open work permit

Kanada çalışma vizesi ve Kanada'da çalışma hakkında bilgi alabileceğiniz ve paylaşım yapabileceğiniz Kanada forum başlığımızdır.
pace
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

open work permit

Okunmamış mesaj gönderen pace »

Selamlar Excellans;
Geçen sene 1 yıllık abd deneyimizi oldu, eşim üzerinden work permit başvurusunda bulunmuştum ve oraya gider gitmez başvuruyu yaptığımda elime ulaşması 4 ayı bulmuştu. Artık hedefimiz Kanada göçmenliği ve şu an ita alabilmek için yeterli puanımız yok 445i geçemiyoruz. Bunun için Canadian experience classdan başvurmak istiyoruz. Ben lisans eşim ise doktora mezunu. Eşime work permit alabilmemiz için 1 senelik bir eğitim programına kayıt olmak istiyorum. Bu noktada süreler kafamı karıştırıyor. Okuldan kabul aldıktan sonra vize başvurusunda bulundum ve aldım diyelim. 1) Eşime work permit başvurusunu hangi aşamada yapabiliriz. Gitmeden burdan yapılabiliyor mu, yoksa ben eğitime başladıktan sonra mı yapabiliryoruz? 2) Eğitimim bitti ve 1 yıllık pgwp aldım diyelim. eşimin work permit durumu ne olacak benim pgwp dolayısıyla uzatma başvurusunda bulunabiliyor mu. Yoksa iş verenle anlaşıp iş teklifi mi alması gerekiyor. Sonuç olarak düşüncemiz şu önümüzde 2 yıllık bir süre olacak ve bu sürede eşimin geçerli iş gruplarında 1 yıllık kesintisiz çalışması, bu sayede LMIA'ya ihtiyac duymadan iş teklifi alabilmesi, iş teklifi almamış olsa bile ita için yeterli puanı toparlayabilmek.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: open work permit

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Selamlar Excellans;
Geçen sene 1 yıllık abd deneyimizi oldu, eşim üzerinden work permit başvurusunda bulunmuştum ve oraya gider gitmez başvuruyu yaptığımda elime ulaşması 4 ayı bulmuştu. Artık hedefimiz Kanada göçmenliği ve şu an ita alabilmek için yeterli puanımız yok 445i geçemiyoruz. Bunun için Canadian experience classdan başvurmak istiyoruz. Ben lisans eşim ise doktora mezunu. Eşime work permit alabilmemiz için 1 senelik bir eğitim programına kayıt olmak istiyorum. Bu noktada süreler kafamı karıştırıyor. Okuldan kabul aldıktan sonra vize başvurusunda bulundum ve aldım diyelim. 1) Eşime work permit başvurusunu hangi aşamada yapabiliriz. Gitmeden burdan yapılabiliyor mu, yoksa ben eğitime başladıktan sonra mı yapabiliryoruz? 2) Eğitimim bitti ve 1 yıllık pgwp aldım diyelim. eşimin work permit durumu ne olacak benim pgwp dolayısıyla uzatma başvurusunda bulunabiliyor mu. Yoksa iş verenle anlaşıp iş teklifi mi alması gerekiyor. Sonuç olarak düşüncemiz şu önümüzde 2 yıllık bir süre olacak ve bu sürede eşimin geçerli iş gruplarında 1 yıllık kesintisiz çalışması, bu sayede LMIA'ya ihtiyac duymadan iş teklifi alabilmesi, iş teklifi almamış olsa bile ita için yeterli puanı toparlayabilmek.

Sayın Pace merhaba,
Eşlerden bir tanesi eğitim vizesi onaylandıktan sonra diğer eş open work permit başvurusunu yapabilir. Mutlaka okula başlanmalı kuralı yoktur. Mezun olan eş Post Graduate Work Permit başvurusunu yapıp sonuclandıktan sonra ve yine işe başlayıp bordro, paystub etc. aldıgı anda diğer eş için Open Work Permit başvurusunu (Uzatmak için) gercekleştirebilir. Bu arada sahip olacagınız 445 CRS puanı sizi eyaletsel davetiye alınmında da şanslı kılacaktır. Eğitim öncesi bu olanagı degerlendirmenizi tavsiye ederiz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA ÇALIŞMA VİZESİ, KANADA İŞ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön