Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
posiable
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen posiable »

Merhaba iyi calismalar
Ben 2017 kanada vatandasi esim ile evledik.
Bi iki defa red aldik.
Sabrettik. Size sorduk
Avukat tutun dediniz. Karara itiraz ettik. Geçen ay
Yuksek Mahkeme bizi haklı buldu ve evliliğin gerçek olduğunu onayladı.
Sayın admin samimi söylüyorum 5 yıll sabırla bekledik.
Bundan sonraki süreç nasıl olucak. Pasaport istemediler ne zaman isterler 2 yıl önce medicale girmiştim. Tekrar mı gircem.
Beni aydınlatırmısın.
Teşekkürler 🙏
gokan
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen gokan »

sayın excellans yine sizin basinizi agritacagim ben amerikadan deportluyum uc defa amerikaya iltica yoluyla sınırda girmisligim var bir de evlilik yaptım amerikan immigration i evliliğimin sahte oldugunu söylemişti tabikide gercekti esimin aldatmasıyla basıma bunlar gelmişti simdi ki esim ise kanada vatandaşı iki yıl önce kanadaya başvuru yaptık ama dosya kabul görmedi biz kanada olarak amerikan kanunlarını takip ediyoruz dediler 6 yıl kanadaya giremezsin dediler şükür bu süreçte doldu fakat şimdide kanada ya başvuru yapacağız ama amerikan gecmisimden dolayı kimse dosyamın kabul görmeyeceğini çok az bir şansım oldugunu hatta turkiye de bile birlikte yasasak yine büyük ihtimalle beni kanadaya kabul etmeyeceklerini soyluyorlar esimin in çocuklarda var turkiye de yasaması çok zor esim beni çok seviyor benim icin yasayacagini biliyorum yaşlı anneside var bir de üstüne cevap verme suresi 24 ay a uzatilmis simdi sizden ricam bu icinde bulunduğum çıkmazdan nasıl çıkabilirim insanların gecmisini kullanarak aile birleşimlerini neden engellemeye calisiyorlar biz simdi ne yapabiliriz ya da bilgi alabileceğimin bu durumlar icin tavsiye edebileceğiniz bir avukat var mi kanadadan çok uzun oldu yardimci olursanız çok seviniriz teşekkürler
En son gokan tarafından Eylül 25, 2022, 8:44 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

posiable yazdı: Temmuz 19, 2022, 1:17 pm Merhaba iyi calismalar
Ben 2017 kanada vatandasi esim ile evledik.
Bi iki defa red aldik.
Sabrettik. Size sorduk
Avukat tutun dediniz. Karara itiraz ettik. Geçen ay
Yuksek Mahkeme bizi haklı buldu ve evliliğin gerçek olduğunu onayladı.
Sayın admin samimi söylüyorum 5 yıll sabırla bekledik.
Bundan sonraki süreç nasıl olucak. Pasaport istemediler ne zaman isterler 2 yıl önce medicale girmiştim. Tekrar mı gircem.
Beni aydınlatırmısın.
Teşekkürler 🙏
Sayin Posiable merhaba,
Oncelikle sonuc hayirli olsun. Konsoloslugun yogunluguna gore degismekle beraber sureciniz sonuclandirilacak ve yine sizden saglik raporu talebi yapilacakdir. Suan yine ve sadece beklemek durumundasiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
savastmz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen savastmz »

Merhabalar,

Öncelikle bu forumun oluşmasını sağlayan herkese teşekkür ederim sayenizde çok yararlı bilgiler ediniyoruz.

Ben kanadada yaşıyorum ve evliyim. Eşim bana sponsor oldu ve sponsorluğun kabul edildiğine dair emaili geçen hafta aldım. Daha sonrasında gerekli bilgileri doldurdum ve PR portalda hesabım oluştu. Pr portalda kanadada olduğuma dair decleration’ı submit ettim, pr kartının gönderilmesini istediğim adresi ve pr kartında olması gereken fotoğrafı geçen hafta submit ettim. Aradadan 1 hafta geçmesine rağmen Pr portaldaki durumum hala in review with IRCC durumunda. Bu bir sorun olduğunu gösterir mi ve aşağı yukarı zaman approved oluyor ? Ordaki bölümler aprroved olduğunda mı pr kartı gönderiliyor ? Çünkü bir kaç kişinin pr kartları pr portaldaki durum hala in review olmasına rağmen gönderilmiş.

Ek bir bilgi,

Application number girerek kontrol ettiğimiz tool sitede ise hala daha Sponsorluğun kabul edildiği yazmıyor. Sanırım tool sitesininde güncellenmesi zaman alıyor.

Umarım sorularımı cevaplarsınız , şimdiden teşekkür ederim
Esila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Esila »

Merhabalar efendim ben 12 Ağustos 2022 de medikal sağlık taramasi bayağı uzun bir zamandır aile vizemizin sonuçlanmasini bekliyoruz.Ben izmir'deyim eşim Kanada da çok zor oluyor.islemlerimiz 9 Mayis 2022 de başlandı.Sponsorluk başvurusu kabul edildi fakat PR hala in process diyor.Esim oranın vatandaşı.Bundan sonra süreç nasıl olur artık hiç sabrımız kalmadi.Yardimci olursanız çok sevinirim
Esila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Ve biz 30.11.2021 de evlendik.Medikal sağlık taramasından sonra 4,5 ay beklemek normal mi? Cevabınız için çok teşekkür ederim herkese hayırlı haberler diliyorum
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Esila yazdı: Ocak 8, 2023, 12:32 am Merhabalar efendim ben 12 Ağustos 2022 de medikal sağlık taramasi bayağı uzun bir zamandır aile vizemizin sonuçlanmasini bekliyoruz.Ben izmir'deyim eşim Kanada da çok zor oluyor.islemlerimiz 9 Mayis 2022 de başlandı.Sponsorluk başvurusu kabul edildi fakat PR hala in process diyor.Esim oranın vatandaşı.Bundan sonra süreç nasıl olur artık hiç sabrımız kalmadi.Yardimci olursanız çok sevinirim
Sayin Esila merhaba,
Paylastiklariniz uzerinden dosyanizin normal sureci icinde devam ettigini soyleyebiliriz, Saglik raporu talebi / biometric parmak izi talebi sonrasi dosyaniz Ankara konsoloslugunun yogunluguna ve oncelikli dosyalar durumuna bagli olarak sirasi geldiginde isleme alinacak ve herhangi bir evlilik, iliski vb sorunlar yok ise sonuclandirilacakdir. Malumunuz depremden zarar gormus kisi yada aileler, Afganistan ve Ukrayna vatandaslarinin islem oncelikleri bulunmaktadir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Esila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevabınız için çok teşekkür ederim 12 Ağustos 2022 de medikal tarama yapıldı fakat biometric parmak izi istemediler herkesten isteniliyor mu? Ve bunun için de bekleyecek miyiz uzun süren bir işlem mi??
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Esila yazdı: Mart 22, 2023, 2:16 am Cevabınız için çok teşekkür ederim 12 Ağustos 2022 de medikal tarama yapıldı fakat biometric parmak izi istemediler herkesten isteniliyor mu? Ve bunun için de bekleyecek miyiz uzun süren bir işlem mi??
Sayin Esila merhaba,
Evet, sizden talep edilecek. Uzun bir islem olmayip 20 - 30 dakika icinde tamalayabiliyor ve dosyaniza takip eden 24 saat icinde islenmis oluyor.
Saygılarımızla,

Esila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Teşekkür ederim biyometri ve görüşmeye ihtiyacimiz yok ve polis sertifikası ve pasaportumu taratıp göndermemi istediler.Pasaportumun orjinalini istemediler.Pr kartımı mail olarak mi gönderecekler yoksa pasaportumum istenmesini bekleyecek miyim.Sanirim son asamadayiz ama nerdeyse iki yıl oldu ve zorlu bir süreç.Pr kartını adrese mi yoksa mail olarak mi gönderecekler? Desteğiniz için çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Esila yazdı: Ağustos 6, 2023, 7:15 pm Teşekkür ederim biyometri ve görüşmeye ihtiyacimiz yok ve polis sertifikası ve pasaportumu taratıp göndermemi istediler.Pasaportumun orjinalini istemediler.Pr kartımı mail olarak mi gönderecekler yoksa pasaportumum istenmesini bekleyecek miyim.Sanirim son asamadayiz ama nerdeyse iki yıl oldu ve zorlu bir süreç.Pr kartını adrese mi yoksa mail olarak mi gönderecekler? Desteğiniz için çok teşekkür ederim
Sayin Esila merhaba,
Oncelikle onay zamani pasaportunuzun asli sizden talep edilecek ve Gocmenlik giris vizeniz ile beraber COPR ( Confirmation of Permanent Resident) dokumaniniz size zarf icinde ulastirilacak. Bu adimdan sonrada siz Kanada'ya giris yaptiginizda sinir gorevlisi dosyanizi kontrol edecek, size isim / soyad / dogum tarihi vs vs bilgilerinizin dogrulugunu sorup sizden esas PR kartinizin gonderilmesi icin Kanada ici adres talep edecek, bu adresi verdikten sonra yeni PR kartiniz ortalama 6 -8 hafta icinde bildirdiginiz Kanada adresinize gonderilecek.
Saygılarımızla,

Esila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cevabınız için çok teşekkür ederim pasaportumu istediler gönderdim ama hala bir haber yok ortalama bir süre var mı acaba

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön