Kanada'ya Eyalet bazlı göçmenlik başvurusu

Kanada'ya eyalet bazlı göçmenlik başvurusu hakkında merak ettikleriniz ve deneyimleriniz kısaca herşeyi paylaşacağız. Kanada eyaletlerinde yaşayan yada eyaletlerin kendi özelliklerine göre Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapmak isteyenler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya eyalet bazlı (Provincial Nominees) göçmenlik kategorisi hakkında merak ettikleriniz ve prosedürler hakkında paylaşım yapacağız.
kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

British Columbia (BC) Provincial Nominee Program hakkindaki son gelismeleri iceren, iki avukatin tarafindan yazilmis, ilginizi cekebilecegini dusundugum bir makale: http://www.cba.org/CBA/newsletters/pdf/IMM-PNPupdate.pdf
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Merhabalar, Sizlere Alberta Eyaletinin iyice genişlettiği Eyalet göçmenliği içindeki sınıflardan FAMILY STREAM - Yani Akraba geçişi altındaki göçmenlik başvurusunu ve detaylarını vereceğim.
Sponsor Olabilmek için;
1- Eğer Alberta eyaleti sınırları içinde son 2 senedir yaşıyor ve 21 yaşında yada 21 yaşından büyük iseniz,
2- Eğer Anne/Baba- Kız evlat/Erkek evlat - Kız kardeş/Erkek kardeş - Teyze/hala/amca/dayı - Kuzen/yeğen olduğunuzu resmi belgelerle ispatlıyor iseniz,
3- Eğer Kanada vatandaşı yada Permanent Resident iseniz ( Bu hakları son iki yıl ve evvelinde kazanmış olmalısınız),
4- Halen Alberta eyaletinde ikamet etmek ve son 3 yıla ait gelir ve gider belgelemek
5- Son 12 aya karşılık gelir belgelemek ( maaş vs) yada minumum 15.000 cad faizde yada başka şartlara bağlı olmayan hareket edebilir meblağ göstermek,
6- Sponsor olmak istediğiniz akrabanız için yaşam ve sosyal planlama yapmak : Giyimi, yiyeceği ikamet ve kalacağı yeri düzenleyip bunu plan halinde sunmak
7- Başka bir akrabınıza AINP - Family Stream yani Alberta Immigration Nominee Program altında başvuru yapmamış olmak,
8- Başka bir akrabanız bu program altında son iki yıl ve içinde destek almamış olması

Yukarıdaki şartları sağlıyorsanız konusu geçen akrabalarınıza sponsor olabilirsiniz.
Sponsor Olunan Akraba olabilmek için;
1- Alberta eyaletindeki akrabanızın akrabalığını resmi evraklarla ispatlayabiliyorsanız,
2- Siz ve eğer var ise eşiniz, kanuni arkadaşınız 21 ve 45 yaşları arasında ise,
3- Siz ve eğer var ise eşiniz, kanuni arkadaşınız yabancı dil yeterliliğinden minumum IELTS (iNGİLİZCE için) ve TEF (Franscızca için ) 4.0 ortalama sınav sonucu almışsanız.
4- Siz VEYA eşiniz, kanuni arkadaşınız, minumum 2 yıllık yüksek okul, fakülte, universite ve 3 yıllık mesleki tecrübe sahibi iseniz.
5- Siz VEYA eşiniz, kanuni arkadaşınız minumum 10.000 cad birey için ve sahip olunan her çocuk için ayrıca 2000 cad destek ve kullanılabilir meblağ göstermesi yada eğer ailece toplam sayınız 5 ise eşler + 3 çocuk 18.000 cad ..(Eğer mümkün ise gösterilecektir, Alberta'daki akrabanızın hesabındaki para ve meblağ size etki etmeyecektir. )
6-İlgili Konsolosluğun ek talepleri yerine getirilmiş ise ( Sağlık kontrolü, Polis sertifikası- Adli sicil kaydı vs vs.)
Yukarıdaki şartları sağlıyor iseniz Alberta Eyaletindeki akrabanız size sponsor olabilir ve sizde Permanent Resident hakkına sahip olabilirsiniz.

Kaynak: Güncel-dosya-AINP-FS-www.albertacanada.com/immigration/immig ... tream.html

Saygılar,

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen joseba »

excellans merhaba;
bayadır bekleme sürecinde olduğum için sessiz kaldım çünkü süreç de çok sessiz işliyor :) quebec için aralık sonunda yolladğım belgelerden aldığım "dosyanız açıldı" mektubundan beri (mart başı) henüz herhangi bir email mektup veya mülakat daveti almadım. http://www.trackitt.com/canada-immigrat ... ed-workers adresinden görüdüğüm kadarıyla suriye diğer biçok yere göre yavaş çalışıyor :( sence ne kadar beklemem gerekir tahmini? bir de başka semte taşınacağımız için adres değişikliği yapma durumum olucak. bunu onlara bir emaille bunu bildirmem yeterli olurmu?
teşekkürler. kolay gelsin
Nationalism is an infantile disease. It is the measles of mankind.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Joseba yazdı:excellans merhaba;
bayadır bekleme sürecinde olduğum için sessiz kaldım çünkü süreç de çok sessiz işliyor :) quebec için aralık sonunda yolladğım belgelerden aldığım "dosyanız açıldı" mektubundan beri (mart başı) henüz herhangi bir email mektup veya mülakat daveti almadım. http://www.trackitt.com/canada-immigrat ... ed-workers adresinden görüdüğüm kadarıyla suriye diğer biçok yere göre yavaş çalışıyor :( sence ne kadar beklemem gerekir tahmini? bir de başka semte taşınacağımız için adres değişikliği yapma durumum olucak. bunu onlara bir emaille bunu bildirmem yeterli olurmu?
teşekkürler. kolay gelsin
Sayın Joseba,
Merhaba, evet ne yazıkki bu kategoride yavaşlar, ama yakında iletişime geçerler merak etmeyin. Hatta bahsettiğiniz üzere yapılacak ikamet ve geçerli adres bilgisi bildirimini yaparak dosyanızı onlara hatırlatmış ve akabinde size cevabınızı göndertmiş olursunuz. Tabiki adres değişikliğini eski ve yeni detaylı olarak verip e-mail ile bildiriniz.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ibozdag »

Joseba merhaba

bende Quebec için başvuru yaptım ocak ayında Nisan ayında bir yazı aldık. dosyamızın kabul edildiğine dair. fakat henuz dosya numaramız gelmedi mail atarak bu konuda nerden bilgi alabiliriz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:Joseba merhaba

bende Quebec için başvuru yaptım ocak ayında Nisan ayında bir yazı aldık. dosyamızın kabul edildiğine dair. fakat henuz dosya numaramız gelmedi mail atarak bu konuda nerden bilgi alabiliriz.
Sayın İbozdag merhaba,

Aşağıda verdiğim e- mail adresinden ulaçabilirsiniz.(E mailinizde mutlaka açık adres ve iletişim bilgileriniz veriniz)

Bureau d'immigration du Québec à Damas

biq.damas@micc.gouv.qc.ca

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

adamlara 3 hafta önce bir mail attım. çok da sıkıştırıp ters etki yapmak istemiyorum beklemedeyim ibozdag..
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

bu arada Excellans;
bu sertifikayı almamız bi yerde bu iş bitti gerisi sadece prosedür anlamına gelir mi?
ve olur da quebec sertifikasını alırsak asıl başvurumuzu ankara'ya ilettikten ne kadar süre sonra, vizemiz elimizde olur?
Teşekkürler...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Joseba yazdı:bu arada Excellans;
bu sertifikayı almamız bi yerde bu iş bitti gerisi sadece prosedür anlamına gelir mi?
ve olur da quebec sertifikasını alırsak asıl başvurumuzu ankara'ya ilettikten ne kadar süre sonra, vizemiz elimizde olur?
Teşekkürler...
Sayın Joseba,
Bu sertifikayı almış olmanız, Quebec eyaletinin ben bu kişinin, ailenin bildirdiği ibraz ettiklerine göre bende PR olarak yaşamasına izin veriyorum anlamına gelir, Yani Ankara'ya bir nevi ''Ben onay verdim, sende bu kişinin yada ailenin PR şartlarına uygunluğunu kontrol et sorun yoksa onay ver'' diyor. Sayın Joseba, süreç minumum 2 maksimum 4 ay sürer bu sizinde tahmin edeceğiniz üzere Konsolosluğun yoğunluğu ile alakalı bir durum. Yaz dönemi yaklaşırken inşallah hemen gelir belgeniz sizde o meşhur öğrenci trafiğine takılmazsınız.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

