EŞİMLE VİZE BAŞVURUSU HAKKINDA

Kanada göçmenlik başvurusunda göçmenlik avukatları, lisanslı göçmenlik danışmanlarının gerekilikleri ve başvurulardaki yararları, etkileri, faydaları
talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen talhabas »

Merhabalar öncelikle böyle harika bir oluşum için binlerce kez teşekkür.Kafamıza takılan her şeyi bu siteden öğrenebiliyoruz.Eşim Humber College da 1 yıllık TESL eğitimi için kabul aldı.Ben de 6 aylık dil okulu ile vizeye başvuracağım ve birlikte gideceğiz.Sorum şu.Neticede ikimizinde %50 red yeme ihtimali var ama benim %ellim daha yüksek.4 yıllık üniversitem bu yaz stajımla bitecek ama vizeye başvururken hala öğrenci olacağım ve askerliğimi de yapmadım.Dekanla konuştum 1 dersi eksik onu verince mezun olabilir diye yazı alacağım imzalı mühürlü.Banka hesabımızda göstereceğimiz 100 bin tl gibi bi para var önce birimiz sonra diğerimiz başvururken bu para başvuranın hesabında olacak.Şİmdi önce ben mi başvurursam daha mantıklı yoksa o mu bilemedim.Yani o başvurursa sonra ben gidersem onun eşi oldugumu bilecekler.Ki work permitinden faydalanabilmem için bildirmesi gerekiyor zaten benimde geleceğimi.Önce ben alsam daha mı mantıklı?Ya da aynı anda mı başvurmalıyız.Ama ne yapsak geri dönmeyeceğimiz kokuyor buram buram.Çünkü TESL uluslararası ingilizce öğretmenliği yapmak için gereken sertifika.Benim 6 aydır bir şirketim var ve düzenli verdi ödüyorum.Bİrde üniv var.Geri döneceğime inanırlar mı? Ne yapalım. Help me please..
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

talhabas yazdı:Merhabalar öncelikle böyle harika bir oluşum için binlerce kez teşekkür.Kafamıza takılan her şeyi bu siteden öğrenebiliyoruz.Eşim Humber College da 1 yıllık TESL eğitimi için kabul aldı.Ben de 6 aylık dil okulu ile vizeye başvuracağım ve birlikte gideceğiz.Sorum şu.Neticede ikimizinde %50 red yeme ihtimali var ama benim %ellim daha yüksek.4 yıllık üniversitem bu yaz stajımla bitecek ama vizeye başvururken hala öğrenci olacağım ve askerliğimi de yapmadım.Dekanla konuştum 1 dersi eksik onu verince mezun olabilir diye yazı alacağım imzalı mühürlü.Banka hesabımızda göstereceğimiz 100 bin tl gibi bi para var önce birimiz sonra diğerimiz başvururken bu para başvuranın hesabında olacak.Şİmdi önce ben mi başvurursam daha mantıklı yoksa o mu bilemedim.Yani o başvurursa sonra ben gidersem onun eşi oldugumu bilecekler.Ki work permitinden faydalanabilmem için bildirmesi gerekiyor zaten benimde geleceğimi.Önce ben alsam daha mı mantıklı?Ya da aynı anda mı başvurmalıyız.Ama ne yapsak geri dönmeyeceğimiz kokuyor buram buram.Çünkü TESL uluslararası ingilizce öğretmenliği yapmak için gereken sertifika.Benim 6 aydır bir şirketim var ve düzenli verdi ödüyorum.Bİrde üniv var.Geri döneceğime inanırlar mı? Ne yapalım. Help me please..
Sayın Talhabas merhaba,
Eşiniz kendi LOA'sı ile ogrenci basvurusunu ve aynı basvuru içinde de sizin open work permit basvurusunu yapıp gonderecek. Niyet mektubunda ise kendisinin alacagı eğitim boyunca sizin ona destek amaclı bulunacagını dile getirip başvurunuzu gercekleştirecek. Diğer şekilde ikinizinde ayrı ayrı basvuru yapıp bundan olumlu sonuc alınması ne yazıkki cok az bir ihtimaldir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tamam aynı anda başvuracagız öyleyse peki ben dil okulu ile başvurmayayımmı o zaman?
talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Bir de biz kredi çekeceğiz bu çektiğimiz kredileri hesapta göstereceğiz eşim 20 bin ben 40 bin civarı çekeceğim. Bu bir sorun teşkil eder mi? Niyet mektubumda mesleğimi evde bilgasayırmdan yaptıgımı ve kanadadada türkiyedeki işlerimi sürdürüp para kazanmaya devam edeceğimi belirticem.
talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

yazımın başında 100 bin tl demiştim biliyorum fakat aile evinin satılmasını bekliyoruz satılmaz diye korktugumuz için kredi çekeceğiz.
talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Yani biz tek başvuru şeklindemi yapıcaz yoksa aynı anda ayrı ayrı birey olarak mı başvurucaz onu anlamadım :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

talhabas yazdı:Yani biz tek başvuru şeklindemi yapıcaz yoksa aynı anda ayrı ayrı birey olarak mı başvurucaz onu anlamadım :)
Sayın Talhabas merhaba,
İki basvuruyu tek catı altında gondereceksiniz OGRENCI IZNI + OPEN WORK PERMIT basvurusu
Kredi cekmiş olmanız yada kredi borcuna sahip olmanız etki yapmaz.
Niyet mektubunuzda evden calısacagım vs gibi bilgileri aktarmayınız.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Anladım.Peki bu durumda dil okuluna gitmeyip study permite başvurmamamın, eşimin work permitinden yararlanmam için bir dezavantajı olur mu? Dil okuluna gidecek olmamın bir avantajı olacak mı yani.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

talhabas yazdı:Anladım.Peki bu durumda dil okuluna gitmeyip study permite başvurmamamın, eşimin work permitinden yararlanmam için bir dezavantajı olur mu? Dil okuluna gidecek olmamın bir avantajı olacak mı yani.
Sayın Talhabas merhaba,
Siz zaten eşinizin eğitiminde onu yalnız bırakmamak adına beraber gidiyorsunuz, sizin ayrıca bir eğitime başvuru yapmanız yada yapmamanız önemli değidlir. Bu başvuruyu ülkemize geldikten sonrada yapabilme şansınız olacaktır.
Saygılarımızla,

talhabas
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Tekrar merhaba sayın Excellans. Bizim seyahat geçmişimiz yok.Bir kaç yetkilinin dediğine göre red yeme ihtimalimiz yüksek.Çünkü yeni evlenmişiz ve çift olarak vizeye başvuruyoruz.Demekki gidip dönmeyeceğiz.Bu belli.Ben üniversitede 2 dersimden bilerek kalıcam falan.Ama bilmiyorum ne kadar faydası olur vize yetkilililerini ikna etmek adına.Eşim collegeden aldıgı kabul belgesini ve ilk dönemin ücretini de yatırdıgına dair belgeyi göstererek tek başına başvursa?Şunu derler mi ; "Daha önce yurt dışına hiç çıkmamış.Ama Boğaziçi Üniv. mezunu ve Ielts puanıda yüksek.Bu kız daha yeni evlenmiş.Eşi içinde vize istemiyor. Demekki %1.000.000 geri dönecek.Yoksa niye evlenip gitsin.Bir işine yaramıyor." deyipte vizeyi yapıştırırlar mı? Çünkü ikimiz birlikte başvurursak gerçekten red yiyeceğiz belli.Ben sadece vizesiz Rusya ve Gürcistana gittim.Eşim hiç çıkmadı.Dolayısıyla güven teşkil etmiyoruz.1 yıllık college e kayıt yaptırıp orada kalmak amacımız.E birde yeni evlenmişiz zaten.Belli ki geri dönmeyeceğiz.Niye onaylasın adam bizim vizemizi....Günlerdir bunları düşünüyoruz ne olur bir yol gösterin bize kafayı yiyeceğiz.Yanlış bir hareket yapıp da hiç vize alamayız diye korkuyoruz.Bana en mantıklı yöntem bu geldi.Onun vizesi çıktıgı zamanda ben dil okulu yoluyla başvuracagım ya da eşim gidiyor bende gitmek istiyorum ona destek olmak için vs deyip başvuracagım.Sizce hangisi daha mantıklı? Bir de bu yöntemi uygularsak benim eşimden faydalanacagım work permitim yanar mı? Sadece aynı anda başvurursak mı faydalanabiliyorum? Sonradan ayrı olarak alsam vizemi veya eşim gittikten sonra başvursam veya oraya dil okuluyla gitsem sonradan alamıyor muyum eşimin work permitini? Önce amerikan vizesine başvurup alsak hemen ardından kanadaya başvursak büyük oranda etkiler mi?(Referans için) Amerikadan red yersek pasaportu yenileyip kanadaya başvursak o reddi görürler mi? (Scp sıvama taktiği) Çok teşekkürler.
cherry
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Re: EŞİMLE VİZE BAŞVURUSU HAKKINDA

Okunmamış mesaj gönderen cherry »

talhabas merak ettim naptiniz? Ayni sorulari bende ogrenmeye calisiyorum. Ben Kanada'da lisans egitimi tamamlamayi dusunuyorum esimi ve cocugumuda yanimda goturmek istiyorum fakat vizeden red alabilir miyim bilmiyorum.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: EŞİMLE VİZE BAŞVURUSU HAKKINDA

talhabas yazdı:Tekrar merhaba sayın Excellans. Bizim seyahat geçmişimiz yok.Bir kaç yetkilinin dediğine göre red yeme ihtimalimiz yüksek.Çünkü yeni evlenmişiz ve çift olarak vizeye başvuruyoruz.Demekki gidip dönmeyeceğiz.Bu belli.Ben üniversitede 2 dersimden bilerek kalıcam falan.Ama bilmiyorum ne kadar faydası olur vize yetkilililerini ikna etmek adına.Eşim collegeden aldıgı kabul belgesini ve ilk dönemin ücretini de yatırdıgına dair belgeyi göstererek tek başına başvursa?Şunu derler mi ; "Daha önce yurt dışına hiç çıkmamış.Ama Boğaziçi Üniv. mezunu ve Ielts puanıda yüksek.Bu kız daha yeni evlenmiş.Eşi içinde vize istemiyor. Demekki %1.000.000 geri dönecek.Yoksa niye evlenip gitsin.Bir işine yaramıyor." deyipte vizeyi yapıştırırlar mı? Çünkü ikimiz birlikte başvurursak gerçekten red yiyeceğiz belli.Ben sadece vizesiz Rusya ve Gürcistana gittim.Eşim hiç çıkmadı.Dolayısıyla güven teşkil etmiyoruz.1 yıllık college e kayıt yaptırıp orada kalmak amacımız.E birde yeni evlenmişiz zaten.Belli ki geri dönmeyeceğiz.Niye onaylasın adam bizim vizemizi....Günlerdir bunları düşünüyoruz ne olur bir yol gösterin bize kafayı yiyeceğiz.Yanlış bir hareket yapıp da hiç vize alamayız diye korkuyoruz.Bana en mantıklı yöntem bu geldi.Onun vizesi çıktıgı zamanda ben dil okulu yoluyla başvuracagım ya da eşim gidiyor bende gitmek istiyorum ona destek olmak için vs deyip başvuracagım.Sizce hangisi daha mantıklı? Bir de bu yöntemi uygularsak benim eşimden faydalanacagım work permitim yanar mı? Sadece aynı anda başvurursak mı faydalanabiliyorum? Sonradan ayrı olarak alsam vizemi veya eşim gittikten sonra başvursam veya oraya dil okuluyla gitsem sonradan alamıyor muyum eşimin work permitini? Önce amerikan vizesine başvurup alsak hemen ardından kanadaya başvursak büyük oranda etkiler mi?(Referans için) Amerikadan red yersek pasaportu yenileyip kanadaya başvursak o reddi görürler mi? (Scp sıvama taktiği) Çok teşekkürler.
Sayın Talhabas merhaba,

Oncelikle gercekten cok fazla kafanızı karıstırmıssınız. Kısaca ve net olarak eşiniz üzerinden ve beraber basvurunuzu yapacaksınız, bu basvurunuzu yaparkende eşinizin bu eğitimi neden ve nicin almak zorunda oldugunu ve eğitim sonrası Turkıye'de olası planlarınızı detaylandıracaksınız. Eşinizin eğitim başvurusu ile beraber kendinizde work permit basvurunuzu dahil edeceksiniz. Sizin dusundugunuz gibi ayrı ayrı yapılan bir basvuruda ne yazıkki Open work permit hakkınızı kullanamazsınız. Amerika vizesi konusu ise kesinlikle direkt etki etmeyecektir.
Saygılarımızla,

“Kanada göçmenlik başvurusu ve vize başvuru : Yetkili, Lisanslı Danışman Faktörü hakkında” sayfasına dön