İltica

Kanada; iltica ile göçmenlik hakkı kazanma
Zoka
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

İltica

Okunmamış mesaj gönderen Zoka »

Merhabalar.
Benim bir sorum olacaktı.
Benim eşim arap. Benim Ailem açısından her hangi bir sorun yok. Ama eşimin ailesi bunu büyük problem yapiyor. Evlenmem istedik izin vermediler ama biz yine de evlendik. Sonuçta eşim burada ve onlar bilmiyorlar DI . 1 seni öncesine kadar öğrendiklerini ve bunu kabul etmeyeceklerini duyduk. Sonra bizi cezalandiracaklarini duyduk ama ben ciddiye bile almadım. Benim ülkemde beni nasıl cezalandiracaklar diye. Eşim diyorum ama Bizim çocuğumuz var ve evli değiliz. Ailesi bunu da biliyor. İslamiyet göre ters bir iş yapmışiz . Her neyse ben artık tehdit telefonları almaya başladım ve savcılığa başvurdum. Son 1 ayda 2 kez savcılığa gittim. Çünkü adresimi öğrendiklerini de biliyorum. Kendimden, eşimden ve çocuğumdan dolayı çok kaygıliyim. Doktor raporum bile var korkularimdan dolayı psikolojim bozuldu. Eğer aniden gelirlerse diye artık İltica etmek düşünür hale geldim. Benim vizem var ama ailemin yok. Öyle bir durum olursa ailemi güvendiğim bir çocukluk arkadaşımın evine yerleştiricem (onu çevremde de pek kimse biçmiyor. Farklı bir sehirde) ve acilen çıkıp gidicem ve İltica edicem diye düşünüyorum. Dini degil, siyasi degil, etnik bir mesele degil. Ailevi bir mesele. Nasil bakarlar bu dosyaya. Bu konuda fikir olarak yardimci olabilecek biri var mı. Süreç ve hakkında. Ayrıca Kanada ya gittiğimde Turk avukat bulma imkanı var mı. Yardımlarınızi bekliyorum

“KANADA'YA ILTICA HAKKINDA BILINMESI GEREKENLER” sayfasına dön