KANADA ONTARIO EYALETİNDE YAŞAYAN TÜRKLER

Kanada'da yaşayan vatandaşlarımızın, ailelerin paylaşımlarını, anılarını, izlenimlerini, deneyimlerini sizlerle beraber paylaşacağız. Kanada eyaletlerindeki - Alberta, Ontario, Manitoba, Quebec, British Columbia, Saskatchewan, Prince Edward Island, Newfound land &Labrador, Nunavut
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada Ontario eyaletinde yaşayan vatandaşlarımızın izlenimlerini, tavsiyelerini ve Kanada hakkındaki artıları eksileri sizlerle paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
efecntrk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen efecntrk »

Merhabalar.Size bir sorum olacak.Toronto'nun soğuk olduğunu bilmeyen yoktur.Peki bu soğuk sosyal hayatı nasıl etkiliyor.Mesela herkes eve kapanıyor mu yoksa soğuğa rağmen herkes dışarda mı?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

efecntrk yazdı:Merhabalar.Size bir sorum olacak.Toronto'nun soğuk olduğunu bilmeyen yoktur.Peki bu soğuk sosyal hayatı nasıl etkiliyor.Mesela herkes eve kapanıyor mu yoksa soğuğa rağmen herkes dışarda mı?
Sayın Efecntrk merhaba,
Genel olarak cevap vereyim yine Toronto'da yaşayan arkadaşlar size detaylı bilgi verirler. Kanada halkı tüm ülke genelinde zaten soğuk ve kar ile yaşamaya alışık olduğu için aslında büyük bir fark olmaz. Soğuk ve kar; ne sosyal yaşantınızda yada günlük yaşamda bir engel teşkil eder. Fark sadece aslında şudur giyim tarzı değişir, aylık aidatlar artar, kışın tüm mall ve alışveriş merkezleri dolu, marketler dolu yazın ise bu alışveriş merkezleri boş ve çevre doludur. Ayrıca kışın tüm parklar kar altında olduğu için kış sporları bireyselce yapılır h.sonları parklar bu sefer bu sporları yapmak isteyenler ile dolar vs vs. Yani yine insanlar kendi yaşamlarını ve aktivitelerini sürdürürler. Ama tabiki yaz yada bahar aylarında olduğu gibi el ele saatler dolaşan insanlar göremezsiniz mecburen.

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Ontario ;
Kanada'nin en kalabalık ve ikinci en büyük eyâletidir. Kanada'nın doğu-orta kısmında yer alır. Başkenti, aynı zamanda ülkenin en kalabalık kenti olan Toronto'dur. Federal başkent olan Ottawa da, Ontario eyâletinde yer almaktadır. Ontario 12.500.000 nüfusa sahiptir ve bu sayı Kanada'nın toplam nüfusunun %37,9'unu temsil eder. Bunun yanında, her yıl Kanada'ya göçmen olarak gelen yaklaşık 300.000 kişinin %53'ü yaşamak için Ontario'yu tercih etmektedir[Vikipedi]. Eyâletin yüzölçümü ise 1.076.395 km²'dir.

2006 Kanada resmi nüfus sayımına göre : 12,028,895 kişi yaşamaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Holygun
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Holygun »

Bende konuyla ilgili bişeyler yazayım.
Toronto'ya 180 Km uzakta, London, ON yaşıyorum. Burası kışın daha soguk oluyor Toronto'dan. Lakin Aralıkta -30 Derece gördüm. Ama hayat devam ediyor. Herkes sokaklara çıkıyor. Kahvesini içiyor. Eğlenmeye devam ediyor.

hiçbir engel yok hayatınızı yaşamanıza. yollar temizleniyor her gün tuzlanıyor falan filan.
Yalnız o -20 lerden -30lardan sonra yazın size hava Türkiyedenin Antalyasından bile daha sıcak geliyor. Antalyanın 40 derecesini burda 25 derecede yaşıyorum ben. Bayagı sinirimi bozuyor
Kullanıcı avatarı
Berk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Berk »

Holygun yazdı:Bende konuyla ilgili bişeyler yazayım.
Toronto'ya 180 Km uzakta, London, ON yaşıyorum. Burası kışın daha soguk oluyor Toronto'dan. Lakin Aralıkta -30 Derece gördüm. Ama hayat devam ediyor. Herkes sokaklara çıkıyor. Kahvesini içiyor. Eğlenmeye devam ediyor.

hiçbir engel yok hayatınızı yaşamanıza. yollar temizleniyor her gün tuzlanıyor falan filan.
Yalnız o -20 lerden -30lardan sonra yazın size hava Türkiyedenin Antalyasından bile daha sıcak geliyor. Antalyanın 40 derecesini burda 25 derecede yaşıyorum ben. Bayagı sinirimi bozuyor

Demek Yukon veya Nunavut'ta yasasaniz, depresyona gireceksiniz. :D
Kullanıcı avatarı
ilkerb
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

GTA DA SAĞLIK HİZMETİNİN DURUMU..

Okunmamış mesaj gönderen ilkerb »

Selam arkadaşlar.
henüz yerleşmedik ama kısmetse 2011 ortası gibi temelli yerleşmeyi düşünüyoruz ailece.uzunca zamandan beri bu forumu ve bundan önceki forumları da takip etmeye, sorular sormaya , ve bilgiler edinmeye çalışıyorum. netice itibari ile bu kararı almak pek de kolay olmasa gerek. hele ki, Türkiyede düzeninizi oturtmuş sanız. Uzatmadan ; aslında bu konu başlığında, (Sadece Ontario region olarak) biraz sağlık sistemini tartışmaya açmak istedim. neden mi? herkes için sağlık önce gelir malum..bizim de açıkçası ailece hassas olduğumuz bir konudur bu. iy kötü türkiye de büyük şehirde, bir yerinizi ağrır, kendinizi iyi hissetmezsiniz veya başınız birşey gelir, hemen yanıbaşınızdaki hastahaneye gider, gerekli testi yaptırır ve 1 bilemediniz 2 günde sonucu alırsınız. burada özel miş devletmiş olarak pek ayırmadım. zaten özel sağlık sigortanız var ise, sigortaya birçok para ödersiniz ama, her an özel hastanede, önemsenerek hizmet almanın da rahatlığını yaşarsınız.
herneyse, burada tartışmak istediğim, türkiye değil elbette. kanada da yaşayan siz arkadaşlarımızın sağlık konularında olumlu olumsuz yaşadıklarını dile getirmeleri. yaklaşık 4 ay önce oakville e yerleşmiş olan arkadaşlarımız hem aile doktoru bulmakta çok zorlandıklarını, bir test yüzünden haftalarca beklediklerini, bir checkup için 4 ay sonrasına randevu verebildiklerini ve uzman doktor bulunamadığı konusunda, sıkıntılarını iletti bizlere. ve açıkçası sağlık sisteminin çok kötü bile olduğunu belirtti. gerçekten doktor sıkıntısı mı vardır , doktorlar başka ülkelere mi kaymaktadır? devletin bu konuyu iyileştirmek için bir çabası var mıdır?
Sağlık siteminin, övgü ile bahsedildiği bu ülke için Ontario nun gerçekleri nedir, ailenizde, akrabalarınızda, kendinizde, yaşadığınız tecrübeleri aktarmanızı, ve bu forumu takip eden ve böylesine önemli olan bir konunun burada tüm gerçekliği ile tartışılmasını rica ediyorum. Yaşanılan zorlukları, pratik olarak aşma çözümleri geliştirenler var mıdır? varsa bunlar nelerdir? Çocuklar, bebekler, ve yetişkinler arasında alınan hizmetlerde farklılıklar yaşadınızmı? vs vs..
tabi ki excellans ın da katılımı faydalı olacaktır.
Sağlıcakla kalın..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Ilkerb merhaba,
Öncelikle evet tespitleriniz ve duyduklarınız ne yazıkki doğrudur. Sistem düzgündür fakat işleyişi içinde eleman yetersizliği sistemi sorun halinde insanlara yanısıtır. Büyük bir sağlık personeli ihtiyacı vardır bu tüm Kanada'da aynıdır. Ve devlet bunu kapatmak için dikkat ederseniz her göçmenlik döneminde sadece sağlık personellerinin meslek listelerini değiştirmemektedir ve onlar hep yaklaşık bir 10 senedir aynı devam eder. Peki ama bu kadar gelen giden oluyor ve ülke içinde de kendi mezunları oluyorsa hala 34 milyonluk ülkede nasıl sağlık personeli sıkıntısı oluyor. Bunun iki ana nedeni vardır bir Amerika bu personeli çeker kendine geçiş yaptırır ikincisi ise ne yazık ki halkın sağlık sistemini suistimal etme durumudur. Kanada İlker bey nüfus geneli olarak yaşlı bir kitleye sahiptir buda tabiki yanında devamlı sürekli sağlık sorunları olan bir yapı getirmektedir zaten az olan personel bu döngü içinde ne yazıkki sarkmalara sebep olmaktadır. Yine Ontario olarak bakar isek nüfusun en fazla olduğu bölge olma durumu ile bu sorunu en fazla hisseden eyalettir. Sorunun tabiki bireysel ve ailesel çözümü yok ama şunlar yapılabilinir yerleşeceğiniz yerde bir kaç hastahane olmasına dikkat edilir alternatif artırılır. Böylece aile doktorunuz kısmında da rahat edersiniz. Acil rahatsızlıklar vesairede ise ne yazıkki burada acil sistemi vardır yani öncelik değerlendirilmesi buna yapacak birşey yoktur örnek mideniz agrıdan sizi gebertiyordur ama bu ne yazıkki 3 numaralı gruptur ve sizden evvel ki tüm 1ve 2. grub hastalıkları beklemek zorunda kalırsınız. Yine deneyimi olan üyelerimiz, arkadaslarımız tabiki yorumlarını, gözlemlerini aktarsınlarki bu önemli konuda iyice detaylansın.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
stah
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Kiralık Arama

Okunmamış mesaj gönderen stah »

Bu başlık bu "ilan" için uygun mu bilemiyorum ama Excellans uygun yere taşır diye düşündüm:)

Herkese merhaba, biz üç kişilik bir aile olarak Ottawa'da Haziran-Ağustos 2012 döneminde üç aylık bir süre için bir ya da iki yatak odalı, bakımlı, mobilyalı, konumu ulaşım açısından merkezi bir daire ya da ev kiralamak istiyoruz. Maksimum aylık kira 1600 dolar. Yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.
ResimResim
Kullanıcı avatarı
nekropsi
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nekropsi »

Merhaba Arkadaşlar,

Eşimin kalabilmesi için Aralık-Şubat dönemi için 3 aylık mobilyalı Basement eve aramaktayım. Mississauga, Square one civarı olması tercihimizdir, özellikle türk ailelerin bu tür daireleri olması bizim için çok iyi olacaktır. Burada bildiği veya tanıdığı olan varsa bizlere yardımcı olabilirlerse sevinirim. 3aylık ücreti peşin ödeyebiliriz. Yardımcı olabilecek arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.
ResimResim
Vict0r
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Vict0r »

Toronto'da bir öğrencinin aylık gideri ne kadar olur ? Konaklama sistemlerinden bahsederseniz sevinirim..Birde part time çalışırken ort ne kadar kazanırız.

“KANADA'DA YAŞAYAN TÜRKLER ve TÜM EYALETLER” sayfasına dön