teşekkürler.. beklemedeyim artık...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhaba arkadaşlar

aşağıdaki maile gitmiyor malesef. elinizde başka mail adresi varmı.
biq.damas@micc.gouv.gc.ca

teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:merhaba arkadaşlar
aşağıdaki maile gitmiyor malesef. elinizde başka mail adresi varmı.
teşekkür ederim
Sayın İbozdağ merhaba,
E-mailleriniz gidiyordur. Size gitmiyor iletilmedi mesajı geliyordur. Sanırım hala bir cevap yollamadılar size, sizde e-mail acaba gitmiyor mu ? kuşkusuna kapıldınız?
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

merhaba excellans uzun zaman oldu iyisinizdir umarım.

aslında maili gecen hafta yolladım. birde fax yolladım. mail yollayınca gitmedi diye cevap geliyor o yuzden emin olamadım.

Delivery to the following recipient failed permanently:

Technical details of permanent failure:
DNS Error: Domain name not found
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın İbozdağ,

Adres ve e-mail çalışıyordur. Gelen uyarıda yoğunluk olduğu için, alakasız e-mailler yollandığı için konulmuştur. Yoksa bakın aynı domaini size paslıyayım..

http://www.micc.gouv.qc.ca/fr/ministere ... index.html
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın İbozdağ,

Şimdi farkettim siz e-mail adresini yanlış almışsınız. Bakın yukarıda benim size verdiğim adres :
biq.damas@micc.gouv.qc.ca

Sizin bana mail gitmiyor dediğiniz adres :

Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

evet bende farkettim şimdi kopyala yapıştır yapıp yollamıstım aslında. sorun oldu demekki tekrar yolladım şimdi teşekkür ederim.

bilgi amaçlı bende Suriye Fax: 00963 11 6131600 vereyim
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans

mail ulaştı teşekkür ederim

Madame, Monsieur,

Nous vous remercions de votre intérêt pour le Québec.

Ceci est un message automatique, veuillez ne pas répondre.

Une réponse à votre courriel vous parviendra dans les 10 jours ouvrables (ne pas compter les fins de semaine et les congés fériés). Veuillez, d’ici là, ne pas nous contacter de nouveau.

Également, veuillez noter que si vous avez déposé une demande de certificat de sélection du Québec, nos délais d’ouverture sont de 30 jours ouvrables avant de vous transmettre votre lettre d’ouverture et un accusé de réception. Il faut également ajouter à ce délai de 30 jours les délais de la poste.

Vous pouvez obtenir plusieurs réponses à vos questions en consultant notre site internet à l’adresse suivante :

www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/damas
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın İbozdag,

Süper sevindim hallettiğinize.

10 gün içinde ( Derlerki h.sonlarını ve tatilleri sayma ) cevap gelecektir. vs vs vs ... Bu zaman icinde tekrar rahatsız etmeyiniz. Ve ayrıca Quebec sertifikası işlemi yine 30 iş günü postada eklenerek sürmektedir.vs vs vs..
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Hayırlısı teşekkür ederim zaman ayırdıgın için.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

excellans ve herkese merhaba. temmuz sonunda şamda görüşmeye çağrıldım. bu haber gelene kadar beklemeye karar vermiştim. bundan sonrası için bilgi verebilirmisin excellans hocam?
teşekkürler, saygılar
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Joseba yazdı:excellans ve herkese merhaba. temmuz sonunda şamda görüşmeye çağrıldım. bu haber gelene kadar beklemeye karar vermiştim. bundan sonrası için bilgi verebilirmisin excellans hocam?
teşekkürler, saygılar
Sayın Joseba merhaba,
Öncelikle ilerleme kaydettiğiniz ve sona yaklaştığınız için tebrikler. Görüşmeye giderken sizden yanınızda getirmeniz istenen evrakları sakın unutmayınız. Görüşme genellikle sizin; esas amaç, mesleki bilgiler, eğitim bilgileri, yabancı bil bilgileri ve ekonomik maddi durum üzerine sorulardan ibaret olacaktır. Karşınızdaki kişiye size bu izin verildiği takdirde bir sorun yaşamadan orada ikamet edebileceğinizi ve maddi anlamda da buna yeterli olduğunuzu hissettirin yeterli olacaktır. Daha çok mesleki deneyim ve yabancı dil bilginiz ve maddiyat üzerine sorular bol olacaktır ortalama 30 - 60 dk sürmektedir. Unutmayın herşey bu görüşmeye bağlı, Aynı soruları tekrar sorabilirler bu konuda da hazırlıklı olun, gayet sakin ve tereddüt içeren yanıtlar vermeyiniz. Ayrıca sunduğunuz evraklarda dökümanlarda eksiklik olursa dosyanızı askıya alıp 60 gün içinde tamamlamanızı isteyecek. Görüşmeniz sonucuna göre işlemleriniz devam edip (Ankara ) vize onayına geçeceksiniz. Olumlu geçtiği taktirde en fazla bir 2 ay (sağlık raporu -sonucu vs) daha süre ile geçerli oturum izninizi almış olacaksınız.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Hadi hayirlisi
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çok teşekkürler sayın Excellans hocam,
Bana yollanan mail'de görüşmeye gelirken getirilmesi gereken belgeler sıralanmış. aşağı yukarı 10-12 tane belge, diplomalar,çalışma belgeleri, sertifikalar, pasaport vs...
Ben bu belgelerin birçoğunu "noter onaylı tercümeli" olarak ilk başvurumla beraber yollamıştım.
tekrar bu belgeleri asıl orjinallerini yanımda götürmeme, götürüceksem tekrar tercüme ettirmeme gerek var mıdır? bazılarının zaten orjinalini yollamıştım bu arada.
bununla birlikte, onların isteyip de benim elimde olmayan tek belgeler "Les fiches de salaire de la dernière année de travail". ne varki son işyerimden ayrılırken verilmiş olan çalışma belgemde yıllık maaşım yazıyor. onu da tercümesiyle yollamıştım zaten en başta.
zaten gönderdikleri listedeki belgelerin %90ı diyebilirimki ilk başvurumda gönderdiğim belgeler. belgelerimi nasıl yollamıştım?
bazılarını; orjinal belge+resmi tercümesi,
bazılarını; fotokopisi + noter tasdikli kopyası + resmi tercümesi şeklinde.
kusura bakmayın kafa karıştı :) anlaşılmayan nokta varsa, söyleyin lütfen tekrar açıklamaya çalışayım.. tşk
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba merhaba,
Hayır merak etmeyin her şey net anlaşıldı. Şimdi istenen belgelerde ne kadar elinizde orjinal var ise yanınıza alıyorsunuz, bahsettiğiniz son işyeri ve maaş yazısı tercüme edilmemişse onuda sadece tercüme ettirip yanınıza alıyorsunuz. Bu görüşme aslında birde gerçeklik görüşmesi yani bu belgeler hayalimi yollandı asılları varmı vs gibi. O yüzden dosyada orjinalleri olanlar için endişelenmeyin diğer elinizdekileri yani listede istenenleri topladığınız kadarını toplayın size yeterli olacaktır. Tekrar noter tasdiğine gerek yok unutmayın sadece gerekenlere tercüme yaptırın.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

çok teşekkürler. şimdi kontrolü yaptım bugünlük son bir sorum var; mailde şöyle bir paragraf okudum:
"Pour vous et, le cas échéant pour votre époux ou conjoint de fait, les originaux de tous vos diplômes secondaires, postsecondaires et universitaires et des relevés de notes relatifs à ces diplômes."
Başvuruda lise diploma+üniv.diploma+üniv.transkriptimi yollamıştım. diplomes secondaires derken orta öğrenimden bahsediliyorsa, orta okul ve lise karnelerimin hepsini tercüme ettirip götürmem de gerekiyor mu?
kolay gelsin, hayırlı günler...
Unutmadan:); mesajınızın sonunda 2 ay kadar bir süre demişsiniz. bu "herşey yolunda giderse ankaraya belgeleri yolladığım günden sonraki (aşağı yukarı) 2ay içinde benden sağlık raporu isteyecekler" anlamına mı geliyor? bu sağlık raporunu istedikleri sırada amerikada olursam, muayeneye orda girme durumum varmıdır?
En son joseba tarafından Temmuz 23, 2010, 11:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Joseba,
Burada universite, lise vs diye detay vermesinin sebebi herkes universite mezunu olamayacağı için genelleme anlamında yani ne eğitiminiz var ise orjinal bildiriniz. Ama bu demek değildirki tabiki tüm karne, diploma vs götürülecek. Eğitim için en son sahip olunan anlaımında... Yabancı dil ispatı için ise hangi yıllarda eğitim alınmışsa evet sırayla hepsi örnek orta okulda başlandıysa Orta + Lise ( Eğer lisede de devam edildiyse) + Universite, Yüksek okul, fakülte ( Yine eğer fransızca eğitim bunlarda da alındıysa) bu şekilde ibraz ediyoruz.

Diğer 2 aylık süre ise ; Tüm bu işlemler için verdim size yani dosyanın Ankara'ya gelmesi + Sağlık kontrolü + sonucun alınması totalde 2 ay yogunluk dersek 3 ay içinde sonuç alınma anlamında. Fakat diyelimki siz dediğiniz gibi o tarihlerde yurt dışında oldunuz tabiki yetkili doktorlarda raporunuzu alabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

tekrar teşekkürler açıklamalarınız için. çok net anladım.
saygılar...
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans merhaba

08/06 da mail atmıstık bilgi almak için henuz dönüş olmadı. acaba telefon edip sormamız mumkun olurmu.

teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ibozdag yazdı:Excellans merhaba

08/06 da mail atmıstık bilgi almak için henuz dönüş olmadı. acaba telefon edip sormamız mumkun olurmu.

teşekkür ederim
excellans müsadenizle;
malesef ibozdag, telefon açıp sormanız mümkün değil
"Enfin, nous tenons à vous informer que nous ne donnons aucun renseignement par téléphone sur des demandes d’immigration, la teneur de nos dossiers étant strictement confidentielle."
bilgi güvenliği açısından telefonla bilgi almak kesin olarak yasak.
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

beklemeye devam desene
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ibozdag yazdı:beklemeye devam desene
sabır ibozdag. son 11 aydır neler yaşadığımı bir ben, bir de Allah biliyor. sabredin herşey istediğiniz gibi olacaktır
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Bu arada bende size onu soracaktım ne zaman basvuru yapmıstınız. biz ocakta yaptık.nisanda basvurmaya uygun gorulduk. 2-3 aydırda gorusme ıcın beklıyoruz
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

sanırım temmuz ortasından sonra mülakatla ilgili maili alırsınız..
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

hayırlısı dıyelım sağol. sanada kolay gelsın 1 ay geçmez şimdi
Kullanıcı avatarı
joseba
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ibozdag yazdı:hayırlısı dıyelım sağol. sanada kolay gelsın 1 ay geçmez şimdi
teşekkürler. aynen. hayırlısı neyse o olsun
Albert Einstein
Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

Excellans slm

birşey sorucam bu göçmenlik basvuruları bir kenara şöyle bir yol izlesek basarı ihtimali nedir onu merak ettim.

mesala kanadaya yada baska bir ulkeye gelmek için kendimizce kabul edilebilir sebeplerimiz olsun bunu açıklayan bir mektup yazsak uzun uzun anlatsak arkasına göçmenlik basvurusundaki gibi belgeler eklesek daha sonra ilgili ulkenın yetkılı bırımıne yollasak birşey çıkarmı sizce.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ibozdag yazdı:Excellans slm
birşey sorucam bu göçmenlik basvuruları bir kenara şöyle bir yol izlesek basarı ihtimali nedir onu merak ettim.
mesala kanadaya yada baska bir ulkeye gelmek için kendimizce kabul edilebilir sebeplerimiz olsun bunu açıklayan bir mektup yazsak uzun uzun anlatsak arkasına göçmenlik basvurusundaki gibi belgeler eklesek daha sonra ilgili ulkenın yetkılı bırımıne yollasak birşey çıkarmı sizce.
Sayın İbozdag merhaba,
Buna kısaca Refugee- Mültecilik diyoruz. Eğer bahsettiğiniz kendinize göre nedenler vesaireler tatmin edici ise tabiki birşeyler çıkabilir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ibozdag
AZ DENEYİMLİ ÜYE
AZ DENEYİMLİ ÜYE

ok iltica değil dimi yasal bir surec sanırım. bu baslık altından bu konuda bilgi alabilirmiyim. boyle bir durum için ne yapmak gerekiyor.

“KANADA EYALET GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-PROVINCIAL IMMIGRATION” sayfasına dön