Kanada'ya Kanada deneyimi ile göçmenlik

Kanada'ya Kanada deneyimi ile göçmenlik prosedürleri ve merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da daha evvel okumuş ve mezun olmuşlar, Kanada'da daha evvel geçici olarak işçi ve çalışan durumda olanlar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya Kanada içinden yada Kanada dışından sahip olunan Kanada deneyimi ile göçmenlik (CANADIAN EXPERIENCE CLASS) hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Cmgkaraca,
Merhaba, durumunuz ile ilgili bir gelişme oldumu?

Saygılar,
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen cmgkaraca »

Sayın Excellans,
Merhaba.Ne yazıkki hayır bır gelısme olmadı:(.Ben anlıyamıyorum.Son olarak formu hem fax hemde scan edıp emaılla gonderdım.Bılemıyorum yarın yıne aramayı dusunuyorum.
İlgınıze cok tesekkurler...
Saygılar...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cmgkaraca yazdı:Sayın Excellans,
Merhaba.Ne yazıkki hayır bır gelısme olmadı:(.Ben anlıyamıyorum.Son olarak formu hem fax hemde scan edıp emaılla gonderdım.Bılemıyorum yarın yıne aramayı dusunuyorum.
İlgınıze cok tesekkurler...
Saygılar...
Sayın Cmgkaraca,
Anladım, ya herşeyi karıştırdılar. Yada gerçekten bu aralık konsolosluk çok yoğun. Evet arayıp öğrenmek en iyisi en azından bilgi açısından, ama geçen hafta ödeme işlemlerini başlattılarsa bu zaten normalde 3 hafta gibi sürer.
Hayırlısı olsun,

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,
Bu sabah tekrardan aradım Ankara yı.Hatta az once konu ıle ılgılı olarak bırbaskası tarafından arandıklarını soyledıler??Yıne herzamankı gıbı cok kıbardılar.Bana bu durumun,kendı acımdan nekadar sınır bozucu oldugunuda soyledıler(ılgılı bayan)vebenı 3 ayrı bırme yonlendırdıler,ancak hıcbırı cevap vermeyınce de 3409 dahılı numarayı aramamı soyledıler ama oda cevap vermıyor mesaja gecıyor:))))))
Son durum boyle,sureklı denıyıcem,arıycam artık.Ilgınıze tekrardan cooook tesekkur ederım:)
Saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cmgkaraca yazdı:Merhaba Excellans,
Bu sabah tekrardan aradım Ankara yı.Hatta az once konu ıle ılgılı olarak bırbaskası tarafından arandıklarını soyledıler??Yıne herzamankı gıbı cok kıbardılar.Bana bu durumun,kendı acımdan nekadar sınır bozucu oldugunuda soyledıler(ılgılı bayan)vebenı 3 ayrı bırme yonlendırdıler,ancak hıcbırı cevap vermeyınce de 3409 dahılı numarayı aramamı soyledıler ama oda cevap vermıyor mesaja gecıyor:))))))
Son durum boyle,sureklı denıyıcem,arıycam artık.Ilgınıze tekrardan cooook tesekkur ederım:)
Saygılarımla.
Sayın Cmgkaraca,
Anladım saat 14:00'de o dahiliyi tekrar arayın telefona bakan olur:)

Gelişmeleri bekliyorum, saygılar.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cok cok tesekkurler Excellans,emın olun arayıp sızıde bılgılendırıcem:)
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans,
Dedıgınız gıbı bugun tekrar aradım saat 14:00 de.Sizinde belırttıgınız gıbı hemen odeme yapılmıyormus,gunlerı varmıs.yanı sanırım sıraya konulmus.Bır sure daha beklıyecegımı ve yıne hesaba gecmezse arayacagımı soyledım ılgılı bayana.Yanı bıraz daha sabır:)
Cok tesekkurler,saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cmgkaraca yazdı:Merhaba Excellans,
Dedıgınız gıbı bugun tekrar aradım saat 14:00 de.Sizinde belırttıgınız gıbı hemen odeme yapılmıyormus,gunlerı varmıs.yanı sanırım sıraya konulmus.Bır sure daha beklıyecegımı ve yıne hesaba gecmezse arayacagımı soyledım ılgılı bayana.Yanı bıraz daha sabır:)
Cok tesekkurler,saygılar.
Sayın Cmgkaraca merhaba,
Evet, şimdi en azından neyi ne için beklediğinizi daha net öğrendiniz. Dediğiniz gibi biraz daha sabır yakında geçer hesabınıza ve sizde işlemlerinizi devam ettirirsiniz. Hayırlısı olsun.

Saygılar,
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL:
Sayın üyelerimiz ve misafirlerimiz, FORUM sayfamızda ve Konu başlıklarının üstünde bulunan '' 3 Boyutlu Dünya '' ikonu sitemizi ziyaret edenlerin online bulundukları ülkeleri ve takibi için kullanılmaktadır. Bu yüzden bu bir REKLAM BANNER'ı değildir, tıklamanıza gerek yoktur!!

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için teşekkürler
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Excellans;
Sıze ozel mesajdan ıkı adet mesaj yolladım ama gıdıp gıtmedıgınden emın degılım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cmgkaraca yazdı:Merhaba Excellans;
Sıze ozel mesajdan ıkı adet mesaj yolladım ama gıdıp gıtmedıgınden emın degılım.
Sayın Cmgkaraca,
İletileriniz geldi.

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,dun gece size ozel mesajdan bır ıletı yolladım.Ancak ulasıp ulasmadıgından yıne emın degılım.Gelmedı ıse tekrardan gonderebılırım.Cok tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

cmgkaraca yazdı:Sayın Excellans,dun gece size ozel mesajdan bır ıletı yolladım.Ancak ulasıp ulasmadıgından yıne emın degılım.Gelmedı ıse tekrardan gonderebılırım.Cok tesekkurler.
Sayın Cmgkaraca merhaba,
Hayır gelmedi. E-maillerimizi kullanıp gönderebilirsiniz.

info@bizvekanada.com

admin@bizvekanada.com

destek@bizvekanada.com

kanada, kanada göçmenlik, göçmenlik, kanada göçmenlik başvurusu, göçmenlik başvurusu, vize, vize başvurusu, kanada vizesi, kanada vize başvuru, kanada vize başvurusu, kanada başvuru, kanada başvuru formu, kanada iş, kanada çalışmak
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
cmgkaraca
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans;
Size e-mailarınız dan bırkac mail attım lutfen ilgilenirseniz sevinirim.Size ulasamıyorum...
Saygılar.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Cmgkaraca merhaba,
Evet son 3 gündür ne yazıkki hasta ve 39 derece ateşle boguşmaktayım.Bu akşam biraz biraz toparladım her mesajınız iletildi fakat geri tabiki yazamadım yada bilgilendiremedim sizleri. Ben size diğer ulaşım yolundan yazdım umarım biraz daha toparlar bu sabah ( 30.09.2010) yine sizinle online konu hakkında görüşürüz.

Gecikmeden dolayı hem sizden hem diğer üyelerimizden, arkadaşlarımızdan ve dostlarımızdan sizin vasıtanız ile özür dilerim.
Saygılarımızla,

mmeml
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen mmeml »

Affiniza siginarak soruyorum, Kanada deneyimi ile gocmenlik ne demek ???
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mmeml merhaba,
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz, Kanada deneyimi ile göçmenlik: Daha evvel Kanada'da işçi, çalışan, öğrenci (Dil eğitimi hariç) olarak bulundu iseniz yada hala Kanada içinde bu statülere sahip iseniz göçmenlik için başvuru yapabileceğiniz klasmanın adıdır.
Saygılarımızla,

mmeml
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkur ederim aranizda olmak gercekten guzel , gercek bilgi ve tecrubeye dayali paylasimlarla oldukca saglam bir forum olusturmussunuz , tebrik ederim . Benim sizden ricam deneyim ile gocmenlik konusunun sartlarindan biraz da olsa bahsetmeniz cunku bende eger vizemi alabilirsem Ocak ayinda ikinci defa Kanadaya gitmek istiyorum ve kati olmamakla beraber kafamda ileriye yonelik gocmenlik dusunceside var . Konuyu biraz daha acabilirseniz memnun olurum ...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Mmeml merhaba,
Tabiki memnuniyetle;
Canadian Experince Class - CEC / Kanada deneyimi ile Kanada'ya göçmenlik:
Bu Kanada göçmenlik klasmanı daha evvelden Kanada'da (Dil eğitimi hariç) mesleki, akademik eğitim almış öğrencileri ve yine daha evvel Kanada'da geçici çalışma izni -(Work Permit) ile çalışmış yada halen çalışıyor yada öğrenciliği bitip işe başlamışlar için geçerli olan başvuru tipidir. Bu başvuru tipi aktardığımızdan da anlışılacağı üzere;
1- Eğitim deneyimi
2- Çalışma deneyimi diye iki ayrı gruba ayrılır bunların kendilerine özgü genel yeterlilik şartları ise,
- Quebec eyaletinde yaşama yada taşınma planı içinde olmamak,
- Kanada içinde minimum 2 yıl ve üzeri geçici çalışma izni ile çalışmış yada çalışıyor olmak,
- Kanada içinde (Dil okulları hariç) bir ikinci eğitim kurumundan mezun olup + 1 yıl geçici çalışma izni ile çalışmış yada çalışıyor olmak.

1- Eğitim deneyimi özel yeterlilikleri ise; Mezun olduktan sonra mutlaka 1 yıl ve üzeri resmi çalışma tecrübenizin olması + Okudugunuz mezun olduğunuz eğitimin mutlaka dil eğitimi harici mesleki eğitim, diploma yada akademik bir eğitim olması + alınan eğitimin mutlaka ve mutlaka en az 16 ay olması + mezuniyetten sonraki meslek iş bölümünün NOC listesinde yer alan 0, A, B tabloları altında bulunması
Ayrıca eğitim deneyiminde diğer bir olanakta şudur 1 yıl Master eğitimi + 1 yıl diğer eğitim şeklinde eğitim deneyimi klasmanını tamamlayabilirsiniz.

2- Çalışma deneyiminde ise aranılan şart; Yine NOC listesinde yer alan 0, A, B tabloları altında bir meslekte minimum 2 yıl iş tecrübesi yaşamış olmaktır. Burada şunuda açıklayalım illa bir işyerinde 2 yıl çalışmışlık gibi bir mecburiyet yoktur toplam deneyiminiz önemlidir.

Yine NOC listesi 0, A, B, listesi nedir? derseniz:0, A, B, Occupation Skills Table tıklamanız yeterlidir.
Saygılarımızla,

mmeml
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Ilginiz icin cok tesekkur ederim ...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ :
Kanada göçmenlik kartı yada Permanent Resident Card- başvurusu ve kartların ibraz edilen adreslere teslim süresi 1 Aralık 2010 tarihinden itibaren 29 iş günü içinde olarak belirlenmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL BİLGİ ve UYARI:
23 ARALIK 2010 TARİHİNDEN İTİBAREN, KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURULARINDA İSTENEN IELTS SINAV SONUÇLARI 2 (iKİ)TAM YIL GEÇERLİ SAYILACAKTIR.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

GENEL DUYURU:
Sayın üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız merhaba,
SASKATCHEWAN eyaleti 2009 yılında başlattığı ve 600 göçmene sağladığı bedava sürücü eğitim kursu yada kurs programının masrafını karşılama programını 2011 Ocak ayı itibari ile yeniden başlatmıştır. Kursiyer başvuru sayısı limitli değildir. Bu imkandan yararlanmak isteyen Eyalet göçmenleri yada gelecek olanlar 30 Nisan 2011 tarihine kadar başvurularını yapabilirler. İlgili başvuru formu için bizlerle iletişime geçebilir yada www.sgi.sk.ca web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

ontario'da neden boyle bir kurs yok :mrgreen:
ResimResim
çakıl
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Daha önce immigrant statüsü almış olanlar için...

Okunmamış mesaj gönderen çakıl »

Merhaba,
1983 doğumluyum, 1993 senesinde ailemle birlikte Kanada'ya göç ettik, 1 yıl içinde kendi isteğimizle geri döndük...
Pasaportumda söz konusu evrak halen duruyor. Hala orada yaşayan bir amcam var.
18 yıl önceki bu durumun benim için "kazanılmış hak" doğuracağını, başvurmam halinde kabul göreceğimi söylüyorlar. Doğru mudur?
Teşekkür ederim...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Çakıl merhaba,
18 yıl evvel kazandıgınız hak size Göçmenlik hakkı vermiştir. Fakat bunun birde sürdürülebilirlik kuralı yani Kanada içinde mecbur ikamet etme süre şartlarına uyarak devam ettirme hükmü vardır. Bunu sağlamayan göçmenler ne yazıkki bu haklarını kaybetmiş olurlar. Fakat, Kanada'da bulunan amcanız size sponsor olabilir bu sayede sponsorluğu kabul edilip siz geçişinizi yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

çakıl
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans,
Amcanın yeğene sponsorluğu, eğer 18 yaşın altındaysa ve öksüz/yetimse olabiliyor diye biliyorum...
Kanun değişti mi?
Teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Cakıl merhaba,
Hayır kanun değişmedi yukarıda bu eksik bilgi için kusura bakmayın. Evet, 18 yaş altı ve evlenmemiş yada beraber yaşamışlığı olmayan yegenler, kardesler, torunlar vs için sponsor olunabilinir.
Siz belirtmenize rağmen doğum yılınızı bunu atlamışız... Sizin durumunuzda, yapılacak en mantıklı olan eğerki bir meslek grubuna dahil iseniz FSW- göçmenlik başvurusu ve amcanızın size katacağı hatta sizin daha evvel yaşamışlığınız ile ek puandan yararlanma. Yada eğer durumunuz müsairse bir eğitim kurumu belirleyip u şekilde geçişinizden sonra burada göçmenlik sınıflarına dahil olmanız.
Saygılarımızla,

çakıl
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Çok teşekkür ederim bilgi için...
oscar papa romeo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen oscar papa romeo »

Sayin Ekselans,
Canadian Experience Class'e basvurmak istiyorum. Bu basvuru icin gec kalmis olabilir miyim? Durumumu ozetlemek gerekirse:
Nisan 2006 tarihinde ogrenci vizesi ile Kanada'ya gittim. 17 aylik araliksiz mesleki egitim sonrasinda Kasim 2007'de ayni sehirde Temporary Worker olarak calismaya basladim. Temmuz 2009'da ailevi nedenlerle Kanada'dan ayrilarak Turkiye'ye donus yaptim. Bu arada Temporary Worker Permit'im Temmuz 2010'da expire oldu. Meslek grubum NOC B sinifina giriyor. CEC statusunden gocmenlik basvurusu yapabilir miyim? yoksa icinde bulundugumuz tarih itibariyle cok mu geciktim?
Halen basvuru hakkim varsa ne zamana kadar basvurumu tamamlamaliyim? CEC basvurusu Ankara'daki Buyukelcilik kanali ile yapilabiliyor mu ?
bilgileriniz ve yardimlariniz icin tesekkur ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Oscar merhaba,
Öncelikle bildirdiğiniz şartlar eğitim ve geçici çalışma süreleriniz başvuru kriterlerine uygundur. Fakat, CEC başvurusunda işten ayrıldıktan sonra 1 yıl içinde başvuru yapma zorunluluğu vardır. Fakat yine aldığınız eğitim , mesleki deneyim, yabancı dil bilginizin yükseklik derecesi ve maddi durumunuz değerlendirilerek bu süreç mazur görülebilinir konsolosluk tarafından ( Kesin olmamak şartı ile ) Ve evet CEC - Canadian Experience Class - Kanada denyimi göçmenlik sınıfı başvurunuzu Ankara Kanada Elçiliğinden yapabilirsiniz. Başvuru yapmaya karar vermeden evvel IELTS sınav sonuc belgenizi temin etmeniz gerekmektedir.
Saygılarımızla,

oscar papa romeo
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen oscar papa romeo »

Hizli cevabiniz icin cok tesekkur ederim Ekselans. Cok guzel bir site hazirlamissiniz. Tebrik ediyorum.
Size sormak istedigim ikinci bir soru daha var. Simdi benim Temporary Work Permit'im Temmuz 2010 da sona erdi ama ben Temmuz 2009 da ailevi nedenlerle Kanada'dan ayrilmak durumunda kaldim. Zaten HRSDC de bana olur vermeden once bana Permanent Residency basvurusu yapacagima dair bir dilekce yazdirmisti.
Merak ettigim konu soyle ozetlenebilir. Bu yazdigim dilekceye uyum saglamak ve gocmenlik elde edebilmek istiyorum. Benim isten ayrilma tarihim Temmuz 2009 mudur, yoksa Work Permit'in gecerli oldugu Temmuz 2010 mudur? Firma'dan resmi olarak bir ayrilma yazisi almadim. Saatlik ucretlerle calistigim icin bu bir problem olmadi.
Bu bilgiler isiginda ne tavsiye edersiniz? Ayrica islerimin cok yogun olmasi nedeniyle gocmenlik basvurumu bir sirket araciligiyla yapmak istiyorum. Bunu tavsiye eder misiniz? Tavsiye edeceginiz sirketler var midir?
Verdiginiz ve vereceginiz bilgiler icin simdiden tesekkur ediyor, saygilar sunuyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Oscar merhaba,
Şimdi normal olan değerlendirme aslında WP sonu yada işveren akdinin resmi bildirilmesidir. Bu yüzden size bir evvelki mesajımda olabilirliği hakkında açıklama yapmıştım. Yani sahibi olduğunuz durum üzerinden ve desteklenen diğer evraklarla bunun mümkünatı vardır. Başvurunuz konusunda ise bize e-mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

info@bizvekanada.com
destek@bizvekanada.com
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Üyelerimiz, dostlarımız, arkadaşlarımız.
19 Ocak 2011 tarihinden itibaren Permanent Resident - PR kart teslimatları; başvuru sahiplerinin sabit ikamet adresi belirtmesini takiben 25 iş günü olarak belirlenmiştir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

DUYURU;
18 Temmuz 2011'de işlemlerin hızlandırılması için alınan karar ile bu tarihten itibaren Konsolosluklar ve Kanada içindeki ofisler başvuru sahiplerine gönderecekleri Acknowledgment of Receipt (AOR) mektuplarını başvuru sahiplerinin dosyalarında ibraz ettikleri E-MAIL adresi üzerinden bildirecektir. Başvuru sahipleri özellikle bu kayıt ettikleri e-mail adreslerine dikkat etsinler (geçici posta, önemsiz posta vs vs.) ve kontrolleriniz düzenli olarak takip etsinler.
Saygılarımızla,

Yakamoz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada'ya Kanada deneyimi ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Yakamoz »

Excellans yazdı: Nisan 18, 2010, 11:45 am Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya Kanada içinden yada Kanada dışından sahip olunan Kanada deneyimi ile göçmenlik (CANADIAN EXPERIENCE CLASS) hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Merhaba Excellans,

Kanada'da bir üniversitede 4 ayı zorunlu co-op veya internship , 8 ay sınıf içi eğitimle geçecek bir Postgraduate programa katılırsam (toplamda 12 ay) ve eğitimi bitirdikten sonra Kanada'yı begenip kalırsam;
*1 yıl PGWPP(Post Graduation Work Permit Prg.) ile uzatabilirmiyim?
*Canadian Experience'a aday olmak için, 1 yıllık postgraduate eğitimi yeterli mi yoksa bu süre için, hala en az 3 semester( yani 1,5 sene) okumak zorundamıyım?
*Kalış süremi uzatıp 1-2 ay içinde iş bulabilirsem, Canadian Experince Class 'tan mı yoksa Federal Skilled Worker prg'den mi Permanent Residence'a başvurabilirim?
*Hem Federal Skilled Worker hemde Canadian Experience başvurusu için Kanada'da çalışırken mutlaka NOC0 kodlu bir iş mi bulmam lazım? ( Halihazırda "Manager" ve "Asst. Manager"pozisyonunda (NOC0'a dahil bir pozisyondur)10 senelik bir tecrubem var. Yoksa TR 'deki bu tecrübemi Kanada dikkate almayıp "onlaı saymam gelde birde bende 1-2 sene NOC0 poziyonunda çalış" mı diyor?
* Diyelim ki mezun olduktan sonra 1 sene PGWP'te aldım ama iş bulamadım bu durumda 1 senem bittikten sonra Kanada beni "sen iş bulamadın hadi dışarı" diye ülkeden atıyor mu? Iznim bittikten sonra kalmak için 1 senelik daha eğitim alabilirmiyim?

NOT:TR 'den 4 yıllık BA degreem ve IELTS Academic'ten 1 yıl geçerli olan 6,5 not ortalamam var.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Yakamoz
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Yakamoz yazdı: Mart 20, 2017, 4:37 pm
Excellans yazdı: Nisan 18, 2010, 11:45 am Merhabalar, Bu başlık altında Kanada'ya Kanada içinden yada Kanada dışından sahip olunan Kanada deneyimi ile göçmenlik (CANADIAN EXPERIENCE CLASS) hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız.
Merhaba Excellans,

Kanada'da bir üniversitede 4 ayı zorunlu co-op veya internship , 8 ay sınıf içi eğitimle geçecek bir Postgraduate programa katılırsam (toplamda 12 ay) ve eğitimi bitirdikten sonra Kanada'yı begenip kalırsam;
*1 yıl PGWPP(Post Graduation Work Permit Prg.) ile uzatabilirmiyim?
*Canadian Experience'a aday olmak için, 1 yıllık postgraduate eğitimi yeterli mi yoksa bu süre için, hala en az 3 semester( yani 1,5 sene) okumak zorundamıyım?
*Kalış süremi uzatıp 1-2 ay içinde iş bulabilirsem, Canadian Experince Class 'tan mı yoksa Federal Skilled Worker prg'den mi Permanent Residence'a başvurabilirim?
*Hem Federal Skilled Worker hemde Canadian Experience başvurusu için Kanada'da çalışırken mutlaka NOC0 kodlu bir iş mi bulmam lazım? ( Halihazırda "Manager" ve "Asst. Manager"pozisyonunda (NOC0'a dahil bir pozisyondur)10 senelik bir tecrubem var. Yoksa TR 'deki bu tecrübemi Kanada dikkate almayıp "onlaı saymam gelde birde bende 1-2 sene NOC0 poziyonunda çalış" mı diyor?
* Diyelim ki mezun olduktan sonra 1 sene PGWP'te aldım ama iş bulamadım bu durumda 1 senem bittikten sonra Kanada beni "sen iş bulamadın hadi dışarı" diye ülkeden atıyor mu? Iznim bittikten sonra kalmak için 1 senelik daha eğitim alabilirmiyim?

