Kanada (self-employee)Göçmenlik Hakkında Yardım!

Kanada göçmenlik başvurusu hakkında temel bilgiler aktaracağız
jila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen jila »

Merhaba Excellance,
Ben ve nişanlım Kanada ya göç yolu ile gitmek için araştırmalara başladık ve İzmir'de xxxxx okulları ve xxxxxxx sitesinin sahibi olan bir aracı firma ile ön görüşme yapmış olup nişanlım ve benim cv.lerimizi değerlendirmeleri için gönderdik. Kanada da ki avukatları ile görüşüp uygunluğumuz ile ilgili kısa sürede geri dönüş yapacaklar. Kabul olma ihtimalimizin yüksek olması durumunda işlemlere başlayarak, Self-employee yoluyla minimum 8, maximum 12 ay içerisinde Kanada ya göçmen olarak geçiş yapabileceğimizi belirttiler.
Ben yabancı bir firmada Ziraat Mühendisi olarak çalışmaktayım.Bu mesleğimde toplam 6 yıldır çalışmaktayım, yaşım 30 ve yabancı dilim ortanın biraz üst seviyesinde.
Sizce bu yöntemle Kanada ya göçmen olarak gidebilme ihtimalimiz nedir ve bu yöntem sizce mantıklı ve uygulanabilir bir yol mu? Ayrıca bu danışmanlık şirketi hakkında herhangi bir bilginiz var mıdır?
Konu hakkında ki en bilgilerinizden faydalanabilirsek çok memnun oluruz. Bir süredir bu forumu takip ediyor ve sizin bize en uygun bilgiyi vereceğinize inanıyoruz.
Şimdiden teşekkürler.
Not: Şirket ismi ve Web adresleri tarafımızdan silinmiştir.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Kanada (self-employed)Göçmenlik Hakkında Yardım!

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Jila merhaba,
Öncelikle samimiyetinize teşekkür ederiz. Fakat üzülerek bildirmeliyiz ki bizler ne yazıkki etik olarak başka şirketler, başka avukatlar, başka danışmanlar hakkında bir yorum yapmıyoruz bunuda anlayışla karşılamanızı dileriz. Ancak şunu bildirelim ''Self-Employed Başvuruları Minumum 8 ayda maksimum 12 ayda sonuçlandırılıyor'' bu bilgi yanlıştır. Bu bilgi resmiyete dayalı bir bilgi değildir, şöyleki eğer bu başvurunuzu bahsettiğiniz şirket Quebec eyaleti self-employed başvuru klasmanından yapmıyorsa!! Eğer bu klasmandan yapacaksa bahsedilen süreç bu süreçte olabilir. Fakat bu klasmandan yapılacak başvuruda siz Quebec eyaletinde ikamet ve oraya mutlak giriş yapmak zorunda kalır belli bir süre minimum 3 sizin kategoride bazen 6 ay kalmak zorunlulugunda kalabilirsiniz.

Sayın Jila, bizlere e-mail adreslerimizden CV'lerinizi ulaştırınız. Bizlerde durumunuza göre size uygun olabilecekleri detaylarıyla sizinle paylaşalım.
E-mail adreslerimiz:
info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
admin@bizvekanada.com
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
jila
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Kanada (self-employed)Göçmenlik Hakkında Yardım!

Okunmamış mesaj gönderen jila »

Sayın Excellans,
İlginize çok teşekkür eder ve istemiş oldugunuz cv leri gerekli adreslerinize yolladıgımızı bildirmek isterim.

SAYGILARIMIZLA
JİLA
bdatay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen bdatay »

MRB arkadaşım ve ben kanada da çalışmak için neler gerektiğini öğrenmek istiyoruz.Bize yardımcı olursanız seviniriz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Badatay merhaba,
Arkadaşınız ile size Kanada'da çalışabilmeniz için WORK PERMIT - çalışma izni gereklidir. Bu izni alabilmeniz içinde Kanada içinden yapılmış resmi bir iş teklifine ihtiyacınız vardır. Eğer Kanada'dan bir iş teklifiniz yok ise sahibi olduğunuz meslekler için Kanada'nın işveren sitelerinden iş başvurularınızı yapıp özellik ve deneyimlerinizin yeterliliğinde sizinle irtibata geçen şirket - kurum ile ilk önce iş konusunu halldedip sonrada başvurunuzu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
fatih3333
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen fatih3333 »

öncelikle merhaba herkeze..benim bilgi almak istediğim konu profesyonel sporcular için göçmenlikle ilgili olucak..ben türkiyede 4 yıldır profesyonel olarak futbol oynamaktayım 21 yasındayım ve kanadaya göçmen olarak gitmek istiyorum bu koonu hakkında beni bilgilendirecek kişilere şimdiden minnetlerimi sunuyorum..4 gözle bekliyorum..saygılar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Fatih3333 merhaba,
Aşağıdaki linkte detayları gereklilikleri bulabilirsiniz. Self-Employed
Saygılarımızla,

trooper
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen trooper »

merhabalar

Başlıktan yola çıkarak buraya yazmanın doğru olabileceğini düşündüm. Bundan önce "web page designer" olarak self-employed başvuru yapabilirmiyim diye sormuştum, bana ne gerekli olabilecekleri yazmıştınız.

endüstri mes. bilgisayar(yazılım), yaklaşık 4 yılı aşkın iş tecrübem var(çalıştığım firmadan antetlikağıda çalışma süremi yazdırdım) 27 yaşımı doldurdum, ilgilizcem basic yani 35 puanı geçiyorum.

Kasım ayı son haftası bir firma ile başvurumu self-employed olarak yaptım. aralık 22 sinde canada konsolosluğundan bir mektup geldi. Dec 7 2011 tarihinde dosyanın ellerine ulaştıgına dair bir mektuptu. kısaca içerisinde herhangi bir adres değişikliği olursa bildirmemi ve mulakata çağırılma durumunda 2 ay öncesinden haber verileceği yazıyor. yaklaşık 6 ay bitmek üzere. tahmini süre min. 10 ay demişsiniz.

sormak istediğim 10 ay dan önce olma ihtimali nedir?
benim konsoloslukla yaşayabilecegim sorunlar tahmini ne olabilir?
ayrıca bana gelen mektupta verilen bir "client id number" var. bu numara ile ben cic.gc.ca dan online check yaptığımda "We received your application for permanent residence on December 7, 2011." olarak görüyorum. yazan "permanent residence" normalmidir? yani ben sonuçta self-employed olarak başvuru yaptım.

iyi çalışmalar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

trooper yazdı:merhabalar

Başlıktan yola çıkarak buraya yazmanın doğru olabileceğini düşündüm. Bundan önce "web page designer" olarak self-employed başvuru yapabilirmiyim diye sormuştum, bana ne gerekli olabilecekleri yazmıştınız.

endüstri mes. bilgisayar(yazılım), yaklaşık 4 yılı aşkın iş tecrübem var(çalıştığım firmadan antetlikağıda çalışma süremi yazdırdım) 27 yaşımı doldurdum, ilgilizcem basic yani 35 puanı geçiyorum.

Kasım ayı son haftası bir firma ile başvurumu self-employed olarak yaptım. aralık 22 sinde canada konsolosluğundan bir mektup geldi. Dec 7 2011 tarihinde dosyanın ellerine ulaştıgına dair bir mektuptu. kısaca içerisinde herhangi bir adres değişikliği olursa bildirmemi ve mulakata çağırılma durumunda 2 ay öncesinden haber verileceği yazıyor. yaklaşık 6 ay bitmek üzere. tahmini süre min. 10 ay demişsiniz.

sormak istediğim 10 ay dan önce olma ihtimali nedir?
benim konsoloslukla yaşayabilecegim sorunlar tahmini ne olabilir?
ayrıca bana gelen mektupta verilen bir "client id number" var. bu numara ile ben cic.gc.ca dan online check yaptığımda "We received your application for permanent residence on December 7, 2011." olarak görüyorum. yazan "permanent residence" normalmidir? yani ben sonuçta self-employed olarak başvuru yaptım.
iyi çalışmalar.
Sayın Trooper merhaba,
Tüm bu merak ettiğiniz soruları sizin seçtiğiniz ve başvurunuzu yapan firma yada yetkililerine sormanızı rica edeceğiz. Madem başvurunuzu yapmışlar, sizde onları seçmişsiniz ve onlarda bu hizmetlerinden dolayı bir ücret ve para kazanacaklar sizin tüm bu konudaki soru, sorun ve ihtiyaçlarınıza cevap vermek ile yükümlü olmalıdırlar diye düşünüyoruz.

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

Excellans merhaba
bu baslik altinda ne kadar slef-employed kategorisiyle alakasi olmayan mesaj varsa yazilmis. bu self-emploeyd for quebec tam olarak nedir, bir nevi 100bin dolarlik yatirim yapan girisimci mi? bu 100bin dolarin kesin olarak invest edilmesi ulkeye sokulmasi sartmi yoksa sadece gostermek mi gerekiyor? bu basligi lutfen acarmisiniz?
bunun yani sira 2 senelik self-emploed tecrubesini aday nasil gosterebilir? tsk
iyi aksamlar
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

joseba yazdı:Excellans merhaba
bu baslik altinda ne kadar slef-employed kategorisiyle alakasi olmayan mesaj varsa yazilmis. bu self-emploeyd for quebec tam olarak nedir, bir nevi 100bin dolarlik yatirim yapan girisimci mi? bu 100bin dolarin kesin olarak invest edilmesi ulkeye sokulmasi sartmi yoksa sadece gostermek mi gerekiyor? bu basligi lutfen acarmisiniz?
iyi aksamlar
Sayın Joseba merhaba,
Öncelikle minimum 100 bin dolar sabit bir para degildir, başvuru yapacak adayın özelliklerine göre ( dil, yaş, eğitim, meslek) bu rakam 100 bin ve üstü olarak değişmektedir. Yani her 100 bin doları olan Quebec eyaleti self employed başvurusu yapabilir - kabul edilir diye bir şey yoktur. Bu yatırım degildir bu kendinize iş kurmaktır sahip olduğunuz mesleği icra etmek ve en az taahhüt ettiğiniz miktarda bu işi Quebec içinde yapılandırmaktır. Investor ile Self Employed ve Entrepreneur karıştırmayın. Investor - Yatırımcı ( Parayı devlete hibe eder ister iş kurar ister kurmaz 5 yıl faizsiz hibe yapar) Entrepreneur -Girişimci hem iş kurmalı hemde personel çalıştırmalı, Self Employed - Kendi mesleğini icra - iş kurmalı ama başkasını çalıştırma mecburiyetinde olmamak.

Diğer bir sorunuzda abiniz için sponsorluk olurmu diye sormuşsunuz. Hayır, 18 yaş üstü oldugu için ne yazıkki buna uygun değildir. Abinize iki türlü desteğiniz olabilir ya Quebec skilled worker - yada self employed başvurularında ekstra adaptasyon puanı vermek.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

Excellans yazdı:
joseba yazdı:Excellans merhaba
iyi aksamlar
Sayın Joseba merhaba,
Öncelikle minimum 100 bin dolar sabit bir para degildir, başvuru yapacak adayın özelliklerine göre ( dil, yaş, eğitim, meslek) bu rakam 100 bin ve üstü olarak değişmektedir. Yani her 100 bin doları olan Quebec eyaleti self employed başvurusu yapabilir - kabul edilir diye bir şey yoktur. Bu yatırım degildir bu kendinize iş kurmaktır sahip olduğunuz mesleği icra etmek ve en az taahhüt ettiğiniz miktarda bu işi Quebec içinde yapılandırmaktır. Investor ile Self Employed ve Entrepreneur karıştırmayın. Investor - Yatırımcı ( Parayı devlete hibe eder ister iş kurar ister kurmaz 5 yıl faizsiz hibe yapar) Entrepreneur -Girişimci hem iş kurmalı hemde personel çalıştırmalı, Self Employed - Kendi mesleğini icra - iş kurmalı ama başkasını çalıştırma mecburiyetinde olmamak.

Diğer bir sorunuzda abiniz için sponsorluk olurmu diye sormuşsunuz. Hayır, 18 yaş üstü oldugu için ne yazıkki buna uygun değildir. Abinize iki türlü desteğiniz olabilir ya Quebec skilled worker - yada self employed başvurularında ekstra adaptasyon puanı vermek.
Tesekkur ettim Excellans, "sahip olduğunuz mesleği icra etmek ve en az taahhüt ettiğiniz miktarda bu işi Quebec içinde yapılandırmaktır" cumlesiyle ilgili iki sorum var:
1)sahip olunan meslek Turkiye'de serbest meslek diye gecen herhangi bir dal oluyor mu? Sahsa ait bir bakkal, bir beyaz esya dukkani vs sahibi de serbest meslek erbabi oldugundan soruyorum, yoksa farkli birsey mi anlamam gerekiyor
2)"en az taahhut ettiginiz miktarda bu işi Quebec içinde yapılandırmaktır" derken, farazi konusuyorum kisinin kalifikasyonlari zaten cok cok yuksekse ve sadece minumum tutar olan 100bin dolari gostermesi yeterli oluyorsa, bu durumda taahhut ettigi miktar olan 100bin dolarlik bir isi QC icinde yapilandirmak mecburiyetinde midir? yoksa banka hesabinda gostererek basvurusunu yapabilir, ulkeye girip PR kartini alinca isterse bu parayi ulkeye sokmadan farkli mesleklerle ugrasabilir mi? benim anladigim bu... yanlissam duzeltin. saygilar
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
İki sorunuzuda beraber akışla cevaplayalım daha net anlaşılsın.
Kendi işini kurma - Self - employed (Quebec) başvurusunda başvuru sahibinin mesleki deneyim, yaş, eğitim, yabancı bilgisi, Quebec adaptasyonu değerlendirmesinden sonra yine yeterlilik şartları içinde taahhüt edecegi miktarı tüm başvuru esnasında ve PR statüsünde sunması - göstermesi ve ayrıcada yapacagı yada yapmayı düşündüğü iş hakkında da bu sermaye bazından Business Plan sunması gerek şarttır. Bunlardan sonra herşey iyi giti kişi Quebec'e geldi gelişinden sonra mutlaka 1 yıl içinde self - employed olarak bir iş kurması gereklidir. Bu Business Plan dahilindeki işte olabilir kendisinin Quebec'e intikalinden sonra karar verip yapmak istediği bir işte olabilir.
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU” sayfasına dön