıç - devam eden süreç vs. hiçbir şekilde inandırıcı değildir.

Saygılar,
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Şimdi ben bugun konsoloslugun sitesinden dosyanın durumuna bakdim Ve iki şikda bu sekle donmus Decision Made konsolosluk bolumunede su yazilmiş merak etdik acaba ne karar alınmış diye A decision has been made on YUSUF YESILTAS's application. The office will contact YUSUF YESILTAS concerning this decision.
insan korkuyor bu kadar zaman sonra allah gostermesın oyle bı karar alırlar dıye
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Şimdi ben bugun konsoloslugun sitesinden dosyanın durumuna bakdim Ve iki şikda bu sekle donmus Decision Made konsolosluk bolumunede su yazilmiş merak etdik acaba ne karar alınmış diye A decision has been made on YUSUF YESILTAS's application. The office will contact YUSUF YESILTAS concerning this decision.
insan korkuyor bu kadar zaman sonra allah gostermesın oyle bı karar alırlar dıye
Sayın TC-Yusuf,
Dosyanızda verilen bu bilgi değişikliği tarihi, sizin yeni sağlık raporundan öncemi sonra mı ?
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Ben yeni saglık raporunu salı gunu aldım Dun akşamda eve geldim siteyi acdigımda bu yazıyordu acaba dedik karar alınmıs mı cagıracaklar mıdır.Diye dusunurken dedim paylasayım burda ama tarih felan hiç birsey yok sadece o yazı yazıyor.Bende dusundum acaba saglık raporu için mi diye ama eşim saglık raporu için olsa konsolosluk karar sayfasına girişdeki yere direk Decision Made bunu yazmazdi dedi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ben yeni saglık raporunu salı gunu aldım Dun akşamda eve geldim siteyi acdigımda bu yazıyordu acaba dedik karar alınmıs mı cagıracaklar mıdır.Diye dusunurken dedim paylasayım burda ama tarih felan hiç birsey yok sadece o yazı yazıyor.Bende dusundum acaba saglık raporu için mi diye ama eşim saglık raporu için olsa konsolosluk karar sayfasına girişdeki yere direk Decision Made bunu yazmazdi dedi.
Sayın Tc-Yusuf,
Eğer çağıracak olsalardı, karar vermeden evvel çağırırlardı. Hayır sağlık raporu için değil, demekki karar verdiler. Yakında elinizde olur umarım kötü değildir. Ama yüzde 80 refuse ettiler. Siz göndermediniz değil mi sağlık raporunun evrağını?? Bu hafta karar ile ilgili mektup elinize ulaşır. Bakalım hayırlısı olsun, eşinize itiraz davası gözüküyor şimdilik. Umarim yanılan ben olurum.....

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans

Formları anca vakit bulup tamamlayabildik, size söyle bir sorum olacak bildiğiniz üzere bizim gitmek için çok büyük bir acelemiz bulunmamakta, bu nedenle sağlık muayenesini ve Right of Permanent Residence Fee yi Dosya Ankara ya geldiğinde ve Eksik belgeler olarak bizden istendiğinde gerekli muayeneyi olsak ve ilgili ücreti yatırsak gecikme dışında herhangi bir sorun olurmu?

Diğer bir konu ise evliliğin kanıtı için istenilen fotoğrafları CD ye koyup göndermemizde bir sakınca varmıdır yoksa hepsini tab mı edelim, fotoğrafların çok olması nedeniyle böyle bir yöntemi seçeyim diyorum ama Part3 A3 sayfasında Video disk veya video kasedi göndermeyin falan diyor. Sizce fotoğraflar için CD de bu sınıfa mı girer?

Sayın TC-Yusuf,
Üzülerek sölemek istiyorum aynı yazıları geçen sene bende görmüştüm ve karar 10 gün sonra mektup ile eşimin cezalı durumundan dolayı dosyanın kapandığı olarak gelmişti. bu nedenle umarım butür bir cevap alamazsınız ama Sayın Excelansın dediği gibi duruma hazırlıklı olun.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nekropsi yazdı:Sayın Excellans

Formları anca vakit bulup tamamlayabildik, size söyle bir sorum olacak bildiğiniz üzere bizim gitmek için çok büyük bir acelemiz bulunmamakta, bu nedenle sağlık muayenesini ve Right of Permanent Residence Fee yi Dosya Ankara ya geldiğinde ve Eksik belgeler olarak bizden istendiğinde gerekli muayeneyi olsak ve ilgili ücreti yatırsak gecikme dışında herhangi bir sorun olurmu?

Diğer bir konu ise evliliğin kanıtı için istenilen fotoğrafları CD ye koyup göndermemizde bir sakınca varmıdır yoksa hepsini tab mı edelim, fotoğrafların çok olması nedeniyle böyle bir yöntemi seçeyim diyorum ama Part3 A3 sayfasında Video disk veya video kasedi göndermeyin falan diyor. Sizce fotoğraflar için CD de bu sınıfa mı girer?

Sayın TC-Yusuf,
Üzülerek sölemek istiyorum aynı yazıları geçen sene bende görmüştüm ve karar 10 gün sonra mektup ile eşimin cezalı durumundan dolayı dosyanın kapandığı olarak gelmişti. bu nedenle umarım butür bir cevap alamazsınız ama Sayın Excelansın dediği gibi duruma hazırlıklı olun.
Sayın Nekropsi merhaba,
Öncelikle hayır dediğiniz gibi Sağlık muayenesi sonra yapılması sadece dosyanızı geciktirir. Ödeme konusu zaten sorun değil o aynı gün halledilecek bir durum onda da sorun yok. Fakat resimler kesinlikle tab edilecek hiçbir türlü yada çeşit digital kayıt kabul edilmemektedir.(Video kaset, Cd, Disket, Usb bellek vs). Resimleriniz eğer gerçekten çoksa içlerinden seçim yapınız. Özellikle bol miktarda eğer var ise aileler ile birlikte olanlar ve birazda sizin değişik ortamlarda bulunan resimlerden 30-50 adet zaten yeterli olacaktır.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,

Bir sorum daha olacak, Arşiv kayıtlı sabıka kaydı için Noter tastikli çevirisini yaptırıyorum. Evlilik cüzdanı ingilizce ve Fransızca açıklamalar var bunun noter tastiği gereklimidir. Diğer belgeler Askerlik Terhis belgesi, Kütük kaydı ve Nüfüs Cüzdan fotakopisinin İngilizce Tercümelereini yaptırıp yeminli tercüman mühürünü vurdurmamız veterli olur mu yoksa Notere de onaylatmamız gereker mi?

Gerçi daha önce Konsolosluktan şu şekilde mesaj almıştım ama sonra sorun çıkmamması için CIC ve Ankarada ben yinede İngilizce tercümelerini yapıp tercüme ofisine de para vermiyeceğimden, yeminli tercüme mühürü vurdurmak istiyorum. Bu konuda fikrinizi alabilirmiyim.

"This is to inform you that english translated copy of birth certificate for your spouse, family registration certificate and police certificate were in your spouse application file.

YOU DO NOT NEED TO PREPARE AGAIN.

You can just refer in your next application that those certicates are in your previous application of your spouse. File number was given at the subject part.

We hope this will help you.

Sincerely yours, "
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

nekropsi yazdı:Sayın Excellans,

Bir sorum daha olacak, Arşiv kayıtlı sabıka kaydı için Noter tastikli çevirisini yaptırıyorum. Evlilik cüzdanı ingilizce ve Fransızca açıklamalar var bunun noter tastiği gereklimidir. Diğer belgeler Askerlik Terhis belgesi, Kütük kaydı ve Nüfüs Cüzdan fotakopisinin İngilizce Tercümelereini yaptırıp yeminli tercüman mühürünü vurdurmamız veterli olur mu yoksa Notere de onaylatmamız gereker mi?

Gerçi daha önce Konsolosluktan şu şekilde mesaj almıştım ama sonra sorun çıkmamması için CIC ve Ankarada ben yinede İngilizce tercümelerini yapıp tercüme ofisine de para vermiyeceğimden, yeminli tercüme mühürü vurdurmak istiyorum. Bu konuda fikrinizi alabilirmiyim.

"This is to inform you that english translated copy of birth certificate for your spouse, family registration certificate and police certificate were in your spouse application file.

YOU DO NOT NEED TO PREPARE AGAIN.

You can just refer in your next application that those certicates are in your previous application of your spouse. File number was given at the subject part.

We hope this will help you.

Sincerely yours, "
Sayın Nekropsi,
Saydığınız hiç bir belgeye noter tasdiği yaptırmanıza gerek yok. Sadece orjinalleri ve yeminli tercümeleri yeterlidir. Evlilik cüzdanın eğer fotokopisini koyacaksanız evet aslı gibidir yani noter tasdiği gereklidir. Diğer Sabıka kaydı, Nüfus örneği, Terhis belegesi vs noter tasdiğine gerek yoktur.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans
Değerli bilgileriniz için Teşekkürler,
Peki Arşiv Kayıtlı Adli Sicil Kaydınında Yeminli Tercüme ofisinden tercümesi yeterlimidir yoksa, onun için Noter tastiği yaptırayım mı?
Geçen seneki başvurumda tümümünü Tercümenin ardından Noter tastiği yaptırmıştım ve epey ücret ödemiştim Notere, az para da değil bu ücret. Tekrar teşekkürler.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Sayın Excellans,
Cevabı zaten yazınızda vermişsiniz, dikkatli okumamışım kusura bakmayın. Tekrar Teşekkürler.
ResimResim
tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Nekropsi
Ne gibi cezali durumundan dolayı kapandı dosyanız ?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tc-yusuf yazdı:Sayın Nekropsi
Ne gibi cezali durumundan dolayı kapandı dosyanız ?
Tc-Yusuf merhaba,
Sayın Nekropsi'nin dosyası, sponsorunun yani Kanada'da olan eşinin yanlış işlem yapması sonucu kapandı sonra bu yanlış işlemi düzelttiler ve tekrar başvuru yapıyorlar. Ceza durumu derken kişilerin aldığı hukuksal adli ceza olarak değil yanlış anlaşılma olmasın.

Saygılar,
Saygılarımızla,

tc-yusuf
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans
Hımm ya bakalım bizim ki neden böyle oldu.benim adli sicil var ama arsivde gozukuyor sicilde gozukmuyor ve silinmesi için 2012 bulmesi lazim 240 milyon para cezasi ya birde ben şimdi saglık raporu aldım yolladım ya dosyam kapandı farzedelım bı nedenden dolayı o yenı aldıgım saglık raporuda yanıyor mu :) birde ben hastanenin verdıgı kagıdı yollamısdım konsolosluga

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön