kanada egitim tam olarak nasıl ??

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
harun12
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen harun12 »

arkadaşlar ben türkiyede lise mezunuyum ayrıca sivil havacılı kabin hizmetleri myo 2 senelik mezunuyum kanada egitim almak istesem direk olarak üniversite başlayabilirmiyim ? hem okumak hemde çalışarak kendime bakabilirmiyim ülkede yerleşmem için gerekli bir bölümü okuyabilirim bunun için yardımcı olacak birilerini yada en basitinden araştırma yapabilirim ama asıl anlamadıgım direk kanadaya giderek hiçbir sınava girmeden sadece belirli ücret karşılıgında (ingilizcem yeterli seviyedeyse) istedigim bölümü okuyabiliyormuyum ? böyle bir durum varmı bunu açarmısınız kendime bakabilirmiyim yemek falan fazla yemem zaten ev kiram olsa yeter :?: :?:
ilginiz için saolun iyi günler

NOT=benim burda okudugum okullar orda işe yaramıyor degilmi burda ek olarak 4 senelik bir açık ögretim fakültesi bitircem ayrıca(aöf) orda işe yaramaz degilmi burda okudugum fakülteler yada üniversiteler :?: :?:
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

harun12 yazdı:arkadaşlar ben türkiyede lise mezunuyum ayrıca sivil havacılı kabin hizmetleri myo 2 senelik mezunuyum kanada egitim almak istesem direk olarak üniversite başlayabilirmiyim ? hem okumak hemde çalışarak kendime bakabilirmiyim ülkede yerleşmem için gerekli bir bölümü okuyabilirim bunun için yardımcı olacak birilerini yada en basitinden araştırma yapabilirim ama asıl anlamadıgım direk kanadaya giderek hiçbir sınava girmeden sadece belirli ücret karşılıgında (ingilizcem yeterli seviyedeyse) istedigim bölümü okuyabiliyormuyum ? böyle bir durum varmı bunu açarmısınız kendime bakabilirmiyim yemek falan fazla yemem zaten ev kiram olsa yeter :?: :?:
ilginiz için saolun iyi günler

NOT=benim burda okudugum okullar orda işe yaramıyor degilmi burda ek olarak 4 senelik bir açık ögretim fakültesi bitircem ayrıca(aöf) orda işe yaramaz degilmi burda okudugum fakülteler yada üniversiteler :?: :?:
Sayın Harun 12 merhaba,
Kafanızı cok karıstırmadan kısaca konuya acıklık getirelim. Kanada'da universite yada kolej yada fakulte okumak için bir sınava girmeniz gerekmektedir. Ancak, sececeginiz ve okuyacagınız bolumlerin kendine has lise mezuniyeti istekleri olabilmektedir. Bunlarda özellikli meslek gruplarıdır mesela doktorluk, kimyagerlik vs vs. Bu meslek grupları haricindeki diğer bolumlere lise mezuniyeti + dil yeterliliği ile kayıt olabilir ve okuyabilirsiniz.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön