BC Icin Yeni Post Graduation Work Permit Pilot Projesi

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
Kullanıcı avatarı
Erti

Okunmamış mesaj gönderen Erti »

BC'de post secondary education (yuksek ogretim) gormek isteyip de, mezuniyet sonrasi, programin suresine gore 1 ila 3 yil arasi calisma izni cikarmak isteyenler icin onemli bir konuyu paylasiyorum:

Ozetle: Post Graduation Work Permit, federal hukumet tarafindan secilmis post secondary okullarin minumum 8 aylik programlarindan mezun olan kisilerin mezuniyet sonrasi is tecrubesi kazanmak icin basvurabildikleri bir calisma izni tipidir. Gecmiste derece programi sunamayan ozel kolej programlari bu iznin kapsaminda degilken, 31 Ocak'tan itibaren gecerli olan bu yeni tasari ile, BC eyaleti bunyesi son yillarda egitim kalitleri ile on plana cikan bazi ozel kolejler de bu izin tipinin kapsamina girdi.

Program hakkinda daha detayli bilgi alabilmek ve de hangi okullarin bu izin tipinin kapsamina eklendigini gormek icin lutfen asagidaki linke goz atin:

Kaynak : http://www.cic.gc.ca/english/resources/ ... /ob262.asp
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

Kanada hukumeti saniyorum son 2 yilda yaptigi gocmenlik engelleme politikalarini simdi de bu sekilde gonul alma yollariyla sarmaya calisiyor ve devaminda PHD ogrencilerine verilen direk gocmenlik hakki.
Merak ediyorum, neden boyle bir `pilot proje` adi altinda inceleniyor? Yani insanlarin kasitlarini olcmek gibi birsey midir?
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Sayın Ocein merhaba,
Aslında bu konu kasıtlı yapılan bir oluşumdan ziyade, şunun için yapılmış ve yapılacakta. Hazır kalifiye ögrenci gelmiş, Kanada standartlarında okumuş, ülkeyi - havayı - yaşam standartlarını bilen ve tanıyan durumda yani adaptasyon sıfır riskte. Şimdi dısardan hiç bilmeyen birisini getirip adapte sorunları yaşamaktansa içerdeki bu kaynagı kullanmak en mantıklı ve dogru olanıdır. Yapılan tüm değişimler ve projelerin ve yapılacakların esas ana nedeni budur.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön