Kanadada Veterinerlik Fakültesi

Kanada'da eğitim ve öğrenim hakkında tüm merak ettiklerinizi paylaşacağız. Kanada'da dil eğitimi, Kanada'da İngilizce eğitim, Kanada'da lise, Kanada'da kolej, Kanada'da üniversite, Kanada'da doktora yada yüksek lisans
nako555
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nako555 »

Merhaba arkadaşlar. Ben samsundan akın. Veteriner sağlık meslek lisesi öğrenciyim, okulumdan veteriner hekim yardımcısı olarak mezun olucağım, yani hemşirenin hayvanla ilgileneni gibi düşünülebilir. Kanadada veterinerlik fakültesi okumak istiyorum. B1 seviyesinde ingilizcem başlangıç seviyesinde fransızcam var. Size 1-2 sorum olucak. Öncelikle okurken orada bir veteriner hekim yanında çalışma olanağım varmıdır ? Bu kazandığım parayla hayatımı orada sürdürebilirmiyim. ? Ayrıca ailemde aylık 1.000 tl gibi bi para göndericek. Oradaki aylık ortalama giderim ne kadar olur ? Türkiyede yök denkliği varmıdır? Vede yabancı olmam ilerde orada veteriner hekimlik yapmama engel olabilir mi ? Benim için illaki Toronto vs. gibi büyük şehirlerin olmasına gerek yok. Okuyabileceğim iyi bir üniversite olsun yeterli. Biraz fazla soru sordum gerçekten :D Bu sorularımı yanıtlarsanız inanın çok sevinirim. Görüşmek üzere :)

İyi günler.
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

nako555 yazdı:Merhaba arkadaşlar. Ben samsundan akın. Veteriner sağlık meslek lisesi öğrenciyim, okulumdan veteriner hekim yardımcısı olarak mezun olucağım, yani hemşirenin hayvanla ilgileneni gibi düşünülebilir. Kanadada veterinerlik fakültesi okumak istiyorum. B1 seviyesinde ingilizcem başlangıç seviyesinde fransızcam var. Size 1-2 sorum olucak. Öncelikle okurken orada bir veteriner hekim yanında çalışma olanağım varmıdır ? Bu kazandığım parayla hayatımı orada sürdürebilirmiyim. ? Ayrıca ailemde aylık 1.000 tl gibi bi para göndericek. Oradaki aylık ortalama giderim ne kadar olur ? Türkiyede yök denkliği varmıdır? Vede yabancı olmam ilerde orada veteriner hekimlik yapmama engel olabilir mi ? Benim için illaki Toronto vs. gibi büyük şehirlerin olmasına gerek yok. Okuyabileceğim iyi bir üniversite olsun yeterli. Biraz fazla soru sordum gerçekten :D Bu sorularımı yanıtlarsanız inanın çok sevinirim. Görüşmek üzere :)

İyi günler.
Sayın Akın bey merhaba,

Kafanızı karıştırmadan;

1- Kanada'da bir eğitim kurumuna dahil olabilmeniz için minimum IELTS sınavından 6.5 ve üstü yada Toefl sınavından (Internet bazlı:80, Bilgiyasar bazlı: 213- ve essay notunuz 3.5, Test - Kagıt bazlı: 550 ve essay notunuz 3.5) gibi bir Ingilizce seviyesinde olunmalıdır.
2- Eğitiminiz sırasında staj ve çalışma şansınız vardır. Ancak bu eğitim yılı içinde belirli zaman ve sürelerdedir, bu çalışma sizin Kanada masraflarınızı karşılamayacaktır ancak yardımcı olacaktır.
3- Ailenizin aylık size gönderecegi 1,000 TL gibi bir meblag size ne yazık ki yetmeyecektir. (Okul ücreti + Geliş, gidiş masrafları hariç)-düzeltilmiştir!
4- Burada aylık ortalama masrafınız kişi ve yaşam şekline bazlı olarak 500 - 1000 Kira + 30 - 100 Ulasım ( Otobüs-metro vs) + 600 - 1500 ( Yeme - içme -sosyal ihtiyaclar)
5- Yök denkliği tüm okullar için yoktur, bunu Yök'ün kendi ilgili site detayından kontrol edebilirsiniz.
6- Yabancı uyruklu olmanız sizin bu eğitimi alıp bu mesleği icra etmenize bir engel değildir.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY
nako555
YENİ ÜYE
YENİ ÜYE

Okunmamış mesaj gönderen nako555 »

Hayır yanlış anladınız ben aylık 1.000 tl den bahsettim :)
Kullanıcı avatarı
Excellans
Site Admin
Site Admin
İletişim:

Okunmamış mesaj gönderen Excellans »

nako555 yazdı:Hayır yanlış anladınız ben aylık 1.000 tl den bahsettim :)
Sayın nako555 merhaba,
Evet, hata için kusura bakmayınız. Bu durumda ne yazıkki 600-700 CAD gibi bir rakamdan bahsediyor olacagızki bu yeterli olmayaktır.
Saygılarımızla,
Kanada, Kanada göçmenlik başvurusu, Kanada vizesi, Kanadada eğitim ve Kanada hakkında her şey

E-mail: destek@bizvekanada.com/info@bizvekanada.com/bilgi@bizvekanada.com/admin@bizvekanada.com
FACEBOOK - KANADA HAKKINDA HERSEY

“KANADA'DA EĞİTİM” sayfasına dön