Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Kanada'ya evlilik yolu ile göçmenlik. Başvuru nasıl yapılır? Kanada Evlilik göçmenliği neleri gerektirir? Kanada ve Kanada'ya yada Kanada'dan evlilik yolu ile sponsorluk nasıl başlatılır ve gerekenler nelerdir
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: Kanada'ya Evlilik yolu ile göçmenlik

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Roni yazdı: Aralık 26, 2017, 7:45 pm Sayın excalans orayı yanlış yazmışım 2017 mart ayında proteced person statüsünün kabul olduğuna dair bir mesaj geldi.benim ve oğluma dair eksik evrak olduğunu belirtmişlerdi biz evrakları tamamladık gönderdik 2017 mayıs ayında.ama eşimin pr kartı hala eline ulaşmadı ama bizim için yani aile birleşimi için 2016 mayıs ayında başvuru yaptı onlarda agustos 2016 da işleme başladılar. 1 şubat 2018 de bizim aile başvurumuz için geçerli olan 18 ay doluyor ve bizden hala pasaport istemediler ve sağlık raporunun üzerinden 1yıl geçti. Çok bekledik ve daha ne kadar bekliyecez onu bilmiyorum. Dediğim gibi eşim oturum almasına rağmen pr kartı henüz yok, yasal çalışma izni falan herşeyi var. Ne kadar daha bekliyecez ?
Sayın Roni merhaba,
Eşinizin statusunun Permanent Resident olması gereklidir, eşiniz şuan statusunun degişmesini ve COPR - Confirmation of Permanent Resident beklemelidir. Eşinizin DM mektubundan sonraki PR geçişi minimum 4 maksimum 11 ayda sonuclanmaktadır. Bu yüzden yapacagınız sadece biraz daha beklemek olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Roni
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Roni »

Sayın excalans bize gönderdikleri mailin ilk kısmını sizinle paylaşmak istiyorum ;
This letter refers to your application for permanent residence as a Protected Person.

It has been determined that you meet the eligibility requirements to apply for permanent resident status as a Protected Person.
Bu mail bize 2017 Mart'ta geldi ve hala bekliyoruz bunca zaman boşunadır beklemişiz yani?😭 Mailin geri kalan kısmındada istesikleri eksik evraktan bahsetmişler. Suan büyük bi hayal kırıklığı yaşıyorum!!!
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Roni yazdı: Aralık 26, 2017, 9:42 pm Sayın excalans bize gönderdikleri mailin ilk kısmını sizinle paylaşmak istiyorum ;
This letter refers to your application for permanent residence as a Protected Person.

It has been determined that you meet the eligibility requirements to apply for permanent resident status as a Protected Person.
Bu mail bize 2017 Mart'ta geldi ve hala bekliyoruz bunca zaman boşunadır beklemişiz yani?😭 Mailin geri kalan kısmındada istesikleri eksik evraktan bahsetmişler. Suan büyük bi hayal kırıklığı yaşıyorum!!!
Sayın Roni merhaba,
Bu mektup bizim DM dediğimiz kişinin mülteci başvurusundan sonraki Permanent Resident başvurusu yapmasına olanak tanıyan mektuptur. Eşiniz şuan resmen PR statusunde olmayıp PR hakkı kazanmıs basvurusunu yapabilir durumdadır. Eksik evraak listesini tamamlayıp zamanında gönderdi iseniz, yakın zamanda PR işlemleri sonuclanacaktır. Böylelikle sponsorluk tarafında sizing için bir sorun kalmayacaktır. Saglık raporu konusunda endişelenmeyiniz gerekli görüldüğü takdirde yenilenmesi yapılıp sonuclar en gec 1 ay içinde dosyanızda olacaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Roni
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum sayın Excellans
şimdilik beklememiz gerekiyor bi gelişme olursa burdan sizinle paylaşırım.bir başka konuda sizden bilgi alabilirmiyim?
ben TR de öğretmenlik yapıyorum 7 yıldır.Üniversitede sosyoloji okudum, formasyonum var felsefe grubu öğretmenliği için ama atanırken rehberlik alanından atandım.7 yıldır devlette kadrolu rehber öğretmen olarak çalışıyorum. Kanadaya geçince orda ögretmenlik yapabilecekmiyim yada lisansım olan sosyoloji alanında ne yapabilirim?
şunuda belirteyim çok iyi bir ingilizcem yok öncelikle dili halletmem gerekecek onu biliyorum.eşim toronto da yaşıyor ve ben oraya gelince öğretmenlik yapamasam bile çalışmak istiyorum.ayrıca lisans diplomamızın ab ülkelerinde geçerliliği var diye biliyorum üniversitemizin öyle bir protokolü vardı.dili bir iki yılda halletsem neler yapabilirim? dil konusunda biraz alt yapım var ama yeterli degil.
diplomamızı türkiyede mi çevirmek gerekiyor orda bize daha mı pahalıya mal olur?
şimdiden teşekkürler, hoşçakalın...
Aysun
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Aysun »

Sayin Excallens

size bir kac sorun olacak daha oncede konusmustuk.

Esim gecen ay Conformation of permanent residence kagidini almisti ..

PR karti bir kac ay sonra evine yolluyacaklarmis...

PR (in process ) almadan bu evraklari bizden istediler......

medical exam..amerka hastanesinde oldum y

police certificate ( temiz kagidini yolladim)

Birth Certification (dogum belgesi cocuklarimin ikini yolladim)

Marriage certification ( evlenme duzdagini noterden tercume edip gonderdim)

butun bunlari Montrealdaki esimin avukatindan istemislerdi CIC

bende istedikleri tum evraklari yollamistim...

conformation of permanent Residence kagidinde.....turkiyede yasiyan ailesinin listesi var..NON Accompaying

yani ben ve cocuklarimin isimleri

UCI numaramiz bile verilmis....

kocamda Montrealden sponsorluk evraklarini yollamis gecen hafta

SIZDEN BIR SORU OLACAK.....

family Class sponsorship islemleri ne kadar surer ? bu sure hakkinda bana bir bilgi vermeniz munkunmu sizden rica etsem?

yardiminiz icin tesekurler ....
balciyi
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen balciyi »

Selamlar,
Kanada vatandaşı eşimle yaptığımız sponsorluk başvurusu sonucunda Pr cardım elime ulaştı.
2023 Ocak ayına kadar geçerli. önümüzdeki 5 yılın en az 2 yılını Kanada da geçirmem gerektiğini biliyorum ancak şuanda hala Türkiye de yaşamaktayız ve ne zaman taşınacağımızı bilmiyoruz.
eşimin kardeşi kanada da gümrük sorumlusu ve bize eşle yaşandığı sürece Kanada da olmana gerek yok eşinle yaşadığını Kanada dışında da olsa kanıtlarsan PR kardın yenilerken sorun olmayacağı gibi bir şey söyledi biz bunu netleştirmeye çalıştık ama emin olamadık. yani kısacası eşimle Türkiyede 2023 e kadar yaşamaya devam etsek PR cardımı sorunsuz yenileye bilirmiyim?
Sizin bu konuda bir bilginiz yada nasıl öğreneceğimize dair bir fikriniz var mıdır?
çok teşekkürler
yiğit
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

balciyi yazdı: Şubat 8, 2018, 10:48 pm Selamlar,
Kanada vatandaşı eşimle yaptığımız sponsorluk başvurusu sonucunda Pr cardım elime ulaştı.
2023 Ocak ayına kadar geçerli. önümüzdeki 5 yılın en az 2 yılını Kanada da geçirmem gerektiğini biliyorum ancak şuanda hala Türkiye de yaşamaktayız ve ne zaman taşınacağımızı bilmiyoruz.
eşimin kardeşi kanada da gümrük sorumlusu ve bize eşle yaşandığı sürece Kanada da olmana gerek yok eşinle yaşadığını Kanada dışında da olsa kanıtlarsan PR kardın yenilerken sorun olmayacağı gibi bir şey söyledi biz bunu netleştirmeye çalıştık ama emin olamadık. yani kısacası eşimle Türkiyede 2023 e kadar yaşamaya devam etsek PR cardımı sorunsuz yenileye bilirmiyim?
Sizin bu konuda bir bilginiz yada nasıl öğreneceğimize dair bir fikriniz var mıdır?
çok teşekkürler
yiğit
Sayın Balciyi merhaba,
Aldıgınız bilgi dogrudur. Kendisi ile beraber Turkiye'de yaşadıgınızı ispat eden evraklarla beraber renewal/yenileme işleminizi yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,

Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Narin82 »

Merhaba eşim kanada’da doğdu ve 2016 kasımda evlendik .Bizim işlemlerimiz geç başladı sebebi ingiltere’de yaşadığım talihsiz bir sebepten dolayı sabıka kaydım olması .Sadece oturum iznim vardı Ankara antlaşması vizesiyle.8 aylık cezamdı ve bittikten sonra ziyaretçi kağıdıyla İngiltere’den Türkiye’ye dönüş yaptım.6 yıl geçti olaydan .oradan evrak gelmesini bekledik avukatlar tarafından detaylı araştırma yapılıp sağlıklı başvuru yapılsın diye.vizemizle ilgilenen avukat Son olarakta ceza avukatı tarafından araştırma yapıldı suçun Kanada’da bir karşılaştırması olmadığına dair yazı verildi.Hemen Aralık 6 2017‘ de dosyayı gönderdiler sponsorship için.Şubat 6 2018’de takip numarası verildi.23 şubatta da sağlık raporu istendi ve çok şükür 28 şubatta muayenemi oldum .Bu süreçte eşim geçici vize başvurusu yapacak Önümüzdeki hafta başında.Çok şükür maddi durumu yerinde.iyi bir firmada çalışıyor 6 yıldır.Sorum o kadar belgeye rağmen sabıka kaydım sorun olur mu ve geçici başvuru ne kadar doğru olur?
Yardımcı olursanız sevinirim saygılar...
Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bu arada yeni gelişme oldu 03.03.2018 ‘de eşimin sponsorluğunun onaylandığını dair bilgi iletildi.Cevabınızı beklemekteyim teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Narin82 yazdı: Mart 2, 2018, 2:20 am Merhaba eşim kanada’da doğdu ve 2016 kasımda evlendik .Bizim işlemlerimiz geç başladı sebebi ingiltere’de yaşadığım talihsiz bir sebepten dolayı sabıka kaydım olması .Sadece oturum iznim vardı Ankara antlaşması vizesiyle.8 aylık cezamdı ve bittikten sonra ziyaretçi kağıdıyla İngiltere’den Türkiye’ye dönüş yaptım.6 yıl geçti olaydan .oradan evrak gelmesini bekledik avukatlar tarafından detaylı araştırma yapılıp sağlıklı başvuru yapılsın diye.vizemizle ilgilenen avukat Son olarakta ceza avukatı tarafından araştırma yapıldı suçun Kanada’da bir karşılaştırması olmadığına dair yazı verildi.Hemen Aralık 6 2017‘ de dosyayı gönderdiler sponsorship için.Şubat 6 2018’de takip numarası verildi.23 şubatta da sağlık raporu istendi ve çok şükür 28 şubatta muayenemi oldum .Bu süreçte eşim geçici vize başvurusu yapacak Önümüzdeki hafta başında.Çok şükür maddi durumu yerinde.iyi bir firmada çalışıyor 6 yıldır.Sorum o kadar belgeye rağmen sabıka kaydım sorun olur mu ve geçici başvuru ne kadar doğru olur?
Yardımcı olursanız sevinirim saygılar...
Sayın Narin82 merhaba,
Öncelikle sponsorlugunuz onaylandıktan sonra gecici vizeye başvurmanız gereksiz ve boşuna olacaktır. Görevli göçmenlik dosyanız içerde ve bitme aşamasında size gecici vize onayı vermeyecektir. Diğer bir hususda Ingiltere'de yaşadıgınızı (6 ay ve üzeri) başvuru formlarınızda belirtti iseniz, ve oturum izninizide ekledi iseniz sabıka kaydı istemi görevlinin insiyatifinde olarak istenebilir yada istenmeyebilir. Sizin en mantıklı ve dogru yapmanız gereken eşinizin sponsorlugunun onayıyla beraber hemen bu belgeyi Ingiltere'den başvurarak edinmeniz olacaktır. Aksi takdirde olası belge istemi sonrası başvurunuz uzayacaktır.
Saygılarımızla,

Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba teşekkür ederim cevap için.Fakat oturumla alakalı bir belge yok o durumları belirttik başvurumuzda detayları ,nasıl çıkış yaptığımı ,kaç sene hangi yıllarda ne vizesiyle yaşadığımı.İngiltere sabıka kaydı gönderildi sponsorshipte bu yüzden uzunca beklemek zorunda kalmıştık başvuru için.Şuan sağlık raporum ve schedule konsolosluğa aktarıldıktan 1 hafta sonra uzman belgesi gönderilecekmiş yani İngiltere’deki suçun Kanada’da karşılaştırması olmadığına dair.Ziyaretçi vize başvurusunda en azından red olsa bile neye istinaden onaylamadıklarını öğrenme konusunda en azından iyi olmaz mı? Birde nereden öğrenebilirim sağlık raporu ve scheduleın ulaşıp ulaşmadığını?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Narin82 yazdı: Mart 5, 2018, 11:34 am Merhaba teşekkür ederim cevap için.Fakat oturumla alakalı bir belge yok o durumları belirttik başvurumuzda detayları ,nasıl çıkış yaptığımı ,kaç sene hangi yıllarda ne vizesiyle yaşadığımı.İngiltere sabıka kaydı gönderildi sponsorshipte bu yüzden uzunca beklemek zorunda kalmıştık başvuru için.Şuan sağlık raporum ve schedule konsolosluğa aktarıldıktan 1 hafta sonra uzman belgesi gönderilecekmiş yani İngiltere’deki suçun Kanada’da karşılaştırması olmadığına dair.Ziyaretçi vize başvurusunda en azından red olsa bile neye istinaden onaylamadıklarını öğrenme konusunda en azından iyi olmaz mı? Birde nereden öğrenebilirim sağlık raporu ve scheduleın ulaşıp ulaşmadığını?
Sayın narin82 merhaba,
https://services3.cic.gc.ca/ecas/securi ... 1520238387
Saygılarımızla,

Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Anlamadım?
Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

karışık geldi konum sanırım teşekkür ederim yinede ilginize iyi çalışmalar...
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Narin82 yazdı: Mart 5, 2018, 12:30 pm karışık geldi konum sanırım teşekkür ederim yinede ilginize iyi çalışmalar...
Sayın Narin82 merhaba,
Konunuz karısık gelmedi. Verdiğimiz linkden dosyanızı sorgulayabilirsiniz!!!
Saygılarımızla,

Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

O kısmı zaten anlamıştım. Anlamadığım Onunla beraber başka sorumda vardı “.Ziyaretçi vize başvurusunda en azından red olsa bile neye istinaden onaylamadıklarını öğrenme konusunda en azından iyi olmaz mı?”şeklindeydi.
Ama siz Sadece linki gönderdiniz yani tam olarak cevap alamadım maalesef .Teşekkürler iyi çalışmalar
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Narin82 yazdı: Mart 6, 2018, 12:39 am O kısmı zaten anlamıştım. Anlamadığım Onunla beraber başka sorumda vardı “.Ziyaretçi vize başvurusunda en azından red olsa bile neye istinaden onaylamadıklarını öğrenme konusunda en azından iyi olmaz mı?”şeklindeydi.
Ama siz Sadece linki gönderdiniz yani tam olarak cevap alamadım maalesef .Teşekkürler iyi çalışmalar
Sayın Narin82 merhaba,
Ziyaretci vizeniz sonucu olumsuz oldugunda, size sabıkanız yada cezanız var bu yüzden red verdik demeyecekler. Aksine siz formlarınızı doldurdugunuzda size sorulacak '' Hiç ceza aldınız mı? Mahkemeye cıktınız mı? vs vs '' sorularına evet işaretlemelisiniz ve bunun sonucunda da zaten bu Ingiltere'de yaşanan olayın acıklamasını - varsa kararı - varsa temyizi vs detaylıca sunmanız gerekir. Eger, bunları belirtmeyip hiçbirşey yokmuş gibi başvuru yaparsanız geri döneceginize inanmadıkları içinde red edecekler ve nedenlerine ise; Purpose of visit - Your family ties in your country - Your family ties in Canada vs vs sıralayacaklardır.
Saygılarımızla,

Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba tekrar ,belirtmiş olduğunuz mahkemeyle ilgili bütün evrakları orayla bağlantılı bir avukatın aracılığıyla İngiltere’den istetmiştik .Eklemişler hepsini dediğiniz gibi.Ayrıca sponsorshipteki oradaki suçun Kanada’da karşılığı olmadığı vs.durum açıklaması ve tekrarlanmayacağına dair özel bir mektup hazırlanmış.Şuan Allah’ın izniyle beklemek kalacak .Çok teşekkür ederim ilginize😊iyi çalışmalar saygılar.
Roni
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın excellans merhaba
Eşim artık PR oldu ve sistemde işlem durumu complete yazıyor.
Benim durumum decision made. Missigua ya gidip imza attı oradaki memur binhata mı yaptı bilemiyorum daha önce çocuğumuzun durumunu sistemde hiç takip etmedim.oğlum 5 yaşında onunda UCI numarası ve application numarası olmasına rağmen sistemde oğlumun durumu görünmüyo. Daha önce verdiğimiz şu linkten bakıyorum https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do yukarıdaki link yani . Öncelikle 1)eşim PR olduğuna göre bizi ne zaman sağlık raporu için çağırırlar
.( daha önce sağlık raporuna gittim 26 aralık 2016ta )
2) oğlum neden sistemde görünmüyor onun durumunu neden takip edemiyorum ( önceki sağlık raporunda oğlumla birlikte çağrılmıştık) bi aksilik mi var düzeltmemiz gereken bileyler mi varyoksa bizi sağlık raporuna çağırmalarını mı bekleyelim. Birde ne kadar süre bekleyeceğiz?
Şimdiden çok teşekkürler
Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın Excellans,
19 nisanda Ankara’ya davet maili geldi ve 22 Mayıs’ta görüşme sağladık .Yaklaşık 1 saat konuştuk ve konuşma sonunda ilişkimizi kabul ettiklerini fakat sabıka kaydıyla ilgili suçun cezası karşılanmış mı onun için ayrı bir görevlinin araştırma yapacağını söylediler .Ama ertesi gün yani 23 mayısta avukatımıza mail geldi.Kanada’ya gelmeden önce yapılacak şeyler ,ücretsiz kayıt olabileceğim kurslar hakkında destek linki gönderildi.Avukat eşime “genelde bu Mail sonrasında olumlu sonuçlanıyor ama yinede ümit vermek istemiyorum “demiş.Haliyle yarım sevinçler yaşıyoruz 🙁Sizinde fikriniz çok kıymetli 🙏🏼sizce ne anlama geliyor böyle bir mail?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Narin82 yazdı: Haziran 12, 2018, 9:59 pm Merhaba sayın Excellans,
19 nisanda Ankara’ya davet maili geldi ve 22 Mayıs’ta görüşme sağladık .Yaklaşık 1 saat konuştuk ve konuşma sonunda ilişkimizi kabul ettiklerini fakat sabıka kaydıyla ilgili suçun cezası karşılanmış mı onun için ayrı bir görevlinin araştırma yapacağını söylediler .Ama ertesi gün yani 23 mayısta avukatımıza mail geldi.Kanada’ya gelmeden önce yapılacak şeyler ,ücretsiz kayıt olabileceğim kurslar hakkında destek linki gönderildi.Avukat eşime “genelde bu Mail sonrasında olumlu sonuçlanıyor ama yinede ümit vermek istemiyorum “demiş.Haliyle yarım sevinçler yaşıyoruz 🙁Sizinde fikriniz çok kıymetli 🙏🏼sizce ne anlama geliyor böyle bir mail?
Sayın Narin82 merhaba,
E-mailinizi takip edin. 2 hafta içinde pasaport teslimi istenecek.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Roni yazdı: Haziran 11, 2018, 11:54 pm Sayın excellans merhaba
Eşim artık PR oldu ve sistemde işlem durumu complete yazıyor.
Benim durumum decision made. Missigua ya gidip imza attı oradaki memur binhata mı yaptı bilemiyorum daha önce çocuğumuzun durumunu sistemde hiç takip etmedim.oğlum 5 yaşında onunda UCI numarası ve application numarası olmasına rağmen sistemde oğlumun durumu görünmüyo. Daha önce verdiğimiz şu linkten bakıyorum https://services3.cic.gc.ca/ecas/security.do yukarıdaki link yani . Öncelikle 1)eşim PR olduğuna göre bizi ne zaman sağlık raporu için çağırırlar
.( daha önce sağlık raporuna gittim 26 aralık 2016ta )
2) oğlum neden sistemde görünmüyor onun durumunu neden takip edemiyorum ( önceki sağlık raporunda oğlumla birlikte çağrılmıştık) bi aksilik mi var düzeltmemiz gereken bileyler mi varyoksa bizi sağlık raporuna çağırmalarını mı bekleyelim. Birde ne kadar süre bekleyeceğiz?
Şimdiden çok teşekkürler
Sayın Roni merhaba,
Dosyanızda ve oglunuzun kısmında bir sorun yok. Talep hem size hem oglunuza yapılacak. Burada sadece beklemeniz gerekli.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Gulay »

Merhaba.benim kocam 2 yil once kanadaya iltica etdi.azeriyiz.5 mayis 2017 dide oturum izni icin evraklari gonderdi.simdi dun ona hastaneye gitmesi icin mektup gelmis.ve hala bizim icin bi sey gelmedi.sizce ne zaman gelir?ne yapa biliriz?ve kizim ve benim ora gidip cikmamiz ne kadar sure ceker?cok tedirginim.neden uzuyor.bana detayli bilgi verirseniz sevinirim.simdiden tesekkurler
Narin82
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın Excellans,
Çok teşekkür ederim herşey için🙏🏼Vermiş olduğunuz bilgi rahatlattı gerçekten,çünkü çok ciddi ve yorucu bir süreçten geçtik 😞Sonucuda paylaşacağım sizinle Allah razı olsun iyi çalışmalar saygılar...
Roni
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba sayın Excellans,
dün itibariyle pasaport talep mektubu geldi ama sadece benim adıma bi mail geldi. oğlumun pasaprtununda istendiği bi mailin olmasıda gerekmiyor mu? vize başvuru merkezi vsf den oğlumun adınada bi mailin olması gerektği söylendi. konsolosluğa mail attım ama çok yoğunlar cevap vermiyorlar ve hazır maillerler yolluyorlar,yogunuz falan diye.oğlum 5 yaşında onu bırakıp gidemeyecegime göre bu neden böyle oldu.nerde bi sıkıntı var.çok gerginim şuanda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.ve pasaportumu 30 gün içinde konsolosluğa teslim etmem lazım oğlumun ki ne zaman istenecek belli değil ben vizemi alsam oğlumunki olmazsa zaten gitmiyecem. ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Roni yazdı: Haziran 20, 2018, 11:05 am Merhaba sayın Excellans,
dün itibariyle pasaport talep mektubu geldi ama sadece benim adıma bi mail geldi. oğlumun pasaprtununda istendiği bi mailin olmasıda gerekmiyor mu? vize başvuru merkezi vsf den oğlumun adınada bi mailin olması gerektği söylendi. konsolosluğa mail attım ama çok yoğunlar cevap vermiyorlar ve hazır maillerler yolluyorlar,yogunuz falan diye.oğlum 5 yaşında onu bırakıp gidemeyecegime göre bu neden böyle oldu.nerde bi sıkıntı var.çok gerginim şuanda ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.ve pasaportumu 30 gün içinde konsolosluğa teslim etmem lazım oğlumun ki ne zaman istenecek belli değil ben vizemi alsam oğlumunki olmazsa zaten gitmiyecem. ne yapmam lazım lütfen yardımcı olun
Sayın Roni merhaba,
E-mail adresinizi spam dahil düzenli olarak kontrol ediniz. Mutlaka gönderilmiş yada gönderilecektir.
Saygılarımızla,

ngunduz1
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ngunduz1 »

Merhaba Excellans,

Eşimin sponsorluk süreci tamamlanmak üzere. En son 14 Haziran da medical exam işleminde bebekten dolayı eksik kalan X-Ray işlemini tamamladık.
Okul ların Eylül de başlamasından dolayı 4 eylül e bilet almıştık.
Bu süreye kadar bizim işlemimiz tamamlanır mı? Merak içinde işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.

Teşekkürler,
Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba,medicaldan ne kadar zaman sonra pr kart geliyor?cevap verirseniz cok sevinirim.suresi ne kadar?kocam medicali gecdi.ama hala kizim ve bana gelmedi.kart ne zaman gelir?daha ne kadar bekleriz?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

ngunduz1 yazdı: Haziran 27, 2018, 3:06 pm Merhaba Excellans,

Eşimin sponsorluk süreci tamamlanmak üzere. En son 14 Haziran da medical exam işleminde bebekten dolayı eksik kalan X-Ray işlemini tamamladık.
Okul ların Eylül de başlamasından dolayı 4 eylül e bilet almıştık.
Bu süreye kadar bizim işlemimiz tamamlanır mı? Merak içinde işlemin tamamlanmasını bekliyoruz.
Teşekkürler,
Sayın Ngunduz merhaba,
Dosyanızda baska bir eksik yada yenileme gerekmediği ve yogunluga göre değişmekle beraber 3-7 hafta içinde sonuclanacaktır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Temmuz 5, 2018, 2:05 pm Merhaba,medicaldan ne kadar zaman sonra pr kart geliyor?cevap verirseniz cok sevinirim.suresi ne kadar?kocam medicali gecdi.ama hala kizim ve bana gelmedi.kart ne zaman gelir?daha ne kadar bekleriz?
Sayın Gulay merhaba,

PR kart direkt gelişi sadece Kanada içinden yapılan başvurularda gecerlidir. Başvurunuzu Kanada içinden yapmıs ve hali hazırda Kanada içinde bulunuyor olmanız gereklidir. Eger Kanada dısında yasıyor iseniz, medicalden sonra sizlerin pasaportları istenerek göçmen giriş vizeleriniz verilecek. Bu prosedürde dosyanızın alınıs tarihi, eksiklik durumu, ve konsolosluk yogunluguna göre değişmekle beraber 3 ile 7 hafta sürmektedir.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans yazdı: Temmuz 5, 2018, 2:35 pm
Gulay yazdı: Temmuz 5, 2018, 2:05 pm Merhaba,medicaldan ne kadar zaman sonra pr kart geliyor?cevap verirseniz cok sevinirim.suresi ne kadar?kocam medicali gecdi.ama hala kizim ve bana gelmedi.kart ne zaman gelir?daha ne kadar bekleriz?
Sayın Gulay merhaba,

PR kart direkt gelişi sadece Kanada içinden yapılan başvurularda gecerlidir. Başvurunuzu Kanada içinden yapmıs ve hali hazırda Kanada içinde bulunuyor olmanız gereklidir. Eger Kanada dısında yasıyor iseniz, medicalden sonra sizlerin pasaportları istenerek göçmen giriş vizeleriniz verilecek. Bu prosedürde dosyanızın alınıs tarihi, eksiklik durumu, ve konsolosluk yogunluguna göre değişmekle beraber 3 ile 7 hafta sürmektedir.

Cok tesevvur ederim cevapiniz icin.Ben kanada da diyilim
Ama kocam orada 2 yildi.o medicali gecdi.ve ne zaman pr kard gelir?.kizim 2 yildi babasini gormuyor cok uzuluyorum.cok ozledi.bana ne olur cevap verin.bizi ne kadar daha surec bekliyor?kocam kanadada
Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cok tesekkur ederim cevapiniz iicn.ben kanadada diyilim.kocam orada.2 yildi.simdi medical gecdi.ne zaman gelir pr kard?kizim ve ben ne zaman gide bilirz?bizi daha ne kadar surec bekliyor? Kizim 2 yildi babasini gormuyor.cok uzuluyorum cocuk cok ozluyor.ne olur cevap verirmisiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Aysun yazdı: Ocak 7, 2018, 10:12 pm Sayin Excallens

size bir kac sorun olacak daha oncede konusmustuk.

Esim gecen ay Conformation of permanent residence kagidini almisti ..

PR karti bir kac ay sonra evine yolluyacaklarmis...

PR (in process ) almadan bu evraklari bizden istediler......

medical exam..amerka hastanesinde oldum y

police certificate ( temiz kagidini yolladim)

Birth Certification (dogum belgesi cocuklarimin ikini yolladim)

Marriage certification ( evlenme duzdagini noterden tercume edip gonderdim)

butun bunlari Montrealdaki esimin avukatindan istemislerdi CIC

bende istedikleri tum evraklari yollamistim...

conformation of permanent Residence kagidinde.....turkiyede yasiyan ailesinin listesi var..NON Accompaying

yani ben ve cocuklarimin isimleri

UCI numaramiz bile verilmis....

kocamda Montrealden sponsorluk evraklarini yollamis gecen hafta

SIZDEN BIR SORU OLACAK.....

family Class sponsorship islemleri ne kadar surer ? bu sure hakkinda bana bir bilgi vermeniz munkunmu sizden rica etsem?

yardiminiz icin tesekurler ....
Minimum 90 gün, maksimum 180 gün içinde sonuclanmaktadır.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Temmuz 5, 2018, 4:04 pm Cok tesekkur ederim cevapiniz iicn.ben kanadada diyilim.kocam orada.2 yildi.simdi medical gecdi.ne zaman gelir pr kard?kizim ve ben ne zaman gide bilirz?bizi daha ne kadar surec bekliyor? Kizim 2 yildi babasini gormuyor.cok uzuluyorum cocuk cok ozluyor.ne olur cevap verirmisiniz.
Sayın Gulay merhaba, eksik bilgi veriyorsunuz. Kocanız ilk başvurusunu yaparken sizleri başvurusuna dahil ett mi? Yoksa, kocanız daha pr statusunde değil ve kendisi için pr başvurusu yapıldı bu başvuru ile alakalı olarakda kendisinden saglık kontrolü istenip gercekleştirdi ise. Öncelikle, eşinizin sizi ve kızınızı PR başvurusuna dahil edip etmediğini netleştirmelisiniz, eger evet etti diyorsanız. Onunla beraber aynı anda sizlerinde saglık kontrol raporları istenmiş ve sizlerinde bunu gercekleştirmiş olmanız gereklidir. Eger eşiniz başvurusunda sizleri dahil etmedi ise, eşinizin pr olmasını beklemelisiniz ve daha sonra size ve kızınıza ayrıca başvuru yapması gereklidir. Eğer eşiniz başvurusuna sizleri dahil etti ise, eşinizden istenen saglık raporu aynen sizden ve kızınızdan bununla beraber sizden diğer destek evrakları ( Arşiv kayıtlı sabıka kaydı, vs vs ) istenecektir.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cook tesekkur ederim cevap icin.evet ilk bas vuruda beni ve kizimi dahil etdi.1 yil once pr basvurusu yapdi ve yine ayni anda kendisi icin yapdiginda kizim benim icinde basvuru yapdi.ama gecen ay ondan saglig raporu istendi ve kendisi gecdi kanadada.ama bize neden gelmedi.ve hala bekliyoruz.yani bunun suresi nedir?maksimum ne kadar bekleriz?neolursunuz bunun suresi yokmu?biliyorum beklemeliyiz.ama ne kadar daha.ayni anda pr basvuru yapildi.tek fark biz yurt disindayiz kendisi kanadada.bazilari ona oturum karti geldiyinde bize medical geliyor diyorlar,bazilari ayni anda gelmeli idi diyorlar.anliyacaginiz cok tedirginim, hala bizi ne bekliyor,surec nedir bilmediyim icin.tesekkur ederim size bize detayli bilgi verdiyiniz icin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Temmuz 12, 2018, 11:40 pm Cook tesekkur ederim cevap icin.evet ilk bas vuruda beni ve kizimi dahil etdi.1 yil once pr basvurusu yapdi ve yine ayni anda kendisi icin yapdiginda kizim benim icinde basvuru yapdi.ama gecen ay ondan saglig raporu istendi ve kendisi gecdi kanadada.ama bize neden gelmedi.ve hala bekliyoruz.yani bunun suresi nedir?maksimum ne kadar bekleriz?neolursunuz bunun suresi yokmu?biliyorum beklemeliyiz.ama ne kadar daha.ayni anda pr basvuru yapildi.tek fark biz yurt disindayiz kendisi kanadada.bazilari ona oturum karti geldiyinde bize medical geliyor diyorlar,bazilari ayni anda gelmeli idi diyorlar.anliyacaginiz cok tedirginim, hala bizi ne bekliyor,surec nedir bilmediyim icin.tesekkur ederim size bize detayli bilgi verdiyiniz icin.
Sayın Gulay merhaba,
Eger eşiniz iltica vs gibi bir başvuru ile basvurusunu yapmadı ise, aynı anda medical request gelmesi gerekir. Hayır, iltica vs gibi yaptı ise ilkönce eşinizin sonuclanıp sonra sizden medical request istenir. Zaman olarak olan sorunuz ise yukarıda belirttiğim dosyaya göre değişiklik göstermekle beraber minimum 60 gün maksimum 180 gün içinde bu talep yapılır. Siz ve eşiniz bakanlıga bildirdiğiniz iletişim emaillerinizi JUNK dahil düzenli olarak kontrol ediniz.
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler excellans cevap icin.yani 180 gun icinde viza islemi dahil hepsimi bitiyor?yoxsa yalnizca medical isteniyormu?kocam emailleri hep kontural ediyor.ve cic.ca da kendi prosesinede bakiyor.en son kendisinin 6.medicalin cevapini aldik yaziyordu.yani ona pr kart gelmeli sonra bize medical istenecekmi?Junk nedir bilmiyoruz ama.email ve cicde hep kontural ediyoruz.ama Junk bilmiyoruz.o nedir?cevaplarsaniz sevinirim.
Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Rica etsem bana cevap verirmisiniz.biliyorum cok soru sordum.ama malesef hic bi bilgim yox.artik sabrimda kalmadi.Rica ederim zamanla ilgili sorumada cevap verirmisiniz.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Gulay yazdı: Temmuz 14, 2018, 11:56 am Tesekkurler excellans cevap icin.yani 180 gun icinde viza islemi dahil hepsimi bitiyor?yoxsa yalnizca medical isteniyormu?kocam emailleri hep kontural ediyor.ve cic.ca da kendi prosesinede bakiyor.en son kendisinin 6.medicalin cevapini aldik yaziyordu.yani ona pr kart gelmeli sonra bize medical istenecekmi?Junk nedir bilmiyoruz ama.email ve cicde hep kontural ediyoruz.ama Junk bilmiyoruz.o nedir?cevaplarsaniz sevinirim.
Sayın Gulay merhaba,
bahsi gecen süre baslangıcdan sonuclanma asamasında kadar gecen süredir. Junk - mail ise ( Gereksiz- spam - diğer vs)
Saygılarımızla,

Gulay
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Cok tesekkurler cevapiniz icin.yardiminiz icin minnetdarim

“KANADA GÖÇMENLİK BAŞVURUSU-EVLİLİK, EŞ YOLU İLE-SPONSORING YOUR FAMILY” sayfasına dön