Oğlum 7. sınıfı bitirdi orada hangi sınıftan devam edecek

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
calamity
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen calamity »

Merhaba,

Work permit ile Ontario Listowel kasabasına yerleşmeye gidiyorum PR işlemlerim devam ediyor. Oğlum Türkiyede 7. sınıfı (orta iki) bitirdi ve benimle geliyor. Orada hangi sınıftan devam edecek. nasıl bir süreç izleyeceğiz neler yapmamız gerekiyor? kasabada bir devlet okulu var seküler yapıda bir de katolik okulu var. Hangisini seçmek mantıklı katolik okulun eğitimi daha yüksekmiş ve misliman öğrenci de alabiliyorlarmış. Benim için de katolik okulu olmasının bir sakıncası yok aslında. Bir de oğlum orada hangi sınıftan devam edecek? türkiyedeki okulundan hangi belgeleri götürmeliyim?
Yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

calamity yazdı:Merhaba,
Work permit ile Ontario Listowel kasabasına yerleşmeye gidiyorum PR işlemlerim devam ediyor. Oğlum Türkiyede 7. sınıfı (orta iki) bitirdi ve benimle geliyor. Orada hangi sınıftan devam edecek. nasıl bir süreç izleyeceğiz neler yapmamız gerekiyor? kasabada bir devlet okulu var seküler yapıda bir de katolik okulu var. Hangisini seçmek mantıklı katolik okulun eğitimi daha yüksekmiş ve misliman öğrenci de alabiliyorlarmış. Benim için de katolik okulu olmasının bir sakıncası yok aslında. Bir de oğlum orada hangi sınıftan devam edecek? türkiyedeki okulundan hangi belgeleri götürmeliyim?
Yanıtlarsanız sevinirim. teşekkürler
Sayın Calamity merhaba,
Öncelikle mesajınızda '' Benim içinde katolik okulu olmasının bir sakıncası yok aslında '' diye belirtmişsiniz. Din konusunda seçim vs. konularına girmeden yüzeysel olarak şunu özellikle belirtmek isterimki bahsettiğiniz okul sanırım büyük ihtimalle ST.MARY'S olacak ve bu okul çok yoğun bir katolik yönetim ve yapının okuludur yani eğitim ile beraber öğrencilere minimum 65-85% ne yazıkki bu yönde bir müfredat uygular. Bu konuda bir rahatsızlık yaşamayız konusunda bir çekince yok ise yada okul ST.MARY'S değil ise, tabiki kaydınızı yaptırabilirsiniz. Türkiye'deki okulunuzdan alacağınız belgede öğrencimiz şu sınıflarımızda ve en son şu sınıfımızda eğitim ve öğrenim almıştır gibi bir belge almanız yeterli olacaktır. Ayrıca gitmeden evvel oğlunuz içinde Student Permit almayı sakın unutmayın aksi takdirde bunu Kanada içinden yapmak zorunda kalacaksınız (Buffalo/Amerika Kanada-konsoloslugu vasıtası)
Oğlunuz buraya geldiğinde hangi sınıfa başlayacak sorusu ise yaşı ile direkt orantılı olacaktır ilk etapta- uygunluğuna göre Grade 7 yada Grade 8'den başlayacaktır. Bu uygunluğu genelde okullar çocuklarımıza basit bir test ile (bilgilerini ölçerek) belirliyorlar.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
kikima
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen kikima »

Bitirdiği sınıfın bir sonrasından başlıyor. Yanlız ek İngilizce dersleri koyuyorlar arayı kapatması için. Ama endişelenmeyin çocuklar bizden kat kat çabuk bu konuda. Karnesini ve ekselanslarının belirttiği mektubu okulunuzdan alın gelirken. Benim oğlum 6 ve 7. sınıfları burada devlet okulunda okudu düzey olarak hiç şikayetçi değilim. Bence dengeli sakin iyi bir müfredat uyguluyorlar. Çocuğun kafası haşlanmış marula dönmediği için bizler biraz yabancılık çekiyoruz başta ama bir eğitimci olarak diyebilirim ki yaratıcılığa ve kişisel gelişime daha çok önem veren bu sistem daha sağlıklı bireyler yetiştiriyor. Bence hiç değmez katolik okuluna göndermeye iki gıdım matematik için... O açığı ileride lisede de kapatır isterse zaten... Ama siz bilirsiniz tabii... Kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
esra
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen esra »

Selamlar,
Öncelikle forum sayfalarınızı gerçekten çok faydalı buldum ve teşekkür ederim.
7. sınıfı bitiren benim de oğlum var. Ayrıca 1. sınıfa başlayacak bir oğlum daha var. Kanada'daki eğitim sistemini çok az biliyorum. Bu konuda deneyimlerinize gerçekten çok ihtiyacım var. Toronto'da devlet okullarından duyduğunuz bildiğiniz tavsiye edeceğiniz hangileri? Ayrıca ikametgaha göre mi okul seçebiliyoruz?
Sevgiler
Kullanıcı avatarı
ocein
ACEMİ ÜYE
ACEMİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen ocein »

Selamlar,
Oncelikle sunu netlestirmekte fayda var, Kanada egitim sistemi hakkinda daha cok merak ettikleriniz spesifik olarak neler?
En azindan BC hakkinda soyle birsey var, okullari ozellikle lise duzeyinde ikametgaha gore secebiliyorsunuz. sanmiyorum ki bu mesele ontario`da degissin.
Saygilar,

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön