Quebec Eyalet bazli Fast-Track basvurusu

Kanada'ya eyalet bazlı göçmenlik başvurusu hakkında merak ettikleriniz ve deneyimleriniz kısaca herşeyi paylaşacağız. Kanada eyaletlerinde yaşayan yada eyaletlerin kendi özelliklerine göre Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapmak isteyenler
Kullanıcı avatarı
noche
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen noche »

Merhabalar
Oncelikle boyle bir forum hazirladiginiz icin ellerinize saglik
Ben gecenlerde Quebeck eyaletinin eyalet bazli basvurularinda fast track deniyormus 6 ay icerisinde basvurularin sonuclandigini soyluyorlar acaba bu dogrumu boyle hizli sonuclanabilirmi
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Noche merhaba,
Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Evet doğrudur, Quebec eyaleti Fast Track yani hızlı takip başlığı altında başvuru opsiyonu sunar fakat bu sadece Business başvurularda geçerlidir. Yani normal başvurularda bu işlem geçerli değildir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
noche
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

ok biraz daha acabilirmisiniz bende basvuruda bulunmak istiyorum ve birazda maliyetler konusunda bilgi verebilirseniz sevinirim
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Noche merhaba,
Business Immigration gruplarından olan Investor - Yatırımcı grubunda bu prosedür vardır. Bu klasman Fedarel devlette başvuru kriterleri değiştiği için şuan için beklemededir. 1 aralıktan sonra yeni rakamları ile işleme geçecektir. 1.600.000 Cad sermaye- 800.000 Cad yatırım yapma. Yada Entrepreneur - Girişimci kategorisi minumum 300.000 cad sermaye mal varlığı toplamı ve diğer şartları yada yine Self Employed ve bu grubun şartları gibi detaylandırılır.

Ayrıca 14 Şubat 2010'dan itibaren birde Quebec kendi içinde öğrenim alan Skilled Worker - yani kalifye eleman - personelede Fast Track başvuru şansı tanımıştır. Bunun içinde Quebec eyaleti içinde bir akademik eğitim (En az 2 yıl - toplamda minumum 1800 saat) tamamlamanız ve sonrasında Fransızca dil bilgisi yeterliliğinizle içeride iken başvurunuzu yapmanız şeklinde.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
noche
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar
Bilgiler icin cok tesekkur ederim
Evlik disinda gocmenligi hizli bir sekilde alabilmenin baska ne tur alternatifi var acaba,esim su anda UVIC,BC da ogrenci ve benimde work visam var,burada 2 yillik okulu bitirdikten sonra eger bir ise girebilirse ozaman basvuruda bulunabilirmiyiz ve bu surec nekadar olur.Manitoba eyaleti ogrenciler icin 1 yillik sertifika programindan sonra eger is bulup 6 ay bir yerde calisir ise bunun daha cabuk olacagini okudum,fakat bize orasinin birazcik:)))) soguk oldugunu soylediler.
Bu gocmenlik isini 1 yillik surede cozebilmenin baska yollari hakkinda bilgi var ise paylasirsaniz cok seviniriz.
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Noche merhaba,
Eşinizin Kanada'da mezuniyetinden sonra bulacağı iş meslek FSW kategorisinde ise tabiki başvuru yapabilirsiniz ayrıca CEC - Canadian Experience Class kategorisinden de yapabilir. Yine ayrıca sizde elinizde bulunan çalışma vizesi ile tam zamanlı bir işte minumum 2 yıl çalışarak başvurunuzu CEC- Canadian Experience Class altından yapabilirsiniz.

Ayrıca diğer sorunuz olan 1 yıllık bir sürede ne yazıkki sonuçlanacak! göçmenlik başvurusu bulunmamaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ :
Kanada göçmenlik kartı yada Permanent Resident Card- başvurusu ve kartların ibraz edilen adreslere teslim süresi 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren 29 iş günü içinde olarak belirlenmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ ve UYARI:
23 ARALIK 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN, KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURULARINDA İSTENEN IELTS SINAV SONUÇLARI 2 (iKİ)TAM YIL GEÇERLİ SAYILACAKTIR.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eczgulnihal »

Merhaba .Ben oğlum ağustos 2010 da Quebec yatırımcı göçmen kategorisinden müracaat ettik.Müracaatımızı yapan şirket Ekim ayında arayarak dosyamızın kabul edildiğini sağlık için beklememizi söyledi.geçen gün arayıp Kanadalı avukatın değiştiğini yeni avukata vekalet vermem gerektiğini söylediler.Buraya kadar bir sorun yok ama beni rahatsız eden eski avukat bana görüşmeye gerek kalmadan kabul edildiğimizi 8 ay içinde sağlık muayenesine çağrılacağımızı söylemişti.İkilemde kaldım şirket yanlış anlamışınız diyor.Sizden öğrenmek istediğim avukat değişimi bu süreci nasıl etkiler.normal de süreç ne kadardır.Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Eczgulnihal merhaba,
Öncelikle şunu belirtelimki sizin avukatınızın yada göçmenlik danışmanınızın değişmesi sizin işlemde olan dosyanızda herhangi bir şekilde geciktirme yapmaz.
Diğer merak ettikleriniz içinde, yapmanız gereken Dosyanızın şuanda hangi birimde (Ülkede) olduğunu öğrenmek bahsettiğiniz şirketten eğer dosyanız Ankara konsolosluğunda derler ise! onlardan Ankara konsolosluğunun sizin dosyanız adına açmış oldugu ve numaralandırdıgı dosya numaranızı isteyiniz ve gerekli kontrolünüzü yapınız dosyanız ne durumda hangi aşamada.
Eğer dosyanız hala Ankara konsolosluğuna intikal etmediysede bu süreci bekleyip intikal halinde yine size yukarıda belirttiğim dosya numarasını şirketten talep ediniz. Böylece sizde aynı zamanda dosyanızın nerede ? hangi aşamada olduğunu Bakanlık kayıtlarından görebilirsiniz.
Bu dosya numarasına sahip olursanız kontrol yapmanız gereken link :
CIC-DOSYA SORGULAMA

Quebec Business Investor- Yatırımcı kategorisi göçmenlik başvuru dosyaları Ankara konsolosluğuna intikal ettikten sonra ortalama 9 ay içerisinde sonuçlandırılınıyor.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu kadar çabuk ve net cevapladığınız için çok teşekkürler .Hemen harekete geçeceğim.
eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

tekrar merhaba .Forum sayfanızı okudukça fikirlerin dahada gelişti bir okadarda karıştı.Sorum şu ben Quebec ten yatırımcı göçmen olup Vancouver da yaşamak istiyorum.Göçmenliğimin kabulünden sonra bunun hemen olması mümkün mü yoksa Quebec te belli bir süre yaşamak zorundamıyım.Bu arada evraklarım Quebec te imiş.Sadece eski yatırmcı statüsünden yani 120.000 hibe yada 400.000 5 yıl faizsiz den kabul edilmişim.Bekliyeceğiz.Tekrar teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Yatırımcı kategorisinde eyalette anlaşma şartlarına uymanız gerekmektedir (finansal kısmında), geçişinizi tamamlayıp Quebec Immigration ile işlemlerinizi tamamladıktan sonra isteiğiniz eyalete taşınabilirsiniz.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

- Quebec Eyalet bazli Fast-Track basvurusu

Tekrar merhabalar.kısa süre önce bir bilgi aldım .Hemen sizinle paylaşmak istedim.Şunuda belirtmek ve size tekrar teşekkür etmek isterim yaklaşık 1aydır sitenizdeki paylaşımları okumaktan kitap okuyamaz hale geldim.Birde şunu anladım ülkemde iyi insanlar niye günbe gün azalıyo diyerek bu yola çıkmıştım.Anladım ki sizin gibi iyiler dışarı göç etmiş.Hayretimi gizlemiyeceğim karşılık beklemeden böyle özveriyle bize yardım edişinizi taktir etmeyi bir borç bilirim.
Soruma gelince bildiğiniz gibi ben Quebec üzerinden girişimci olarak müracaat etmiştim.2011 yılında bir arkadaşım aynı statüde ama Fedaral üzerinden müracaat etti. Onlar 220.000 dolar verecekler .Ben 120.000.Onların evrakları Nisan ayında Ankara ya gelmiş .Fakat onlarda benim gibi mal varlıklarını REMAX aracılığıyla bedelleştirmişlerdi.Bunu kabul etmemişler.SPK *SERBEST PİYASA KURULU *ndan onaylı olmasını istemişler.Sil baştan tekrar başladılar.Sorum Quebec içinde bu kural geçerli mi yoksa yeni müracaatlarda mı bunu istiyorlar.Quebec te Fedaral gibi sonraki müracaatları yani yeni statüdekilere daha fazla para verecekleri için öncelik mi tanıyor.Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Öncelikle samimi his ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz. Şimdi arkadaşlarınız 220.000 gibi bir sermaye gösterdiler ise onlar Federal üzerinden değil Eyalet bazlı girişimci statüsünden yani Quebec harici diğer eyaletlerin tanıdıgı imkandan yararlanmışlardır. Çünkü Federal başvuruda 220.000 sermaye ile yapılabilecek bir başvuru vardır oda Self -Employed başvurusu (Bu başvurudada bu kadar para gösterilmesine zaten gerek yoktur) demekki arkadaşlarınız diğer eyaletlerden yararlanmışlar ve bu yüzden de onların dosyaları Quebec işlemlerine nazaran hızlı işlemiş.
Şimdi yaşadıkları sorunda ise ne yazıkki Ankara Kanada konsolosluğu haklıdır. Yani maddi imkanlarınızı bir mal varlığı üzerinden bedelleştirecekseniz bu aracı yada teminat alınan yer mutlaka finans kurumu olması gerekmektedir(Banka, yatırım kurumu, Spk vs.) örnek evinizin bedeli için bir emlak, emlak yatırım kurumu vs gibi kurumlardan alınan bedeller ne yazıkki geçerli olmaz.
Sizin başvurunuzda ise siz Quebec eyaleti kurallarına göre sorumlu olacaksınız ve ilgili dosyanızın incelenmesi ve yine gerekli görülürse Interview-görüşme sonrası CSQ- sertifikanız onaylanıp bu adımdan sonra bu sertifika ile siz Ankara'ya Permanent Resident başvurunuzu yapacaksınız. Bunun devamında dosyanızda eksik yok ise Saglık raporu isteğiniz ve son aşamaya geçiş yapacaksınız.

Diğer merak ettiğiniz konu ise eski başvuru tipi yeni başvuru tipi konusunda, başvurular kesinlikle kim daha fazla para yatırıyor yada yatırmış yada yatıracak ile değerlendirilip öne yada geriye bırakılma durumu yaşanmaz. Başvurular başvuruların ilgili ofise intikallerine göre sıralandırılır. Fakat bir dosyanın bir dosya önüne geçmesi yine bu önüne geçilen dosyanın eksiklere, yetersizliklere sahip olması ile alakalıdır. Yani sizin dosyanız 4-4'lük tam ama sizden önce başvuran birinin dosyası eksikse o eksiklik giderilene kadar sizin dosyanız tabiki gelip o dosyayı işlem süresinde geçecektir.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

- Quebec Eyalet bazli Fast-Track basvurusu

Bu ne hız .Okadar mütavazi olmayın .Neden derseniz 4-5 yıl önce Vancover da tanıştığım bir eczacı meslektaşım bana öyle bir karanlık tablo çizdi ki sanki gidersem ona yük olacağımı sandı.Bu beni çok üzdü.Kararımı bunun yüzünden geciktirdim. Kendisiyle tekrar karşılaşmak ve onu İSTANBUL da misafir etmeyi çok isterim.Teklifim sizler içinde geçerlidir.Bu arada bahsettiğim rakamlar hibe edeceğimiz miktarlar .5 yıl süreyle 400.000 yatırıp beklemektense 120.000 hibe edeceğim.Oradaiş kurmak niyetinde değilim.Tekrar teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Evet daha evvel eski tip başvurudan yararlandığınızı dile getirmiştiniz. Bekleme sürecinde ne yazıkki şu şansızlığa denk geleceksiniz bildiğiniz gibi Suriye- Şam ofisi (Damascus) Türk vatandaşlarının Quebec eyaleti sertifikası yetkili vize ofisidir. Yaklaşık son 3-5 aydır Suriye'de yaşanan siyasi olaylar yüzünden Damascus ofisi normal düzen işlem ve dosya prosüdürlerini yerine getirememektedir. Bu durum tabiki başvuru sahiplerinin belirsiz bir şekilde beklemelerine yol açmaktadır. Damascus ofisi normal düzene geçtiğinde ve yine sizin dosyanızın Damascus ofisine naklinden sonra merak etmeyiniz işlemleriniz normal düzenine girecektir.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Exellans.... Uzuun bir aradan ve bekleyişten sonra sizinle bu güzel haberi paylaşmak istedim.2010 EYLÜL Yatırımcı göçmenliği için yaptığımız müracaat la ilgili 19 subat ta Montreale görüşmeye çağrıldık.Sizden isteğim bu görüşmeye gittiğimizde bize ne sorarlar.Sizin bu konuda mutlak tecrübeleriniz vardır.Bana yardımcı olursanız çook sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

eczgulnihal yazdı:Sayın Exellans.... Uzuun bir aradan ve bekleyişten sonra sizinle bu güzel haberi paylaşmak istedim.2010 EYLÜL Yatırımcı göçmenliği için yaptığımız müracaat la ilgili 19 subat ta Montreale görüşmeye çağrıldık.Sizden isteğim bu görüşmeye gittiğimizde bize ne sorarlar.Sizin bu konuda mutlak tecrübeleriniz vardır.Bana yardımcı olursanız çook sevinirim.
Dosyanız hayırlı olsun. Bu görüşmede görevlimizin size yönelteceği sorular sırası ile şu başlıklar altında olacaktır;

1- Eğitiminiz ve geçmişi
2- Mesleki deneyiminiz, geçmişi ve Montreal'deki planlarınız
3- Ekonomik gelir ve maddi durumunuz
4- Montreal ve Quebec'e adaptasyonunuz hakkındaki yaptıklarınız - yapacaklarınız ( dil geliştirme, ev kira - satın alma - iş kurma ve gereklilikler araştırması, incelenmesi vs. gibi
5- Aile durumunuz ve bireyler hakkında onların yine eğitim, meslekleri

Bu başlıklar altında karşınıza yaklaşık bir 30 dk ile 1.5 saat süresi arasında bir görüşme gerçekleştireceksiniz.

Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yardımınız için çok teşekkür ederim.İyi haberlerle görüşmek üzere..
eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Exellans merhaba,

Bilginiz olduğu üzere dün Montreal'de Immigration Office'de görüşmemizi yaptık. Görüşme yaklaşık 3 saat sürdü. Toplantı sonunda Memur, dosyamızı beğendiğini hiç bir sıkıntı olmadığını ve normalde 60 gün olan kabul süresini beklememize gerek olmadığını, 1 hafta içinde kabul mektubumuzun elimize geçeceğini söyledi. Sizin nezninizde bize tercümanlık yapan Melek Kanıyolu'na ve özellikle avukatımıza teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
akita
Onursal Üye

Okunmamış mesaj gönderen akita »

Sayın Eczgulnihal,
Zorlu sürecin sonuna ulaştınız tebrik ediyoruz. Kanada'daki yaşantınızda başarı ve mutluluklar dileriz.
ResimResim
eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar öncelikle doğum gününüz kutlu olsun.Adımı Bekleyen derviş olarak değiştirebilirim.Sebep malum Şubattaki görüşme sonrası Mart ortası yatırımcı göçmenlik için gerekli parayıda yatırdık .Evraklar Federal hükümete gidecekmiş.Sonra Ankara ya .Sormak istediğim 2 şey var.ilki busüreç yaklaşık ne kadar sürer .Bir başka sorumda daha gelmedi ama oğlum Quebec sertifikasıyla üniversite yada collage a ücret ödemeksizin kayıt yaptırabilirmi.Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

eczgulnihal yazdı:Merhabalar öncelikle doğum gününüz kutlu olsun.Adımı Bekleyen derviş olarak değiştirebilirim.Sebep malum Şubattaki görüşme sonrası Mart ortası yatırımcı göçmenlik için gerekli parayıda yatırdık .Evraklar Federal hükümete gidecekmiş.Sonra Ankara ya .Sormak istediğim 2 şey var.ilki busüreç yaklaşık ne kadar sürer .Bir başka sorumda daha gelmedi ama oğlum Quebec sertifikasıyla üniversite yada collage a ücret ödemeksizin kayıt yaptırabilirmi.Saygılarımla.
Provincial başvurular CIO ofisinde minimum 2 maksimum 4 aylık bir süreçte işlem görmektedir. Bu adımdan sonar Ankara'ya transferi sonrasıda Ankara konsoloslugumuzun yogunluguna gore minimum 3 maksimum 9 ay sürmektedir. ( Bazı Quebec dosyalarımız Ankara iş yogunlugu ve Quebec eyaletinin isteğine gore Ankara'dan Paris ofisine transfer edilmekte böyle bir durum gerçekleşir ise şaşırmayınız) Oglunuz eğer PR statüsüne dahil olur ise hiçbir ücret ödemeksizin değil! Kanada vatandaşları ne ödemek zorunda ise o kadar ücret ödeyerek eğitim alabilir.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar Sayın Exellans uzun grev sonrası dosyamız Ankaraya ulaştı.Şimdi sağlık muayenesini bekliyoruz.Buradaki süreç ne kadar sürer.Bilgi ve görüşlerinizi almak isterim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

eczgulnihal yazdı:Merhabalar Sayın Exellans uzun grev sonrası dosyamız Ankaraya ulaştı.Şimdi sağlık muayenesini bekliyoruz.Buradaki süreç ne kadar sürer.Bilgi ve görüşlerinizi almak isterim.
Sayın Nihal merhaba,
Hayırlı olsun son aşamaya gelmişsiniz, artık bu adımda verilecek bir zaman dilimi sadece afaki olacaktı ancak yinede ortalama minimum 2 ay maksimum 8 ay içinde bu adım sonuçlanacaktır.
Saygılarımızla,

eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok teşekkür ederim. Maximum 8 ay demek istediniz herhalde .Bekliyoruz.
adne1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen adne1 »

eczgulnihal yazdı:Çok teşekkür ederim. Maximum 8 ay demek istediniz herhalde .Bekliyoruz.
En son adne1 tarafından Ocak 18, 2016, 8:36 am tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
eczgulnihal
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba
Sayın BİZ VE KANADA ekibi göçmenliğimin başından beri sizleri takip ediyorum .Önemli noktalarda bana çok katkı sağladınız.Sizlere bir sorum olacak QUEBEC yatırımcı göçmenlikte son aşama olan sağlık muayenesini bekliyorum .evraklar federalden Ankaraya 2013 Eylül de geldi sizlerle son yazışmamı o zaman yapmıştım .MAX 8 ay demiştiniz.Bekledim ama 2 yılı aşan sürede hiç bir haber gelmedi.Geçen yıl dilimin yettiğince Ankara ya mesaj yazdım . İşlerinin yoğun olduğunu sabretmemi ve bir daha yazmamı dile getiren bir mesaj aldım .Sizin görüşünüze ihtiyacım var sizce süreç daha ne kadar sürer.Şimdiden teşekkürler.Esen kalın.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

eczgulnihal yazdı:Merhaba
Sayın BİZ VE KANADA ekibi göçmenliğimin başından beri sizleri takip ediyorum .Önemli noktalarda bana çok katkı sağladınız.Sizlere bir sorum olacak QUEBEC yatırımcı göçmenlikte son aşama olan sağlık muayenesini bekliyorum .evraklar federalden Ankaraya 2013 Eylül de geldi sizlerle son yazışmamı o zaman yapmıştım .MAX 8 ay demiştiniz.Bekledim ama 2 yılı aşan sürede hiç bir haber gelmedi.Geçen yıl dilimin yettiğince Ankara ya mesaj yazdım . İşlerinin yoğun olduğunu sabretmemi ve bir daha yazmamı dile getiren bir mesaj aldım .Sizin görüşünüze ihtiyacım var sizce süreç daha ne kadar sürer.Şimdiden teşekkürler.Esen kalın.
Ne yazıkki yasadıgımız olaylar ve Suriye durumu konsoloslugun yukunu 4 kat artırmıs olup onceligide yine Irak-Suriye multecilerine verme nedeni ile size soyleyecegımız sadece sabır icinde beklemek.
Saygılarımızla,

JOUNGİL
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Quebec Eyalet bazli Fast-Track basvurusu

Okunmamış mesaj gönderen JOUNGİL »

merhaba excellans,
quebec mon projet hakkında bilginiz var mı?
nasıl kullanıp, ne tür bilgilere ulaşabilirim buradan?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

JOUNGİL yazdı:merhaba excellans,
quebec mon projet hakkında bilginiz var mı?
nasıl kullanıp, ne tür bilgilere ulaşabilirim buradan?
Sayın JOUNGIL merhaba,
MON PROJECT - Quebec eyaletinin online olarak hazırlanan PR basvurularının olusturuldugu bir yapıdır. Burada kişiler hesap olusturup Quebec eyaletinin göçmen alımları tarihlerinde başvurularını digital ortamda yapma şansına sahiptir. Fakat, yogunlugun fazla oldugu ve alınacak kişi sayısının limitli oldugu bir yapıda ne yazıkki saglıklı bir basvuru degildir. Cunku, 5000 aday alınacak bir yapıda 300 BİN ve üzeri hesap olusturuluyor ve boylece sistemde yetişme dahil olabilme şansı imkansıza erişiyor.
Saygılarımızla,

JOUNGİL
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

teşekkür ederim sayın excellans,
2014 yılında eşim ve ben quebec immigration skilled worker kategorisinde başvuru yaptık. 2014 eylül'de harç paramız çekildi.2015 mart'da ise göçmenlik bakanlığından yazımız geldi. bu yazı adres ve çocuk sayısındaki değişiklikleri bildirmemiz ve ülkemiz için belirlenen süreyi beklememiz gerektiği ile ilgiliydi. o gün den bu yana birkaç kez call center'la yaptığımız konuşmalar hep süremizi beklememiz konusunda oldu. başvurduğumuz dönemde Türkiye için beklenecek süre 36 aydı.biz şu ana kadar 24 ayını geçirmiş bulunmaktayız. 1 yıldan fazla zamandır Türkiye için beklenmesi gereken zaman 46 ay olarak belirlenmiştir. bizim durumumuz hangisi ele alınarak değerlendirilecektir? sağlık raporunu ne zaman almamız gerekmektedir? durumumuzu takip edebileceğimiz bir internet adresi mevcutmudur?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

JOUNGİL yazdı:teşekkür ederim sayın excellans,
2014 yılında eşim ve ben quebec immigration skilled worker kategorisinde başvuru yaptık. 2014 eylül'de harç paramız çekildi.2015 mart'da ise göçmenlik bakanlığından yazımız geldi. bu yazı adres ve çocuk sayısındaki değişiklikleri bildirmemiz ve ülkemiz için belirlenen süreyi beklememiz gerektiği ile ilgiliydi. o gün den bu yana birkaç kez call center'la yaptığımız konuşmalar hep süremizi beklememiz konusunda oldu. başvurduğumuz dönemde Türkiye için beklenecek süre 36 aydı.biz şu ana kadar 24 ayını geçirmiş bulunmaktayız. 1 yıldan fazla zamandır Türkiye için beklenmesi gereken zaman 46 ay olarak belirlenmiştir. bizim durumumuz hangisi ele alınarak değerlendirilecektir? sağlık raporunu ne zaman almamız gerekmektedir? durumumuzu takip edebileceğimiz bir internet adresi mevcutmudur?
Sayın Joungil merhaba,
Oncelikle paylaşımızdan Quebec tarafından CSQ almış ve federal tarafdan PR basvurunuzu yapıp bekleme durumunda oldugunuzu anlıyorum. Aksi değil ise; yapmanız gereken federal dosya numaranız ile beraber Ankara ofisimize genel inquiry yapmanız ve dosyanız hakkında bilgi almanız olacaktır. Ayrıca yine size ait federal dosya numarası ile bakanlıgımız websayfasından Check My Status bolumunden durumunuzu kontrol edebilirsiniz. Saglık raporu içinde ofisimiz size bu talebi email ile bildirecektir. ( PDF ekli olarak)
Saygılarımızla,

JOUNGİL
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

sayın excellans,
genel inquiry başvurusunu Ankara'daki büyükelçiliğe bizzat giderek mi yapmamız gerekiyor?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

JOUNGİL yazdı:sayın excellans,
genel inquiry başvurusunu Ankara'daki büyükelçiliğe bizzat giderek mi yapmamız gerekiyor?
Sayın JOUNGIL merhaba,
Hayır, sorgunuzu bu linkten yapabilirsiniz: https://secure.cic.gc.ca/enquiries-rens ... ion=ankara
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
hellgate
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen hellgate »

Merhaba Sayın Excellans,

Benim sorum Quebec eyaletinin yeni sistemiyle ilgili. En son yayınlanan bildiriye göre Quebec, Mon Project sistemi ile 16-22 Ağustos tarihleri arasında 5000 kişiyi alacağını duyurdu. 16sı akşamı 5000 kişi başvuru sınırı fazlasıyla geçilmiş oldu. Bende bu programdan başvuru yapmayı düşünüyorum. Şu anda iş teklifimiz olmasa bile başvuru yapabiliyormuyuz yoksa sadece account mu açabiliyoruz? Eğer yapabiliyorsak bu başvuru ile sıraya mı girmiş oluyoruz yoksa bir sonraki intake için hazırda beklememiz mi gerekiyor? Eğer öyleyse bir sonraki intake in ne zaman olacağı hakkında bilgi sahibi olabiliyormuyuz? Sistem nasıl işliyor?

Bir diğer sorumda Türkiye üzerinden başvurularda 46 aylık bir bekleme zamanından bahsediyor. Gerçekten bu kadar sürüyormu? Sizin bu konuda tecrübeniz varmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

hellgate yazdı:Merhaba Sayın Excellans,

Benim sorum Quebec eyaletinin yeni sistemiyle ilgili. En son yayınlanan bildiriye göre Quebec, Mon Project sistemi ile 16-22 Ağustos tarihleri arasında 5000 kişiyi alacağını duyurdu. 16sı akşamı 5000 kişi başvuru sınırı fazlasıyla geçilmiş oldu. Bende bu programdan başvuru yapmayı düşünüyorum. Şu anda iş teklifimiz olmasa bile başvuru yapabiliyormuyuz yoksa sadece account mu açabiliyoruz? Eğer yapabiliyorsak bu başvuru ile sıraya mı girmiş oluyoruz yoksa bir sonraki intake için hazırda beklememiz mi gerekiyor? Eğer öyleyse bir sonraki intake in ne zaman olacağı hakkında bilgi sahibi olabiliyormuyuz? Sistem nasıl işliyor?

Bir diğer sorumda Türkiye üzerinden başvurularda 46 aylık bir bekleme zamanından bahsediyor. Gerçekten bu kadar sürüyormu? Sizin bu konuda tecrübeniz varmıdır?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Sayın Hellgate merhaba,
Quebec eyaletimizin geliştirdigi ve suan zorunlu olan Mon Project yapısı tam bir muammaya dönüşmüştür. Bahsettiginiz gibi ilk acılıs günü degil sadece acılısından 12 sn sonra 5.000 basvuru sayısı dolmustur. Buda bu yapı hakkında ciddi bir guvensizlik olusturmustur. Suan içinde intake zamanı beklenmektedir ama acıkca soyluyoruzki acıklanıp o gün geldiğinde yine yapı dısında kalınacaktır. Bizim genel düşüncemiz Quebec yapıyı içerden iş teklifi bulmadan gelme durumuna getirmektedir. Bu yüzden eger mutlak Quebec odaklı iseniz, bıkmadan yılmadan iş başvurusu yapmanız en buyuk tavsiyemizdir. Account - hesabınız hali hazırda yok ise de olusturunuz. Bir sonraki intake yukarıda bahsettiğimiz olumsuzlugu bir nebze gidermek acısından 2016 sonbaharında yada 2017 ilk ceyreginde olabilir diye bekliyoruz.

Saygılarımızla,

“KANADA EYALET GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-PROVINCIAL IMMIGRATION” sayfasına dön