NOT:TR 'den 4 yıllık BA degreem ve IELTS Academic'ten 1 yıl geçerli olan 6,5 not ortalamam var.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.
Yakamoz
Sayın Yakamoz merhaba,
1- Evet, mezuniyetiniz sonrası basvurunuzla alacagınız PGWP ile kalışınızı uzatabilir ve statunuzu calısan olarak değiştirebilirsiniz.
2- CEC klasmanında mutlak bir eğitim zorunlulugu yoktur, eğitimlerinizle ( Turkiyede ki ve Kanada içindeki) extra puan alırsınız. Minimum 1 yıl ve üstü eğitimler diploma, sertifika, degree etc. ( Dil eğitimleri hariç)
2- CEC ve Skilled worker klasmanları aynı catı altında toplanmıştır. Ülke içinde CEC basvurusu yapmanız ne mantıklı olanıdır.
3- NOC O,A,B meslek lsitelerinden bir tanesinde Kanada içinde çalışmışlıgınız + Turkiye iş gecmişiniz yine NOC O,A,B içinde ise ikisi birlikde gecerli olacak ve sayılacaktır.
4- Gecerli vizeniz bitene kadar iş - meslek bulamaz iseniz NOC O-A-B gruplarından gecersiz vizeye sahip oldugunuzdan dolayı ülkeyi terk etmek durumundasınız. Uzatmak istersenizde bunu eğitim yolu ile deneybilirsiniz tabikide

not: IELTS academic göçmenlik başvurusu için yeterli dil sınavı değildir. Mutlak olarak IELTS - GENERAL sınavına sahip olmalısınız.
Saygılarımızla,

selimsiv
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen selimsiv »

Merhaba,

Eşimin visiting research scholar pozisyonu için 1 yıllığına Kanada'ya gelmiştik. Pozisyon closed work permit'e tabi ve sadece tek bir employer'da çalışma hakkı sunuyor. Türkiye'den elde ettiği bir burs dışında kanada'da bir ödeme almıyor ama buradaki üniversitenin başvurusuyla, sağladıkları bir employment offer sayesinde çalışma izni çıktı. 1 yıl dolduktan sonra bu ay çalışma izni 1 yıl daha uzatıldı.

Eşimin buradaki 1 yıllık çalışması Canadian Experience olarak değerlendirilir mi? (ödeme türkiye'den sağlanıyor, employment offer Kanada'daki üniversiteden). Buradan elde edeceğimiz bilgiye göre express entry profilini güncelleyeceğiz. Her şeyi ciddi ölçüde etkiliyor. Hiçbir yerde bu konuda bir açıklama bulamadık.

Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

selimsiv yazdı: Kasım 9, 2018, 10:37 pm Merhaba,

Eşimin visiting research scholar pozisyonu için 1 yıllığına Kanada'ya gelmiştik. Pozisyon closed work permit'e tabi ve sadece tek bir employer'da çalışma hakkı sunuyor. Türkiye'den elde ettiği bir burs dışında kanada'da bir ödeme almıyor ama buradaki üniversitenin başvurusuyla, sağladıkları bir employment offer sayesinde çalışma izni çıktı. 1 yıl dolduktan sonra bu ay çalışma izni 1 yıl daha uzatıldı.

Eşimin buradaki 1 yıllık çalışması Canadian Experience olarak değerlendirilir mi? (ödeme türkiye'den sağlanıyor, employment offer Kanada'daki üniversiteden). Buradan elde edeceğimiz bilgiye göre express entry profilini güncelleyeceğiz. Her şeyi ciddi ölçüde etkiliyor. Hiçbir yerde bu konuda bir açıklama bulamadık.

Şimdiden teşekkürler.
Sayın Selimsiv merhaba,
Asagıda bu konu ile ilgili açık kesin bilgi verilmiştir. Bununla beraber tam zamanlı - minimum haftalık 30 saat - maaş kuralı ayrıca gecerlidir.
- if you have a valid work permit for a NOC 0, A or B job that is exempt from needing an LMIA, and you:
are currently working for an employer specified on the work permit; have one year of full-time work experience (or an equal amount of part-time work) for that employer and have a valid job offer from that employer for at least one year after we issue your permanent resident visa
Saygılarımızla,

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-KANADA DENEYİMİ- CANADIAN EXPERIENCE CLASS” sayfasına dön