Kanada çalışma vizesi, Kanadada çalışma ve iş

Kanada çalışma vizesi ve Kanada'da çalışma hakkında bilgi alabileceğiniz ve paylaşım yapabileceğiniz Kanada forum başlığımızdır.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın üyelerimiz merhaba,
Bu başlığımızda Kanada'da çalışma vizesi ve Kanada'da çalışarak göçmenlik hakkı kazanmak gibi merak ettiğiniz konuları ve yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
Kullanıcı avatarı
farukatasoy
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE
İletişim:

- Kanada çalışma vizesi, Kanadada çalışma ve iş

Okunmamış mesaj gönderen farukatasoy »

Sayın Admin,
Kanada ya Dil Eğitim ve Staj programı şeklinde 6 ay üzeri bir program ile gitmeyi planlıyorum. Bu eğitim IELTS yönelik master eğitimi Accounting and Finance üzerine yapabileceğim bir program olması yönünde araştırıyorum. Bu eğitim kapsamında alınacak çalışma vizesi ile part time işlerde otellerde garson,barmen vs. gibi yada Wal-Mart gibi büyük bir markette part time çalışma imkanı sağlar mı? Bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Farukatasoy merhaba,
Öncelikle dil eğitiminizi ve diğer master eğitiminizi ayrı tutmanız gerekmektedir. Yani dil eğitimi + staj ve Master eğitimi + staj gibi program bakmanız ve ayarlamanız gerekmektedir.
Dil eğitimi + staj çalışma izninde kayıtlı olduğunuz okulların size sunduğu iş alanlarında sadece çalışabilir yada sizin kendinizin temin ettiği part - time iş ve işvereni eğitim kurumunuza sunarak onların buna izin vermesi şeklinde çalışabilirsiniz.
Master eğitimizde de aynı şekilde yine kolejin yada universitenin çalışma izin destekli programlarına kaydınızı yaptırır ve on campuss (Okulun ön gördüğü kendi içinde-Tam zamanlı öğrencilik gerektirir) of campuss (Mezuniyet sonrası ve dışarından, her eğitim kurumu bu izine sahip değildir, belli not ortalaması alınmasını gerektirir, 12 ayın mutlak en az 6 ay tam zamanlı eğitim almış olmayı gerektirir) çalışma izinlerine başvurunuzu yapabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
Kullanıcı avatarı
deryatugce
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen deryatugce »

merhabalar,

benim merak ettiğim konu, partnerim ile beraber göçmenlik için müracat ettik. fakat ondan önce ben bir iş bulup kanadaya gidebilir miyim? (Yani göçmenlik çıkmadan önce)

eğer gidebilir isem bu süreci nasıl tamamlayacağız. olaki ben partnerimden önce gittim. daha sonra ankara bizi çağırır ise ben nasıl geri geleceğim. bilgilendirirseniz sevinirim.

teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

deryatugce yazdı:merhabalar,
benim merak ettiğim konu, partnerim ile beraber göçmenlik için müracat ettik. fakat ondan önce ben bir iş bulup kanadaya gidebilir miyim? (Yani göçmenlik çıkmadan önce)
eğer gidebilir isem bu süreci nasıl tamamlayacağız. olaki ben partnerimden önce gittim. daha sonra ankara bizi çağırır ise ben nasıl geri geleceğim. bilgilendirirseniz sevinirim.
teşekkürler
Sayın Deryatugce merhaba,
Tabiki hem esas başvuru sahibi olsun hemde partner olsun, Kanada'da kendilerine uygun bir iş ve bu işveren resmi teklifi ile Kanada'ya çalışan olarak gelebilirler. Göçmenlik başvurunuz ise ilgili ofis tarafından devam ettirilir süreç içinde siz adres değişikliğinizi ilgili konsolosluga bildirirsiniz, dosya işlem süreciniz artık yeni adres ve iletişim bilgileriniz üzerinden yapılandırılır ve sizden sağlık raporlarınızın alınması istenir bunu Kanada'daki yetkili kurumlardan alırsınız. Sağlık raporları sonrası pasaportların istenmesi ve vize aşamasında 3 seçeneginiz olacaktır.
1- Pasaportlarınızın İlgili konsolosluga kurye ile gönderilmesi,
2- Şahsınızın sadece bu işlem için kısa süreli Türkiye ziyareti,
3- Dosya işlemleri sürerken dosyanızın Amerika Buffalo Kanada konsolosluguna transfer edilmesini talep etmek. (Kanada'ya yakın olan Amerika'daki konsolosluktur.)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
shule
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen shule »

Merhaba,

Ben calisma izni icin basvuru yapmak istiyorum. Study Permit vizem eylul ayina kadar gecerli. Ancak suanda bir okula gitmiyorum. Basvuru icin ne yapmaliyim? Hangi belgeler gerekiyor? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
Iyi gunler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

shule yazdı:Merhaba,
Ben calisma izni icin basvuru yapmak istiyorum. Study Permit vizem eylul ayina kadar gecerli. Ancak suanda bir okula gitmiyorum. Basvuru icin ne yapmaliyim? Hangi belgeler gerekiyor? Yardimci olursaniz cok sevinirim.
Iyi gunler.
Sayın Shule merhaba,
Ögrenci statüsünde iken Çalışma iznine başvuru yapabilmeniz için ya okudugunuz program içinde On Campus ( Okul içi staj), Off-Campus (Okul dışı staj) , Co-op programı ( Eğitim süresi içinde - Dahil olan Internship/Staj), yada mezuniyetiniz sonrası Post Graduation work permit gibi çalışma izinlerine başvurma şansınız vardır. Eğer bir okula devam etmiyor iseniz ve bu sahibi olduğunuz öğrenci izni bir Post education için alınmış (Dil okulu, dil eğitimi vs degil) ise mezuniyetiniz minimum 8 aylık tam zamanlı eğitim ile gerçekleşti ise; Post-Graduation Work Permit - başvuru şansınız bulunmaktadır.

Hayır yukarıda anlattıklarımızın hiçbiri değil ise, çalışma iznine başvuru yapabilmeniz için, Resmi bir iş teklifine sahip olmanız + HRSDC Ulusal Insan kaynakları biriminden iş verenin sizin adınıza eğer mesleginiz LMO ( Labour Market Opinion) kriteri içindeyse LMO iznini alması sonrası siz ; İş anlaşmanız -Kontratınız + Eğitim belgeleriniz + Dil bilgi detaylarınız + Mesleki beceri detaylarınız + HRSDC onayı yada LMO izniniz ile çalışma iznine başvurabilirsiniz.

Yukarıda verdiğiniz bilgiler açık ve net olmadıgı için size tüm genel yapıyı aktardık.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
shule
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Aciklamalariniz icin cok tesekkur ederim.
Durumumu daha acik bir sekilde anlatmaya calisayim. Bir hafta sonra baska bir dil okuluna baslayacagim. Ancak okulun intership programina dahil olmayacagim. 2 aylik normal bir dil kursu. Bu durumda hangi tur izin icin basvuru yapmaliyim ve ayrıca intership programina dahil olmadigim icin çalisma izni basvurumu kabul etmeleri daha zor mu olur? Peki calisma izni olmadan calisma imkani yok mu? duyduguma gore basvurunun sonuclanmasi 1 ayi gecebiliyormus. Bu sure icinde herhangi bir iste calisabilir miyim?
Yardimlariniz icin tesekkurler.
Hoscakalin.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Sayın Shule merhaba,
Eğer yeni başlayacagınız bu okul ve süresi sizin şuan elinizde bulunan Study Permit izin sürenizi geçmiyor ise ( Örnek: Elinizde 2012 - Haziran 15'e kadar Study Permit var Yeni okulunuzda Ocak 20 başlayacak - Mart 20 bitecek) birşey yapmanıza gerek yoktur. Sahibi oldugunuz Study Permit ile yeni okula kaydınızı yapar ve dil eğitiminize devam edersiniz. Yeni okulunuzu CIC- Citizenship and Immigration Canada'ya bildirmeniz sizin sorumluluğunuzdadır. Bu yeni okul için yapmanız gereken yada yapmamanız gereken konusu.

Şimdi Shule, Kanada'da çalışabilir mi? Shule Kanada'da çalışma izinsiz çalışamaz! Çalışırsa ve bu bir şekilde ortaya çıkarsa Shule ülkeden Deport edilir ve minimum 5 maksimum 14 yıl girmesine izin verilmeyecek şekilde cezalarda eklenebilinir, kacak çalıştıgı sürece kazandığı para üzerinden geriye dönük vergilendirme borcu vs vs bir sürü olay yaşayabilir.
Peki Shule ne istiyor? Shule anlattıklarından ve paylaştıklarından ; Dil eğitimine devam ederken çalışabilmek istiyor. Bunun tek mümkünatı kayıt oldugu okulun Internship / Staj kısmına kayıt olup bu kayıt LOA'sı ile çalışma iznine(Co-op /Internship programs work permit) başvurmak olacaktır.

Tüm bu eğitim vs baglantılı Internship harici; siz kendiniz çalışma izni başvurusu yapabilmeniz için size yukarıda anlattıgımız prosedürleri uygulamanız gerekmektedir. Başka türlü yapacagınz bir çalışma izni başvurusu yoktur.

İşveren bulmak > İşveren ile anlaşmak > İşverenin sizin meslek ve görevinize göre gerekli olan LMO iznini alması > LMO izni, Çalışma-iş anlaşması ile birlikte WORK PERMIT başvurusu yapmak.

Not: Çalışma izni - tabiri lütfen yanlış algılanmazsın, yukarıda bahsettiğimiz çalışma izni ( Work permit-Open) gibi değildir. Burada alınacak çalışma izni sadece ve sadece okul izinli şirket, iş ve yine sadece eğitim süresinin size sundugu Internship-staj süresi kadar olacaktır. Yani bu izini alıp gidip istediğiniz yerde çalışamazsınız, çünkü bu izinde sizin işvereniniz sizin eğitim aldıgınız okuldur.( Bazı okullar, öğrencilerin kendi buldukları işleri izinli listesine alabilmektedir)
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

Selam Shule,
Oncelikle sunu belirtekte fayda var, durumu biraz dramatik goruyorum. Kanaatimce, ilk olarak Kanada`da ne yapacagina karar vermen gerekli. Kanada`y gelince nerede `kacak` olarak calisabilecegini dusunmek yerine ileriye yonelik ne gibi katkisi olur bunu degerlendirmek daha dogru. Yoksa olacagi soyliyeyim, Vancouver`a gelirsen pizza, hali yikama, doseme vs vs Toronto`da ise kebab sektorunde daha dun gemiden atlayip simdide buralarin yareni olan bircok kisi gorecegin icin hayal kirikligina ugramani istemiyorum. Montrea, Halifax vs.. ayni seyler orada da bulunsaydim derdim kelimeleri degistirirdim.

Malesef, internship programi dolayisiyla permit almis ve yogurdu su anda 3-4 kere ufleyip `yemeye calisan` biri olarak, bosver derim. Onerim ise, gel neler yapabiliriz bu ingilizce egitimi ana ilerde neler acar veya acabilir bunu konusalim veya kacak calismanin risklerini de tartisalim. Inan ki, konusma sonunda hak vereceksin.

Internship konusunda gercekci yaklasim bence su sekilde olmalidir; gerekli donanimi dil egitiminiz boyunca alirsiniz sonrasinda alaninizla ilgili gercekci bir staj bulursunuz. Kanadali isverenlerin ve okulun anlasmali oldugu staj sirketlerinin isguzarligini da on plana alisak bu cok buyuk ihtimalle `unpaid` olur ama su olur; staj sonrasi bir universite programina katilirsiniz ve sonrasinda calisma izniniz olur. Bu sefer derim ki, gidin starbucks vs insanlarla tanisin, iletişim kurun veya benim gibi melez kizlara karsi zaafiniz varsa bu tarz part time isler baglantila adina cok iyi bir secenektir ama her iki sartta da goruyorsun ki, sen hedefin dogrultusunda yururken bunlar tabir-i caizse birer eglence, vakit gecirme.
Kullanıcı avatarı
shule
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhabalar Ocein ve Excellans,
Sanirim bir yanlis anlasilma oldu. Amacim burada kacak olarak calismak degil zaten. ben calisma izni alarak duzgun bir iste calisip deneyim kazanmak icin geldim buraya. bu nedenlede Turkiye'deyken internship programina kayit yaptirdim. Ancak Turkiye'de ki acentanin bize anlattiklarinin hic birinin bu programla alakasi olmadigini geldikten sonra anladım ve Canada havalanina vardigimda da calisma iznimin olmadigini ogrendim. Bu nedenle internship programimi iptal ettim ve okulu biraktim.
suanda da baska bir dil okulu ariyorum ancak staj programina gereksiz yere odeme yapmakta istemiyorum. Staj programi disinda ogrenci olarak calisamaz miyim? eger bu staj programina dahil degilsem calisma iznine basvurmam icin bir is yerinden kabul edildigime dair bir mektup mu almam gerekiyor? Ayrica diyelimki bu bir aylik staj programi dahilinde bana calisma izni verdiler. Bu calisma iznini uzatma sansim olabilir mi?
Suanda gercekten buyuk bir cikmaz icindeyim. Eger calisma vizesi alamazsam butun yapmis oldugum masraflar bosa gidecek ve Turkiye'ye geri donmek zorunda kalacagım. bu nedenle yol gostericiliginiz benim icin cok onemli. yardimlariniz için gercekten cok tesekkur ederim.
İyi aksamlar dilerim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

shule yazdı:Merhabalar Ocein ve Excellans,
Sanirim bir yanlis anlasilma oldu. Amacim burada kacak olarak calismak degil zaten. ben calisma izni alarak duzgun bir iste calisip deneyim kazanmak icin geldim buraya. bu nedenlede Turkiye'deyken internship programina kayit yaptirdim. Ancak Turkiye'de ki acentanin bize anlattiklarinin hic birinin bu programla alakasi olmadigini geldikten sonra anladım ve Canada havalanina vardigimda da calisma iznimin olmadigini ogrendim. Bu nedenle internship programimi iptal ettim ve okulu biraktim.
suanda da baska bir dil okulu ariyorum ancak staj programina gereksiz yere odeme yapmakta istemiyorum. Staj programi disinda ogrenci olarak calisamaz miyim? eger bu staj programina dahil degilsem calisma iznine basvurmam icin bir is yerinden kabul edildigime dair bir mektup mu almam gerekiyor? Ayrica diyelimki bu bir aylik staj programi dahilinde bana calisma izni verdiler. Bu calisma iznini uzatma sansim olabilir mi?
Suanda gercekten buyuk bir cikmaz icindeyim. Eger calisma vizesi alamazsam butun yapmis oldugum masraflar bosa gidecek ve Turkiye'ye geri donmek zorunda kalacagım. bu nedenle yol gostericiliginiz benim icin cok onemli. yardimlariniz için gercekten cok tesekkur ederim.
İyi aksamlar dilerim.
Sayın Shule merhaba,
Yanlış anlaşılma sanırım olmadı çünkü bizim size kaçak çalışma konusunda verdiğimiz detay sizin şu soruyu sormanız sonrası olmustur ''Peki calisma izni olmadan calisma imkani yok mu?''
Sordugunuz soruların cevabı size yazdıgım son iki mesajın içinde vardır. Ogrenci iken bir staj / ınternship / co -op / off campus / on campus programları dahilinde bir çalışma imkanı veren durumunuz yok ise sizin çalışma iznine başvuru yapabilmeniz yine bir evvelki mesajda da size sablonlandırdıgımız;

''Tüm bu eğitim vs baglantılı Internship harici; siz kendiniz çalışma izni başvurusu yapabilmeniz için size yukarıda anlattıgımız prosedürleri uygulamanız gerekmektedir. Başka türlü yapacagınz bir çalışma izni başvurusu yoktur.

İşveren bulmak > İşveren ile anlaşmak > İşverenin sizin meslek ve görevinize göre gerekli olan LMO iznini Service Canada ofislerine başvurarak alması > Bu alınan LMO izni, Çalışma-iş anlaşması ile birlikte STUDENT olan Kanada içindeki statünüzü WORK PERMIT başvurusu yaparak Temporary Worker Statüsüne çevirmek.''

Yine yukarıda sormuş oldugunuz staj dönemi içinde verilen çalışma izniniz sizin eğitim süreniz içindeki süre kadardır. Bunun uzatılması mümkün değildir.
Saygılarımızla,

Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

shule yazdı:Merhabalar Ocein ve Excellans,
İyi aksamlar dilerim.
Sevgili Shule merhaba,
Malesef, sorunu baska bir digrultuda geldigi icin biz de anladigimiz olcude yanit verdik. Yanlis anlasilma oldugunu pek dusunmuyorum. Neyse ki..
Neler yapacaginiz ve secenekleriniz olarak, herhangi bir staj programina katilmiyorsaniz yapacaginiz bir isverenden is teklifi almak ve isvereninizin buradaki isci kurumunu ikna etmesini saglamak ve akabinde yapilacak work permit uzatmalari diye devam eder.
Ancak en basta dedigim gibi su kadar calisayim veya su kadar calisirsam cebimden su kadar harcamamis olurum gibi yaklasimlar malesef sadece burada vakit kaybetminize sebep olur ve eger ki varsa dalgalanan saclariniz bir zaman sonra fon cekemeyecek hale gelebilir bu ulkenin bitmeyen yabancilara koyduklari cikmazlarindan dolayi. Soru su ki, calisinca elinize ne gececek veya ilerde bunu nasil daha farkli sekilde degerlendirebilirsiniz? Bir de su sekilde dusunun, su anda calismak istediginiz part time pozisyonlar vs.. bunlari zaten gelmeden once Turkiye`de de yapabilirdiniz ve work permit problemi de yok:) Diger bir yandan da zaten buraya gelmenizin bir bedeli var ve malesef bu bedele asil isinizi bulana kadar da kanaatimce katlanmak gerek yoksa olacaklari da onceki mesajimda gercekci ornekler vererek yeterince susledim.
Kolay gelsin,
kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kutluk »

Merhaba exellans ,
Bir konu hakkinda bilgi alma istiyorum eger aydinlatirsaniz sevinirim.Kanada da sadece study permit ile bulunurken,ve bir kanada firmasi bizimle calismayi istiyorsa,work permit basvurusu icin nasil bir yol izlemeliyiz? Firmanin yapmasi gerekenler nelerdir ve firmanin cic ile ilgili irtibatlasmasi sozkonusumudur ? Yoksa sadece bizim basvuru yapmamiz yeterlimidir? Ayrica Bizim hazirlamamiz gereken evraklar nelerdir ?BU arada firmanin buyuklugu onemli midir? Ve basvurunun sonuclanmasi nekadar surer?
Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Doruk
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen Doruk »

Sayin Kutluk, butun bilgilere bu linkten ulasabilirsiniz. http://www.hrsdc.gc.ca/eng/workplaceski ... orms.shtml
ResimResim
kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tesekkurler Doruk
kutluk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Merhaba Exellans,
Kanada da bir çalışma vizem var ve önümüzdeki mart ayında 1 hafta için Türkiyeye mecburi gitmem gerekiyor .Fakat endişelendiğim bir konu var .Benim Türk pasaportumda multiple vize yok ve ben Türkiyedeyken Ankara Kanada konsolosluğuna başvuru yapmam gerekiyor tekrar Kanadaya girebilmem için çalışma vizem ve ilgili evraklar ile birlikte ?fakat Türkiyedeki konsolosluğun benim başvurumu sonuçlandırması eğer 1 haftadan daha fazla bir zaman alırsa büyük sıkıntı yaşayacağım.Bunu için ne yapamalıyım ?Kanada içerisinde multiple başvurusu yapabilirmiyim eğer mümkünse ilgili yer neresidir?
çok teşekkürler
Kaan
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

kutluk yazdı:Merhaba Exellans,
Kanada da bir çalışma vizem var ve önümüzdeki mart ayında 1 hafta için Türkiyeye mecburi gitmem gerekiyor .Fakat endişelendiğim bir konu var .Benim Türk pasaportumda multiple vize yok ve ben Türkiyedeyken Ankara Kanada konsolosluğuna başvuru yapmam gerekiyor tekrar Kanadaya girebilmem için çalışma vizem ve ilgili evraklar ile birlikte ?fakat Türkiyedeki konsolosluğun benim başvurumu sonuçlandırması eğer 1 haftadan daha fazla bir zaman alırsa büyük sıkıntı yaşayacağım.Bunu için ne yapamalıyım ?Kanada içerisinde multiple başvurusu yapabilirmiyim eğer mümkünse ilgili yer neresidir?
çok teşekkürler
Kaan
Sayın Kutluk merhaba,
Kanada içinden bu başvurunuzu ilgili link ve yönergeler takip ederek yapabilirsiniz;
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... ottawa.asp
Saygılarımızla,

tunç71
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen tunç71 »

Excellans Bey Merhabalar,
Türkiye de bir devlet Üniversitesinde Arastıma Gorevlisiyim. Doktora tezimle ile ilgili arastırma yapmak üzere Alberta Unıversitesine Yök bursu kapsamında gitmek üzere 1 nisan 2013 den baslamak üzere 1 yıllığına gorevlendırıldım. Tum masraflarım ve bursum YÖK tarafında karsılanacak. Karsı taraftan gelen resmı davet mektubunda WORK PERMIT gerektiği yazıyor. Gereken tum evrakların lıstesıne bir türlü ulasamadım. Yani elçilik sayfasında bunu bulamadım. Bu konuda yarımdı olursanız cok sevınırım.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tunç71 yazdı:Excellans Bey Merhabalar,
Türkiye de bir devlet Üniversitesinde Arastıma Gorevlisiyim. Doktora tezimle ile ilgili arastırma yapmak üzere Alberta Unıversitesine Yök bursu kapsamında gitmek üzere 1 nisan 2013 den baslamak üzere 1 yıllığına gorevlendırıldım. Tum masraflarım ve bursum YÖK tarafında karsılanacak. Karsı taraftan gelen resmı davet mektubunda WORK PERMIT gerektiği yazıyor. Gereken tum evrakların lıstesıne bir türlü ulasamadım. Yani elçilik sayfasında bunu bulamadım. Bu konuda yarımdı olursanız cok sevınırım.
Sayın Tunc71 merhaba,
Asagıda link verdiğimiz evraklarınızı doldurup, Ankara konsoloslugumuza iletiyorsunuz.
http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... s/work.asp
Saygılarımızla,

tunç71
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans Bey hızlı cevabınız için cok teşekkür ederim. Gonderdığınız linki bir türlü açamadım. Daha dogrusu Home - Citizenship and Immigration Canada - Canada ya ait hiç bir linke ulasılamıyor suan.Pekı o lınkte maaş durumumu gösterır belge, savcılık kaydı, v.s. yoksa bu tarz evrakları genede ibraz etmem gerekırmı? Bır dıger konu ise, gıtmeden saglık sıgortası yaptıracagım. 1 yıl için 840 Ca Dolarlık bır saglık sıgortası. Nerden yaptırmamı tavsiye edersiniz? Selamlar
tunç71
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans Bey sorumu tam olarak acık yazıyorum. Soylediğiniz linki açtım. O linkteki bilgilere göre sunu sormak ıstıyorum:

DOCUMENT CHECKLİST FOR A WORK PERMİT listesi alıtında ki hangı evrakları sunmam gerekir:
1-) application for a work permit
2-) Completed family information (evliyim, ama eşim benle gelmeyecek)
3-) application for temporary resident visa (bunuda doldurmam gerekıyormu? davet mektubunda felan oturma ıznınden bahsetmıyor.)
4-) declaratıon of common-law unıon (bunun ne oldugunu hiç bilmiyorum)
5-) use of a representative (bunun da ne oldugunu hiç bilmiyorum)
6-)your job offer letter diye baslayan madde... (sanırım davet mektubu) ama bununla ılgılı baska bısey sunmama gerek varmı. HSRDC felan
7-) photocopy of your current immigration document (bu nedir?) sunmama gerek varmı
8-) proof of funds available (YÖK ten aldıgım burslu olacagıma daır olan yazımı?)
Bunların harıcınde sunmam gereken bısey varmı? mesela maaş bodrolarım felan?
Yardımcı olursanız cok sevınırım.
tunç71
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Excellans Bey Merhaba,
Gerekli formları doldurdum. Haftaya başvurumu yapacağım. Yalnız sunu sormak ıstıyorum. Kurumumdan aldıgım gorevlendırme yazısı, maaş bordroları, YÖK ten gelen destek yazım gibi ilave evraklarımın ingilizce translation ı gereklımı. bırde bu evrakların fotokopileri olurmu? Ayrıca Ucus bıletımı almadım ama Lufthansa dan almayı dusunuyorum. Once Münich sonra Londra sonra Edmonton seklınde bir uçuş bu. Boyle aktarmalı uçüşlar için transit vizeden bahsediliyor bazı forum sitelerinde. Benımde bir transit vizeye ıhtıycam varmı? Yardımcı olursanız cok mutlu olurum. Tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tunç71 yazdı:Excellans Bey Merhaba,
Gerekli formları doldurdum. Haftaya başvurumu yapacağım. Yalnız sunu sormak ıstıyorum. Kurumumdan aldıgım gorevlendırme yazısı, maaş bordroları, YÖK ten gelen destek yazım gibi ilave evraklarımın ingilizce translation ı gereklımı. bırde bu evrakların fotokopileri olurmu? Ayrıca Ucus bıletımı almadım ama Lufthansa dan almayı dusunuyorum. Once Münich sonra Londra sonra Edmonton seklınde bir uçuş bu. Boyle aktarmalı uçüşlar için transit vizeden bahsediliyor bazı forum sitelerinde. Benımde bir transit vizeye ıhtıycam varmı? Yardımcı olursanız cok mutlu olurum. Tesekkurler
Sayın Tunc71 merhaba,

Bizlere destek@bizvekanada.com email adresinden ulaşınız.
Saygılarımızla,

tunç71
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans Bey,

Dün itibariyle 13 aylık çalışma vizem elime ulaştı. Elçilikte toplam 14 gün bekledikten sonra önce mail ile sonrada mng kago ile vizemi gönderdiler.
Bu süreçte her soruma ve sorunuma yardımcı olup, tüm yardımseverliğinizle bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Daha önce hiç yurtdısına cıkmamıs birisi olarak sizlerin yardımları olmasa bütün bu işleri tek başıma halledemezdim. Tekrardan çok teşekkür edip, Allah razı olsun diyorum.
İşallah 2 Nisan itibariyle Edmontonda olacagım. İşallah yolum Torontoya düşerse yanınıza ugramak isterim.
Saygı ve selamlarımla
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

tunç71 yazdı:Sayın Excellans Bey,

Dün itibariyle 13 aylık çalışma vizem elime ulaştı. Elçilikte toplam 14 gün bekledikten sonra önce mail ile sonrada mng kago ile vizemi gönderdiler.
Bu süreçte her soruma ve sorunuma yardımcı olup, tüm yardımseverliğinizle bilgi verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Daha önce hiç yurtdısına cıkmamıs birisi olarak sizlerin yardımları olmasa bütün bu işleri tek başıma halledemezdim. Tekrardan çok teşekkür edip, Allah razı olsun diyorum.
İşallah 2 Nisan itibariyle Edmontonda olacagım. İşallah yolum Torontoya düşerse yanınıza ugramak isterim.
Saygı ve selamlarımla
Sayın Tunc71 merhaba,
Vizeniz ve Kanada yolculugunuz gelecek ile beraber size ve ailenize hayırlı, ugurlu olsun. Bizler teşekkür ederiz, bu arada küçük bir not bizler Regina - Saskatchewan'da yız. Toronto degil, yani Edmonton bazlı ziyaretinizde size daha yakınız..Tabiki memnuniyetle tanışmak için bekleriz.
Saygılarımızla,

sincap
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen sincap »

Merhabalar,
Ben 26 yaşındayım özel bir bankada 5 aydır çalışıyorum İşletme mezunuyum ondan önce de gümrük müşavirliğinde operasyon müşteri temsilcisi olarak ve başka bir şirkette de idari işler asistanı olarak çalıştım. Eşimse Sinema mezunu yüksek lisans öğrencisi ve 28 yaşında, sinema tv sektöründe çeşitli işlerde ve freelance olarakçalıştı ancak bu sektörde çok fazla sigorta yapan iş veren bulunmadığından bunu belgeleme gibi bi durumumuz olamıyor maalesef. İkimiz de iyi derecede İngilizce biliyoruz.
Bundan 1.5 yıl kadar önce dil okulu için başvuru yaptık ancak döneceğimize inanmadıkları için 2 kez başvurumuz reddedildi. Bir amcam Calgary'de ailesiyle yaşıyor. Eşi Kanadalı. Şimdi ise eşimle birlikte çalışma izni almak istiyoruz. Bunun için en doğru yolun hangisi olduğunu da bilemiyoruz. Amcamın eşi, IELTS'e girip iyi bir puan alıp onu da cvmize yazarsak çeşitli işlere başvurup beklememiz gerektiğini söyledi. Bir yandan da göçmenlik başvurusu yapmalı mıyız? Yoksa sadece işçi olarak istihdam edilmeyi mi beklemeliyiz? Sizce deneyimimiz ve eğitimimiz Kanada'da çalışmak için yeterli midir? Daha önce vizemizin red olması bize olumsuz yansır mı? Fransızca kursuna gitmem bize bir fayda sağlar mı? Açıkçası kafamız oldukça karıştı ve nereden başlayacağımızı bilemiyoruz . Yardımlarınızı rica ederiz. Çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

sincap yazdı:Merhabalar,
Ben 26 yaşındayım özel bir bankada 5 aydır çalışıyorum İşletme mezunuyum ondan önce de gümrük müşavirliğinde operasyon müşteri temsilcisi olarak ve başka bir şirkette de idari işler asistanı olarak çalıştım. Eşimse Sinema mezunu yüksek lisans öğrencisi ve 28 yaşında, sinema tv sektöründe çeşitli işlerde ve freelance olarakçalıştı ancak bu sektörde çok fazla sigorta yapan iş veren bulunmadığından bunu belgeleme gibi bi durumumuz olamıyor maalesef. İkimiz de iyi derecede İngilizce biliyoruz.
Bundan 1.5 yıl kadar önce dil okulu için başvuru yaptık ancak döneceğimize inanmadıkları için 2 kez başvurumuz reddedildi. Bir amcam Calgary'de ailesiyle yaşıyor. Eşi Kanadalı. Şimdi ise eşimle birlikte çalışma izni almak istiyoruz. Bunun için en doğru yolun hangisi olduğunu da bilemiyoruz. Amcamın eşi, IELTS'e girip iyi bir puan alıp onu da cvmize yazarsak çeşitli işlere başvurup beklememiz gerektiğini söyledi. Bir yandan da göçmenlik başvurusu yapmalı mıyız? Yoksa sadece işçi olarak istihdam edilmeyi mi beklemeliyiz? Sizce deneyimimiz ve eğitimimiz Kanada'da çalışmak için yeterli midir? Daha önce vizemizin red olması bize olumsuz yansır mı? Fransızca kursuna gitmem bize bir fayda sağlar mı? Açıkçası kafamız oldukça karıştı ve nereden başlayacağımızı bilemiyoruz . Yardımlarınızı rica ederiz. Çok teşekkürler.
Sayın Sincap merhaba,
Aileniz için en gecerli olanak FSW- Express Entry basvurusu yapmak ve bununla beraber basvuru süreci sonunda Kanada'ya ailece gocmen olarak gelebilmektir. İş ve çalışma detaylarınızı bilemediğimiz için şuan EE kabulü konusunda net bir sey söylemek mümkün değil ancak isterseniz web sitemizde bulunan ücretsiz - degerlendirme formumuzu doldurunuz, arkadaslarımız size durumunuza gore bilgi aktarsınlar. Testin linki;

http://www.bizvekanada.com/kanada_gocmenlik_testi.php
Saygılarımızla,

eyasa
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen eyasa »

Merhabalar;

Ben orman işletme şefi olarak 2 yıldır orman genel müdürlüğünde çalışıyorum. Kanadaya hangi yolla burdaki işimden istifa ederek gidebilirim. Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca ingilizcem malesef yeterli değil bu konu büyük bi eksiklik doğururmu? teşekkürler
conat
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: Kanada çalışma vizesi, Kanadada çalışma ve iş

Okunmamış mesaj gönderen conat »

Sayın Excellans Bey,

Çalışmakta olduğum uluslararası firma,beni lokal sözleşme ile belirsiz süreli olarak ailemle birlikte Montreal ofisine gönderiyor. 3 yıllık çalışma vizesi için 1 Kasım itibariyle resmi müracaat yapılacak.
Size sorularım;

1-Ortalama vize işlemleri tamamlama süresi
2-Çalışma vizesi ile orada bulunurken Kanada vatandaşlığına geçiş için yapmam gerekenler

Yardımlarınızı rica ederiz. Çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

conat yazdı:Sayın Excellans Bey,

Çalışmakta olduğum uluslararası firma,beni lokal sözleşme ile belirsiz süreli olarak ailemle birlikte Montreal ofisine gönderiyor. 3 yıllık çalışma vizesi için 1 Kasım itibariyle resmi müracaat yapılacak.
Size sorularım;

1-Ortalama vize işlemleri tamamlama süresi
2-Çalışma vizesi ile orada bulunurken Kanada vatandaşlığına geçiş için yapmam gerekenler

Yardımlarınızı rica ederiz. Çok teşekkürler.
Sayın Conat merhaba,
Eğer iş teklifiniz INTERNAL bir teklif ise, başvurunuz ortalama 14 gün sürecektir. Eğer teklifiniz INTERNAL degil ise, şirketinizin görevlendirmesine bağlı olarak LMIA - başvurusu yapması + LMIA sonucu alması + Ankara vize basvurusu ortalama 3-4 ay surecektir. Çalışma vizesi ile vatandaşlığımıza geçişiniz yoktur. Çalışmışlık geçmişiniz, yaş, eğitim, mesleki deneyim gibi kriterlerden oluşan Canadian Experience Class altından göçmenlik başvuru yapabilir, göçmen olduktan sonra fiziki olarak Kanada'da ( Göçmen status ile ) 1,460 gün yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusu yapmaya hak kazanırsınız.
Saygılarımızla,

conat
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen conat »

Sayın Conat merhaba,
Eğer iş teklifiniz INTERNAL bir teklif ise, başvurunuz ortalama 14 gün sürecektir. Eğer teklifiniz INTERNAL degil ise, şirketinizin görevlendirmesine bağlı olarak LMIA - başvurusu yapması + LMIA sonucu alması + Ankara vize basvurusu ortalama 3-4 ay surecektir. Çalışma vizesi ile vatandaşlığımıza geçişiniz yoktur. Çalışmışlık geçmişiniz, yaş, eğitim, mesleki deneyim gibi kriterlerden oluşan Canadian Experience Class altından göçmenlik başvuru yapabilir, göçmen olduktan sonra fiziki olarak Kanada'da ( Göçmen status ile ) 1,460 gün yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusu yapmaya hak kazanırsınız.
Teşekkürler cevabınız için, kolaylıklar diliyorum.
igudeniz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen igudeniz »

Sayın Excellans, Türkiyede özel eğitim öğretmeni olarak devlette kadrolu çalışıyorum. Aynı bölümü 4 yıllık iyi bir üniversitede iyi dereceyle bitirdim. 10 yılı devlette olmak üzere 12 yıllık çalışma deneyimim var. Ielts sınavı için hazırlanıyorum. Şimdilik b1 seviyesi ingilizcem var. Kanadaya göçmen olarak gelmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Mesleğimi orada yapabilir miyim?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

igudeniz yazdı:Sayın Excellans, Türkiyede özel eğitim öğretmeni olarak devlette kadrolu çalışıyorum. Aynı bölümü 4 yıllık iyi bir üniversitede iyi dereceyle bitirdim. 10 yılı devlette olmak üzere 12 yıllık çalışma deneyimim var. Ielts sınavı için hazırlanıyorum. Şimdilik b1 seviyesi ingilizcem var. Kanadaya göçmen olarak gelmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim? Mesleğimi orada yapabilir miyim?
Sayın Igudeniz merhaba,
Yaşınızı bilmemekle beraber, mesleki eğitim + mesleki deneyim olarak yeterli durumdasınız. IELTS - GENERAL sınavınıza hazırlanıp bu sınavdan hedefiniz her branştan minimum 7.0 ve üstü olacak şekilde devam ediniz.
Saygılarımızla,

igudeniz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Peki ielts sınavından 7 veya üstü alırsam nasıl bir başvuru yapmalıyım. Yaşım 35, evliyim ve bir çocuğum var. Kanada da aranan meslekler arasında kendi mesleğimi bulamadım. Şansım ne kadardır? Süreç nasıl işleyecektir?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

igudeniz yazdı:Peki ielts sınavından 7 veya üstü alırsam nasıl bir başvuru yapmalıyım. Yaşım 35, evliyim ve bir çocuğum var. Kanada da aranan meslekler arasında kendi mesleğimi bulamadım. Şansım ne kadardır? Süreç nasıl işleyecektir?
Sayın Igudeniz merhaba,
Başvurunuz Federal Skilled Worker olmalı. Ayrıca, FSW başvurusunda mesleginiz listededir.( Lise ve üstü öğretim görevlileri). Surec adayın yaş- dil bilgisi- mesleki deneyim - eğitim üstünden toplayacagı katsayı puanları ve ön kabul sonrası bu puanlarla beraber gocmenlik davetiyesi alması şeklinde gelişir.
Saygılarımızla,

igudeniz
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Sayın Excellans, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Kısa zamanda görüşmek dileğiyle. İyi çalışmalar.
c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen c3nk »

Excellans selam,
Oncelikle simdiye kadarki her soruma sabirla cevap verdigin icin cok tesekkur ederim.
Su an ki durumumu ozetleyeyim. Turkiyede X adi altinda, franchisee mantigiyla calisan bir sirketteyim fakat bu sirket dunyanin buyuk bir kisminda ise kendi ismi altinda magazalarini isletiyor yani franchisee degil. Gorusmelerim su ana kadar iyi gidiyor ve haftaya sonuclanacak gibi fakat yeni isverenim Eylul basinda baslamami istiyor. Oncelik bu work permit internalm i olur yoksa normal mi onu kestiremedim cunku firmalarin ismi ayni olmasina ragmen yonetimsel bir baglari yok. Sence davetiyeyi aldiktan ne kadar sonra visa elimde olur?
Work permit konusuna ek olarak 342 puan ile havuzda bekliyorum. Bir yandan da onu surdurmek istiyorum yani invitation ile 392, bir de provincial nomination alsam yeterli olur sanirim. Pro.nom. almak icin invitation yeterli oyle degil mi?
Tesekkurler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

c3nk yazdı: Haziran 26, 2017, 3:57 pm Excellans selam,
Oncelikle simdiye kadarki her soruma sabirla cevap verdigin icin cok tesekkur ederim.
Su an ki durumumu ozetleyeyim. Turkiyede X adi altinda, franchisee mantigiyla calisan bir sirketteyim fakat bu sirket dunyanin buyuk bir kisminda ise kendi ismi altinda magazalarini isletiyor yani franchisee degil. Gorusmelerim su ana kadar iyi gidiyor ve haftaya sonuclanacak gibi fakat yeni isverenim Eylul basinda baslamami istiyor. Oncelik bu work permit internalm i olur yoksa normal mi onu kestiremedim cunku firmalarin ismi ayni olmasina ragmen yonetimsel bir baglari yok. Sence davetiyeyi aldiktan ne kadar sonra visa elimde olur?
Work permit konusuna ek olarak 342 puan ile havuzda bekliyorum. Bir yandan da onu surdurmek istiyorum yani invitation ile 392, bir de provincial nomination alsam yeterli olur sanirim. Pro.nom. almak icin invitation yeterli oyle degil mi?
Tesekkurler.
Sayın C3nk merhaba,
Öncelikle işvereniniz size olumlu LMIA + iş teklifini ayarlamalı, bunlar elinize gectikten sonra işverenin eyaletinden provincial kriterlere uygunlukla başvurunuzu yapıp PNP aldıktan sonra Express Entry profilinizi güncelleyerek göçmenliğinizin davetiyesini alabilirsiniz.
Saygılarımızla,

c3nk
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen c3nk »

PR konusu ok.
Firma 1 Eylulde baslamami talep edecek, bu nedenle ayni zamanda work permit icin de basvuracagim (sanirim daha hizli olur). Sizce mantikli mi? work permit belgeler gonderildikten sonra ne kadar suruyor?
Tesekkurler.

“KANADA ÇALIŞMA VİZESİ, KANADA İŞ VİZESİ HAKKINDA” sayfasına dön