QUAM Hakkında

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
Oziee
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

QUAM Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen Oziee »

Merhaba,

Ben Galatasaray Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Dilbilim ve Uygulamalı Yabancı Diller Bölümünde (Fransız Dili ve Edebiyatında) okuyorum. Okula geçen yıl girmeme rağmen DELF B2 Fransızca dil belgesiyle iki yıllık hazırlığı atladım ve birinci yılımı geçen sene 3.58 not ortalaması ile sınıfta iyi bir sıralamayla tamamladım. Erasmus ve değişim programları ihtimallerini düşünürken Kanada'daki fırsatlardan dolayı düşüncemi Paris'ten ve Fransa'dan oraya yönlendirdim. Yurt içinde veya yurt dışında akademik kariyer düşünüyorum. Şu an 25 yaşındayım, bu benim ikinci üniversitem. İlk Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüydü. Bu bölümü 2.41 ile tamamladım ve Uİ alanında herhangi bir çalışma veya kariyer düşünmüyorum. Dileğim tamamen Dilbilim/Edebiyat/Dil Felsefesi vb. alanlarda uzmanlaşmak. Okulumuzun bu yıl Montréal'daki "Université du Quebec a Montréal" ile ikili anlaşma dahilinde bir değişim programı anlaşması vardı; bu yıl devam edip etmeyeceğini öğreneceğim. Devam etmesi halinde oradaki okul, bizim bölümümüzden C1 DALF belgesi istiyor, onu dönem içinde almayı planlıyorum. Bunun dışında da başka bir şeye ihtiyacım olmayacak. Sorum: 3. sınıfta oraya gittikten sonra son yıl kaydımı QUAM'a aldırma olanağım var mı? Ders başarımı devam ettirerek burs vs. bulabilir miyim? Okurken çalışma durumum var mı, çalışırsam ne kadar kazanırım? Mezun olduktan sonra orada hangi koşullar altında hangi sıfatla kalabilir ve kariyer hedefimi tutturabilir miyim? Ve eğitim kalitesi burayı Sorbonne'a tercih ettiğime değer mi?

Şimdiden teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Re: QUAM Hakkında

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

Oziee yazdı: Temmuz 14, 2017, 12:33 am Merhaba,

Ben Galatasaray Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Dilbilim ve Uygulamalı Yabancı Diller Bölümünde (Fransız Dili ve Edebiyatında) okuyorum. Okula geçen yıl girmeme rağmen DELF B2 Fransızca dil belgesiyle iki yıllık hazırlığı atladım ve birinci yılımı geçen sene 3.58 not ortalaması ile sınıfta iyi bir sıralamayla tamamladım. Erasmus ve değişim programları ihtimallerini düşünürken Kanada'daki fırsatlardan dolayı düşüncemi Paris'ten ve Fransa'dan oraya yönlendirdim. Yurt içinde veya yurt dışında akademik kariyer düşünüyorum. Şu an 25 yaşındayım, bu benim ikinci üniversitem. İlk Dokuz Eylül Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümüydü. Bu bölümü 2.41 ile tamamladım ve Uİ alanında herhangi bir çalışma veya kariyer düşünmüyorum. Dileğim tamamen Dilbilim/Edebiyat/Dil Felsefesi vb. alanlarda uzmanlaşmak. Okulumuzun bu yıl Montréal'daki "Université du Quebec a Montréal" ile ikili anlaşma dahilinde bir değişim programı anlaşması vardı; bu yıl devam edip etmeyeceğini öğreneceğim. Devam etmesi halinde oradaki okul, bizim bölümümüzden C1 DALF belgesi istiyor, onu dönem içinde almayı planlıyorum. Bunun dışında da başka bir şeye ihtiyacım olmayacak. Sorum: 3. sınıfta oraya gittikten sonra son yıl kaydımı QUAM'a aldırma olanağım var mı? Ders başarımı devam ettirerek burs vs. bulabilir miyim? Okurken çalışma durumum var mı, çalışırsam ne kadar kazanırım? Mezun olduktan sonra orada hangi koşullar altında hangi sıfatla kalabilir ve kariyer hedefimi tutturabilir miyim? Ve eğitim kalitesi burayı Sorbonne'a tercih ettiğime değer mi?

Şimdiden teşekkür ederim.
Sayın Oziee merhaba,

Detaylar için teşekkürler. Kısaca ve kafanızıda karıstırmadan... Kaydınızı aldırma şansınız tabiki mümkün yalnız yabancı eğitimli öğrenciler üstünden fiyatlandırılmaya tabi olacaksınız, okurken çalışabilme olanagınız LEGAL olarak haftalık 20 saattir. Minimum 12$ saat ücreti ile işler bulabilirsiniz. Burs konusu çok ucu acık ve spesifik olmakla beraber not ortalamanızla beraber tabiki azda olsa mümkündür. Mezuniyetiniz ile beraber tam zamanlı bir iş ve bu işde minimum 1 yıllık tecrübe sonunda göçmen olabilme şansınız mümkündür. Bunu sagladıktan sonrada ister eğitim alanında olsun ister proesyonel kariyerinizde olsun vatandaşlara saglanan tüm haklardan ( Kanada pasaportu ve oy kullanma hakkı hariç) yararlanabilirsiniz. Sorbonne konusunda ise title olarak agır basmakla beraber siz Fransa'da bir hak tanıyıp tanımaması ( Göçmen, Oturum vs vs ) bilinmemekle beraber diğer tarafda Kanada vatandaşı olabilme hakkına uzanan bir yapı mümkündür.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön